BINSPAG 6 OCTOBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 HOCKEY Dames: ZuidwyckGr. Willem 13. Doordat Zuidwyck onvolledig en slechts met 10 dames speelde, hebben de Graaf Willem dames gemakkelijk kunnen winnen want de achterhoede was te zwak om aan het goede combineerende spel van haar tegenstanders weerstand te bieden en de voorhoede kreeg te weinig ballen toege speeld om den achterstand in te kunnen halen. Door tweemaal snel doorbreken van Gr. Willem is de stand voor de rust 02. Na de rust zijn de Zuidwyck-dames iets beter ingespeeld maar door pech, komt het nog niet tot doelpunten. Gr. Willem weet haar voorsprong te vergrooten door 'n fraai hoekschot. De Zuidwyck midvoor redt hierna de eer voor haar club (13). Heeren: Zuidwyck IH. D. S. II 14. De heeren hebben ln hun eersten wed strijd in de eerste klas het er behoorlijk afgebracht ondanks ze verloren hebben. De H. D. S.'ers vallen flink aan, maar Zuidwyck weet er wel raad mee. Er wor den goede aanvallen opgezet, maar beide achterhoeden zijn safe. Uit 'n goeden voor zet door den H. D. S. midvoor neemt deze het eerst de leiding maar Zuidwyck maakt spoedig daarna gelijk (11). Na de rust wordt er fanatiek gespeeld, maar dan komt er een inzinking bij de Zuidwyckers waarvan H. D. S. profiteert om den stand in hun voordeel te verande ren. Vooral hun midvoor toont zich een goed schutter. Het spel is nu op de Zuid- wyck-helft en hun keeper weert zich da nig, maar moet toch voor de overmacht zwichten. Dan komt het einde van 'n zeer prettigen en sportieven strijd. WANDELSPORT „DOCOS". Zondag 11 Oct. organiseert de R. K. S. V. „Teylingen" te Sassenheim de eerste van de door haar te houden serie Wandeltoch ten. De afstand van deze Marsch bedraagt 20 km. Leden van DOCOS, die aan deze marsch wenschen deel te nemen, kunnen zich opgeven bij H. J. Averdick, Oude Sin gel 148. De inschrijving sluit Woensdag avond. Dit is de eerste marsch, waaraan de nieuwe vereeniging zal deelnemen. Het bestuur hoopt dat zeer vele leden zullen medeloopen opdat DOCOS denzelfden gunstigen indruk zal maken welke De Bataven steeds in R. K. Wandelsportkrin gen hebben gehad. POSTDUIVEN T. B. .-concours, T. B. C. concours Quievrain België der Leidsche Postduivenvereeniging „De Vriendenclub". De uitslag is als volgt: in concours 885 duiven, welke om 8.15 uur in vrijheid werden gesteld en als volgt op Hokcoördinaat konden worden geklasseerd (De plaatsnamen zijn aangeduid als volgt: V. Voorschoten, H. Den Haag, R. Rijswijk, Alp. Alphen aan den Rijn, B. Boskoop, A. Aalsmeer; N Noordwijk, W. Wassenaar, L. Lisse, O. Oegstgeest; waar geen letter bij staat is de deelnemer te Leiden geves tigd). G. J. Zwaan 1, 17 en 43 winnaar der Beker Vriendenclub en de Bokaal der T. B. C. vereeninging Leiden: P. Ververgaert H 2 winnaar van de medaille der Minister van Defensie; W. Oltmans R. 3; J. Rooda Alp. 4 en 36; P. v. d. Berg B. 5. 81 en 90; L. Gijsman v. c. 6 en 166; B. J. Fasel 7; A. P. v. d. Voort 8. 12, 75. 117, 118 en 176; D. Baardse A. 9; P. H. Rijke A 10; H. E. Reij H. 11 en 46; M. Hoek N. 13 en 100; N. Kloosterman H. 14, 124 en 142; J. Philippo 15 en. 140; G. van Dam A. 16, 58 en 101; N. Klinkenberg N. 18; H. Verbeek A 19, 20, 34, 59, 151 en 155; P. v. d. Leek 21, 26 en 73: J. Rakhorst N. 22. 27, 28, 53. 87, 89. 95, 122. 130, 165 en 171; W. Ie Mair V. 23, 30 en 159; P. van Zijp 24; W. Ie Mair 25, 102 en 154; W. Warnecke 29 en 45: J. Spek B. 31; J. H. Grceneveld W. 32, 49 en 123; P. van Dijk B. 33; A. Verbeek A 35; Joh. Baarsse A. 37, 68 en 98: A. v. d. Zwan N. 38; Joh. Neuteboom Jr. 39. 82 en 125; P. v. d. Berg 40 en 126: J. N. Arends H. 41 en 128; G. B. Stevens A. 42 en 153; G. Lamorée B. 44, 83 en 109; C. v. d. Zaal L. 47 en 60; W. Florissen W 48 en 133: G. van Of wegen Alp. 50 en 149: F. van Putten H. 51; J. Vlie land 52; Ruigrok v. d. Werve L. 54. 57, 139. 143 en 162; G. Paardekooper L. 55 en 144: Joh. Postma A. 56, 62 en 138; Chr. v. d. Pluym 61, 148, 156 en 161; Gebr. Boot N. 63; E. Diikstra H. 64 en 137; H. M. Hul- scher Alp. 65, 104, 121 en 134; C. Vlaardin- gerbroek 66 en 80; J. B. Cramer N. 67; L. J. Moor H. 69; K. Brandt 70; L. v. d. Nieu- wendijk 71. 91, 115 en 152: G. A. Adrichem V. 72, 78, 108. 129, 160 en 170; Joh. Vogelen- sang 74 en 172: A. van Dijk 76 en 132; J. P. Brederode W. 77; H. Lansink H. 79: L. v. d. Berg H. 84; J. Kamerbeek B. 85; A. Smink H. 86 en 163; J. Carper V 88: A. O verdam D. 92; J. Cramer N 93; A. Piket 94; J. Koster 96 en 131; K. J. Waasdorp W. 97. 112. 146 en 177; P. van Dijk H. 99; F. Hofman 103; J. Brouwer W. 105; W. v. d. Steen 106 en 145; P. Helverstein 107; B. Versteeg V. 110; J. Vliegenthart O. 111; A. H. Korenhof 113: A. C. Ami W. 114; W. J. Broers H. 116; L. W. Veen H. 119 en 169; K. Scheffer W. 120* J. L. de Groot W. 127; A. v. d. Hulst 135; J. H. Berghuis H 136; N. J. la Grand B 141 en 158; A. Flippo 137; J. Fase B 150; D. Passchier N. 157; M. Schrauwen D 164; K. J. de Rooij H. 167; H. Klein 168; H. W. Martens Alp. 173; G. A. L. v. d. Reijden 174 en J. Passchier N. 175. De eerste duif werd geconstateerd om 12—3241 en maakte een senlheid van 767.20 meter per minuut. De laatste prijs- winner om 141522 en maakte een snel heid van 548.77 meter per minuut. PAARDENSPORT DRAVERIJEN TE DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen te Duindigt luidden: Prijzendraverij vierde klasse, afstand 1740 m. om den zesden aanmoedigings prijs: 1. IJsco (1700 m.) eig. A. G. Hibma in 1 min. 37.6 sec.; 2. Xsia (1720 m.) eig. Th. L. van der Sande in 1 min. 36.8 sec. Ren op de vlakke baan voor paarden van drie jaar en ouder, gereden door heeren. Afstand 1800 m., om den Quinolaprijs. 1. Kertijs eig. luit. J. J. Gruppelaar, 2 min. 4 sec.; 2. Beret, eig. stal Gruno op 5 leng ten. Prijzendraverij eerste klasse afstand 2060 m. om den elfden heerrijdersprijs: 1. Allegheny (2060 m.) eig. M. France 1 min. 28.5 sec.; 2. Olympia (2040 m.) eig. Th. L. v. d. Sande 1 min. 30.2 sec. Prijzendraverij tweede en derde klasse afstand 2040 m. om den Orchideeprijs. 1. X-smiling (2080 m.) eig. J. Haan 1 min. 29.8 sec.; 2. Zora (2080 m.) eig. stad Valke veen 1 min. 31.5 sec. Ren op de vlakke baan voor paarden van drie jaar en ouder, gereden door heer- rijders en jockey's afstand 2000 m. om den Quirinalprijs: 1. Mephistopheles, eig. Th. Balfour Farm 2 min. 15 sec.; 2. Henyaj, eig. luit. G. F. Immink op een lengte. Heatprij zen draverij eerste klasse af stand 1700 m. om den Ostaraprijs: eerste heat: 1. Xoli (1700 m.) eig. A. Sierdsma 1 min. 28.4 sec. Tweede heat: 1. Allegheny (1760 m.) eig. M. France 1 min. 26.2 sec. Beslissende heat: 1. Allegheny (1760 m.) eig. M. France 1 min. 28.2 sec.; 2. Xaverius (1720 m.) eig. M. Poelsma 1 min. 33.9 sec.; 3. Xoli, (1700 m.) eig. A. Sierdsma. LUCHTVAART WAT IS HET DOEL EN WAT ZIJN DE KANSEN VAN HET DRIETAL? De eerste vlucht van de K.N.I.L.M. naar Manilla. De sensationeele race om de wereld van drie Amtrikaansche journalisten is, in let terlijken en figuurlijken zin, uit de lucht komen vallen zoo onverwacht, dat de juiste toedracht der zaak eenige toelichting be hoeft. Waarom hebben juist nu drie menschen tegelijk het plan opgevat een ren om de wereld te maken? Immers er is niets nieuws onder de zon: Philias Fogg reisde in 80 da gen den aardbol rond. Dr. Falconer wilde een record van 20 dagen vestigen met be staande luchtdiensten. Maar zijn plan faal de, omdat het traject over don Stillen Oce aan door de Pan American Airways nog r.iet voor passagiersvervoer werd openge steld. Zoodat de laatste schakel in dr. Fal coners reisschema ontbrak en de Globetrot ter op het strand van Manilla rustig op de boot moest wachten. Sindsdien is de toestand in, of liever: boven den Grooten Oceaan gewijzigd. Met ae grcote China Clipper van de P.A.A. wor den reeds geregeld menschen vervoerd, doch deze waren employé's van de lucht vaartmaatschappij. Toen evenwel eenigen tyd geleden ook de echtgenoote van een der beambten van het vliegveld te Manilla den „oversteek" medemaakte, ontstond hierover beroering in Amerika. De regeering heeft dan ook tenslotte de vergunning uitgereikt om passagiers te doen vervoeren op de lijn San FrarciscoManilla. Den 16den van deze maand heeft de eerste vlucht plaats, in Westelijke richting, terwijl den 21sten Octo ber de eerste China Clipper me1 passagiers van de Philippijnen naar Amerika zal star ten. Nu is het dus inderdaad mogelijk de reis om de wereld met behulp van bestaande luchtlijnen te volbrengen. Behoudens de verbinding tusschen het Aziatische vaste land en de Philippijnen, welk traject nog per boot of met gehuurde vliegtuigen moet worden afgeiegd. Drie groote Amerikaansche krantencon cerns hebben nu besloten hun lezers het relaas van een dergelijke vlucht voor te leggen. Het zijn: de z.g.n. Yellow Press van William Randolph Hearst, die mej. Kilgal- len afvaardigde, de „Scripps Howard Press", voor welk concern de heer Ekins werd uit verkoren, terwijl de heer Kerian voor de North American Newspapers Association reist. Het drietal had de sportie/e afspraak ge maakt om alleen onderweg plaats te bespre ken vooi de vliegtuigen, die hun in Ooste lijke richting zouden brengen. Al is deze race uitgeschreven ter gelegen heid van de opening van den eersten pas- sagiersdienst ManillaSan Francisco, is de mogelijkheid toch niet uitgesloten, dat één van de rivalen, en wel de heer Ekins een snellere vlucht maakt dan zijn beide col lega's. Want officieel staat wel den 21sten October vermeld voor de eerste passagiers- vlucht, maar besprekingen zijn nog gaande om ook voor het op 16 October vertrekken de vliegtuig uit Manilla passagiervervoer open te stellen. En zooals de zaken er thans voor staan, maakt de heer Ekins de beste kans om vóói den 16den October op de Phi- Lppijnen te zijn. Zijn reisschema houdt ook nog een zeer belangrijke vlucht in. Hij heeft n.l. een vliegtuig van de K.N.I.L.M. gecharterd om van Balikpapan via Tarakan, Malabang en Ilo-Ho naar Manilla te vliegen. Dit zal de eerste keer zijn, dat de K.N.I.L.M. van Ne- derlandsch Indië naar de Philippijnen vliegt, een voorbereidende vlucht dus voor de aansluiting van de Indiëlijn der K.L.M. op Amerika. De journalist Ekins heeft, evenals zijn beide collega's, zich nog bevindend in de „Hindenburg", de K.L.M. verzocht een plaats te reserveeren voor het Zaterdag uit Amsterdam vertrokken postvliegtuig de „Kwak". Dit was evenwel onmogelijk, daar de Indiëvliegiuigen van de K.L.M. de laat ste maanden zeer vol zijn en zelfs tot de laatste plaats uitverkocht zijn voor alle nog te vertrekken toestellen tot in Nov. De K L.M. heeft thans voor haar Indiëlijn 60% meer vraag dan aanbod. Doch te elf der ure kon de heer Ekins nog een plaats krijgen, waartoe hij de gereserveerde plaat sen van een Engelsch echtpaar uit moest koopen. De „Hindenburg", die Vrijdagavond tt- Frankfort aan moest komen, had met tegenwind te kampen en verscheen eerst Zaterdagmiddag om 3 uur boven Frankfort, zoodat de Amerikaansche journalist zijn aansluiting cp de Kwak miste. Hij heeft terstond een extra vliegtuig van de K.L.M. gecharterd, ae Flamingo, waarmee gezag voerder Tepas hem van Frankfort over Weenen r.aar Athene heeft gevlogen, waar de heer Ekins nog ruimschoots op tijd was voor het Indiëvliegtuig. Vrijdag 9 October zal hij nu in Indië zijn, waar hij met het lijntoestel van de K.N.I. L.M. den volgenden dag reeds naar Balik papan vliegt, om vandaar met het reeds ge noemde extra vliegtuig naar Manilla het luchtruim te kiezen. De heer Ekins zal dus 13 October te Ma- nille zijn, dus drie dagen voor het vermoe delijke vertrek van de eerste China Clip per. Zijn beide rivalen zijn minder fortuinlijk geweest. Mej. Kilgallen is van Frankfort met den .jjndienst naar München gevlogen en eergisteren bracht de Deutsche Luft hansa haar naar Rome, vanwaar zij per trein naar Brindisi is vertrokken, om daar in het toestel van de Imperial Airways te stappen. De heer Kerian zal met hetzelfde toestel van de I.A. naar Alexandrië vliegen. Hij vloog met' een extra vliegtuig van de Lufthansa van Frankfort naar Bazel en heeft daa.. den nachttrein naar Brmdisi kun nen pakken. Dit tweetal volgt deze route: via Basra, Delhi en Calcutta naar Penang, waar zij Zondag 11 October aankomen. Van Penang brengt de I.A. de reizigers naar Hongkong, waar zij met een extra vlieg tuig of met de boot naar Manilla moeten gaan. Wanneer de heer Ekins reeds te Manilla is, staan zijn collega's nog op het strand van Hongkong. De man van de Scripps Howard "Press heeft dus de beste troeven in handen. MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT. Tijdens oefeningen is een Britsch militair vliegtuig van het militair vliegveld Novar boven de Firth of Moray omlaag gestort en rn zee verdwenen. Piloot noch toestel wer den teruggevonden. HAAGSCH GERECHTSHOF. Het ongeluk met den „Ooievaar". Voor den raadsheer-commissaris mr. Paré is gisteren voortgezet de door het Haagsche Hof bevolen enquête, gehouden in de pro cedure tusschen mevrouw D. Young, we duwe van don heer C. A. A. Baudart, en de K.L.M., betreffende de vordering van eerstgenoemde tot vergoeding van de vol ledige schade, geleden door den dood van haar echtgenoot, die verongelukt is bij het ongeval met het vliegtuig „Ooievaar" bij Bangkok. Aan de K.L.M. was opgedragen, door ge tuigen te bewijzen, dat bij het sluiten van de vervoersovereenkomst de, heer Baudart heeft bewilligd in de uitsluiting van elke aansprakelijkheid voor de K.L.M., in hel bijzonder ook jegens zijn nabestaanden. Bij de gistermiddag voortgezette enquête werd de heer Holst gehoord, die tot April 1931 belast was met de leiding der handels- vereeniging HollandSiam te Bangkok en als zoodanig vertegenwoordiger van de K.L.M. aldaar. Hij verklaarde, gemeend te hebben in het belang van de K L.M. te handeeln, door de passagiers een verklaring te laten teeke nen, waarin zij afstand deden van de aan- I sprakelijkheid van de K.L.M. ter zake scha de door de passagiers persoonlijk of aan hun bagage geleden. Het lag in zijn bedoeling, om elke aan sprakelijkheid uit welken hoofde en jegens wie ook. uit te sluiten. Deze verklaring verviel, toen getuige de beschikxing over tickets kreeg. Getuige kan zich niet herinneren of op deze tickets een verklaring ter zake van uitsluiting van aan sprakelijkheid voorkwam. Als datum voor een contra-enquête werd 23 November bepaald. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Verkeersovertredingen. G. A. A. te Santpoort heeft niet gezorgd, dat zijn vrachtauto, die hij des avonds on verzorgd had achtergelaten op den Rijks weg te Sassenheim, behoorlijk was verlicht. Het gevolg was geweest, dat een andere auto, boven op de onverlichte auto terecht was gekomen, waardoor eenige schade was ontstaan. Na twee getuigen gehoord te hebben was de eisch 10 subs. 4 dagen. Uitspraak con form. S. B. te Haarlem, die verstek liet gaan, heeft in de Hoofdstraat te Sassenheim een motorrijwiel aangereden, dat gepar keerd stond langs den rechter trottoir band. Als de verdachte iets meer naar links had uitgehaald, wat zeer goed mogelijk was geweest daar er geen tegenliggend verkeer was, dan was er niets gebeurd. Nu was de motor het kind van de rekening geworden. Eisch 12 subs. 6 dagen. Uitspraak 15 subs. 5 dagen. A. J. de V. te Rotterdam heeft met zijn auto zonder noodzaak het linker wegge deelte bereden op den Nieuwen Rijksweg te Oegstgeest. Verdachte reed bovendien met een snel heid van circa 85 km. Een botsing met een tegenligger was dan ook niet uitgebleven. Eisch 15 subs. 10 dagen. 14 dagen aan gehouden. J. D. te Leiden heeft op den Hooge Rijndijk te Zosterwoude als wielrijder rij dende op het rijwielpad een anderen wiel rijder aangereden, die naast zijn fiets stond. Verdachte erkende het feit en zeide, dat hij niet behoorlijk had opgelet, omdat hij door den feilen regen gebogen had gere- den. Eisch f 12 subs. 6 dagen. Uitspraak 7.50 subs. 3 dagen. j O. J. V. te Den Haag, heeft op de Kore- vaarstraat te Leiden met zijn auto zon der noodzaak links gereden en een tram gepasseerd, terwijl er juist een tegenlig ger aankwam. Een lichte botsing was ge volgd. Eisch 6 subs. 3 dagen. Uitspraak cop- form. W. K. te Haarlem heeft als bestuurder van een autobus geen voorrang verleend aan verkeer van rechts. Een en ander was gebeurd op het kruispunt Hooge Rijndijk- Bruggestraat te Zoeterwoude. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Eisch 5 subs. 3 dagen. Uitspraak 15 subs.a 5 dagen. A. D. te Leiden, heeft met zijn auto onnoodig links gehouden nabij de Vink te Voorschoten. Een tegenligger was aange reden en door de aanrijding gekanteld. Eenige inzittenden hadden daarbij kwetsu ren opgeloopen. Verdachte ontkende het ten laste gelegde en wijtte het ongeval aan een toevalligen samenloop van omstandigheden. Hij had de keus om óf in de sloot óf te gen den tegenligger aan te rijden. Het laat ste had hij toen maar gekozen. Eisch en uitspraak 10 subs. 4 dagen. J. V. de L. te Noordwijk heeft daar ter plaatse in de Duinstraat zonder rijbe wijs gereden. Verdachte had zelfs nooit een rijbewijs gehad. Eisch 6 subs. 3 dagen. Uitspraak 7.50 subs. 4 dagen. T. B te Den Haag nabij het Haagsche Schouw te Voorschoten gereden met een auto, terwijl er maar één koplamp brandde. Eisch 4.subs. 2 dagen. Uitspraak 7.50 subs. 4 dagen. T. H. R. te Den Haag, heeft op het Le vendaal te Leiden met zijn auto met een snelheid van 51 km. gereden. Eisch 4.— subs. 4 dagen. Uitspraak 6.— subs. 2 dagen. A. F. te Voorschoten beeft daar ter plaatse zich als wielrijder voort laten sleepen door een auto en toen bij aanhou ding bovendien nog een valschen naam opgegeven. Eisch voor het eerste feit 2.50 subs. 1 dag en voor het tweede feit 10 subs. 4 dagen. Uitspraak conform. Dronken autobestuurder? B. R., te Leiden was door een veld wachter aangetroffen op den Noord wij- kerweg te Rijnsburg, terwijl hij door dron kenschap stond te zwaaien op den weg. Bij een nader onderzoek bleek het, dat er in de sloot, die langs den weg loopt, een auto lag, terwijl onder een jas verborgen een gewonde lag. Deze gewonde, zekere v. R. te Leiden bleek aan borst en beenen ern stig gewond te zijn. De verdachte B. R. was door de politie meegenomen naar het bureau en daar in gesloten Bij het verhoor had verdachte verklaard, de bestuurder te zijn geweest van de auto, op welke verklaring hij thans terug kwam. Niet hij, maar de gewonde was de be stuurder geweest. Omdat deze echter een bijzondere betrekking bekleedde had hij de schuld maar op zich genomen. De kantonrechter wees er den verdachte op, dat hij er geen goed aan deed nu te ontkennen, terwijl hij in eerste instantie het feit volledig erkend had. Daar de tweede inzittende niet aanwe zig was, vroeg de ambtenaar aanhouding van deze zaak tot over drie weken, terwijl de kantonrechter den verdachte er op wees, dat als dan kwam vast te staan, dat verdachte den auto wel had bestuurd, de straf tweemaal zoo zwaar zou worden. KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. x». v. G. moest terechtstaan wegens een op 27 Juli in de Prins Hendrikstraat te A1 p h e n als bestuurder van een vracht auto veroorzaakte aanrijding, waarbij door hem den wielrijder N. C. was aangereden, die daardoor verschillende verwondingen had bekomen en thans nog niet geheel hersteld is. "De wielrijder, als getuige ge hoord, verklaarde dat v. G. had aangere den toen deze hem al achteruit rijdende met zijn auto wilde passeeren. Een derge lijke lezing werd ook gegeven door de ge hoorde getuigen, waarbij bleek dat v. G. zeer onverantwoordelijk had gereden, v. G. beweerde de wielrijder niet te hebben ge zien. De kantonrechter en ambtenaar van het O. M. waren het over eens, dat de auto bestuurder roekeloos had gereden. Eisch 30.subs. 20 dagen, veroordeeling 20 subs. 15 dagen, tevens met toewijzing der civiele vordering aan N. C. tot een bedrag van 20. J. BI. die als autobestuurder ook een ver keersovertreding had begaan en een auto bus had aangereden werd veroordeeld tot 30.subs. 20 dagen. G. v. D. uit Nieuwkoop had te Nieuwkoop met zijn auto een autobus wil len passeeren doch had deze aangereden. Een tweetal getuigen verklaarden, dat v. D. bij het passeeren te vroeg naar rechts had opgehaald en de autobus stil stond. Verdachte 'beweerde evenwel, dat toen hij de autobus wilde passeeren, deze ging rij den en gelijktijdig naar links uithaalde, waardoor de autobus hem had aangereden. Een tweetal getuigen a décharge gaven eenzelfde lezing waarna verdachte over eenkomstig den eisch werd veroordeeld tot een geldboete van 10.subs. 10 da gen, daar zoowel de kantonrechter als ambtenaar van meening waren, dat de aan rijding was veroorzaakt door schuld van verdachte. H. R. uit Schiedam had onder N i e u- w e r b r u g een aanrijding veroorzaakt. Volgens de dagvaarding was hem ten laste gelegd het in gevaar brengen van de vei ligheid van het verkeer en het niet vol doende uithalen voor een tweetal tandem- rijders. Deze wielrijders, als getuigen ge hoord, gaven een verklaring waarbij bleek, dat de verdachte hen reeds met zijn auto was gepasseerd en eenige meters verder de vrachtauto met een andere auto bela den met kisten groenten had aangereden. Volgens hen had verdachte op het rechter gedeelte van den weg gereden en moest de bestuurder uit tegenovergestelde richting naar links zijn uitgeweken. Ook verdach te gaf een dergelijke lezing, terwijl te vens naar voren kwam dat de bestuurder uit tegenovergestelde richting met ver blindend licht en/of slechts 1 fel verlichte lamp had gereden. Hierover bleven de meeningen echter uiteenloopen. Als ver dediger voor verdachte trap op Mr. Meijer uit Alphen, die de feiten, in de dagvaar ding omschreven, bestreed met de feiten, zoodat z. i. vrijspraak zou moeten volgen. Verdediger was het dus met den eisch der ambtenaar van 20.subs. 10 dagen ge heel niet eens. De kantonrechter kon met het verweer van verdediger meegaan en sprak verdachte vrij. .en met zijn èndere been staat de man, die de verkeersre gels niet kent, in de gevangenis. TOONTJE VAN TEUTEN. DE MILLIONAIR. 263. De juffrouw vloog naar binnen om een bezem te ha len waarmede ze naar Toontje toekwam. 254. Ze wilde juist flink uithalen toen ze pardoes ha: buurvrouw raakte die voor het raam zat. Deze begon mor en brand te gillen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10