WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER WEINIG VERANDERING. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige Westelijke tot Noor delijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering'in tem peratuur. Hoogste barometerst.: 770.8 te Stornoway. Laagste barometerst.: 753.1 te Reval. De hoogedrukking handhaaft zich over de Britsche Eilanden hoewel op den Oceaan een diepe depressie verscheen met standen onder 730 m.m. op 35 graden Wes terlengte. Over Scandinavië en over Mid den-Europa breidde de hoogedrukking zich uit. In onze omgeving ligt nog een uitlooper van de depressie in het Noord- Oosten, die zwaardere bewolking en lichte regenbuitjes veroorzaakt. Op de Britsche Eilanden nam de bewolking toe, behalve in Ierland, waar de temperatuur weer tot vlak bij het nulpunt daalde en in West- Schotland waar vorst voorkwam. Frank rijk heeft grootendeels windstilte met fraai weer in het Zuiden en lichte regen in het Noorden. In den rug van hooge drukking over Midden-Europa komt veel mist voor die echter in den loop van den dag wel zal verdwijnen. Noord-Duitsch- land heeft nog regenbuitjes. Zweden heeft opklarend weer, in Noorwegen is de lucht betrokken met plaatselijk regen. De diepe depressie op den Oceaan zal hoofdzakelijk Noordwaarts trekken aangezien de hooge drukking zich nog tot 9 km. hoogte uit strekt, maar eenige verplaatsing van de hoogedrukking in onze richting is waar schijnlijk, zoodat nog weinig verandering in de weersgesteldheid te wachten is. De Oostelijke depressie kan nog lichte regen veroorzaken. LUCHTTEMPERATUUR. 14.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Woensdagnamiddag 7.09 uur tot Donderdagmorgen 6.30 uur. HOOG WATER Te Katwijk aan Zee op Donderdag 1 Oct. voorm. 3.17 en nam. 3.36 uur. Pastoor W. Nol et over de democratie. In de groote zalen van Krasnapolsky te Amsterdam heeft de Nederlandsche be weging voor eenheid door democratie een zeer drukbezochte vergadering gehouden, waar pastoor W. Nolet, dr. P. H. Ritter Jr. en ds. G. A. de Ridder het woord heb ben gevoerd, waarbij de sprekers her haaldelijk zijn onderbroken door een krachtig en langdurig applaus. Na een korte inleiding van den heer M. M. Duykers, voorzitter der afdeeling Am sterdam, is het woord aan pastoor W. No- let, uit Amsterdam, de bekende oud-hoog leeraar van het Theologicum te Warmond. Het Nederlandsche volk vormt een eenheid, maar wie in datzelfde Ne derlandsche volk de verscheidenheid zou loochenen, grondvest die eenheid op een leugen of op een fictie, en wie de verscheidenheid uit het Nederland sche volk gewelddadig wil wegnemen, begaat aan dat volk een misdaad, al dus ving spr. aan. Is dat een paar weken geleden niet al lerduidelijkst gebleken, toen wij ons allen schaarden om Oranje, drager van den na- tionalen geest, uitdrukking van die natio nale begrippen en gevoelens, die ons allen gemeen zijn. Ik kan niet nalaten ook hier nog eens uiting te geven aan de vreugde, die groote groepen van het Nederlandsche volk ondervonden hebben, toen een volks deel, dat tot nu toe zich veelal afkeerig gehouden had van iedere Oronjehulde, in zijn radio-omroep en in zijn straatpraktijk deelnam aan de algemeene feestvreugde. Voor een dusdanig volk, dat zijn begin selen zou willen tot uitdrukking brengeen in het bestuur van den staat en het bestel der maatschappij, is de democratie de meest geschikte regeeringsvorm. Wij staan naast elkaar en dikwijls ook tegenover elkaar in verschillende groepeeringen, partijen, maar wij hebben in onze staat kundige en maatschappelijke werkzaam heid toch allen op het oog het eene groote doel, het heil van het vaderland en het heil van de volksgemeenschap.^ En in dien beginselstrijd vinden wij elkaar toch ook dikwijls op practische punten, al komen die practische wen- schen dan voort uit verschillende begin selen. Het zit hem hierin, dat onze doelstel ling toch altijd eender is. U wenscht vermoedelijk van mij te ver nemen, hoe de Katholieke Kerk staat te genover de verschillende vormen van staatsinrichting en bestuur. Het antwoord zal u misschien tegenval- Officieele Crisispublicaties STEUNVERGOEDING VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouw-Centrale maakt bekend, dat de - steunvergoeding voor veldboonen, welke werden gedorscht in het tijdvak 17 September 1936 tot en met 23 September 1936 3.25 per 100 K.G. zal bedragen. 's-Gravenhage, 29 September 1936. STEUNVERGOEDING ERWTEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteits klasse C, gedenatureerd in het tijdvak van 14 September '36 tot en met 19 September 1936, 2.60 per 100'K.G. zal bedragen. Voor in datzelfde tijdvak gedenatureer de groene erwten van de laagste klasse en voor andere erwten zal die steunvergoe- diifg 2.10 per 100 K.G. bedragen. 's-Graverihage, 29 September 1936. BINNENLAND len. De Katholieke Kerk is in beginsel zonder voorkeur. Zij kan zich vereenigen met een absolute of met een constitutio- neele monarchie, met republiek of dicta tuur. Er is geen katholiek beginsel, dat het een of ander voorschrijft of uitsluit. Dit wat den bestuursvorm betreft. Maar wij eischen van iederen be stuursvorm, dat hij de rechten erkent van de menschelijke persoonlijkheid, zooals wij die afleiden uit Gods open baring en uit de menschelijke rede, door Gods openbaring voorgelicht. Eveneens verwerpen wij een stel sel, dat aan het godsdienstig heilinstï- tuut, dat de Kerk voor mij is, de mo gelijkheid ontneemt om zijn werk zaamheid te verrichten, en dat de op voeding van de jeugd aan iederen godsdienstigen invloed onttrekt. Dit zijn de beginselen, maar in de prak tijd van het leven staat de Katholieke en zelfs de Katholieke Kerk niet onverschil lig tegenover den regeeringsvorm. De om standigheden maken voor ons uit welke regeeringsvorm voor een bepaald volk en in bepaalde omstandigheden de meest wenschelijke is. U ziet, dat wij hier zijn op het terrein van de practische toepassing van beginselen, waar verschil van inzich ten mogelijk is, waar menschelijke dwa ling niet is uitgesloten. In'Nederland heeft de hoogste Kerkelijke Autoriteit, het ge zamenlijke Episcopaat, na ernstig beraad en veelzijdige voorlichting, zijn standpunt bepaald. Op 2 Februari van het jaar 1934 werd in alle katholieke kerken afgekon digd een bisschoppelijk schrijven, waarin zeer nadrukkelijk werd betoogd, en den geloovigen ernstig op het hart werd ge bonden, dat in Nederland de voor katho lieke en voor het geheele volk meest wen schelijke vorm van staatsbestuur is de de mocratie. Daarmede is dus niet gezegd, dat er niet andere omstandigheden kunnen komen in een verre toekomst, waarin de voorkeur zou moeten gegeven worden aan een anderen vorm van staatsbestuur, maar, zoolang Nederland is een pariteits- staat, waarin aan alle groepen van de be volking binnen wijde grenzen vrijheid verzekerd is, vrijheid voor rechtmatige persoonlijke strevingen, vrijheid voor iedere overtuiging, die niet in strijd komt met de openbare 'orde, de veiligheid van den staat en de goede zeden, zoolang Ne derland zal zijn een staat, waarin de diep ste overtuigingen van de staatsburgers, op godsdienstig, wijsgeerig, staatkundig, maat schappelijk gebied zoo lijnrecht tegenover elkaar staan, maar tevens de eenheid van de natie gewaarborgd is door het gemeen schappelijk streven van een ieder volgens eigen inzicht naar het welzijn van den staat en de volksgemeenschap, zoo lang is de democratie de aangewezen regeerings vorm. In de democratie imimers vinden 1 wij elkaar en wordt uit den schok der 1 meeningen gevonden, wat voor deze volks gemeenschap het beste is. Door de tegen stellingen vinden wij wel niet op ieder terrein, wat volstrekt genomen het beste zou zijn, maar wel datgene wat voor de Nederlandsche volksgemeenschap, zooals die nu eenmaal is, het beste gevonden wordt. In weinig landen is de democratie zoo hecht in de traditie gegrond als in ons j land. Wij zijn van ouds het land van de vrijheid. Onze heldenstrijd tegen Spanje had tot inzet de volksvrijheid, en wanneer iemand de volksvrijheid heeft willen hooghouden, dan is het geweest Willem van Oranje. Het is een traditie van ons vorstenhuis, om te pogen het evenwicht tusschen de bevolkingsgroepen te handha ven of tot stand te brengen. Daarom vinden wij elkaar vandaag prac- tisch bij alle verschil in de beginselen, in het streven van eenheid door democratie. We nemen onder de volkeren van de we reld nog altijd met eere onze plaats in. Willen wij die behouden, dan moeten wij voortbouwen op onze traditie en wij moe ten ook in moeilijke tijden onszei ven moe ten zijn. Wij moeten bij alle verscheiden heid eensgezind de moeilijkheden het hoofd durven bieden. Vandaag zijn de tijden slecht. Wij hebben een keer gepro beerd om aan slechte tijden te ontkomen, door onszelf uit te leveren aan een vreem de macht. De toestand is er slechts te er ger om geworden, en het herstel kwam, toen wij ons bezonnen op onze volksvrij heid en wij weer 'eensgezind stonden om den eersten Oranje souverein. Degenen, die ons een dictator wil- ten opdringen van uiterst links, of van uiterst rechts, handelen tegen den Nederlandsche volksaard, de Neder landsche traditie, het Nederlandsche volksbelang. Slechts in de eenheid in verschei denheid zal het Nederlandsche volk j schoon zijn en krachtig (krachtig en herhaald applaus). HET KONINKLIJK BEZOEK AAN SCHIEDAM. In verband met het bezoek van H.M. de Koningin aan de werf Wilton Feyenoord te Schiedam, bij gelegenheid van de ingebruik neming van H.M.'s kruiser „De Ruyter", vernemen wij van officieele zijde, dat Hare Majesteit te omstreeks half twee te Schie dam aankomt alwaar door de autoriteiten een ontvangst plaats heeft Hierna wordt door Schiedam gereden naar de werf Wilton Feyenoord. Hare Majesteit zal hier te om streeks twee uur arriveeren. Langs de te volgen route zal een aantal Schiedamsche vereenigingen met vaandels en banieren staan opgesteld ter begroeting van de Ko ningin. PERSONEEL VAN PRINSES JULIANA. Men verzoekt ons mede te deelen, dat, aangezien omtrent de formatie van het per soneel, in dienst van Prinses Juliana na haar huwelijk, nog geenerlei voorbereiden de maatregelen zijn getroffen, op sollicita ties, om van dit personeel deel uit te maken, nog niet kan worden beslist. COMMISSIE-VAN LOON GEREED MET HAAR ADVIEZEN. Rapport gebaseerd op toestand tot en met 26 September. Practische beteekenis dus twijfelachtig. De commissie-Van Loon, welke opdracht had ontvangen te onderzoeken of en zoo ja op welke wijze de landbouwcrisispolitiek en de steunmaatregelen veranderd zouden moeten worden, heeft gisteren haar voor- loopig laatste vergadering gehouden en de eindredactie van haar rapport, dat vrij om vangrijk is geworden, vastgesteld. Het rapport zal einde van deze of begin van de volgende week aan minister Deckers worden aangeboden en de commissie zal er in een begeleidend schrijven op wijzen, dat dit rapport geheel gebaseerd is op den toe stand gelijk deze was tot en met 26 Sep tember j.l. Ten gevolge van hetgeen sedert dien ge beurd is, is het zeer wel mogelijk, doch ook de commissie kan dit uiteraard op het oogenblik nog niet beoordeelen, dat de be schouwingen en de aanbevelingen in het rapport neergelegd zoo niet geheel, dan toch in belangrijke mate door de feiten ach terhaald zijn. Het is dan ook niet uitgesloten te achten, dat de minister na kennis genomen te heb ben van het rapport, aan de commissie zal verzoeken haar arbeid voort te zetten. WINTERPRIJZEN BRANDSTOFFEN. De bond van Ned. Handelaren in brand stoffen verzoekt ons opname van het vol gende: In verband met het feit, dat op Don derdag 1 October in de meeste plaatsen van ons land de winterprijzen van brandstoffen van kracht worden, vestigen wij er ten overvloede de aandacht van het publiek op, dat deze prijsverhooging hoegenaamd niets te maken heeft met den huidigen toe stand en daaruit dan ook in geen enkel op zicht voortvloeit. De per 1 October ingaan de winterprijzen zijn reeds in Mei van dit jaar vastgesteld, gelijk men trouwens op de voorjaars- en zomerprijscouranten van verschillende handelaren heeft kunnen lezen. Men zal zich herinneren, dat elk jaar op 1 October de winterprijzen ingaan en 1936 maakt daarop geen uitzondering. INKOMSTENBELASTING VAN BUITENLANDERS HIER TE LANDE. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft het volgende rondschrijven toegezon den aan de gemeentebesturen: De Minister van Financiën bracht onder mijn aandacht, dat, indien hier te lande be langrijke werken (bouwen van ovens, cen trales, enz.) worden uitgevoerd door bui- tenlandsche ondernemingen, en buitenland- sche werknemers (ingenieurs, opzichters, monteurs, enz.) voor het verrichten van de werkzaamheden in Nederland worden te werkgesteld, deze ondememinger en werk nemers veelal, ingevolge artikel 2, letter c, der Wet op de Inkomstenbelasting 1914, aan j de belastingen naar het inkomen onderwor pen zijn. Het komt echter voor, dat de be- lastingadministratie de wetenschap, dat zulk een werk hier te lande is uitgevoerd, eerst verkrijgt als het werk reeds geruim en i tijd is afgeloopen. Met het oog op een goede i regeling en invordering van de aanslagen, I zou het van groot nut zijn, indien zij tijdig bekend ware met de uitvoexig van zulke, i werken hier te lande. In verband daarmede moge ik u, op uitnoodiging van mijn voor genoemden ambtgenoot, verzoeken voor zooveel betreft de werken, die door gemeen- telijke instellingen (gasfabrieken, electri- i citeitsbedrijven e.a.) rechtstreeks of zijde- lings aan buitenlandsche ondernemingen i worden gegund, den accountant, hoofd van het 2e bureau van den accountantsdienst der directe belastingen te 's-Gravenhage, tel kens als een werk is opgedragen in kennis te stellen met den naam en de plaats van vestiging van de onderneming, alsmede met de namen en woonplaatsen van buitenland sche werknemers die hier te lande voor de uitvoering van het werk, worden te werk gesteld'. Blijkens de acte van oprichting zijn voor de eerste maal benoemd tot leden van den raad van bestuur de heeren dr. H. M. Hirschfeld (voorzitter), mr. dr. A. A. van Rhijn, mr. dr. A. V. Doorninck, K. A. Span jaard, allen te 's-Gravenhage, mr D. Crena de Iongh te Amsterdam en C. F. J. Schel lens te Eindhoven. Uit de statuten der vennootschap blijkt, dat zij zich om. ten doel stelt het verstrek ken van credieten op langen termijn aan, het deelnemen in het kapitaal van en het verleen en van bemiddeling voor het ver strekken van financieelen steun aan be staande of nieuw op te richten industrieele ondernemingen, voor zoover werkverrui ming en behoud van werkgelegenheid in de Nederlandsche industrie daardoor kan wor den bevorderd. Het bureau der vennootschap is gevestigd te 's-Gravenhage, Bezuidenhout 107. In af wachting van een spoedig te houden eerste vergadering van den raad van bestuur, zul len, zooals tot dusver reeds het geval was, de werkzaamheden voor de vennootschap worden verricht door de afdeeling industrie financiering van het Werkfonds. PRIJSSTIJGING EN PRIJSOPDRIJVING. De Middenstandsbonden hebben zich, na dat de regeering bekend had gemaakt, dat zij de gouden standaard moest loslaten, onmiddellijk bereid verklaard achter haar te staan en mede te werken aan het tegen gaan van onredelijke prijsstijging: Aan alle leden van deze bonden is mede werking gevraagd. Omtrent het resultaat van dat verzoek hebben we ons gewend tot den heer M. W. Wie wel, administrateur van. de Algemeene Winkeliersvereeniging. Deze was van meening dat in verband met de monetaire aangelegenheden er geen prijsopdrijving is. Toch meende de heer Wie wel, dat de middenstand in een zeer moeilijke positie is Er zijn toch in den handel altijd prijs- schommelingen. Het aantal factoren, dat daarvan oorzaak is, is zeer talrijk en doet thans weinig ter zake, maar om een fiktief geval te nemen: Een winkelier in schoenen heeft een partij gekocht tegen vijf gulden, verkoop prijs bedraagt zes gulden. Nu krijgt hij be richt van den fabrikant dat deze schoenen in het vervolg zes gulden inkoop zullen kos ten. Deze winkelier zou geen koopman zijn als hij dan deze schoenen nog zou verkoo- pen voor zes gulden. Hij gaat ze verkoopen voor zeven gulden. Niemand zal daar in gewone omstandigheden aanstoot aan nemen. Maar nu? Maakt de winkelier zich thans AGENDA Donderdag, R. K. Redasseerrng Afd. Leiden, zitting gebouw St. Vincentius-Ver., Hooglandsche Kerkgracht 32, 89 De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Sept. tot en met Zaterdag 3 Oct. a.s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594 en J. E. M. ten Dijk, Haven ,18, tel. 85. Zondag 4 Oct. as. nemen waar: G. H. Blanken. Hoogewoerd 171, tel. 502 en D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406. Voor Oegstgeest worden deze diensten waargenomen door Mej. J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. schuldig aan prijsopdrijving? Deze prijs verhooging was een gevolg van den groot- handelprijs in schoenen. Een redelijke prijs verhooging mag dan ook niet veroordeeld worden als deze geheel onafhankelijk is van de monetaire maatregelen. Echter het pu bliek zal daar vermoedelijk anders op reageeren. Dit zal in elke prijsverhooging een onredelijkheid zien en den winkelier brandmerken als een afzetter. Met de zoogenaamde merkartikelen staat het anders. De winkeliers hebben de prijzen daarvan niet in de hand. Zij worden vast gesteld door den fabrikant of den importeur. Wanneer straks deze laatsten de prijzen zouden verhoogen, dan moet de winkelier daaraan voldoen. Wanneer dat inderdaad van eenig belang zou zijn, gaat dan de fabrikant of de im porteur vrij uit? Een vraag, die nog niet beantwoord is. In het algemeen toch kan gezegd worden, dat de winkelier afhankelijk is van de groothandelprijzen. Evenwel kan geconstateerd worden, dat het publiek weinig of niet gereageerd heeft op de monetaire omstandigheden. Alleen in het confectie-bedrijf ismeer drukte waar te nemen. Echter valt dat ook niet samen met de weersomstandigheden van de laatste dagen? En zal men nu van daag niet koopen, wat men van plan was de volgende week te doen. Het is een ver schijnsel onder het publiek dat te begrij pen is. De heer Wiewei legde er den nadruk op, dat men vooral niet moet verwarren een prijsstijging met een prijsopdrijving. Aan dit laatste geloofde 'hij dat de win kelier in het algemeen gesproken niet zal doen. DE A.S. 3 OCTOBER-FEESTEN. We waren gisteren in de gelegenheid 'n kijkje te nemen in de keuken van den 3 October-optocht. Evenals vorige jaren wordt daarvoor de oude tramremise aan den Hooge Rijndijk gebruikt. Daar is het de laatste weken weer een geweldige drukte geweest om alles voor den veelbelovenden jubileum-optocht in ge reedheid te brengen. De verschillende staatsie-karossen komen hier onder de hand van den werkman vandaan en het is wonderlijk te zien hoe al die pracht en praal met eenvoudige hulpmiddelen tot stand komt. We willen nog geen beschrijving geven van hetgeen deze optocht zal brengen, doch kunnen volstaan met te zeggen, dat Jan de Quack, de artistieke verzorger, zijn werk weer uitstekend heeft verricht. De leden der 3 Octobervereeniging, die eens meer van nabij willen zien hoe de praal- en staatsiewagens tot stand komen, hebben morgen van 35 uur daartoe ge legenheid. j OPRICHTING N.V. MAATSCHAPPIJ VOOR INDUSTRIE-FINANCIERING. Ten overstaan van notaris D. Eerdman te 's-Gravenhage is heden acte *ran oprichting verleden van de N.V. Maatschappij voor Industrie-financiering. Voor den Staat der Nederlanden trad daarbij op Z.E. Minister H. Gelissen, terwijl de N.V. Industriebank in Limburg als twee de oprichtster was vertegenwoordigd door mr. R. Gielen. DE WINKELSLUITING OP 2 EN 3 OCTOBER. Naar wij vernemen hebben Burgemees ter en Wethouders het sluitingsuur voor winkels voor Vrijdag 2 October a.s. bepaald op des avonds 10 uur en voor Zaterdag 3 October d.a.v. op des nachts 12 uur. DEELNAME DOCOS TAPTOE. In gezamenlijk overleg is besloten, dat de heerenclubs van DOCOS, n.l. voetbal, gymnastiek, hockey en athletiek-club als één geheel aan de taptoe zullen deelne men. De besturen roepen alle leden, zon der uitzondering op, om als één man deel te nemen. Niemand blijve derhalve thuis. De leden van de athletiek- en gymnas tiekclub komen Vrijdagavond tusschen half acht en kwart vóór acht in het gymnastiek lokaal aan het Pieterskerkhof en de leden van den voetbal- en hockey-club op den zelfden tijd in het Gezellenhuis (achterin gang Pieterskerkhof). Gezamenlijk wordt daarna naar het op stellingsterrein van de taptoe gemarcheerd. De voetballers en hockeyers verschijnen in DOCOS-tenue, n.l. roode pantalon en helder wit hemd, terwijl de leden van de gymnastiek- en athletiekclub in lange witte pantalon deelnemen. Leden van DOCOS! 't Is ons eerste optreden naar buiten en we moeten zorgen, dat we een goed figuur slaan. En dat kan, wanneer allen deelnemen. (Leden van voetbal- of hockeyafd. kun nen nog roode pantalons bekomen bij den heer J. P. Ouwerkerk, Seringenstraat 23a). De meisjes en kleuters van de nieuwe R.K. Gymnastiekver. doen mee met de tap toe van a.s. Vrijdag. Zij worden dien avond te 7.45 uur verwacht bij den Burcht. 3 October-versiering Hoogewoerd. Dank zij de spontane medewerking van het overgroote gedeelte der Hoogewoerd- versiering, is het bestuur der buurtver. „Hoogewoerd Vooruit" erin geslaagd een eenvoudige, vlaggenrijke versiering te doen aanbrengen, welke gehoord de opmerkingen van buurtbewoners en anderen zeer in den smaak valt. Indien de bewoners zich de moeite nog willen getroosten de „groote" vlaggen uit te steken, zal men van een ware vlagparade kunnen spreken. Het bestaande versieringsmateriaal, dat na afloop weder behoorlijk wordt opgebor gen, werd dit jaar uitgebreid met een 100- tal standaardvlaggen, geleverd door de fa. D. Lad an, alhier. De betimmering werd verzorgd door de fa. P. J. van Dam, alhier. HET A.S. HUWELIJK VAN PRINSES JULIANA EN PRINS BERNHARD. Op een vergadering van alle Leidsche Na tion aal-voelende organisaties is op initiatief der Contact-Commissie besloten tot een ge zamenlijke, grootsche feestviering ter gele genheid van het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana en Z. H. Prins Bernhard. Nadere plannen t.z.t. zullen worden bekend gemaakt. Mr. C. W. van Santen, Cobetstraat 89 is herbenoemd tot secretaris der Contact- Commissie. Openbare les J. C. H. Warnsinck. Hedenmiddag heeft de heer J. C. H. Warnsinck, te Den Haag, kapt. luit. ter zee in bijzonderen dienst, toegelaten als pri vaat-docent in de geschiedenis van het Zee wezen aan de rijksuniversiteit alhier, zijn colleges aangevangen met het houden van een openbare les in het klein-auditorium der universiteit. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 6650. Handelsvereni ging Vox Humana N.V., Voorschoten, Leid- scheweg 554. Kantoor-adres verplaatst naar: Driebergen, Sterrenboschlaan 49. 6782. Algemeene Geluids Omroep „A.G. O.-Voorschoten", Voorschoten, Leidscheweg 554. De zaak is verplaatst naar: Driebergen, Sterrenboschlaan 49. 552. Firma L. van Dam, Leiden, Lange Koppenhinksteeg 6, groothandel in kaas, enz. Oph. fil.: Delft, „Delftsche Kaashuis"; en Amsterdam, „Mercator". 554. Manufacturenhandel en Kledingma gazijn voorheen firma M. de Vries N.V., Leiden, Haarl.straat 203. Overl. Dir.: Jac. de Vries, d.d. 25 Sept. 1936. Nieuwe inschrijving 6811. Coo perative Inkoopvereeniging ikeliers in Koloniale Waren „Rijn Ï.A., Al phen a. d. Rijn, Prins He - 29rood.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2