ZATERDAG 10 OCTOBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER NOG WEINIG VERANDERING. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige Oostelijke tot Noord oostelijke wind. Licht tot half bewolkt. Waarschijnlijk droog. Weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 771.8 te Oslo. Laagste barometerst.: 756.7 te Janmayen. Het hooge drukgebied breidde zich zoo wel naar Finland als naar den Oceaan uit. Het verloor echter aan zijn Noordzijde een weinig aan beteekenis, en ligt thans als een een langgerekte strook van bewesten Ier land tot beoosten Finland. De depressie over de Golf van Biscaje en Spanje vulde sterk op. Over het ge il eele vasteland van West-Europa, de Brit- sche eilanden en Zuid-Scandinavië is het rustig weer met weinig wind en uiteen- loopende bewolking. Over Zuid-Frankrijk valt eenige regen, evenals aan de Noorsche kust. De tempera turen zijn over IJsland, de Britsche eilan den, Frankrijk en Noord-Scandinavië wat gestegen. Over Duitschland, het Zuiden van ons land en Zuid-Scandinavië is het wat kouder. Op de meeste stations op het vasteland is de temperatuur nog ver onder haar normale waarde. Voor onze omgeving is het aanhouden van het fraaie herfstweer nog waarschijnlijk. LUCHTTEMPERATUUR. 9.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Zaterdagnam. 5.47 uur tot Zondag ochtend 5.50 uur. Van Zondagnam. 5.45 uur tot Maandag ochtend 5.52 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Zondag 11 Oct. nam. 2.27 uur. Maandag 12 Oct. voorin. 0.40 uur en nam. 1.uur. HET SPOORWEGONGELUK BIJ WOERDEN. Het opruimingswerk vlot. De opruiming van de bij het spoorweg ongeluk bij Woerden vernielde rijtuigen is thans zoover gevorderd, dat na gisteravond acht uur over twee sporen werd gereden, zoodat de dienst weer zonder vertraging van beteekenis kan functionneeren. PHILIPS EN DE DEVALUTIE. Loonsverlaging opgeschort. Naar aanleiding van het verzoek, dat de fabrieksarbeidersbonden op initiatief van de R. KL Fabrieksarbeidersbond richtten aan de N.V. Philips te Eindhoven om, in ver band met de gewijzigde monetaire politiek de op 28 September ingaande loonsverla ging voor de arbeiders (dus voor het fa briekmatige deel van de onderneming) in te trekken, heeft de directie in een gisteren gehouden conferentie meegedeeld aan dit verzoek te zullen voldoen in die zin, dat zij de loonsverlaging vooralsnog niet zal toe passen. TELEGRAMMEN EKINS IN MANILLA. De K.L.M heeft bericht ontvangen dat het Douglas toestel, met den Amerikaan- sohen journalist Ekins aan boord, om 17.45 uur te Manilla is geland. MIJNONGELUK IN TURKIJE. Tengevolge van een grondverschuiving in de Theye-mijnen in Turkije zijn verschei dene arbeiders gedood. Losse nummers van DE LEIDSCHE COURANT zijn verkrijgbaar bij: Sigarenmagazijn „IN SUL INDE" Heerenstraat 2 Sigarenmagazijn J. G. v. ZWIETEN v. d. Waalsstraat I Sigarenmagazijn SOMERWIL Hoogewoerd 24 ZANDVLIErs Boekhandel Haarlemmerstraat 117a KIOSK, Prinsessekade Bureau DE LEIDSCHE COURANT Papengracht 32. (Ai€K toont U hier de CALOR-koleukit, zeer practisch. Yoor kolen in papieren zakjes. Geen vuile handen, geen stof, geen gruis, geen verlies. In bruikleen! Inlicht, worden U gratis verstrekt door CALOR - Hooge Morschweg 148, Tel. 2760 (2 lijnen) Leiden. Billijke prijsverhoogingen. Door de Regeering is aan de Kamers van Koophandel verzocht om voor het ressort te willen optreden als instantie, om klach ten in ontvangst te nemen over ongemo tiveerde prijsopdrijving. Als gevolg daarvan is inderdaad een naaf verhouding klein aantal klachten ingeko men. Bij onderzoek bleken deze nagenoeg allen niet of weinig gegrond te zijn. Bij twijfel werd met het Departement overleg gepleegd. Het meest heeft het de aandacht der Ka mer van Koophandel getrokken, dat inzon derheid de middenstand zich ten deze zeer loffelijk heeft gedragen door de eerste schokken op te vangen, welke het Neder- landsche voLk door de depreciatie van den gulden kreeg te verdragen. De zeer te waardeeren maatregelen, door de Regéering genomen om ongemotiveerde prijsopdrijving tegen te gaan en het ernstige beroep der Regeering om haar in deze moei lijke tijden te steunen, hebben n.l. tot ge volg gehad, dat vele handelaren hunne in voorraad zijnde artikelen hebber: afgezet tegen prijzen die meei of minder aanzien lijk lager waren dan de prijzen, welke vol gens de thans noodzakelijk geworden nieuwe calculeering noodzakelijk zou zijn geweest. De omstandigheid, dat een fabrikant en handelaar verplicht is zorg te dragen, dat hij, na uitverkoop zijner voorraden, weer in staat is zich de nieuwe voorraden tegen de hoogere prijzen aan te schaffen, heeft de Regeering er toe geleid ermede accoord te gaan, dat de fabrikanten en grossiers hun aanwezige voorraden tegen de nieuwe prij zen aanbieden. Vooi den middenstand, welke direct aan het publiek verkoopt, geldt echter precies het zelfde, Middenstanders, die met een bepaald crediet bij de bank werken, moeten er daarom op letten straks in staat te zijn den zelfden goederen-voorraad in te kunnen koopen, zonder dat hun bankschuld van beteekenis oploopt. Hoe prijzenswaardig de houding van den middenstand dan ook moge zijn, dat deze tot nog toe de prijzen van de in voorraad zijnde artikelen nagenoeg niet heeft ver hoogd, thans meen ik het koopend publiek erop attent te moeten maken, dat de mid denstand tut zelfbehoud gedwongen geacht moet worden een zelfde houddng aan te nemen als aan de fabrikanten en grossiers uitdrukkelijk door de Regeering is toege staan. Eenerzijds dient er daarom met alle kracht gestreden te worden om ongemoti veerde prijsopdrijving tegen te gaan, ander zijds- wek ik het koopend publiek op om middenstanders, die zich reeds zoo loffelijk hebben gedragen, geen enkel verwijt te maken, als zij ook hun aanwezige voorraden tegen de nieuwe prijzen ver koopen. Dat de middenstanders ten deze een soepele hou ding zullen aannemen, daarvoor is de gang van zaken in de afgeloopen weken genoeg zaam borg. Dat de prijsverhooging zich overigens, en vooral bij goederen, die kant en klaar uit het buitenland komen, niet kan beperken tot het percentage, dat de gulden is gede- precieerd, spreekt van zelf. Niet de gulden toch is de maatstaf naar welke buitenland- sche goederen moeten worden betaald, maar de dollar en het pond. Kocht men vroeger in Engeland een be paalde hoeveelheid goederen voor 100. dan moest men daarvoor 750.betalen. Wil men echter thans 100.goederen in Engeland koopen, dan heeft men daarvoor noodig 940.Op deze 750.— omgere kend, beteekenit zulks een stijging van 25%. Nu de gulden echter iets meer dan 20% in waarde is gedaald, zal de prijsverhoo ging van dergelijke producten in het alge meen dicht bij de 30% komen. Aan omzet belasting en invoerrecht moet, wanneer men aan de grens in guldens omrekent, meer betaald worden dan vroeger. In den loop der laatste jaien is de waar de van den goederen-voorraad, welke win keliers of handelaren hadden, regelmatig gedaald, terwijl de schuld aan credietin- stellingen dezelfde bleef. Diverse, voorheen welgestelde winkeliers, hebben door deze niet geringe waardedaling een belangrijk bedrag van hunne spaar duitjes verloren, anderen zijn in min of meer groote financieele moeilijkheden ge raakt, en het is dan ook zeer begrijpelijk, dat de winkeer, die thans nog eenigen voor raad heeft, dezen voorraad niet wenscht af te geven tegen de oude prijzen, wanneer nieuwe aanvulling hem belangrijk meer kost. Dit dient het publiek ook te begrijpen. Om nu te voorkomen, dat men winke liers ervan zou betichten immoreel te han delen, wanneer ze deze goederen in prijs zouden verhoogen, wil ik op het boven staande wijzen. TEN CATE BROUWER, Voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland te Leiden. OOK DE JEUGD wil graag meewerken aan het welslagen van de Alma. Daartoe is reeds gelegenheid gegeven (loten-verkoop, enz.), maar er wordt nog een andere pracht missie-propaganda voor de jeugd georganiseerd. We kunnen hier over Maandag meer mededeelen. MINSTENS ééN MISSIELOT?? Schrikkelijke vergissing!! Weken lang wordt er geadverteerd: Ieder koope m in s t en s één lot voor de ALMA. Schrikkelijke vergissing!! Natuurlijk wordt bedoeld, dat elke Ka tholiek, elk individu tot aan den baby in de wieg toe voorzien moet worden van m i n s t e n s één lot; maar men maakt er van: elk gezin maar één lot!! Schrikkelijke vergissing!! Natuurlijk staat minstens heel vet ge drukt, dat wil zeggen, dat op z'n aller minst elk Katholiek er zeker een moet heb ben, maar liefst veel meer en men maakt er van: ik heb mijn missieplicht al weer voorloopig voldaan met één, zegge één lot te hebben gekocht!! Schrikkelijke vergissing!! Een ramp die eenheidsge dachte!! Maar Katholieken van Leidpn en omge ving, dan wordt de grootsche ALMA een droef échec. Laten allen zich eens realisee- ren, wat het zeggen wil zoo'n geweldige onderneming als de ALMA te financieeren. Twaalf Congregaties komen van hun heb ben en houden vertellen en laten zien van wel heel de wereld. Succes van de Missie- week moet zijn: vermeerdering van gebed en finantieelen steun aan de Missie. Maar als de ALMA eens meer zou kosten dan opbrengen? Om dit risico te vermijden, dient de Ver loting. Al zijn er vier hoofdprijzen, elk ter waarde van honderd gulden, toch is de lo ten prijs maar 25 cents!! Maar dan moeten er ook twin tigduizend weg!! Als men dezer dagen u vraagt, koopt dan, koopt dan en denkt dan niet aan minstens één, maar aan zooveel als uw beurs het toelaat!! Ze vliegen weg, de loten voor een kwartje met prijzen van honderd gulden! Loterijcommissie. AAN ALLE R.K. MEISJES VAN LEIDEN. Elk jaar is het onze gewoonte 'n speciale propaganda-middag te .houden voor de meisjes, die dit jaar hun Plechtige H. Com munie hebben gedaan, van school af zijn of de H.B.S. of Muloschool bezoeken. Zoo ook dit jaar. Aan velen is er 'n uitnoodigmg gezonden maar ook degenen, die deze uitnoodigirtg niet hebben ontvangen en tóch graag eens nader met de Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie „De Graal" willen kennis maken, zijn van harte welkom. De middag wordt gegeven in de Aula van de R.K. H.B.S. in de Mariënpoelstraat en begint om 4 uur. Aan de zaal kunnen jul lie gratis-entree bewijzen bekomen. Waarom wordt nu deze middag gehou den? Och voor sommigen is het aardig om leuk tooneel te zien spelen, te hooren zin gen enz, maar, wat is de werkelijke be doeling? De Paus roept héél de Katholieke jeugd op om deel te nemen aan de Katholieke Actie dat is: de deelneming der leeken aan het Hiërarchisch Apostolaat. De Katholieke jeugd staat paraat. Maar ben je daar ook bij? Ben je al aangesloten? Of ga je het doen? Wacht niet te lang met aansluiting. Voor degenen, die niet kunnen komen en zich toch interesseeren voor onze clubs, laten wy hieronder 'n clubrooster volgen. Sport „Actief, Kleuters: Dinsdag van 50 uur in de Heerensingelschool. Zaterdag van 34 uur in de gym.zaal van de Ursulasteeg. Aspiranten: Vrijdags van 6.157.15 uur in de zaal van de Ursulasteeg. Vrijdags van 7.158.15 uur in dezelfde zaal. Dames: Maandag van 8.309.30 uur in de zaal van de Ursulasteeg. Vrijdag van 8.309.30 uur in de zaal van de R.K. H.B.S. De contributie bedraagt voor meisjes van 612 jaar 0.10 per week, van 1210 jaar ƒ0.15 per week en boven de 16 jaar ƒ0.20 per week. Kinderkoor: voor meisjes van 10 15 jaar in het Graalhuis op Woensdag van 2.303.30 uur. Contributie 0.10 per week. Kruiskinderen: zijn leerlingen van de 5e en 6e klas op Woensdag in het Graal huis van 23 uur. Contributie 5 ets. per week. Clubs: Zondag 56.30 uur zang. Maandag: 7.309 uur volkszang; 89.45 uur naaien voor armen, naaiclub, missie- handwerken, handwerken. Dinsdag: 89.30 uur Engelsch voor be ginnen en huisvlijt voor gevorderden. Woensdag: 89.30 uur naaiclub, reidan sen van jongen en reidansen voor ouderen, huisvlijt. Donderdag: 89.30 uur reidansen, alg. ontwikkeling voor leden boven de 18 jaar. 8.159.45 uur vioolclub. Vrijdag: 8.3010 uur E.H.B.O.-cursus; 8—9.30 uur tooneelclub. Zaterdag: 2.304 uur huisvlijt voor Mulo-meisjes; 67.30 uur reidansen voor Mulo-meisjes; 78.30 uur cadettenclub. De contributie bedraagt: voor meisjes van 1314 jaar 0.10 per week; voor meisjes tusschen 14.16 jaar 0.15 per week; voor dames boven de 16 jaar 0.20 per week. Iedere avond gelegenheid om zich t® la ten inschrijven van 7—8.30 uur AANBIDDINGSDAG IN 'T ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. De dagen van 't triduum voor de jon gens van 't St. Franciscus-Liefdewerk zijn alweer voorbij. De opkomst was zeer goed. Niettegenstaande 't zoo koud was en velen nogal veraf wonen, hebben ze trouw de oefeningen bijgewoond. 't Was wel droevig om aan te zien, dat er zoo velen bij waren, die geen overjas hadden. Ik maak van deze gelegenheid ge bruik om er op te wijzen, dat er in ons pa tronaat nog altijd een garderobe is. Kleedingstukken, jassen, jasjes Isn blou ses enz., die misschien na eenige verstel lingen nog goed te dragen zijn, worden al tijd door ons dankbaar aanvaard. Ook aan schoenen is groot gebrek. Zet de schoe nen, die voor uw jongen te klein zijn ge wonden, niet op zolder, we kunnen ze best gebruiken. In alle maten. We hebben dreu- messen van 7, 8 jaar en jongens van 14, 15 tot 20 jaar en verder. Denkt u dus aan onze jongens? Zondag a.s. sluiting van 't triduum. Den heelen dag tot aan het Plechtig Lof blijft 't Allerhei ligste teraanbidding uitge steld. Vanaf half tien is de toegang voor iedereen vrij. (Ingang Nieuwstraat). We verwachten, dat zeer velen zich de kleine moeite zullen getroosten naar de Nieuwstraat te gaan om het Allerheiligste in onze kapel te komen aanbidden. Vanaf 5 uur is er voor belangstellenden tevens gelegenheid ons Patronaat te be zichtigen en 'n kijkje te nemen van het werk, dat er door de dames en heeren voor onze jongens verricht wordt. Uw komst wordt zeer op prijs gesteld. P. G. PEERDEMAN O.F.M. VER. „SA. VERONICA". Morgen zal in de Hartebrugskerk een collecte met open schaal gehouden worden ten bate van de Ver. „Sa. Veronica". Tot steun aan stille armen. Zou 't nog noodig zijn, deze collecte in ieders milddadigheid van harte aan te be velen? De nood, welke door deze Ver. de laat ste jaren gelenigd is, is niet in cijfers uit te drukken. De vreugde, gebracht in menig stil-arm gezin door het verstrekken van een heer lijk pak kleeding voor ouders en kinderen laat zich niet beschrijven. Geeft daarom uw aalmoes morgen met milde hand, opdat deze Ver. menig gezin, dezen winter, in de noodzakelijkste behoef ten kan helpen voorzien. PROPAGANDA-AVOND K.JJH.V. Wij vestigen er de aandacht op, dat mor gen van 11 tot 2 uur aan de Burohtzaal ge legenheid bestaat voor het koopen van kaarten en het bespreken van plaatsen voor den openingsavond der K.J.M.V., waarop de weleerw. heer Henri de Greeve zal spre ken en den aanwezigen verder een geva rieerd programma geboden zal worden door de K.J.M.V.-tooneelclub en den K.J. M.V.-band. Een avond van ernst, waarop toch geens zins de gezonde vroolijkheid zal ontbre ken. Ook des avonds zullen aan de Burcht- zaal nog kaarten verkrijgbaar zijn. Jonge middenstanders, leden en niet-le- den, kunnen uitsluitend tusschen 11 en 2 uur him gratis toegangskaart afhalen. JONGERE WERKLOOZEN. Werkkampen. Om misverstand te voorkomen is het ge- wenscht het volgende aan belanghebben den mee te deelen. Het kamp te Egmond zal vermoedelijk pas eind November aanvangen. Dit uitstel komt hoofdzakelijk door onzekere finan cieele condities. Nu dit echter gunstig is opgelost hoopt men over een maand te kunnen aanvangen. Voor het kamp te Baarn meldden zich tot nu toe slechts 5 personen. 26 Oct. begint een nieuw kamp. dat veertien dagen duurt. Eisch is, dat men lid is van St. Jos.-Gez.- Ver., K.J.M.V. of kath. vakorganisatie. Aanmelden kan in de komende week ge schieden in het Gezellenhuis bij den huis meester, 's avonds van 8 tot 10 uur. AGENDA LEIDSCHE KUNSTVEREENIGING Tentoonstelling in de Lakenhal Het winterseizoen van de Leidsche Kunst- vereeniging is gistermiddag in de Laken hal geopend met een tentoonstelling van beeldhouwkunst van J. Altorf, I. Mendes da Costa, John Radecker en L. Zijl, alle werken zooals reeds gemeld afkom stig uit de collectie van den heer H. P. Bremmer. In tegenwoordigheid van verschillende genoodigden heeft mr. J. Slagter, voorzit ter der L.K.V., gistermiddag deze tentoon stelling geopend. Hij dankte hierbij den heer Bremmer, die zijn kunstverzameling welwillend in bruikleen afstond. Over dit werk van Al torf, Da Costa, Radecker en Zijl wilde spr. bij de opening van deze tentoonstel ling niet spreken, omdat hij dit werk vol doende bekend en geliefd acht. De heer Bremmer gaf hierna een inte ressante uiteenzetting over de geëxposeer de kunstvoorwerpen tijdens een rondgang, die hy met de aanwezigen door de beide tentoonstellingszalen maakte. Hij wees er daarbij op, dat de beide oudere kunste naars Zijl en Mendes da Costa een zeer LEIDEN. Zaterdag, vanaf 's middags 2 uur voortzet ting der Fancy Fair van S. Augustinus. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Jasperse, Kortmann, Meijboom, Poortman en Renaud. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dok ter Varekamp, Tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 Oct a.s. waargeno men door de apotheken: C. B. Duyster, N. Rijn 18, telefoon 523 en J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, telefoon 274. tegengestelde kimstuiting vertegenwoordi gen: het werk van Mendes da Costa met zijn sociaal-ethischen inslag, dat van Zijl, dat geheel gebaseerd is op het principe l'art pour l'art. Bij Altorf vinden we het stylistische om het styleeren op zichzelf, terwijl Radecker evenals Zijl, de kunstenaar k l'improvlst is, maar dan meer in het fantastische. De collectie zal geëxposeerd blijven tot 1 November, Fancy-fair ten bate der studenten St. Vincentius-conferentie Gisteravond werd onder het zingen van het Augustinuslied door den praeses van de Studentenver. St. Augustinus de aange kondigde Fancy-fair in het „Eigen Huis", Rapenburg 24, geopend. Vooral van stu dentenzijde bestond er groot enthousias me. Vele malen moest het rad van avon tuur zich wentelen en even vele malen werd dan onder daverend gejuich het ge wonnen fleschje wijn gekraakt. Ook de andere stands hadden echter groote belangstelling: waarzeggen is nu eenmaal iets waarvoor zelfs nog in dezen nuchteren tijd belangstelling bestaat, ter wijl de vroolijke keuken, het trouwtrekken en de schietsalon voor velen een enorme aantrekkingskracht was. Vóór in de Fan cy-fair was een gezellig zitje gemaakt, waar zoo nu en dan een strijkje de stemming er in wist te houden. Zcoals gezegd, waren er veel studenten, de Leidsche Katholieke burgerij mocht echter wel in beteren getale opgekomen zijn, Hedenmiddag en -avond is echter de Fancy-fair nog geopend, zoodat men dan nog kan genieten van een echt gezellige kermisstemming .En men vergete niet het goede doel ervan! LEIDSCHE EXPL. MIJ. VAN GOEDEREN Verlies f16.349 (v. j. winst f 10.459), totaal-verlies thans f 85.644. Aan het jaarverslag van de Leidsche Exploitatie Mij, van Onr. Goederen ont- leenen wij het volgende. De resultaten over het afgeloopen boek jaar zijn buitengewoon teleurstellend te noemen. De groote werkloosheid, de ab normale overproductie van huizen enz. heb ben huurdaling in hooge mate versneld. Op de basis van 1 Jan. 1931 zijn de huur prijzen met gemiddeld 20 pet. gedaald. Huurderving daor leegstaan bedroeg daar enboven nog 8 pet. van de huurprijzen. Daartegenover stond geen enkele verla ging van renten of publieke lasten. Tenzij ten spoedigste verlaging van deze lasten tot stand komt, zal de huurdaling tot een catastrophe leiden. Ook de resultaten van het grondbedrijf waren zeer slecht. In het begin van het jaar werden nog enkele terreinen tegen bevredigende prijzen verkocht. De hypo theek- en credietcrisis heeft echter den handel volkomen lam geslagen. Gezien het groote overschot van woningen in de prijsklasse voor den bouw, waarvoor de terreinen van de L.E.M.VO.G. door de be bouwingsvoorschriften der gemeente zijn aangewezen, is in de naaste toekomst geen opleving te wachten. Overwogen wordt dan ook de terreinen zoodra zich de ge- schikste gelegenheid voordoet in hun ge heel van de hand te doen. Een dergelijke verkoop zal wel een belangrijk financieel offer vragen, waartegenover staat verbete ring in de liquiditeit en een verlaging van drukkende rentelasten. De directeur zegt aan het slot van het jaarverslag, dat de toestand der vennootschap hem met de grootste zorg vervult. Hij durft zich niet aan een voorspelling wagen wat de toe komst zal brengen. Op de balans per 31 Dëc. 1935 komen o.a de volgende posten voor: Activa: Huizen, bouwgronden en lande rijen 1.486.050 (1.218.963), hyp. u/g. 4235 (9415), deb. ƒ25.264 (30.572), aand. dochter-mijen ƒ16.001 (als v. j.), voor schotten aan dochter-mijen ƒ37.087 (33.590), kas ƒ3002 (7633), vooruitbet. as surantie en verdere kosten ƒ1071 (1421), saldo verlies per 31 Dec. 1934 69.295 ƒ79.754), verlies 1935 16.349 totaal ver lies ƒ85.644 totaal balanstelling 1.659.883 (3.140.927). Passiva: Aand.kap. ƒ1.014.449 (1.500.000) obl.leen. 6,5 pet ƒ2000 (als v. j.), abl. 6 pet. ƒ37.750 (38.250), obl. 5 pet. ƒ229.500 (243.500), opgen. gelden ƒ19.162 (29.076), cred. ƒ599 (1884), storting op in verkoop zijnde perc. ƒ4715 (3567), te bet. coup. 1934—35 1328 (1102), rente bouwterr. 33.897 (23.432), res. dub. bed. ƒ17.602 (17.500), loop. hy. rente ƒ15.562 (15.755), nog te bet. expl.kosten ƒ3513 (4569). De winst- en verliesrekening vermeldt: Debet: Hyp. rente 55.797 (62.419) .inte rest ƒ2159 (6940), expl. kosten en alg. kosten ƒ36.696 (40.133), res. dub. ƒ2000 winst (10.459), totaal ƒ99.654 (119.951) en Credit: Huur ƒ69.121 (77.443) winst op verkoop van gronden en huizen ƒ14.183 (42.508), verlies 1935 ƒ16.349

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2