UIT DE OMGEVING DINSDAG 20 OCTOBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 HILLEGDM. ot. Joseph-Gezellen-Vereeniging. Zondagavond is het „Winterseizoen" van de St. Joeephgezellen met een tooneel- uitvoering van de onderafdeeling „De Treffers" geopend. De opkomst bij deze gelegenheid zoowel van leden, als ouders en belangstellenden was buitengewoon en zelfs de groote zaal van Hotel „Flora" was tot in de uiterste hoeken bezet, zoodat er geen toegangskaarten meer verkrijgbaar waren. Te circa 8.15 uur opende Senior Hooger- vorst met de Kolpingsgroet en een kort welkomstwoord, waarna vervolgens de se cretaris der Vereeniging, de heer F. Out, het breedvoerig en uitstekend verzorgde win ter programma voorlas. Hierna was het woord aan den Praeses der Vereeniging, Pastoor B F. Kosters, die een inleiding' hield op het winterpro graimma. Vervolgens werd voor het voetlicht ge bracht „Vlammende Vleugels", een modern tooneelspel in 4 bedrijven van Willem v. d. Berg. Eerstens is dit stuk een pracht too- neelwerk en daarom kunnen wij reeds en kel met de keuze van dit stuk „De Treffers" van harte feliciteeren. De vertolking van het stuk was in één woord af. Vanaf de grootste tot de kleinste rol heeft men er weten uit te halen wat er in zat. Een paar groote rollen werden zelfs op de meest uit muntende wijze gespeeld en met de keu rig verzorgde costuums en décors werd het geheel tot iets moois gemaakt. Wij zijn ze ker de tolk van alle aanwezigen als wij „De Treffers" van harte gelukwenschen met het groote succes, dat zij bij deze eerste uitvoe ring heeft weten behalen. Tijdens de pauze sprak de Vice-Praeses, Kapelaan Voortwist, nog een kort woord. Aan het einde van den avond, waarvan de muzikale opluistering in handen was van „The Holliday Band" werden woorden van dank gesproken door Kapelaan Voor- twist, speciaal tot de regisseur van het too- neelstuk, den heer G. Heemskerk, waarbij deze een enveloppe met inhoud in ontvangst had te nemen. Kapelaan Ettinger van St. Joseph sprak mede namens Pastoor van Leeuwen, die verhinderd was, een woord van dank tot de Vice-Praesss der Vereeni ging voor zijn groote ijver en zorg aan de jongens. Te circa 12 uur werd deze schit terende avond gesloten met de Kolpings- groet: „Aan Kolping Trouw, Trouw aan Kolping". NIEUWVEEN. Chineesche wolhandkrab gevangen. De visscher A. Lok trof in zijn palingfuik een wolhandkrab aan, een gedierte, waar vooral de Friesche en Groningsche visschers zeer veel hinder en schade van ondervinden, door het vernielen van netten en het ondergra ven van dijken. Het is te wenschen, dat er in deze streeken niet meer exemplaren voorkomen. Het beest is uitgerust met vijf paar venijnige pooten; het voorste paar doet dienst als vangarmen. In zijn volle breedte meet het onderhavige monster 30 c.M.; het beweegt zich in zijwaartsche richting.- RIJNSATERWOUDE. Jacht door den storm afgedreven. Door den h-evigen storm, dde gisternacht alhier gewoed heeft, is het motorjacht, ge naamd „Troubadour", dat voor anker ge meerd lag op het Braassemermeer aan de Oudewetering, van haar anker losgesla gen en het meer overgedreven naar den lagen kant onder Rijnzaterwoude. Nabij de jachthaven van den heer Groenewolt al hier is het jacht tegen de keien langs den meerkant geslagen en heeft van 's morgens 6 uur tot ongeveer 11 uur aldaar aan den grond gezeten. Met man en macht is ge probeerd het jacht vlot te brengen, hetgeen mislukte Later is het door de Gebr. van Staveren van Oudewe tering met diens mo torschuit van den kant getrokken en naar Oudewetering gesleept. Dat het jacht in dien tijd veel geleden heeft zullen dege nen die op het Braassemermeer bekend zijn, begrijpen. Het jacht behoorde toe aan den heer ir. van Hattem te den Haag. De twee opvarenden, een zoon van den heer van Hat tem en diens vriend, hebben van het afdrij ven niets gemerkt en sliepen door. Zij kwamen niet eerder tot de ontdekking van het gevaar, voordat zij op de keien gewor pen werd. Toen was het telaat om de mo tor nog te laten werken en op eigen kracht los te komen. Het jacht was verzekerd. Een en ander bracht veel publiek op de been, die het reddingswerk gade sloegen. SASSENHEEVL Ter-aarde-bestelling B. P. Roest. Gis termorgen te 10 uur had in de kapel van het St. Bernardusgesticht de plechtige uit vaart plaats voor de zielerust van wijlen Bernardus Petrus Roest. De H. Mis werd opgedragen door rector Huf, rector van genoemd gesticht. In het priesterkoor had den plaats genomen de zeereerw. heeren pastoor de Haan en Peperkorn. De gezongen requiem-mis werd uitgevoerd door de eerw. Zusters van St. Bernardus. Deze H. Mis werd bijgewoond door den hofmaarschalk van H. M. de Koningin ba ron F. F. de Smeth, oud-burgemeester van Sassenheim. Ook burgemeester Gouver neur, de beide wethouders, Kerk- en Arm bestuur, eenige raadsleden en enkele amb tenaren der gemeente waren bij de plech- igheid aanwezig. Te 12 uur had de absoute plaats op het t.-K. kerkhof alhier, welke werd verricht ..'oor pastoor de Haan. Fanfy fair. De belangstelling voor de ?ancy-fair van den Vrouwenbond is dit jaar niet zoo bijzonder groot geweest, wat te wijten is aan het slechte weer. Toch heeft de bazar een tamelijk goed verloop gehad, met wel zal blijken aan de uit komst. Tot laat in den avond is het ver maarde rad van avontuur gaande gehou den, om diverse restanten aan den man te brengen. Vermakelijk is hierbij de rad draaier, welke op zijn beurt de kaarten aan den man weet te brengen. Na afloop werd, wegens verhindering van den pas toor, door kapelaan Redeker een dank woord gesproken aan allen, die hebben bij gedragen voor het welslagen dezer fancy- fair. Vervolgens werden de prijzen bekend gemaakt. Van de toegangsbewijzen zijn prijzen gevallen op de nummsrs 408, 102 en 4. Een schemerlamp op 215, sprei op 278, kerstkribbe op 419. Diverse kussens op 7, 49, 193 29 en 39. Een baby-wieg op 80, een pop op 111, ontbijtlakens op 234 en 18. Drie prijzen voor een aantal knikkers n.l. 4000, 3900 en 3800. Hiermede is weer een groot werk gedaan voor het bestuur, waar van straks de onderaf deelingen hun noo- dige steun zullen ontvangen'. VOORSCHOTEN. Aanrijdingen. Nabij de kweekerij Bosohgeest alhier had hedenmorgen een aanrijding plaats. Een zekere J. B. reed met een handwagen in de richting van het Dorp, terwijl uit richting dorp een luxe auto aankwam en van den tegenovergestel- den kant een vrachtauto. Beide autobestuur ders meenden nog wel den handwagen te kunnen passeeren met het gevolg, dat bei de voertuigen beschadigd werden en de man, die achter den handwagen liep, ver wondingen bekwam en door een lid der E.H.B.O.-Bngade alhier verbonden werd. Zondagavond te kwart voor acht uur werd nabij de R.K. kerk, de heer Turen- hout aangereden door een wielrijder. Hij brak zijn pols. De wielrijder viel van zijn fiets, doch reed onmiddellijk door. Zij, die dit ongeval hebben gezien, worden verzocht zich aan te melden bij de politie. Diefstal. Bij'dr. H. de Boer is Zondag namiddag een oud damesrijwiel ontvreemd. Het Groene Kruis. Gisteravond verga derde het Groene Kruis afdeeling Voor schoten onder leiding van den heer J. Brag gaar in Hotel Deurloo. In zijn openings woord herdacht de waarnemende voorzitter, de heer Vernède, oud-voorzitter en oprich ter der afdeeling, met een toepasselijk woord en sprak een woord van dank voor de vele werkzaamheden door hem verricht in het belang der afdeeling, waarvan hij 2S jaar lang de voorzitter is geweest. Van dr. In 't Veld was een voorstel ingekomen om te trachten te komen tot oprichting van een centraal gebouw voor kleuterzorg, speelgelegenheid enz. enz. en een commis sie te benoemen om te traohten dat ideaal te bereiken. Deze zaak zal nader in studie worden genomen. Mej. van Geest, pen- ningmeesteresse der afdeeling, bracht daar na het financieel verslag uit van de ver schillende afdeelingen over 1935. Deze re kening werd goedgekeurd. Aangeboden werd de rekening dienst 1937 en vastgesteld als volgt: Aan inkomsten op ƒ4835.88 en aan uitgaven op een zelfde bedrag. Aldus aangenomen. De secretaris, de heer J. Rut ten, las het jaarverslag, waaruit bleek, dat het ledental thans 749 bedroeg, de maga- zijngoederen in een behoorlijken toestand zijn en de vereeniging over 6 ligtenten besohikt, waarvan drie ligtenten eigendom der vereeniging zijn. Uit het verslag van de T.B.C.-bestrijding bleek, dat 25 gezin nen met 29 patiënten onder deze afdeeling ressorteeren. Tot leden der commissie van controle voor de rekening 1936 werden be noemd: de heeren G. A. Niersman, G. Ver- rips en Th. Lamboo. Vervolgens werd, bij monde van den se cretaris, het verslag gelezen van den heer Riezebos, afgevaardigde naar de algemeens vergadering en bracht dr. In 't Veld verslag uit over den toestand van de kas, afdeeling uitzending kinderen, waaruit bleek, dat deze afdeeling nog beschikt over een batig saldo van 320.0714, wat echter niet groot is te noemen, daar de uitzending per kind een bedrag vraagt van ƒ40 a ƒ45. Aan A. A. J. Baron Schimmelpenninck van der Oye werd een woord van dank gebracht voor de bereidwilligheid om deze kinderen te vervoeren, wat voor de kas der afdeeling een groot voordeel beteekent. De beschrijvingsbrief voor de a.s, alge meene vergadering werd behandeld en be noemd tot afgevaardigde, de heer dr. In 't Veld. Tot bestuursleden der afdeeling wer den gekozen (er waren twee vacaturen) de heeren: M. F. Berkhout en T. Peeters. De heer M. T. Berkhout, ter vergadering aan wezig nam deze benoeming aan, waarna de ledenvergadering werd gesloten. In de daarna gehouden bestuursvergade ring werd tot voorzitter der afdeeling Voor schoten benoemd de heer M. F. Berkhout, Burgemeester dezer gemeente, tot vice- voorzitter, de heer J. Braggaar en tot 2e secretaris de heetr J. A. Mens. WASSENAAR. TOEN DE KAT VAN HUIS WAS. Inbraak in een onbewoonde villa. Bij terugkomst van vacantie ontdekte de familie P., dat in hun villa aan den Groot Hasebroekschen weg, ongewensohte gas ten een bezoek hadden gebracht. Door ver breking van een ruitje hadden de bezoe kers de spanjolet-sluiting kunnen verwij deren en zich aldus toegang tot het pand kunnen verschaffen. Het bleek, dat alle kasten en laden waren opengebroken, ter wijl de inhoud door de kamers lag ver spreid. Een groot aantal oude gouden en zilveren munten van vreemde nationaliteit zijn ontvreemd. De politie stelt een nauw keurig onderzoek in. De heet J- Th Verheggen vieide M andag te den Haag zijn 25 jarig jubileum als voorzitter van den Katholieken Boeren- en Tumdersbond. VI.nr.: baion van Wijnbeigen, ir. Roebroek, minister Deckers, de jubilans, C. Moers en Deken v. d. Tuyn (tijdens zijn rede) UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DSN RIJN. Greene Kruis. De afdeeling Alphen aan den Rijn van „Hst Groene Kruis", hield gisteravond in het wijkgebouw de jaarlij ksche algemeene vergadering, onder voorzitterschap van den heer D. Raaphorst. Na een kleine huishoudelijke mededeeling, kwam aan de orde het jaarverslag 1935 van den secretaris, waaruit bleek, dat in de samenstelling van het bestuur geen verandering kwam. In het verslag werd voorts melding gemaakt, dat de finan cieels toestand der afdeeling over 1935 geen reden tot klagen gaf, ook het mate riaal blijkt in goeden staat, dank zij de goede zorgen van den magazijnmeester, den heer Best en van de concierge mejuf frouw van Erk, wien beiden dank wordt gebracht. Over 1935 werd 1355 maal ma teriaal uitgereikt, terwijl ruim 1100 por- tie's ijs werden verstrekt. Het consultatie bureau voor zuigelingen mocht zich in een stijgende belangstelling verheugen; 129 zuigelingfen werden ingeschreven, terwijl het totaal ingeschrevenen 201 bedraagt. Den beiden wijkzusters der Chr. Wijkver- plgeing, die steeds het bureau ter zijde stonden, wordt door den secretaris in zijn verslag hartelijk dank gebracht. Volgde thans rekening en verantwoor ding van den penningmeester, waaruit bleek, dat de ontvangsten 3204.79, de uitgaven 3209.89 hadden bedragen, waar door de rekening sloot mat een nadeelig saldo groot 5.10 De ter vergadering be noemde controle-commissie, verklaarde, na onderzoek, de rekening van den pen ningmeester accuraat in orde te hebben bevonden. Voor de algemeene vergadering, te houden op 21 October te Rotterdam, wer den geen op of aanmerkingen gemaakt. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden benoemd de heeren W. v. d. Bijl en K. Tolk, als plaatsvervan gers de heeren Bsst en Liefhebber. Aan de orde kwam de begrooting over 1937 welke werd geraamd aan uitgaven op 3086.aan inkomsten 2880.zoodat het te kort wordt geraamd op 206.de begrooting werd onveranderd goedge keurd. Punt 9 bevatte een verslag van de com missie, die inspectie had gehouden over den toertand van het materiaal. De heer Braber verklaard^ het materiaal in goe den staat te hebben bevonden. De bestuursverkiezing bracht geen wij ziging; de aftredende leden, de heeren Raanhorst, Liefhebber en Dr. Munting, werden allen herkozen. Hierna sluiting. Bekneld. Gisterenmorgen raakte de wielrijder V., toen hij op de Gouwsluische •brug een woonwagen wilde passeeren, tus- schen de wagen en de brug bekneld. V. die een bloedende verwonding aan zijn hand opliep, werd per auto naar Dr. Mun ting vervoerd, die hem verbond. NIEUWKOOP. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert óp Donderdagmorgen te 9 uur. Agenda: 1 Ingekomen stukken en mede- deelingen; 2. Voorstel tot het verleenen van een vaste aanstelling aan H. van der Neut, die als gemeen te-werkman en aan P. van Soest, die ais schoonhoudster van de open bare school op 25 Juni 1935 met ingang van 1 Juli 1'935 voor oen tijd van een paar wer den benoemd. 3. Rapport van de Commissie voor het nazien van de gemeente-rekening over 1935 en voorstel tot voor'.oopige vast- stellingf van deze rekening en van die van het electrisch bedrijf. 4. Voorstel tot het vaststel1 en van nieuwe verordeningen op de heffing en invordering van schoolgeld van het lager onderwijs in de gemeente om deze te doen aanpassen aan de wet van 22 Februari 1936 Staatsblad No. 100, waarbij de artikelen 62 tot en met 6 der iageronder- wijswet 1920 door andere zijn vervangen. 5. Aanbiedinig van de gemeente-begrooting 1937. 6. Voorstel tot het toekennen van het recht van huur van het ontginningsland voor bloembollenteelt. 7. Voorstel tot het aangaan var een geldleening vcor h>< toe kennen van een uitkeering ineens ter ver vanging van de jaarlijksche vergoeding ex art. 205, le lid, der lager-onderwijswet 1920 aan twee schoolbesturen en omzetting van twee kasgeldleeningen. Zie prae-advies. 3. Wijziging van de begrooting voor 1936. Ons Liefdegesticht. Bij den bouw van de nieuwe kerk en pastorie moest beschikt worden o.ver een gedeelte terrein van het R. K. Liefdegesticht, het terrein, dat als moestuin 'werd gebezigd. Het gemis daaivan werd steeds meer ge voeld voor een rustig zitje, maai Vooral voor bezigheid en afleiding voor de ouden van dagen, want het in orde houden van den tuin was steeds hur, liefste werk. In deze leemte gaat hei 'Kerkbestuur thans schitterend voorzien. Het heeft een perceel grasland gehuurd van de Wed. B. Nieuwen- huizen, ter grootte van ruim een half hectare en gelegen tusschen den ringdijk van den polder Nieuwkoop en den Aarlan- aerveenschen weg achtei het gesticht. Het verkreeg tevens het recht van overpad over den ringdijk van de eigenares en laat thans een draaibrug maken over de ringvaart om van het erf van het gesticht op. den ring- cüjk te komen. Het perceel land zal binnenkort worden omgeploegd, een bekwaam tuin deskundige in Boskoop werd in, den arm genomen en zoo hoopt men door een tuin- en parkaanleg met lommemjke boschage een gelegenheid te krijgen voor de bewoners van het ge sticht voor een ongestoorde, verkwikkende wandeling, voor een aangenaam en rustig zitje en voor afleiding er. bezigheid —•voor zoover men dat kan en wil in lichten tuin arbeid. Een aanwinst voor ons mooie liefdege sticht van niet te overschatten belang. KOUDEKERK. Burgerwacht. Op de op Zaterdag 12 September jl. gehouden Provinciale wed strijd Zuid-Holland der Burgerwachten, mocht de heer Jac. Ravensbergen alhier, het voorrecht hebben tot de prijswinnaars te behooren. Ondanks zijn leeftijd heeft hij menig schutter achter zich gelaten en Zaterdag jl. keerde hij terug uit Den Haag met een étui zilveren lepels als prijs. De commandant der Burgerwacht, de heer G. Schouten, feliciteerde hem met het behaalde succes en sprak daarbij den wensch uit, dat meerdere Burgerwachters het voorbeeld van Ravensbergen zouden volgen en steeds trouw de oefeningen blij ven bijwonen. Geboren: Johannes, zoon van Hen drik Hogenes en Elisabeth van der Leede Hans, dochter van Abraham van der Voorst en Neeltje Duiker. WOERDEN. Naar de missie. Naar wij vernemen zal broeder Sebastianus Vendrig O.F.M., uit Woerden, over drie maanden vertrekken naar Nieuw-Guinea, de nieuwe Missie van de Franciscanen. Inbraak. Gistermorgen is, toen de be woners naar de kerk waren, ingebroken bij den heer G aan de Steenkuilen. Een der kamers werd geheel doorzocht en kasten opengebroken, terwijl een groot aantal pa pieren- over den grond lagen verspreid. Een bedrag van plm. 18 werd vermist. De politie, die onmiddellijk na de ontdekking werd gewaarschuwd, stelde een grondig on derzoek in. Door den hoofdagent werd ge poogd vingerafdrukken te ontdekken. Van den dader geen spoor. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. Voetbal. In een wedstrijd, waarin V.E.P. I den meesten tijd de sterkste was, moest zij toch een 21 nederlaag incas- seeren tegen Spartaan n uit Rotterdam. Er werd harder gewerkt dan verleden Zondag, er was een prettige verhouding, de scheidsrechter leidde uitstekend. Ondanks de wind was er dikwijls aantrekkelijk spel te zien. Tallooze malen zagen we de V.E.P.- voorhoede het Spartaan-doel naderen, maar toch kon zij hier niet van profiteeren. En dit was wei aan twee oorzaken te wijten: de hechte verdediging der gasten en de slechte afwerking der aanvallen. De op stelling leek ons zeer juist gekozen. Bleef echter de middenlinie meer achter de voor hoede hier waren zoo talrijke malen groote gapingen te constateeren dan zou grooter succes niet uitblijven. Zooals we reeds zeiden was V.E.P. bijna steeds overheerschend, waarbij de Rotterdammers af en toe gevaarlijke uitvallen deden, die door de gebroeders Everwijn werden afge weerd. We zagen voor rust meerdere mooie voorzetten van Scholten en eenmaal schoot Fortuin juist naast. Een corner gaf weer een kans, die ook gemist werd. Als Ever wijn aan de overzijde dan weei even in actie is geweest, zette Scholten weer voor, maar de bal ging tot tweemaal over. Even voor rust werd eindelijk door Fortuin een kans benut en de stand was 10. Nog geen halve minuut later deed Spartaan een der gevaarlijke uitvallen, die met een schitte rend schot besloten werd. wat doel trof Onmiddellijk na dezen gelijken stand brak de rust aan. Na de rust zette V.E.P. werkelijk alles op alles om het winnende doelpunt. Er werd reeds gejuicht, toen Stolwijk inzette, maar de scheidsrechter had gefloten voor buitenspel. Nadat de Rotterdammers ook meerdere ma- len Ever wijn hadden beproefd, kwam V.E.P. voor het Spartaan-doel, waar Scholten kei bard naast schoot. Een kwartier voor het eind kwam het beslissende moment, toen door een onvergeeflijke fout van een der V.E.P.-backs de rechtsbinnen van Spartaan kon doelpunten. Hierna was de wedstrijd weinig interessant meer. V.E.P. II ging uit tegen Donk III (Gouda) en behaalde een gelijk spel (44), nadat zij bij. rust met 41 voorstond. De a-junioren verloren met 30 van de Alpensche Boys. ZEVENHOVEN. Groene Kruis. In café Smit kwam Vrij dagavond de afd. Zevenhoven en Omstre ken van de Z.H. Vereeniging „Het Groene Kruis" in jaarvergadering bijeen. Even over tijd opende de voorzitter, de heer C. van Baren, met een welkom aan de wei nige aanwezigen de vergadering. De heer A. Lucardie las het jaarverslag, waaruit we te weten kwamen, dat het le dental iets is achteruit gegaan. Nu volgde rekening en verantwoording van den pen ningmeester, den heer L. S. Slingerland. De inkomsten bedroegen 167.41 en de uitga ven 123.95, zoodat er een overschot is van 43.46. Het totaal der kas bedraagt nu 594.37. De heeren C. v. d. Bos en A. J. de Groot H.Pzn. werden aangewezen om. de boeken en bescheiden van den penning meester te contoleeren. Tot afgevaardig de naar de algemeene vergadering op Za terdag 24 Oct. te Rotterdam werd aange wezen dr. Lucardie, tot plaatsverv. de heer L. S. Slingerland, die beiden hun benoe ming aannamen. De periodiek aftredende heeren G. Dom burg, G. Mourits en L. S. Slingerland wer den met algemeene stemmen herkozen en namen hun benoeming weer aan. Hierna sluiting. ZOETERWOUDE (Dorp). St. Joseph-Gezellen-Vereeniging. Woensdagavond komt de Districts- praeses, Kapelaan Schrama uit Lei den, een spreekbeurt vervullen. Hij zal spreken over Paladijnen en Kolpingslijf- waoht. Zelfs zullen er eenige Kolpingslijf- wachters meekom-en. Het belooft een inte- ressante avond te worden met veel vragen- stellers. Alle Gezellen wonden dringend verzocht aanwezig te zijn en van hun be- j langstelling voor de Apostolaatvorming in de Gezellenvereeniging te doen blijken. I Werkeloozenzcrg. Voor de cui^sus, die Dinsdag 3 Nov. begint hebben zich 21 per- sonen opgegeven, en wel als volgt verdeeld: I 1 Fransch, 1 Duitsch, 3 Engelsoh, 6 Espe ranto, 2 Ned. taal, 2. Geschiedenis Staats inrichting, 1 Rekenen, 2 Meetkunde, 5 Boekhouden, 5 Radiokennis. Deze krijgen les volgens het Daltonsysteem, d.w.z. een soort van schriftelijke cursus onder een lei der die helpt en verbetert. Eenige hebben zich nog opgegeven voor motorkennis, daar voor is plaatwerk en brochures gekregen van de Fordfabrieken te Amsterdam. Ver der zal men trachten die personen te helpen door een P.B.N.A.-cursus uit Arnhem. De cursus zal gegeven worden in de gym.zaal naast het Gezellenhuis vanaf 3 Nov. tot 25 Februari en wel Dinsdag, Woensdag en Donderdag 's morgens van 1012 uur. Op gave tot deelname kan nog steeds gebeuren bij de besturen van Volksbond en Gezel lenvereeniging. Deelname is kosteloos. WILT U IETS WETEN? Vraag: Kunt U mij ook zeggen, of er al een trekking heeft plaats gehad van de 5e Zonnestraal-loterij. Antwoord: De trekking heeft plaats op 27 October in het gebouw Bellevue, ingang Marnixstraat 400 te Amsterdam. „Wat rijden al die menschen ge- r ijk vandaag", dacht u immers niddeg achter het stuur (Hoe i dat ook weer van dien splinter,dien balk on uw oog?...) J

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 12