ZATERDAG 31 OCTOBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 BINNENLAND DE UITKEERING-IN-EENS AAN DE SCHOOLBESTUREN. Het gemeentebestuur mag geen voorwaarden stellen. De Regeeringspersdienst meldt: Van de gelegenheid, welke artikel 105 ter der Lager onderwijswet 1920 biedt, om in plaats van de jaarlijksche vergoeding, be doeld in artikel 205 dier wet, terzake van de op 1 Januari 1921 bestaande schoolge bouwen, een uitkeering te ontvangen van een som ineens, gelijkstaande met tachtig ten honderd van de geschatte waarde dier gebouwen, hebben verschillende besturen van bijzondere scholen gebruik gemaakt, ó.a. deed ook het bestuur der Koudumer schoolvereeniging voor christelijk nationaal schoolonderwijs te Koudum een daartoe strekkend verzoek aan het gemeentebe stuur van Hemelumer Oldephaert en Noord- wolde, dat bij besluit van 25 April 1936 het verzoek inwilligde, met dien verstande evenwel, dat het aan de uitkeering ineens enkele voorwaarden verbond, welke het in het belang van de gemeente noodzakelijk achtte. Tot deze voorwaarde behoorde o.m. dat het schoolbestuur het schoolgebouw niet met hypotheek zal- mogen bezwaren, noch aan derden zal mogen vervreemden, als mede, dat, indien het schoolgebouw geheel of gedeeltelijk door orand mocht worden vernietigd, de assurantiepenningen §ter be schikking van de gemeente zullen moeten worden gesteld, een en ander naar analo gie van de voorschriften, welke gelden voor de met toepassing van de artikelen 72 e.v. der wet tot stand gekomen bijzondere scho len. Het schoolbestuur te Koudum, van oor deel, dat art. 205ter der Lager onderwijs wet 1920 aan het gemeentebestuur niet de bevoegdheid verleent aan den afkoop der gebruiksvergoeding voorwaarden te verbin den, vermits de voorwaarden en gevolgen van deze transactie door de wet zelve zijn geregeld, ging van het raadsbesluit in be roep bij de Kroon, welke conform het stand punt van het schoolbestuur besliste. Het Koninklijk besluit van 28 October 1936, no. 18, overweegt dienaangaande, „dat in artikel 205ter der Lageronderwijswet 1920 niet is bepaald, dat het gemeentebe stuur bevoegd is bij zijn beschikking op verzoek, als bedoeld in het eerste lid, voor waarden aan de toekenning van de uitkee ring te verbinden, terwijl evenmin zoo danige bevoegdheid uit algemeene begin selen van administratief recht valt af te leiden". Aangezien zich overigens in dit geval geen omstandigheden bleken voor te doen, welke tegen het voldoen van de aanspraak van het schoolbestuur op omzetting van de jaarlij ksche vergoeding in een uitkeering van een som ineens, overwegend bezwaar zouden opleveren, sprak de kroon zich uit voor een onvoorwaardelijke uitkeering aan het belanghebbend schoolbestuur. ARBEIDSCONTRACT IN HET BOUWVAK MET 1 JAAR VERLENGD In verband met het eindigen der lande lijke collectieve arbeidsovereenkomst voor de bouwbedrijven (burgerlijke en utili teitsbouw), per einde Februari 1937, heb ben de arbeidersorganisaties zich voor den cpzegdatum van 1 November gewend tot de werkgevers. Zy hebben him voorgesteld, de collec tieve arbeidsovereenkomst met een jaar te verlengen, met opneming van een clausule dat tusschentijds loonsverhooging zou ge schieden bij stijging der kosten van levens onderhoud. De werkg^ers hebben zich op het standpunt gesteld, dat zij, gezien de ervaringen in het buitenland, na de in an dere landen plaats gevonden hebbende de valuatie, en gelet op de maatregelen van de regeering tegen prijsstijging, alsmede het feit, dat deze de prijzen der eerste levensbehoeften tamelijk in de hand heeft door de gevolgde landbouwpolitiek, niet een buitengewone stijging der kosten van le vensonderhoud verwachten. De patroonsorganisaties hebben zich na deze overwegingen bereid verklaard het collectief contract ongewijzigd te verlen gen, zonder de mogelijkheid erin op te ne men dat het loon zal worden verhoogd. De arbeidersbonden hebben zich tenslotte hiermede vereenigd, daar zij het vertrou wen uitspreken, dat de werkgevers bij sterk gewijzigde omstandigheden wel toe gankelijk zullen zijn voor nader overleg. Aldus is practisch komen vast te staan, dat de arbeidsovereenkomst ongewijzigd voor een jaar zal worden verlengd, PRIJSVERHOOGING VAN FRUIT. Intrekking monopolieheffing bepleit. Het liberale Tweede Kamerlid Vos heeft aan den Minister van Landbouw en Vis- scherij gevraagd, of het hem bekend is, dat de prijs van verschillende fruitsoorten der mate gestegen is, dat het voor een groot deel der burgerij uitermate moeilijk is gewor den, zich een voldoende hoeveelheid van dit belangrijke volks voedsel aan te schaf fen. In dit verband wordt gevraagd, of de Mi nister bereid is te overwegen de monopo lieheffing op fruit in te trekken. HEFFING OP BOTER. De heffing op boter en de vervoervergun- ning voor buitenlandsche boter is, behou dens tusschentijdsche wijziging, voor de week van 1 tot 7 November vastgesteld op t 0.80 per K.G. DISTRIBUTIE VAN ZEEVISCH ONDER DE WERKLOOZEN. Met ingang van 9 November. Naar het „Volk" verneemt, zal zeer waar schijnlijk op Maandag 9 November a.s. een aanvang worden gemaakt met de distribu tie van zeevisch onder de werkloozen. De plannen daartoe verkeeren in een ver gevorderd stadium van voorbereiding. DE BACONPRIJS VOOR DE COÖPERATIES Naar wij vernemen heeft de minister van landbouw en visscherij besloten, den prijs voor het bereiden van bacon door de coöperatieve bacon-slachterijen vast te stel len op ƒ1.15 per 100 kg. MINISTER DECKERS TE LANDSMEER Eenige pluimveebedrijven bezocht In de gemeente Landsmeer, een der plaatsen in ons land, waar de slechte toe stand in de pluimvee- en nevenbedrijven zich zeer ernstig doet gevoelen, daar het grootste deel der bevolking hierin zijn ver diensten vindt, heeft de minister van Land bouw en Visscherij, mr. dr. L. N. Deckers, gistermiddag een persoonlijk onderzoek in gesteld. Na verschillende bedrijven bezocht te hebben, had de minister ten gemeentehuize een conferentie met het gemeentebestuur De zaken, betrekking hebbende op de pluimveeteelt, werden besproken, terwijl de laatstgenomen regeeringsmaatregelen in het bijzonder onder het oog werden ge zien. NED. R. K. KRUIDENIERSBOND. Najaarsvergadering te Utrecht. In hotel Noord-Brabant te Utrecht hield de Nederl. R. K. Kruideniersbond zijn na jaarsbondsvergadering onder voorzitter schap van den heer J. P. Hendriks uit Nij megen. De belangstelling voor deze vergadering was groot In zijn openingswoord gaf de voorzitter een kort overzicht van den algemeen en toe stand in de kruideniersbedrijven, om daar bij tevens zijn teleurstelling uit te spreken over de nieuwe wet op de vestigings- eischen, waarbij, aldus spr., de filiaal-be drijven bevoorrecht worden boven het zelf standig middenstandsbedrij fAgentessen- voor koffie, thee, enz. en venters, die slechts een „vergunning'.' noodig hebben, zullen bij deze wet nog veel nadeel aan de kruide niersbedrijven kunnen berokkenen. Nu er ook van een „sperverbod" niets komt, is het hoe langei hoe duidelijker, dat de kruideniers niet op voldoende bescher ming van de zijde der regeering kunnen rekenen en op „zelf-hulp" zijn aangewe zen. Met groote solidariteit is er nog veel meer te bereiken. Hierna heeft de bondsdirecteur, de heer H. Post, een uitvoerig jaarverslag uitge bracht. Om. werd daarin besproken de houding tegenover filiaal-bedrijven. De bond telt thans 550 leden. Voor de inkoop-organisatie wordt zeer spoedig een adviseerend college ingesteld, terwijl de vorming van een „weerstands- kas" voor de inkoop-organisatie ook bin nenkort een feit zal zijn. De K.A.V.O. (verkoop-organisatie) waar zoovele leden nog afwijzend tegenover staan, zal in de toekomst de groote kracht van den bond zijn. ONZEKERHEID IN DEN GRAAN HANDEL Door de besturen van het comité van graanhandelaren en den bond van Neder- iandsche Graan- en Zaadimporteurs is een telegram aan den minister van landbouw en visscherij gezonden, waarin medege deeld wordt, dat men nog steeds in onze kerheid omtrent eventueel® verlaging van monopolierechten verkeert en de binnen- landsche kopoers geen voorraden durven aanleggen, waardoor de verkoop sterk be lemmerd wordt en een zware druk op de graanmarkt komt te rusten en de im porteurs doordat groote hoeveelheden graan in transito zullen moeten worden opgeslagen, groote extra-kosten krijgen. Zij verzoeken dringend zoo mogelijk voor Maandag volledige zekerheid te verschaf fen. Ter aanvulling van het telegram is een uitvoerig schrijven aan den minister ge zonden. Prijzen van maaltarwe B en voertarwe C Gisteren werden de volgende tarweprij- zen vastgesteld: maal-tarwe B 9.65, voer tarwe C ƒ8.50; alles November-levering. Afwikkeling achterstallige handels vorderingen op Duitsche debiteuren In de week van 2631 October 1936 is door de Nederlandsche Bank, in totaal een bedrag van omstreeks R.M. 600.000 van de op haar Sonderkonto bij de Deutsche Ver- rechnungskasse uitstaande vorderingen met de begunstigden afgerekend. De nummers van deze posten liepen van 9427994937. Het totale bedrag van de op het Sonder konto uitstaande posten, die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik omstreeks R.M. 1,8 millioen. De Sonderkonto-posten waarvoor koersfixee- is verkregen, zijn hieronder begrepen. Aan Treuhaenderkonto-posten is door de Nederlandsche Bank gedurende dezelf de periode in totaal een bedrag van onge veer R.M. 250.000 met de begunstigden af- gerkend. Het hoogste afgerekende volg- erdenummer was 32497. Het totale bedrag van de op het Treu- haenderkonto Niederlande uitstaande vor deringen die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik om streeks R.M. 6,8 millioen. De Treuhaen derkonto-posten, waarvoor koersfixeering is verkregen, zijn hieronder begrepen. UITHOORNSCHE KWEEKERS TOONEN HUN KUNNEN. Minister Deckers opende bloemen tentoonstelling in De Kwakel. In het gebouw Leenders aan de Kwakel werd gisteren de eerste Uithoornsche bloe mententoonstelling geopend. Naast minis ter Deckers, die was gekomen om deze ex positie te openen, merkten wij o.m. op den heer v. d. Weyde, Tweede Kamerlid, pas toors en kapelaans van alle omliggende ge meenten, burgemeesters en wethouders van Aalsmeer, Mijdrecht, Nieuwveen, Leimui- den e.a., den heer S. van Zwanenburg, pre sident-commissaris der baconfabriek te Uithoorn en tal van andere vooraanstaan de personen uit handel en industrie. Bur gemeester C. M. A. Koot opende de bij eenkomst met een woord van dank tot mi nister Deckers, voor diens komt. Na een welkomstwoord tot alle aanwezigen ver zocht de burgemeester den minister de ten toonstelling te willen openen. Minister Deckers begon met te verkla ren, dat hij verrast was door de hartelijke ontvangst alhier, waarbij o.a. het jeugd koor der R.-K. school hem op zoo bijzon dere wijze het welkom had toegezongen. Hij had met groot genoegen gevolg gege- van aen de uitnoodiging om deze tentoon stelling te openen, daar hij het onvermoei de streven en de groote liefde voor hun vak van de kweekers uit dit centrum ten zeer ste bewonderde. Toen hij eens in het bui tenland aan een zijner ambtgenooten al daar vroeg, toch eens wat meer te doen voor de bioemenkweekers in Nederland, werd hem geantwoord, dat bloemen, in te- gentselling met tarwe b.v., een luxe-arti kel was. Maar, zeide spr., is ik zie, wat hier geëxposeerd wordt en met welk een groote liefde en toewijding de kweekers hun vak uitoefenen, dan kan ik slechts toe geven, dat bloemen zooal een luxe-artikel, toch ook veel schoons en veel moois kun nen vertegenwoordigen. In het armste ge zin zullen een paar bloemen op Zaterdag middag, als het werk aan kant is, een ver rijking brengen, welke door niets geëven aard kan women. Spr. hoopte, dat een suc ces hun een steun zal zijn voor de vele moeilijkheden, welke zij nu eenmaal on dervinden. Hierna verklaarde Z.Exc. de tentoonstelling voor geopend. Vervolgens werd een rondgang gemaakt over de schitterend expositie. Het eerste, wat opvalt, is wel, dat het geheel door kun dige vakmenschen tot stand moet zijn ge bracht. Schitterende colecties chrysanthen van ongekende schoonheid en kleur boeien het ocg. Een prachtige inzending van de exportkweekerij Sophiahoeve van bego nia's, varens en cyclamen heeft ieders be wondering. De minister werd bij zijn rondgang be geleid door buigemeester Koot en den heer Augustyn, inspecteur van den planten- ziektenkundigen dienst te Aalsmeer en gaf bij herhaling blijk van groote bewondering. Aan het slot van den rondgang stond Z. Exc. nog een onderhoud toe aan het be stuur van den L.T.B., waarbij bem nog maals gewezen werd op den grooten nood der kleine tuinders en groentekweekers. De minister zegde tec, dit punt nog eens nauwkeurig te zullen bezien en verliet eerst na geruimen tijd de expositie. De hoofdprijzen op deze tentoonstelling werden als volgt toegekend; gouden me daille. beschikbaar gesteld door den bur gemeester van Uithoorn voor de mooiste inzending begonia's: Sophiahoeve te De Kwakel, groote zilveren beker met ver guld zilveren medanie voor inzending van mooiste groot-bloernge chrysanten: Th. Maaienburg te Uithoorn; zilveren beker met verguld zilveren medaille voor mooiste inzending kleinbloernige chrysanth: C. M. van Zaal Mzn., te De Kwakel. „Msbd." Springer schenkt zijn herbarium aan Wageningen De nestor der Nederlandsche dendrologen en tuinarchitecten, de heer Leonard A. S. Springer te Haarlem, heeft zijn bekend, in den loop der jaren bijeengebracht dendrologisch herbarium ten geschenke gegeven aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen. De autodidact Springer, die ondanks zijn by na 82 jaren nog hard werkt, is reeds ruim zestig jaar werkzaam als tuinarchi tect en als practisch dendroloog. Behalve zijn herbarium, heeft hij ook een belangrijke bibliotheek op tuinkunst- gebied bijeen gebracht, welke vele zeldza me werken bevat. Zoo juist is, als publi catie van de stichting „Fonds Landbouw Export Bureau 19161918" van zijn hand verschenen: „Bibliografisch overzicht van geschriften, boek- en plaatwerken op het gebied der tuinkunst", waarin ongeveer 1500 publicaties zijn verwerkt. „Hbld." Hofbericht H.M. de Koningin is voornemens, na af loop van den tocht met Hr. Ms. „De Ruy- ter" op Woensdag 4 November e.k., van Den Helder naar de residentie te vertrek ken en enkele dagen in het paleis aan het Noordeinde te blijven vertoeven. Een lezing van den ex-keizer Ex-keizer Wilhelm heeft, zooals ook in vorige jaren het geval was, voor het onder zijn voorzitterschap staande gezelschap geleerden, dat bekend staat als de „Doorn- sche arbeidsgemeenschap", een lezing met lichtbeelden gehouden over „Het oudste koningschap in Mesopotamië". Tot de aan wezigen behoorden o.a. professor W. Voll- graff uit Utrecht, prof. F. M. Th. Böhl uit Leiden en de Duitsche geleerde Geheim- rat Leo Frobenius uit Frankfurt a. d. Main RECHTZAKEN HAARLEMSCHE RECHTBANK. Ongeluk te Hillegom. Een 42-jarig ingenieur uit Amsterdam veroorzaakte op 9 Juli in de Haarlemmer straat te Hillegom een ernstig ongeluk door met veel te groote snelheid te passeeren, waardoor zijn auto met een taxi in botsing kwam. De Kantonrechter had verdachte veroor deeld tot 25 en in hooger beroep eischte de Officier van Justitie bevestiging van het vonnis. Gistermorgen werd de man vrijgespro ken. De richtingaanwijzer. Een bloembollenexporteur vergat op de Cleefkade te Aalsmeer den richting-aan wijzer van zijn auto naar binnen te halen. Daardoor ontstond een aanrijding. De Kantonrechter sprak den man vry, doch de Ambtenaar van het O.M. kwam in hooger beroep. De Officier van Justitie eischte 20 boete of 10 dagen hechtenis, waarvan de recht bank maakte 5 of 3 dagen hechtenis. WET TEGEN PRIJSOPDRIJVING. Eerste overtreding voor den Haarlemschen kantonrechter. Voor den Haarlemschen Kantonrechter is Woensdagmorgen het eerste geval van over treding van de wet tegen prijsopdrijving behandeld. Een Bloemendaalsche winke lier stond terecht, omdat hij in zijn zaak op 16 October den prijs van lunchkaasjes had verhoogd van 27,5 op 30 ct., terwijl de inkoopsprijs voor den winkelier slechts met 1 ct. was verhoogd van 23 op 24 ct. per kaasje. Verdachte legde echter facturen over, waaruit bleek, dat de inkoopsprijs van de kaasjes op 16 Juli bedroeg 21 ct. per stuk, op 24 Sept. 22 ct., op 29 September 23 ct. en op 8 October 24 ct. Daaruit blijkt dus, dat de inkoopsprijs totaal met 3 ct. verhoogd was, terwijl verdachte den verkoopsprijs slechts 2,5 ct. verhoogde. Hij had slechts een kleinen voorraad en de winst is zeer gering, omdat de kaasjes slechts zeer weinig verkocht worden en snel aan bederf onderhevig zijn. Na veertien dagen gaan zë al schimmelen en zijn dan waardeloos. Desgevraagd door den Kantonrechter ver klaarde verdachte, dat hij den prijs der kaasjes dus verhoogd had omdat ze snel en sterk aan bederf onderhevig zijn. Van de wet tegen prijsopdrijving wist verdachte niets af. Kranten las hij niet! - De raadsman van verdachte, mr. Simons, merkte op, dat verdachte reeds op 24 Sep tember, toen de inkoopsprijs met 1 ct. werd verhoogd, ook den verkoopsprijs met 1 ct. had kunnen verhoogen. Hij heeft dit niet gedaan. De politieagent, die op 16 October de winkels in Bloemendaal had gecontroleerd en de prijsverhooging in verdachte's winkel had geconstateerd, verklaarde als getuige dat hy het merk van de lunchkaasjes niet in andere winkels had gezien, zoodat hij niet wist voor hoeveel ze in andere winkels worden verkocht. Wel wist hy, dat derge lijke kaasjes in andere winkels zoowel voor meer als voor minder dan 30 ct. worden ver kocht. 20 boete geëischt. De Ambtenaar van het O.M. wilde in zijn requisitoir alleen rekening houden met de laatste verhooging. Toen de inkoopsprijs op 23 September werd verhoogd door den grossier, nam verdachte genoegen hij verhoogde immers den* verkoopsprijs niet met een winst van 3,5 ct., dit is 20 pet. winst. Na de devaluatie werd de inkoops prijs verhoogd met 1 ct., maar verdachte verhoogde den verkoopsprijs met 2,5 ct. en wilde dus 25 pet. winst maken. Volgens spr. is het de bedoeling van de wet tegen prijsopdrijving te verbieden dat de winke lier een. grootere winst gaat maken dan vóór de devaluatie. Verd. heeft wel een grootere winst willen maken en is dus strafbaar. Spr. eischte daaom 20.boete subs. 10 dagen hechtenis. Mr. Simons, zijn pleidooi houdend, merk te op, dat hem uit eigen ervaring gebleken is hoe moeilijk het is de wet te kennen; zelfs offcicieele instanties kennen ze niet. Spr. vond het dan ook onredelijk, menschen te vervolgen op grond van een wet, die nog niet droog is achter haar ooren en waar van geen sterveling weet wat ze precies in houdt. De Minister heeft zelf in een cir culaire aan de burgemeesters (welke cir culaire eigenlijk voor hit publiek bestemd was!) gezegd, dat ieder geval op zichzelf moet behandeld worden en een redelijke prijsverhooging is geoorloofd als de inkoops prijs verhoogd wordt. Dit heeft verdachte gedaan. Men moet echter niet kijken naar het winstpercentage. De wet bedoelt niet dat men nu met hetzelfde winstpercentage moet genoegen nemen als vóór de deva luatie. De bedoeling van de wet is te voor komen dat de winkelier ten koste van het publiek profiteert van de devaluatie. Ver dachte wist niets van devaluatie af. Hij heeft den prijs verhoogd omdat de grossier dit deed. Spr. concludeerde dan ook tot vrij spraak. De ambtenaar van het O.M. handhaafde zijn eisch. De Minister heeft in een circu laire bepaald, dat de kaasprijs niet verhoogd mag worden. De wet tegen prijsopdrijving is genoeg bekend en zal dus wel niet buiten verdachte om gegaan zijn. Mr. Simons merkte op, dat de wet wel bekend is, maar de uitleg niet. Hoe kan nu een winkelier weten wat in een circulaire van den Minister aan burgemeesters staat! Hij kan niet ruiken dat de kaasprijs volgens deze circulaire niet verhoogd mag worden! Bovendien heeft de Minister even tevoren gezegd, dat de verkoopsprijs verhoogd mag worden als de inkoopsprijs verhoogd wordt. Dat wordt toch wel te kras! Hoe kan nu het publiek weten wat prijsopdrijving is? Vrijspraak. De Kantonrechter erkende dat hier de verkoopsprijs met 2,5 ct. verhoogd is. Dit is echter door verdachte gedaan, omdat de inkoopsprijs geleidelijk met totaal 3 ct. ver- hoofd is. De Kantonrechter achtte de overtreding van de wet niet bewezen en sprak be klaagde vry. CRISISCOMITé TE VLISSINGEN BESTOLEN. (Vervolg). Na heropening van de zitting mam de officier van justitie requisitoir. Spr. ging nog eens uitvoerig de verschil lende feiten na en constateerde, dat ver dachte ten aanzien van de rollen linoleum zal moeten worden veroordeeld wegens uitlokking tot verduistering, voor het doen nemen van gelden uit de collecte-busjes, wegens verduistering en tenslotte voor de kwitantie van de niet-geleverde bestelling wegens uitlokking tot valschheid in ge schrifte. In alle gevallen heeft verdachte misbruik gemaakt van zijn gezag. Aanvankelijk was spr. van oordeel, dat ook verdachte slacht offer was geworden van de verkeerde sfeer, die bij het crisis-comité heerschte, maar nu deze zaak is gevolgd door die van den B.V.L., gepaard gaande met de arrestatie van verdachte, is dat oordeel anders ge worden. Naar sprekers overtuiging moet verdachte dan ook verantwoordelijk worden gesteld voor den gang van zaken en spreker vor derde tegen hem een gevangenisstraf van acht maanden. Pleidooi. De verdediger, mr. Van Geldorp Meddens, stelde voorop, dat verd. door de publicaties over deze zaak reeds zwaar is gestraft en voorts, dat het gebeurde door politieke mo tieven tot een sensatiezaak is gemaakt. Verder betoogde pleiter, dat de kwestie van den bijzonderen vrij willigen landstorm thans buiten beschouwing (moet worden •gelaten en dat de rechtbank zich daardoor niet mag laten beinvloeden. PI. betwistte, dat alles wat bij het crisiscomité te Vlis- singen is geschied, op de schouders van verdachte moet worden geladen. Wat verd. ook gedaan heeft, vast staat, dat hij zich zelf op geenerlei wyze heeft 'bevoordeeld. De laatste verdachte. Ten slotte werd behandeld de zaak tegen verdachte De W., administrateur der af- deeling sociale zaken der gemeente Vlissin- gen. De officier vorderde tegen dezen verd., wiens optreden en plichtsverzuim hy erger lijk noemde een gevangenisstraf van zes maanden wegens heling en verduistering. Na een pleidooi van den verdediger, mr. Adriaanse, werd ook in deze zaak de uit spraak bepaald op 13 November. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: S. J. Ie Poole, handelende onder den naam ingenieursbureau le Poole te Lei den. Cur. mr. H. R. Goudsmit, te Leiden. W. Teleng, te Leiden. Cur. mr. F. D. L. Gunning te Leiden. Opgeheven: H. J. Konings, Wassenaar. D. Koster, Alphen. i- ii UIT DE OMGEVING LIS SE. Oranje-Comité. In eene ten Gemeen tehuize gehouden vergadering van het Oranje-comité ter viering van het huwe lijk van Prinses Juliana heeft de burge meester dezer gemeente dr. 5. baron van Wijnbergen dit comité officieel geïnstal leerd. De burgemeester hield daarbij een korte toespraak waarbij hij o.m. zeide dat het gemeentebestuur alle sympathie heeft voor het streven van het comité dat is sa mengesteld om de viering van het huwe lijk van onze Prinses in Lisse zoo goed en waardig mogelijk te doen slagen en dat met deze installatie dan ook wordt te ken nen gegeven, dat het comité op de volle dige medewerking van het gemeentebe stuur kan rekenen. Door den burgemees ter is reeds het noodige verricht om aan het comité ook een Eere-comité te verbin den. Met den wensch dat alles een succes vol verloop zal hebben droeg de burge meester de leiding over aan den voorzit ter dr. H. A. Marcus, die den burgemeester zijn dank uitsprak voor de officieele er kenning van het comité, een stempel, dat aan den arbeid van het comité ongetwij feld meer effect zal geven. Spreker ver wijst nog met voldoening naar de pers verslagen ten tijde van de verlovingsfees ten, waarin Lisse met eere stond vermeld. Eenzelfde succes ook weer van de aan staande festiviteiten verwachtende meent de voorzitter dat het den burgemeester straks een groote voldoening zal mogen zijn met het Oranje-comité te hebben me degewerkt. Nadat de Burgemeester de vergadering had verlaten volgde nog een breedvoerige gedachtewisseling speciaal over het- tijd stip waarop de festiviteiten hier ter plaat se zullen worden gehouden. Besloten werd de feesten te houden de laatste week voor het huwelijk van de Prinses.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6