UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK WILT U IETS WETEN? DONTERDAG 15 OCTOBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 HILLEGOM. Begrafenis R. Veldhuyzen van Zanten. Onder enorme belangstelling had gister- middag de teraardebestelling plaats van wijlen den heer Rudgerd Veldhuyzen van Zanten, die op zoo tragische wijze Zater dag uit het leven werd weggerukt. Lang voor de lijkstoet voor den doodenakker was aangekomen, stonden honderden te wachten. We merkten op: Burgemeester en Wethouders, Hoofdambtenaren en amb tenaren der Gemeente, de Directeur der Twentsche Bank, Notaris D. Lodder, Dr. Verhage en de heer H. J. Voors, Alg. Voorz. en Alg. Secretaris van Bloembollen cultuur, het bestuur der afd. Hillegom van Bloembollencultuur, het Bestuur van het Scheidsgerecht van Bic., afgevaardig den van verschillende vereenigingen, het Kantoorpersoneel van de NV. Van Zan ten Co en de Werklieden, zeer vele vak- genooten en verdere vooraanstaande per sonen van plaats en streek. De droeve stoet kwam te ruim half drie op den doodenakker aan. Een tiental kost bare bloemstukken dekten de baar, o. m. van het personeel, van de afd. Hillegom van Bloembollencultuur enz. enz. Als eerste spreker trad naar voren Ds. A. K. Krabbe, Predikant der Ger. Kerk. Hij gewaagde van groote en diepe teleur stellingen, die de overledene in het leven heeft moeten ondervinden, maar deze bleef staande door het geheim van de kracht van zijn Geloof. Wethouder Vermeer sprak een woord van waardeering namens het Gemeente bestuur, namens de A. R. Kiesvereeniging en namens de Chr. Burgerschool. Als derde spreker voerde het woord Ds. Lindeboom van Amsterdam, voorz. van de Vereeniginf* voor de verpleging van Chr. Zwakzinnigen. Deze spreker schetste hoe de overledene 12 jaar geleden in het Be stuur der Ver. kwam, met hoeveel toewij ding, trouw, scherpzinnigheid en kundig heid, bij 't Centr. Bur. aan zich verplicht heeft. Vervolgens sprak Mr. Deenink, voorz. van het Scheidsgerecht der Alg. Ver. voor BI. waarvan de overledene lid was, hoe alle leden den heer Van Zanten hoogacht ten wegens zijn groote vakkennis en zijn innemende wijze van optreden. Als vijfde spreker sprak een der broers van den ontslapene uit Kampen. Deze be schreef de eenvoudige levenswijze van het vrome, groote gezin, waaruit de overle dene voortsproot. Als laatste spreker voerde de heer W. Jonkheer het woord. Deze ging na, hoe de overledene 10 jaar het voorzitterschap der afd. Van BI. hier bekleedde, hoe hij als leider der vergaderingen allen met sym pathie vervulde en na zijn aftreden nog steeds met ons meeleefde. Namens Be stuur en leden brengt spr. daarvoor dank met een groet en met een: Hij ruste in vrede. Ds. Krabbe bad nu de Twaalf Artikelen des Geloofs, waarna een der zoons namens de familie dank bracht voor de betoonde deelneming, hopende hem eens in het Va derhuis weder te zien. Hierna verliet men den doodenakker. KATWIJK. Mica-actie. Gistermiddag had in „Casa Cara" de opening plaats der Mica-actie. Een groot aantal winkeliers-deelnemers was hierbij tegenwoordig. De voorzitter der Chr. Middenstandsvereendging voerde het eerst het woord en schetste de groote be- teekenis dezer actie. Ten slotte wenschte spreker den deelnemers veel succes toe met deze actie. Vervolgens sprak de heer V/. Caspers, voorzitter der R.K. Middenstands- vereeniging de Hanze, die deed uitkomen het nut dezer actie en verdere reclame, waar de handeldrijvende Middenstand zich niet kan en niet mag onttrekken. Ook deze spreker hoopte, dat de Micaweek volkomen mag slagen tot voordeel van den Midden stand en tot voorbeeld voor degenen, die zich tot eigen schade, nog niet organiseer den. De heer Brouwer sprak hierna nog. waarop de voorzitter de Micaweek voor geopend verklaarde. Aan de Mica-actie heeft men een plaatselijke actie verbonden, waarbij ook behoort een etalage-wedstrijd. De jury heeft te Katwijk aan den Rijn de win kels (etalages) beoordeeld en de vol gende uitspraak (met punten) gedaan. De eereprijs verwierf de heer W. Caspenrs, vleeschhouwerij en Spekslagerij. De 1ste prijs behaalde de heer Jac. Rietveld, vleeschhouwerij-spekslagerij, 3de prijs de heer M. J. Alkemade, brood- en banketbak kers; 3de prijs de heer Nic. Winters, bo ter, kaas enz. De heer F. Meijer, boter, kaas en comestibles behaalde een eervolle ver melding. Voor Katwijk aan Zee is de uitspraak der jury: Eereprijs T. den Duik, koek- en banketbakker, 1ste prijs J. Buys, stoffeer der, 2de prijs J. Hoek, banketbakkerij, 3de prijs J. W. v. d. Horst, kruidenierswaren. LISSE. Procedure loonbijslag. B. en W. stel len den Raad dezer gemeente voor om met de N.V. J. J. Grullemans en Zonen en de N.V. Bloembollenbedrijf tot voortzetting der firma M. Veldhuijzen van Zanten en Zonen, beiden gevestigd te Lisse, een rechtsgeding in eersten aanleg te voeren. Dit rechtsgeding gaat over een geschil inzake de niet uitbe aling van den vollen toeslag, waarop genoemde N.V.'s volgens de loonbijslagregeling in de bloembollen- bedrijven over 1935 recht meenen te heb ben. De gemeente zal worden verdedigt door den heer Jhr. Mr. G. W. van der Does, landsadvokaat te 's Gravenhage.. Loonen en wedden gemeente-personeel. Door B. en W. is omtrent de loonen en wedden van het Gemeentepersoneel het advies ingewonnen van de Commis sie voor Sociale aangelegenheden. Gelet op den onzekeren toestand, die met betrekking tot de bezoldiging is inge treden door de devaluatie van de munt en de omstandigheid, dat de verlaging van de wedden van de veldwachters nog door werkt in het Dienstjaar 1937, is de Com missie van oordeel, dat het wenschelijk is de bestaande loonen en wedden van het gemeente-personeel voor het jaar 1937 te handhaven volgens de bestaande rege lingen. Voor zooveel den dienstrooster van het personeel van Openbare Werken betreft, adviseert de Commissie dezen dienstroos ter voor het tijdvak 1 Mei30 September zoodanig te ontwerpen, dat de dienst in genoemd tijdvak aanvangt des morgens om half zeven uur in plaats van om zes uur, waardoor in overeenstemming met de Algemeene Rechtstoestandverordening voor het gemeente-personeel een gemid delde werkweek van 48 uren verkregen wordt. Met deze adviezen van de Commissie kunnen B. en W. zich geheel vereenigen, waarom zij den Raad voorstellen dien overeenkomstig te besluiten. Gemeenteraad. De Raad der gemeen te Lisse is in openbare vergadering bijeen geroepen op Maandag, 19 October, des avonds om half acht uur, ter behandeling van de navolgende agenda: 1. Toelating van oen heer J. W. A. Le- feber als lid van den Raad der gemeente Lisse. 2. Procedure contra de N.V. J. J. Grullemans en Zonen en de N.V Bloem bollenbedrijf tot voortzetting der firma M. Veldhuijzen van Zanten en Zonen, beiden gevestigd te Lisse, wegens door hen ge vorderde loonbijslag over 1935. 4. Gewij zigde verordening der legesheffing op de bevolkingsboekhouding. 4. Loonen en wedden gemeente-personeel. 5. Vaststel ling onderwijsvergoeding 1935. 6. Conver sie van geldleeningen. 7. Aanbieding van de gemeente-begrooting en die der bedrij ven voor 1937. 8. Comptabiliteit. 9. Ingeko men stukken en mededeelingen. Belasting reclames. Op heeterdaad betrapt De gemeente politie heeft in den nacht van 13 op 14 October jJL een goede slag geslagen. Bij den heer J. N. werd n.l. ingebroken en de bewoner bemerkte zulks. Vlug was hij er bij, doch kon niets meer bespeuren. On middellijk telefoneerde hij de gemeente politie, die terstond op onderzoek uitging. Het bleek, dat de ongenoode gast in het huis van den heer N. was geweest, doch dat hij door den heer N. gestoord is geworden. De dief had blijkbaar geen vermoeden, dat de politie was gewaarschuwd, omdat hij eenige huizen verder wederom een po ging tot inbraak deed, n.l. bij de Wed. v. d. E. Ook hier werd hij evenwel gestoord door het wakker worden van een der be woners. De gemeente-politie, die inmiddels reeds weer op zoek was bemerkte onraad en stelde zich verdekt voor de woning van de Wed. v. d. E. op. Een plof werd gehoord alsof iemand van een dak sprong en enkele oogenblikken later zag de politie een man te voorschijn komen. Bedoelde man werd aangehouden en gevraagd wat hij aldaar moest. Men verkreeg een ontwijkend ant woord. Verdachte werd gefouilleerd en bleek in het bezit te zijn van inbrekers- werktuigen en een zaklantaarn. Deze en nog enkele andere definitieve bewijzen, zoo als voetsporen e.d., waren voldoende om hem in verzekerde bewaring te stellen en over te brengen naar het politie-bureau, alwaar hij werd ingesloten. Het bleek te zijn een zekere A. M. B., artist, en vermoedelijk van Fransche natio naliteit. Voor de gemeente-politie was dit een goede slag. TER AAR. R.K. Ontwikkelingsvereeniging. Deze vereeniging hield haar eerste vergadering in dit seizoen, welke tevens jaarvergade ring was. De opkomst was gering (we tel den bij den aanvang twintig leden) en we konden den indruk niet van ons afzeten, dat deze vereeniging bij gebrek aan be langstelling zal verdwijnen zoo niet spoe dig een middel gevonden wordt welke haar nieuwe levenskracht zal geven. Bij de me- deedeelingen vernamen wij, dat het be stuur in den komenden winter weer eenige bizondere bijeenkomsten wenscht te orga- niseeren. Bereids zijn reeds onderhande lingen aangeknoopt met enkele bekende sprekers^ o.a. den weleerw. heer Henri de Greeve en mr. H. P. Marchant. Mogelijk kan hierdoor meer animo voor de vereeni ging gekweekt worden. Door den seer. wordt nu een keurig ver zorgd jaarverslag voorgelezen, waaruit we aanteekenden, dat het ledental kort aan de tachtig zit. Nu volgt het financieele verslag door den penningmeester. De ontvangsten bedragen 130.54, de uitgaven 79.30, alzoo een batig saldo van 51.24. De verificatie-commissie bracht bij monde van N. Hoogervorst gun stig rapport uit. Bij de bestuursverkiezing werd het aftredend lid P. J. van Rijn bij enkele candidaatstelling herkozen. Tot le den van de controle-commissie zagen zich benoemd J. C. v. d. Jagt en A. de Jong. Door den G. A. werd nu een interessante lezing met lichtbeelden gehouden over het actueele onderwerp „Spanje in onzen tijd". Tegenwoordig staat Spanje met de daar heerschende revolutie in het brandpunt der belangstelling, en, om het inzicht in vele dingen waarover men in de couranten leest over dit land, te verhelderen, is door deze lezing ongetwijfeld veel bijgedragen. Naar aanleiding van deze lezing werden een paar vragen gesteld, waarop een tevredenstellend antwoord volgde. Sluiting met dankwoord. VOORHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert hedenavond te 8 uur. De agenda luidt: 1. Notulen der vergadering van 27 Augustus en 12 September 1936. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het aan gaan van een rechtsgeding in eersten aan leg tegen de firma's Grullemans en Zonen en Veldhuijzen-van Zanten, beiden te Lis se. 4. Voorstel tot verleening van 15 ver goeding ingevolge art. 13 der La ger-On derwijswet 1920 aan Th. v. Geijtenbeek, W. Botsstraat 13, gedurende den leerplichtigen leeftijd zijner 2 kinderen. 5. Voorstel tot intrekking van het raadsbesluit d.d. 29 Juni 1936 tot verleening van medewerking ex art. 72 der L. O.-wet 1920 aan het bestuur der Chr. School voor vervanging der kachelverwarming door centrale verwar ming. 6. Voorstel tot verlenging van de be woning der onbewoonbaarverklaarde wo ningen Heerenlaan 2, 4 en 6 met 6 maan den. 7. Voorloopige vaststelling gemeente- rekening 1935 met mededeeling dei* com missie dat zij geen aanleiding heeft gevon den daaromtrent opmerkingen te maken. 8. Voorloopige vaststelling rekening 1935 wa terbedrijf met rapport der commissie en antwoord van Burgemeester en Wethou ders. 9. Aanbieding der gemeentebegroo- ting 1937 en der begrootingen van het wa terbedrijf en van het in te stellen woning bedrijf. VOORSCHOTEN. Aanrijding. Hedenmorgen om 9 uur is de wielrijder W. A. Lelieveld, slager alhier, door een motorrijder, genaamd J. G. Knijnenburg op de Papelaan aangere den. Het rijwiel van Lelieveld was geheel vernield en zijn broek was over een groote lengte gescheurd. De motorrijder kwam er best af, hoewel van het tweewielig motor rijtuig de lamp stuk was. Het ongeval moet te wijten zijn, doordat de wielrijder te kort voor den motorrijder den weg overstak. Proces-verbaal zal worden opgemaakt. Geboren: Lena, d. van L. v. d. Zwam en A. Westerduin Jacobus, z. van Th. P. de Graaf en M. v. d. Kreeke Hendrica Aleida Maria, d. van J. P. G. ter Haar en P. H. Markus Maria Catharina, d. van J. Tennissen en A. J. Straathof Jacobus Cornelis Johannes, z. van A. J. Lindeman en Th. Vogelaar. Getrouwd: J. Brouwer 28 j. en S. J. Rol 28 j. Gevestigd: Th. J. v. d. Lely van Rijswijk A. Vonk van Pijnacker Th. G. A. Albers van Voorburg W. A. Lelie veld van Stomp wijk. Vertrokken: C. M. van Veen, naar Wassenaar W. F. Keuls naar Den Haag A. den Langen, naar Tholen W. P. Hol, naar Voorburg M. A. Groenendijk, naar Den Haag S. J. Rol, naar Leiden A. v. NieuwkoopVlasveld, naar Oegst- geest C. L. van Velzen, naar Zoeterwou- de M. Schmiler, naar Essen (Did.) M. M. W. Duynisveld, naar Leiden. WARMOND. Hanze. Onder groote belangstelling hield de afdeeling Warmond van den Ned. R.K. Middenstandsvereeniging de Hanze een algemeene vergadering onder voorzit terschap van den heer F. F. J. Slager. De voorzitter deelde mede, dat hij bedankt had als penningmeester van de Federatie, om dat hij zich niet kon vereenigen met de werkwijze van het bestuur der Federatie. Door het bestuur was aan B. en W. een adres gezonden, waarin verzocht werd op een eventueel verzoek om de autobus dienst te verleggen van de Dorpsstraat naar den Heerenweg afwijzend te beschikken, waarmede het bestuur meende de belangen van den middenstand te hebben gediend. Hierna werd overgegaan tot installatie van den nieuwen geestelijken adviseur, Kape laan J. ten Hengel. De voorzitter riep hem een hartelijk welkom toe. De Kapelaan bracht den voorzitter dank voor zijn vrien delijke en sympathieke woorden en zeide toe gaarne zijn beste krachten aan het wel zijn der vereeniging te willen geven. Overgegaan werd tot benoeming van een afgevaardigde en plaatsvervanger naar den Centralen Raad en werden als zoo danig aangewezen de heeren G. van Elburg en B. M. van Stijn. Nadat de stukken voor den Centralen Raad waren behandeld kwam in bespreking de circulaire van het Hoofdbestuur met betrekking tot de ge nomen monetaire maatregelen. Het bleek ons hieruit, dat het hoofdbestuur zich op het standpunt plaatst, dat voor goederen van zuiver binnenlandsche oorsprong nog geen reden tot prijsverhooging aanwezig is. De gebruikelijke rondvraag bracht weer diverse kwesties naar voren, en wel van den meest uiteenloopenden aard. Een lid verzocht zelfs aan de regeering een ver zoek te richten om te willen mededeelen op welk percentage zij denkt de gulden te stabiliseeren. Zooveel zulks mogelijk was heeft de voorzitter de sprekers beantwoord, waarna deze werkelijke geanimeerde bij eenkomst werd gesloten. Geboren: Johannes Petrus Maria, z. van P. C. van Leeuwen en W. M. van Kem pen Andreas Johannes Antonius, z. van C. van Velzen en B. H. Driessen Johan nes Petronella Maria, d. van L. H. Kerk vliet en W. M. v. d. Burg. Gehuwd: J. L. Borst en J. C. Beugels- dijk J. J. Kooymans en J. M. R. A. van Delft H. G. van Dijk en C. M. Zwet sloot P. C. W. C. Geraedts en E. Fried. WASSENAAR. Geboren: Henricus Joannes, zoon van B. A. HennedieA. H. W. Knijnen burg Alida Leonarda Maria, dochter van T. J. VogelsG. C. M. Witteman Jacobus, zoon van T. M. SchramaH. A. C. Remmerswaal. Overleden: Theodora Johanna Tesch, 87 jaren, ongehuwd Wilhelmus Mooijman 69 jaren e. v. M. C. T. Loeffen Rijk Polman, oud 66 jaar echtg. van G. Kamerbeek. Ondertrouwd: A. van der Meulen G. M. van Everdingen A. J. Krosse H. A. Rennecke. Gevestigd: P. Belzer en gezin, geen, koopman, Uit 's-Gravenhage, Teijlinger- horstlaan 13 S. E. Nolte geb. Berkhout, N.-H., dienstbode, uit Brielle, Koninginne weg 8 E. A. Bietgen, vreemd, Ev., dienst bode, uit Den Haag, Groot Hoefijzerlaan 61 A. A. Blüm, vreemd, EvL., dienstbode, uit Buer (Did.), Wittenburgerweg 80 R. Ebben, vreemd, R.K., zonder beroep, uit Amsterdam, Heerenweg 13 M. Eberl, vreemd, R.K., dienstbode, uit Engers (Did.) Wittenburgerweg 26 J. P. Elsevier en gezin, R.K., zonder beroep, uit Den Haag, Zijllaan 27 K. Firmenich, vreemd, R.K., dienstbode, uit Rotterdam, Wilhelmina- laan 4 G. de Haan, N.H., dienstbode, uit Emmen, Hoogeweg 7 B. P. Heinstra, R.K., dienstbode, uit Mook, van der Ouder- meulenlaan 13 J. W. F. van Huls en gezin, geen, zonder beroep, uit Haarlem mermeer, van Zuylen van Nijeveltstraat 112 P. Hijmans van Anrooij, N.H., stu dent, uit Delft, Narcislaan 34 H. Ph. de Kanter en gezin, R., part. secretaris, uit Bussum, Storm van 's Gravesandeweg 77 A. L. Langendoen en vrouw, NH., tee kenaar, uit Den Haag, Tulpweg 27 M. Marbus en vrouw, GK, zonder beroep, ilit Den Helder, Rijksstraatweg 376 A. Neubauer, vreemd, dienstbode, R.K., uit Aschach (Oostenrijk), Schouwweg 52 J. Noordhuis, N.H., dienstbode, uit Meppel, Lange Kerkdam 22 A. T. Rejtsma en vrouw, geen, zonder beroep, uit Arnhem, Wassenaarstraat 12 G. van der Reyden, geen, zonder beroep, uit Den Haag, Kerke- hout 11 J. C. Ribbens, Ap., zonder be roep, uit Den Haag, Laan van Koot 4 M. Rietveld, G. K., dienstbode, uti Boskoop Wassenaarscheslag 9 H. S. Ripken, vreemd, D.Ev., dienstbode, uit Den Haag, Prins Hendriklaan 2 H. G. R. Roden huis. geen, onderwijzeres, uit Leeuwarde- radeel, van Zuylen van Nijeveltstraat 244 E. Rogall, vreemd, D.Ev., dienstbode, uit den Haag, Wilhelminalaan 4 H. G. Ruhaak, N.H., arts, uit Rotterdam, Lange Kerkdam 101 K. Rysterborgh en gezin, EvL., Filiaalhouder, uit Den Haag, van j Zuylen van Nijeveltstraat 22 E. Schaaf, j vreemd, D.Ev., dienstbode, uit Den Haag, Kievietslaan 23 M. A. Schütz, vreemd, dienstbode, R.K., uit Niederselters, Groot Hoefijzerlaan 51 E. Simon, vreemd, R.K. dienstbode, uit Den Haag, Bronckhorst- laan 17 E. Ch. Tobias, vreemd. Dev., kinderjuffrouw, uit Den Haag, Teylinger- horstlaan 13 C. M. van Veen, RK., zon der beroep, uit Voorscholen, Prinsenweg 97 C. J. M. van Buuren, geb. de Veer, R. K., zonder beroep, uit Amsterdam, Tulpweg 23 Ch. E. Englebert, geb. Ver- poorte, N.H., zonder beroep, uit Rotter- dam, Araweg 18 J. Zuiderwijk, geen, zonder beroep, uit Den Haag, Zijllaan 27. Vertrokken: C. M. G. Raadschel- ders, Gest. Carolus Borromeus, Onder de Boogen te Maastricht T. van Zanten naar Amsterdam, Keizersgracht 616 R. M. Steffens naar Alphen aan den Rijn, Langstraat 23 J. M. van Wouw naar Voorhout, Boekhorstlaan 17 Ch. E. Boo gaard naar Katwijk, Commandeurslaan 8 K. P. Hellebrekers naar Susteren (L.), Vincentiuslaan 25 C. W. J. Rink naar Rotterdam, Beukelsdijk 139 B H. J. Zwetsloot naar Schönau a. d. H. (Did.) A. J. Heijnis naar Groningen, Ketwich Verschuurlaan 3 J. C. de Haas en doch ter naar Den Haag, v. d. Haerstraat 2 C. Trijler Wybrandi en gezin naar Berlijn- Wilhelmsdorf A. H. Wieseler naar Rot terdam, Provenierssingel 57 L. Muit naar Groot Ammers A. Frenkle naar Den Haag, Jongeneelstraat 11 H. J. van den Eist naar Zwolle, Meppelerweg, Mare chausseekazerne E. Rieser naar Den Haag, Ger. Doustraat 221 J. P. de Jong naar Heemstede, Seminarie Hageveld A. van 't Slot naar Den Haag, Zuiderpark- laan 443 Wed. G. MulderLopes de Suasso naar Mijdrecht, A. 45. ZOETERMEER. Geboren: Adriaantje, dochter van G. J. Roos en van A. Bouman Henricus Franciscus, zoon van H. A. van Zoelen en van W. E. Buitendijk Hendrik Jan, zoon van C. van Reeuwijk en van M. van den Bos Johanna Klazina Vatharina, doch ter van A. J. Friggen en van M. J. Ade- geest. Getrouwd: A. Klos, oud 23 jaren, fabrieksarbeider en Cath. van Elleswijk, oud 18 jaren, zonder beroep, beiden wo nende te Zoetermeer. ALPHEN AAN DEN RIJN. De man, die zoek was. De man, die zoek was met het woord M. I. C. A. op de hak van zijn schoenen, mocht zich gister avond in een geweldige belangstelling op straat verheugen. Honderden personen, groot en klein waren op zoek gegaan, om den geheimzinnigen man het eerst te kun nen aanwijzen en zoodoende in het bezit te kunnen komen van de uitgeloofde bon ter waarde van 2.50. Een zoontje van de postbode K. werd de gelukkige. De kinder optocht in den middag, trok eveneens groo te belangstelling. Hoewel aan een goede regeling wel iets ontbrak, waren er ver schillende aardige groepjes, die veler aandacht trokken. Gemeenteraad. De e. v. Raadszitting zal naar we vernemen worden gehouden 26 October 's avonds te 7 uur. Vraag: Kunt u mij ook zeggen of er bij gelegenheid van de opening van de Moerdijkbrug een stertocht georganiseerd wordt voor wielrijders? Zoo ja, wat zijn de kosten hiervan? Waar kan ik inlichtingen bekomen? Kunt u mij ook zeggen hoeveel de afstand bedraagt van uit Leiden? Antwoord: U kunt omtrent deze toch ten inlichtingen krijgen bij de A.N.W.B., Parklaan, den Haag. De afstand vanuit Lei den bedraagt pl.m, 50 K.M. Vraag: inzake verplichting om poli- tie-ambtenaren, rijksoontroleurs e. d. toe te laten. Antwoord: Deze vraag zou een uit voerig antwoord vereischen, te groot om hier weer te geven. In het algemeen kan de vraag echter bevestigend beantwoord worden. Vraag: Welke is de kortste weg per auto van Lisse naar Lottum? Hoeveel K.M.? Antwoord: Lisse, Leiden, Alphen, Woerden, Utrecht, de Bildt, Zeist, Wouden berg, Scherpenzeel, Renswoude, Ede, Gin- kel, Arnhem, Lent, Nijmegen, Grave, Beers, Haps, Oeffeit, Boxmeer, Wanssum, Meerlo, Arcen. Afstand 170 K.M. Vraag: Kimt u mij een recept opge ven hoe men 't beste bieten (krootjes) kan wecken en als 't kan ook van roode kool? (De kroten niet in 't zuur). Antwoord: Het „Wecken" geschiedt op gelijke manier als iedere andere groen te, die gesteriliseerd wordt. De stereli- seertijd is echter verschillend. Men rekent altijd een half uur langer dan de normale kooktijd van de groente. Bieten die dus vooraf gaargekookt worden, geschild en in plakjes gesneden zijn, stereliseert men daarom een half uur. Roode kool die al leen voorgekookt is (al of niet azijn en kruidnagelen toevoegen) om de kool te laten slinken wordt dus 2 y2 uur gesterili seerd. Vraag: Hoe maakt men een geel lee- ren jasje schoon? Antwoord: Probeer op een onzicht baar plekje het jasje af te nemen met een lauw-warm sopje van vlokkenzeep. Neem de plek direct na met lauw-warm water, beoordeel eerst het resultaat alvorens kraag e.d. te gaan behandelen. Mocht bo vengenoemd middel niet het gewenschte resultaat geven zend het jasje dan naar een chemische wasscherij. lederen Dinsdag- en Donderdagmiddag van 34 uur gelegenheid tot het verkrijgen van mondelinge rechtskundige inlichtin gen aan ons bureau. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLIONAIR. 269. Toen er een politieagent aankwam, liep de groote man echter hard weg en de agent die dacht dat ze allebei gevochten hadden, wilde de vriendelijke mijnheer ar resteeren. 270. Toontje trok verder van plaats tot plaats. Op een goeden dag kwam hij een neger tegen die nog nooit een blanke had gezien en de neger was stom verbaasd.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10