ZATERDAG 17 OCTOBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Trianon. Titels van filmen zeggen ons meestal niet veel, maar de titel der hoofdfilm, welke deze week in het Trianon-theater gaat „De Graaf van Monte Cristo", be werkt naar het bekende boek van Alexan der Dumas, zegt ons genoeg. De geschie denis op het witte doek, waarbij Robert Donat en Elissa Landi op onvergelijkelijke wijze de hoofdrollen vertolken, is gelijk aan het gegeven van het boek. Edmond Dantes, een jeugdig officier op een Fransch schip ontvangt op de thuisreis van zijn stervenden kapitein de opdracht, om een brief aan een bepaald persoon in Mar seille af te geven. Nadat Dantes het schip veilig door een storm heeft gebracht, over handigt hij in Marseille aan een myste- rieuzen vreemdeling den brief, van welks inhoud hem niets bekend is. Op dit oogen- blik wordt hü gearresteerd in het bijzijn van zijn meisje, de bekoorlijke Mercedes, om daarna gevangen gezet te worden in het beruchte Chateau d'If, onder beschul diging van deelneming aan een samen zwering, die ten doel zou hebben om Na poleon weer in zijn oude macht te her stellen. Dantes werd hierbij het slachtoffer door de valsche intrigues van een drietal personen, die belang hadden bij zijn ver dwijning. Ontroerend wordt het kerker leven van Dantes weergegeven en meer dan spannend wordt het als hij in contact komt met den priester Faria, een politieke medegevangene en samen werken zij ja ren aan een plan om te ontsnappen. Op sensationeele wijze komt deze ontsnapping tot stand, nadat hem door abbé Faria het geheim van Monte Cristo was toevertrouwd. Spannend is het verdere gedeelte van deze prachtfilm. Het bijprogramma geeft ons Katz en Katz Modeshow, een zeer geestige 2-acter en een leuk teekenfilmpje, iets wat er altijd in wil, met een actueel Journaal hieraan toegevoegd. Trianon geeft deze week een program, dat wij gaarne bij een ieder aanbevelen. Casino. „Golddigers 1935" is 'n prachtige show film, waarin de hoofdrollen op uitmunten de wijze vertolkt worden door Dick Powell, Adolph Men jou, Gloria Stuart en anderen. De inhoud is in 't kort als volgt: Een rijke weduwe, Mevr. P.entiss (Alice Brady), heeft met zoon en doohter haar in trek genomen in een zomerhotel, waarin Dick Curtis (Dick Powell), een medisch student, werkt om wat geld te verdienen. Mevr. Prentiss heeft voor haar dochter Ann (Gloria Stuart) reeds een echtgenoot uit gezocht, een millionnair nogal. Ann wil hem niet en wordt verliefd op Dick Curtis. De jongelui willen gaan trouwen, doch mama zal daar een stokje voor steken. Toch geeft ze eindelijk toe en zoo krijgt de film toch nog een „happy end". Het is een show film van de allerbeste soort, waarin de humor niet ontbreekt en die eindigt met een grootsch slot. „Diamond Jim", de andere hoofdfilm, geeft ons een beeld van 't leven van Jim Brady, een eenvoudigen jongen, die door vlijt zeer rijk wordt en dan groote voor liefde heeft voor diamanten, waaraan hij zijn bijnaam te danken heeft. Gelukkig in de liefde is hij evenwel niet. De meisjes, die hij ten huwelijk vraagt, weigeren allen. Als hij door een beurskrach zijn fortuin ver- Lest. werkt hij er zich weer bovenop, doch gelukkig is hij niet. Hoe 't verder met dezen man afloopt, laat deze overigens boeiende film aan 't slot zien. Om 't uitstekend men- ischelijk spel van den hoofdpersoon is deze film een bezoek aan Casino waard. Vol wassenen zullen van dit programma kunnen genieten. Lido. In ,,Lido" wordt deze week „Rose Ma rie" vertoond. Het is bijna overbodig over deze film lof te verkondigen, want de faam van „Rose-Marie" is reeds lang voor uit-gegaan. Jeannette MacDonald speelt in deze film en dat is een reden te meer, deze mooie film te gaan zien. Al de pak kende melodieën van de gelijknamige operette worden in deze film gezongen en gespeeld. Het voorprogramma is zeer amu sant, dwaas maar leuk. Het programma is geschikt voor volwassenen. St. Franciscus Kruisvaart. Zondag 2 uur Aantreden, allen in uni form, 7 uur St. Jorisban. Dinsdag, 4.30 uur Bijeenkomst nieuwe groep. Woensdag 4 uur Adspirantenban. Donderdag 6 uur Aloysiusban. 7.30 uur Antoniusban. Vrijdag 8 uur St. Jorisban. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL". De Propaganda-middag is geslaagd, ten minste het was er leuk en jolig, zooals het altijd is, waar veel jonge menschen bij el kaar zijn; het programma viel in den smaak dat bewees het applaus en de gespannen aandacht waarmee werd geluisterd. En de successen? We zijn blij, dat we deze week verschil lende nieuwe leden hebben kunnen in schrijven. Maar wanneer zouden we dezen middag geslaagd kunnen noemen? Als we honderd nieuwe leden hadden kunnen in schrijven. En dat is niet gebeurd. Het leger van de vrouwelijke jeugd in Leiden, dat werkt voor de Katholieke Ac tie, kan nog véél grooter worden: de lan ge rij van meisjes zou gemakkelijk kun nen worden verdubbeld.... En dat is het nóg lang niet. Toch kan het!!! Ja het kan wel drie of vier maal zoo root worden. Waarom niet??? Alsals Bent u nieuwsgierig naar dat „als"? Ja, ik en vele anderen. Wist je maar dat als!!! Er zijn heel veel leuke jonge menschen, die de Graal en haar idealen mooi vinden en dólgraag mee zouden werken als.... Vandaar deze dringende en speciale op roep voor meisjes, die gehoor willen ge ven en die misschien nog twijfelen om toe te treden als lid. Alle leeken, dus ook alle meisjes zijn tot deelname aan de Katholieke Actie ge roepen. Wie sluit zich aan als vrijwilliger in de hulptroepen voor de uitbreiding van Chris tus Rijk? Het is aan te raden, daar jong mee te beginnen. Wordt ons niet altijd geleerd: „Jpng gewend is oud gedaan"! Stel uw hart reeds vroeg open voor het Apostolaat, dan zult ge dit veel gemakke lijker als ge oud wordt doen. We hebben jonge menschen noodig Jonge menschen, die zeker wel eens fou ten maken, maar die kunnen werken met vuur en vaart, met 'n onverstoorbaar en thousiasme, die moeilijkheden durven aan te pakken, en die permitteer ons de uit drukking niet bij de pakken neer gaan zitten. Daarom laten we nogmaals 'n clubroos- ter volgen voor hen, die belang in het vrouwelijk jeugdwerk stellen. Ouders, op uw medewerking doen we 'n beroep, uw hulp en uw steun hebben we noodig. Helpt ons onze idealen te verwe zenlijken, d.i. wat we dagelijks bidden: Heer, laat toekomen Uw Rijk. Clubrooster: Zaterdag: huisvlijt en reidansen voor Mulo-meisjes; gym. voor kleuters en cadet- tenciub. Zondag: zang onder leiding van den heer W. Mizee. Maandag: volkszang, handwerken, naaien, missiehandwerken, charitatief- naaien en turnen voor dames. Dinsdag: Engelsch voor beginnenden en huisvlijt voor gevorderden; gym. voor kleuters. Woensdag: Kruiskinderen en kinderkoor. Naaien, reidansen en huisvlijt voor be ginnenden. Donderdag: reidansen, alg. ontwikkelings club, vioolclub. Vrijdag:, turnen voor meisjes en dames; tooneelclub en Engelsch voor gevorder den; E.H.B.O.-cursus. ACADEMIENIEUWS ^LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Rechtsgeleerdheid, op proefschrift getiteld: „Bestuursvormen en bestuursstelsels in de Minahassa", de heer M. Brouwer, geboren te Amsterdam. Geslaagd: candidaatsexamen Geschiedenis de heer W. P. Dijl, Den Haag; doctoraal examen Rechtsgeleerdheid mej. L. Lagers, Den Haag; candidaatsexamen Theologie de heer W. van Bergen, Boskoop. Geslaagd voor het examen van apothe kers-assistent te Leiden mej. S. A. M. Juf fermans, Schiedam, mej. J. G. Bakker, Sneek. RECHTZAKEN N.V. Haarlemsche Brockway Mij. Accoord voor surséance van betaling. Voor de Haarlemsche Reschtbank is he denmorgen behandeld het accoord, dat de N.V. Haarlemsche Brockway Mij heeft aangeboden in haar surséance van betaling. Dit accoord bedraagt 5 pet. Het totaal be drag der crediteuren is f 188.631.79. 44 crediteuren waren aanwezig waarvan 42 voorstemden en 2 tegen. Vijf waren afwe zig. Het totaal bedrag der tegenstemmers is f 9327.09. Het accoord is dus met over- groote meerderheid van stemmen aan vaard. Dinsdag zal de Rechtbank uitspraak doen Men verwacht dat het accoord gehomolo geerd zal worden. Thans zijn er nog twee mogelijkheden: óf een accoord met de N. Z. H. T. M. of reorganisatie van het bedrijf. DE UNIFORM VAN DEN NATIONALEN JEUGDSTORM. Drager ervan vrijgesproken. De kantonrechter te 's-Gravenhage mr. A. Fontein deed heden uitspraak in de zaak tegen een lid van de Nationalen Jeugd storm, die de uniform van deze vereeniging in het openbaar had gedragen. Proces ver baal werd opgemaakt teneinde een prin- cipieele beslissing uit te lokken. Op 5 October werd de zaak voor het Haagsche kantongerecht behandeld, waar bij de ambtenaar van het O.M. mr. Lange- meijer tot strafbaar verklaring concludeer de, zonder oplegging van straf. De kantonrechter sprak heden verdachte echter vrij overwegende, dat uit het cos- tuum van verdachte niet gebleken is, dat de uniform uitdrukking was van eenig staatkundig streven. De Nationale Jeugdstorm had n.l. zijn statuten zoodanig gewijzigd, dat hij geen politieke vereeniging kon worden genoemd en hoewel de uniform van verdachte nog die was van den Jeugdstorm vóór de statu ten-wijziging, was hieruit niet af te leiden, dat de uniform, het staatkundig streven van die oude organisatie uitdrukte. Het costuurti van verdachte verschilde overigens zoo weinig van dat van de nieuwe organisatie, dat terecht moch worden aan genomen, dat de uniform geen staatkundig streven uitdrukte. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. De blijde incomste van pastoor C. J. Hesp. Aan een en ander was gistermiddag te zien, dat er iets bijzonders stond te gebeu ren in onze plaats. Veel publiek op de been, belangstellende gezichten, veel vlag gen uit, enz. Wat er te doen stond? Tegen half 5 werd de nieuwe pastoor der paro chie, pastoor C. J. Hesp verwacht. Door het Kerkbestuur was de pastoor per auto gehaald om hier in het parochiehuis door Kerkbestuur, Kath. Katwijk en de school kinderen te worden ontvangen. Hier aan gekomen werd door de schoolkinderen een welkomstlied gezongen, vervolgens werd een spreekkoor uitgevoerd waarna een der kerkmeesters, de heer M. H. van Stijn met eenige toepasselijke woorden den nieuwen herder welkom heette in de pa rochie. Zijneerw. beantwoordde deze toe spraak en zeide verheugd te zijn door den Bisschop tot pastoor van Katwijk te zijn benoemd. Zijneerw. sprak den wensch uit dat de heerlijke samenwerking die hier bestond tusschen pastoor en parochianen, zal kunnen worden bestendigd. Na nog eenigen tijd gezellig in het parochiehuis vertoefd te hebben en nadat pastoor Hesp met elk der aanwezigen persoonlijk had kennis gemaakt was deze plechtigheid af- geloopen. Zondagavond om half 8 zal de installa tie geschieden door den hoogeerw. heer Deken Homulle te Leiden waarna plech tig Lof. LEID SCHEND AM. St. Josephsgezellen. Morgen 16e Stich- tingsfeest, des avonds te 8 uur Feestavond. Dinsdag 8 uur Maria-Congregatie, daarna bijeenkomst. Woensdag te 8 uur precies herhaling van den feestavond voor dona teurs en begunstigers en belangstellenden. Donderdag 8 uur spreekt Father J. van Heiningen op den len ontwikkelingsavond Zaterdag na het Lof bijeenkomst. Zondag 25 October feest van Christus- Koning. Algemeene H. Communie van de geheele mannelijke jeugd. K. J. M. V. Maandag a.s. te 8.30 uur precies ledenvergadering, daarna sociëteit. Dinsdag 20 Oct. te 8 uur Maria-Congregatie. Woensdag 21 October schaakwedstrijd te Wassenaar; om 1 uur vertrek per fiets vanaf het Patronaat aan de Damlaan. Vrijdag 23 Oct. societeitavond: diverse wedstrijden. NOOTDORP. Sluiting scholen. Belanghebbenden wordt medegedeeld, dat de sluiting van de scholen Maandag a.s. niet wordt opge heven. SASSENHEIM. Burgèrlijk Armbestuur. Het Burger lijk Armbestuur heeft in zijn vergadering van 7 October 1.1. besloten geen aanvra gen voor onderstand in behandeling te ne men, welke niet schriftelijk zijn ingediend bij den administrateur. Op mondelinge aanvragen bij de leden kan dus in geen geval worden ingegaan. Voor aanvragers, die hun verzoeken per soonlijk wenschen toe te lichten, houdt de administrateur spreekuur ten Gemeente huize eiken Maandagmiddag tusschen 4 en 5. uur. VOORSCHOTEN. .Alma. Morgenmiddag om 3 uur voor kinderen en morgenavond te 8 uur voor volwassenen wordt vertoond de prachtige film „Petroleum op zielen", een muziek film over de missie op Curasao. WASSENAAR. Aanrijding. De 33-jarige wielrijder M. uit Den Haag, die onvoorzichtig de Rijks- stratweg overstak, werd aangereden door een auto van den heer R. uit Delft. M. be kwam diverse hoofdwonden en is na eerste hulp-verleening door dr. Hubbeling overge bracht naar het R.-K. Ziekenhuis te Den Haag. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN M.I.C.A.-nieuws. Door het reeds be reikte resultaat met deze M.I.C.A.-cam- pange konden de landelijke prijzen reeds nu belangrijk worden uitgebreid o.m. met een keukenuitrusting plus electr. kookfor- nuis, 30 rijwielen, vele waardebonnen enz. Bij volledige medewerking van deelnemers en publiek zullen ook de plaatselijke prij zen nog belangrijk worden uitgebreid. Voor de eerste beoordeeling der toekenning van een gedeelte der plaatselijke prijzen zul len de M.I.C.A.-oplossingen moeten wor den ingezonden Maandag 19 dezer voor des avonds 8 uur, op welk tijdstip de bus sluit. Als hoofdprijs dien dag een kachel of een waardebon van 30, voorts winter jas, wollen deken, tafelkleed enz. Totaal meer dan 60 prijzen. Voor de tweede be- oordeeling voor Woensdag 21 dezer des avonds 8 uur met als hoofdprijzen een cos- tuum of waardebon van 30, clubfauteuil, gestikte wollen deken enz., ook weer meer dan 50 prijzen, in totaal. Het M.I.C. A.-comité verwacht, dat thans velen en nog eens velen uit Alphen en omstreken hun inkoopen zullen doen bij de M.I.C.A.- deelnemers, waardoor men kans krijgt op buitengewone prijzen. De met 5 schijnwerpers verlichte Ned. Herv. kerk is des avonds een schitterend gezicht en een unicum in den lande. De M.I.C.A.-man zal Donderdag 22 dezer zich BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Johan, z. v. K. Naber en H. v. d. Vos. Piet, z. v. A. P. Heilig en N. Schoon. Wilhelmina Johanna, d. v. P. J. H. Verkade en J. de Koning. Jacobus Gerardus Martius, z. v. J. G. v. cL Born en J. M. v. Vliet. Ondertrouw d: P. H. Schrauwen jm 24 j. en T. Monshouwer jd 26 j. D. v. Duijn jm 25 j. en W. C. Zwetsloot jd 23 j. Overleden: D. Evers m. 26 j. A. J Rotteveel m. 54 j. D. H. v. Bergen v. d. Grijp wedn. 68 j. N. Righart v. Gelder- Borst vr. 72 j. J. H. v. d. Burg-Wolve- kamp wed.e 78 j. van 8 tot 8.30 bevinden tusschen Visser straat en Bruggestraat en van 8.30 tot 9 uur tusschen gebouw Bethel en Brugge straat en geeft beide malen aan dengene, die hem het eerst aanwijst een waardebon van 2.50. De ruilbeurs-commissie zal zorg dragen dat de bezoekers der ruilbeurs rustig hun M.I.C.A.'s zullen kunnen ruilen en door een zeer gemakkelijk systeem in een mi nimum van tijd geholpen zijn. HAZERSWOUDE GROENENDIJK. Arm gebroken. Dezer dagen had de 23-jarige dochter van den veehouder N. J. K. het ongeluk te vallen over een wasch- tobbe. Deze val veroorzaakte geen letsel, alleen haar arm deed pijn. Zij bleef ge woon aan haar werk, maar den volgenden dag werd de hulp van dr. VI. ingeroepen, die na onderzoek een gebroken arm con stateerde, zoodat zij eenigen tijd gedwon gen rust zal moeten nemen. ZOETERWOUDE. A. L. M. A. Zondag 18 en Maandag 19 October worden in het Patronaat aan den Schenkelweg twee Missie-avonden gehou den in aansluiting op de Misieweek A. L. M. A. voor Leiden en omgeving. De Missie- avonden^welke door een Kruisheer-Missio naris zullen geleid worden, geven een beeld van de Missies der Paters Kruisheer en: land en volk, met voordrachten over het leven der missionarissen. De Missievelden der Paters Kruisheeren strekken zich uit over Noord- en Zuid-Ame- rika, Belgische Congo en Java. De licht beelden en voordrachten verzekeren een leerzamen avond aan ieder, die zich be wust is, dat belangstelling voor de Missie een algemeene Christenplicht is. Het wel slagen van deze avonden hangt af van al ler medewerking. Niemand verzuime dus een dezer missie-avonden bij te wonen! 'i LAATSTE BERICHTEN AUTOBUS DOOR BLAUWE TRAM AANGEREDEN. Hedenmorgen omstreeks 8.45 uur is een autobus van de Citos, welke den dienst Zoetermee rDen Haag onderhoudt, in den bocht van den weg ter hoogte van de Fransche Laan te Voorburg, waar zij had gestopt voor het opnemen van reizigers, aangereden door een uit Leiden komende tiram. Door de gladheid van de rails, tengevolge van daarop liggende bladeren, kon de tram niet tijdig stoppen. De autobus kwam tegen een boom terecht, welke werd vernield. De carosserie van de autob'is werd inge drukt. De reizigers zijn er met den schrik afgekomen. Het tramverkeer Den Haag Leiden ondervond ongeveer drie kwartier vertraging. VALSCHE STUIVERTJES IN OMLOOP GEBRACHT. Zwerver aangehouden. De politie te Heerlen heeft bij het regel matig controleeren van de volkslogemen ten te Heerlen, den zwerver P aangehou den, die in het bezit was van tin en van tin gemaakte stuivertjes. Men vermoedt, dat verschillende van deze stuiverstukjes reeds in omloop zijn gebracht. De politie stelt een onderzoek in. TELEGRAMMEN DE ONLUSTEN TE BOMBAY. BOMBAY, 17 Oct. (A. N. P.). Nadat de nacht betrekkelijk kalm was geweest, zijn de relletjes bij het aanbreken van den d*g weer begonnen. Eenige winkels wer den geplunderd, terwijl pogingen in het werk werden gesteld om brand te stich ten in tempels en moskeeën. Terwijl de politie het vuur opende op Hindoes, die brand in een moskee wilden stichten, slaagden eenige Mohammedanen er in„ in een tempel een begin van brand te veroorzaken. Het is waarschijnlijk, dat troepen te hulp zullen worden geroepen. De oproep der Hindoesche en Mohamme- daansche leiders om rustig te blijven heeft blijkbaar geen uitwerking. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Toelaatbaar voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd.' MARKTBERICHTEN LEIDEN, 16 Oct. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 50—80 cent, kroten 1 komkommers 1.103.60, bloemkool I 2.10—11.20, bloemkool II 1.50—4.80, wittekool 0.80—4.70, roodekool 1.10 3.90, savoyekool 0.905.30, groenekool 1.10—2.90, Chinakool 1.60—1.70, meloe nen 37, pieterselie 3070 cent, prei 0.801.50, radijs 0.501.20, kropsalade 0.502.20, selderie 3070 cent, knolsel- derie 2.002.80, wortelen 2.003.90, per 100 kg.: kroten 1.001.60, kroten ge kookt 14, snijboonen f 14—30, stokboo- nen f 2441, pronkboonen 710, stam- boonen f 710, witloof 1032, boeren kool f 1.502.00, postelein 36, spinazie 3—14, tomaten A 5.60—14.20, B 6—17, C 5—11.40, CC 3—4.60, uien f 1.40—3, wortelen 1.002.80, spruiten I f 715, idem H 1.50—8.—. 17 Oct. Boter. Aanvoer 450 kg. Prijzen prima fabrieksboter 1.44 en prima boe- renboter f 1.401.50 per kg. Handel ma tig. Turfmarkt van 12 tot en met 17 Oct. Lange turf geen aanvoer, prijzen f 6—7 per 1000 stuks. NIEUWKOOP, 16 Oct. Eierenveiling. Op de eierenveiling alhier werden aange voerd 1437 eieren. Prijzen: kippeneieren 5.105.55, kuikeneieren f 2.80—3.35 en eendeneieren f 2.50 per 100 stuks. ROELQFARENDSVEEN, 16 Oct. Groen tenveiling'. Druiven 911 cent per pond. bloemkool 510 cent per stuk, sla 0.50 —2.90 per 100 krop, tomaten A 2.053.20. B 1.40—2.30, C 2.05—3.05; CC 0.80— 1.10 per bak van 25 pond, snijboonen 1.35 —3.15, stek 1.35—1.95 per 10 kg. VINKEVEEN, 16 Óct. Groentenveiling. Snijboonen 1027, pronkboonen f 9—10, stamspercieboonen 31, tomaten A f 1117 B 11—17, C 8.20—11.80 en CC 4.40— 6.80 per 100 kg.; gele komkommers f 3.50— 4.50, bloemkool f 1.5010.kropsla f 0.50 2.20, spinazie 713, postelein f 4—8, per 100 kg., bleekselderie f 24 per 100 struik, peen 25 per 100 bos, witlof 14 22 per 100 kg., andijvie f 0.501.00 per 100 struik, meloenen f 915 per 100 stuks. BOSKOOP, 16 Oct. Bloemenveiling;. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1217 cent, Marcel Rouyer 1216 cent Hadley 2038 cent, Claudius Pernet 25 46 cent, Columbia 15—28 cent, Butterfly 25—40 cent, Rosa Mundi 4063 cent. Wilh. Kordes 1525 cent, Mme Jules Bou- ché 17 cent, Rosalandit 2240 cent, Florex 2035 cent, Phoebe 30—50 cent, Wendland 30—58 cent, Kraus 30—58 cent, Edith He len 27—50 cent, Aug. Noack 1522 cent. Eiste Poulsen 15—26 cent, Gloria Mundi 2035 cent, Pink Perfection 2041 cent, Paul Grampel 15—23 cent, Ellen Pouisen 2036 cent, Ingar Ohlson 24—47 cent, Briarcliff 25—42 cent, Pechtold 20—43 cent, Chrysanten, grootbloemig 60—100 cent, idem tros 1226 cent, Gynerium 30— 50 cent, Physalis Franchetti 20—31 cent, Gerbera 1521 cent, Clematis Durandi 15 20 cent, Clematis Prins Hendrik 1.20 1.90, Clematis The President 36 cent. Clematis le Coultre 2.00, Eikenblad 610 cent, Pernettia 25—42 cent. TE AAR, 16 Oct. Centrale Veiling. Spinazie 8—28 cent, andijvie 712 cent. boerenkool 24 cent, sla 0.501.90, slavel- len 7 cent, kas-snijboonen f 2.303.00, stek 1.202.15, witte pronkers f 0.151.20, dubb. stampr. 1.95, postelein f 2.003.20, breekpeen 12 cent, uien 1.202.10, spruitkool f 10.0010.60, roodekool 4.00 5.40, wittekool 2.005.20, savoyekool 1.105.60, witlof 3.106.00, selderie 50 cent, Chineeschekool 1.10, radijs f 1.10. bospeen 24 cent, bloemkool 313 cent, y meloenen 6 cent, tomaten A 7.409.60. B 6.10—8.20, C 5.40—8.00, CC f 1.90, BB 3.104.60, druiven per pond 12 cent. VEUR, 16 Oct. Groentenveiling. Krop sla le soort 1.202.80, 2e soort f 0.50 1.50, stoofsla .f 2.00—4.20. peen f 2.00—3.8,0 bloemkool le soort 4.007.50, 2e soort 1.502.10, tomaten midd. f 5.009.50, gr. ronden f 6.00—10.20, 2e soort f 4.10— 9.40, 3e soort f 2.204.50, bonken 2.00 4.20. rijp 2.003.50, andijvie per 100 0.501.00, spinazie per 4 kg. 1548 cent. postelein 2.805.20, snijboonen 1930 cent, spercieboonen 1538 cent, radijs 0.80—1.40, prei 1.50—2.30, selderie 0.301.20, meloenen 312 cent, druiven 9.90—12.50. KATWIJK AAN DEN RIJN, 16 October. Groentenveiling. Bloemkool I f 4.606.40. id. II f 1.70—2.90. Groene kool f 0.80—1 30. Knolselderie f 6.008 00, Peen f 2.403.90, Uien f 2.40—2.70, Gele kool f 1 00—1.30, Roode kool f 1.10—1.50, Waspeen f 0.40— 0 55, Kroten f 0.20—0.35. NIEUWE ARABISCHE AGITATIE IN PALESTINA? LONDEN, 17 Oct. (A. N. P.). De „Mor ning Post" meldt uit Jerusalem, dat de Arabische pers thans 'n algemeenen boycot der Joden tracht te bewerken. De bewe ging zou reeds een aanzienlijken omvang hebben aangenomen. Gedeeltelijk schrijft men dit toe aan de vrijlating der agitato ren, die hun actie onmiddellijk hervat zouden hebben. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Parijs 8.631',

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3