ZATERDAG 10 OCTOBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. GEMENGDE BERICHTEN MOTOR EN VRACHTAUTO IN BOTSING Motorrijder zeer ernstig gewond. Gisteren kwam op den steilen Wintrae- kerberg, tusschen Sittard en Oirsbeek, aan de beruchte bocht even voorbij het Franciscaansche Missiehuis „Watersleyde" de heer W. H., wonend te GeleenLutte- rade, met zijn mptor uit de richting Sit tard, terwijl uit de tegenovergestelde rich ting' een vrachtauto uit Hoensbroek na derde, bestuurd door den heer A. B. al daar. Klaarblijkelijk doordat de heer H. de bocht te wijd nam, reed hij met zijn motor in volle vaart tegen den vrachtwa gen op. De man liep een zware hersen schudding, een gebroken bovenbeen en een linkerarmfractuur op. In bewusteloo- zen toestand werd hij overgebracht naar het R. K. ziekenhuis „De Goddelijke Voor zienigheid" te Sittard, Zijn toestand is zeer ernstig. DE BRAND OP DE MARNIX VAN ST. ALDEGONDE. HET SCHIP TE GENUA AANGEKOMEN. Een onderhoud met den gezagvoerder. Een specialeA.N.P. verslaggever meldt uit Genua d.d. 9 dezer: Even na acht uur hedenavond is de Mar- nix van St. Aldegonde in de haven van Genua aangekomen. Toen wij dadelijk daarop aan boord klommen, troffen wij den gezagvoerder, kapitein Potjer, op de brug, waar men druk bezig was met de manoeuvres om het schip veilig langszij de Ponte Dei Mille te brengen. Nadat de Marnix goed en wel gemeerd lag en de kapitein de vele werk zaamheden verricht had, die de aankomst in een haven met zich brengt en vooral na een reis als deze, was hij zoo welwillend een en ander van de lotgevallen van de Marnix te vertellen. „Op de eerste wacht van den 7en Octo ber, dat is tusschen acht en twaalf uur des avonds, zoo ving kapitein Potjer zyn relaas aan, bevonden wij ons in zwaar stormweer met orkaanvlagen. Er was een zeer hooge en wilde zee, waarin het schip zwaar stampte en slingerde; voortdurend kregen wij water en stortzeeën over dek en luiken. Terwijl ik om 8.10 op de brug stond werd door den officier van de wacht en mij een brandlucht waargenomen. Te vens zagen wij rook uit een luchtkoker ko men. De geheele brandweer werd terstond gealarmeerd en alle diensten werden ge waarschuwd. Dikke rookwolken kwamen uit de lucht kokers van luik twee. Wij maakten groot alarm, sloten alle branddeuren en water dichte schotten, de sloepen werden klaar gemaakt om gevierd te worden. Het S.O.S.-sein. Om half elf vond ik het veiliger het S.O. S.-sein te geven, dat onmiddellijk beant woord werd door verschillende schepen in de Middellandsche Zee en talrijke kuststa- t-ions. Ook Scheveningen en Landend hoor den ons. Het Britsche oorlogsschip Codring- ton, dat te Palma op Majorca lag, seinde dat het met 30-mijls vaart naar ons toe stoomde; het geheele scheepsradioverkeer op de 600 meter golf werd ten onzen behoe ve stilgelegd. Om de trekking in het schip met het oog op den brand zoo gering mogelijk te hou den, heb ik direct besloten voor den wind te houden en met het oog op een even tueel aanloopen van Ajaocio voeren wij in noord-oostelijke richting. Hier kon ik eerder zijn dan een der schepen, die aan mijn oproep beantwoord hadden, mij zou kunnen bereiken. Wij hebben de Codrington om 2.20 uur bedankt en geseind, dat zij naar Palma kon terugkeeren. Het b 1 usschingswerk. Ondertusschen had het blussehingswerk een aanvang genomen. Wij waren zoo ge lukkig de vuurhaard in ruim 2 spoedig te ontdekken. Er werden zeven gaten in het benedendek gebrand en het ruim werd natuurlijk gesloten gehouden. Wij gebruik ten zwavelzuurgas voor de blussching. Gis terochtend kwamen wij te Ajaccio aan waar wij op de reede ten anker gingen. Hier maakten wij een regeling met het Fransche marinevaartuig Persevérance, dat met acht slangen 500 ton water per uur kon geven. Wij hadden zelf water in het ruim gepompt. Toen het vrijwel vol water was, was de brand gebluscht. Gistermiddag om 4 uur begonnen wij met eigen middelen het ruim weer leeg te pompen". „En de passagiers, kapitein, hoe reageer den die?" „Er was geen sprake van paniek", zei- de de heer Potjer. Er heerschte een kalme stemming onder de passagiers. Natuurlijk hebben wij medegedeeld, dat er een brand was en de passagiers werden van alles op de hoogte gehouden. Om tien uur Woensdagavond moest iedereen, die te bed lag, opstaan en de passagiers kwamen met zwemvest bij zich in de deksalons. Natuurlijk waren velen onder den indruk van het zware storm weer en het geweldige slingeren en stam pen van het schip veroorzaakten veel zee ziekte. Het viel sommigen moeilijk om op de been te blyven. Voor de bemanning heb ik niets dan lof, zeide kapitein Potjer. In alle diensten heeft zij zich uitstekend geweerd. Vanochtend zijn wij uit Ajaccio vertrokken. Ik had eerst gedacht, dat wij niet zoo vroeg klaar zou den zijn met leegpompen en daarom had ik reeds een excursie in Ajaccio voor de passagiers georganiseerd. Zoo'n verzetje mochten zij wel hebben na zulk een bewo- i gen nacht. Door het vroege vertrek is het uitstapje echter, laat ik maar zeggen in het water gevallen". „En de oorzaak van den brand, kapi tein?" „Ja, dat is nog moeilijk te zeggen. Er zat een partij van 250 kisten lucifers in het ruim. Vermoedelijk zal hier de brand ont staan zyn". Wij spraken nog even met den chef-ra- dio-telegrafist Beerman; het was de eerste keer, dat hij het S.O.S.-sein had moeten uitzenden. Hij was er over verbaasd, dat de oproep van vele zijden zoo vlug beant woord werd. Al waren de schepen nog vrij ver verwijderd, het gaf toch een gevoel van veiligheid dat hulp, indien deze noodig mocht zijn, direct kwam opdagen. Op de Marnix was weinig van den brand te bespeuren. Er hing nog een rooklucht nabij het ruim en bij een blik daarin, kon men heel in de diepte zien wat vuur en water van de lading hadden gemaakt. Mor gen gaat alles er uit en zal wel blijken hoe de toestand is. Dank van de passagiers. De directie van de Stoomvaart Mij. Ne derland deelt mede, het volgende telegram van de Marnix van St. Aldegonde te heb ben ontvangen: Passagiers van alle klassen vereenigen zich in dankbare huldebetuiging voor kalm en waardig optreden van kapitein met zijn staf en bemanning in gevaarvolle uren, waarin Marnix zich bevonden heeft en ver zoeken u hieraan publiciteit te willen ge ven. De mail. Blijkens nadere mededeelingen vertrekt het mailschip Marnix van St. Aldegonde eerst Maandag 12 October van Genua, zoo dat de mailverzending uit Nederland thans Zondag plaats vindt. De correspondentie, welke met deze mail moet worden verzon den, moet uiterlijk Zaterdagavond Amster dam bereiken. BRAND AAN BOORD VAN NOORSCH STOOMSCHIP. Uit zee teruggekeerd. Het met stukgoederen en auto's geladen en van Amsterdam naar Oslo bestemde Noorsche s.s. „Ek"t dat gisteravond ca. 8 uur de sluizen verlaten had, is later met brand in de lading te IJmuiden terugge keerd. Het schip is tydelijk in den middelsluis gemeerd, zoodat deze sluis voor de scheep vaart geblokkeerd is. De kapitein deelde mede, dat men, nau welijks buiten de brulboei gekomen, ont dekte, dat er rook uit ruim 3 kwam. Op en naast het luik van dit ruim stonden zes auto's. Daarom werd besloten terug te keeren teneinde de auto's te kunnen los- In overleg met de havenautoriteiten zal worden getracht, stoom in het ruim te blazen of dit onder water te zetten. Voor- loopig beperkt men zich tot het nathou den van de luiken met behulp van de dekslangen. In overleg met den havenmeester is geen gevolg gegeven aan het oorspronke lijk voornemen van den gezagvoerder om het ruim open te maken, terwijl het schip nog in de sluis ligt, omdat men de even- tueele gevolgen niet te licht mag achten. Zoodra de auto's van het dek zijn verwij derd, zal het schip de sluis verlaten om in de Binnenhaven te meren. De met een speciale brandbluschinrich- ting voorziene sleepboot Hector van bu reau Wijsmuller ligt reeds voor de sluis gereed om direct langszijde van de „Ek" vast te maken als het schip de sluis ver laat, zoo noodig kan de sleepboot dan da delijk water geven als het ruim open komt. Uit de machinekamer wordt reeds stoom in het ruim geblazen. Groote wolken stoom, afkomstig van het door de hitte verdampende bluschwater hangen boven het ruim en een zware brandlucht is op eenigen afstand al reeds waar te nemen. Wij vernamen aan boord, dat in ruim 3 copra en tapioca geladen is. De veronder stelling is nu, dat deze lading door broei ing in brand is geraakt. Om 4 uur gister middag was het ruim van het schip aan de kade te Amsterdam volgeladen en ge sloten, zonder dat men iets bijzonders had bemerkt, DRIE WONINGEN TE BREDA AFGEBRAND. Gisteravond ontstond door tot nu toe onbekende oorzaak brand in een auto kampeerwagen van een reiziger uit Am sterdam, welke geparkeerd stond naast een drietal boerenwoningen in de Mou- tenslaan te Breda en in welke won'ngen gevestigd waren woonhuis en kantoor van den heer M. J. Dirkzen, directeur van de Kweekerij de Heremiet, te, Breda. Door de brandende kampeerauto vatte ook het rieten dak der drie woningen vlam. Mede tengevolge van den sterken wind stond het complex in een oogenblik tijds in lichte laaie, zoodat toen de brandweer ter plaatse kwam, aan blusschen niet meer te denken viel. Bovendien was er geen wa ter in de directe omgeving, zoodat het ge- ruimen tijd duurde alvorens de brand weer met het blussehingswerk een aan vang kon maken. De drie woningen met het daarin aanwezige meubilair brandden tot den grond toe af. De schade wordt door verzekering gedekt. BRANDSTICHTING UIT WRAAK. In den nacht van Maandag op Dinsdag brandden door onbekende oorzaak de schuren en stallen af van den landbouwer J. Beckers, wonende in het gehucht Dier gaarde by Echt. De heele oogst, die in deze schuren geborgen was, werd een prooi der vlammen. Het door de mare chaussee te Echt ingestelde onderzoek bracht dadelijk bezwarende omstandighe den aan het licht tegen den bezembinder C., die in de onmiddellijke nabijheid van den landbouwer B. woont en met dezen sinds eenige jaren in vijandschap leeft. Met kracht heeft de marechaussee toen het onderzoek voortgezet met het gevolg, dat de bewijzen tegen C. zich zoodanig op stapelden, dat de man werd gearresteerd, verdacht van opzettelijke brandstichting. Ofschoon hij tot heden blijft ontkennen iets met den brand te maken te hebben, is hij Vrijdag ter beschikking van den officier van Justitie te Roermond gesteld. VROUW LICHT WINKELIER VOOR GROOT BEDRAG OP. Afbetalingscontracten vervalscht. De politie van het bureau Spaarndam- merstraat te Amsterdam heeft een uiterst ingewikkelde zaak in onderzoek, waar van de hoofdpersoon is een vrouw, die er in geslaagd is, een winkelier voor een be drag van bijna vier duizend gulden op te lichten. De vrouw, een zekere K., echtgenoote van een werklooze, woonde destijds in de tweede Nassaustraat. Bij een winkelier in de buurt kocht zij een haard op afbeta ling. Eenige dagen later kwam zij terug om nog een haard en een stofzuiger in huurkoop te nemen, naar zij zeide voor haar zwager. Sinds dien tijd kwam de vrouw geregeld terug om haarden, stof zuigers of petroleumvergassers te koopen voor familieleden, kennissen, en ook voor andere vrouwen, waarmede zij samen werkte bij een groote publieke instelling. Zij was dus als het ware een tusschenper- soon geworden voor den winkelier, die aanvankelijk uiterst tevreden was over de goede zaken, die hij scheen te maken. De contracten kwamen geregeld binnen, ter wijl de afbetalingen eveneens prompt op tijd voldaan werden. In het begin van den zomer van dit jaar kwam de vrouw evenwel hevig ont daan binnen, daar haar man, naar zij zeide, met het geld voor de afbetalingen verdwenen was, zoodat zij die week niet kon betalen. Kort daarop verhuisde de vrouw zonder adres op te geven. De win kelier zocht toen de adressen op, die stonden aangegeven op de huurkoopcon tracten, doch deze bleken ten deele gefin geerd te zijn, ten deele hadden de betrok kenen nooit haarden of iets dergelijks van de vrouw in huurkoop gekocht. Begrijpelijkerwijs was de winkelier erg geschrokken, toen hij begon te merken, dat niet alles zoo precies klopte als aan vankelijk scheen, maar daar tot nog toe de afbetalingen stipt op tijd waren bin nengekomen, wilde hij de politie nog niet direct in den arm nemen. Hij slaagde er na eenigen tijd in, het adres van de vrouw, die toen in de Bestevaerstraat woonde, op te sporen. De man kreeg even wel geen cent meer los, zoodat hij einde lijk bij de politie een aanklacht indiende. De recherche van het bureau Spaarndam- merstraat heeft de zaak nu in onderzoek genomen en zij is er in geslaagd reeds eenig licht in de affaire te brengen. De vrouw heeft bekend, dat zij de huurkoop- contracten zelf opmaakte, doch de ge kochte voorwerpen, ongeveer tachtig in getal, ten eigen bate verkocht. Door tel kens nieuwe haarden, enz. in huurkoop te nemen, slaagde zij er langen tijd in, de huurkoopschuld te voldoen, doch tenslotte was het haar toch te machtig geworden. De totale schade bedraagt voor den win kelier bijna vierduizend gulden. MOEDER EN KIND AANGEHOUDEN. De politie is er gistermorgen in ge slaagd de moeder, die haar kind uit Den Haag liet ontvoeren, aan te houden. Het achtjarig jongetje was nog in haar gezel schap en ongedeerd. De moeder bevond zich in Amersfoort. Deze mededeeling was voor den vader en de familie, die vader en zoon in haar midden had opgenomen, een blijde verrassing. NEDERLANDSCH STROOPER OP DUITSCH GEBIED AANGEHOUDEN. Toen de landbouwerszoon P. H. uit Lomm (L.) op Limburgsch grondgebied bij de Duitsche grens door een rijksveld wachter bij het stroopen van wild werd betrapt, vluchtte hy om aan de aanhou ding te ontkomen, met medeneming van zijn geweer op Duitsch grondgebied, waar hij door Duitsche beambten werd gegre pen. Het geweer is in beslag genomen. De strooper is opgesloten. LEIDEN. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het gebouw is geopend vanaf nam 7 uur. Maandag: Rechtskundig Advies Bureau voor de leden van de afd. Leiden en Om streken van 6.308.00 uur, Bondsgebouw, Steenschuur 15. Maandag: Repetitie R. K. Gem. Zang- vereeniging „Pulchri Studio",, 8 uur. Dinsdag: De Poedelaars, 8 uur. Woensdag: Ledenvergadering Coöp. Eendracht, 8 uur. Woensdag: Cursus Bakkers, 8 uur. Woensdag: De Poedelaars. Donderdag: Bestuursvergadering Werk meesters, 8 uur. Donderdag: Bestuursvergadering „Her wonnen Levenskracht", 8 uur. Donderdag: Damclub „Gezellig Samen zijn", 8 uur. Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor, 7 uur. N.B. We vestigen er de aandacht op dat vanaf 17 October a.s, de Bibliotheek weer wordt opgesteld des Zaterdagsavonds tot het afhalen en ruilen van boeken. INTERPAROCHIEELE SINT JOSEPHS- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Heden, Zaterdag is de zaal gesloten; ook geen bibliotheek. Zondag: Viering van ons 49ste Stich- tingsfeest. Te 8 uur in de St. Lodewijks- kerk gezongen H. Mis met plechtige Al- gemeene H. Communie. Na de dankzegging wordt gezongen: „Knielt Christenschaar", blz. 24 uit de Liederenbundel. Hierna ge meenschappelijk ontbijt in het Gezellen- huis, waarbij installatie nieuwe leden. Tot slot het Leidsche Gezellenlied. Na het ontbijt is er gelegenheid om zich op te ge ven tot spaarder voor de a.s. Retraite. Verder is de zaal 'gesloten. Geen Spaar kas, geen bibliotheek. Alleen toegangsbe wijzen 40 cents verkrijgbaar tot des avonds zes uur. Van 12.301.30 Plaatsbespreken in de vestibule der Stadsgehoorzaal voor beide avonden. 8.15 uur Feestavond voor de Gezellen met hunne ouders. Maandag: den geheelen dag toegangs bewijzen a 40 cents verkrijgbaar tot des avonds zes uur aan het Gezellenhuis, ver der aan de Stadsgehoorzaal. 8.15 uur Feestavond voor de donateurs en de Gehuwde Gezellen. Dinsdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. 8.30 uur. Verplichte Maandvergadering. Afd. Gehuwde Gezellen. Na de conferentie prijsbiljarten. Woensdag, 8 uur. Feestelijke bijeen komst voor diegenen, welke hebben mee gewerkt tot het welslagen van ons Stich- tingsfeest. Donderdag: Bijeenkomst voor de leden van 8 00—10.15 uur. Vrijdag: 8.15 uur Vergadering voor de leden van den Vriendenkring ter eere van het H. Sacrament. Zaterdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. 8.30 uur Kegelclub „De Poedelaars". Van 89 uur Bibliotheek. Beurtrooster: Zondag: C. Bilderbeek en C. v. d. Meel; Maandag: A. Uphoff en Th. van Schaik; Dinsdag: F. van Hal en H. Klein; Donderdag: G. Bot en J. v. Steen; Zaterdag: G. Cambier en H. Brasker. Verdere mededeelingen: Nog 10 weken en we staan weer voor onze Jaarlijksche retraite. Dit jaar moet en kan de retraite vol komen als iedereen medewerkt. De retraite begint Vrijdagavond (1ste Kerst dag) en eindigt Maandag 28 December te 11 uur. Dus nu allen aan het sparen. Iede re avond is er gelegenheid voor. KRUISVAART. Cohort: St. Petrus. Zondag 10 uur Missieclub Pater Da- miaan St. Petrus, vergadering. 3 uur Missieclub Pater Damiaan. 4.30 uur Oranjevendel. (Tarcisius, Aloy- sius, Godfriedban). Maandag 7 uur K. J. C. Mis voor Kruis vaarders St. Jozef-parochie. 8.30 uur Tarcisius-ban. 8.30 Aloysiusban. Ontspanning. Dinsdag 8.30 uur Groepsbijeenkomst. Woensdag 7.15 uur Godfriedban. 7.30 uur Lodewijk, Don Boscoban. Ont spanning. 8.30 uur Aloysiusban. 8.30 uur Tarcisiusban. Ontspanning. Donderdag, 7.30 uur Godfriedban, Ont spanning. 8 uur Trommelen. Vrijdag: 7.15 uur Don Boscoban. 7.15 uur Lodewijkban. 7.309.30 uur Huisvlijt voor alle Kruis vaarders. Zaterdag: 7 uur K J.C.-Mis voor Kruis vaarders der St. Petrus-Parochie. 2.30 uur Sloyd. 5 uur Contributiebetalen, sparen, Jon ge Wacht, 3 centsfonds. Kruisvaarders komt op alle by eenkom sten! Cohort: St. Pancras. Zondag 6 45 uur Algem. H. Communie. Alle Kruisvaarders op tijd aanwezig. Maandag: 7.00 uur Gedialogeerde H. Mis voor Verkenners en Kruisvaarders. 7.30 uur Vendel St. Adelbertus, Dinsdag, 7.30 uur Paulusban. 7.30 St. Jorisvendel. Woensdag Ban I en II. Donderdag 7.30 uur Godfriedban en Ban III. Alle bijeenkomsten beginnen gedurende de Octobermaand met bijwoning van het Lof. Zaterdag 56 uur 3 cents-fonds afreke nen en Kampepaarbank. Cohort: Aeterne Pater. Zondag: 4 uur ontspanning. 4.10 uur Aspirantenban. Inschrijving van nieuwe kruistochters. Maandag 7.30 uur Antonius-, Hubertus- en Arnoldusban. 7.30 Vendel van St. Jan. Dinsdag 7 uur Zaagclub. Woensdag 7.30 uur Martinus, Servatius en Pascalisban. Donderdag, 7 uur Postzegelclub. 8 uur Trommelen. 8 uur Missieclub, Esperanto. Zaterdag, 7 uur, Bibliotheek. ST. FRANCISCUS-LIEFDEWEKK. (Nieuwe Rijn 52). Zondag: Aanbiddingsfeest. 7 uur H. Mis waaronde. alg. H. Com munie. 8 uur Ontbijt. 8.30 uur Plechtig gezongen H. Mis. 3.30 uur Luide Aanbidding. 6.30 uur Plechtig Lof en Te Deum tot fjluiting van het Triduum. Woensdag 8.15 uur Lof en groepsbyeen- komst van de twee oudste afdeelingen. 7 uur Zangclub. Vrijdag: 6.30 uur Sloydclub. Zaterdag 2 uur Vakteekenen. St. Franciscus Kruisvaart Woensdag 4 uur Adspirantenban. Donderdag 6 uur Antoniusban. 8 uur St. Jorisban. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL". Zaterdag: 2.30 uur Muloclub. 6.007.30 uur reidansen Muio's. 7.008.30 uur cadetten. 8.3010.00 uur contributie betalen. Zondag: 12—1 uur contributie betalen. 12 uur repetitie kabouterspel en Mulo'a, 12.30 uur repetitit turnoefeningen. 12.45 uur rep. volksdansen en ballet. 1.30 uur rep. tooneelclub. 2.30 uur rep. volkszang. 3.30 uur rep. declamatie. Al deze repetities zyn in de Aula van de R.K. H. B. S. 4 uur propaganda-middag in dezelfde zaal. Alle leden, die aan dezen middag mee werken, moeten uiterlijk 3.45 uur aanwe zig zUn. 5.30 uur zangclub. Maandag: 7 uur H. Mis. 7.30 uur Volkszang. 7.308.30 uur zangkoorcongregatie Oegst- geest. 89.45 uur charitatief naaien, missie- handwerken, naaien en handwerken. 8.30 uur „Actief" damesafdeeling I. 9.15 uur dadenclub „Efficiency". Dinsdag: 56 uur gym. kleuters Hee- rensingelschool. Dinsdag: 79 uur vrye clubs in hand werken en naaien. 8—9.45 uur Engelsch voor beginnenden en huisvlyt Woensdag: 23 uur kruiskinderen. 7.30 uur Vergadering van alle Graalle- den tot en met 16 jaar. 8.00—9.30 uur naaien, reidansen I en III, huisvlijt. 9.15 uur dadenclub ,,'t Keerske". Donderdag: 8 uur reidansen II. 7.45 uur dadenclub „De Roode Graal". 8.30 uur vergadering voor de leden bo ven de 17 jaar. Vrijdag: 6.30 uur Leidstersvergadering. Vrijdag: 6.157.15 uur „Actief" meisjes- afdeeling I. 7.15—8.15 uur „Actief" meisjesafdeeling II 8.30—9.30 uur damesafdeeling II. 8 uur tooneelclub. 8.30 uur E. H. B. O. cursus. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLIONAIR. 261. Het varken snelde rechtdoor naar het erf van de boerdery waar de boerin juist met de wasch bezig was. Ze draaide ijverig aan de zwengel van de waschkuip toen er opeens een geweldige windhoos kwam. 262. Die rukte het deksel van de waschkuip af op het zelfde oogenblik dat het varken zijn vreemden last van zijn rug afgooide en Toontje met een sierlijke zwaai in de wasch kuip terecht kwam. Gillend nam de boerin de vlucht.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7