t NIEUWS STADS De wereld in vogelvlucht ACADEMIENIEUWS Provincie Zuid-Holland Een Waardevol. SLEGTEnT'S AGENDA ZATERDAG 31 OCTOBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER KODDER. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige wind uit Noordelij ke tot Westelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, aanvankelijk nog kans op eenige regen en iets kouder, Hoogste barometers!: 772.0 te Valencia. Laagste barometers!: 739.0 te Isafjord. De depressie in het Noorden verandert weinig van plaats. Een uitlooper strekt zich van Zuid-Zweden over Denemarken en ons land tot het Kanaal uit. In het Westen stijgt de barometer, waardoor zich over de Britsche Eilanden een rug van hooge drukking ontwikkelt. Tengevolge van deze veranderingen loopt bij ons de wind aanvankelijk naar het Noorden en is morgen overdag eenige opklaring te wachten. Het weer blijft over het vaste land van Europa nog rustig. Hier en daar komt nog nevel of mist voor, alhoewel minder dan gisteren. Een smal vorstgebied ligt nog over- Midden-Duitsohland. Ook over Scandinavië komt nog lichte vorst voor. Langs de Noorsche kust en over IJsland waait het krachtig uit het Wes ten. Over het algemeen steeg de tempe ratuur. plaatselijk daalde zij over de Brit sche Eilanden en Duitschland. LUCHTTEMPERATUUR. 12.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Zaterdagnamiddag 5.01 uur tot Zondagmorgen 6.28 uur; van Zondagna middag 5.00 uur tot Maandagmorgen 6.30 uur. HOOG WATER, Te Katwijk aan Zee op Zondag 1 Nov.: voorm. 3.22 en nam. 3.46 uur; op Maandag 2 Nov. voorm. 4.09 en nam. 4.35 uur. Uit Spanje bereiken ons vandaag weinig telegrammen, maar of de berichtgeving overvloedig of schaarsch is, duidelijk is zij nimmer. Ook nu weten wij nog niet. met welken uitslag het tegen-offensief der roode regeeringstroepen bij Madrid is ge ëindigd. Misschien is het niet eens ge ëindigd, wat zou kunnen worden afgeleid uit de weinige berichten, want hoe harder er gevochten wordt, des te minder wordt er bekend gemaakt. Van den anderen kant zegt een regeeringscommuniqué, dat de actie aan de Taag geëindigd is en dat de posities worden versterkt. De nationa listen melden één succes van beteekenis en dat is de omsingeling van het Escu- riaal. Wanneer zij daartoe hebben kunnen overgaan moeten zij ten N.W. van Madrid belangrijk zijn opgeschoven. Te Milaan, waar Mussolini op het oogen- blik vertoeft, verwacht men morgen een belangrijke redevoering van den Duce. Er wordt reeds aangegeven, dat Mussolini, uitgaande van de constateering van een Europeesch gevaar, dat door de situatie in Spanje werd geschapen en de commu nistische invloeden, welke hun invloed doen gelden op het Spaansche conflict, een beroep op medewerking zal doen op alle groote West-Europeesche mogendhe den. Men voegt hieraan zelfs toe, dat zijn beroep in het bijzonder gericht zou zijn tot Frankrijk en dat het een dringend en vriendschappelijk karakter zal dragen. Ten slotte hebben wij vandaag ophelde ring gekregen van hetgeen er gebeurd is in Bagdad, de hoofdstad van Perzië. Daar heeft men den premier op beleefde maar zeer dringende wijze verzocht heen te gaan. Hetgeen geschied is. Daar ons al zeer weinig gelegen is aan de bezetting van het eerste ministerschap van Perzië, kunnen wij er verder over zwijgen. LEIDEN. Geslaagd: Candidaats-examen Rechtsgeleerdheid mej. H. A. Hoogendijk, Vlaardingen; doctoraal-examen Nederlandsche lette ren de heer J. Slikboer, Rotterdam; doctoraal-examen Geschiedenis de heer P. J. Smink, Oegstgeest; Propaedeutisch-examcn Theologie de heer J. H. Lind, Alkmaar; candidaats-examen Theologie de heeren D. J. Burgersdijk, 's-Gravenhage, Ph. M. Becht, Arnhem. Begrooting 1937 Aan de toelichting op de begrooting der provincie Zuid-Holland voor 1937, welke thans is verschenen, ontleenen wij het vol gende. Hoewel de opbrengst der provinciale op centen op de inkomsten- en de vermogens belasting pl.m. 47.000 lager moest wor den gesteld dan voor 1936 is de begroo ting wederom sluitend gemaakt zonder belastingver hooging. Vergeleken met den toestand bij het in treden van de crisis bedraagt thans de ach teruitgang bij de inkomstenbelasting 53 percent en bij de vermogensbelasting 34 percent. De daling wc.dt echter jaarlijks geringer, zoodat net meer grond dan in vorige jaren de verwachting mag worden gekoesterd, dat weldra een nieuw stabili- satievlak zal worden bereik! zij het dan ook op een zeer verlaagd niveau. Verontrustend werd genoemd de sterke toename van het aantal voor rekening der openbare kassen verpleegde krankzinnigen en zwakzinnigen. Die toename is van 1935 op 1936 bijna tweemaal zoo hoog geweest als in de beide voor af g. ande jaren. De oor zaak van deze stijging moet niet alleen worden gezocht in een vermeerdering van het aantal geesteskra*vken, doch ook in een. als gevolg van de tijdsomstandigheden op tredende verschuiving van de zelfbetalen- de naar de geheel of gedeeltelijk voor re kening van de openbare kassen komende patiënten. De stijging van de uitgaven voor hygië nische doeleinden tegenover de daling van het volksinkomen stelt, naar Gedeputeer de Staten opmerken, de openbare licha men voor moeilijke problemen. Wat de toe name van het aantal behoeftige krankzin nigen en de daaruit voor de openbare kas sen voortvloeiende verhooging van kosten betreft, zal worden getracht een besparing te bereiken door een krachtige bevordering van de voor- en nazorg voor deze patiën ten. Gedeputeerde Staten zullen dienaan gaande nadere voorstellen doen aan de Staten. VERSNELDE UITVOERING PROVINCIAAL WEGENPLAN. In de toelichting op de begrooting wordt bijzondere aandacht gewijd aan de verdere uitvoering van het Provinciaal Wegen plan en de financiering daarvan. Ongeveer een jaar geleden hebben Gedeputeerde Staten, na verkregen machtiging van de Provinciale Staten, in het belang van de verruiming der werkgelegenheid, de me dewerking van het werkfonds ingeroepen voor een versnelde uitvoering van het we genplan. Die medewerking is niet verkre gen. Wel werd echter van de rijkscommis sie van advies voor werkverschaffing en werkverruiming in Zuid-Holland de mede- deeling ontvangen, dat de Minister van So ciale Zaken zeer open zou staan voor een voorstel om de versnelde uitvoering in werkverschaffing te doen plaats hebben. Onder voorbehoude van de goedkeuring der Provinciale Staten zijn daarop met ge noemden minister onderhandelingen ge voerd, welke tot het gewenschte resultaat hebben geleid. Voor bedoelde versnelde uitvoering komen in de eerste plaats in aanmerking de weg PapendrechtMeer kerk, lang 21.1 K.M., in de Alblasser- waard en de Vijfhe'renlanden en de cen trale weg in de Xrimpenerwaard, met zij tak naar Lekkerkerk, ter lengte van 18.1 K.M. De kosten van aanleg dezer beide we gen wordt globaal geraamd op 5.400.000 De arbeidsloonen, welke naar schatting ongeveer 38 pet. zullen bedragen, of rond f 2.050.000, zullen voor rekening van het Werkloosheidssubsidiefonds worden geno men. In de versnelde uitvoering zal voorts worden betrokken de aanleg van den weg ScheveningenWassenaarNoord Hollandsche grens. Het ligt in de be doeling dezen weg op zeer ruimen schaal aan te leggen en te verbeteren, dat hij niet alleen beteekenis zal heb ben als secundaire weg, doch mede kan dienen om het verkeer op den rijks weg Den HaagSassenheim te ontlas ten. De Minister van Waterstaat heeft zich bereid verklaard de meerdere kosten, voortvloeiende uit dezen ruimen aanleg, voor rekening van het Rijk te nemen. Wan neer de onderhandelinren met de locali- teit omtrent de toekenning der onderhouds bijdragen voor dezen weg vlot verloopen, kan nog in 1937 een begin met de uitvoe ring worden gemaakt. Het aantal bij de provinciale wegen te werk gestelde arbeiders zal, als de plan nen tot versnelde uitvoering voortgang hebben, opgevoerd kunnen worden tot ongeveer het dubbele van thans. Gemid deld zullen dan ongeveer 10001200 arbei ders in de eerstvolgende jaren bij de we genverbetering werk kunnen vinden. Het Provinciaal Wegenplan, waarvan de kosten in totaal op 60.000.000 geraamd worden, zal, als de door Gedeputeeerd Sta ten voorgestelde werkwijze wordt ge volgd, over 10 a 15 jaar zijn voltooid. FINANCIERING PROVINCIAAL WEGENPLAN. De lasten, voor de provincie voort vloeiende uit de uitvoering van haar we genplan, konden tot dusver geheel worden gedekt door de uitkeering, welke zij uit het Verkeersfonds ontvangt. Binnenkort, waarschijnlijk reeds in 1938, zal die uit keering echter niet meer voldoende zijn. Het ontbrekende zal dan gevonden moeten worden uit de heffing van eenige opcenten meer op de inkomsten- en vermogensbelas ting. Naar voorloopige berekening, zal het aantal"dier extra-opcenten op 5 moeten worden gesteld, zooals ook reeds was voor- VAN ONZE ADVERTEERDERS. HET SPREKEN VAN VREEMDE TALEN. Algemeen is de klacht, dat men zelfs na jaren schoolstudie de vreemde taal alleen maar wat lezen en schrijven kan doch heel niet kan spreken en evenmin verstaan. Daarom is het begrijpelijk, dat de uitvin ding, nu alweer eenige jaren geleden, om hierin te voorzien door de gramofoon aan de talenstudie dienstbaar te maken, groot opzien baarde en allerwege warme belang stelling vond. Sedert heeft deze uitvinding, die be kend is al de Linguaphone-methode zich in alle landen der wereld ingeburgerd en het is daarom niet te verwonderen, dat men hieraan ook bij ons, zoowel in de stad als op het land, al meer - aandacht is gaan schenken De afstanden verdwijnen en zoo neemt ieders behoefte toe om ten minste één vreemde taal werkelijk te kunnen spre ken en verstaan. Daarom besloot het languaphone Insti tute te Amsterdam (Spui 23/7 ingang Hand boogstraat 2) een openbare demonstratie te geven op Donderdag 5 November 1936 's avonds 8.30 uur in caf restaurant „In den Vergulden Turk", Breestraat 84, Lei den. Wie er meer van wil weten verzuime dus niet te gaan luisteren. De toegang is geheel vrij. zien by de vaststelling van het Provinciaal Wegenplan in 1927. Deze extra-opcenten zullen vermoedelijk ov .r ruim 30 jaren moeten worden geheven. Dit tijdvak is aanmerkelijk langer dan in 1927 werd ver wacht. De oorzaak daarvan moet hoofdza kelijk gezocht worden in de uitbreiding van het Provinciaal Wegenplan sedert 1927, de sterke daling van de opbrengst van een der dekkingsrniddelen, t.w. de op centen op de inkomsten- en de vermogens belasting en het terugloopen van het accres van het andere dekkingsmiddel n.l. de uit keering, welke de provincie uit het Ver keersfonds ontvangt. Voor zooveel de uitkeering uit het Verkeersfonds betreft moet de terug gang niet alleen worden toegeschreven aan de ongunstige economische om standigheden, doch ook aan de ver zwaringen, welke de belastingdruk op het motorverkeer den laatsten tijd heeft ondergaan. Onder den invloed daarvan is de toeneming van het aan tal motorrijtuigen gaan stagneeren. Bovendien openbaart zich meer en meer een verschuiving van de zwaarst belaste motorrijtuigen naar de min der zwaar belaste. Voor het Rijk wordt de nadeelige in vloed, welke laatstbedoelde factoren uit oefenen op de inkomsten van het Verkeers fonds, ten deele gecompenseerd door de meerdere opbrengst der motorrijtuigenbe lasting als gevolg van de tariefsverhooging; de provincies echter deelen niet in die meerdere opbrengst. Zij ondervinden alle nadeelen en geen van de voordeelen van de belastingverzwaring. Geld uit het potje! De versnelling van het tempo van uit voer van het wegenplan zal van de pro vincie als gevolg van de vervroegde be taling van rente en aflossing een finan cieel offer vragen, dat naar berekening ongeveer ƒ2.400.000 zal bedragen. De pro vincie is tot dat offer in staat, doordat uit batige saldi van afgesl- ten dienstjaren een reservefonds van rond ƒ2.500.000 is ge vormd. Aan de leeningscapaciteit van de provincie zuilen bij een versnelde uit- voeriag van het Wegenplan hooge eischen worden gesteld. In een tijds verloop van ruim 10 jaar zal alleen voor de wegen een bedrag van pl.m. 35.000.000 aan nieuwe leeningen moe ten worden opgenomen. De goede re putatie, welke de provincie op de geld markt bezit, geeft Gedeputeerde Sta ten het vertrouwen, dat moeilijkheden welke zich in dit opzicht mochten voor doen, zullen worden overwonnen. Daartoe is echter voor alle noodig, dat de solide financieele politiek, welke de pro vincie tot dusver heeft gevoerd, gehand- haaft blijft. Duinbebossching. Mede in het belang van de werkverrui ming zal aan de Provinciale Staten een voorstel worden gedaan tot bebossching van een uitgestrekt duingebied onder Was senaar. Voor dit doel is op de begrooting een bedrag van ƒ180.000 uitgetrokken. 70 percent hiervan zullen worden gevonden, doordat de bebossching in werkverschaf fing zal worden uitgevoerd. De bedoeling is, dat de overige '-osten gelijkelijk door de provincie en de localiteit worden gedra gen. ONDERZOEK NAAR NOG MEER WERK VERSCHAFFING EN WERK VERRUIMING. In verband met de gunstige ervaring, met dit crediet in 1936 opgedaan, is ook thans weder een bedrag van 50.000 voor dit doel op de begrooting uitgetrokken. Gedeputeerde Staten stellen ten slotte aan de Provinciale Staten voor het aan bod der Regeering inzake de versnelde uitvoering van de hiervoor genoemde we gen te aanvaarden en *sn aanzien van de overige wegen van het provinciaaal we genplan, het tegenwoordige tempo van uit voering te handhaven, zoodat het Wegen plan in 10 tot 15 jaar zal zijn voltooid. en blijvend St. Nicolaas ge schenk is een goede foto nf film Onze Jarenlange praktijk alsmede Vakkennis op beiderlei gebied zijn U een waarborg voor een uiterst verzorgde uitvoering. 6872 Film- en Fotowerken (ta. M. B0NGENAAR) Alléén gevestigd, Nieuwe Rijn 46a/b HULDIGING VAN DE JUBILARISSEN DER N. Z. H. T. M. Een prachtig geslaagde avond. In een geheel gevulde Stadsgehoorzaal vond gisterenavond de huldiging plaats van hen, die 25 en 40 jaar hun beste krach ten gewijd hebben aan de N.Z.H.T.M. Nadat het Marinucci Ensemble er de stemming reeds had ingebracht, werden te acht uur de jubilarissen, vergezeld van hunne echtgenooten, onder de tonen van een jubileummarsch, uitgevoerd door het volledig muziekcorps der N.Z.H.T.M., on der leiding, van haar dirigent, den heer R. van 't Hoff, binnengeleid. Toen allen gezeten waren nam aller eerst het woord de voorzitter van de feestcommissie, de heer R. van Breda. Spr. riep allen een hartelijk welkom toe in het bijzonder den jubilarissen, den directeur der maatschappij, den heer A. J. Burgers- dijk, den secr. der directie, den heer Im- mink, den afgevaardigden der vakorga nisaties en vele anderen. Spr. sprak den wensch uit, dat deze huldigingsavond in alle opzichten zou mogen slagen, waarna hij het woord gaf aan den voorzitter van hot jubileumfonds, den heer J. van IJsen- dijk. De heer IJsendijk sloot zich geheel aan bij de welkomstwoorden van zijn voorganger. Vervolgens verzocht spr. aan de aanwezigen om zich eenige oogenblik- ken van hun zetel te willen verheffen, waarna hij eenige treffende woorden wijd de aan den zoo plotseling verscheiden chef van exploitatie, wijlen ir. Modderman. Spr. schetste den overledene als iemand, die steeds met zijn ondergeschikten had meegeleefd en meegevoeld in alles wat zich afspeelde in hun kringen. Dat zijn nagedachtenis in eere moge blijven. Na deze woorden, die onder doodsche stilte werden aanhoord, wilde spr. verder kort zijn omdat er nog zooveel op het pro gramma stond. Alleen nog een ding moest naar voren gebracht worden en wel dit, dat allen lid moesten worden van het ju bileumfonds. Als men weet, dat er van Januari 1929 tot December 1935 ruim 7000.uitgegeven is aan cadeaux voor jubilarissen, dan gaat hier het spreekwoord toch wel op: dat vele kleintjes een groote maken. Laat dit zoo doorgaan, dan kan het jubileumfonds steeds zulke huldigings avonden organiseeren. Nadat daarna de directeur der Mij., de heer A. J. Burgersdijk in een geestig speech]e de jubilarissen nog had toege sproken en gelukgewenscht met hun ju bileum kon overgegaan worden tot verdere afwerking van het programma. Dit was geheel in handen gesteld van Willy Derby en zijn gezelschap, die dan ook op werkelijk schitterende wijze zich van hun taak gekweten hebben. Het be gon met het optreden van Willy Derby persoonlijk, die met een levensliedjë en een melodie, waaraan allen daadwerke lijk konden medewerken alras de juiste stemming er in had. Nadat de equilibrist, mr. Abdul, zijn verbazingwekkende kun sten had vertoond, was de beurt aan de cabarettière Alida Corelli. Ook deze wist met haar zeer goede liedjes een dankbaar applaus aan de zaal te ontlokken. Na een korte pauze trad eerst op Prof. Alilibi. Deze deed de zaal verstomd staan met zijn goochelkunsten, die met groote aandacht gevolgd werden, zonder dat men er natuurlijk maar iets van begreep. Het volgende nummer liet zien hoe men lig gende op den rug met tafels en ledikan ten kan balanceeren. Dit demonstreerde de antipodist Corelli. We zouden alleen aanraden om het maar niet na te doen, daar anders het geheele meubilair er aan zou moeten gelooven. Tot slot trad daar na Willy Derby nog eenmaal op, die ook nu met wat ernst en luim een groot succes wist te behalen. Het liep al naar het mid dernachtelijk uur toen de danslustigen ge legenheid kregen, om begeleid door de ge luiden van het Marinucci Ensemble, him door het langdurig zitten stijve beenen, in beweging te stellen. Alles samenvattend is het een schitterende huldigingsavond geworden, waarop het „jubileumfonds" der N. Z. H. met trots terug kan zien. Jubileum Brigadier van den Bosch. In aansluiting aan het bericht betreffen de de viering van het jubileum van briga dier R. van den Bosch, kunnen wij nog mededeelen, dat de jubilaris 'des middags bij de receptie ook is gehuldigd door den R.K. Politiebond „S! Michaël", afd. Lei den. Namens de afd. heeft mede Kap. Dor- beck een hartelijk woord van gelukwensch tot den jubilaris gesproken, terwijl hem de gebruikelijke enveloppe met inhoud werd overhandigd. LEIDEN. Donderdag. Openbare demonstratie Lingua- phone Institute, In den Vergulden Turk, 8.30 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Bertel, v. Bockel, de Bruyne, v. Leeuwen en Nieuwzwaag. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Hugenholtz, tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 26 Oct. tot en met Zondag 1 Nov. a.s. waargenomen door de aphoteken: G. F. Reijst, Steenstr. 35, telef. 136, A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. R. K. COMM. VOOR JEUGDIGE WERKLOOZEN. De werkkampen. Deze week zijn wederom vijf jongere werkloozen naar Baarn gereisd, om er deel te nemen aan een werkkamp in ..De Liebaard", welk kamp Zaterdag 7 Nov. eindigt. Voor het werkkamp te Egmond zijn ruim dertig personen opgegeven. Er is groote kans op, dat allen naar het eerste kamp kunnen, hetgeen half of eind No vember zal aanvangen. Tijdig krijgen zij hun oproep thuis. Wij verzoeken dringend bij het verkrygen van werk, dit ons terstond te melden. Voor de kampen in 1937 kan men zich nu reeds opgeven, ook al is men niet ge organiseerd. De gelegenheid daartoe be staat, dus benut het! Men melde zich in het Gezellenhuis, Rapenburg 52, Dinsdag, Woensdag of Vrijdag, 's avonds tusschen 8 en 8.30 uur. Voor de subcomm. v. d. werkkampen, STEPH. MENKEN. Secretaris. AANBESTEDING. De architect, de heer Jan Stigter, heeft in Café-rest. „den Burcht", namens zyn principaal het Leidsch Juweliersbedrijf van den heer Antoon Brinks aanbesteed, het afbreken van perceel Breestraat 114c, te Leiden en het bouwen van een winkel woonhuis, aldaar ter plaatse. Er was als volgt ingeschreven: 1. W. Verhoeven en J. P. v. d. Zeeuw, Leiden 14500.2. D. C. van Kints, Langeraar 13760.3. A. Voordouw, Zoeterwoude 13519.4. W. Hoogstraaten, Oegstgeest 13457.5. Fa. Jac. van Riet, Leiden 12555.6. W. Hennipman, Leiderdorp 12499.7. M. Kool Aannemersbedrijf, Warmond f 12345.8. P. Verstraaten, Leiden f 12300.9. A. J. Langeveld, Lei den 12221.—: 10. Th. G. Barthen Jr., Leiden 12144.—; 11. B. P. Boers en J. B. Bennekom, Hazerswoude 12124.12. A. J. de Later, Oegstgeest 11995.13. J. Vonk, A. Vonk en C. Koppe, Alphen a. d. Rijn 11890.—; 14. J. de Wit! Leider dorp 11750,15. W. en L. Guyt, Kat wijk aan Zee f 11562.16. K. Burgy, Leiden 11708.17. Jan Meyers, Oegst geest 11400.18. H. Oudenes, Alphen a. d. Rijn 11120.19. H. C. Bouter en A. G. Hartevelt, Leiden 10900.20. Fa. E P. Bakels en Co., Leiden 10821.21. Fa. Groen en Bregman, Benthuizen 10767.22. Fa. G. Splinter en Zoon, Leiden 10360.23. W. Jansen, Voor schoten 10322. De gunning is aangehouden, Geveilde perceelen. Ten overstaan van Notaris A. A. van Haaften alhier: Winkelhuis en erf, Haarlemmerstraat 231, in bod 4100.kooper de heer J. van Iterson q.q. alhier voor ƒ7900. Huis en erf, Mare 88 en smederij Clara- steeg 5 en huizen Clarasteeg 7 en 9, resp. in bod ƒ4200.—, ƒ1300.— en ƒ1340.—, koo per de heer K. L. van Duuren q.q. alhier voor 7115.—. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 3912. W. L. de Witt, Noord wijk a. Zee, Schoolstraat 15a, brood bakkerij. Wijz. handelsn. in: E. L. de Witt. N.E.: E. L. de Witt, Noordwijk a. Zee. 44. J. P. van Berge Henegouwen, Lei den, Aalmarkt 12, electrotechniseh bureau en radiohandel. Overl. E.: J. P. van Berge Henegouwen, d.d. 21 Oct. 1936. Wijz. han delsn. in: Firma J. P. van Berge Henegou wen. Electrotechnisdh Bureau. N.E.: Wed. M. H. van Berge Henegouwen-Jansen, Lei den. 1386. iL. Demmenie en Zoon, Leiden, Haarlemmerstraat 169, kantoorboekhandel, enz. Procuratie verleend aan: F. F. K. Gröning en mej. A. Knaap (B.P.). 2915. N.V. Leidsche Uitgeversmaatschap pij, Leiden, Hoogl. Kerkgracht 21. Uitr.: Ged. Comm.: Mr. A. J. Romijn, Leiden. Oproep. Degene, die Donderdagavond j.l. pl.m. 10.45 uur aan de politiepost aan de Steen- straat is komen mededeelen, dat een man, die onder den invloed van drank verkeer de, met een auto wilde wegrijden, wordt verzocht zich bekend te maken aan den Commissaris van Politie.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2