VRIJDAG 30 OCTOBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 Het einde van de Mica-actie. Op de groote bovenachterzaal van „De Witte Zwaan" had gisteravond de bekendmaking plaats van de Mica-reclame voorzoover het plaatselijke prijzen betreft. De win naars hadden allen een uitnoodigingskaart ontvangen om gisteravond op de bijeen komst te komen. Welke prijs zij hadden verworven, bleef natuurlijk tot dan toe het geheim van het Mica-comité. Op deze hij eenkomst waren alle Mich-deelnemers, •waarvan velen met hunne vrouw, medé aanwezig, zoodat de zaal gezellig vol was. De muziekvereeniging zorgde voor een opgewekte stemming. Het geheel stond onder leiding van den heer C. W. Bam- hoorn, voorzitter van „Lisse Vooruit". In zijn openingswoord gaf hij zijn vreugde er over te kennen, dat de reclame te Lisse een succes is geworden. Het doel van de Mica is geweest aan te toonen dat de mid denstand in staat is, datgene te leveren wat door de consument gevraagd wordt. Dankbaar memoreerde hij de veelzijdige medewerking die ondervonden werd. Na dit korte openingswoord werd overgegaan tot de uitreiking der prijzen. De hoofd prijs, een ameublement, was ten deel ge vallen aan den heer C. A. Mesman, Veld weg 15 te Haarlemmermeer, 2e prijs een dressoir aan zuster Amelia in het St. Agathagesticht alhier. 3e pr. klokje door A. Emans, Tulpenstraat alhier. 4e pr. sa lonlamp, door H. L. Verheyen, Prinsen straat. 5e pr. leeslamp door P. Naber te Hillegom. 6e pr. koperen parapliuebak door A. Mooiweer, Kanaalstraat. 4e pr. spiegel door M. v. d. Meulen, Wagen- dwarsstraat. 8e pr. salontafeltje door F. Landkroon, Kanaalstraat. 9e pr. 36-deelig glasstel door H. A. Kanters te Sassenheim. 10e pr. deken door Jac. Molenaar Kanaal straat. Voorts nog een 80-tal kleinere prij zen welke dankbaar werden aanvaardt. De uitslag van de Lintwedstrijd was: le pr. bon 15 mevr. H. Marseille; 2e pr. bon 10 G. Kamerman; 3e pr. bon 5 N. Faas; 4e pr. bon 2.50 A. Lagerwey; 6e pr. bon 2.50 J. v. Voorts; 7e pr. bon 2.50 N. de Kerte; 8e pr. bon 2.50 P. Schaap. Verkeersongevallen. Gistermorgen reed Mej. R. met nog een meisje op de fiets naast elkaar op den Heereweg, ter hoogte van het Postkantoor. Achterop kwam een vrachtwagen gereden, die voor een tegen ligger moest wijken. Het gevolg was, dat Mej. R. van haar fiets werd geworpen en tegen den grond gesmakt. Zij bekwam ver schillende kwetsuren aan haar hoofd, arm en beenen en moest zich onder geneeskun dige behandeling stellen. Gisterenmiddag wilde een auto een zij straat van den Heereweg inslaan, toen een achteroprijdende auto hem aanreed. Het ge volg was, dat een vijftal auto's tegen elkaar reden en het verkeer absoluut stil legden. De politie ontwarde dit kluwen auto's en het verkeer vond wederom doorgang. De inaterieele schade was slechts gering, omdat de auto's, welke tegen elkaar waren ge reden een geringe snelheid hadden. Rondvonk. In de atgeloopen week wer den binnen deze gemeente een tweetal ge vallen van de besmettelijke ziekte „rood vonk" geconstateerd. Geboren: Cornelia Joanna, d. v. J. J. Stijn en C. Nieuwen'hoven. Catharina Adriana, d. v. C. van Velzen en M. T. Dek ker. Ondertrouwd: Cornells Gerardus Kerkvliet, 22 jaar, te Lisse met Johanna Maria Apolonia van der Zon, 23 jaar, te Bloemendaal. Jacob van Dorsten, 23 jaar, te Lisse met Heiltje Beukers, 27 jaar, te Haarlemmermeer. Jacobus van Diest, 25 jaar, met Anna Cornelia Bus, 24 jaar, bei den te Lisse. Pieter Schuilenburg, 33 jaar, te Lisse, met Johanna Catharina Frauen- felder, 25 jaar, te Alkemade. Getrouwd: H. Th. M. P. Hendriks te Hillegom met P. C. H. van der Meer te Lisse.- Overleden: Johanna Wilhelmina Pollé, 39 jaar. Johanna Hermanns Bar bara Engelen, 59 jaar, echtg. van A. van der Stel. G e v e s t i g d: M. C., M. M., A., J. A. M. en H. van den Broek uit Alkemade. A. J. van der Lans uit Renkum. J. van den Berg en gezin uit Noord wij kerhout. P. H. Randsdorp geb. Ammerlaan uit Sassen heim. M. Kaptein uit 's-Gravenhage. V e r t r o k k e n: M. J. Karstens naar Rotterdam. J. M. van der Zijden naar Wassenaar. NIEUW VEEN. Wie zag dat? Verleden Zaterdagavond werd in den Vierambachtspolder mej. E. al hier aangereden door een motorrijder, en wel zoodanig, dat zij twee schouderfrac turen opliep. Van dit gebeuren was een pijn. 25-jarige jongeman getuige, die, ko mende uit richting Ter Aar, blijkbaar in richting Leiden fietste. Dezen persoon wordt vriendelijk verzocht zich zoo spoe dig mogelijk in verbinding te stellen met den heer C. Udo, rijksveldwachter alhier. Bouwen. Aan de fa. wed. C. Aker boom te Langeraar is onderhands gegund de bouw van een nieuw woonhuis in de Kerkstraat, zulks voor rekening van den heer L. Verkerk. Sloopen. Door de Provincie Zuid-Hol land zijn van mej. M. Verschuren gekocht de drie aaneengebouwde perceelen aan den Oude Nieuwveenscheweg. De vervallen huisjes worden gesloopt, waardoor de weg ter plaatse dezelfde breedte kan krijgen als het aangrenzende gedeelte. „De Verbetering". 't Was eigenlijk geen wonder, dat in totaal slechts een tien tal leden de jaarvergadering der plaatsel. i zwem vereen iging bijwoonden, die Woens dagavond in het Geheelonthoudersgebouw gehouden werd. Zwemmers zijn niet bang van water, tenzij van regenwater kletsend j in 't gelaat. De heer D. v. Harten, 2de voorz., leidde de vergadering, wijl dr. B. i Nout wegens ziekte verhinderd was. Spr. uitte de beste wenschen voor den eminen- ten voorzitter, waarna de heer C. Udo goed keuring verkreeg voor zijn uitvoerige notu- Van Burgemeester Bakhuizen was een dankschrijven ingekomen voor de bloemen hulde bij zijn installatie. Voorts een geluk- wensch van Burgemeester Hoogeboom we gens het 1ste vereenigingslustrum. Ook van de Buma was een „vriendelijk" briefje, uit- noodigend tot betaling van ƒ3.50 voor het spelen van enkele gramofoonplaten bij de jongste wedstrijden, waarvoor auteursrech ten verschuldigd waren. Het jaarverslag van den secretaris klonk somber. Het ledental was met een kleine zestig teruggeloopen tot 275, o.a. een ge volg van de oprichting van twee nieuwe zwembaden in de naaste omtrek. Ook het zomerweer was niet van dien aard ge weest, dat iedereen naar een koel bad haakte. De heer J. J. Hoogervorst P.zn. was zoo gelukkig toch nog met 41 winst het boek jaar af te sluiten. Aan zijn boekhouding mankeerde ook niets, gelijk de heeren C. v. Leeuwen A.zn. en W. Joha verklaarden. Mej. B. v. d. Vaart en de heeren J. Spij ker en H. Nout werden in het bestuur her kozen, en in de vacature wegens vertrek van mej. C. Nout werd voorzien door ver kiezing van mej. Joh. Visser. Vervolgens lootten vijf aandeelen uit, t.w. de nos. 10, 29, 32, 34 en 11, die ter verzil vering bij den penningmeester kunnen wor den aangeboden, waarna met den secretaris nog in den breedte de noodzakelijkheid van bezuinigen besproken werd. Het was tegen tienen, toen de tien zich verstrooiden. Geboren: Klaaske" Anne, d. van W. v. Heusden en J W. v. d. Breggen. Gevestigd: W. v. Amarongen van Kamerik C. Kamp van Wormer W Jansen van Noorden G. H. A. en Jac. v. Harten allen van Mijdrecht M. A. Lok ker van Amsterdam. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. piefstal. Door J. K. werd bij de po litie aangifte gedaan van de vermissing of diefstal van zijn rijwiel, door hem neer gezet langs de Rijnkade. Geboren: Geertje d. van J. Vogel en W. H. Verkruissen Hendrik z. van D. Lekx en K. Hogervorst Jan z. van J. G. Zondag en B. D. Langejans Teunis z. van M. Griffioen en J. Guldemond Gerrit z. van H. Paling en J. M. van Lim- nien Margaretha d. van L. Koopman en H. J. van Eek Antoon z. van W. Dek ker en P. H. de Jong Dirk z. van P. J. Koenekoop en S. Verkade Cornelis Arie z. van F. Godthelp en E. L. Keizer. Gehuwd: Adriaan Veenstra 40 j. en Maria Verhagen 35 j. Cornelis Nagte- gaal 27 j. en Emilie Niedziolka 29 j. Willem Grüdelbach 49 j. en Klaasje van Tol 52 j. Overleden: Theodora Teunisse 39 j., geh. met M. Sluijter Margaretha Wil helmina Janmaat 37 j., geh. met C. M. van Haastrecht Theresia van der Steen 91 j., wede. van H. Heijneman. Gevestigd: Geertruida W. v. d. Helm van Sassenheim Johanna H. Krijger van Alkemade Johannes Vrisekoop van Leiden Gerrit Verkerk en gezin van den Haag Lena van Barlingen echtg. van C. J. Brouwer van Boskoop Johan nes J. Spierenburg van Gouda Jacob Spierenburg en gezin van Bodegraven Maria de Bruin van Waddinxveen. Vertrokken: Barbera Romijn naar Boskoop Dina Jongejan naar Rockanje Geertruida M. P. Leupen naar Amster dam. HAZERSWOUDE. De Mica. Nu de Mica 1936 weer tot het verleden behoort en de resultaten be kend zijnt kunnen wij met vreugde con- stateeren, dat zy ook goed is geslaagd. De 18 deelnemers hebben gezamenlijk omgezet 18.905 mica'tjes wat zeker een beduidend aantal mag worden genoemd. Dat ook het publiek er goed op heeft ge reageerd bleek wel uit het groote aantal ingestuurde oplossingen, welke de jury, bestaande uit de heeren Kooij uit Alphen a. d. Rijn en C. Erkelens uit deze ge meente, te verwerken kreeg. Het was voor de heeren zeker geen gemakkelijke taak om uit de 16 1700 oplossingen de beste te zoeken, maar de voorbeeldige manier, waarop zij zich van hun taak hebben ge kweten, zal zeker voor ieder bevredigend zijn. Zoo valt dus het scherm, tevreden prijswinnaars, opgewekte gezichten van de deelnemers, een commissie die de over tuiging heeft dat het vele werk dat door hen is verricht niet tevergeefs is geweest, dat zy nog weer eens even en naar zij hoopt blijvend de zon zal kunnen laten schijnen over het anders vaak zoo trieste middenstandsbestaan en dat heeft kunnen besluiten meteen klein batig saldo. Toch rijst bij ons de vraag wat zou de winkelweek in onze gemeente veel groot- scher hebben kunnen zijn als ook andere groepen (ditmaal ging het in Hazerswou- de alleen van de R.K. Mid.ver. „de Hanze" uit) hadden meegedaan. Dit bleek helaas niet mogelijk en wel om de eenvoudige re den dat er van die zijde geen afdeelingen in onze plaats bestaan. We hopen dat we in 1937 een Mica zullen kunnen organi- seeren in samenwerking met 2 andere middenstandsver. die (wat verplichtend is gesteld) landelijk zijn aangesloten, dat zou de kroon zijn op dit experiment en het mooiste cadeaux, welke wij het Landelijk Mica Comité kunnen aanbieden. GEMEENTERAAD VAN KATWIJK" De Raad dezer gemeente vergaderde gis terenavond in het openbaar. Voorzitter was Burgemeester Woldringh van der Hoop. Aanwezig alle leden. Mededeeling van ingekomen stukken, waaronder eenige van Ged. Staten, hou dende goedkeuring van genomen raads besluiten. Ook een schrijven van Ged. Sta ten meldend dat de salarissen van de wet houders zijn verlaagd tot f 925. Op desbetreffende vragen van de raads leden antwoordt de voorzitter, dat zulks is geschied in strijd met de raadsbesluiten en zonder eenige motiveering. Meerdere leden spreken hun leedwezen hierover uit. Voorstel tot onderhandsche verhuring van eenige perceelen land. De heeren C. v. Kla veren, Zeeweg 1, J. C. Lammerse, Cantine- weg 2 en J. v. d. Meij, Buitensluisstraat 27, vragen van de gemeente te mogen huren perceeltjes land, resp. groot 127 R.R., 175 R.R. en 177 R.R., onderscheidenlijk tegen een huurprijs van f 6.8.75 en 24.78. B. en W. adviseerer. den Raad aan deze verzoeken te voldoen en genoemde per ceelen land aan de gegadigden tegen den genoemden huurprijs te verhuren tot 1 Jan. 1940, de huur ieder jaar bij vooruitbetaling te voldoen. Wordt conform het voorstel be sloten. Vleeschkeuringsdienst. De voorzitter deelt dan nog mede, dat van Ged. Staten bericht is ingekomen, meldend dat een Vleeschkeuringsdienst, omvattend de gemeenten Katwijk, Noordwijk, Rijns burg, Valkenburg binnen 3 maanden tot stand moet zijn gekomen. Dan nog een mededeling dat de veiling- vereeniging „Bloemlust" te Rijnsburg over 1935 nog te betalen heeft een bedrag van 30.41 welk bedrag deze vereeniging van haar leden heeft ingehouden wegens voor schot door de gemeente Katwijk doch welk bedrag door „Bloemlust" niet 4s afgedragen aan het gemeentebestuur van Katwijk. Op voorstel van B. en W. wordt besloten tegen „Bloemlust" een rechtsvordering in te stel len. Aangenomen werd het voorstel tot het be schikbaar stellen van gelden voor de aan schaffing van leermidoelen ten behoeve van de 7de leerjaarschool. Werkplaats voor jeugdige werk- loozen. Punt 6 is een voorstel van B. en W. tot het huren van een loods ten behoeve van oe Inrichting eener Centrale werkplaats voor jeugdige werkloozen. Wij hebben hierover in dit blad al een en ander bericht. B. en W. stellen zich voor een sub-commissie te benoemen voor het houden van toezicht, bestaande uit ver tegenwoordigers van de Besturenbond, de Patroonsbond voor de Bouwbedrijven en van de Ambachtsteekenschool. Als werkplaats hebben B. en W. een bij uitstek geschikte gelegenheid gevonden, n.l. een opslagplaats aan de Remisestraat toebehoorende aan den heer H. Parlevliet, Havenstraat 34, die genegen is om de loods en het bybehoorende erf voor 5.per week aan de gemeente te verhuren. Het zal echter noodig zijn om een der wanden van de loods, welke open is, dicht te maken, een W.C. en een kantoortje in te zichten, enz. Het Rijk draagt in de diverse kosten by en d'e uitvoering van dit werk kan door de werkloozen geschieden. Aan gezien de loods door deze verbeteringen in waarde zal stijgen, heeft de eigenaar zich bereid verklaard om in de kosten 150 bij te oragen indien de huur binnen een jaar; 100 als de huur in het tweede en 50.als zy in het derde jaar wordt opgezegd. B. en W. achten deze regeling zeer billijk en stellen voor hen te machtigen de schuur voorloo- pig voor 3 jaar te huren met recht van tus- schentjjdsche wederzijdsche opzegging met een termijn van minstens een maand. De Raad is met dit voorstel schijnbaar vol komen ingenomen, want zonder dat er een woord over gesproken wordt, wordt het z.h.st. aangenomen. De smalle Wassenaarsche weg. Volgt punt 7, het voorstel tot het aan vaarden van grond voor trottoiraanleg. De heer C. Aanhanen, Nieuwsteeg, Katwijk aan den Rijn is genegen een strook grond lang 27 M. en breed plm. 1.20 M. aan de gemeente aan te bieden voor trottoiraanleg voor de huizen langs den Wassenaarschen weg. B. en W. zijn van oordeel dat, aange zien de Wassenaarsche weg daar ter plaat se smal is, en het verkeer belangrijk wordt gediend door dit aanbod, hiertoe moet wor den besloten. Kosten van overdracht komen ten laste der gemeente. Enkele leden merken op dat de situatie daar allesbehalve in orde is. De weg is ter plaatse te smaL De voorzitter zegt het hiermede eens te zijn doch er lag geen bouwverbod op dit terrein dus moest bouwvergunning gegeven worden. En dit trottoir zal althans nog be scherming geven aan de wandelaars. Op de panden ten Noorden der Pepersteeg ligt wel bouwverbod. Het voorstel wordt aangeno men. Volgt voorloopige vaststelling van de re keningen van het gaswater- en electrici- teitsbedrijf over 1935. De desbetreffende commissie geeft den Raad in overweging tot voorloopige vaststelling van de ingediende bedrijfsrekeningen over te gaan; voor wat het gasbedrijf betreft met het eindcijfer van de Balans ad. 250.241,41, wat het electri- citeitsbedrijf betreft met het eindcijfer van de Balans ad 165.341,22, wat het water- bedrijf betreft met het eindcijfer van de Balans ad f 80.873.45. Met voldoening constateerde de commis sie, uit een vergelijking met het vorige ver slag, een belangrijke gasprijsverlaging, die een bedrag van 17.000.benadert. De commissie stelt voor aan den Direc teur van de Bedrijven en aan de Commis sie van Beheer dank te betuigen voor de wijze waarop het beheer is gevoerd. Goedgekeurd. De bebouwing van het badhotel terrein. Met punt 10 komt voor de zooveelste maal het v.m. Badhotelterrein in bespreking, thans door een voorstel van B. en W. tot het nemen van een besluit om het bebouwings plan te wijzigen. De huidige tijdsomstandigheden zijn een beletsel om het bebouwingsplan 1933 te handhaven. Het Is wenschelljk dat de be bouwing van een gedeelte van het terrein een eenvoudiger karakter zal dragen om de panden gemakkelijker onder het bereik van het koopand publiek te kunnen bren gen. B. en W. vragen van den Raad de be voegdheid om bouwvergunningen af te geven in overeenstemming met de boven genoemde bedoeling om intusschen de voor bereidingen te kunnen treffen voor een ge wijzigd uitbreidingsplan dai daarna aan den Raad zal worden voorgelegd. En thans kwamen de tongen los. De heer v. Tongeren opent de ry van sprekers met verschillende bezwaren naar voren te bren gen doch vooral het bezwaar van het toe staan om winkelpanden te maken. Daar is de heer v. Tongeren buitengewoon tegen gekant. De heer v. Rys ziet ook in winkels een fmancieele strop, eerst voor de bouwers, in direct ook voor de gemeente. De heer P. Guyt ziet in hetgeen de vorige sprekers zeggen een begin van een ge- wenschte ordening doch als er nog geen desbetreffende verordening is, moet men ook niet aan ordening gaan doen. Mogelijk zien de heeren v. Tongeren, v. Rijs en v. d. Marei concurrentie opdoemen. De voorzitter zegt dat B. en W. de bou wers Ducas en Fray, hebben ontraden win kels te bouwen. De heeren willen toch door zetten. De heer v. Rys vraagt of Katwyksche ar beiders zullen genomen worden by den bouw. De voorzitter zal hierop aandringen, doch kan niet dwingend optreden, doch men bedenke, als men zulks wü doorvoeren, men niets moet zeggen als op andere plaatsen Katwijkers uitgesloten worden. Het voorstel van B en W. wordt aange nomen met 11 tegen 6 stemmen. Punt 11. Voorstel tot aankoop van grond in verband met de verbetering van den ver bindingsweg tusschen Zeeweg en Sec. Var- ke visserstra at en tot verkoop van grond. Dit voorstel brengt in herinnering de lange discussies in vroegere raadszittingen over het uitbreidingsplan waarbij de Raad zich niet met de meening van B. en W. kon vereenigingen en waarbij de bouwgronden van N.V. Landbezit „Duinoord" in bespre king kwamen. De tegenwoordige toestand vertraagt den verkoop van den bouwgrond. Het is in het belang van beide partijen, meenen B. en W., indien men tot een rege ling zou kunnen komen die leidt tot een oplossing van de gerezen moeilijkheden. B. en W. achten het den meest aangewezen weg om te besluiten tot den aankoop van de terreinen, groot 10.000 M2 ad f 30.000. kosten van overdracht en levering voor de gemeente. De behoefte aan bouwgrond wordt im de gemeente steeds grooter; er zijn voor deze terreinen reeds enkele ge gadigden. Resumeerende wil het B. en W. uit billijkheidsoverwegingen en mede met het oog op de belangen welke door de be trokken partijen hierby in het spel zijn, voorkomen, dat het aanbeveling verdient cm alsnog tot aankoop van den grond, plm. 10.000 M2 ad 30.000 over te gaan. Ook voor dit punt heeft de Raad schijn baar de volle aandacht gereserveerd, want bijna alle leden vragen voor dit punt het woord. De heeren M. v. d. Marei, B. v. d. Bent, Dr. Hueting en niet het minst de heer v. Tongeren ontpoppen zich als tegenstan ders van het voorstel van B. en W. De heer P. Guyt is een andere meening toegedaan en pleit voor het voorstel, waar na de voorzitter zegt, nadat zoo ongeveer deze vraag gesteld is, dat Ged. Staten dit zaakje zoo aan de gemeente opleggen, voor namelijk als gevolg van een redactiefout in een door,den Raad aangenomen voorstel en waarvan, zelfs nadat hierover een dui delijke opmerking is gemaakt, geen of on voldoende notitie van is genomen. En neemt de Raad dit voorstel niet aan, dan zal het gemeentebestuur absoluut zeker komen te staan voor een schadevergoedingsprocedure die B. en W. niet aandurven, omreden o.m. aan de bezitters der bedoelde gronden on recht is aangedaan door rooilijnen te leg gen op hun bezitting, zonder schadevergoe ding en onteigening zonder schadevergoe ding bestaat niet. Het gaat schijnbaar bij de meeste leden over de hi. te hoogen prijs voor deze grond, meent de voorzitter. Daar kan men lang en breed over praten zonder tot een resultaat te komen. Een feit is dat deze gronden goedkooper zullen worden dan b.v. de gronden in de Baron Sweerts de Landas Wyborchstraat en die gretig ver kocht worden. Na eindelooze discussies wordt het voorstel van B. en W. aangeno men met 11 tegen 6 stemmen. Tegen stem den de heeren v. Tongeren, v. d. Zwan, v. d. Marei, v. d. Perk, v. d. Bent en Grimber gen. Verkoop van grond. Gehr, A. J. en Abr. Ouwehand hebben 27 Febr. 1935 gevraagd van de gemeente in koop te mogen hebben een perceel grond gelegen op den hoek Zee weg—M. A. de Ruyterdwarsstraat, groot 500 M2 voor den bouw van een landhuis. B en W. stellen thans voor te besluiten tot deze verkoop, den prijs vast te stellen op 8.— per M2 vrij geld; dat alleen een land huis mag worden gebouwd met afscheidin gen die aan welsta ndseisohen voldoen en dat de grond binnen een jaar bebouwd zal zijn. (Deze grond verkoop staat eenigszlns in verband met het voorstel tot aankoop van grond van N.V. Landbezit „Duinoord"). Na aanneming van het voorstel tot aan koop van de gronden van „Duinoord" waar door de bouw zonder stoornis mogelijk wordt, is ook hiermede deze koop thans ge sloten. De Raad heeft hierop dan ook niets meer te zeggen. Prae-advies op het adres van de Vereeni ging „Kleine Zelfstandigen" inzake uitstel van terugbetaling van verleende voorschot ten, enz. De aflossing van deze voorschotten moet plaats hebben voor 1 Jan. 1937 en by terugbetaling voor 1 Nov. is het voorschot renteloos. Is 1 Nov. niet afgelost, dan moet over het geheele tijdvak 5% rente worden betaald. De desbetreffende vereeniging vraagt nu, onder aanvoering van het motief, dat de pryzen van vele land- en tuinbouwproduc ten ver beneden kostprijs staan en verbete ring daarvan in den as. winter verwacht wordt, om den datum van 1 Nov. 1936 drie maanden uit te stellen en derhalve te be palen op 1 Febr. 1937. Op grond van het ingewonnen advies van de landbouwdes kundigen uit den Raad achten B. en W. geen termen aanwezig oan het gevraagde uitstel te verleen en. Slechts in zeer enkele gevallen zal terugbetaling op moeilijkheden stuiten. B. en W. stellen mitsdien voor afwijzend op het verzoek te beschikken. Wat betreft de in het adres gevraagde verstrekking van brandstoffen, deelen B. en W. mede dat deze aangelegenheid, als betreffende „onderstand", tot de competen tie van B. en W. behoort. Aan de daarvoor in aanmerking komende personen zal op hun daartoe strekkend verzoek de gewone wekelijksche brandstoffen-uitkeering wor den verstrekt. De voorzitter zegt dat on geveer 300.— nog betaald moet worden, zoodat de zaak een mooi verloop heeft. Er is ook geen aanleiding om op het verzoek in te gaan. Het zou nadeelig zijn voor een volgend seizoen. Na enkele opmerkingen door raadsleden en opheldering, wordt con form het voorstel van B. en W. besloten. Voorstel tot het verleen en van dispen satie van art. 22 der bouwverordening aan J Kat, wonende Baron Sweerts de Landas Wyborchstraat voor het oprichten van een houten loods op het aan D. Gesink toebe hoorende terrein Voorstraat. De loods zal moeten dienen voor tijdelijke opslagplaats. De dispensatie zal gelden voor 1 jaar. Goed gekeurd. Conflict loonbijslagregeling. En ten slotte een voorstel tot wijziging van het raadsbesluit tot het voeren van een rechtsgeding. Het betreft een conflict tusschen do gemeente en de firma's Grul- lemans en Zonen en Veldhuizen van Zan ten (bollen-firma's) over een loonbijslag regeling voor de bloembollenbedrijven. Na correspondentie met Ged. Staten advisee- ren Ged. Staten te besluiten: onder intrek king van zijn desbetreffend besluit van 23 Sept. 1936, B. en W. der gemeente te mach tigen om tegen de door de firma Grulle- mans Zonen en de firma Veldhuizen van Zanten, voornoemd ingestelde, aangegeven rechtsvordering, zoowel in eersten aanleg als in hooger beroep verweer te stellen. Conform dit voorstel wordt besloten. Na een onbelangrijke rondvraag sluiting der vergadering met gebed. NIEUWKOOP. De nieuwe vaart. Dezer dagen wordt weder een gedeelte van de nieuwe ver bindingsvaart tusschen de Noorder- en Zuiderpiassen doorgegraven. Thans blijft nog één eigenaar over, met wien geen overeenstemming bereikt is kunnen wor den, waarvoor de tusschenkomst van de arrondissements-rechtbank te den Haag is ingeroepen. Huwelijk Kroonprinses. Op initiatief van den burgemeester heeft zich onder voorzitterschap van den heer H. van Ha- selen een comité gevormd in verband met het a.s. huwelijk van de Kroonprinses. Ondertrouwd: D. van Eijk 26 j., won. te 's-Gravenhage, en G. de Rooij 21 j. NOORDEN. Auto aangehouden door een browning- schot. In den afgeloopen nacht om streeks 12 uur keerde de winkelier B. al hier met zijn vrachtauto huiswaarts, toen hij op den Uitweg niet kon passeeren we gens een stilstaande kleine vrachtauto. Een inzittende jongen zeide, dat de chauf feur even weg was en het sleuteltje had meegenomen. Na eenigen tijd kwam de chauffeur terug en plaatste de auto ter zijde. Een en ander kwam B. verdacht voor, waarom hij den gemeente-veldwach ter waarschuwde. Een oogenblik later kwam de auto aangereden, warop de veld wachter sommeerde om te stoppen. Hier aan werd geen gevolg gegeven. Onmid dellijk ging de veldwachter met de auto van B. de vrachtauto achterop, reed haar voorbij en sommeerde bij de Hoogt te Nieuwkoop wederom te stoppen. Ook nu zonder resultaat. De veldwachter stond reeds gereed met zyn browning en schoot dit af op den voorband. De band werd stuk geschoten en zoodoende was men genood zaakt te stoppen. De burgemeester en veldwachter in het dorp werden terstond gewaarschuwd, een verhoor werd afgenomen, en procesverbaal wegens het niet stilhouden op eerste som matie aangezegd, terwijl een verder on derzoek wordt ingesteld. Verdachte bleek een Hagenaar te zijn, die voorgaf zich op gehouden te hebben aan het Woerdensch Verlaat. De aanhouding veroorzaakte in het mid dernachtelijk uur nog een vrij groote toe loop.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11