MAANDAG 19 OCTOBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 D.C.L.—U.V.S. 1—4. Het mocht UVS gelukken de twee kost bare winstpunten mede uit Rotterdam te brengen in een wedstrijd, waarin-de blauw- wïtten een prachtig open spel speelden, dat vriend en vijand als zeer goed kwalifi ceerd en dat inderdaad veel succes had. Vier goals in een wedstrijd zijn wij van UVS niet ge wend en wij moeten direct verklaren, dat de voorhoede dezen middag bijzonder goed heeft voldaan. De wedstrijd was drie minuten oud als v. Hoven een prachtig schot loste, dat de DCL-keeper Blok maar vallende kon stop pen. Echter kwam dp bal bij den rechtsbui ten Hendriks terecht, die zich geen seconde bedacht en met zijn linker been het eerste doelpunt voor UVS scoorde. De blauw-wit ten hadden den wind mede en van Goor trapte de ballen dezen middag prachtig op de vleugels, zoodat de DCY-achterhoede in groote moeilijkheden werd gebracht. Wel kwamen de Rotterdammers ook voor het Leidsche doel, echter durfde niemand te schieten en hield met het spel veel te kort, In de twaalfde minuut kwam een prach* tige UVS-aanval. v. Hoven plaatste den bal naar Platteel en deze gaf den bal met het hakje aan v. Goor, die zich geen oogen- blik bedacht en direct inschoot (02). Maar steeds meer kwam DCL opzetten, de linksbinnen Nollen loste van dichtbij een hard schot, maar Kramp haalde het schot er liggende uit. In deze periode boterde het in de blauw-witte achterhoede niet erg, maar aangezien de Rotterdammers het spel steeds maar weer kort hielden, bleef succes uit. Aan den anderen kant werkte Platteel zich door de aohterhoede heen, maar werd, als hij een schot wilde lossen in het straf schopgebied gehaakt. Penalty! Wallaart plaatste zich achter den bal, maar v. Hoven was in het strafschopgebied en de straf schop moest over worden genomen. We derom plaatste Wallaart den bal prachtig in het doel, zoodat UVS met 30 de leiding had. Met dezen stand ging rust in. UVS kreeg nu den sterken wind tegen en men vroeg zich af, of de voorsprong voldoende was, temeer wjjl DCL in de derde minuut na rust door hun midden voor Hondk, die Kramp met een ver hard schot verraste, den stand op 13 bracht. Maar nu begon UVS pas te spelen en te gen den wind in waren onze stadgenooten zelfs sterker. De achterhoede was nu puik in orde en de middenlinie bouwde de aan vallen goed op. Steeds bleef de UVS-voor hoede gevaarlijk en het mooi open spel was voor DCL ontmoedigend. In de 35ste minuut na rust was Platteel in den uitersten linkerhoek van doel afgedaald en op een ongelooflijk handige manier scoorde hij het vierde en laatste doelpunt van dezen mid dag. Als scheidsrechter Sok, die goed vol deed, affloot, had UVS verdient met 41 gewonnen. Het elftal speelde in zijn geheel prach tig. Wij willen daarom geen critiek op de spelers uitoefenen, alleen bleek Hendriks voor rust een verbetering op de rechts buitenplaats. Twee uitwedstrijden achter elkaar gewonnen, nu ook eens thuis, blauw- witten, dus dat is dan Zondag tegen Slie- drecht. LUGDUNUM—A. S. C. 4—1. Het is een langen tyd geleden, dat er een zoo groot aantal toeschouwers naar het terrein achter „Pomona" waren geto gen als gisteren het geval was voor de derby Lugdunum—A. S. C. Voor de thuisclub was het ten dubbel goede dag. Niet alleen, dat er gewonnen werd, maar ook de penningmeester zal wel in zijn handen gewreven hebben. Zo-> - - en geëindigd met een zege voor de groen- witten. En dadelijk zij erkend: volkomen verdiend. Het spel van Lugdunum was vinniger. Er werd meer op den bal „geze ten", zoodat, en dit kwam vooral in de eerste helft tot uiting, een speler van A. S. C. steeds even te laat bij den bal ver scheen. Bovendien was het verschil in aanvalslinie's te groot. Bij A. S. C. ging alles veel te langzaam en had een der voorhöedespelers den bal. dan werd er dikwijls maar luk-raak weg getrapt, zulks in tegenstelling met de Lug- dunum-voorhoede, die vaak heel aardig combineerde. Dat er door dit samenspel niet meer doelpunten gemaakt werden, dient op rekening van de beide A. S. C.- backs geschreven te worden. Deze beide spelers hebben rood-zwart voor een groo- tere nederlaag behoed. Frejiser was er de zen middag hopeloos uit. Wat de oorzaak hiervan was weten wij niet, maar het was goed gezien om hem in de tweede helft te vervangen door Pranger. De wedstrijd in zijn geheel is spannen der geweest dan de uitslag zou doen ver moeden. A. S. C. had den toss gewonnen, zoodat Lugdunum aftrapte. Erg veel ver schil maakte het winneri van den opgooi niet uit, daar de vrij straffe wind dwars over het veld stond. Het begin was geheel voor Lugdunum; met verre passes werden steeds de voorhoedespelers weer aan het werk gezet. Voorloopig wisten Secrève en Schoneveld hun terrein echter te zuiveren. Na 13 minuten kwam Lugdunum al heel gemakkelijk aan het eerste doelpunt. Weerlee loste vanaf het middenveld een ver schot, dat op het doel afging. Freijser had niets anders te doen dan den bal mara voor het oprapen. Inplaats van dit te doen wilde hij den bal wegtrappen met het gevolg, dat hij grandioos over het leder heen maaide (10). Door dit onverwachte succes aangemoedigd kwamen de groen- witten verwoed opzetten. Aanval na aan val golfde op het A. S. C. doel aan. Drie minuten na het eerste kwam het tweede doelpunt voor de groenwitten. Koolloos schoot een voorzet van links ineens hard en hoog in (20). Tot aan de rust bleef het spelbeeld onveranderd. Steeds een aanvallend Lugdupum en een verdedigend A. S. C. Doelpunten bleven verder uit. Na de rust was, zooals gezegd, Freijser DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. V. U. C—V. S. V. 1—4. Daar de spil van de thuisclub, Ramaker, er hopeloos uit was en nooit op zijn plaats, waren de aan vallen van V. S, V. uiterst gevaarlijk. Na bijna een half uur spelen doelpuntte G. Michel fraai (01). Nog voor de rust ver grootten de gasten, hun voorsprong resp, door Heins en Sterk tot 0—3. Na de rust bracht V. U. C. er niets meer van terecht. Na 10 minuten spelen doel puntte Michel voor de vierde maal. Even hierna werd V. U. C.-speler Mieras door zijn eigen aanvoerder wegens onbehoor lijk gedrag uit het veld gezonden. On danks het feit dat V. U. C. nu met 10 man speelde, leverde een der zeldzame uitval len nog succes op. Even voor het einde doelpuntte Klein (14). R. C. H.D. H. C. 04. Wanneer van Nellen eens aan zijn speciale bewaking ontsnapt en den bal goed voor het doel plaatst, schiet v. d. Sloot na 17 min. on houdbaar in (0—l). In de tweede helft is het spel van R. C. H. veel minder. Na 9 minuten vergroot Ditmars met een kopbal den voorsprong tot 0—2. D. H. C. is nu veel beter, en 11 minuten later kopt Buy ink in (03). Hier na was D. H. C. voortdurend aan het woord. De verdediging van R. C. H. werd bijna voortdurend op de proef gesteld, doch deze kon niet verhinderen, dat Ditmars 10 min. voor tijd met een welgericht schot nogmaals den voorsprong vergrootte (0—4) H. D. V. S.Haarlem 04. Breitner, Borrani en van der Tuyn waren bij H. D. V. S. afwezig, hetgeen de zware nederlaag eenigszins verklaart. Het duurde een half uur voordat de knappe Haarlem-aanvallen werden beloond met een doelpunt (0—1). Direct daarop gleed Polanen door de ver dediging van H. D. V. S. en verrastte Beun met een listig schot van zeer dichtbij. (9-2). In de tweede helft heeft de H.D.V.S-aan- val korten tijd getracht een tegenpunt te maken, doch het binnen-trio was schot loos. Na een kwartier doelpuntte v. d. Hulst uit een voorzet van de Winter voor de derde maal (03). Een stevige aanval van den H. D. V. S.-rechtervleugel werd door de Haarlem-verdediging wat te ruw onderbroken. De strafschop, die scheids rechter Grootmeyer hiervoor gaf leverde geen doelpunt op. Doelman Beun schoot langs niet slecht doch zijn collega Vijgen boom hield den bal er netjes uit. Goed aan gegeven door Smit stelde v. d. Hulst kort daarop in de gelegenheid nummer vier te maken (04). D. W. S.K. F. C. 21. Het is een on verkwikkelijke wedstrijd tusschen D. W. S. en K. F. C. geworden, hetgeen meer spe ciaal zijn oorzaak vond in het feit, dat en kele spelers van K. F. C. met alle moge lijke middelen wilden demonstreeern, dat zij het niet eens waren m"t de opvatting van Jaap Mol, die de kleuren van K. F. C. verruild had met die van D. W. S. Vooral de beide Kaayk's en Bley hebben zich in dit opzicht van hun slechtste zijde laten zien. Mol werd gedurende den geheelen wedstrijd dusdanig „op zijn huid" geze ten, dat hij een vijf minuten voor het ein de, totaal uitgespeeld, geknauwd en ge kraakt aan alle kanten en zeer nerveus, het veld moest verlaten. Uit een prachtigen voorzet van Van Wensveen kopte de 17-jarige midden-voor, de Boer, onhoudbaar langs Heekelaar (0-1). Na de pauze, met wind mee, speelde D. W. S. direct veel beter. K. F. C. verdedig de nu met man en macht. D. W. S. moest daarna drie maal achtereen een hoekschop nemen en de derde werd door van Stok ken zoo goed genomen, dat de bal door den wind in het K. F. C.-doel geblazen werd, waaraan van Noord nog slechts een tikje gaf (11). Onophoudelijk zaten de Amsterdammers nu voor het doel der gas ten en in de 28ste minuut waaide de bal, uit een cornore door van Stokken Jr ge nomen, in doel (21). Het spel werd steeds vinniger, doch scheidsrechter Wey hield de teugels strak en gedoelpunt werd er niet meer. ExcelsiorA. D. O. 00. In de eer ste helft begon A. D. O. fel aan te vallen. De Rotterdamsche verdediging hield echter stevig stond, en zoodoende wist men lang zamerhand den druk wat af te wenden. In de tweede helft ortdernamen de Hage naars enkele gevaarlijke aanvallen, die keurig werden onderbroken door de uit nemend spelende backs van Excelsior. Tel kens weer gesteund door den wind, vie len in deze tweede helft de Rotterdammers aan, maar voor den doelmond werd het spel veel te kort gehouden en werd bo vendien nogal eens wat verknoeid. Tegen het slot kwamen de Hagenaars nog eens sttevig opzetten. Driemaal wisten zij een corner te forceeren, maar ook die bleven zonder resultaat. vervangen door Pranger. Een geheel an der A. S. C. dan voor de rust kwam in het veld. Na eenige Lugdunum-aanvallen be gon A. S. C. verwoed aan te vallen. Pre- vo kreeg de eerste prachtkans voor een leeg doel, maar het schot ging hopeloos over. Nadat de Roo aan de overzijde een behoorlijke kans hoog over had geschoten kreeg A. S. C. twee vrije schoppen te nemen, op den rand van het strafschopge bied. Beide schoten, door Ten Cate geno men, leverden niets op. Eindelijk na 27 minuten scoorde Prevo, na talrijke ver- geefsche pogingen, een tegenpunt (2—1). Plots leefde de hoop weer in de harten van den rood-zwarten aanhang. Zou het dan toch nog mogelijk zijn? Het spelbeeld in aanmerking genomen kon het zeer ze ker, temeer daar Lugdunum even de kluts kwijt raakte. Evenwel kwam een doelpunt FeyenoordH. B. S. 41. Direct na den aanvang ontwikkelde zich een partij voetbal, waarin de gastheeren de leiding hadden. Na ongeveer 7 min. maakte Ba- rends, nadat het leder goed was opge bracht vrij en plaatste het tactisch voor doel, waarna Kantebeen inkopte (1—0). De gastheeren bleven ook hierna nog voortdu rend in den aanval en kregen^ ettelijke kansen tot scoren, doeh desondanks kwam met onveranderden stand de rust. Spoedig na de hervatting loste Baren- dregt op grooten aftsand van het doel een laag schot, waardoor de Haagsche doel man verrast werd (20). Korten tijd daar na vergrootte dezelfde speler uit een voor zet van Vrauwdeunt den voorsprong met een laag schot tot 3—0. Enkele oogenblik- ken daarna gingen Rotterdammers op nieuw met succes tot den aanval over. Uit een voorzet van Linssen schoot Linke met een hoog keihard schot het vierde doel punt in 40. Aan den anderen kant deed H. B. S. toen nog een eenige aanvallen, uit een waarvan Bakhuys het eenige Haag sche doelpunt scoorde. StormvogelsAjax 12. In de eerste helft tegen den wind spelend,, waren de vogels uiterst gevaarlijk. In de eerste tien minuten vooral waren door het sjouwën van Schoorl c.s. de gastheeren voortdurend in den aanval en Ajax mocht van geluk spre ken, dat haar doel in deze periode schoon bleef. Gesteund door den wind kwamen de Ajaxiden ten slotte aan twee gelukkige doelpunten, resp. van Stam en Gerritsen (0—2) In de tweede helft was Keizer in het doel van Ajax vervangen door Wepner. Spoedig zit de heele voorhoede van Storm vogels voor het doel van Ajax. Het regent hoekschoppen op het doel van Ajax maar zij brengen Stormvogels geen succes. Ein delijk wordt een fel schot van Wey Wep ner te machtig en als er nog ongeveer 20 minuten gespeeld moet worden is de stand 12, welke tevens de eindstand werd. Blauw WitD. F. C. 5—1. Het was na 25 minuten, dat een boogschot van Pais over de handen van Jas tegen de lat stuit te en vandaar in het veld terugsprong. De toesnellende Wilders had weinig moeite om het leer in te schieten. (1—0). Even later werd het Dordtsche doel bijna op nieuw doorboord, doch in een felle scher mutseling kon Jas nog juist redden. Na de hervatting kreeg het spel aanvan kelijk een ander aanzien. Gesteund door den wind troken de D. F. C.'ers thans her haalde malen ten aanval. Maar de Dordte- naren waren te weinig doortastend om van de kansen gebruik te maken. Toen het spel zich na ongeveer 20 minuten weer verplaatste, had Blauw Wit ook dadelijk succes. Van Deene was het, die den stand op 20 bracht. Van den aftrap namen de Dordtenaren den bal mede om hem in het doel van Blauw Wit te deponeeren (21). Daarmede had D. F. C. haar kruit verscho ten en nu volgde een periode, waarin de eene snelle gevaarlijke aanval der hoofd stedelijke voorhoede op de andere volgde. Van Deene scoorde het derde doelpunt uit een corner en na een doorbraak schoot van Nol over de handen van Jas den bal voor de vierde maal in het Dordtsche doel. Steeds weer kwam de Blauw Witte-voor- hoede gevaarlijk voor het doel en door een kopbal van Wilders werd de voorsprong der stadionclub tot 51 vergroot. XerxesC. V. V. 11. Xerxes mist Lagendaal, terwijl C. V. V. volledig is. Zonder dat er gescoord is, verloopt de eer ste helft. Na de rust pakt C. V. V. de zaken ener giek aan en aanvankelijk moet Xerxes zich tot verdedigen bepalen. Het spel is 13 minuten oud, als de Jong een snellen ren onderneemt. Kruidenier is genoodzaakt uit te loopen. De Jong pas seert op het goede moment naar West- dijk, die weinig moeite heeft Xerxes de leiding te geven (10). Het heeft er veel van dat Xerxes dade lijk daarna den voorsprong zal vergrooten, maar Kok schiet voor open doel naast. Ook de Jong en van Oort laten eenige kansen onbenut. Maar dan komt C. V. V. krachtig opzet ten, zoodat de Zebra-verdediging het heel zwaar heeft te verantwoorden. Schut en Vuyk verdedigen kranig, maar twee mi nuten voor tijd laat laatstgenoemde Zaa- nen glippen, deze zet voor, van Bokkum springt hoog op én met een fraaien kop bal is de stand gelijk (11). Z. F. C.Sparta 00. In het veld was het spel der Rotterdammers veel be ter dan dat van Z. F. C., waarbij het ook met de gewijzigde opstelling in de voor hoede sukkelen bleef. In het Zaansche doel heeft keeper Dijk stra zijn doel weer uitstekend verdedigd en veel tot het puntlooze resultaat bijgedra gen. In de tweede helft kreeg Z. F. C. dade lijk een paar goede kansen, doch daarop nam Sparta het spel weer in handen. Er werd echter niet gedoelpunt. aan de andere zijde. Met nog 10 minuten speeltijd brak Koolloos plotseling door. Een hard schot volgde en tot veler ver rassing viel de invaller keeper Pranger over den bal heen (3—1). Het A. S. C.- elftal stortte daarop ineen. Verschillende prachtkansen kreeg Lug dunum nog. Eèn echter werd it. een doel punt omgezet door Koolloos, die dus zijn derde doelpunt van dezen middag scoorde (41). Zonder noemenswaardige feiten kwam het einde van dezen, goed door den scheidsrechter gefloten wedstrijd.. „Wat rijden al die menschen ge- vaar ijk vandaag", dacht u immer» [pjljmyB vanmiddag achter het stuur (Hoe zegt men dat ook weer van dien splinter,dien balk en uw oog?..,) SLIEDRECHT—ALPHEN 1—1. De Rijnbewoners zijn er in geslaagd een puntje uit Sliedrecht mee naar huis te nemen. Alphen verkiest eerst het voordeel van den wind. Dadelijk na den aftrap ont wikkelt zich een vlugge spannende strijd. De bezoekers, gesteund door den wind, on dernemen eenige gevaarlijke aanvallen op het doel der thuisclub. De verdediging weet echter stand te houden. Het eerste succes komt dan voor de thuisclub, wanneer uit een snellen tegenaanval Vogel het net vindt (10). Alphen blijkt niet ontmoedigd, want nauwelijks zijn enkele minuten ver- loopen of de bezoekers krijgen nabij het strafschopgebied een '/rijen trap te nemen, welke door van Leeuwen op onberispelijke wijze in den gelijkmaker wordt omgezet (11). Voor rust blijft de stand verder on gewijzigd doch in de tweede helft wordt al aanstonds aan' beide zijden hard ge zwoegd om de leiding te verkrijgen. Het spel wordt over het geheel te kort gehou den, waardoor de verdedigingen steeds tijdig kunnen ingrijpen. Ondanks enkele heftige aanvallen op beide doeien, blijven verder doelpunten uit en komt ongewijzigd het einde. ZUID-NEDERLAND—LUXEMBURG 4—4 De gisteren op het Julianaterrein te Spekholzerheide gespeelde semi-interna- tionale wedstrijd Zuid-NederlandLuxem burg is in een gelijk spel geëindigd. Een resultaat, dat meer was, dan onzen land- genooten toekwam. De Luxemburgers ver dienden om hun uiterst tactisch en veel beter verzorgd spel een kleine overwin ning.. Het merkwaardige was. dat de Luxemburgers tot bijna ëen half uur voor het einde met 13 achterstonden. Een zekere nederlaag dreigde dus, maar toen gooiden zij zich met zooveel élan in den strijd dat de Zuid-Nederlandsche ploeg geheel op eigen helft werd teruggedron gen. Er speelde toen nog slechts een elf tal. en wel dat van Luxemburg. De 1—3 achterstand liep Luxemburg vrij snel in om zelfs voor een oogenblik de leiding te nemen, die door een doelpunt van Oomens ongedaan werd gemaakt. De wedsrtijd be antwoordde niet aan de verwachting, die men algemeen had gesteld. Het was een vrij lauwe vertooning, die alleen kleur kreeg, toen Luxemburg den achterstand inhaalde en zelfs de leiding nam. De Ne- derlandsche ploeg waarin den Hoed we gens een blessure niet kon meedoen en waarin van Kan zijn plaatsvervanger was, bleef beneden den vorm waarin men haar gedacht had te zien. De stand is nu: Z.-Nederland 16 9 3 4 47—32 21 Luxemburg 16 4 3 9 32—47 11 DUITSCHERS TE DUBLIN GESLAGEN Een verdiende 52 overwinning voor de Ieren In het stadion te Dublin heeft Zaterdag middag voer 40.000 toeschouwers het ler- sche elftal een volkomen verdiende, zij het ook eenigszins aan den hoogen kant zijn de, 52 overwinning op Duitschland be haald. Duitschland won den toss en koos den wind in den rug. De eerste werkelijke doelkans kwam aan Duitsche zijde. In de 12e minuut kwam de Duitsche voorhoede door goed samen spel tot vlak voor het Iersche doel, doch het zwakke schot van Hohmann kon ge makkelijk door den uitstekenden Ierschen keeper Foley worden gekeerd. Weer for ceerden de Duitschers twee hoekschoppen, doch het resultaat was wederom nihil. Na 22 minuten spelen kwam toen de gevaar lijke Iersche rechtsbuiten Ellis naar voren, gaf prachtig door naar den linkervleugel, doch doelman Jakob wierp zich moedig voor de voeten van den toesnellenden linksbuiten en ontfutselde hem den bal. De bal kwam echter niet uit het Duitsche doelgebied en tenslotte maakte invaller Donelly aan alle onzekerheid een einde door met een scherp, hard schot, zijn land de leiding te geven (1—0). Na den uit trap werd wel de eerste Duitsche aanval afgeslagen, maar Goldbrunner bemachtig de den bal, gaf den bal af aan Lehner, die weer scherp naar Kobierski plaatste, en nadat deze zich uitstekend door de Iersche verdediging had gewerkt trof zijn hard schot doel, zoodat na een minuut de stand reeds weer gelijk was (11). Het spe' werd toen steeds sneller. Onophoude lijk wisselden de aanvallen. Na ruim een half uur trapte Kobierski den bal naar Siffling, deze speelde even terug op Sze- 'pan en diens goed geplaatst schot van 12 meter afstand was Foley te machtig (1-2). De vreugde was echter van korten duur. Vier minuten later kwamen Davis en Goldbrunner in het Duitsche strafschop gebied met elkaar in botsing, waarna de Schotsche scheidsrechter Webb Ierland een strafschop toekende. Onhoudbaar benutte Davis deze kans (22). Na de rust werd de wedstrijd forscher. Na ongeveer een kwartier hergaf linksbui-, te Geoghegan Ierland de leiding, waarbij hij den bal vallend nog in 't Duitsche dael kon deponeeren (32). De Ieren waren toen gedecideerd in de meerderheid. Steeds weer kwamen zij vóór het Duitsche doel, dat vaak ternauwernood aan een doorbo ring ontsnapte. Het Duitsche elftal speel de veel zwakker dan voor de pauze. Een groote fout was, dat men den bal te hoog 9peelde, waardoor het tempo wel werd be vorderd, doch waarmede het plaatsen zeer onvoldoende werd. In de 25ste minuut van de tweede helft kwamen Ierland op fortuin lijke wijze aan zyn vierde doelpunt. Do nelly vuurde een hard schot op het Duit sche doel af. doelman Jakob stond goed opgesteld en had den bal zeker gevangen, toen het leder tegen Muenzenberg's borst stuitte en in den anderen hoek over de lijn rolde (42). Toen stortte het spel van het Duitsche elftal als een kaartenhuis in een. De weerstand en het enthousiasme verdwenen als bij tooverslag en het spel werd steeds slechter. Na vijf minuten zet te Davis met een zeer hard schot de kroon KAREL LOTSY OFFICIER ORANJE NASSAU. Aan den maaltijd in hotel „De Witte Brug" te Scheveningen, door het bestuur van het Nederlandsch Olympisch Comité aangeboden ter eere van de verrichtingen der Nederlandsche deelnemers bij de Olympische Spelen te Berlijn en Gar- miseh-Partenkirchen, heeft de voorzitter, mra A. baron Schimmelpenninck van der Oye, voorlezing gedaan van een telegram van den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, prof. dr. J. R. Slote- maker de Bruine, waarin melding werd gemaakt van het feit, dat het Hare Majes teit de Koningin had behaagd, den heer K. J. J. Lotsy, chef de mission van de Ne derlandsche ploeg te Berlijn, te benoemen tot officier in de orde van Oranje Nassau. ONVERKWIKKELIJK VOETBAL TE ALPHEN. Vechtersbazen in actie. Op het Alphia-terrein aan de Nieuwe Sloot te Alphen aan den Rijn, hebben zich gisteren tijdens een tweetal wedstrijden onverkwikkelijke tooneelen afgespeeld. Tijdens den wedstrijd Alphia III—Zuid- wijk kwamen de poppen reeds aan het dansen. Een der spelers werd een blauw oog geslagen. Een tweede speler verging het weinig beter; hij werd van de wal in de sloot getransporteerd. Ook de scheids rechter ontving een oorveeg, zoodat hij als een tol in de rondte cirkelde. De wedstrijd Alphia IL. F. C. I bood evenmin een verheffend schouwspel. Werd de eerste helft aanvankelijk in goede ver standhouding gespeeld, zoo ging het niet in het verdere verloop. Al spoedig raakten eenige spelers slaags, waarbij een der be zoekers een stomp tegen de kin kreeg, zoo dat hij bewusteloos neerzeeg. Toen vervol gens de grensrechter der gasten met den stok van zijn vlag aan de gevechten ging deelnemen, begon een deel van het publiek zich op het veld in den strijd te mengen. Er dreigde aldus een algemeene vechtpar tij. Door het krachtig optreden van het Alphia-bestuur, geholpen door goedwil lende spelers werd dit voorkomen. Scheids rechter Koppenol deed den wedstrijd sta ken. op het Iersche werk (52). Daarmede was het pleit beslist. Nog eenmaal kwamen de Duitschers met alle nog aanwezige energie opzetten, doch de Iersche verdediging was hecht. TSJECHO SLOWAKIJE—HONGARIJE 3—2. Ongeveer 25.000 toeschouwers woonden gisteren te Praag den landenwedstrijd Tsjecho Slowakije—Hongarije bij, welke met ongedacht hooge cijfers door de Tsje chen gewonnen is. Met 5—2 verloor Hongarije, eenzelfde resultaat dus als de Duitschers te Dublin tegen Ierland behaalden. En indien men bedenkt, dat dat zelfde Duitsche elftal kort geleden met klein verschil te Praag van Tsjecho Slowakije won, dan is het begrijpelijk, dat men mo menteel reeds een nederlaag voorspelt van Hongarije, wanneer dit land t.z.t. te Londen tegen Engeland in het veld zal treden. Men had verscheidene nieuwelingen in het Tsjechische elftal opgesteld. Kloek van Kladno was de held van den dag, hij scoorde als rechtsbinnen vier van de vijf doelpunten voor zijn land. De rust ging met 2—2 irn In de tweede helft waren de Hqngaren beslist beter vooral in technisch opzicht, doch in het doelgebied bleek, dat de aan vallen zeer slecht werden afgewerkt en bovendien werd er weinig doortastend ge speeld, zoodat de Tsjechische verdediging gemakkelijk meester van het terrein kon blijven. Na prachtig samenspel schoot Kloek nummer drie in het Hongaai'sche doel. Dezelfde speler nam nummer vier voor zijn rekening. Kort voor het einde'scoorde de linksbinnen Kopecky voor de vijfde en laatste maal. HOCKEY NEDERLANDSCHE HOCKEYBOND De uitslagen. Heeren: le klas West: H.D.M.—Amsterdam 2—1; GooiHilversum 14; H.O.C.H.H.Y.C. 1—2; S.C.H.C.—Togo 4—5. Pro.-afd. A: Kieviten—Strandberries 3— 3; Leiden II—D.D.M. II 2—3; Alkmaar— H.H.Y.C. II 2—2. 2e klas B: H.D.M. III—Leiden n 1—4; S.O.S.—H.H.Y.C. m 6—0; B.M.H.C. III Alliance 10. 3e klas C: Leiden IIIH.O.C. IV 1—1; B.M.H.C. VI—H.B.S. II 4—0; Te Werve— Zandvoort 12. 4e klas D: Leiden IVTogo VI 90; Rijswijk III—H.D.M. VII 0—9; S O.S. V— H.D.M. VIII 3—2; V.C.L. II—H.H.Y.C. VII 1—8. 4e klas E: H.L.C.—Leiden V 6—0; S.O.S. IV—H.O.C. V 2—1; H.L.C. III—Togo IV 0—3. WIELRENNEN BELLENAARS GEËNGAGEERD VOOR DE ZESDAAGSCHE TE NEW-YORK. Oscar Egg heeft voor den Amerikaan- schen manager Chapman een aantal ren ners voor de zesdaagsche wielerwedstrij den te Chicago en New York geënageerd. In Chicago zullen uitkomen Ignat—Diot, Giorgetti en Guimbretière. Ook te New York zullen deze renners rijden, terwijl voor ccze zesdaagsche de winnaars van de jongste Parijsehe zesdaagsche Pell enaars Schön z(jn gecontracteerd.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 13