Extra Sigaren Aanbieding ZATERDAG 31 OCTOBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Goedkope RijwieSliandeB In weerwil dat op het rijwielgebied de meeste artikelen met 20 en 25 verhoogd zijn ruimen wij al onze bekende merken als: Forward, H. VV. L., Armstrong, Ra leigh, enz., alsook alle onderdelen: Banden*, Lampen, Handwarmers enz. enz. nog op, voor de bij ons bekende lage oude prijzen. Wij ruilen ook in. Alle rijwielen en banden worden ten volle gegarandeerd. Wij raden u aan: Koopt nu nog! en pro fiteert van onze extra aanbieding. Zie etalages. Tandems te huur. H. WALENKAMP EN ZONEN hoek Prinsessekade Door aankoop van een grote partij brengen wij heden iets nieuws in de handel van het merk Amsterdamsche Bank van 10 nu 6 cent enz. De bekende Harding sigaren 3 cent wederom aangekomen. Rookt: Blauwpoortbruggetjes, iets zeldzaams 50 stuks 1.Heeft u al ons reclamemerk Hercules speciaal gerookt? Zeer grote sigaar 50 stuks 1.25. Proefdoosjes 5 stuks 12 y3 cent. Grote sortering Karei I, Willem H, Ritmeesters, Huifkar, Hagen, Danneman, Victor Hugo, Hudson, Hofnar, Lokin en Weys, Henry Clay en Bok sigaren. Assortiment kisten van de meest vooraanstaande fabrieken, reeds vanaf 1.tot 40.toe. Waar vindt u in ons land zó'n grote sortering als bij ons? Ook in sigaretten, tabak, tabak- en sigarenpijpen, aanstekers, enz. Zie etalages! En gros. En detail. H. WALENKAMP EN ZONEN hoek Prinsessekade Haarlemmerstraat GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJK RIJPWETER1NG HOOGMADE OUD-ADE Mica. Heden is de jury gereed geko men met het beoordeelen der 1771 inge leverde Mica-formulieren. Leuke rijmen en verzen werden op de formulieren aan getroffen, allen getuigend van groote waardeering en blakende liefde voor den Middenstand. Een bijzonder mooi vers wil len wij hier even aanhalen: Tante Fietje, 't is niet gelogen, Was een echte warenhuisklant, Maar zij werd er eens bedrogen Nu koopt ze bij den Middenstand! Naar aanleiding vooral van al die van waardeering voor de middenstand spre kende verzen, vertrouwt het Micacomité en de deelnemende Mica-winkeliers dan ook vast, dat alle inzenders van formu lieren hun wenschen en verzen in de prak tijk zullen brengen, door al hun inkoopen bij den middenstand en liefst indien mo gelijk, bij den plaatselijken middenstand te doen. Tevens is hier een hartelijk woord van dank, gericht aan de jury, wel op zijn plaats. Hier zijn de gelukkige winnaars van de fraaie plaatselijke prijzen: P. Dongelmans, Spoorstraat D. 86 rijwiel; B. W. Baak, D. 108 wollen deken; mej. A. van Tol, D. 104 pluche tafelkleed; mej. A. Zoetemelk Pdr. D. 154 strijkijzer; mej. Joha. Groen in 't Woud, D. 132, mej. Sophie Heemskerk, D. 170, C. S. Borst, D. 50, allen waardebon a 2.50; G. M. Beelen, D. 161 waardebon a 2.00; Cath. Schakenbos, D. 43, J. Hel leman, D. 116, C. Oudshoorn, D. 148, S. van Kins, D. 112, allen waardebon a 1.00. Allen te Rijp wetering. C. P. Borst, B. 270, eiken ledikant; A. C. Deckers, B. 288, wollen deken; J. W. van Tol, B. 296, 4 pond rollade; N. P. van Wieringen, B. 248, waardebon a 2.50; G. J. Verbeij, B. 278, waardebon 2.00; J. v. d. Geest, B. 251, nest schalen, allen te Hoogmade. Lida van der Hulst, E. 9, dressoir; J. Verhaar, E. 91, eiken bloembak; J. C. v. d. Ploeg, E. 94a, servies; C. Verlaan, E. 29, bon a 2.50; Th. Vermeij, E. 56, bon a 2.00; Jac. v. d. Poel, E. 60, bon a 2.00; D. J. v. d. Poel, E. 48, bon a 1.00 Inzen der grootst aantal formulieren H. v. d. Hulst te Oud-Ade bon a 2.50. Het uitreiken der prijzen (ook de prij zen der fouten in de etalages) geschiedt op Maandagavond 2 November in café J. v. d. Hulst te Oud-Ade om 8 uur. De ge lukkige winnaars gelieven present te zijn. Nu is het wachten nog op de landelijke prijzen. HOOGMADE. Volksbond. Maandagavond a.s. 2 No vember te 8 uur zal de Ned. R. K. Volks bond afd. Hoogmade een buitengewone vergadering houden in de zaal van café Witteman voor leden en niet-leden met als spreker de Centraal President, de heel J. W. v. d. Akker. Het onderwerp waar over spr. zal behandelen zal zijn: Het ontstaan van het Communisme. Daar deze vergadering ook toeganke lijk is voor niet-leden, vertrouwt het be stuur, dat velen deze vergadering zullen, bijwonen. Het zal een leerzame avond zijn. NOORDWIJKERHOUT. Geslaagd. Voor het politiediploma van den Ned. R. K. Politiebond „St. Mi chael" slaagden te 's-Hertogenbosch de heeren P. A. van der Raadt en A. Gij zen, alhier. Béiden genoten hun opleiding bij den chef van politie van Noord wij kerhout. Eveneens slaagde de heer E. Hulsebosch, tijdelijk gemeenteveldwachter te War mond voor genoemd diploma, eveneens leerling van den chef van politie. Hanze. De R. K. Middenstandsver- eeniging alhier vergaderde in café „Het Wapen van Noordwijkerhout". Na opening met gebed door den voorzitter werden de notulen gelezen. Intusschen was ter ver gadering gekomen de zeereerw. heer pas toor Maas die dezen avond in plaats van den geestelijk adviseur kapelaan de Kleer maker eenige opwekkende woorden kwam spreken. Zijneerw. werd hartelijk welkom geheeten door den voorzitter, waarna deze een uiteenzetting gaf over de ver schillende voordeelen van het lidmaat schap der R. K. Middenstandsvereeniging. Hierna sprak pastoor Maas over de be- teekenis van de Katholieke Actie. Voor deze uiteenzetting waren de aanwezige leden zeer dankbaar. Pastoor werd namens de vergadering door den voorzitter dank gebracht. Met een toepasselijk woord wer den hierna twee nieuwe leden door den pastoor geinstalleerd. Nadat nog een drukke rondvraag was gehouden sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering met den chr. groet. Naaikrans St. Jozefparochie. Ijverige verkoopsters trachten reeds loten te ver- koopen ten bate van de naaikrans der St. Jozefparochie, welke kleeren maakt voor de armen. Mooie prijzen zullen worden verloot. Voor de verloting is door B. en W. toestemming verleend. ZILK. Staatspartij. De R. K. Staatspartij, afdeeling de Zilk, hield Donderdagavond een algeemeene ledenvergadering in het parochiehuis alhier, welke slechts zeer ma tig bezocht werd. De heer P. J. Warmerdam bracht ver- Onder voorzitterscb-.p van burgemeester van de Mortel kwam de Raad dezer ge meente Vrijdagmiddag in openbare verga dering bijeen. Afwezig met kennisgeving de heer Alkemade. Na de opening der vergadering met ge bed, werden enkele ingekomen stukken in handen gesteld vn B. en W. om advies, terwijl aan den Chr. Besturenbond over eenkomstig zijn verzoek een subsidie van 55 werd toegestaan voor den wederom door dien bond te organiseeren cursus voor werkloozen in het breien en boeten. De begrooting voor den schoolartsen- dienst Hillegom, Lisse, Sassenheim, Noord- wijk en Noordwijkerhout voor het dienst jaar 1936, gaf geen aanleiding tot het ma ken van opmerkingen of bezwaren. Op het destijds ingekomen verzoek van de Zuid-Holl. Vereeniging „Het Groene Kruis" om een subsidie tot te kennen van een halve cent per inwoner per jaar ten behoeve van de door haar geëxploiteerde ontsmettingsdienst, werd gunstig beschikt. De subsidie komt neer op een jaarlijksche bijdrage van ongeveer 57.50. Aan de par. Patronaatscommissie „St. Je roen" werd overeenkomstig haar verzoek een subsidie toegekend voor de van haar uitgaanden tweejarigen algemeenen tuin- bouwwintercursus. Deze subsidie be draagt voor het winterhalfjaar 19361937 ƒ48.34 en voor het winterhalfjaar 1937 1938 50. De heer Caspers betuigde na mens genoemde Patronaatscommissie zijn dank voor de verleende subsidie. Op het verzoek van oud-agent van poli tie J. Smit, om hem een bedrag van ƒ800 toe te kennen voor de betaling van ach terstand in de premiën in rente aan het burgerlijk pensioenfonds te Den Haag, voor het behoud van gezinspensioen voor we duwen en weezen, werd overeenkomstig 't advies van B. en W. afwijzend beschikt. Naar aanleiding van een ingekomen ver zoek van een der eigenaren van woningen aan de Zandvoortschestraat om verlaging der hypotheekrente, besloot de Raad de rente van de gelden, verstrekt onder hy pothecair verband op door de gemeente verkochte arbeiderswoningen, met ingang van 1 Januari 1937 te verlagen met 3/4 pet. en alzoo te brengen op 4 1/4 pet. Vervolgens besloot de arad eervol ont slag te verleenen aan den heer B Ike als waarnemend gemeente-ontvanger en waar nemend kassier der bedrijven en als zoo danig te benoemen de heer N. van Zelm, die daartoe tegelijk de vereischte eeden af legt. Tevens werd de zekerheidsstelling van dezen functionaris bepaald op ƒ4000. Wijziging der kampeer, verordening. Op verschillende kampeerterreinen en ook daarbuiten zijn en worden in deze slag uit van de gehouden vergadering der Kamer en Statencentrale. Daar voor de verkiezing van eenige nieuwe bestuursleden geen tegencandida- ten waren ingekomen, werden de aftre dende bestuursleden A. Th. van Grave en Th. van Gijlswijk herkozen. Gekomen aan de rondvraag vraagt de heer H. Nederstigt of de afdeeling niet had moeten vergaderen om voorstellen in het programma van actie van de R. K. Staatspartij te brengen. De voorzitter ant woordt, dat het bestuur gemeend heeft die vergadering nie te moeten houden, daar het maar toeval geweest zou zijn, dat er nieuwe voorstellen gekomen, mede daar onze afdeeling, gezien de slechte finan- cieele toestand van de kas, verplicht is te bezuinigen, wat maar eenigszins mogelijk is en onnoodige uitgaven te vermijden. Hierna werd de ledenvergadering ge sloten en de propaganda-avond, toeganke lijk voor het publiek, geopend. De voor zitter, de heer Remmers waal, sprak als inleiding eenige woorden over de a.s. ver kiezing en over de verschillende stroomin gen, die in ons land heerschen. Daarna kreeg de weleerw. heer van Ettingen, ka pelaan te Hillegom, die als spreker van dezen avond zou optreden, het woord. Spreker behandelde de beginselpolitiek van de R. K. Staatspartij. Spr. zeide dat van de richting die wij nu kiezen de toe komst van veel jaren kan afhangen. Spr. eindigde met een beroep te doen op de aanwezigen om toch vooral vertrouwen te stellen in onze voormannen in de R. K. Staatspartij. Vertrouwen is op de eerste plaats noodig, omdat zondei; vertrouwen ook de R. K. Staatspartij niet kan be staan. Nadat nog eenige vragen waren ge steld, sloot de voorzitter met een dank woord. WARMOND. Personalia. Bij het gehouden examen door den R. K. Politiebond St. Michael te 's-Hertogenbosch slaagden voor het mon delinge gedeelte onze plaatsgenooten de heeren F. C. Hulsebosch, J. Schoneveld en Th. Heemskerk. Werkloozenzorg. Ook door deze ge meente zal bij genoegzame deelname wor den overgegaan tot het verstrekken van versche groenten aan werkloozen. Zij, die hiervoor in aanmerking wenschen te komen, kunnen een aanvraagformulier verkrijgen bij den ambtenaar belast met de werkloozenzorg ten Raadhuize alhier. gemeente in de laatste jaren al dan niet uitneembare houten en ook deels houten, deels linnen kampeerhuisjes opgericht, Deze kampeerhuisjes blijven gewoonlijk het geheele jaar staan. Men brengt daarin alleen week-ends en vacanties door. Ook komt het voor, dat men hier of daar met een kampeerwagen gaat staan. De kam- peerverordening was in deze gevallen niet van toepassing. Wanneer die huisjes of kampeerwagens in gebruik waren bij per sonen, wier gedrag strijdig is met de goe de zeden, konden zij dus niet worden ge weerd. Ook bestond het gevaar, dat men die huisjes of wagens plaatste op plaat sen waar zij niet gewenscht zijn of waar voldoende toezicht ontbrak, terwijl de mo gelijkheid, dat men dergelijke huisjes of wagens aan anderen in gebruik geeft, b.v. verhuurt, ook niet uitgesloten was. Zulk een geval deed zich trouwens al voor. B. en W. hadden daarom voorgesteld de kam- peerverordening zoodanig te wijzigen, dat het in het vervolg verboden is zonder ver gunning van hun college verblijf te hou den in een kampeerhuisje, kampeerwagen of een soortgelijke inrichting. Dienovereenkomstig besloot de Raad. Te vens besloot de raad de kampeerverorde- ning zoodanig aan te vullen, dat met het oog op de wijze ?an legesheffing geen af zonderlijke kampeervergunning afgegeven wordt voor: a. gezinsleden, niet ouder dan 18 jaar, die onder geleide van een of beide ouders kampeeren; b. leden, niet ouder dan 15 jaar, van vereenigingen, die onder leiding van een meerderjarigen leider st. an. De kampeervergunning heeft dus thans een persoonlijk karakter gekregen. In ver band hiermede is ook het tarief herzien. Het tarief voor een kampeervergunning is n.l. thans bepaald op 10 cent per persoon per dag, met uitzondering van de kampeer vergunning voor het noorderstrand, welke gehandhaafd blijven op ƒ1.per vergun ning. Vervolgens werd besloten aan den heer D. van Beelen, Juianaweg 19„ ontheffing te verleenen van enkele bepalingen van de bouwverordening ten behoeve van zijn ingediende aanvrage voor het bouwen van een pakhuis op den. hoek Juliana wegPiet Heinstraat. Afkoop gemeentelijke vergoeding. Van de gelegenheid, welke artikel 205 der Lager Onderwijswet 1920 biedt, om in plaats van de jaarlijksche vergoeding, be doeld in art. 205 dier wet. terzake van de op 1 Januari 1921 bestaande schoolgebou wen, een uitkeering te ontvangen van een som ineens, gelijkstaande met tachtig ten honderd van de geschatte waarde dier ge bouwen hebben een tweetal besturen van bijzondere scholen gebruik gemaakt, n.l. het bestuur der R.-K. Jongensschool en het bestuur der Herv. Schoolvereeniging. Ter vervanging der jaarlijksche rentever goeding besloot de raad nu een uitkeering ineens te verstrekken aan het bestuur der R.-K. Jongensschool en aan het bestuur der Herv. School, resp. ten bedrage van 56.040.80 en 22.491.20, onder voorwaar de dat bij eventueele brandschade aan die gebouwen of hun inventaris, voorzoover die begrepen was in de geschatte waarde waarover de rentevergoeding werd betaald, de uitgekeerde asurantiepenningen in min dering worden gebracht op de kosten van herstel. Tevens besloot de Raad hieraan nog de door den heer Vogelaar voorgestel de voorwaarde toe te voegen, n.l. dat de schoolbesturen hun schoolgebouwen niet met hypotheek zullen mogen bezwaren, mits deze voorwaarde niet in strijd zou blijken te zijn met de strekking van de wet. (Terwijl wij dit schrijven, is juist een re- geeringspercommuniqué verschenen, waar uit blijkt, dat de kroon, ingevolge een hier omtrent door een schoolbestuur ingesteld beroep, zich heeft uitgesproken voor een onvoorwaardelijke uitkeering aan het be langhebbend schoolbestuur, zoodat het ge meentebestuur derhalve niet bevoegd zou zijn voorwaarden aan de toekenning van 'n dergelijke uitkeering te verbinden). Geldleening. Hierna besluit de raad tot dekking van verschillende in 1935 en 1936 gedane kapi taalsuitgaven een geldleening aan te gaan, groot 175.000 tegen een rentepercentage van 4, koers 99 en 1/4 pet. provisie voor den tusschenpersoon. Ten slotte besluit de raad bij openbare inschrijving voor 5 jaar te verpachten een perceel teelland in het Langeveld, groot 2.06.82 H.A. en B. en W. te machtigen de pacht te gunnen. Na de rondvraag, die niets belangrijks opleverde, wordt de openbare vergadering geschorst, en gaat men over in een beslo ten zitting, hoofdzakelijk voor de bespre king van het adres der groenten- en fruit handelaren inzake beperking van het ven ten en voor de bespreking inzake het uit breidingsplan voor de z.g. noordduinen. Zoo mogelijk hopen wij hierop Maandag nog terug te kunnen- komen. LEIDEN. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Te 1 uur Bidstond in de kapel op het R. K. Kerkhof. Zondag: Het gebouw is geopend vanaf nam 7 uur. Maandag: Rechtskundig Advies Bureau voor de leden van de afd. Leiden en Om streken van 6.308.00 uur, Bondsgebouw, Steenschuur 15. Maandag: Repetitie R. K. Gem. Zang- vereeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Dinsdag: Ledenvergadering Slagersgezel len, 8 uur. Dinsdag: Van 79 uur kaarten afhalen Jaarfeestviering 8 Nov. op het Kantoor. Woensdag: Te 4 uur Bestuursvergade ring Dioc. Coöp. Bond. Woensdag: Van 79 uur kaarten afha len Jaarfeestviering 8 Nov., op het Kan toor. Woensdag: 8 uur Bestuursraadvergade ring. Bespreking Winterprogram Werk loozen. Woensdag: Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 9 uur. Donderdag: Van 7—9 uur kaarten afha len Jaarfeestviering 8 Nov., op het Kantoor Woensdag: De Poedelaars. Woensdag: Cursus Bakkers, 8 uur. Donderdag: Damclub „Gezellig Samen zijn", 8 uur. Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor, 7 uur. Zaterdag: Bibliotheek, 7.008.00 uur. N.B; Bij het afhalen der kaarten voor de feestviering op Zondag 8 Nov. in de Stadsgehoorzaal, moet men het bewijs van lidmaatschap van de Vak-afdeeling over leggen. GEZELLEN-VEREENIGING. INTERPAROCHIEELE SINT JOSEPHS- Rapenburg 52. Toegang tot de bijeenkomsten voor fietsers uitsluitend Pieterskerkhof; voet gangers Rapenburg 52. Heden, Zaterdag van 89 uur Bibliotheek Beurtrooster: Zondag: G. Cambier en H. Brasker; Maandag: C. Bilderbeek en C. v. d. Meel; Dinsdag: A. Uphoff en Th. v. Schaik; Donderdag: J. v. Steen en G. Bot; Zaterdag: F. v. Hal en H. Klein. Zondag is de zaal geopend van 12.30 2.30 uur en van 7.0010.15; verplichte bij eenkomst van 8.459.45 uur; om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 12 uur Bibliotheek. Van 12 uur zitting St. Joseph's Spaar kas; de Spaarkas wordt waargenomen door de heeren L. Bayer en C. v. Oerle. 8.15 uur Kegelwedstrijd om luxe doozen sigaretten. 8.30 uur Prijsbiljarten; hoofdprijs een overhemd met das. Maandag Van 8.0010.15 uur Bijeen komst voor de leden. 8.30 uur Bijeenkomst Jong Gezellen. 8.15 Kegelclub Afd. Gezellen. Dinsdag: 8.45 uur Verplichte vergade ring Afd. Gezellen. Na de vergadering spreekuur van den Eenv. Vice-Praesces. Woensdag; 8.15 uur Repetitie Liederta fel „Sebastian Schar fier'. Men kome allen op tijd. 8.30 Aspiranten cursus. 8.00 uur Vergadering Raad van Bestuur, waarbij alle penningmeesters der onder- afdeelingen worden verwacht. Donderdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. 8.15 uur Biljartclub. Vrijdag: 8.30 uur Repetitie Muziekgezel schap „Frans Schweitzer." 8.30 Aspirantencursus. Zaterdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. 8.30 uur Kegelclub „De Poedelaars". Van 89 uur Bibliotheek. Verdere mededeelingen: De eerstvolgen de Recollectie-oefening wordt gehouden op Donderdag 19 November as.; alle oud- retraitanten worden verwacht en ook die genen die de a.s. Kerstretraite zullen me demaken. KRUISVAART. Cohort: St. Petrus. Burcht: Garenmarkt 36. Zondag, 3.15 uur Missieclub Pater Da- miaan. 5 uur Blauwe Vendel (Don Bosco en Dodewijksban). Maandag 7 uur K. J. C. Mis voor Kruis vaarders St. Jozef-parochie. 8.30 uur Tarcisius-ban. 7.30 uur Don Bosco ontspanning. Dnisdag 8 uur Groep-bijeenkomst. Woensdag, 7.30 uur Godfriedban, 8.30 uur Tarcisiusban ontspanning. Donderdag: 8 uur Trommelen. Vrijdag: Vrijdag 7.309.30 uur Huisvlijt. Zaterdag: 7 uur K.J.C.-Mis voor Kruis vaarders der St. Petrus-Parochie. 2.30 uur Sloyd. 5 uur contributie betalen, sparen, Jon- I ge Wacht en 3 cent-fonds. Burcht: St. Antonius-Clubhuis. Cohort: Aeterne Pater. Zondag: 4 uur ontspanning. 4.10 Aspiranten I en II. 5 uur Afteekenen voor rangen. Maandag 7.30 uur Antonius-, Hubertus- en Arnoldusban. Dinsdag 7 uur Zaagclub. Woensdag 7.30 uur Martinus, Servatius en Pascalisban. Donderdag: 7 uur Postzegelclub. 7 uur Missieclub. 8 uur trommelen. 8.15 uur Esperantoclub. Cohort: St. Pancras. Burcht: Anna Paulownastraat. Zondag 6.45 uur Algemeene H. Commu nie. Alle Kruisvaarders zijn daarbij in uniform aanwezig. Maandag: 7.00 uur Gedialogeerde H. Mis voor Verkenners en Kruisvaarders. 7.30 uur Ban He Servatiusban. Dinsdag 7.30 uur Don Boscoban. Huber- tusban. Woensdag: 7.30 uur Ban I. Canisius- fcan. Donderdag 7.30 uur Lodewijk vendel. Vrijdag: 7,30 uur Willibrordusban, Ban 3 De bijeenkomst van de Tarcisiusban wordt nog nader bekend gemaakt. Zaterdag 56 uur 3 cents-fonds afreke nen en Kampspaarbank. Cohort: St. Franciscus. Burcht: Nieuwe Rijn 52. Woensdag: 4 uur Adspirantenban. Donderdag: 6 uur Aloysiusban; 7.30 uur Antoniusban. Vrijdag: 8 uur St. Jorisban. ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. (Nieuwe Rijn 52). Zondag 9 uur gezongen H. Mis met Alg. H. -Communie. 10.15 uur bibliotheek. 6 uur Lof, ontspanning als gewoon. Maandag: Allerzielen. 7 uur Gezongen Requiem Mis. 6.30 Sloydclub I. Dinsdag: 4.30 uur Bijeenkomst nieuwe groep. 7 uur Huisvljjtclub A. 8.30 uur Huisvlijtclub B. Woensdag, 7 uur Zangclub I en II. 8.15 uur Lof en groepsbijeenkomst v. d. twee oudste afdeelingen. Donderdag: 7.30 uur Vakteekenen. Vrijdag: 6.30 uur Sloydclub II. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL". Zaterdag: 2.30 uur Muloclub. 5—6 uur gym. kleuters in de Ursula- steeg. 6.007.30 uur reidansen voor Mulo meisjes. 7.008.30 uur geen cadettenclub. 8.3010.00 uur contributie betalen. Zondag: 12 uur zullen de kruiskinderen worden gefilmd. Zorgen jullie er voor op de afge sproken plaats present te zijn. 121 uur contributie betalen. 3 uur onderlinge wedstrijden van de kleutergym. clubs. 5 uur zangles. 8.30 uur dadenclub „De Roode Graal". Maandag: 7.30 uur Volkszang. En congregatie Zangkoor Oegstgeest. 89.45 uur charitatief naaien, missie- handwerken, naaien en handwerken. 8.30 uur „Actief" damesafdeeling I. 9.15 uur dadenclub „Efficiency". Dinsdag: 45 uur gym. kleuters St. Pe trusparochie. Dinsdag: 5—6 uur gym. kleuters Hee- rensingelschool. Dinsdag: 79 uur vrije clubs in hand werken en naaien. 89.45 uur Engelsch voor beginnenden en huisvlijt. Woensdag: 23 uur kruiskinderen. 2.304.30 uur kinderkoor. 8.009.30 uur naaien, reidansen I en III, huisvlijt. 9.15 uur dadenclub „'t Keerske". Donderdag: 8 uur reidansen II en alg. ontwikkeling. 8.30 vioolclub. Vrijdag: 6.157.15 uur „Actief" meisjes- afdeeling I. 7.158.15 uur „Actief" meisjesafdeeling II 8.309.30 uur damesafdeeling II. 8 uur tooneelclub. 8.30 uur E. H. B. O. cursus. Voor onze filmavond op Donderdag, 12 November, in de kleine zaal van de Stads gehoorzaal zijn vanaf heden kaarten a 0.25 (belasting inbegrepen) verkrijg baar. ZOETERWOUDE. Zondag, 3.45 uur: Zang onder leiding van den heer W. Hoogzaad. Vrijdag, 7.30 uur: Volksdansen. Dinsdag, 10 Nov. om 7.30 uur begint de eerste les van de naai- en knipcursus. Donderdag, 12 Nov. 7.30 uur: Geestelijke avond do:r den Zeereerw. zeergel. heer dr. W. van Hees O.S.Cr. Op deze maandelijksche bijeenkomst v/orden de leden van alle clubs verwacht. Excelsior! Vooruit!

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7