DE LITURGIE DER KERK UIT DE OMGEVING ZATERDAG 26 SEPTEMBER 193b DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 IMTERPAROCHIEELE In zijn merkwaardig boek „Defensive oder Offensive" wijdt Emil Fiedler bijzon dere aandacht aan wat men tegenwoordig noemt een „christelijk volksfront". En hij verklaart, dat wij het euvel der Europee- sche beschavings-crisis niet per se moeten bestrijden met massa-werk, doch voorna melijk met strijdlustige en karaktervolle menschen, die èn godsdienstig èn sociaal hun tegenstanders weten te overwinnen. In het kader der overal ontluikende ka tholieke actie heeft ook de St. Joseph's- Gez.-Ver. haar plicht te doen en nu zij door den Bisschop is opgeroepen tot deel name aan het' hiërarchisch apostolaat, nu moet zij ook die menschen leveren, welke Emil Fiedler noodig acht om de wereld te herkerstenen, dus opnieuw christelijk te maken. Nu is de' Gez.-Ver. zoowel massa- als kern-organisatie, want zij wil de massa der katholieke jongeren uit den werkenden stand omvatten, maar tevens streeft zij naar dusdanige kernvorming, dat kringen van katholieke jongeren geformeerd kun nen worden als deelnemers aan een mach tig wereld-apostolaat, aan een christelijk front. De taak voor zulke Gezellen is viervou dig. Op de eerste plaats moeten de aige- dwaalden worden teruggewonnen, dan moeten we behouden, wat verloren dreigt te gaan en daarnaast de wereld beïnvloe den met onze sociale ideeën. Ten slotte zul len juist de kernen vooraan kunnen strij den in een christelijk offensief. Wie van onze honderden Gezellen is daar toe bereid? Ja, het kost inspanning en het vraagt offers om lid te zijn der „Paladij nen". Maar tegenover de aanvallen der rooden etc. moeten wy vormen, in be leefd christendom, een onwrikbaar sterk offensief. Senior. ONBEGRIJPELIJK. L Dat er tegenwoordig nog menschen ge vonden worden, die een totaal verkeerd be grip hebben over het werk van Kolping. Want, nietwaar, wat doet nu eigenlijk zoo'n Gezellenvereeniging? Ja ,wat doet nu eigenlijk een Gez.- Ver. En je komt er eens binnenloopen, en dan zie je ze kaarten, dammen en biljarten, of ze zijn aan het kegelen, en ook wel zit ten er rustig te lezen. Och, oppervlakkige mensch, wat zal uw oordeel onsympathiek zijn. Want dat is niet d e Gez.-Ver., het is slechts de ont spanning. Niet dat we zulks verwaarloozen mogen, maar het blijft ondergeschikt. Wat ze daar nog meer doen? Voor de godsdienstige vorming wordt vereiscnt het lidmaatschap der Maria-Congregatie, wordt aangedrongen op wekelijksch communicee- ren, wordt door een priester-vader gespro ken over de rijkdommen van ons H. Ge loof. Elk jaar weer worden tientallen jon ge kerels gebracht in de ziele sterkende sfeer der retraite en met zijn allen onder houden de Gezellen een priester-student in de missie van Ceylon. Dat is zuiver so ciaal gevoel in sterke verbintenis met Godsdienst en naastenliefde. En voor de sociale vorming? Uniek is juist daarvoor ons program, want het leert den jongeman, dat hij een deel der ge meenschap is. Hij moet zich vak-bekwaam maken en den arbeid zien als een roeping Gods. Vandaar de goede werking van ont wikkelingsclub, bibliotheek, spaarkas en ziekenfonds, zaken met sociale inspiratie; vandaar ook, dat het streven blijft, voor zoover het mogelijk is, de Gezellen lid en goed lid te doen zijn van hun respectie velijke vakorganisaties. (Slot volgt). MEDEDEELINGEN. Alle commissarissen moeten a.s. Dinsdag avond te 9 uur bijeen komen, ter bespre king van de komende werkzaamheden bij de viering van het 49ste Stichtingsfeest. Alle kaarten voor de leden worden deze week thuisbezorgd. Klachten over niet ont vangen of anderszins deponeere men bij den Senior of den ass.-Senior. Men leze goed de daarbij gevoegde cir culaire en lette op tijd en plaats, waar we bijeen zullen komen voor de H. Mis en de algemeene H. Communie. Kolpingsblad moet thuisbezorgd en ge lezen worden. Ontvangt u het en.... leest u het? De inhoud is actueel en leerzaam. Het boek „Praeses van Nispen en zijn werk" is voor 25 cent verkrijgbaar bij den huismeester. Het verrijkt uw kennis over en verhoogt uw liefde voor het Gezellen- werk. Ook nuttig voor buitenstaanders! De werkkampen te Egmond en Baarn hebben wel goede belangstelling, maar er kunnen voor Baarn nog liefhebbers geno teerd worden. Opgeven bij den Senior, se cretaris der plaatselijke commissie. ST. PETRUS-LIEFDEWERK. Door bemiddeling van Mgr. Bekkers ont vingen wy de volgende brief van onzen beschermeling, den Weleerw. heer J. M. Villavaraeyn: Papal Seminary, Candy, (Ceylon) 21st. Juli, 1936. My dear Benefactor, With pleasure and gratitude I announce to you happy news of my fast approaching Ordination to the Priesthood. On the 30th of August I shall be a „Priest for ever", a Priest of the most high God", „of the stock of the anointed Priests". On the day fol lowing I shall, God so willing, offer my first Holy Mass. In it, you may be sure, a large share of my prayers and suppliations will be for my dear benefactor, who has been, in the order of providence the means to my priestly goal. And I take this oppor tunity tot express tot your my heartfelt thanks for all your long support and kind liness. In fine, requesting the air of your prayers in the days especially of my retreat and Ordination, and with sincere gratitude I remain Your affectionate Son in Xt J. M. VILLAVARAYEN. Pauselijk Sem. Kandy, (Ceylon), 21 Juli. Beste Weldoener, Met genoegen en dankbaarheid deel ik U het gelukkige nieuws mede, dat ik spoe dig tot Priester gewijd zal worden. Den 30sten Augustus zal ik „Priester zijn in eeuwigheid", „Priester van den Almach- tigen God", zal ik tot de gezalfde priesters behooren. Den daaropvolgenden dag zal ik, ais het God behaagt, mijn eerste H. Mis opdragen. Onder het H. Misoffer zal een groot gedeelte van mijn gebeden en smee kingen zijn voor mijn beminden weldoe ner, daar kimt U zeker van zijn! Volgens Gods beschikking heb ik door U mijn doel, om Priester te worden, kunnen bereiken. En nu neem ik deze gelegenheid waar om U mijn hartelijke dank te betuigen voor al Uw offers en milddadigheid. Ten slotte verzoek ik U vriendelijk voor my te willen bidden, vooral in de dagen van de retraite en H. Priesterwijding en verblijf ik met oprechte dankbaarheid, Uw U toegenegen zoon in Xto, J. M. VILLAVARAYEN. Mgr. Bekkers teekent hierbij aan: Zijn dankbrief is met veel vertraging en helaas te laat hier ontvangen. De nieuw- gewijde Priester zal nog eenigen tijd op het Seminarie blijven, om zijn studies te voltooien. Na afloop daarvan zullen wij de vrijheid nemen U een nieuwen bescherme ling aan te bevelen. En daarom: blijft ons Liefdewerk steu nen. Dank aan alle leden van het St. Petrus Liefdewerk, die ons in staat stelden, om dit heerlijke werk tot stand te brengen. Wie geeft zich op als nieuw lid? Het le dental loopt achteruit. KAARTVERKOOP VOOR 11 EN 12 OCT. Voor den bonten avond met een va- rieerend om-en-om programma voor zang, muziek en tooneel zijn tegen den prijs van 40 cent kaarten verkrijgbaar aan de volgende adressen: Rapenburg .52, Kap- teynstr. 10, Genestetstr. 37, Gasstr. 68, P.K. Koorsteeg 17 en Hooge Rijndijk 106. Door de tooneelclub „Ad. Kolping" zal o.a. opgevoerd worden „Frederik de Groo- te", een vroolijk historisch spel. De belang rijk uitgebreide ogderafdeeling „Fr. Schweitzer" brengt een buitengewoon mu zikaal program en werkt keurig samen met de Liedertafel. Het wordt een avond, die meer dan 40 cent waard is! HILLEGOM. Gemeenteraad. De Raad der gemeente Hillegom houdt een openbare vergadering op Woensdag 30 September 1936 nam. 1.45 uur. Agenda: 1. Vaststelling der notulen van de vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het verleenen der vereischte medewerking voor aankoop van leermiddelen ex art. 72 der Lager Onder wijswet 1920 ten behoeve der R.K. U.L.O. School. 4. Voorstel tot het toekennen van een bijdrage aan de Chr. H.B.S. te Leiden. 5. Voorstel inzake afkoop rentevergoeding ex art. 205ter der Lager Onderwijswet 1920. 6. Voorstel tot het toekennen van een sup pletoir subsidie ten behoeve van het Bur gerlijk Armbestuur. 7. Voorstel tot vaststel ling van een verordening, regelende het toekennen van wachtgeld en pensioen aan gewezen wethouders en het toekennen van pensioen aan hunne weduwen en wezen. 8. Voorstel tot verlenging der regeling inzake het verstrekken van crediet aan kleine kweekers. 9. Voorstel inzake de salarisher ziening van het gemeentepersoneel. 10. Voorstel tot wijziging der regeling ex ar tikel 212 der Gemeentewet. 11. Voorstel tot het verleenen van een crediet ten behoeve van het aanbrengen van eenige straatkolken in den Rijksweg. 12. Voorstel tot het ver leenen van een crediet voor den aankoop van een bezuinigingsapparaat ten behoeve der centrale verwarming in het raadhuis. 13. Vaststelling van de 7de en 3ste begroo- tingswijziging, dienst 1936. 14. Vaststelling kohier aanlegbelasting 1936. 15. Mededee- lingen: a. Benoeming leden commissie tot onderzoek der gemeentebegrooting, dienst jaar 1935. b. Verzoek om vrijstelling hon denbelasting. c. Adres van het raadslid G. L. Pijnaker betreffende de wijziging der steunregeling, d. Adres van de Vereeniging van „Eigen Werkers", ten einde te geraken tot een steunregeling voor de genoemde categorie, e. Verzoek van J. van Zanten om ontheffing van de bepalingen van het uit breidingsplan inzake openruimtemaat. f. Wijziging in de eindcijfers der gemeente rekening, dienstjaar 1933. De Wereld-jamboree der padvinders. Donderdagavond had ten Gemeentehuize een bespreking plaats onder leiding van Burgemeester mr. D. F. Pont, op verzoek van de Centrale der Middenstandsvereeni- gingen, inzake de vraag, wat Hillegom moet doen tijdens de as. Wereld-Jamboree te Vogelenzang. Een 18-tal personen, afge vaardigden van verschillende vereenigin- gen, hoofden van scholen etc. was aan wezig. Na een inleidend woord van den Burge meester, waarin hij liet uitkomen, dat de bevolking en voornamelijk de handeldrij vende middenstand groot belang heeft bij het attractief maken der gemeente met het oog op het groote vreemdelingenverkeer dat te verwachten is, werd door verschil lende heeren het woord gevoerd, allen over tuigd, dat Hillegom in een bevoorrechte positie verkeert door de ligging onmiddel lijk nabij het Jamboree-terrein. Waar de toegang tot het Vogelenzangsche terrein voor de officieele personen (het is niet uit gesloten dat de Koninklijke Familie ook komt) door Hillegom via Pastoorslaan, Loosterweg I en Margrietenlaan leidt, kan een goed te voorschijn komen van Hille gom niet anders dan een gunstige uitwer king hebben. Plannen werden geopperd als bloemen en bollententoonstelling om te toonen, wat het voornaamste bedrijf presteert, een win kelweek .bloemencorso, voortüint j es wed strijd enz., terwijl de afgevaardigde van Bloembollencultuur mededeelde, dat een door hem geopperd plan van een grootsche reclame-campagne in den vorm van gratis aanbieden van kleine pakketten bloembol len aan de deelnemers der Jamboree door het Hoofdbestuur dier Vereeniging in over weging was genomen. Dit laatste kan na tuurlijk alleen plaatsvinden uit een even tueel surplus en in samenwerking met de daarbij betrokken instanties. Een voorloopig werkcomité werd samen gesteld, bestaande uit de heeren: R. J. Heir- man (hoofd R.K. Jongensschool), J. Ouwen- dijk (id. Julianaschool), W. J. Lindeman (id. O. L.-O. school), P. D. van Mourik (V. V.V. en Gladiolusver.), H. Schoonderbeek (Middenstands-Centrale), J. R. J. N. Bijl van Duivenbode (Bloembollencultuur), D. E. Nieuwenhuis (H.B.G.), J. Smit (Hard draverijver.), G. Veldhuis (Consul A.N.W. B.), terwijl Hillegom Vooruit nog een lid zal aanwijzen. Namens de aanwezigen sprak de heer Van Mourik een hartelijk woord van dank tot den Burgemeester voor het bijeenroepen en de leiding dezer ver gadering. KATWIJK. Gemeente-spaarbank. Aan het verslag van de gemeente-spaarbank over het boek jaar 1935 is het volgende ontleend: De spaargelden stegen in 1935 tot ƒ480584.68, terwijl op ultimo December 17067.30 rente aan inleggers verschuldigd was. Het aantal inleggers bedroeg 904. De reëele waarde der effecten steeg door aan koop tot ƒ96914.38. Bij de waardeering werd geen enkele obligatie boven den pa ri-koers opgenomen. De vorderingen te gen onderhandsche schuldbekentenissen daalden door aflossing tot ƒ47398.09, en die der le hypotheken stegen tot 374254.24. Het totaal der te vorderen ren te bedroeg per 31 December ƒ14242.87, en Bank- en Kassaldi maakten samen uit een bedrag van ƒ20890.80. De kantoor-inventaris komt in de boe ken voor ad 1.de rest is afgeschre ven als onkosten. Uit de winst werden de bestaande re serves voor koersverschil op effecten en die voor dubiseuse debiteuren respectieve lijk verhoogd tot 5500 en 10.000, ter wijl de overige winst ad 1616.54 bij de gewone reserve gevoegd werd. Het totaal der reserves steeg daardoor tot 56.049.40. De rente aan inleggers werd onveranderd gehandhaafd op 3.6. pet. In het bestuur werd door den gemeente-, raad benoemd de heer J. Slingerland, in de plaats van wijlen den heer A. Korpels- hoek, die gedurende ruim 26 jaar de Spaar bank met volle toewijding diende. KATWIJK AAN DEN RUN. Personalia. Tot voorzitter van de R.K. Voetbalclub K.R.V. alhier is in de vaca ture J. v. d. Berg gekozen de heer Tom Willemsen. NOORDWUKERHOUT. Opening fancy-fair St. Victor-parochie. Vrijdagavond had in het patronaatsgebouw van de St. Victor parochie de opening plaats van de jaarlijksche fancy-fair ten bate van de St. Martha-vereeniging. Er heerschte vóór de opening reeds een gezel lige drukte op de „kermis", zoowel in het patronaat als in de tentjes die buiten, naast het gebouw waren opgericht. De ope ning geschiedde door den hoogeerw. heer pastoor Westerwoudt. Deze bracht zijn groo- ten dank aan de zelatrices voor al het werk, dat zij hebben verricht voor de ver eeniging. Hij riep een bijzonder hartelijk woord van welkom toe tot de eerw. Zusters van de Voorzienigheid en zeide erg blij te zijn, dat de Zusters waren gekomen en bracht hun dank voor al hetgeen ze reeds in den loop der jaren tot heil van de pa rochie hadden verricht. Hij sprak ook woorden van dank aan-de mannen die ge zorgd hebben voor het in orde brengen van het terrein voor de buitenkermis en aan de jongens die onder leiding van den ka pelaan aan het timmeren enz. zijn gesla gen om de kermis in te kunnen richten. We zijn zoodoende, aldus Z.H.Eerw., weer aan de jaarlijksche fancy-fair gekomen. H. BAVO. Als niet anders wordt aangegeven dage lijks Gloria en Credo. Gewone Prefatie. Kleur: Wit ZONDAG 27 Sept. Zeventiende Zondag na Pinksteren. Mis: Justus es. 2e gebed v. d. H.H. Cosmas en Damianus, Martelaren; 3e A Cunctis (om de voorbede der Heili gen). Prefatie v. d. Allerh. Drieënheid. Kleur: Groen. Tweevoudig is de verplichting van ons christelijk leven. Onderhouden de H. Wet van God, welke zich laat samenvatten in de twee hoofdgeboden van de liefde tot God en tot de naaste (Epistel en Evange lie) eg de zonde vermijden (Gebed) en uit boeten (Stilgebed). Dat vraagt offers van onze bedorven natuur. God echter zal Zijn hulp zenden, als wij offervaardig en ver- trouwvol tot Hem bidden (Alleluja-vers; Offertorium). Versterkt door Zijn hulp zul len wij in staat zijn Hem onze liefde te ge ven (Communio) en, hebben wij ons tijdens ons leven met Hem verbonden door de liefde, dah behoeven wij Zijn rechtvaardi ge oordeelen niet te vreezen, want dege nen, die de weg van Gods geboden bewan delen, zuilen eenmaal den Heer als erfdeel bezitten. (Introitus; Graduale). MAANDAG, 28 Sept. Mis v. d. H. Wen ceslaus, Martelaar: In virtute. 2e gebed A Cunctis; 3e naar keuze v. d. priester. Geen Credo. Kleur: Rood. Wenceslaus, geboren uit een christen vader en een heidensche moeder, opgevoed door de godvreezende Ludmilla, onder scheidde zich als koning door zijn liefde voor de armen, weduwen en wezen. Hij was ook gewoon eigenhandig het brood te bereiden en de wijn, noodig voor het hei lig Misoffer. Op aanstoken van zijn moe der werd hij verraderlijk door zijn broer Boleslaus vermoord op een feestmaal (10e eeuw). DINSDAG, 29 Sept. Jaarfeest van de wij ding van een kerk te Rome, toegewijd aan den H. Aartsengel Michaël. Mis: Benedicite WOENSDAG 30 Sept. Mis v. d. H. Hiëro- nymus, Belijder en Kerkleeraar: In medio. In het jaar 331 werd de heilige Hiërony- mus te Stridon geboren. Vanaf zijn vroege jeugd ontving hij onderricht in de katho lieken godsdienst en in verschillende we tenschappen. Als jongeling naar Rome ge zonden ter voltooiing van zijn studiën, werd hij op den verkeerden weg meegesleurd door het slechte voorbeeld van zijn omge ving. Weldra evenwel deden zijn gods dienstige gevoelens, welke hem van zijn jeugd af bezielden, de verkeerde weg weer verlaten en begon hij een leven van boete in de eenzaamheid, waar hij vier jaren verbleef. In 377 liet hij zich priester wij den. Zyn voornaamste bezigheid is ge weest de studie van de heilige Boeken. Hij wordt geroemd als de beste kenner en uit legger van de H.# Schrift. DONDERDAG 1 October. Feestdag v. d. H. Bavo. Titelheilige van de Kathedrale Kerk te Haarlem en eerste Patroon van de Bisschopsstad. Mis: Gaudeamus. (Zie in het feesteigen der Heiligen v. h. Bisdom). De heilige Bavo, op het einde der zesde eeuw geboren, leidde eerst 'n wereldsch en losbandig leven .Doch bekeerd door het deugdzaam leven van zijn dochter, begon Martha had volgens het Evangelie niet Het beste deel verkozen daarom hebben de Maria Congregatie er maar bij genomen om zoodoende gezamenlijk te werken voor de arme gezinnen. Spreker sprak de hoop uit, dat de bezoekers van de fancy-fair hun dubbeltjes en kwartjes zouden offeren met een blij hart. Hierna bad de pastoor het Onze Vader en Wees Gegroet voor waar na hij de fancy-fair voor geopend ver klaarde. De kermis was al dadelijk aan den gang en de ijverige verkoopsters van loten deden flink hun tesct, ook de dames en heeren bij de verschillende vermakelijk heden deden van deze pogingen om de centjes uit de zakken van de bozoekers te kloppen, wat best gelukte, daar ieder voor de armen nog wel wat over heeft. De olie bollen- en poffertjeskraam maakte goede zaken. Het is te hopen, dat het vandaag en morgen-nog heel druk zal zijn. ZILK. Viering vorstelijke verloving. Ook de Zilk heeft, zij het wat laat, op waardige wijze feest gevierd wegens de verloving van onze Prinses met Prins Bernard. Op een terrein aan de Sint-Jacobstraat waren allerlei vermakelijkheden opgericht, zooals een draai- en zweefmolen, schommel, schiettent enz. Het was een ware kermis, welke weer deed denken aan de jaren, waarin de Zilk op dat gebied aan de spits stond. Ook de schoolkinderen hebben volop kunnen genieten, waaraan het weer ook volop heeft meegewerkt. 's Morgens om 9 uur werd begonnen met een optocht van de schoolkinderen door de Zilk. Ondanks het feit, dat het er vroo lijk aan toe ging, hing er toch een zekere „somberheid" over deze stoat. Immers moest in deze stoet, in een gemeente waar men niet minder dan drie muziekkorpsen van naam heeft, een draaiorgel zorg dragen voor de muzikale opluistering. Toch verliep de stoet desondanks naar wensch en werd omstreeks 10 uur, nadat de kinderen nog een bezoek aan de pasto rie gebracht hadden, met de diverse kin derspelen begonnen, onder leiding van het onderwijzend personeel de school. Het was reeds laat in den middag toen de diverse hij een kluizenaarsleven, in heldhaftige graad belevend de christelijke leer, waarin hij was onderricht door den heiligen Aman- dus. Sint Bavo stierf in de zevende eeuw te Gent. In Haarlem wordt de heilige als beschermheilige vereerd, omdat volgens de overlevering de inwoners van Haarlem door Sint Bavo aan te roepen zijn gered uit een zeer groot gevaar. VRIJDAG 2 Oct. Feestdag v. d. Heilige Engelbewaarders. Mis: Benedicite. 2e gebed v. h. octaaf v. d. H..Bavo. „Gezegend zij God, Die ons Zijn heilige Engel zond om ons vóór te gaan en te be waren op den weg en te leiden naar de plaats ons bereid. Slaan wij acht op hem en luisteren wij naar zijn inspraken". N.B. Wegens de eerste Vrijdag is geoor loofd een gezongen Votiefmis van het H. Hart van Jesus. Mis: Cogitation es. Prefa tie v. h. H. Hart. ZATERDAG 3 Oct. Mis v. d. H. Theresia v. h. Kindje Jesus, Maagd: Veni. 2e gebed v. h. octaaf v. d. H. Bavo; 3e voor den Paus Als negende kind van het dóór en dóór godsdienstige echtpaar MartinGuerin, werd Theresia den 2den Januari 1873 ge boren te Alengon in Normandië. Op buiten gewoon jeugdigen leeftijd trad zij den 9en April 1888 in de Karmel. Daar heeft zij ne gen jaren doorgebracht. Uit de H. Schrift leerde zij hoe zij een groote Heilige kon worden, n.l. door zich in gedachten en handelingen tegenover God te gedragen als een kind tegenover zijn vader. Theresia heeft dat gedaan en noemde dat haar „klei ne weg" en dat kostte haar iederen dag offers. „Geloof niet", zoo heeft zij gezegd, „dat de kleine weg volgen beteekent: een weg volgen van rust, van zoetheid, van geestelijke troost. Ach, het tegendeel is maar al te waar! Men moet er op voorbe reid zijn om geslachtofferd te worden zon der voorbehoud". Iederen dag behaalde zij veel overwinnigen op zichzelf in het bui tengewoon stipt volbrengen van hetgeen haar dagelijksche plicht was en dat uit zuivere liefde voor O.L. Heer, zonder in het minst zichzelf te zoeken, integendeel, zij was een voortdurende offerande van zich zelf aan God. Maar: „ik heb er geen spijt van, dat ik me heb overgeleverd aan de Liefde", zoo sprak zij op den laatsten middag van haar leven. Moge de heldhaftige „kleine" heilige The resia ons helpen haar te volgen in held haftigheid op den „kleinen weg" van onze dagelij ksche plichten. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRAN CISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: ZONDAG, 2e gebed v. d. H. Elzearius, Belijders; 3e v. d. H.H. Cosmas en Damia nus. MAANDAG. Mis v. d. Z. Bernardinus v. Feltre, Belijder: Liberabit. 2e gebed v. d. H. Wenceslaus; 3e A Cunctis. Kleur: Wit DONDERDAG. 2e gebed (alleen in stille H.H. Missen), v. d. Heiligen Joannes van Dukla en Nicolaus van Furca Polena, Be lijders. Credo alleen in de stad Haarlem. ZATERDAG. 2e gebed v. d. Vigilie voor het feest v. d. H. Franciscus; 3e v. d. over brenging v. h. lichaam v. d. H. Clara; 4e voor den Paus Geen Credo. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr. prijzen door den Burgemeester van Noord- wijkerhout aan de kinderen met een toe passelijk woord werden uitgereikt. Winnaars werden, Meisjes: 1ste prijs Turfrapen Ali Grimbergen, 2de Tootje Hul- sebosch, 3de Koba Hoogkamer. 2de klas, Pop aankleeden: 1 ste pr. Neeltje Geerlings, 2de Dora Rusman, 3de Elementina Houdijk. 4de klas, Ringsteken: 1ste pr. Lina Flipphie, 2de Willy Damen, 3de Ida Klinkenberg. 5de klas, Touwtje springen: 1ste pr. Corrie Hulsebosch, 2de Annie Warmerdam, 3de Corrie Vreeburg. 6de klas, Muiltje loopen: lste pr. Alie v. d. Aart, 2de Alie van Haas ter. 7de klas, Pop aankleeden: lste pr. Neel tje Geerlings, 3de Nelly v. Eeden, 3de Marie v.'d. Berg. Jongens, lste klas, Vlagsteken: lste pr. Arie Zwetsloot, 2de Arie de Groot, 3de Riet van Warmerdam. 2de klas, Zakloopen: lste pr. Chris v. d. Drift, 2de Simon v. Haaster, 3de Kees Pijpers. 5de klas, Turfrapen: lste pr. Piet Romijn, 2de Wim de Groot, 3de Car de Winter. 6de klas, Hinken met hin dernissen: lste pr. Dirk de Klerk, 2de Ger- rit Ruigrok, 3de Henk van Haaster, 4de Piet van Saase. 7de klas, Hardloopen met hindernissen: lste pr. Bep Flipphie, 2de Kees Ruigrok, 3de Cor Geerlings. Des avonds om half acht had een lam pion-optocht plaats. Ook nu was het we derom het orgel van vriend van Winze uit Hillegom, dat voor de muzikale begeleiding moest zorg dragen. Het was een enorme stoet, voorzien van veel gecostumeerde personen, die door de Zilk trok. Na dat de stoet door de Zilk getrokken was, verzamelde men zich voor de Pastorie, al waar de stoet op het balkon van de pasto rie werd opgewacht door den heer Burge meester van Noordwijkerhout, door den Z.eerw. heer Pastoor en eenige genoodigden. Vanaf het balkon werd door den Burge meester een rede uitgesproken, welke af en toe met een applaus werd onderbroken. Tot slot zong met gezamenlijk het Wilhel mus en werd de tocht aanvaard naar het kermisterrein, hetwelk inmiddels met een enorme menschenmenigte was overladen. De diverse vermakelijkheden maakten zeer goede zaken. Mede doordat het weer schit terend mee werkte, kan deze dag a1* r ges! a a*.-i

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10