DONDERDAG 22 OCTOBER 193b DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 WEINIG VERANDERING. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige, Westelijke tot Zui delijke wind, nevelig tot zwaar bewolkt, aanvankelijk weinig of geen regen, waar schijnlijk aanvankelijk iets kouder, l^ter weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 771.3 te Rochefort. Laagste barometerst.: 739.5 te Isafjord. De secundaire depressie, welke gisteren over de Noordzee was gelegen, is naar het Zuid-Oosten getrokken en bevindt zich thans over Oost-Duitschland en Polen. Zij brengt daar regenachtig en somber, doch zacht weer. Over Zuid-Scandinavië stij gen de barometers, zoodat ten onzent de wind afnemende is. De toévoer van Ocea nische luchtmassa's deed zoowel ten on zent als in Noord- en Midden-Frankrijk de temperatuur flink stijgen. Ook over - de Britsche Eilanden werd het nog iets zach ter. In het Zuidelijk gedeelte van het hoo- gedrukgebied, dat over de. Golf van Bis- caye en Frankrijk is gelegen, werd het echter flink wat kouder. Een der Fransche stations, dicht bij Biarritz gelegen, meldt zelfs sneeuw. Tusschen Noorwegen en IJs land blijft de luchtdruk nog laag. Over IJsland en de ten Zuiden daarvan gelegen Oceanische gedeelten, ontwikkelt zich een nieuwe depressie. Het is te verwachten, dat de wind ten onzent van West naar Zuid zal krimpen. De regenkans.en zijn aanvankelijk klein, des nachts is eenige temperatuurdaling te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 14 gr. C. 1 LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Donderdagnamiddag 5.20 uur tot Vrijdagmorgen 6.10 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 23 Oct. voorm. 7.10 en nam. 7.42 uur. waft vooral de Calvinisten leeren: dat God een bepaald aantal menschen roept tot de zaligheid en een ander aantal bestemt voor verdoeming, onafhankelijk van him streven naar het goede of hun toegeven aan het kwaad? Hier moet even uiteengezet worden de Katholieke leer over de wil van God om allen te rechtvaardigen: Sint Paulus zegt 't ons zóó duidelijk, dat er geen sprake van is, dat wij in het sombere systeem der ab solute voorbeschikking behoeven gevan- ken te geraken. „Vóór alles zoo schrijft de Apostel aan Timotheus „dring ik er op aan, dat er gebeden, smeekingen, voorbeden en dank zeggingen worden opgedragen voor alle „menschen, voor koningen ook en alle over deden. opdat we een stil en rustig leven „mogen leiden in alle vroomheid en eer baarheid. Dit immers is goed en welge vallig aan God, onzen Zaligmaker, die wil, „dat alle menschen zalig worden en tot de „kennis der waarheid geraken. Want er is „één God en ook één Middelaar tusschen „God en de menschen, de Mensch Chris tus, die Zich gaf als losprijs voor allen". 1 Tim. 2, 1—=-6. Hierop is gebouwd de leer der Kath. Kerk, dat God alle menschen zalig wil maken, d.w.z. als de mensch doet wat in •hem is, zal God hem de genade geven, die hij noodig heeft G. LUCHTVAART DE K. L. M. EN DE STORM. De K. L. M. deelt mede, dat haar dien sten in deze stormachtige dagen zoo goed als geen vertraging hebben ondervonden op de Europeesche lijnen. De douglas- machine uit Kopenhagen kwam tegen den vliegenden Zuid-Wester in slechts met vijf minuten vertraging op Schiphol binnen. Zedzs de nachiposivluchten naar Keulen en de avonddiensten naar en van Engeland werden geheel volgens de dienstregeling uitgevoerd. Opmerkelijk is het levendig verkeer van deze dagen op het Europeesche lucht net. Zondag jl. vlogen van Amsterdam nog vijftig luchtreizigers naar Londen, zoodat een extra toestel moest worden ingezet. Ook gisteren meldden zich zooveel „lucht- forensen" voor een vlucht naar de City aan, dat een extra Douglas DC 2 moest worden ingezet. DE VERMOEIDE WERELDREIZIGER. Tc weinig nachtrust op de groote luchtlijnen? De K. L. M. schrijft ons: De Amerikaansche journalist Ekins ver klaarde na zijn snelle wereldreis, dat hij zeer vermoeid thuis was gekeerd, daar hij onderweg vrijwel niet had kunnen slapen. Naar aanleiding hiervan hebben wij on derzocht of het vliegen op de groote lucht lijnen te weinig nachtrust biedt aan de luchtreizigers. In verband daarmede volgt hieronder een staat van de vlieguren, welke Ekins in zijn boekje heeft staan: Traject LakehurstFrankfort 52 uur vliegtijd, FrankfortAthene 8 uur, Athene Alexandrië 4 uur, AlexandriëBasra 7 uur, BasraJodhpoer 13 uur, Jodhpoer Rangoon 10 uur, RangoonSingapore 9 uur, SingaporeBatavia 4 uur, Batavia Manilla 13 uur, ManillaSan Francisco 60 uur, San FranciscoNew York 19 uur, tezamen 199 uur. Ekins is 18 dagen en 44 uur onderweg geweest, d. w. z. 446 uur. Hiervan heeft hij 199 uur gevlogen en 247 op den bega- nen grond vertoefd, of in dagen berekend: acht gevlogen en tien gerust. Deze verhou ding is nog niet juist, daar Ekins voor zijn vlucht met de Hindenburg een slaapka- juit geieserveerd had en dus bij wijze van spreken, drie volle dagen heeft kunnen rusten. Met terzijde-lating van dit laatste argu ment komen wij nog op een gemiddelde van 13 uur per dag en 11 uur vliegen. De heer Ekins heeft dus tijdens zijn wereld vlucht genoegzaam van de schoonheden der steden en landen, waarheen het vlieg tuig hem bracht, kunnen genieten en. kunnen slapen. Deze bijzondere vlucht is den Ameri- kaanschen journalist op 5000 dollar ko men te staan. Een normale vlucht met be staande luchtverkeersdiensten had hem echter niet meer dan 2485 dollar behoeven te kosten en wel volgens deze begrooting: LakehurstFranfort 1000 mark, Frankfort Batavia 1350 gulden, BataviaManilla 500 gulden en ManillaSan Francisco 1000 dollar, waarbij nog 160 dollar voor het traject San FranciscoNew York komt. Voor nog geen 2500 dollar vliegt men dus in 18 dagen de wereld rond. De wereld in vogelvlucht Franco schijnt thans ernst te maken met zijn opmarsch naar Madrid. Hij is de hoofd stad met de uiterste behoedzaamheid ge- nadard, langzaam, uiterst langzaam zijn stellingen naar voren schuivend. Maar thans schijnt het alsof het algemeene of fensief werkelijk is ingezet, want van alle kanten dringen zijn manschappen op naar Madrid. Heeft Franco zijn opmarsch alleen vertraagd, omdat hij niet over voldoende •manschappen beschikte en eerst troepen moest concentreeren? Of zou hij zoo uiterst langzaam en dreigend vooruitgeschoven zijn om de Madrileensohe bevolking te de- moraliseeren, in de hoop, dat de vrij on ordelijke elementen, waaruit de regee- ringsleiding is samengesteld, elkander on derling zouden verslinden? Wij weten het niet, maar als de berichten van vluchtelin gen uit de Spaansche hoofdstad juist zijn, dan ziet het er in de stad niet rooskleurig uit. De vrouwen zouden giillend door de straten loopen en eischen, dat de stad wordt overgegeven. De minister-president en opperbevelhebber Largo Caballero zou zijn uitgefloten en de regeering zou reeds toebereidselen treffen om zich naar het veiliger gelegen Barcelona terug te trek ken. De president Azana is reeds daar. Wij veronderstelden gisteren reeds, dat het „be zoek" van Azana wel niet van voorbijgaan- den aard zou zijn en vandaag wordt \dit vermoeden inderdaad bevestigd, doordat uit Barcelona gemeld wordt, dat de president niet zijn staf zich gehuisvest heeft in een der paleizen in die stad. Dat alles wijst erop. dat men rekening houdt met de a.s. val van Madrid. In België heeft de regeering-van Zeeland de voor Zondag a.s. aangekondigde op marsch der Rexisten naar Brussel verbo den. Dat is maar goed ook, want als de regeering deze heeren hun gang had laten gaan, had het een groot spektakel in Brus sel gegeven. ORGANISATIEPLICHT DER KATHOLIEKEN. „Het uur is gekomen om zich te bezinnen". In de ,,Semaine Religieuse" van Kame- rijk, het officieel orgaan van het bisdom Kamerijk, heeft Z. H. Exc. Mgr. Choliet een dringende oproep gericht aan zijn diocesanen, zich in katholiek verband te organiseeren. „Niet zonder smart hebben wij verno men", aldus de bisschop, „dat bij de jong ste gebeurtenissen, die de arbeiderswereld in opschudding hebben gebracht, talrijke practiseerende katholieke leden van onze jeugdorganisaties zich bij vakbonden met anti-godsdienstige doelstelling hebben aan gesloten. Wij twijfelen er niet aan, dat hun goed vertrouwen misleid is geworden en dat het ook voor hen moeilijk is geweest te weerstaan aan de druk, die op hen onder de ernstigste bedreigingen is uitgeoefend. Doch 't uur is gekomen om zich te be zinnen, en wij meenen dat het onze her derlijke plicht is, hen er op te wijzen, hoe onjuist en gevaarlijk het is voor hun ge loof en eigen belangen om lid te blijven van organisaties, wier geest en practische werkdadigheid tegen de christelijke be ginselen gericht zijn. De Kerk erkent zoowel het recht der patroons als dat der arbeiders om zich te organiseeren. Maar overeenkomstig de eenvoudige natuurlijke moraal is het hun plicht zich bij die vakorganisaties aan te sluiten, die een christelijke geest ademen en die vooral het eigendom, het gezin, de menschelijke waardigheid en de eeuwige bestemming der arbeiders erkennen. „De Fransche Christelijke Arbeidersfederatie" biedt deze waarborg aan de arbeiders, de „Fransche Patroonsfederatie" aan de pa troons. Daar, en niet elders moeten op 't hui dige uur allen elkander samentreffen, die, begrijpelijk bekommerd om hun tijdelijke belangen, zich willen aansluiten en uit hoofde van hun geloof zich moeten aan sluiten in hun nog edeler zorg voor hun godsdienstig leven en hun geestelijke be langen". tf m INGEZONDEN STUKKEN Leiden, 20 October '36. Geachte Redactie, Beleefd verzoek ik opname van onder staande regelen; bij voorbaat dank. Geen crisis-boter verkrijgbaar! Hedenmorgen deed ik bovenstaande ont stellende ontdekking. Met twee boter-bonnetjes gewapend ging ik diverse winkels binnen en overal ontving ik hetzelfde antwoord: 't is op, beste man! Twee winkeliers verklaarden me, dat ze reeds vanaf 1.1. Zaterdag zonder dezen bo ter waren. Eén was zoo welwillend om me te wij zen op het feit, dat hij me wel twee pak jes a 30 cent per stuk kon leveren. In één winkel zei me iemand, die achter me stond: ja maat daar sta je nu met je bonnetjes! En na mijn vertoornd fiselemie met 't noodige sarcasme te hebben bezien vervolgde deze zegsman: ja, man, dat is nu de tactiek der groote firma's., ze zul len je wel dwingen, hun duurdere boter te koopen! Maar. geachte Redactie, dat is nu toch een lage insinuatie, nietwaar? Immers, de Regeering geeft den leveran cier van de Crisis-boter wel een zoodanigen toeslag, dat die arme firma's geen schade lijden, en zou, indien er in deze gefrau deerd werd, toch zeker een flinke boete opleggen. Want, de zorg voor de arme werkloozen heeft steeds de aandacht der Regeering, enz. enz.! Dat heb ik toch niet mis? Desalniettemin zijn velen maar weer de dupe van deze historie, en als men dan een behoorlijk gezin heeft zooals inzender, van elf kinderen, voelt ieder, wat een schade dit beteekent. Of moeten we dan maar droog brood eten? Ik vraag maar! Doch hoep tevens, dat één onzer democratische Katholieke afgevaardigden in gemeente raad en/of Tweede Kamer op dit euvel wil wijzen opdat de schuldige in dieze worde gevonden en in de toekomst een der gelijke stagnatie niet meer kan voorko men. Hoogachtend, Een gedupeerde huisvader. urr DE OMGEVING NOORDWIJK AAN ZEE. GRIEKSCHE REDDINGBOOT AANGESPOELD. In den afgeloopen nacht is tusschen Kat wijk en Noordwijk, op Noordwijksch grond gebied, een Grieksche reddingboot aange spoeld. De boot droeg den naam Lydia en is waarschijnlijk afkomstig van het dezer dagen gestrande Grieksche stoomschip „Okeanis". De boot bevatte koffers met lijf goederen. De politie heeft zich met het Grieksche consulaat in verbinding gesteld. VOORSCHOTEN. Geboren: Hendricus Leonardus Anto- nius, z. van G. P. A. Niersman en S. A. Jan- son. Getrouwd: C. G. Boon 41 j. en G. E. Lange veld 32 j. Gevestigd: H. Leenstra van Veur A. L. Snijders van Nootdorp P. Onder water van Lisse J. Barendse van Den Haag W. A. C. H. Planjer van Leiden C. v. d. Munt van Voorburg. Vertrokken: Th. Gaas, naar Enkhui zen Chr. J. Snijder, naar Rotterdam. ZOETERMER. G eb ore n: Cornelia Maria, d. van H. Reeuwijk en C. M. Rutten Arie, z. van H. Steenhuisen en A. Motzek Antje, d. van K. Dekkers en J. Stegeman Alphons Anton, z. van A. J. J. van Well en M. C. F. H. de Mol. O v e r 1 ij d e n: M. J. Opdam 8 j. te Voorburg. KOOPT BIJ HEN, DIE IN UW DAGBLAD ADVERTEEREN UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. Een droeve morgen maakt een blijden dag! Wanneer men in onze parochie 'n organisatie heeft opgericht, is de eerste tijd „alles kits". Trouwe opkomst, loyale medewerking, in automatisch groeiend le dental, prachtige successen worden be haald, tot er op een zekeren tijd een in zinking komt, die heel gevaarlijk kan zijn voor het blijven oortbestaan van zulk een organisatie. En met deze organisatie be doelen wij hier de R.-K. Dameszangver- eeniging „St. Caecilia", leider de heer J. M. Kouwenhoven. Ook deze vereeniging maakt thans „een droeve morgen" meen en hoopt weldra weer de spreekwoordelij ke blijden dag hierop aan te treffen. Hoe ontstaat nu zulks? Hoofdzakelijk door een minder wordend ledental, waardoor de verschillende stemmen zwak bezet zijn. De vereeniging blijft niet financieel krachtig genoeg en als vanzelf loopt zulk een ver eeniging gevaar haar populariteit kwijt te raken, welke echter onmisbaar is, wil men het ledental stabiel houden. Hiermede willen we niet beweren, dat de vereeniging met ondex-gang bedreigd wordt, maar men kan beter een aanko mend gevaar onderdrukken. Dat het ledental den laatsten tijd echter wat verminderd is, is slechts te wijten aan feiten van verhuizing, huwelijk; diensten elders e.d. dus niet om een of andere onjuiste of onheusche behandeling. Dit mag een ieder vragen, aan alle desbetref fende personen, welke voorheen lid waren van de R.-K. Dameszang. Voorts kunnen we in onze parochie deze organisatie niet missen. Zij is een goede steun voor de Volkszang. Met Kerstmis hebben ze al eens gezongen. Bij uitvoerin gen van den R.-K. Vrouwenbond, is dik wijls medegewerkt. Men denke slechts nog aan die uitvoering van vorige keeren. De bedoeling nu is dus in hoofdzaak, dat nieuwe leden zich zullen aanmelden bij het bestuur. Het thans fungeerende be stuur zal in samenwerking met de leden wat propaganda voeren onder de jongere zanglustigen. Moge deze woorden haar een steun zijn in hun onderneming, opdat de R.-K. Dameszangvereeniging „St. Cae cilia" zich weer spoedig in een groeiend ledental mag verheugen. WOERDEN. Schaakclub. De R.K. Schaakclub „Het Kasteel v. Woerden" organiseert een simul- taan-séance op Woensdag 28 October aa. des avonds te 8.30 uur in het clublokaal hoteil Ruys. Het belooft een zeer interes sante avond te worden. De bekende scha ker de Brie uit Utrecht heeft reeds vele „simultaans" gespeeld en groote successen geboekt. Hij zal zeker a.s. Woensdag in Woerden nieuwe roem willen oogsten. Katholieken uit Woerden en omgeving, die iets voor de schaaksport voelen, zijn Woensdagavond van harte welkom. ZOETERWOUDE. Adres. Door de diverse brandstoffen- handelaren in deze gemeente is tot Burg. en Wethouders een verzoek gericht, om in plaats van geldbonnen af te geven voor den aankoop van brandstoffen, waar mede verkregen wordt dat het geld in de gemeente zal blijven en dat eventueel reeds geleverde en nog niet betaalde brand stoffen verrekend zullen worden. Openbaar onderwijs. Mej. Kruis, on derwijzeres aan de openbare lagere school alhier, aan wie met ingang van 1 Januari a.s. eervol ontslag is verleend wegens op heffing der betrekking, is door B. en W. toegelaten als kweekelinge met akte met ingang van gelijken datum aaft dezelfde school. Geboren: Willibrordus Nicolaas, z. van A. Pieterse en C. M. Hoogzaad Anna Maria Theresia, d. van P. H. J. E. Beere- boom en A. M. Slootweg Johanna Hen- drika, d. van L. v. Haastrecht en S. C. v. d. Zwaan Johannes Adrianus, z. van L. v. d. Geest en C. Th. Broxterman Ber- nardus- Adrianus, z. van R. J. de Boer en J. Roessen Johanna, d. van N. v. Nierop en M. A. v. Rijt Johannes Petrus Willi brordus, z. van W. J. Vlasveld en A. J. v. Eeden Hendrikus Frederikus, z. van H. J. Zandbergen en J. A. v. Eeden Gijs- bertus Wilhelmus Josephus, z. van J. J. Meurs en C, A. Lieverse Cornelis Lode- vicus Maria, z. van F. Klein en A. J. v. d. Poel Bernardus Lbonardus Jacobus, z. van B. J. Luijten en M. v. d. Werf. Overleden: Maria v. Etten 35 j. Antje Los 33 j„ eoht. van H. Schipepr. Gevestigd: H. A. Koot van Hazers- woude J. E. Zuid wijk van Hazerswoude J. H. J. v. d. Laar van Leiden J. II. H. v. d. Meer vain Leiden H. de Koning V' Leiden M. Spierenburg van Hazers- de G. v. d. Meij van Oegstgeest J. P. v. d. Heiden van Leiden M. J. v. V/ent van Leiden C. P. Keijzer van Am sterdam A. Petri van Bloemendaal E. A. Portegijs van Velp C. J. Schrama van Apeldoorn M. J. E. v. Dommelen van Tilburg W. F. v. d. Mee en gez. van Leiden H. J. L. Schoon en gez. van Alphen a. d. Rijn G. J. Peek en gez. van Oegstgeest D. Kr alt van Rijnsburg C. L. v. Velzen van Voorschoten. Vertrokken: C. v. Dam naar Mij drecht E. J. Eijkman naar den Haag J J. Goedegebuuren naar Leiden A. v. Veen naar Soest J. C. E. v. Gent naar Voorhout J. J. M. Marjot naar Bloemen daal G. Koetsier naar Hoogmade G. A. de Graaf naar Hazerswoude C. J. Luijten naar Oegstgeest A. v. Langen naar Rheden C. J. v. d. Broek naar Til burg M. A. v. Vugt naar den Bosch C. J. Mulder naar Breda. AGENDA LEIDEN. Vrijdag. R.-K. Handelsreizigersvereeniging „St. Christoffel", ledenvergadering in „De Harmonie", 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 Oct. a.s. waai*- genomen door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, telef. 552 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. LEIDEN. UITVAART EN TERAARDEBESTELLING F. H. A. DRIESSEN. Hedenmorgen vond in de parochiekerk van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph aan den Heerensingel de uitvaartdienst plaats voor de zielerust van wijlen den heer F. H. A. Driessen, in leven oud-direc teur der N.V. Leidsche Katoen Maat schappij v.h. de Heyder en Co. alhier. De H. Mis van Requiem werd opgedra gen door den weleerw. heer kapelaan J. Lansbergen met assistentie van de wel eerw. heeren kapelaans P. Verhoofstad en W. J. Hessing. Het zangkoor voerde de driestemmige Requiem van Don Lorenzo Perosi onder leiding van kapelaan Dorbeck uit. Om half twaalf vond op de R. K. be graafplaats aan de Zijlpoort onder zeer groote belangstelling de begrafenis plaats. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op het Bestuur der 3 October-Ver., de heeren mr. H. M. A. Coebergh en H. van Cranen- burgh, notaris en candidaat-notaris alhier, mr. H. van Wensen, den heer en mevrouw J. Verhey van Wijk, den heer H. van Gra vensteen van Heijst, namens de N.V. Hey- kens en Co. Katoen Mij. te Hoek van Hol land, H. J. P. Wassenaai", A. Quant, oud officier der Schutterij te Amsterdam, den heer A. de Koster, W. J. Hoffmann uit Amsterdam, dr. mr. J. W. Verburgt, na mens de Ver. „Oud Leiden", den heer Th. Noordman, H. Woltman Elpers uit Baarn, den heer C. J. van Spall, adj-directeur der Leidsche Duinwater Mij., dr. C. J. A. van Iterson, voorzitter Nationaal Gezelschap, L. P. Krantz, J._ Heringa en mr. F. J. J. Trapman, resp. voorzitter en secretaris der Leidsche Vereeniging voor Industrieelen, mr. J. L. Timmerman uit Haarlem, com missaris der Leidsche Zoutkeet, dr. G. C. A. van Dorp uit Katwijk aan Zee, jhr. Roëll, Dir. der Leidsche Zoutkeet, den heer M. G. Spaargaren, oud-secretaris der 3 October-ver. en vele vrienden van den overledene en bovendien oud-personeel der Leidsche Katoen Mij. De kist was be dekt met vele bloemen en kransen o.a. van de familie, de 3 October-ver^ commis sarissen der Leidsche Zoutkeet, Ver. van oud-Officieren der Schutterij, Maatschap pij tot Bevordering der Toonkunst. Nadat kapelaan W. J". Dorbeck de be- aarding had verricht dankte de oudste zoon van den overledene, de heer L. A. Driessen, namens de familie voor de be toonde belangstelling, zijn onvergetelijken vader bewezen. K.J.M.V. „ST. PETER-KANIS". Afd. Tooneelclub. De vergadering vindt hedenavond niet plaats in het St. Antonius-clubhuis, zooals de convocatie aangeeft, doch in „den Burcht". De leden en belangstellenden worden verzocht op tijd aanwezig te zijn, daar de bespreking precies half negen aanvangt. Liederenavond Francis Alphen. Onder de auspiciën van de Concertdirec tie Dr. O. de Koos N.V. zal Maandag 2 November de uitgestelde liederenavond van Francis Alphen in de Kleine Zaal der Stadsgehoorzaal plaats hebben. Het pro gramma bevat liederen van Durante Scarlatti, Brahms, Méhul, Duparc, Fauré. Aan de vleugel: Theo van der Pas. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 3880 N.V. Nationale Aannemings Maatschappij v.h. van der Velden en de Jong. Leiden. Mr. A. J. Ro- mijn, is d.d. 19 Oct. 1936 afgetreden als tijd. waarnemer der Directie. Als zoodanig tx*eedt thans op: H. Th. Kooy te Wassenaar 1951. Het Tegelhuis. Alphen aan den Rijn, Wilhelminastraat 60. Uittr. Proc.: K. J. E. Koning. Overl. Proc.: B. W. ten Cate. Opheffing: Handelskantoor H. Kue- nen. Leiden. Rijnsburgerweg 163, in tech nische artikelen. Aanbesteding. Bij de heden gehouden ondei'handsohe aanbesteding voor het leggen van een thans - portleiding en een kabel met bybehoorende werken ten N.W. van het Laag-reservoir. de draineerleiding en Kanaal II (bestek no. 15 1936) ten behoeven van de N.V. Leidsche Duinwater Mij. was als volgt ingeschreven: Fa. L. A. van Brero Zn., Leiden 2600., Fa. K. Haasnoot Zn.. Katwijk aan den Rijn 3125.P. van Rhijn, Katwijk aan Z., 3806.—: W de Mol, idem. 3972—; H. v. Rhee idem. 4376.Fa. Th. de Winter en C. J. v. Weeren, Leiden 4703.30; Fa. L. P. v. d. Geer en Th. Stuifzand, idem, 4850.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2