DE LITURGIE DER KERK ZATERDAG 31 OCTOBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 AFDEEUNG LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND. Deze rubriek verschijnt des Zaterdags om de veertien dagen. Brieven, vragen en mededeelingen te richten aan een der redactieleden: Mej. Zr. J. v. d. ABEELEN, Mevr. J. FEHMERSBOER KNOTTNERUS, Mej. M. R. J. NIEMER, Mej. M. L. J. VAN ES. IMTERPAROCHIEELE AAN POLITIEK DOEN XXV ALLERHEILIGEN, ALLERZIELEN. Geen enkel Evangelie omvat zoo duide lijk het gansche menschdom, als het Evan gelie van Mattheus, waarin ons de Zalig sprekingen genoemd worden. Troost ligt er in voor een ieder en hoop op Gods barmhartigheid voor die van goeden wil zijn en over dit alles straalt een oneindige liefde. Bij het hooren van dit Evangelie gaan onze gedachten uit naar hen die ons zijn voorgegaan en die wij, wie weet hoe spoe dig, zullen volgen. Moge op het oogenblik van scheiden, één der acht Zaligheden op ons van toe passing zijn en Jezus' woord aan ons be waarheid worden, dat ons loon in den Hemel overvloedig is. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Algemeene Vergadering van den dioce- sanen R. K. Vrouwenbond in het Bisdom Haarlem te Amsterdam op Maandag 9 No vember 1936 te 10.30 uur in Huize Lydia, Roelof Hartplein 2 (te bereiken met lijn 24 vanaf het Centraalstation). Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededeelingen. In 1937 is aan de beurt van aftreding mej. L. Vuylsteker, welke herkiesbaar is. Eventueel namen van candidaten in te zenden aan het secretariaat te 's-Graven- hage, Emmapark 2, vóór 1 Februari aA 5. Begrooting. 6. Benoeming commissie tot nazien der boeken over 1935. 7. Korte uiteenzetting door mej. M. Romrne over de crisiscursussen tot huis houdelijke voorlichting en tot opleiding voor huishoudelijke diensten. 8. Rondvraag. Voor gemeenschappelijke lunch te 1 uur a 1.40 opgave vóór 3 November a.s. aan mej. M. Berger, 's-Gravenhage, Staten- laan 85. Overlijdensberichten. Het bestuur zou het zeer op prijs stellen, wanneer bij over lijden van een lid hiervan ook aan het bestuur werd kennis gegeven. Adresveranderingen. Aan leden, welke verhuizen, wordt verzocht haar nieuwe adres aan het bestuur mede te deelen. VER. „SANCTA VERONICA". Met dankbaarheid kunnen wij vermel den, dat onze wensch, in de vorige rubriek uitgesproken, reeds vervuld is! Wij heb ben n.1. deze week een naaimachine in ontvangst mogen nemen en zijn de gulle geefster hier hartelijk dankbaar voor! De machine zal direct worden nagezien, zoo dat zij deze winter de stille armen nog menige dienst zal kunnen bewijzen. Mocht er nog iemand zijn, die plan ge maakt had haar naaimachine aan onze Ver. te schenken, dan zullen wij ook deze nog gaarne tegemoet zien, want hoe meer machines, des te harder kan er Vrijdags avonds genaaid worden. Dat dit noodig is, behoeven wij u zeker niet meer te vertel len, want ieder die haar oogen goed de kost geeft, ziet de groote droeve nood van dezen tijd. Op onze aanvraag voor schoenen en jas jes zijn slechts enkele stuks ingekomen. Wij zijn hiermede wel gelukkig, doch nog niet tevreden gesteld! Helpt ons daarom nog met schoenen voor meisjes, jongens, mannen en vrouwen (doch met heele zoo ien, anders hebben wij direct hooge kos ten) en met meisjesmanteltjes en jongens jasjes. Hier of daar hangen er wellicht, waar uw kinderen zijn uitgegroeid en er zijn zooveel kinderen die momenteel zon der jasje naar school en de kerk moeten en dan met dit gure ongestadige weer! Denkt dus aan deze arme kleinen, een berichtje aan het secretariaat of op onze zitting a.s. Donderdag 5 Nov. in het Vin- centiusgebouw, Hoogl. Kerkgracht 32 en alles wordt bij u afgehaald- Wij rekenen tevens op een drukke op- komst voor deze zitting, zoowel van dames die komen naaien als van degenen, die materiaal komen halen om thuis te wer ken. Een heele stapel geknipt goed en ka toen en wol ligt gereed! Helpt u allen ons hier doorheen en verrast u ons in de sur- prises-maand, met een even groote stapel mooi en degelijk vervaardigd ondergoed. De stille armen zijn u er uiterst dankbaar voor en uiten die dankbaarheid, door da gelijks voor al hun weldoeners een vurig gebed te storten, zooals ons meremalen verzekerd wordt. Zorgt dus, dat ook gij hierbij behoort en steunt de Ver. Sa. Ve ronica op allerlei manieren. Secretariaat Mare 23. MISSIE NAAI-VEREENIGLNG „ST. FRANCISCUS XAVERIUS". Door de toevallige omstandigheid, dat de groote algemeene Missietentoonstelling dit jaar plaats had ongeveer ter zelf der tijd, waarop wij gewoonlijk onze jaarlyk- sche tentoonstelling organiseeren, viel aan onze vereeniging het groote voorrecht ten deel, gelijktijdig met de Alma in een ne venzaal te mogen exposeeren. En moge het waar zijn, dat misschien hierdoor de financieele baten iets minder gunstig zijn, dan verleden jaar immens attracties en vermakelijkheden moesten nagenoeg achterwege blijven, terwijl wat de loterij betreft een schikking werd ge troffen feit is, dat dit tekort ruimschoots is vergoed door het enorme aantal opge togen en enthousiaste bezoekers die gedu rende de geheele week ook onze expositie bezochten en bewonderden. De propagandistische tendenz die aan de geheele tentoonstelling ten grondslag lag was ook in onze stand in ruime mate aan wezig en het valt niet te betwijfelen dat ook bij ons de geheele opzet aan dit doel heeft beantwoord. Hoewel St. Franciscus Xaverius bij nie mand meer onbekend is bleek toch ook nu weer, dat velen nog niet wisten dat ook Leiden een vereeniging heeft welke zich tot doel gesteld heeft enkel en uit- sluitend voor de Misise te arbeiden en wel voornamelijk voor de Leidsche Mis sionarissen. Voor onze donateurs zal het een dankbare taak geweest zyn onze wel voorziene stand te bezien; voor onze leden een stimulans in deze richting blyvend hun belangstelling en arbeid te geven. Moch ten onder de lezeressen zich eenige be vinden die hiervoor hun krachten beschik baar stellen zoo kunnen zy zich opgeven op de clubavond: Vrijdag van 810 uur in huize Maria, Pieterskerkkoorsteeg 15. Het Bestuur. TERUG NAAR EIGEN ARBEID. Onder dit opschrift plaatste ik de vorige week een artikeltje en ik ben zeer geluk kig, dat mijn idee ingang gevonden heeft bij velen en hulp voor dit ideaal, den vrouwen en meisjes weer de vreugde te leeren kennen van eigen werk, spontaan werd aangeboden. A.s. Maandag 2 Nov. 's avonds te 8 uur zal er ten huize van mej. H. v. d. Harst, Zoeterwoudsche Singel 53, gelegenheid zijn, zich aan te melden, om onder het ge not van een kopje thee de geschikste avond vast te stellen, waarop we, knippende en naaiende, elkaar een heel stuk nader zul len komen. We bepalen ons voorloopig alleen tot kindergoed omdat dit, klaar gekocht, in verhouding het duurste is. Wat zullen we trotsch zijn, als we dezen winter onze kleine meid naoogen, zooals ze daar met vader naar de kerk stapt, in het eigengemaakte jurkje en manteltje of als onze blikken gaan over de kleineren, die uit oud nieuw kregen en met hun broek of pak zoo gelukkig zyn. Voorloopig is het niet noodig stof of lappen mede te brengen; ook voor de baby, die in ons hart toch een apart plaats je inneemt, gaan we zelf werken. Komt dus a.s. Maandag met uw vriendin of buurvrouw eens kennis maken, Vader zal graag een oogje op de kinderen houden. Wie weet, of we later niet kunnen komen tot een Vaderavond, zoodat ook hij, niet alleen door zijn werk buitenshuis, maar ook door zyn werk binnenshuis nau wer met het gezin verbonden wordt. In eendracht werken aan een gemeen schappelijk doel en met de twee eerste re gels van „Roomsche blijheid" in ons hart: „Wij dragen ons heilig Geloof als een zon, gaan veilig en vast door de tijden", zullen we ons zelf en anderen ten zegen zijn. Zuster van den Abeelen. BENES EN HET VATICAAN. De President van Tsjecho-Slowakije over de aanvallen op de godsdienst. In een redevoering, die Dr. Benes, de President van Tsjecho-Slowakije te Bratis lava gehouden heeft, verklaarde hij o.m. het volgende: „In de twintigste eeuw zijn de aanvallen op de godsdienst verouderd, en zij getuigen van een cultureele minder waardigheid. „Ik beschouw het als een van mijn groot ste successen op buitenlandsch-.politiek ge bied, dat ik een overeenkomst heb kunnen sluiten voor een „modus vivendi" met het Vaticaan, de benoeming van de Slovaak- sche Bisschoppen en de voorbereidende maatregelen om een nieuwe Aartsbisdom in Slowakije op te richten. „Ik heb dit gedaan, om de godsdienst vrede in Slowakije te bestendigen, en om dat ik zekerheid wilde geven, dat de bij zondere eischen van Slowakije in dit op zicht in de Republiek zullen vervuld en geëerbiedigd worden". De President dr. Benes werd te Bratislava verwelkomd door de district-administrator Mgr. Ettgenius FUkonn. Toen de Olympische spelen te Berlijn voorbij waren verscheen in de wereldpers een mededeeling, die door heel wat men- schen met een zucht van verlichting werd ontvangen. Het betrof de verhouding Ber lijnRome en de vage belofte van een betere verstandhouding niet enkel met Mussolini, maar ook met den H. Stoel. Voor wie geen vreemdeling in Duitsch land is, kwam dit bericht wel wat verdacht voor en daar de mededeeling ook kwam van het gelijkgeschakelde Deutsche Nach- richten-Büro was oppassen de boodschap. Opmerkelijk was dan ook de voorzich- tige houding van onze Nederlandsche pers; uitgezonderd het blaadje van Mus- sert, dat weinig Nederlandsch trouwens bezit. Kort nadien spraken wij iemand, die in Duitschland woont en werkt, en die ons de verzekering gaf, dat het er voor de Kerk allerellendigst gaat uitzien. Hij prees dan ook de voorzichtige houding der pers in ons land en heel bijzonder van onze ka tholieke dagbladpers, waar het de D.N.B.- berichten betreft. U zult zien, zoo merkte hij op, dat na de Olympische spelen en na het touristen-seizoen de vervolging op nieuw begint. Onder het motto van poli tiek weten ze er alles te kleineeren en te vernietigen. Zeer duidelijk werd dezen strijd belicht j door het schrijven der Duitsche bisschop- I pen, waar deze onomwonden de verkla- ring aflegden, dat het huidige regiem Duitschland naar den ondergang voert en ais het ware klaar maakt voor het com- munisme. Want alleen het positieve i christendom is in staat landen en j volken te redden uit de greep van Moskou. Reeds meerdere malen hebben de bis schoppen daar stelling genomen tegen het nationaal-socialisme en zoo werd het voor Rosenberg en de andere leidinggevende Godshaters zaak uit te zien naar nieuwe i middelen, om het katholieke volk zand in de oogen te strooien, En die kans kregen zy en een en ander werd terdege benut, j Het ging als volgt. Een zekere mgr. Hudal werd aange zocht voor het katholieke dagblad de „Reichspost" te Weenen een artikel te schrijven over de samenwerking Duitsch landOostenrijk. Dit geschiedde, maar nooit bereikte het artikel de „Reichspost", doch wel een nationaal-socialistisch blad, hetwelk bedoeld artikel opnam. En zoo waar stond er geen woord van afkeuring in over het nationaal-socialisme! Tot be grijpelijke vreugde van den leider der Duitsche cultuur, Herr Rosenberg, die er o.a. mee schermde tegen ons katholieke dagblad „De Maasbode". Edoch, de keerzijde dier schoone me daille kwam aan het licht en toen bleek, dat mgr. Hudal nooit zooiets had bedoeld, i De strekking van zijn artikel was n.l. ra dicaal weggemoffeld door het schrappen van meer dan honderd regels. En juist in die regels stondde afkeuring van het stelsel, dat Duitschland rijp maakt voor het bolsjewisme. Dat is nu politiek op z'n smeerigst en dat wordt dan benut door iemand, die de drager is van een soort cultuur a la de 1 heidenen. Wij zien er weer eens uit, hoe uiterst voorzichtig men moet zijn met al wat uit Duitschland.. komt. En ook, hoe in-droevig het er uitziet voor de Katho lieken, die aan zulk een onrechtvaardig stelsel zijn uitgeleverd. Waar is nu von Papen met al zijn be loften? En waar de Führer, die als grond slag voor den nieuwen staat het christen dom koos? Zij zwijgen en menschen als Rosenberg en Goering deelen de lakens uit. En gar.sch een volk wordt gevormd I tot de onpersoonlijke, verpolitiekte massa. SEVERUS. ZANGERS! KOMT ZINGEN. NIET-ZANGERS! LEERT ZINGEN ,,'t Koor is te zwak" was de bescheiden meening van een eenvoudig gezel op den uitvoeringsavond in de Stadszaal. 't Was ook de meening van verschillende men schen buiten vereenigingsverband staande en ook de intellectueele gezellen wisten het te vertellen. Ja, de Liedertafel telt maar een 25 le den, dat is te weinig; maar 't ligt niet aan bestuur of leden hoor. Het moesten er 125 zijn sprak een enthousiast lid; nou en of, we moesten er bij hebben 25 eerste te noren, 25 tweede tenoren, 25 eerste bas sen en ook 25 tweede bassen. Ja, wij zou den dan voor elke partij een extra penn. en bibl. benoemen; wij gaven speciale avonden met heele groote koorwerken, en onze directeur zou 'n biljart queue moeten hanteeren om de achterste zangers te kun nen raken!! Hij zou staan op 'n extra verhooging en het massale zangersge wicht werd geplaatst op 'n extra versterkt tooneel. Wij zouden.... wij zoudenOch wij hebben immers maar 25 leden. Gezellen, die groote liedertafel was maar een utopie, maar 't kan toch beter dan nu; wie wordt ALLERHEILIGEN ALLERZIELEN. Als niet anders wordt aangegeven dage lijks Gloria en Credo. Gewone Prefatie. ZONDAG, 1 November. Feestdag van Alle-Heiligen. 22e Zondag na Pinksteren. Mis: Gaudeamus. 2e gebed en laatste Evan gelie v. d. 22en Zondag na Pinksteren. Prefatie v. d. Allerheiligste Drieëenheid. Kleur: Wit. Wij zijn hier op aarde eigenlijk niet thuis, maar als in de vreemde. Ons eigen lijk vaderland is de hemel. Daar is God, onze Vader, Maria, onze Moeder. Dèar zijn de Heiligen, onze broeders en zusters in Christus. Daarheen moeten wij dikwijls gaan met onze gedachten, vooral op deze plechtige gedenkdag van Alle-Heiligen, over wier geluk en heerlijkheid, ons be schreven door den H. Joannes (Epistel), wij allen ons verheugen (Introitus). Chris tus roept ook ons (Alleluja-vers) en wijst ons in het Evangelie op de middelen tot heiliging. Bidden wij tot God op deze plechtige gedenkdag van Alle-Heiligen, dat Hij, mede door hun voorspraak en om hunne verdiensten, ons overvloedige genade ver- lene om heiligen te worden. (Gebed). MAANDAG, 2 November. Gedachtenis van alle geloovige zielen. Tot lafenis der geloovige zielen mogen de priesters van daag drie heilige Missen opdragen. Voor de eerste heilige Mis wordt genomen het requiem-formulier als op de gedachtenis van alle geloovige zielen (2 Nov.). Voor de tweede H. Mis het formulier van een jaargetijde. Voor de derde H. Mis het for mulier als voor de dagelijksche Mis voor de overledenen. In alle drie heilige Mis sen slechts één gebed, geen Gloria de Se quens „Dies irea". Geen Credo. Prefatie voor de overledenen. Kleur: Zwart, Wordt één der drie H.H. Missen gezongen dan wordt voor die gezongen H. Mis in elk geval gebruikt het requiemformulier als op de gedachtenis van alle geloovige zielen. (2 Nov.). DINSDAG, 3 November. Mis v. d. 22en Zondag na Pinksteren: Si iniquitates. Geen Gloria. 2e gebed v. h. Allerheiligen octaaf; 3e tot den H. Geest; 4e „tegen ver volgers en kwaddoeners". Geen Credo. Kleur: Groen. Of: Mis van een dag onder het octaaf: Gaudeamus (als op 1 Nov.). Gloria. 2e ge bed v. d. 22sten Zondag na Pinksteren; 3e en 4e als boven. Credo. Gewone Prefatie. Kleur: Wit WOENSDAG, 4 November Mis v. d. H. Carolus Borromaeus, Bisschop en Belijder; Statuit. 2e gebed v. h. Allerheiligenoctaaf; 3e v. d. H.H. Vitalis en Agricola, Marte laren; 4e „tegen vervolgers en kwaaddoe ners". Kleur: Wit. De heilige Carolus werd in Arona nabij Milaai geboren uit een zeer aanzienlijke familie. Op 23-jarigen leeftijd werd hij door zijn oom Paus Pius IV benoemd tot Aartsbisschop van Milaan en Kardinaal. De benoeming bleek een gunstige te zijn geweest. Want de jeugdige Aartsbisschop maakte zich voor zijn Aartsbisdom buiten gewoon verdienstelijk. Hij trad n.l. voort durend op tegen de misbruiken en zorgde steeds voor de doorvoering en beleving van de besluiten der Kerkvergadering van Trente. Zijn aanzienlijk vermogen deelde hij uit aan de armen en voor de verzor- er dan lid van de Liedertafel „Sebastian Schaffer"? Alleen dat veranderd 's menschen mee ning. Aanmelding eiken Woensdag op den repetitie-avond. Alle zangers en nieuwe leden welkom! BESTUUR. TAFELTENNISCLUB „VAN NISPEN" Door toevallige omstandigheden was het de T.T.C. van Voorhout niet mogelijk, om op Zondag 18 October bij ons te komen spelen. Deze wedstrijd is tot een lateren datum uitgesteld. Op Zondag 8 November, te 7 uur nam., zal onze club gastheer zijn voor de T.T.C. van Sassenheim. Deze zal het bij ons nog eens probeeren, nu wij een goed wedstrijd tafel hebben. Ook zal er, behalve enkel spel, ook dubbelspel gespeeld worden. On ze leden, voornamelijk die van het tweede zestal zullen zich nog danig moeten trai nen om niet te verliezen. Over enkele andere wedstrijden wordt nog gecorrespndeerd. Daar 28 Oct. j.l. onze club 3 maanden bestond, zullen de eerste promotie en de gradatie-wedstrijden plaats vinden. We ver zoeken hiervoor de medewerking van de wedstrijdleiders en de leden om deze on derlinge wedstrijd vlot te doen verloo- pen. K. ZIJLfeTRA. 2de Voorzitter, ONTWIKKELINGSCLUB „S. PETRUS CANISIUS" Verscheiien is het winterprogramma van bovengenoemde onderafdeeling. Dinsiag 17 November zal de eerste bijeenkomst zijn in de groote zaal met vrije toegang voor Alle leden der Gezellen Vereeniging. Spreker is de heer A. Engels, lid der Tweede Kamer. Onderwerp: „Katholieke actie en R.K. Staatspartij". Daarbij aanpassend volgt een tweede so ciale avond met als spreker pater Ev. v. d. Snoek, O.F.M. Onderwerp: „Het levens beginsel der maatschappij". Ook die avond is voor alle leden op 24 November. In 1937 volgen tusschen de vraagavonden door nog drie sprekers, nJ. de vice-Prae- ses, de heer Kasten en senior S. Menken. WEDSTRIJDEN Morgenavond beginnen de wedstrijden in biljarten en pandoeren. Het inleggeld bedraagt resp. 15 en 10 cent. De leiding voor het bilparten berust bij de comm. ging van zieken, voor zichzelf slechts be houdend het strikt noodzakelijke. Held haftig was zijn gedrag toen te Milaan de pestziekte uitbrak. Terwijl allen vluchtten bleef de Aartsbisschop op zijn post en be steedde persoonlijk zijn zorgen aan de arme lijders, hen verplegend, bezoekend en eigenhandig de laatste H.H. Sacramenten toedienend. Op 46-jarigen leeftijd stierf de heilige Aartsbisschop in het jaar 1584. DONDERDAG 5 November. Mis v. d. 5den dag onder het Allerheiligen-octaaf: Gaudeamus. 2e gebed tot den H. Geest; 3e voor Kerk of Paus; 4e „tegen vervolgers en kwaaddoeners. Kleur: Wit. „Een kroon van schoonheid heeft de Heer geplaatst op de hoofden der Heili gen". VRIJDAG, 6 November. Mis als giste ren. Wegens eerste Vrijdag is geoorloofd een gezongen Votiefmis v h. H. Hart: Cogi- tationes. Gloria, Credo. Prefatie v. h. H. Hart. Kleur: Wit. „Gij, Heiligen, die als vorsten heerscht in den hemel# luistert welwillend naar de beden van hen, die om de genade des he mels smeeken". ZATERDAG 7 November. Feestdag v. d. H. Willibrordus, Bisschop en Belijder. Eerste Patroon van ons Bisdom. Mis: Sta- stuit. Kleur: Wit. (Zie in het feesteigen v. h. Bisdom). Na een tienjarige voorbereiding voor den Apostolischen Arbeid in de Abdij van Rathmelsigi, landde in 690 de 33-jarige Willibrordus met elf gezellen nabij het te genwoordige Katwijk. Na zich den steun te hebben verzekerd van Pepijn van Her stal, hofmeier der Franken, predikte Wil librordus eerst beneden, later boven den Rijn het ware geloof. Op verlangen van Pepijn liet hij zich te Rome tot Aartsbis schop der Friezen wijden, om aldus nut tiger te kunnen arbeiden. Als zetelstad koos hij Utrecht, waar hij in zijn ijver voor de vestiging van het ware geloof en de we tenschap een kathedraal bouwde ter eere van den H. Martinus en daarnaast een kloosterschool. Te Vlaardingen, Oegst- geest, Velsen. Pette en Heiloo bouwde hij kerken. Den 7den November stierf de hei lige Willibrord in 739 te Echternach (Luxemburg), waar zijn lichaam ligt be graven in de door hem gestichte Abdij kerk. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRAN CISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender van het Bisdom, behalve: DINSDAG. Mis v. d. Z. Raynerius, Belij der: Justus. 2e gebed v. h. Allerheiligen octaaf; 3e tot den H. Geest; 4e „tegen vervolgers en kwaaddoeners". Kleur: Wit. DONDERDAG. Feest van de heilige re- lik wiën, die in de kerken der Serafijnsche Orde bewaard worden. Mis; Multae tri- bulatlones. 2e gebed v. h. Allerheiligen octaaf; 3e „tegen vervolgers en kwaaddoe ners". Kleur: Rood. VRIJDAG. Mis v. d. Z. Margarita van Lotharingen, Weduwe: Cognovi. 2e gebed v. h. Allerheiligenoctaaf; 3e tot den H. Geest; 4e „tegen vervolgers en kwaaddoe ners". Kleur: Wit. ZATERDAG, 2e gebed (alleen in stille H.H. Missen) v. d. Z. Helena Enselmini. Maagd. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr. F. v. Hal en Th. v. Schaik. Voor het pan doeren draagt zorg de comm. H. Klein en M. Cambier. Als dat eenmaal goed draait worden wed strijden georganiseerdin tafeltennis en kegelen. Maar er wordt gerekend op flin ke deelname van alle Gezellen, opdat Zondagsavonds de Gezellen in hun twee de thuis vinden de gepaste ontspanning en vroolijkheid. Tevens wordt gewerkt aan de totstandko ming van een tweede kegelclub, vermoe delijk Maandagavond. Gezellen met inte resse daarvoor kunnen zich opgeven bij den huismeester of comm. Klein. Gezellen, doet allen mee. Trouw aan Kolping! KOLPINGS LIJFAVACHT De zaak rolt. Reeds is een technisch lei der aangesteld en volgt binnenkort de be noeming van een rapporteur, die maande lijks aan de centrale leiding in Amster dam verslag uitbrengt. Nieuwe K.L.'ers zijn zeer welkom! DE KERSTRETRAITE Van 25 tot 28 Dec. wordt in het Cle- menshuis te Noordwijkerhout onze Kerst- retraite gehouden. Er wordt vertrouwd op tientallen Gezellen, die aan dit verheven werk zullen deelnemen. En daarom moet er gespaard- worden! Het mooiste is iedere week; de huismeester is bereid elk offer, groot en klein, te aanvaarden. En zeg nu niet, dat kan ik niet. Het hangt af van het willen. Voor nesterijen van nul en geener waarde geven jonge kerels soms geld uit, terwijl met een beetje gezond verstand het geld nuttiger besteed kan worden. De beste geldbelegging is een jaarlijksche retraite! GEEN KERSTUITVOERING In de jongste comm.-vergadering is be sloten, dit jaar geen Kerstuitvoering te ge ven. De reden hiervan is, dat de leider der jongere tooneelisten zich genoodzaakt heeft gezien zijn functie te moeten neer leggen en ons muziekgezelschap ook eenig bezwaar had, daar de revue in '37 heel Veel eischt van directeur en leden. In plaats van een Kerstavond is nu hel plan geopperd in het begin van December een „Sinterklaasavond" te houden, hetzij met of zonder St. Nicolaas. 't Liefst met St. Nicolaas, dat spreekt. Als ze hem maal laten leven in Spanje, dan komt dat v. 1 in orde.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10