ZATERDAG 10 OCTOBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 NOORD WIJKERHOUT. K. J. M. V. De K. J. M. V. „St. Aloysius" gaat Maan dag a.s. haar winterseizoen weer openen. (Op deze propaganda openingsavond, waar op de weleerw. Rector Beune en de bonds voorzitter J. v. d. Berg aanwezig zullen izyn wordt natuurlijk 'n groot aantal jon- ige middenstanders niet-leden verwacht om ikennis te maken met de vereeniging. Jonge middenstander, zie het nu 'ns dn, sluit je aan bij je vereeniging! Je ihoort er in thuis. De Bisschop roept om (jou. De wereld heeft je noodig om uit de ichaos te geraken. Blijf daarom niet doel- iloos rondloopen, maar benut deze win der om je te ontwikkelen op godsdienstig (sociaal en cultureel terrein. Je bent toch ook de dragers van 't nieuwe toekomst die beter moet zijn dan de huidige toe stand in zooveel naburige landen! Vorm idaarom een sterke epnheid door je op de (propagandaa-vond op te geven als lid van \je eigen standsorganisatie. Je mag dit (niet nalten! Ouders, ook U verwachten wij! Spoort (uw zoons aan om lid te worden. De K. J. iM. V. helpt mee om van uw zoon een imaan van principe, een Katholiek van de (daad te maken. Wij hebben uw steun noo- idig! Stuurt ze naar ie jonge beweging waar wat te leeren is en waar ze zicïi jzelf kunnen ontwikkelen. De gelegenheid os er. Dus ouders, jongemiddenstanders izorgt Maandag a.s. voor 'n gevulde zaal (zoodat de vereeniging door u kwalitatief ien kwantitatief zal voruitgaan. Voor Christus, onzen Koning, God wil ihet, amen! Feestelijke opening Mica. In café de Zwaan had op opening van de plaatselijke Mica plaats door den burgemeester. Slechts weinig middenstanders waren in de zaal aanwezig, doch de jeugd was daarentegen in groote getale opgekomen om van deze plechtigheid getuige te zijn. De voorzitter van het Mica-comité, de heer C. Th. Wil- lemse, sprak een kort woord van welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder tot den zeereerw. heer pastoor Maas en kap. de Kleermaker, de burgemeester, de jury en de beide wethouders, waarna hij het woord gaf aan den burgemeester. Deze sprak ongeveer als volgt: Er is mij ge vraagd hier een kort openingswoord te spreken. Met genoegen heb ik aan deze uitnoodiging gevolg gegeven. Het is he denavond een fëestavond voor den mid denstand. De middenstandsvereenigingen in ons land hebben gezamenlijk een grootsche reclame-actie op touw gezet, de z.g. „Mica"; deze actie werkt over ons ge- heele vaderland. Het landelijke comité zou echter niets bereiken wanneer niet in alle plaatsen een werkcomité was opge richt en zooals we in Noord wij kerhout ge woon zijn was de middenstand er direct bij om de zaak ter plaatse te organisee- ren. Ik herinner me tenminste de vorige jaren, dat er altijd een winkelweek werd goerganiseerd op eigen initiatief. Onthield zich dan wel eens een flinke minderheid van deelname, ik geloof, dat allen thans op een enkele uitzondering na meedoen aan de Mica. De leven nog steeds in een buitengewoon moeiljken tijd, wat de mid denstand voornamelijk ondervindt, daar de koopkracht van het publiek minimum is De grootbedrijven zijn een vijand van den middenstand en dan Is er nog een groote kwaal dat de menschen zucht hebben om in de stad hun inkoopen te gaan doen, al weten ze, dat ze even duur uitkomen doordat ze reisgeld moeten betalen. Het is daarom goed gezien van den mid denstand om een groote reclame op touw te zetten. Ik heb daarom ook gaarne mijn medewerking verleend om de opgezette reclame-actie te doen slagen en ik ver heug me, dat de middenstand niet bij de pakken blijft neerzitten. Ik hoop, dat het publiek mede zal werken om de „Mica" te doen slagen. Applaus! Hierna sprak de zeereerw. heer pas toor Maas nog een opwekkend woord. Hij richtte zich vooral tot de aanwezige jeugd om, wanneer zij voor vader of moeder in de komende week boodschappen moeten doen, zij zouden vragen of ze bij de deel nemende winkeliers boodschappen zou den mogen halen. Hij toonde op duidelijke wijze aan dat het zoo noodig is georgani seerd te zijn. Voornamelijk ook voor de middenstanders, daar zij dan op krachtige wijze het hoofd kunnen bieden aan den concurrentiestrijd van de grootbedrijven. Hiermede was de opening gebeurd. De muziekvereeniging St Jeanne d'Arc gaf In de zaal eenige muzieknummers ten beste, terwijl ook nog een muzikale wan deling door het dorp werd gemaakt. We zijn nog een kijkje wezen nemen bij de étalages van de deelnemende winke liers. Alles ziet er even keurig verzorgd uit; de Noord wij kerhoutsche winkeliers kunnen met hun winkels voor den dag komen. Ongetwijfeld zal de actie slagen. STOMP WIJK Het komt in orde! 18 October nadert snel. Iets buitengewoons? Ja zeker: alle hens aan dek. U moet het maar eens zien. Van alle kanten wordt er hard gewerkt, om onze tentoonstelling van de R.K. Naai club zoo schitterend mogelijk te maken: enhet komt in orde, hoor. De ruimte verleden jaar gebruikt, bleek te klein te zijn, vandaar uitbreiding. Juist omdat er door de club zoo hard is gewerkt, moeten we meer ruimte be schikbaar hebben. De groote attractie is onze bazar. De bazar is volgens de eischen des tijds ingericht. Jong en oud kunnen meedoen en de prijzenschitterend: kosten noch moeite gespaard en 't mooie isaltijd prijs. Er is rekening gehouden met ieders beursvandaar vooreerst geen entree geld, en vervolgens: er is rekening ge houden met de zwevende gulden: alles bijna voor niets. Schitterende stands: heeren of dames rijwiel, een sprei, die door experts te mooi wordt genoemd voor een verloting. De uitslag van onze groote verloting op 29 October, de avond van de tooneeluitvoering door de dames-tooneelclub (er wordt nu al vanauit andere plaatsen om entreekaar- ten gevraagd: ze zijn ter perse). De tentoonstelling wordt gehouden in de bewaarschool. Dien dag draait ook in Stompwyk in de naaischool de Cineac voor jong en oud. Toegang voor iederen leef tijd: de nieuwste opnamen: Charley-films, doorloopende voorstelling. We rekenen op uw medewerking, of uw blijk van belangstelling en waarom Alles wordt gedaan voor dat eene doel: de R.K. Naaiclub, de Dames-tooneelclub en gij zelf, doen alles voor de armen van onze parochie. VOORHOUT Zware zorgen voor „St. Caecilia". Vandaag zal de vereeniging „St. Caecilia" een muzikale rondwandeling door het dcip maken en geld inzamelen. Moge alle Voorhoutsche ingezetenen door een kleine bijdrage toonen Tiet werk dezer vereeniging te waardeeren, opdat het verder voortbestaan verzekerd wor de. Thans is de daad aan u! Mocht u evenwel niet in de gelegenheid zijn, de penningmeester, B. Zwetsloot, is gaarne bereid een bijdrage hoe klein ook in ont vangst te nemen, opdat de noodlijdende vereeniging uit haar financieel moeilijke positie worde verlost. Geslaagde filmavond. Ter gelegen heid van het 25-jarig jubileum der afd. Voorhout van de vereen. „De macht van het kleine", werd in het gebouw der Ned. Herv. Gemeente alhier een film vertoond, uitgaande van de Chr. Ver. voor de ver pleging van lijders aan vallende ziekte. Deze bijeenkomst werd geopend door den heer J. Smit, diacoon godsdienstonder wijzer te Heemstede, die de film toelichte. Nadat gezongen was Ps. 68:10, ging de heer Smit voor in gebed. Nu volgde een kort woord, waarin de spreker vooral naar voren bracht het zeer moeilijke werk en toch zeer moe ie werk van het plegen der toevallijders. Hierna werd de film vertoond, welke bestond uit 5 aeelen. Tijd noch moeite is in dezen gespaard om het beste te berei ken. Met smaak, liefde en diepe kennis van zaken is deze film vervaardigd. Een ieder was dan ook zeer voldaan, een kleine blik te hebben mogen slaan in het leven van deze ongelukkige menschen. Nadat de Avondzang gezongen was, sloot de heer Smit met dankgebed. Gevestigd: J. F. J. Post uit Uithui- zenn W. J. v. Bladel uit Heesch M. Th. Rood uit Grootebroek M. M. Meis sen uit Blokker Th. P. L. Aarts uit Bergen op Zoom H. Bakker uit Utrecht A. F. M. Cornelissen uit Haarlem C. P. Heemskerk uit Oudenbosch H. J. v. Hoogen uit Velzen P. E. M. Matthijs- sen uit den Haag F. Postma en gezin uit IJsselstein J. A. M. Schriekx uit Venhuizen A. Wagemaker en gezin uit Bloemendaal W. L. Wanders uit 'sGra- venhage B. L. v. d. Wansem uit 's Gra- venhage F. J. de Vries uit Alkmaar A. M. F. de Vries uit Alkmaar J. P. C. Adriaanse uit Goirle Th. C. v. En gelen uit Alphen a. d. Rijn P. v. d. Wansem uit Amersfoort C. J. Kok uit Zoeterwoude A. M. v. Ham uit Veghel A. Jansen uit Heemstede Th. M. Dresme uit den Haag P. A. J. Goemans uit den Haag H. F. Gijsbers uit Deur- ne J. P. J. Poels uit Weert. Vertrokken: M. H. de Groot naar Sassenheim Th. J. Rijsdijk naar Alphen a. d. Rijn W. Wolff naar Rotterdam A. A. A. Lipman C. P. E. Duyndam naar Noordwijk J. A. v. Dalen naar Naarden J. H. W. v. d. Ven naar Putte L. Westelaken naar Bladel B. J. Blondeel naar Heerlen H. H. Bots naar Nijmegen J. M. v. d. Dijk naar Sassen heim H. M. N. Wesselink naar Voor burg G. Th. Tetenburg naar 'sGraven- hage M. M. J. de Rooy naar Zaandam H. J. Overdijk naar Leiden J. C. v. List naar Bergen H. A. A. M. Lange- dijk naar Wijk aan Zee S. Kroon naar Haarlemmerlieden en Spaarnwoude H. J. Knuver naar Schagen B. G. Kenter naar Helmond W. J. Jagers naar Kloos terburen N. Groot naar Hijthuizen F. D. A. B. Flappen naar Schiedam J. Dros naar Amsterdam F. H. v. d. Broek naar Valkenswaard. VOORSCHOTEN Aanrijding. De heer S. alhier werd gisteren aangereden door een vrachtauto aan den hoek Papelaan. Zijn rijwiel werd vernield en de heer S. gewond. Geslipt. Aan den hoek Papelaan Burgemeester Treubstraat slipte de heer J. J. v. d. M. uit den Haag met zijn motor. Dr. H. de Boer verleende de eerste genees kundige hulp. De heer v. d. M. had een ernstige hersenschudding en werd ver voerd per ziekenauto naar een ziekenhuis te Den Haag. Arbeidsbemiddeling. By het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling al hier staan als werkzoekenden 11 personen ingeschreven: 20 timmerlieden, 15 metse laars, 12 opperlieden, 2 grondwerkers, 5, schilders, 1 stucadoor, 1 taludwerker, 1 betonwerker, 1 bouwkundig opzichter, 61 1 land- en tuinarbeiders, 11 losse arbeiders, 2 loodgieters, 1 instrumentmaker, 6 chauf feurs, 4 monteurs, 1 electricien, 2 kantoor bedienden, 1 winkelbediende, 1 loopknecht 1 schipper, 2 scheepmakers, 1 bakker, 1 spinmeester, 1 fabrieksarbeider, 1 zadel maker, 2 radio technikers, 1 huishoudster, 1 dienstmeisje, 1 drukker. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt dagelijks ten Raadhuize voor werk gevers en werknemers zitting gehouden van des voormiddags 10 tot des namid dags 1 uur. Geboren: Hendricus Jacobus Adria- nus, zoon van H. J. Mulder en M. F. E. Heggers Johanna Petronella en Simon Gerardus, dochter en zoon van G. v. d. Hulst en P. C. Heemskerk Matthijs, z. van M. Bakker en E. A. Boers. Getrouwd: G. B. Parlevliet, 27 jaar en J. G. Toussaint 25 jaar J. B. Soet, 31 jaar en M. A. Groenendijk, 33 jaar. Gevestigd: Th. Gaas(, Rijndijk 158, van Enkhuizen C. L. Mooten, Leidsche- weg 342, van Rijswijk A. v. d. Berg, Rijndijk 23, van. Mijdrecht G. P. P. Tap, Donklaan 33, van Rotterdam H. P. G. de Wringer, Oranjekade 11, van Den Haag B. J. de Langen, Burg. de Kem- penaerstraat 10, van Den Haag N. v. d. Panne, Bijdorpstraat 47a, van Stompwijk M. P. Zaayer, Leidscheweg 191, van Den Haag. Vertrokken: A. van Wetten, naar Leiden J. en Aa Vooys, naar Leiden H. F. P. Elligens, nt.ar Veur C. J. Kui per, naar Voorburg J. A. Schouten, naar Haarlem. WASSENAAR. Personalia. Voor het examen Staats inrichting M.O. is geslaagd de heer G. van Barneveld. Geboren: Ada Martini, d. v. G. J. van der Sloel en A. Koning. Joannes Theo- dorus, z. v. D R. de Kievit en M C. Wijs man. Marra Bertha Theodora, d. v. A. P. Bunnik en W. M. van Leeuwen. Maria Johanna Jacoba, d. v. D. M. Theil en H. A. van der Sleet. Catharina Johanna Ma ria, d. v. D A. G Bruggeman en T. Nie- meijer. Overleden: Jacobus Johannes Snel- derwaard, oud 1 jaar. Willen, van der Kleij, oud 85 jaren, wedn. v. M C. Vogels. Leonardus Bartholomeus Vogels, oud 1 jaar. Ondertiouwd: W. Engel en C. Mei huizen. J Pieterse en J. J. A. E. Thiel. Getrouwd: H. T. Ebben en S. Ebben. Ingekomen: J. de Graaf, geb. de Beurs en dochter, N.-H., zonder beroep, uit Den Helder, Duindigt 6. T. Brat- tinga, R.-K.. uit Haarlem, Wittenburger- weg 126. F. H. Chrispyn, N.-H., bakker, uit Zeist, Langstraat 18a. P. L. Corne lissen en gezin, N.-H., kantoorbediende, uit Den Haag, Tulpweg 9. Wed. W. Busser geb. J. Elzinga, N.-H., zonder be roep, uit Arnhem, Gr. Haesebroekschew. 68. M. C. de Fouw, G. K., dienstbode, uit Zwijndrecht, Bloemluststraat 6. A. Glas, vreemd, R.-K., dienstbode, uit Voor burg, van Calcarlaan 27. A. de Graaf, N.-H., dienstbode, uit Katwijk, Schouw- laan 5. K. Grel, vreemd, R.-K. dienst bode, Bremhorstlaan 5. H. Gros, N.-H., bankwerker, uit Winterswijk, van Zuylen van Nijeveltstraat 8. M. Hack en gezin, R.-K. handelsagent, uit Den Haag, Rijks straatweg 185. M. J. Heijtze, Rem., zon der beroep, uit Den Haag. Schouwweg 72. E. B. M. Huls, R.-K., religieuse, uit Box meer, Ridderlaan 1. G. A. Jonker, R.K., zonder beroep, uit Dongen (N.-B.), Wind- lustweg 8. J. H. C. Kater en vrouw, N.-H., Insp. Nat. Cred. Ver., uit Leiden, van Zuylen van Nijeveltstraat 244. J. H. Kloosterman, N.-H., kruideniersbe diende, uit Tiel, Johan de Wittstraat 22. Wed. A. J. Wouters geb. G. Kijff, N.-H., schoonheidsspecialiste, uit Den Haag, van Zuylen van Nijeveldstraat 18K. R. Lu- bach en gezin, N.-H., zonder beroep, uit Hardenberg, Deijlerweg 121. G. Pas toors, vreemd, geen, zonder beroep, uit Den Haag, Amazonelaan 2. L. A. Pluij- gers, N.-H., zonder beroep, uit Leiden, Koekoekslaan 4. J. P. Rotteveel, R.-K., kantoorbediende, uit Sassenheim, van Zuy len van Nijeveltstraat 206. H. N. A. Roozen en gezin, R.-K., tandarts, uit Haar lem, Wittenburgerweg 126. N. F. C. J. Sassen en vrouw, R.-K., oogarts, uit Den Haag, Amazonelaan 2. H. G. Sexauer, R.-K., zonder beroep, uit Den Haag, Backershaegenlaan 32. H. N. Baron Schimmelpenninck van der Oye, N.-H., zon der beroep, uit Leiden, Duinweg 9. A. J. Schoorl, R.-K. tuinman, uit Uden, Rozen- steinstraat 48. J. W. Sichtermann en vrouw, N.-H., zonder beroep uit Heem- vreemd, R.K., kamermeisje, uit Oostenrijk, Kerkeboschlaan 4. Chr. H. Steenmeijer en Kerkebosch 4. Chr. H. Steenmeijer en vrouw, N.-H., zonder beroep, uit Hillegom, Hotel-Rest. „de Kievit". J. Theunissen, R.-K., dienstbode uit Venlo, Hoogeweg 16. M. Trimborn, vreemd, R.-K. dienstbode, uit Lubeck, Buurtweg 14. G. Wal- bruck, vreemd, R.-K., dienstbode, uit Den Haag, Wilhelminalaan 6. A. Walkowiak, vreemd, R.-K., dienstbode, uit Den Haag, Bloemcamplaan 43. Vertrokken: J. Stallinger naar Den Haag, Bezuidenhout 335. K. Doge, naar Voorburg, Park Vronesteijn 53. H. Opo- lony, naar Den Haag, Viviensstraat 62. E. G. Bohm naar Den Haag (Schevenin- gen), Leuvenschestraat (p.a. Pietersen). R. J. Grit, naar Hilversum, Erfgooiersstr. 7. M. E. Galjaar geb. Meefout, naar Den Haag, de la Reyweg 142. J. C. Roo- denburg, naar Utrecht, Prins Hendriklaan 90. H. Soleveld naar Utrecht, idem. F. Schimmelpenninck van der Oije, naar Den Haag, Wassenaarscheweg 190. M. Toet, naar Den Haag, idem. W. van Voorst, naar Den Haag, idem. C. Wes terman, naar Den Haag, idem. A. Dorn- beckBusscher, naar Den Haag, Breitner- laan 97. S. M. Th. Forsthuber naar Rot terdam, Hooidrift 145b. N. C. Idzerda, naar Den Haag, Hooigracht 8. I. G. K. Kiichler, naar Den Haag, Parkweg 23. Wed. W. F. Bosschart geb. Happee, naar Den Haag, Cartegiusstraat 100. M. W. Happee, naar Den Haag, idem. H. A. J. Kreuger, naar Den Haag, Antheuniusstraat 47. m. F. G. PetterHarthoorn, naar Den Haag, Pr. Mauritslaan 65. N. van Beelen, naar Katwijk, 2de Duinpad 27. H. A. Hermanides, naar Arnhem, Velper- weg 59. B. H. H. Dezenberg, naar Gen- dringen, Ulft 70. A. M. P. Schambach, naar Den Haag, R. J. Schimmelpenninck- laan 26. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. OFFICIEELE OPENING DER WINKELWEEK. In een daartoe door de plaatselijke Mica commissie 1936 uitgeschreven vergadering had gisteravond op de bovenzaal van het hotel „De Vergulde Wagen" in tegenwoor digheid van het bestuur van de 3 plaatse lijke middenstandsvereenigingen, verschil lende deelnemers en belangstellenden de officieele opening plaats van de winkel week z.g. Mica 1936 die van 1024 Octo ber wordt gehouden. Pe voorzitter van het pl. Mica-comité, de heer G. J. v. d. Kolk, heette in zijn keurige -peningsrede de be sturen der samenwerkende middenstands vereenigingen en belangstellenden aller eerst hartelijk welkom, mede in bijzonder de raadsleden de heeren Geerlof, Lam en Boeren, die tevens deel uitmaken van de pl. jury. Daarnaast bracht de voorzitter dank aan allen die aan de voorbereidende werkzaamhede.n '.adden medegewerkt en in dit opzicht ook bijzonder het gemeente bestuur en directeur van de Ned. Mid- denstandsbank den heer G. J. Kooij. Voorts wees de voorzitter nog eens uitdrukkelijk op het belang van de groote landelijke Middenstandscampagne om te besluiten met den wensch dat deze artie ook voor de pl. midderstand in he* bijzonder een groot succes zal worden. Allereerst werd nu door de aanwezigen aangehoord de radiorede van Minister Geliser, die op verzoek van de 3 landelijke middenstandsbonden een radiorede hield als opening en inzet van deze grootsche middenstandsactie. Na deze radiorede die door de ainwezigen met groote instemming werd aangehoord, ver kregen de voorzitters der 3 plaats, mid denstandsvereenigingen n.l. de heeren C. F. Ponsioen, C. A. Bos en W. B. Kroon ge legenheid tot het houden van een korte toespraak, waarbij dezen allen het ijverige pl. Mica-comité dank brachten voor de veel omvattende voorbereidende werk zaamheden en de deelnemers allen op wekten ook individueel zooveel mogelijk tot een goed slagen dezer actie mede- te werken. Na deze toespraken bestond nog gelegenheid tot het stellen van vragen en werden tevens verschillende mededeelin- gen gedaan omtrent het verstrekken van Mica's ook bij het bet -len van b.v. oude rekeningen; bij leveringen op weekboek jes; het opplakken der Mica's, het koopen der prijzen bij de pl. middenstand en der gelijke zaken van belang voor de deelne mers. Het programma voor heden Za terdag bevat '..m. bezoek van de Mica vliegmachine boven onze gemeente die verschillende parachute's met attracties voor het publiek zal uitwerpen; Maandag 12 October en andere dagen muzikale rond gang; zoek de Mica-man; kinderoptocht a.s. Woensdagmiddag van 24 uur waarvoor men zich heden Zaterdag kan aan melden, terwijl voorts nog een Openlucht filmvoorsteling etc. zal worden gehouden. Alleen willen wij nog vermelden, dat door de commissie van bijstand voor de Water- en Lichtbedrijven een drietal geld prijzen beschikbaar zijn gesteld voor die deelnemers die de meest mooiste en doel- trefendste etalageverlichting heeft. Begrij pelijk bracht de voorzitter de commissie hiervoor hartelijk dank, doch daar dit be richt eerst heden verd ontvangen zal deze wedstrijd eerst vermoedelijk met de St.- Nicolaasweek worden gehouden. BOSKOOP. Gemeenteraad. Dinsdag 13 October des namiddags 7 uur zal de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen ko men. Agenda: 1. Opening, trekking van nummer voor stemming en rondvraag. 2. Vaststelling van de notulen der vergade ringen van 27 Augustus en 10 September 1936. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededeelin- gen. 5. Nader voorstel inzake de installatie voor centrale verwarming in het raadhuis. '6. Voorstel tot het doen aanbrengen van een riool van de te maken spuiduiker in de Voorkade naar de sloot, gelegen ten Zui den van Reyerskoop. 7. Voorstel tot het treffen van enkele voorzieningen inzake onderhoud van het raadhuis. 8. Voorstel tot wijziging van de gemeente-begrooting, dienst 1936. 9. Rondvraag. Afscheid Kapelaan Broers. Donder dagavond had alhier het afscheid plaats van Kapelaan C. M. Broers, wegens zijn benoe ming tot Kapelaan te Alphen a. d. Rijn. Talrijke parochianen waren hierbij tegen woordig, hetgeen niet te verwonderen is. Veel heeft Zijneerw. voor de parochie ge daan. Hy was hier de oprichter van de K. J.C., waaraan hij zijn volle medewerking gaf en welke onder zijn leiding steeds is gegroeid, zoodat men thans met trots hierop kan wijzen. Ook voor de andere ver., waar van hij geestelijk adviseur was, heeft hij veel gedaan en geen werk was hem ooit te veel. Al deze vereenigingen waren dan ook bij dit afscheid vertegenwoordigd. De voorz. van de K.S.A., de heer J. C. Vermeulen, dankte als eerste spr. Zijneerw. voor het vele, wat hij had gedaan voor Boskoop, op de eerste plaats voor de jeugd, welke steeds zijn volle aandacht heeft gehad. Namens de vereenigingen overhandigde spr. hierna Zijneerw. als een klein blijk van waardeering een couvert. De K.J.C. dankt hierna in spreekkoor haar directeur. Weleerw. Directeur. Gij hebt ons solda ten gemaakt van Christus, den Koning. Het vuur van uw woord heeft ons het hart ge raakt. U tot belooning willen wij, K.J.C., voor u, ais brandende trofee, bij Christus staan: het Kruis vooraan. Zij deze, uwe wensch, vervuld: dat wij voortaan, het harnas van uw steun rond ons zwak lijf gedaan de strijd ingaan. Dit is de dank van uw K.J.C.wij ne- Officieele Crisisberichten STEUNVERGOEDING VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouw-Centrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor veldboonen, welke volgens de da teering van het dorschbriefje zijn ge- dorscht in het tijdvak van 28 September 1936 tot en met 3 October 1936 2.60 per J.00 K.G. zal bedragen. STEUNVERGOEDING ERWTEN. De Nederlandsche Akkerbouw-Centrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteits klasse Ct gedenatureerd in het tijdvak van 28 September 1936 tot en met 3 October 1936 1.70 per 100 K.G. zal bedragen. Voor in datzelfde tijdvak gedenatureer de groene erwten van de laagste klasse en andere erwten zal die steunvergoeding 1.20 per 100 K.G. bedragen. 's-Gravenhage, 9 October 1936. DENATURATIE-TOESLAG OP AARDAPPELEN. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Zuid-Holland maakt het volgende bekend: Van 28 September af is de gelegenheid weer opengesteld, om aardappelen onder toezicht van de Landbouw-Crisis-Organi satie te denatureeren en daarop dan een toeslag te verkrijgen. Het komt thans nog voor, dat aardap peltelers deze regeling niet kennen en aardappelen b.v. 0.70 per 100 K.G. voor voeder verkoopen, terwijl de kooper rus tig 1 Februari afwacht en dan f 1.50 toe slag er op krijgt plus de voederwaarde. De toeslag zal (behoudens nadere wijzi gingen) bedragen: voor aardappelen, die minstens nog geschikt zijn voor veevoeder en verder voldoen aan zekere eischen, in hoofdzaak de sorteering betreffende: vanaf 28 Sept. 1936 t.m. 30 Nov. 1936 0.70 per 100 K.G. vanaf 1 Dec. 1936 t.m. 28 Febr. 1937 0 80 per 100 K.G. vanaf 1 Maart 1937 t.m. 15 Juli 1937 0 90 per 100 K.G. Voor goede consumptieaardappelen, welke van 1 Februari t.m. 15 Juli 1937 ge denatureerd worden, zal in plaats van de hierboven genoemde bedraden f 1.50 per 100 K.G. worden uitgekeerd. Van 1 Februari af hebben dus de goede consumptie-aardappelen, die n'et verkocht worden, een waarde van 1.50 plus voe derwaarde, terwiil de minder goede aard appelen toch altijd nog 0.80 of 0.90 per 100 K.G. plus voederwaarde kunnen opbrengen, indien de aardappelen gede natureerd zijn met inachtneming van de daarvoor geldende bepalingen. De districtssecretarissen der Landbouw- Crisis-Organisatie voor Zuid-Holland ver strekken gaarne inlichtingen. men door ons verder leven uw werken, uw "bidden, uw strijden, als zegevaan ter over winning, altijd mee. Vervolgens sprak Pastoor v. Meeuwen een afscheidswoord. Spr. schetste Kap. Broers als het zonnetje in de pastorie, waarvan hij tot spr.'s grooten spijt moet scheiden. De Pastoor wensch te zijneerw. als het kan, nog meer werk toe voor Kerk en Maatschappij en Gods hulp bij dezè arbeid. Verschillende heeren voerden hierna nog het woord o.a. de heer Moerlands, als direc teur der Derde Orde, de heer Adr. Blom namens de K.J.C., de heer Schalkwijk na mens de Harmonie „St. Caecilia", de heer Th. Pannebakker namens de Prop.club „St. Michaël en de heer v. Koppen namens de voetbalver. „Trekvogels". Ontroerd dankte Kap. Broers de aanwe zigen voor hun hartelijk medeleven, waar na ieder in de gelegenheid werd gesteld persoonlijk afscheid te nemen. LEIDERDORP. Drie inbraken. Vannacht is in drie huizen in onze ge meente ingebroken, twee inbraken in Achthoven en een van der Valk Bouman- weg. Geld, doch geen aanzienlijke bedra gen en eenige sieraden werden ontvreemd. De dieven zijn door het openschuiven var een raam binnengekomen. ZOETERWOUDE. Mica. De Middenstandscampagne is met volle kracht ingezet. Gisteravond is de Mica-etalage op de Waterkade geopend, waarvoor zeer groote belangstelling ge trokken werd door een openlucht-bios- ooop. Het projectiebeeld was aan den over kant van het water geplaatst en vroolijke muziek hield er de goede stemming in, on danks het koude weer. Vandaag komt de tweede attractie met de Mica-vliegmachine-reclame. Door een achttal winkeliers zijn hiervoor prijzen uitgeloofd en ook het landelijk co mité geeft waardebons, die eveneens met de parachuten zullen neerdalen. ZOETERWOUDE (H. R.). Volksbond. Het bestuur maakt bekend, dat het aanstaande Maandagavond verga dering is. Daar het de eerste is in dit sei zoen, hoopt het bestuur, dat de leden zich nu eens van hun goede zijde laten zien en de vergadering goed bezoeken en de spre ker niet voor een leege zaal laten spreken. Als spreker zal optreden de weled. heer J. W. v. d. Akker, voorzitter van het Centraal bestuur. Houdt dus allen 12 October vrij en komt ter vergadering.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6