IT^ÏHISP BINNENLAND FlNANCIëN EN ECONOMIE De disconto-verlaging. DINSDAG 20 OCTOBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWF.EDE BLAD - PAG. 7 AJrS 55 BOUWf FftBERTS ECHTE FRIESCHE HEEBENBAAI MAAR QEKEND HAPPEN'. KÏ.9 3E I )l 'W .,,1 /D.E vJOLKEA/^^on^d^RHAARBEWEDEM JAN' AL£ES mekten EMVEWC.EV/EH, M 4 Jk* HÓR1. bttstevriatfeaA qmhaMtaft-C N4 4 vwvolj volgende Douwe Egberts Echte Friesche Heeren-Baai wordt alleen van de fijnste en rijpste tabakssoorten gemeleerd. U kunt zoeken en probeeren. doch steeds zult U moeten ondervin den. dat D.E. Echte Friesche Heeren-Baai de meest geschikte tabak voor Uw pijp is. In D.E. is 183 jaar ervaring verwerkt. Opgericht 1753. De kostprijs van het brood De organisaties van Bakkerspatroons deelen het volgende mede. Afgescheiden van de scherpe stijging der bloemprijzen in de laatste maanden, waar door' een broodprijsverhooging van het brood van 1 a 2 cent alleszins gerechtvaar digd zou zijn, welke intusschen, hoewel zij voor het bedrijf onontbeerlijk is, door de Regeering onmogelijk werd gemaakt, zijn ook de andere grondstoffen in prijs ge stegen sinds de depreciatie van den gul den-. Ondanks een protest, ingediend bij de commissie uit den Ministerraad tegen prijsopdrijving, werd de prijs der voor de bakkerij benoodigde oliën reeds op 28 September verhoogd met 4 cent per kg., hetgeen een prijsstijging beteekent van ge middeld ruim 5 pet. Zaterdag jl. werd een prijsstijging van de spijsvetten met 4 cent per kg. aange kondigd door de spijsvettenfabrikanten. Wat betreft de prijs van melkpoeder, kan in den laatsten tijd een prijsstijging worden geconstateerd met 6 cent per kg.; dit is met ruim 10 pet. Waar als onverbiddelijke eisch door de Regeeririg is gesteld, dat de broodprijs niet mag worden verhoogd, is het duide lijk, dat nieuwe en thans geheel ondrage lijke lasten op den bakker zijn gelegd, hoewel de Regeering deze prijsstijgingen, voorzoover zij gerechtvaardigd waren, ge makkelijk had kunnen opvangen door een geringe verlaging der betreffende crisis heffingen (op oliën en vetten thans 40 cent, op melkpoeder 18 cent, alles per kg. bedragende) en, voorzoover zij moeten worden geacht prijsopdrijvingen te zijn, daartegen oogenblikkelijk had kunnen én moeten optreden. HET PRIJSVERLOOP VAN VERBRUIKS- ARTIKELEN. Het economisch bureau van den Centra- len Bond van Ned. Verbruikscoöperaties heeft de prijsopgaven van 16 coöperaties over de week van 1217 October uitge werkt. Uit de aldus verkregen cijfers blijkt, dat voor sommige artikelen de prijzen bij een aantal vereenigingen verhoogd moes ten worden. De gemiddelde prijsstijging, die voor de week van 510 October, vergeleken met de week van 2126 September 0.27 pet. bedroeg is nu 0.58 pet. HANDELSBESPREKINGEN MET BELGIE Naar ons ter oore komt zullen de be sprekingen over de handelsbetrekkingen tusschen Nederland en België, welke he denmiddag te Brussel een aanvang nemen, van Nederlandsche zijde worden gevoerd door de heeren A. Th. Lamping, directeur van de handelsaccoorden van het departe ment van handel, nijverheid en scheep vaart, door ir. Bonthuis, hoofd van den bui- tenlandschen landbouwvoorlichtingsdienst en ir. Louwes, regeeringscommissaris voor akkerbouw en veehouderij. DIE PFEFFERMÜHLE HEEFT POLITIEKE STREKKING. Daarom wordt het cabaret werkvergunning geweigerd. De minister van Sociale Zaken heeft ge antwoord op schriftelijke vragen van den heer Van der Waerden betreffende het wei geren van een werkvergunning aan het ca baret Die Pfeffermühle. Voor het werken van vreemdelingen, be- hoorende tot het cabaret Die Preffermühle, is vergunning geweigerd wegens de uitge sproken politieke strekking van de voor drachten van dat cabaret. De regeeiing stelt zich op het standpunt, dat vreemelingen zich hier te lande van po litieke activiteit hebben te onthouden. De politieke strekking van hetgeen ge noemd cabaret voor het voetlicht brengt werd door de ondernemers daarvan niet ont kend. De minister is mitsdien niet bereid den directeur van den Rijksdienst der Werkloos heidsverzekering en Arbeidsbemiddeling in overweging te geven, alsnog werkvergun ning' te verleenen voor de in Maart 1937 voorgenomen tournee van genoemd cabaret. BACON-INSCHRIJVING. Nieuwe regeling geldt voor zes maanden. De op het oogenblik in werking zijnde bacon-regeling loopt 31 dezer af. Zij zal door een nieuwe vervangen moeten worden, ingaande 1 November, als grondslag waar van wederom een inschrijving zal worden gehouden. Blijkens de voorwaarden daarvan, die ter beschikking van belanghebbenden zyn gesteld, zal de regeling ditmaal gelden voor 'zes maanden (thans drie maanden) en zal moeten worden ingeschreven tot 45 pet. van de capaciteit van het inschrijvende be drijf per 1 Jan. 1936. Ingeschreven moet worden voor één prijs, per 100 K.G. ge slacht gewicht van tot bacon bereide var kens. AANVRAGEN OF BEROEP IN TUINBOUWZAKEN. Aangezien meermalen gebleken is, dat degenen, die aanvragen of beroepsschrif ten, den tuinbouw betreffende, hebben in gediend, handelen alsof hun aanvrage is toegestaan of hun beroep geldig verklaard, maakt de Ned. Groenten- en Fruitcentrale bekend, dat het aanvragen van een nieuwe of aanvullende teeltvergunning of van een erkenning, dan wel het in beroep komen tegen een beslissing van de Centrale, het zij bij de Commissie van Beroep inzake tuinbouwaangelegenheden, hetzij bij den minister, géén reoht geeft tot telen of han delen. De ambtenaren van den Centralen Crisis- controledienst hebben opdracht ontvangen, indien zij een overtreding constateeren, een proces-verbaal of een tuchtrechtelijke ver klaring op te maken ook in die gevallen, waarin de betrokkene een aanvrage, be roepschrift of request terzake van het feit, waarvoor hij in overtreding is, heeft in gediend. R.K. BOEREN EN TUINDERS. Woorden van dank aan jubileerenden voorzitter. Tijdens de te Den Haag gehouden feest- vergadering van den Kath. Boeren- en Tuindersbond, ter eere van het zilveren voorzitters]ubileum van den heer Verheg gen, werd o.m. nog het woord gevoerd door Mgr. van der Tuijn, die namens het Ne- derlandsch Episcopaat den heer Verheggen hulde bracht en hem bedankte voor al het goede, dat hij gedurende zijn leven heeft gedaan. Minister Deckers sprak naast gelukwen- schen woorden van oprechten dank tot den voorzitter voor zijn leiding van den bond op de wijze, zooaJs hij dat steeds heeft ge daan, met bekwaamheid, bezadigdheid en onbaatzuchtigheid. Bij herhaling was de heer Verheggen de vraagbaak voor velen en meermalen werd hij door de overheid geroepen, om plaats te nemen in de rij van haar officieele raadgevers. Met groote des kundigheid heeft hij zijn organisatie tot grooten bloei gebracht en voor dien arbeid cp een der verantwoordelijke posten bracht de minister hem grooten dank. In hotel Dijjers te Den Haag is gister avond een diner gegeven ter eere van den heer Verheggen. Minister Deckers, oud-secretaris van den R K. Boeren- en Tuindersbond, zat mede aan DE SAMENWERKING DER CHRISTELIJKE PARTIJEN. Een belangrijke motie van anti-rev. zijde. In een te Ede gehouden vergadering van de Centrale Anti-Rev. Kiesvereeniging, die onder leiding stond van het lid van Ged. Staten van Gelderland, mi'. A. v. d. Deure, werd met algemeene stemmen de navol gende motie aangenomen: De Centrale Anti-Rev. Kiesvereeniging in het Statendistrict Ede in vergadering bijeen; Gezien het ontwerp-Verkiezingsmanifest des A.R. Partij; van oordeel zijnde, dat in dezen tijd van geestelijke ontreddering en ontwrichting alleen beginselvaste Chr. politiek ons Na tionale leven kan behouden en verster ken; dat, waar de aanvallen zich met name richten tegen het gezag, allen, die vasthou den aan God als de Hoogste en Eenige Bron van alle menschelijk gezag, op aarde, zich behooren aaneen te sluiten ten einde zoo wel naar links als naar rechts, zoowel te gen communisme als tegen fascisme front te maken; dat niet alleen in den verkiezingstijd maar ook in de jaren, welke daarop vol gen, deze principieele politiek de beslissen de factor in de Staatkunde behoort te we zen; dat deze Chr. Staatkunde belemmerd wordt door voortdurende, blijvende samen werking met partijen welke haar beginsel ontleenen aan die der Fransche revolutie en principieel afwijzend staan tegenover de Chr. gedachte van het Goddelijk gezag; spreekt den wensoh uit, dat reeds voor een tijdens de komende stembusactie worde aangestuurd op herstel van het samengaan der partqen, welke dat Goddelijk gezag er kennen, opdat ons volk wete en gevoele, dat door onze partij naast de stoffelijke moeilijkheden de geestelijke belangen op den voorgrond worden gesteld. PROF. DR. W. J. M. MULDER S.J. De wetenschap, en de Katholieke Univer siteit te Nijmeegn in 't bijzonder, hebben een groot verlies geleden door het over lijden van prof. dr. W. J. Mulder Prof Mulder, die, zooals gemeld, te Am sterdam in het Maria-paviljoen is overle den, is 1875 te Amsterdam geboren In 1909 is hij priester gewijd. Van 1901 tot 1907 heeft hij te Leiden ge- studeerd, waar hij in 1907 promoveerde op een proefschrift: „Dietricht von Nieheim, zijl? opvattingen van het Concilie en zijn Kroniek", en werd in 1909 tot priester ge wijd. Van 1910 tot 1912 was hij leeraar te Kat wijk en werd als zoodanig, na een jaar ver blijf in Ierland, benoemd te Nijmegen; daarna, in 1920 te Amsterdam. Bij de oprichting der hoogeschool te Nij megen, in 1923 werd hij benoemd tot hoog leeraar in de kerkelijke geschiedenis. Van zijn werken noemen wij „De Iersche kwestie", „Vanwaar en waarheen met onze kerkgeschiedenis der Middeleeuwen?", „St. Dominicus en zijn werken" en „Het pro testantisme van zedelijk standpunt beoor deeld". De „Maasbode" schrijft nog o.m. van hem: „Hij was bestuurslid van het Historisch Gennootschap, lid van de Mij van Neder landsche Letterkunde en de Grotiusvereeni- ging; medewerker aan de Rijks Geschied kundige publicatiën; bestuurslid van de Centrale Vereen, van Openbare leeszalen en bibliotheken in Nederland, voorzitter van den Prov. Bond van Leeszalen in Gelder land. Daarnaast medewerker aan verschil lende tijdschriften en periodieken. „Amsterdammer, met een sterke, interes se voor zijn vaderstad, is prof. Mulder im mer gebleven, al is Nijmegen heim tot een tweede vaderstad geworden. Correct en voornaam, met den eenvoud en de vrien delijkheid, hem als mensch en als priester eigen. Zijn werk was omvangrijk, naast het professoraat aan de R.K. Universiteit; zijn arbeid in de verschillende vereenigin gen deed hü steeds met een zuiver gevoel voor zijn sociale verplichtingen. Hij hield vast, ook later nog, toen zijn werk bijna te veelomvattend werd, aan het lidmaatschap voor de commissie voor de middelbare Ge schiedenis-examens; ook is hij een der le den, die het langste zitting had in de com missie voor het eind-examen gymnasium. De vergaderingen van het Historisch Ge nootschap zou hij niet gaarne hebben over geslagen en op congressen, zijn vak betref fende, was hij steeds graag aanwezig. „Zijn goedheid was "s preek woordelij k on der studenten. Vriendelijk en behulpzaam voor anderen .steeds vol belangstelling voor hun leven, heeft hij zelf nooit iets los gelaten over de kwaal, die de laatste jaren hem had aangegrepen. Plichtsgetrouw tot het uiterste, heeft hij gewerkt, college ge geven, zijn studenten geholpen, tot hij niet meer kon, tot het te veel was. „Zóó zijn vele professoren aan deze jon ge universiteit reeds heengegaan, te veel eischend van- hun krachten, tot het lichaam er onder bezweek. „Prof. Mulder zal lang in de nagedach tenis van de Nijmeegsche universitaire ge meenschap blijven leven". HET DERDE-ORDE-HUIS TE ALVERNA. Veel belangstelling in Wychen bij de opening. Zondag is onder groote belangstelling het Derde-Ordehuis te Wychen ingezegend. Ruim 300 tertiarissen waren uit alle dee len des lands, uit het Noorden zoowel als uit 't Zuiden naar Wychen gekomen. Om tien uur werd des morgens in de klooster kerk van Alverna de plechtige Hoogmis op gedragen door den Z.E. pater dr. Fidentius van den Borne, als vertegenwoordiger van den Generaal der Minderbroeders. Als dia ken fungeerde pater Eusebius Kemp O.F.M., oommissaris der Derde Orde, als subdiaken pater drs. Eulogius Seelen O.F.M., lid van het Centraal Bureau der Derde Orde. De gezangen werden verzorgd door het Fra terskoor. Om half elf geschiedde de plechtige in zegening volgens het gebruikelijke ritueel, door pater dr. Fidentius v. d. Borne. Na de inwijding hield deze een korte toespraak, waarin hij wees op de charitatieve actie dei- Derde Orde in den loop der eeuwen. Reeds in de dertiende eeuw was zij begonnen met den bouw van pelgrimshuizen; latei', toen de groote epidemieën over Europa kwamen, werden door haar overal Pesthuizen opge richt. Ten slotte kwam spreker op het Der de-Ordehuis, dat niet meer dan een voort zetting der traditie is. Daarna sprak Eusebius Kemp O.F.M., die in zijn woord vooral den initiatiefnemer, Pater Perpetuus Palant herdacht, van wien 't idee van dit Derde-Ordehuis is uitgegaan. Nadat vervolgens Pater Natalis Ruys O.F. M. het woord had gevoerd, zong het koor der Fraters het Zonnelied van St. Francis- cus. Op gezetten tijd had in het patronaat een gezamenlijke koffiemaaltijd plaats. Na dezen maaltijd werd door de bezoekers het Derde-Ordehuis, dat voltooid en gemeubeld was, bezichtigd. Verschillende bloemstuk ken stonden er opgesteld. In de conciërge woning was in de kleine vergaderzaal een tentoonstelling georganiseerd van gesehen- Ken, die 'zoowel voor de kapel als voor het huis waren ontvangen. Om vier uur werd in het patronaat van Alivema een feestvergadlsring gehouden, waar pater Parmenius Büller, O.F.M., een lofrede hield over de godsdienstige en so ciale beteekenis van de Derde Orde. De burgemeester van Wychen, de heer Mul ders, sprak vervolgens zijn groote vreugde uit, dat dit rusthuis in zijn gemeente was gebouwd en zegde van gemeentewege alle mogelijke medewerking toe om dit ge meenschapsoord tot volle kracht te kunnen laten komen. Kapelaan Olierook, uit Rot terdam, betuigde zijn dankbaarheid voor de bijzondere gave in de stichting van dit rusthuis aan de federatie van de Derde Orde. Het dameskoor „Het Zonnelied" uit Rotterdam, zong eenige liederen van Schu bert en Mendelssohn op deze vergadering, welke werd besloten met een algemeen dankwoord van Pater Natalis Ruys. „Msbd." CENTRAAL GR AALHUIS TE DEN HAAG. Nadat j.l. Zondagmorgen in de kapel van het nieuw ingerichte Centraal Graalhuis opgedragen door Mgr. J. M. var der Tuyn, Daken van 's-Gravenhage, had des middags in tegenwoordigheid van vele genoodigden de inwijding en plechtige opening plaats van dit gebouw, gelegen aan de Laan, no. 29—31. Na de inwijding die door Mgr. v. d. Tuyn werd verricht, verzamelden zich de genoo digden in de groote zaal van het huis, waar Mgr. een openingswoord uitsprak. Hij wees daarin o.a. op de historische beteekenis van het huis, waar eenmaal Mr. Kolkman zijn woning in gehad heeft, voor Den Haag een gezongen H. Mis was De Nederlandsche Bank heeft, zooals gis teren reeds in een gedeelte van onze editie gemeld, haar wisseldisconto met een half procent verlaagd tot 2 y. procent, en haar andere tarieven hiermede in overeenstem ming gebracht. Van den hoogsten stand van 4*4 procent in dit jaar, waarop het dis conto op 4 Juni j.l. gebracht werd, is het hiermede weer op het laagste niveau van 2y, procent beland, welke noteering juist vier maanden van kracht is geweest. Was voorheen een discontowijziging van de centrale credietinstelling meestal een maatregel, welke verband hield met de po sitie van ons ruilmiddel ten opzichte der buitenlandsche valuta's, het z.g. klassieke middel waarmede de Bank het ruilmiddel en den goudvoorraad wist te beschermen, thans behoeft men hierin niets anders te zien dein een zuivere aanpassing van de of ficieele geldtarieven aan die van de open markt. Heden noteerde part. disconto 21/8 a 2 1/4 procent, daggeld 2 procent en prolon gatie 2 1/4 procent. De Nederlandsche Bank helpt door een verlaging van de officieele tarieven dus mede om de ruimte van de geldmarkt te bevorderen. Het officieele Nederlandsche Bankdisconto beweegt zich thans op hetzelfde niveau als dat in Frank rijk, waar de verlaging tot 2*4 procent op 8 October j.l. werd ingevoerd. Sinds de afkondiging van het embargo cp den gouduitvoer en de daarmede inge treden veranderde monetaire verhoudin gen voor ons land, is de kenmerkende eigenschap van een disconto-verhooging of -verlaging verdwenen. Het goud berust thans behalve in de kluizen van de Neder landsche Bank ook voor een deel als werk kapitaal in handen van het wisselkoers- egalisatiefonds, dat zoo noodig op de wis selmarkt zal ingrijpen om ongewenschte schommelingen te voorkomen. Tot dusver is van een dergelijk ingrijpen nog niet veel naar butien gebleken. Ons ruilmiddel heeft na de eerste zenuwachtige dagen der depreciatie, weldra een richting van herstel ingeslagen en het depreciatie percentage liep geleidelijk terug tot iets beneden de 21 procent. Heden waren de buitenlandsche wisselkoersen weer iets hooger en steeg het devaluatiepercentage tot 21.3 pet. Uit alles blijkt echter, dat het vertrou wen in de regeering en ons slaatscrediet ondanks de noodzakelijk geworden mone taire maatregelen niet minder zijn gewor den, van welk feit de vaste houding onzer beleggingsmarkt een duidelijke weerspie geling geeft. Hieronder volgen de wijzigingen die het Nederlandsche Bankdisconto heeft onder gaan sedert den hoogsten stand van 6 pro cent. 26 Juli 1935: 6 22 October 4*4 14 November 3 */t 4 Februari 1936 2*4 4 Juni 4*4 30 Juni 3*4 7 Juli 3 19 October 2*4 LEIDEN. DE WERKLOOSHEID. Bij den Gemeentelijken Dienst voor So ciale Zaken stonden gisteren de navolgende personen als werkloos ingeschreven: Bouwvakarbeiders: Baggerlieden 3, Be hangers 24, Betonvlechters 38, Betonwer kers 73, Fundeerirvgwerkers 1, Glazenma kers 1, Glazenwasschers 16, Graniewerkers 16, Grondwerkers 69, Metselaars 170, Op perlieden 118, Schilders 167, Sloopers 13, Straatmakers 5, Hulp-Straatmakers 7, Stu- cadoors, witters 101, Timmerlieden 216, Uit voerders 5, Voegers 23, Ongesch. Bouwarb. 12. Totaal 1174. Fabrieksarbeiders: Bleekers 16, Lompen sorteerders 15, Vellenblooters 6, Steenfabr. Arb. 136, Zeepfabr. Arb. 4, Ongesch. Fabr. Arb. 60. Totaal 237. Kantoorpersoneel: Kantoorpersoneel 96, Reizigers, Colp. 46, Winkelbedienden 38, Etaleurs 2, Incasseerders 14, Musici 7, On derwijzers 9, Overheidspersoneel 8, Verple gers 5. Totaal 225. Hotel-Café-Pers.: Huispersoneel 11, Kell- ners 48, Koks 7. Totaal 66. Houtbewerkers: Beddenmakers 2, Hout bewerkers 76, Kistenmakers 6, Kuipers 8, Lijstenmakers 4, Mandenmakers 1, Meubel makers 34. Meubelstoffeerders 16, Politoer- ders 1, Ongesch. Arbeiders 34. Totaal 182. Kleermakers: Kleermakers 75, Kappers 9, Schoenmakers e.d. 14. Totaal 98. Land- en Tuinarb.: Bloemisten 34, Land arbeiders 27, Tuinlieden 31, Warmoeziers 13, Ongesch. Landarb. 8. Totaal 113. Metaalbewerkers: bankwerkers 132, blik- bewerkers 30, burgersmeden 38, crasseurs 2, electriciens 49, gasfitters 14, gereed schapmakers 3, instrumentmakers 8, iso- leerders 8, kernmakers 3, kettingsmeden 47, klinkers 14, koperslagers 2, lab. bedien den 3, lasschers 10, loodgieters 63, machi nisten 29, metaalboorders 10, metaaldraa- jers 15, metaalschavers 2, metaalslijpers 2, metaalzagers 2, monteurs 22, pianostem mers 2, polijsters 1, ponsers 5, rijwielher stellers 15, scheepsschilders 3, scheepstim merlieden 11, stokers 23, tegenhouders 20, verw. monteurs 13, voorslaanders 9, voor- warmers 9, vulcaniteurs 1, vuurwerkers 9, wagenmakers 6, ijzerwerkers 45, zand- spuiters 4, zandvormers 5, ongesch. arbei ders 47. Totaal 736. Sigarenmakers: sigarenmakers 8, siga- rensorteerders 2, sigarenstrippers 1. To taal 11. Technici, opzichters: bedrijfsleiders 7, ingenieurs 2, technikers 6, teekenaars, op zichters 14, werkmeesters' 17. Totaal 46. Textielarbeiders: hekelaars 15, katoen- drukkers 26, kluwers e.a. 9, luikers 23, plaatsnijders e.d. 26, schrobbelaars 2, spin ners 58, spoelers 4, staaldraaddraaiers 4, sterkers 1, strijkers 13, wevers 104, wolbe werkers 39, ongesch. Textielarbeiders 63. Totaal 387. Transportarbeiders: «hauffeurs 136, em- balleurs 5, exp. knechten 22, koetsiers 14, loopknechten 43, schippers 108, magazijn knechten 58, spoor en Trampers. 17, wakers 4, transportarbeiders 76, losse arbeiders 457. Totaal 935. Typografen: boekbinders 26, boekdruk kers 19, fotografen 2, hulp-vakarbeiders 6, letterzetters 29, steendrukkers 3. Totaal 85 personen. Voedingsmiddelenarbeiders: bakkers 79, molenaars 1, ovenisten 6, slagers 61, sui kerwerkers 23, wijnkooperskn. 12, zoutzie- ders 2, zuivelbereiders 4, ongesch. Fabr. Arb. 34. Totaal 222. Vrouwen: Apothekersass. 2, Kapsters (leerl.) 1, naaisters 16, boekbindsters 1. maasters 1, kooksters 1, winkeljuffrouwen 23, serveersters 4, linnenjuffrouwen 1, ba kers 1, kantoorbedienden 42, verpleegsters 6, teekenaressen 1, bedrijfsleidsters 1, on derwijzeressen 4, huisel. diensten 161, kin derjuffrouwen 2. fabr. arb. 42. Totaal 310. Alg. Totaal 4827, 17—10 '35 4121; 18—10 "34 3534. Ben. 40 Ged. werkloozen en 20 werk verschaffing. middewsg' Onderweg is 't mid den van den weg niet de gulden midden weg, maar juist de „foute middenweg"! (Op wegen met vier rijbanen moet men steeds zooveel moge lijk rechts houden en alleen op de midden- baan komen bij het inhalen. En op de lin kerweghelft? Daar... nooit!)

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7