'AMES» RUBRIEK fab Herfst- HET BESTELLEN VAN PATRONEN. Patronen van In de2e rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrijgen by „Het Practisch Mo deblad", Postbus 36, Den Haag, Postreke ning 203203. De pry's der patronen bedraagt, indien niet anders staat aangegeven ƒ0.58 Betaling steeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel. MODERNE KAPSELS BIJ GEKLEEDE JAPONNEN De moderne coif fures, die men in het a.s. seizoen in de uitgaande we reld zal zien dra gen hebben krul len, veel krullen, die in regelmati ge volgorde te gen het hoofd ge legd worden. Sommige doen ons denken aan de haartooi van dames uit lang vervlogen jaren, zoo omstreeks uit de 18e eeuw. Het eerste kapsel heeft naar achter gekamde geondu- leerde lokken en laten het voor hoofd geheel vry, terwijl een me nigte krullen te gen het achter hoofd worden ge legd. De versiering bestaat uit kleine sterretjes van strass, die ook in een ring de ooren versieren. Het tweede is een Grieksch mo del en beïnvloedt door het tweede Fransche keizer rijk, waarbij de krullen in een hoef op het voor hoofd gelegd wor den, daarna volgt een glad gehouden deel, terwijl de hoog opgekamde krullen aan het achterhoofd met een lint of metalen band bijeen gehou den worden. Geciseleerde oorringen wor den hierby gedragen. No. drie is een schuin opgemaakt kapsel, met scheiding geheel op zij. De eene kant is geheel glad gehouden, ter wijl links een menigte krullen in regelma tige volgorde tegen het hoofd liggen. Als versiering een schitterende ster van strass. Het laatste kapsel heeft eveneens glad naar achteren gekamd haar, waarover een mooie band van simili steenen gedragen wordt, terwijl de krullen het achterhoofd bedekken. kleeding. De herfst stelt weer geheel andere eischen aan onze klee ding, zij het dan ook, dat we op milde dagen nog vele im- primé en pastelkleurige japon nen zien dragen. Kleine losse en meer aan sluitende manteltjes ziet men veel dragen, ze zijn practisch en staan bepaald vlot. De kraag van de japon wordt vaak over de kraaglooze man tels gedragen, zooals de linker afbeelding te zien geeft. Het rechter model is een bolero met rok van hetzelfde mate riaal en imprimé blouse. De mouwen zijn driekwart lang en de mouwen van de blouse zijn gedeeltelijk te zien. MANTELTJES EN BLOUSES. Zoowel manteltjes als blouses bedekken even de heupen en worden in de overgangsmaanden veel gedragen. Nu eens zijn bei de van het materiaal van.den rok, dan weer b.v. in afstekende klem- of kleine ruitjes. Wollen soepele stoffen worden voor deze model len verwerkt. Het linker model is een mantel met bijpassende rok; de eerste is van effen mate riaal en geeft aardige revers met een knoopsluiting op taille-hoog te. De rechter blouse heeft een pas, die over rijg- en voorzijde rond is en is bijzonder flatteus van een mooie klem satijn ge maakt. De blouse is tot over de heupen, doch heeft aan een der zijkanten een afgeronde lijn en knoopgarneering. Sluiting met klein split in de pas rugzijde. De middelste blouse heeft een garneering van nervures en die over elkander vallende kraagjes. WAT ZAL DE MODE ONS BRENGEN Aardige lingerie voor grootere meisjes. Kinderen groeien dikwijls ontzettend snel en daarom is het noodig bij het maken van ondergoed de noodige oprij gen aan te brengen. Bonte, gebloemde of met andere motieven bedrukte nachtjaponnen zijn heel aar dig en wanneer er eenige op rijgen over de breedte en lengte gemaakt worden, kun nen we ze zoowel langer als wijder maken. Nachtjaponnen zooals onze afbeelding te zien geeft, krij gen b.v. aan de schouderstuk ken vóór en achter kleine op rijgen en twee breedere aan den onderkant, die liefst met de hand ingeregen worden. Het hemdbroekje heeft oprij g- jes midden voor en het strook je wordt eerst op, daarna aan <le pijpjes gezet. Het zelfde kan men doen met de klep van het broekje, die dicht geknoopt wordt, deze wordt zoo noodig later wat grooter ge maakt, terwijl men hemden gemakkelijk kan laten zakken door de schouderbanden langer te nemen. Men kan ze desnoods van knoopsgaten voorzien en knoopjes op het hemd aan de voorzijde naaien. Practisch is om steeds wat meer stof te nemen, daar men het ondergoed zoo noodig kan verstellen. HOE MOETEN WIJ DE HUISHOUDING VOEREN. Huiselijk geluk is iets, waarnaar ieder een verlangt. En zij, die het niet kennen, beschouwen het als een der grootste schatten, die men op het aardsche tranen dal kan verwerven. Maar het is niet ieder een gegeven, om de huiselijke sfeer te scheppen, de sfeer, die maakt dat man en kinderen zicht „thuis" voelen, echt, gezellig „thuis". Het is op de eerste plaats de vrouw des huizes, die daarvoor moet zorgen, doch iemand, die weet, wat er zooal komt kij ken in den tegenwoordigen tijd om een huishouden goed en zuinig te voeren, weet, dat het dikwijls erg moeilijk is het goede humeur en daarmee de eerste factor voor gezelligheid te bewaren. Meer nog dan vroeger jaren, levert een huishouding ont zettend veel moeilijkheden op, waarvan de oplossing heusch niet zoo gemakkelijk is. Men kan dan ook inderdaad spreken van de huishouding in crisistijd. Maar „De Huishouding in crisistijd" is nu gekomen, om de vele moeilijkheden te overwinnen. „De Huishouding in Crisistijd" is nl. de naam van een boekje, dat zoo juist is ver schenen en al aanstonds sterk de aandacht heeft getrokken. Wij zullen er hier niet veel van zeggen, alleen dit: dat wij dit prachtige, waardevolle boekje als premie hebben beschikbaar gesteld voor onze le zeressen. Het boekje bevat raadgevingen te kust en te keur en geef u de juiste wijze aan waarop de huishouding in dezen tijd moet worden bestuurd. Dit premie-boekje „De Huishouding in Crisistijd" kunnen onze lezeressen aan vragen bij Het Practisch Modeblad, Postbus 36, Den Haag, onder bijsluiting van twin tig cents aan postzegels, of door gireeren van twintig cents op postrekening 203203 van Het Practisch Modeblad. U ontvangt het omgaand kosteloos toe gezonden. Voor dunne zomerjaponnen kiest men meer de mooie theerozen tint. Geel domineert nimmer op een kleeding- stuk, doch geldt meer als begeleidende kleur, waardoor echter menig mooi geheel verkregen wordt. Men ziet zwad en blauw met geel, dat soms wel eens wat gewaagd staat, doch tevens een oriigineel geheel geeft. Zeer veeJ ziet men gele1 shawls èn bijpas sende vilten hoeden of handschoenen; doch ook hier wordt de gematigde tint gekozen. Shawls ziet men van zeer dun flanel of zijde, ook veel gelaakte en gebreide, waarbij dan steeds handschoenen in dezelfde techniek uitgevoerd worden gedragen. Zeer chique zijn de garnituren bestaande uit shawl en handschoenen van heel dun, soepel leer vervaardigd. Bij de bruin-geruite manteltjes worden gele rokken gedragen (mais en honing) en ook driekwart lange mantels op geruite rokken. Wjj zagen in deze nieuwe tint zelfs geïmpregeerde regenmantels van dunne wollen stof, die heel flatteus waren. Deze mooie, zachte kleur geel past bij zonder goed bij donkere typen met een min of meer matte, soms olijfkleurige Lint. Men vindt dit geel in alle mogelijke kleuren van weefsels, zoowel in georgette, wol als zijde. LAAT NIETS VERLOREN GAAN! - Wy, huisvrouwen, dragen in deze tijden, waarin de uiterste zuinigheid geboden is' een groote verantwoordelijkheid. Het is dan ook noodzakelijk, dat geen spijsresten verloren gaan, doch op de juiste wijze be waard worden om een volgenden dag des noods in anderen vorm te worden opge diend. In den regel zijn het slechts kleine dingen, waaraan de aandacht besteed moet worden. Alle aardewerk voorwerpen b.v. ge wone bloempotten houden verschillende spijzen frisch en men heeft niet anders te doen, dan de pot omgekeerd over het bord, waarop de spijzen liggen, te plaatsen. Noo dig is natuurlijk in de eerste plaats, dat men de bloempot ten eerste goed afborstelt, daarna laat men ze om de paar dagen in koud water staan, dat dan door de poreuze potten opgezogen wordt. De verdamping van het water houdt de lucht binnen in de pot koel en zoodoende blijven de spijzen frisch. Indien slechts even mogelijk moet niet meer klaar gemaakt worden dan strikt noo dig is, doch is dit niet altijd mogelijk, dan kan men groenten, vleesch en andere resten bewaren met een laag gesmolten vet, die stolt en de lucht afsluit. Het vet kan later weer heel goed voor andere doeleinden ge bruikt worden, ook voor bakken en bra den. Vischresten moeten liefst niet tot een volgenden dag bewaard worden, alleen 's winters kan men dit doen tot een volgen den dag, aangezien het aanleiding kan ge ven tot vergiftigingen. Behalve in koude jaargetijden zal men visch het best met citroensap kunnen bereiden. Bouillon bederft niet zoo gauw, doch moet gezeefd worden, zoodat er groenten noch vleesch in blijft. Het beste is steeds zooveel bouillon te nemen als men noodig heeft voor één dag soep. Vleesch kan men een dag rauw bewaren in versche slabladeren gewikkeld en be sprenkeld met azijn of citroensap. Worst wordt over het snijvlak en van buiten bestreken met een sterke zoutwater oplossing,. waardoor het uitslaan voorko men wordt. HOE GAAN WIJ GEKLEED. Onze damesrubriek verheugt zich in een zeer groote belangstelling. Herhaalde lijk ontvangen wij brieven, waaruit blijkt, met hoeveel belangstelling de dames deze rubriek lezen. Echter: wij kunnen nooit volledig zijn. De plaatsruimte, waarmede in een krant nu eenmaal gewoekerd moet worden, laat niet toe, dat wij uitvoeriger zijn. Daarom hebber, wij uitgekeken naar een goede en volledige aanvulling van on ze rubriek. Deze prachtige aanvulling hebben wij gevonden in „Herfstkeur", 'n herfstmode- journaal, dat zeer uitgebreid is en heel veel dingen bevat, die de belangstelling zeker zullen hebben. Noemen wij alleen maar het groot aantal schitterende model len, dat er in staat. En dan de belangwek kende artikelen over mode, zoodat men inderdaad kan zeggen: „Goed gekleed gaan met Herfstkeur." Vraagt dit blad even aan bij Het Prac tisch Modeblad. Postbus 36, Den Haag, on der bijsluiting van twaalf cents aan post zegels of door gireering van twintig cents op postrekening 203203 van het Het Prac tisch Modeblad. ONS PATRONENHOEKJE. WAAROM MONOGRAMMEN OF LETTERS? In kinderrijke families is het noodig, dat zoowel lijfgoed als zakdoeken, handdoeken, enz. gemerkt worden. Zeer licht ontstaan er kleine kibbelarijen over het mijn en dijn, indien de verschillende dingen geen duide lijk onderscheidingsteeken dragen. Niemand wil zich als de eigenaar doen kennen van een min of meer gesleten kleedingstuk, van een zakdoek met een winkelhaak e.d. Letters?, monogrammen? Het komt in vele gezinnen voor, dat meerdere kinderen dezelfde beginletter hebben en dan zal de practische moeder veel verstandiger doen om een ander merkteeken te geven, b.v. in den vorm van een hartje, een klaver blad, een anker en nog veel andere mo tieven, waarvan het opwerken niet zooveel tijd vraagt. Men werkt ze b.v. met stiksteken In rood of blauw en neemt later iedere steek weer op met wit borduurkatoen, hetgeen een bij zonder aardig effect geeft. Kettingsteken werken eveneens vlug op. De strijkpatronen kan men in handwerkwinkels in groote verscheidenheid krijgen, zoodat men ook hier niet veel moeite mee heeft. GEEL ALS MODEKLEUR. Afgezien van het zeer geliefde zwart, heeft de Parisienne sedert lang geen uit gesproken voorliefde voor bepaalde kleuren aan den dag gelegd, doch thans is hierin verandering ^bkomen en draagt zij bij voor keur geel in voorjaar en zomer. Het is zelfs een min ol meer gecompliceerd geel, dat meer aan een sterke maiskleur doet denken of ook wel aan honing. Zeer weinig vindt men het meer harde citroengeel en dan al leen slechts voor sportkleeding. JAPON VOOR GEZETTE DAMES. Succespatroori VKK 2005. Prijs f 0.25 plus 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Deze buitenge woon goed ge slaagde japon leent zich bijzon der goed voor ge zette dames. De opgaande lijn van vóór- en achter baan wordt dicht langs de kant op het lijfje gestikt, dat even vloeiend wordt ingehaald. De schoudernaden wordt goed inge perst, terwijl ook kleine zijnaadjes onder den arm aan het voorpand worden gemaakt. De halslijn is mooi en heeft een vestje van kant of dubbel genomen georgette, terwijl de hals van de blouse en de vlin- dergarneering verschillende ma len is doorgestikt. Pofmouwen met hooge manchet ten. Deze japon kan van weinig opval lende zijde gemaakt worden b.v. van claqué, doch is ook heel mooi van matte crêpe of wollen georgette. Wij stellen patronen van dit model be schikbaar in de maten 46, 48, 50 en 52. MANTELCOSTUME. Succespatroon VKK 1955. Prijs 0.25 plus 0.05 voor adm.- en verzendkosten. De mode van mantelcostumes zet zioh ook deze herfst door en daarom meenen wij on ze abonné's een dienst te kunnen bewijzen door de patronen van bijgaand model be schikbaar te stellen. De rug heeft evenals de voorzijde een opgestikte pas, de laatste loopt bij wijze van bies langs het voorpand en dient tevens ter versterking voor het VKK.1955. aanzetten van knoopen en maken van knoopsgaten. De mouwen zijn glad, terwijl om het middel door niet te gezette figuren een ceintuur gedragen kan worden. Zes- baansrok. Patronen in de maten 44464850. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203. NAAM: STRAAT: PLAATS: Patroon NoMaat.... Hierby ingesloten aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ont vangen, gelieve u 10 cent extra in te slui ten. (Postzegels liefst vao 11/2, 3 of 6 c"*'

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 14