ZATERDAG 31 OCTOBER 1936 OE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 3 Comité Nationaal Huldeblijk. In het Algemeen Comité voor de aan bieding van een nationaal huwelijksge schenk aan Prinses Juliana en Prins Bern- hard heeft ook zitting mej. J. Manders, Voorz. Meisjes-Stud.-Interacadem., Leiden. De Leidsohe Belasting-Ophaaldienst heeft in de afgeloopen maand 12.117.39 aan de Rijksontvangers afgedragen, benevens ƒ752.09 aan den gemeente-ontvanger. De aandacht wordt er op gevestigd, dat aanslagen en beschikkingen zoo spoedig mogelijk na ontvangst ten kantore van den dienst, Nieuwe Rijn 22, moeten worden ingeschreven. Voor het examen politiediploma van den Ned. R.K. Politiebond St. Michaël zijn ge slaagd voor het diploma met aanteekendng de heeren G. C. Klay en J. C. Ham, voor het gewoon diploma de heer H .J. Broek- sema, allen alhier. BIOSCOPEN. Trianon. De Nederlandsche film „Merijntje Gij- zen''s Jeugd", die deze week in Trianon wordt vertoond, kan in alle opzichten de toets der critiek doorstaan en is de eerste Hollandsche film, die op waarlijk interna tionaal peil staat in tegenstelling met ver schillende voorgangers. Het is een zuiver Nederlandsche film, waarin we onze eigen taal hooren spreken en waarin eigen landge- nooten optreden. De film werd gemaakt door Loet C. Barnstijn's filmindustrie, on der regie van Kurt Gerron, die hiermede zijn tweede film te Wassenaar heeft ver vaardigd. Er wordt in deze film voortreffelijk ge speeld, ofschoon meerdere acteurs hun filmdebuut maakten. Dit geldt wel in de allereerste plaats voor de kleine Marcel Krols als Merijntje. Dit kereltje is eigenlijk een toevallige ont dekking. Te Hoogstraten aan de Belgische grens wilde de Rederijkerskamer het tooneelspel „Merijntje Gijzen's Jeugd" opvoeren. Men zocht een Merijntje en de keus viel op Marcel Krols. De auteur van het boek werd verzocht om een voorstelling bij te wonen. Deze zag Marcel spelen en de jeugdige ac teur was „ontdekt" voor de film. Hij laat in de film een natuurlijkheid van spel zien, dikwijls zóó verrassend, dat men zou denken, dat het werkelijkheid is. Zijn gelaatsmimiek was werkelijk treffend. Naast deze „natuur" artist, zien wij vele bekende acteurs op het witte doek verschij nen o.a. Piet Bron als „De Kruik", die een praohtige vertolking te zien gaf, Mimi Boesnach als Janekee, Aaf Bouber als Jans- ke enz. De rol van den ouden pastoor werd vertolkt door den auteur A. M. de Jong. Het gegeven van de film is ontleend aan het veelgelezen boek. Merijntje heeft met zijn broertje „mis pels gebogerd" en de veldwachter kwam op school vragen wie de mispels uit den tuin van meneer pastoor had gestolen. Merijn tje schrok, want hij wist niet dat zij uit den boomgaard van den pastoor waren en voelt zich vreeselijk zondig. Hij wendt zich tot zijn vriend „De Kruik", den woesten strooper, die de zaak bij meneer pastoor in orde brengt. „De Kruik" heeft behalve zijn vriendschap voor Merijntje nog een vrien din nJ.-de knappe Janekee en een aarts vijand, de nieuwe grensjager. Laatstge noemde maakt Janekee voortdurend het hof, die zijn liefde beantwoordt, wat de haat van de „Kruik" opwekt. Dit wordt hem tenslotte noodlottig, want op het car- neval ontstaat ruzie tusschen de „Kruik", Janekee en den grensjager. Een uur later vindt men twee ontzielde lichamen. De „Kruik" ontkent echter den misdaad. Den volgenden morgen wordt een met bloed bevlekt mes gevonden, doch niemand be halve Merijntje herkent het mes, als het eigendom van de „Kruik", zoodat de jon gen onbewust zijn vriend verraadt. De „Kruik" gaat naar de gevangenis te Breda, Merijntje achterlatend, die hem toch niet kan vergeten. Het voorprogramma is deze week uiterst goed verzorgd en bevat behalve het ac- tueele binnen- en buitenlandsche nieuws een schitterend gekleurde teekenfilm en een prachtig Hollandsch filmpje van den bekenden cameraman Jo de Haas. Een bezoek aan Trianon kunnen wij vol wassenen dan ook bijzonder aanbevelen. Luxor. Met de film „Der Bettelstudent" brengt de directie van het Luxor Theater deze week een zeer bijzondere film, wijl de hoofdrol in deze amusante Operette-film wordt vervuld door den Hollandschen film acteur Joh an Heesters. Deze toont zich in deze film een operette-tenor en speler van internationale klasse. Johan Heesters heeft in het buitenland snel promotie gemaakt. Hier te lande begon hij indertijd zijn zangersloopbaan bij Rooyaards, kreeg lessen van Fra Manzolen i en kwam bij het Gezelschap van Jac. van Bjjlevelt. Daarna ging hij bij de film en debuteer de in Oostenrijk met „De Kandelaars van den Keizer". De UFA wist echter spoedig beslag op hem te leggen en in „der Bettel student" kan men Johan Heesters zien als een filmster van eerste klasse, die met spelers als Fritz Kampers, Carola Höhn, Marika Rökk en Ida Wüst op één lijn staat. Deze UFA-operette-film is een film van heerlijke muziek, van prachtige zang en van een vroolijkheid, welke aanstekelijk werkt. Bovenal echter, Johan Heesters spreekt en zingt het Duitsch zoo fijn en duidelijk, dat men er slechts bewondering voor kan hebben. De film geeft 'n stukje geschiedenis weer uit het begin der 18e eeuw, waarin de ver drukte Polen in Krakau 'n opstand bera men tegen de overheerschers. Dezer gou verneur is Fritz Kampers, de arme student is Johan Heesters, aanvoerder der opstan delingen. Tusschen feestpartijen met zang en dans en allerhande vroolijkheid woekert de op stand verder, maar tevens groeien de po gingen van 'n nog schijn-gravin (Ida Wüst) om haar twee dochters aan graven of her togen uit te huwelijken, hetgeen natuurlijk gelukt. Dat kan men aan Ida Wüst gerust overlaten. Als de spanning van den op stand tot uitbarsting dreigt te komen, komt plots de ontspanning, doordat de vrede ge- teekend wordt. Vóór de pauze gaat de Warner Bros-film „Het Paradijs der Vrouwen" met Dick Po- wel, Ruby Keeler, Joan Blondell en Jack Oakie in de hoofdrollen, 'n Film met fraaie ballet-scènes, tapdansen enz. Casino. Na 'n goed verzorgd voorprogramma draait voor de pauze de eerste hoofdfilm „De gekleurde woestijn" met Noah Beery Jr. in de hoofdrol als Stormy, een jeugdi ge natuur- en dierenvriend, in die rol ge holpen door Rex, het duiveJspaard, dat door Stormy gevangen en getemd is. Rex gaat van zijn baas houden en redt hem uit allerlei gevaren o.a. uit de handen van een bende cow-boys, die hem gevangen hebben genomen. Het is een prachtfilm vol sensationeele afwisselingen en spannende momenten tevens toonende, wat door goede behandeling en oordeelkundige dressuur van een paard te maken is. Na de pauze komt in de tweede hoofd film „In duizend gevaren",* het Amerikaan- sche springwonder, Richard Talmadge, als de jeugdige vliegenier Hal Foster op het witte doek. Den inhoud van deze boeien de en zeer sensationeele film te beschrij ven, waarin het gaat om een gestolen vlieg machine terug te krijgen, is niet te doen en daarom raden we lederen bioscoopmin naar aan ze te gaan zien. Beide films belo ven een avond, waarin de uren omvliegen. Voor volwassenen. Lido. Wanneer u Jackie Cooper weer eens wilt zien, vergezeld van de reïncarnatie van Rin Tin Tin, den geslepen filmhond, dan kunt u de film „Menschenjacht" gaan zien in Lido. Jackie is hier een jongen, die, hoewel zoon van een rijken pa, toch pit en durf heeft en zin voor avonturen. Hij loopt met zijn hond van huis weg en omdat rijden gemakkelijker is dan loopen, klimmen zij in een vrachtauto. Men dezen vrachtauto is het echter niet pluis, want hij belandt midden tusschen een boevenbende en nu begint het lieve leven. Het zou alles heel gewoon gegaan zijn;'een jongen, die teveel gezien en gehoord had, zou in koelen bloe de vermoord en verdonkeremaand zijn en geen stof tot een filmverhaal hebben gele verd, wanneer de hond niet een wonder lijke slimheid en doortastendheid aan den dag had gelegd. Dank zij den hond zwerft den jongen met den rooverhoofdman ziels vergenoegd door de bosschen, terwijl de po litie speurt en zoekt en de overige leden van de bende, aangelokt door de groote be looning eveneens prijs stellen op zijn te genwoordigheid. Het is een opwindende jacht op een mensch, althans op een mensch in aanbouw, en het eind van het verhaal is.... nu ja, u raadt het wel, de hond redt de situatie. Het zijn knappe staaltjes van dressuur en spanning zit er genoeg in. Ook in de andere film „Charley Chan in het circus" speelt een beest een groote rol. Hier is het een gorilla, die in het circus losbreekt op zeer ongelegen tijden. Er 'wordt een circus-directeur vermoord en de aap zal het wel gedaan hebben, maar wie liet hem los? U zoudt er nooit achter ge komen zijn, als de vermaarde Chineesche detective het u niet verteld had in zijn ge broken Engelsch. Voor liefhebbers van de tective-verhalen en zijn wij dat tenslotte niet allemaal? is een Charley Chan-film een genieting. Hij is de man, die van kin derlijke genoegens houdt, geen vlieg kwaad doet, zich niet druk maakt, maar met de grootste koelbloedigheid en merkwaardige speurzin het ingewikkeldste raadsel ont wart, bijgestaan door zijn „zoon no. 1", die intusschen nog kans ziet, om met een be hoorlijke Chineesche circus-artiste aan te pappen. Een knap geënsceneerde en geestige film. Vooraf gaat een Journaal. Een programma, dat een aanbeveling waard is. UIT DE OMGEVING NOORDWIJK Uitslag verkooping. De gehouden ver- kooping van huizen en teelland ten over staan van notaris mr. C. Punt, alhier, in hotel „Het Hof van Holland", had tot uit slag: Perceel I: bouwterrein aan de Douza- straat en Kettingsteeg groot 18 A 54 c.A, ingezet op 11250, werd niet gegund. Perceel 2. Teelland groot 33 A. 60 c.A. en twee broeikassen aan den Heerenweg, ingezet op ƒ2600, verkocht voor ƒ3250 aan den heer J. Verheul alhier. Perceel 3. Woonhuis Toekomststr. 3, in gezet op ƒ2450, verkocht voor ƒ2750 aan den heer H. Braakman alhier. Geslaagd. Te Leiden slaagde voor het examen apothekers-assistent mej. M. B. E. v. d. Weijden alhier. LEIDSCHENDAM St. Josephsgezellen. ftïorgen te 11.30 uur en 's avonds na de Zielenvespers voort zetting van de winterwedstrijden. Maandag te half acht Tooneelclub „Adolf Kolping" en Dinsdag te 8 uur Maria-Con- gregatie, daarna ontspanning. Donderdag acht uur: Verplichte vergade ring. Inleider de heer Leo Boekraad over „Het filmvraagstuk". Zaterdag na het Lof bijeenkomst. Zondag 8 Nov. te 12 uur Pa ladijnenvergadering. KJ.M.V. Maandag 2 Nov. te 8.30 uur precies ontwikkelingsavónd. De heer dr. Hub. L. Jansen spreekt over „De alge- meene ontwikkeling van het sociale le ven". - - Dinsdag 5 Nov. te 8 uur Maria-Congre- gatie. Conferentie over hét Vormsel, twee de grondslag van het priesterlijk karakter der leeken". Woensdag 4, Donderdag 5 en Vrijdag 6 November „Eucharistisch Triduum", ge organiseerd door de K.J.M.V. in samenwer king met de St. Josephsgezellen en Maria- Congregatie, afd. Jongemannen, te leiden door den zeereerw. pater Borromeus de Greeve O.F.M. in de Parochiekerk, iederen avond te 8.15 uur. Alleen toegang voor bo vengenoemde vereenigingen. Vrijdag na het Triduum Sociëteits-avond en Zondag te 7 uur: H. Mis en na de H. Mis generale H. Communie tot sluiting van het Triduum. KOUDEKERK. DIEFSTAL VAN GAS. De meter werd er buiten gehouden! Het mocht den rij lts- en gemeenteveld wachter alhier Vrijdagmiddag gelukken, zekeren H. en v. L., beiden wonende te Alphen a. d. Rijn, op heeterdaad te betrap pen bij diefstal van gas. Dit tweetal heeft met een zekere d. V., eveneens te Alphen woonachtig, sinds kort een inrichting tot het vervaardigen van isolatieband in de scheepmakerswerkplaats van v. B. in den Hondsdijk alhier. Het was echter de politie eenige dagen geleden opgevallen, dat voor de verwar minginrichting door hen op handige wijze door middel van een slang gas werd be trokken buiten den meter om. Op deze wijze kon dus wel voordeelig gefabriceerd worden. Doordat de politie op haar qui- vive was, is dit slechts van korten duur ge weest. Bovendien werden zij ook nog be keurd voor het aanbrengen van een vuur haard buiten de Hinderwet om. Het tweetal is na verhoor weer op vrije voeten gesteld. LAATSTE BERICHTEN DE ONTPLOFFINGSRAMP TE SCHIEDAM Drie ontploffingen aan boord van het Gricksch stoomschip De ramp, die vanmorgen bij de werf Wil ton te Schiedam is geschied, heeft het stadje in diepe beroering gebracht. Overal in het centrum groepen menschen bijeen. Groepjes menschen staan angstig voor de beide ziekenhuizen en een groote menigte staat geschaard aan het einde van den Vlaardingerdijk, waar de politie het verkeer regit en van welk punt men het gezicht heeft op het brandende karkas van het Grieksche schip, dat nog steeds aan de kade tegenover de machineloods van de werf gemeerd ligt en uit welks achter schip een onheilspellende donkere rook kolom opstijgt. In de stad en onder de menigte heerscht groote ongerustheid, want reeds is het mid dag en nog is het aantal slachtoffers niet officieel bekend. Wüde geruchten doen de ronde. De directie van Wilton verkeert zelf in het onzekere en de ziekenhuizen geven geen inlichtingen. Vast staat, dat eenige tientallen ge wonden zijn vervoerd naar het ge meenteziekenhuis en naar het daar naast gelegen katholieke ziekenhuis, de Dr. Nolet-stichting. Men weet niet of er van deze gewon den na aankomst in ziekenhuizen reeds zijn overleden en of sommige slacht- ofers zoodanig gewond zijn, dat hun leven ernstig gevaar loopt. Vast staat slechts, dat van de 33-kop- pige bemanning van het Grieksche tankschip 2 leden gedood zijn. Het tankschip is eenige dagen geleden te Schiedam aangekomen voor een alge- meene revisie en machine-reparatie. Aan boord bevond zich dan ook sederd vanmorgen vroeg een groote reparatie- ploeg van de werf Wilton, toen te ruim kwart over negen de eerste ontploffing in de bunkerruimte plaats vond. Een stuk van het achterdek werd weg geslagen en in paniek vluchten de aan boord aanwezigen bij eerste opwelling van boord. Spoedig herstelde men zich echter en keerde men aan boord terug om de schade op te nemen en dé eerste hulp te verlee- nen. Reeds toen waren er verscheidene ge wonden en waarschijnlijk reeds eenige doo- den, zoodat groot alarm werd gemaakt en alle geneeskimdige hulp uit de omgeving gerequireerd werd, terwijl ook de brand weer van Schiedam, Delft en Rotterdam om assistentie werd verzocht. Bovendien begaf zich een groote hulp ploeg, bestaande uit arbeiders van de werf zelf aan boord, om het opruimingswerk ter hand te nemen. BIOSCOPEN. Casino; Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. Daardoor bevonden zich zeer vele perso nen aan boord van het Grieksche schip en was het niet goed na te gaan, wie daar aanwezig waren, toen te ongeveer 10 uur een tweede ontploffing volgde, die veel heviger dan de eerste was. Menschen, die zich aan boord bevonden en ongedeerd op den wal kwamen, ver telden ons naderhand, dat een regen van stukken ijzer rondom en bij hen neer daalde. Het geheele dek ging omhoog, het ach terdek spleet open, de schoorsteen sloeg stuk en eenige luiken vlogen omhoog. Eenige tientallen nieuwe gewonden zag men hier en daar verpreid op het dek en in de ruimen liggen. Een groote kraan op de kade tegenover het schip boog dubbel en het groote tand wiel ervan vloog ongeveer 500 meter ver weg over de loodsen heen het veld in. Stukken ijzer sloegen door het dak in de ketelloods, doch veroorzaakten daar gelukkig geen persoonlijke ongevallen. Wie zich nog aan boord bevond en de beschikking had over ledematen, ijlde van boord, waarbij gezegd moet worden, dat degenen, die gewonden in hun buurt za gen, niet van boord gingen dan nadat zij deze gewonden op de kade hadden kunnen dragen. Het werd duidelijk, dat nog meer ont ploffingen verwacht konden worden. Weliswaar is er een veiligheidscertificaat waaruit blijkt, dat het schip gasvrij was, toen het in reparatie kwam, maar in de donkere tanks bevindt zich nog een groo te hoeveelheid stookolie, die waarschijnlijk tengevolge van de eerste ontploffing gas is gaan vormen en verder ontploffingsge vaar oplevert. Hoe gaarne men ook aan boord een na der onderzoek naar de slachtoffers had in gesteld, de veiligheid van de reddings ploeg gedoogde niet e n nog langer ver blijf aan boord toe te staan. Iedereen verliet dan ook het schip in de zekerheid, dat er nog slachtoffers aan boord waren, doch zelfs de kade en de naaste omgeving van de haven moesten ontruimd worden, omdat men niet kon voorzien, welke omnvang een volgende ontploffing zou hebben. Inderdaad volgde te ongeveer half elf een derde ontploffing, minder hevig dan de tweede, die bovendien geen persoon lijke ongelukken veroorzaakte, dank zij den ontruimingsmaatregel. Ambulance-auto's reedn af en aan en spoedig waren tal van autoriteiten ter plaat se, waaronder de leden van het parket te Rotterdam. Van alle kanten kwamen de angstige ver wanten der werfarbeiders om te vragen of man of zoon tot de slachtoffers behoorde. De directie kon echter geen antwoord geven, daar zij zelf nog in het onzekere tastte. Groote ongerustheid heerschte echter in de rijen van de Schiedamsche brandweer. Verscheidene leden daarvan bevonden zich voor hulpverleening aan boord, toen de tweede ontploffing geschiedde. De com mandant, ir. Eikema, was juist even tevo ren in gesiprek geweest met den hoofd brandmeester Nieuwenhuis. Verscheidene leden der Schiedamsche brandweer liepen kwetsuren en verwondingen op. De onder-brandmeester van der Plas moest gewond naar het ziekenhuis worden vervoerd. Een brandwacht werd circa 10 meter om hoog geslingerd, doch kwam wonder bo ven wonder nabij een hekwerk terecht, waarin hij bleef hangen, zoodat hij nage noeg ongedeerd bleef. De hoofdbrandmeester Nieuwenhuis bleek echter zoek, en sommigen beweer den, dat zij hem over boord hadden zien slaan, anderen, dat hij voor dood aan boord was achtergebleven. Dit viel echter niet na te gaan, omdat het schip niet meer betreden kon worden. Blijkens de dikke zwarte rookkolom, die uit het achterschip opsteeg en steeds don kerder werd, moest er aan boord een felle brand woeden. Werkloos moest men aanzien, hoe het schip aan de kade een voortdurend gevaar voor de omgeving vormde en met angstige spanning wachtte men op nieuwe exploties. Tegen 12 uur, toen de rookwolk iets min der dicht werd, waardoor men hoopte, dat de brand in felheid was afgenomen, deed de directie een beroep op vrijwilligers, die bered waren aan boord te gaan om de si tuatie op te nemen. Eenige arbeiders, een lid van de E. H. B. O. en een Roode Kruis-soldaat, teza men 6 man, meldden zich en begaven zich aan boord. REEDS 8 DOODEN. Er zijn thans reeds acht dooden te be treuren bij de vreeselijke ontploffings ramp te Schiedam. Zes dooden, wier na men nog niet bekend zijn, zijn geborgen. Bovendien worden vermist de hoofd agent van politie Hoek en het lid der hulpcolonne de heer Nieuwenhuis. Zij hadden zich na de eerste ontploffing aan boord begeven. Waarschijnlijk zijn zij door de tweede ontploffing over boord geslin gerd. Om twaalf uur verminderden de zware rookwolken. Men heeft zich toen aan boord gewaagd en geconstateerd, dat er nog 14 tanks gevuld zijn met olie, die gevaar loo pen te ontploffen. Te twaalf uur 10 het schhip was reeds weer verlaten verdikte de rook zich weer en men verwachtte ieder oogenblik een nieuwe explosie, die echter om half een het oogenblik waarop dit bericht werd getelefoneerd nog niet had plaats gehad. (Ongecorrigeerd). BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Rudolf, z. van P. J. Majolée en W. L. Blansjaar Dirk, z. van A. Gal- jaard en F. Gulay Alida, d. van W. v. Leeuwen en M. Brandt Maria, d. van J. v. Leeuwen en H. Honders Aclriana Jo hanna, d. van G. Agtersloot en A. v. Mer Jacob, z. van J. Poldervaart en A. Over- duin Mijntje, d. van G. Serné en J. J. de Leeuw van Weenen Maria, d. van D. A. Bakkene6 en P. Hupje Jan, z. van J. de Peuter en M. Bouterse Trijntje, d. van N. v. Beveren en A. G. v. d. Laar Stijntje, d. van C. de Hoog en P. v, d. Hooven Marinus, z. van S. Koopman en A. A. Kruyt. Ondertrouwd: W. F. Fielemon jm. 26 j. en M. de Jong jd. 19 j. H. Boter- mans jm. 27 j. en M. J. G. Vogelenzang jd. 23 j. Overleden: G. M. Snijders zn. 30 j. H. Tegelaar ongeh. m. 71 j. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 31 October. Boter. Fabrieks- boter prima f 1.54; Boerenboter prima f 1.40 1.48. Aanvoer 440 K.G. Handel matig. Turfmarkt. Geen aanvoer. Prijzen f 6 7 per 100 stuks. Groentenveiling. Andijvie f 0.50—1.10 Bloemkool I f 1.50—6.90, id. II f 1.50—4.00, Witte kool f 1.00—2.30, Roode kool f 1.10— 4.00, Savoye kool f 1.104.10, Groene kool f 1.00—2.50, China kool f 1.10, Rapen f 1.10 1.60, Meloenen f 3.006.00, Pieterselie f 0.30—2.40, Prei f 0.80—1.90, Radijs f 1.30, Kropsalade f 0.50—3.20, Selderie f 0.30— 1.20, Bleekselderie f 5—9, Knolselderie f 2 3, Wortelen f 24.90 per 100 suks. Kro ten f.11.50, Kroten gekookt f 26, Snij- boonen f 1229, Stokboonen f 4053, Stam- boonen f 4053, Witloof f 222, Boeren kool f 1.503, Postelein f 313, Spinazie f 3—13, Tomaten A f 3.20—11.60, id. B f 4— 13, id. C f 3—8.40, id. CC f 2—4.60, Uien f 1 2.50, Wortelen f 12.70, Spruiten I f 3 10, Spruiten II f 1.50—5, And. f 2—3, Nero f 7.10—8.60 per 100 K.G. KATWIJK AAN DEN RIJN, 30 October. Groentenveiling. Bloemkool I f 4.407.10, id. II f 1.60—2.50, Groene kool f 0.50—1.30. Knolselderie f 1.102.40, Peen f 9.103.70. Prei f 1.00—1.50, Uien f 1.90—2.30, Gele kool f 1.00—1.40, Roode kool f 1.10—1.90, Was- peen f 0.40—0.60, Kroten f 0.35—0.45. BOSKOOP, 30 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1216 cent, Hadley 2554 cent, Clau dius Pernet 2033 cent, Columbia 1217 cent, Butterfly 1831 cent, Str. van Nes 1528 cent, Rosalandia 2038 cent, Florex 2034 cent, Phoebe 5070 cent. Wendland 3050 cent, Kraus 3055 cent, Edith He len 4062 cent, Aug. Noack 1523 cent, Else Poulsen 2540 cent, Gloria Mundi 15 20 cent, Pink Perfection 23 cent, Paul Grampel 2027 cent, Steward 3047 cent, Ellen Poulsen 1525 cent, Ingar O'nlson 4062 cent, Pechtold 3052 cent, Briarcliff 1524 cent. Chrysanten, groot- bloemig 0.601.10, idem tros 824 cent, Catoneaster 1222 cent, Clematis 1.10 1.40, Pernettia per stuk 21 cent, Chrysan ten per stuk 1015 cent. RO^LOFARENDSVEEN, 30 Oct. Groen tenveiling. Druiven 911 cent per pond. bloemkool 25 cent per stuk. tomaten A 0 602.55. tomaten B 1.552.65, toma ten C 4090 cent. tomaten CC 2535 cent bonkers f 1.001.50 per bak van 25 pond. sla 0.502.50 per 100 krop, snijboonen 1.802.75, idem stek 1.101.55 per 10 kg. TER AAR, 30 Oct. Centrale Veiling. Soina7ie 1426 cent, andijvie 813 cent. sla 0.502.10. slavellen 7 cent. kas-snij- boonen f 1.902.80, stek 1.201.65, witte pronkers 3065 cent, postelein 4.20 5.00, breekpeen 3 cent, bosoeen 24 cent, uien 1.90, spruitkool 5.708.90, roode- kool 1.403 20, wittekool f 3.70. savoye- kool 1.80—4.80, Chineesche 0.50—1.20, boerekool 816 cent, groenekool f 1.40 2.70. selderie 3060 cent, kroten 90 cent, radijs f 1.20, prei 4.00, druiven 13 cent. koolrabi 80 cent, bloemkool 1.59 cent. Volgende week is er Woensdag en Vrijdag veiling. Dus Maandag nie^ VEUR, 30 Oct. Groentenveiling. Kropsla le soort 0.802.20, 2e soort 5080 cent. stoofsla 2.002.40, peen f 2.003.50, bloemkool le soort 2.804.10, 2e soort 1.502.30, tomaten midd. 1.803.50, gr. ronden f 2.003 60. 2e soort 1.50 2.10, 3e soort f 1.001.10, bonken f 1.50 1.80, andijvie per 100 0.501.00, spi nazie per 4 kg. 2452 cena, postelein f 3.60 5.80, sniiboonen 2228 cent. spercieboo- nen 3133 cent, radijs 1.501.60, prei 1.502.30. selderie f 0.701.30, druiven 8.50—11.90. VINKEVEEN, 30 Oct. Groentenveiling. Sniiboonen f 525, stamspercieboonen 30 —42. tomaten A f 3—8. B 3—8. C 3—6. CC 2.002.40 per 100 kg., bloemkool 1.50—8.00. kropsla 0.50—1.00 bleek selderie 27 per 100 stuks, spinazie f 4 —8, witlof 1024 per 100 kg., peen 2— 6 per 100 bos, andijvie 0.501.00 per 100 stronk. i WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) 1.84H, „3 UIT DE RIJNSTREEK

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3