STADS NIEUWS VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 2 REGEN. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen, nevelig tot zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk regenbuien, iets koeler. Hoogste barometerst.: 772.0 te Vestmanoer. Laagste barometerst.: 749.3 te Ingö. De Oceaandepressie is thans stationnair geworden. Kleine minima hebben zich van het hoofd-minimum afgescheiden en trek ken in Zuid-West—Noord-Oostelijke rich ting over 't vasteland en de Noordzee, langs hun baan zware regens veroorzakend. Een langgerekt gebied van lagen luchtdruk strekt zich uit van Zuid-Noorwegen over Engeland en Ierland naar den Oceaan. Langs de Zuid-zijde zijn de temperaturen hoog en is het weer overal nevelig en de atmospheer in de onderste lagen vochtig en tot groote hoogte zeer warm; langs de Noordzijde waaien over Schotland krachti ge winden, die polaire luchtmassa's naar het Westen transporteeren. Het weer is hier opklarend en de luchtdruk stijgt er snel. In Zwitserland en Zuid-Duitschland veroorzaakt een voorbijtrekkend mihimum weer zware regens, evenzoo gaven de mi nima, die over Engeland naar Noorwegen trokken, langs hun baan overvloedige re gens. In Oost- en midden-Duitschland is het weer nog mooi en zomersch met war me continentale winden. Het is te ver wachten, dat het weer hier te lande neve lig tot zwaar bewolkt zal blijven en slechts langzaam zal opklaren. luchttemperatuur. 18 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Vrijdagnamiddag 7.20 uur tot Zaterdagmorgen 6.23 uur. hoogwaterstand. Te Katwijk aan Zee: op Zaterdag 26 September voorm. 11.34 en nam. 12.14 uur. watertemperatuur. Zweminrichting „De Zijl" 16 gr. C. UIT DE OMGEVING NIEUWVEEN. Opening t. b. c.-bazar. Donderdag avond te acht uur togen wij naar café van Lijk on; de officieels opening bij te wo nen van de bazar, welke de plaatselijke T. B. C.-vereeniging organiseert om de we kelijks afvloeiende gelden aan te vullen. Twee jaren achtereen heeft het permanent dames-comité geijverd voer deze driedaag- sche en terecht, er is machtig veel werk gepresteerd, dat om geldelijke waardee- ih.e vraagt. Dat vond ook Burgemeester Bakhuizen, die het comité de eer aandeed de opening te willen verrichten van deze zoo keurig verzorgde bazar. Na een hartelijk wel komstwoord tot de aanwezigen, w. o. vele dames en heeren genoodigden, prees Z.E. Achtb. het schoor.e do tl bijzonder aan. want. zoo zeide spr.. wia van nabij de vree- selijke tuberculose heeft leeren kennen, weet hoe wreed en kos*baar ze is. Spreker wenschte het comité drie dagen t. e. m. Zaterdagavond duurt de bazar goede koopmanschap, doch tevens dagen van ge zelligheid en leut. Houdt evenwel voort durend voor oogen, dames en heeren, de ernstige opzet achter deze bazar schuilend; het vullen der kas. teneinde het schoone werk onverminderd te kunnen voortzet ten, voorzoover noodig. Toen icwam de machine in beweging en lieten de dames en heeren standhouders hun gaven van geheel andere aard zien. Het werd een loven en bieden, een vast klampen tot de stribbelaar (ster) over de brug kwam. Om u de waarheid te zeggen, het lokt wel tot koopen, zoo smaakvol is alles geëtaleerd. Vooral dames zullen kun nen grasduinen in de kostelijke handwer ken, groot en klein, maar alles fijn van naald en steek, of hoe men dat pleegt uit te drukken. In waarheid, met schroom is het, dat wij over deze rijkdom schrijven, en ware het niet dat de nijvere hanteer ster puur belangeloos gewerkt hadden, het zou u van koopen afhouden. Nu ligt evenwel altijd iets onder uw bereik, zoo voordeelig is het. Ook aan de vermakelijkheden is zorg besteed; u kent ze wel de gebruikelijke ge noegens. Ze zijn er weer en met de nieuw ste verrassingen gecompleteerd. Nu kijken en koopen om het tot een succesvolle uitslag te doen gedijen. Geboren: Mijntje Marijtje Neeltje, dochter van D. Spelt en Neeltje van Leeu wen. Gevestigd: C. P. van Veen van Lei- muiden. Vertrokken: M. Kaper naar Zeist. OEGSTGEEST. R. A. M. Vermeulen, f In het St. Elisabeth ziekenhuis te Leiden is op 85-jarigen leeftijd overleden de heer R. A. M. Vermeulen. De heer Vermeulen is indertijd landme ter van het kadaster geweest. Hij was ridder in de Orde van Oranje- Nassau. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag a.s. om 11 uur op de R. K. Begraafplaats. RIJPWETERING. Staatspartij. De afdeeling Rijpwete- ring der R.-K. Staatspartij vergaderde Woensdagavond in het café van den heer Zoetemelk, om, ingevolge de wensch van het partijbestuur, de kiezers gelegenheid te geven mede te werken aan de samen stelling van het program van actie 1937. Een grooter aantal leden dan wij gewoon zijn op de vergaderingen te zien, had aan den oproep van het bestuur gehoor gege ven, wat zeker een bewijs mag heeten, dat de belangstelling voor alles, wat met po litiek verband houdt, in onze benauwen de tijd toeneemt. Jammer, dat die opleving van belangstelling niet een twintigtal ja ren vroeger is gekomen! De voorzitter opende met een woord van welkom en den chr. groet, waarna de se cretaris het woord verkreeg voor de le zing der notulen van de jaarvergadering, die ongewijzigd onder dankzegging aan den secretaris werden goedgekeurd en vastge steld. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat de Centrale Alkemade, die, ingevolge de aanneming van het nieuwe reglement, is ontbonden, een vergadering heeft gehou den, waarop de stand van zaken onder de oogen werd gezien. Uit de aldaar gehou den besprekingen was komen vast te staan, dat de leden der Centrale unaniem van meening waren, dat het nuttig is, als af- deelingen der R.-K. Staatspartij in dezelf de gemeente, voeling met elkaar te hou den. Men bracht dan ook de wensch naar voren, de centrale, welks bestaan bij ge meenteraadsverkiezingen verplichtend is gesteld, te laten voortbestaan. In principe hadden alle leden der centrale zich vóór deze wensch uitgesproken, doch daar de instandhouding een klein offer van de af- deelingskassen zal vragen, diende dit punt eerst op een algemeene vergadering in el ke afdeeling afzonderlijk te worden bespro ken. Na ampele besprekingen verklaarde de vergadering zich met algemeene stem men vóór het voortbestaan der centrale, die echter in de toekomst anders zal moe ten wei-ken dan voorheen en misschien ook in zijn samenstelling herzien zal moeten worden. Het tusschentijds aftreden van den heer P. H. v. d. Geest, als bestuurslid, maakte een aanvulling van deze vacature noodza kelijk. De uitslag der gehouden verkie zing wees uit, dat de heer Bern. Baak in plaats van den heer v. d. Geest tot be stuurslid was gekozen. Daar de heer Baak zich bereid verklaarde een bestuursfunctie te aanvaarden, werd hij door den voorzit ter geluk gewenscht en verzocht aan de bestuurstafel te willen plaats nemen. Vervolgens werd door den voorzitter ge legenheid gegeven tot het kenbaar maken van wenschen t.o.v. het program van actie 1937. De voorzitter achtte het wensche- lijk, dat in dit program van actie de vol gende clausule zal worden opgenomen. De R.-K. Kamerfractie zal al haar invloed aanwenden, teneinde te bereiken, dat on billijkheden en onrechtvaardigheden uit 't financieel beleid der regeering worden weggenomen; door: 1. aflossing van de ge- heele bestaande staatsschuld door het slui ten van een nieuwe, desnoods gedwongen, geldleening van 3 pet., met als gevolg hier van verlaging der vaste lasten. 2. Afschaf fing van alle indirecte belastingen op nood zakelijke levensbehoeften. 3. Vervanging van de 3 pet. ongehuwden-korting der amb tenaren, door een vrijgezellenbelasting. 4. Eerbiediging door de Staat van eenmaal verkregen pensioenrechten. Met algemeene stemmen werd besloten deze wensch aan het kringbestuur door te zenden. Vervol gens kwam de heer H. G. v. d. Poel met een uitgebreid verzoek, waaruit als voor naamste punten naar voren kwamen: 1. De R.-K. Kamerfractie wende haar invloed aan om zoo spoedig mogelijk te komen tot muntcorrectie en 2. De R.-K. Kamerfrac tie streve met alle haar ten dienste staan de middelen naar herstel van een geregeld handelsverkeer met Duitschland, waar door de uitkomsten van land- en tuinbouw bedrijven meer rendabel zullen worden. Over het eerste punt bleek in de vergade ring geen eensgezinde meening te bestaan en eenige der aanwezigen verklaarden zich incompetent om hierover een oordeel te vormen. Met het tweede punt kon men zich algemeen vereenigen. De voorsteller zegde toe zijn betoog tot een programma punt te zullen samenvatten en dit zooveel mogelijk in overeensteming te brengen met het reeds aangenomen punt. Uit de discus sies bleek wel overduidelijk, dat men al gemeen funeste gevolgen vreesde van het de laatste jaren gevolgde regeeringsbe- leid, funeste gevolgen vooral voor de R.-K. Staatspartij, wanneer niet duidelijk uit het programma zal blijken, dat in de toe komst met alle bereikbare middelen naar een andere koers zal worden gestreefd. Daar de rondvraag niets vermeldens waardig opleverde, sloot de voorzitter op een zeer gevorderd uur de geanimeerde bijeenkomst met den chr. groet. LEEST DE ADV NTIES IN UW DAGBLAD. AFSCHEID VAN MR. A. J. ROMIJN. Dezer dagen heeft de Vereeniging voor den handeldrij venden en industrieelen middenstand voor Leiden en omstreken, afd. van den Kon. Nederl. Middenstands bond, in „Den Vergulden Turk" een bijeen komst gehouden, teneinde afscheid te kun nen nemen van haar oud-voorzitter en rechtskundig adviseur, mr. A. J. Romijn, die tot burgemeester van Winschoten is be noemd. Vele leden waren met hun dames opgekomen, terwijl voorts de heeren L. de Groot, secretaris, F. L. v. d. Leeuw, direc teur, mr> drs. W. O. Lieuwen, adj.-directeur en A. van Oosten, secretaris van het district 9 (Zuid-Holland-Noord) van den K.N.M.B., blijk van belangstelling gaven. Een strijkje uit de leden luisterde den avond op. De voorzitter, de heer W. Zwart, opende de bijeenkomst met een woord van wel kom. Hij vestigde de aandacht er op, dat deze vergadering tevens de opening betee- kende van het nieuwe seizoen. Vervolgens werd een schimmenspel van Nederlandsch fabrikaat vertoond, „De Ne- derlandsche industrie van de Batavieren af', waarvan de beelden waren ontworpen door F. ter Gast en de berijmde tekst door Luc Willink. De voordracht geschiedde door den heer H .de Wilde. De heer L. de Groot, secretaris van den K.N.M.B., hield daarop een causerie over „Wat in onzen middenstand leeft". Hij schetste daarin de groote moeilijkheden, waarmede in dezen tijd te worstelen valt en wees er op, dat alleen door eenheid daar aan op doeltreffende wijze weerstand kon worden geboden. Na een korte pauze was het oogenblik aangebroken, waarop het afscheid van den heer Romijn zou plaats hebben. De voor zitter huldigde den nieuw-benoemden bur gemeester voor al hetgeen hij in den loop van ongeveer 15 jaren voor den Leidschen middenstand heeft verricht. In tal van functies heeft hij zich gegeven en hoewel hij een vooraanstaande poéitie, o.a. het wet houderschap, heeft bekleed, bleef hij steeds de sympathieke, hartelijke medewerker van voorheen. Vandaar dat men algemeen de behoefte heeft gevoeld, om in intiemen kring afscheid van hem te nemen. Ter her innering aan de langdurige relatie bood spr. twee boekwerken aan, n.l. een over Lei den en een over de provincies Friesland en Groningen, als symbool van verleden en toekomst. De heer L. de Groot bracht den heer Ro mijn namens het hoofdbestuur van den K. N.M.B. dank voor zijn toewijding ten aan zien van deze organisatie in zoo menig op zicht getoond. Spr. is er van overtuigd, dat Winschoten in hem een goeden burgemees ter zal krijgen. Niet minder zal men de komst van mevrouw Romijn daar waardee- ren, want de tegenwoordige burgemeester is ongehuwd en zoo heeft men aldaar het belangrijke werk, dat een burgemeesters vrouw voor het openbaar leven kan ver richten, moeten ontberen.. Tenslotte bood spr. mr. Romijn den zilveren eerepenning van den K.N.M.B., in den vorm van een presse-papier aan, en sprak den wensch uit, dat deze een plaats op de burgemeestesta- fel zou mogen verwerven. In een hartelijke rede heeft mr. Romijn voor de hulde dank gezegd. Hij zette uit een, waarom hij, hoewel niet uit den mid denstand voortgekomen, toch steeds zoo veel sympathie voor deze bevolkingsgroep heeft gehad, n.l. omdat men in het midden standsleven zoo dikwijls den waren mensch leert kennen met al zijn fouten en gebre ken, doch ook met zijn vele goede eigen schappen. Spr. heeft ook in zijn midden standsfuncties veel geleerd, waarvan hij als burgemeester profijt kan trekkenHij gaf de verzekering, dat zijn vrouw en hij de Leid&che jaren nimmer zullen vergeten. (Applaus). IIET HONDERDJARIG BESTAAN DER FA. BERNARD. Zooals wij deze week bereids hebben medegedeeld, zal het op 1 October a.s. hon derd jaar geleden zijn, dat de N.V. v.-h. fa. Bernard, thans Breestraat 55, werd op gericht. Een achtenswaardige ouderdom voor een zaak en ondanks den last der jaren toch de gevolgen daarvan niet ondervindend, zooals het bij den meoisch pleegt te ge schieden. Integendeel, de zware tijden mo gen op het zakenleven zwaar drukken, deze honderjarige firma toont nog een merkwaardigen levenslust en energiek be ginnen de tegenwoordige leiders aan het tweede honderdjarig bestaan. Het was op den lsten October 1836, dat de heer J. C. Bernard in een perceel aan de Vischmarkt den alom bekenden Leidschen Ijzerhandel vestigde. Dat de oprichter verstand had van zaken doen en tevens uitstekende artikelen wist aan te bieden, heeft de ondervinding ge leerd. Want zonder deze twee allernoodza kelijkste factoren ware de zaak anders nim mer tot een honderdjarig bestaan geko men. De Leidenaars en vele bewoners uit de omliggende gemeenten hebben alzoo tien tallen van jaren hier hun inkoopen gedaan, eerst bij den oprichter, den heer J. C. Ber nard, daarna bij den heer A. J. Bernard en tenslotte bij diens opvolger en schoon zoon, den tegenwoordigen leider der zaak, die met zijn vrouw het voorbeeld der voor vaderen gevolgd heeft en Leiden en omge ving het beste van het beste blijft geven. Hadden de tegenwoordige firmanten ge hoopt in het stamhuis het eeuwfeest der zaak te mogen vieren, de omstandigheden hebben dit onmogelijk gemaakt, want na ■•den feilen stadhuisbrand vielen het oprich- tershuis en de verschillende panden daar omheen, welke in den loop der jaren door tal van uitbreidingen daarbij getrokken waren, in sloopershanden om plaats te ma ken voor het nieuwe stadhuis. Na verbouwing van het perceel Bree straat 55 werd vorig jaar de toen 99-jarige zaak daarheen overgebracht en op 27 Sep tember geopend, zoodat zij hier Zondag één jaar is gevestigd. In luxe en huishoudelijke artikelen, in haarden en kachels, in ijzerwaren en ge reedschappen bleef de keuze altijd onge ëvenaard en de tegenwoordige leider heeft er steeds naar gestreefd den band met de klanten uit Leiden zoowel als uit de omge ving te behouden en te verstevigen. Daar in is hij wonderwel gelukt. In verband met het feit, dat vorig jaar bij de heropening zoo talrijk velen van hun sympathie tegenover de firma blijk gaven, ligt het in de bedoeling de herdenking van het honderdjarig bestaan een bescheiden karakter te geven. Toch zal het merkbaar zijn, dat de zaak honderd jaar bestaat. Het pand zal n.l. versierd en verlicht worden van 110 October, zoodat de versiering ook bij de 3 Octoberfeesten aanwezig is ën wie in die dagen in de zaak koopt, zal evenzeer merken, dat het feest is. V/ij kunnen niet anders dan de jubilee- rende firma een nieuwe eeuw van nog groo teren bloei toewenschen en de trouwe klan ten zullen daarmee ongetwijfeld instem men door een nog getrouwer bezoek. GOUDEN JUBILEUM DER Fa. E. LOEB. Behalve coor de 3 Octobervereen. brengt de Octobermaand nog een ander gouden jubileum in de Sleutelstad, nl. van de fa. E. Loeb, Breestraat 161. Deze zaak zal nl. op 1 October eveneens vijftig jaar bestaan. Zij werd op 1 October 1886 opgericht door den heer N. Loeb, die in een perceel aan de Oude Vest nabij de Pauwbrug een zaak in meubelen en klee ding opende, gebaseerd op een verkoop systeem, dat voorheen hier onbekend ge noemd mocht worden. Dit systeem berustte hierop, dat de klanten voortaan op gemak kelijke betalingsvoorwaarden konden koo pen. Daardoor werden zij in de gelegen heid gesteld zich noodzakelijke dingen voro het huishouden en voor zichzelf aan te schaffen, welke zij zich voorheen moesten ontzeggen, wijl ze te duur waren om in eens te betalen. Een belangrijke factor daarbij was, dat de prijs niet hooger was dan bij contante betaling! Het systeem vond ingang bij het publiek en gebrek aan verkoopruimte noopte her haaldelijk tot uitbreidingen, welke in den beginne slechts alleen mogelijk waren door verhuizingen. Zoo ging de zaak van Oude Vest naar Hoogewoerd 41 en Heerengracht 7 en werd daarna in 1912 overgebracht naar het ka pitale heerenhuis Breestraat 161, waar thans, na meerdere verbouwingen, een verkoopruimte van meer dan 800 vierkan te meter beschikbaar is. De tegenwoordige eigenaar, de heer E. Loeb, staat sedert 1903 aan het hoofd van dit bedrijf, dat behalve een winkel, ook een meubel- en beddenmakerij en een stoffeerderij omvat. Zijn bekende slagzin, welke in bijna geen advertentie ontbreekt: „Spreek met Loeb en 't komt in orde!" is hier ter stede en in de omgeving bijna spreekwoordelijk geworden! Het gouden jubileum der firma Loeb zal in verband met de drukte der 3 October- feestelijkheden herdacht worden op Maan dag 5 October. Dan zal er des middags van 3—5 uur gelegenheid zijn de jubileerende firma gelukwenschen aan te bieden. Het pand aan de Breestraat 161 zal die dagen feestelijk versierd worden. Bij deze gelegenheid heeft de heer Loeb tevens een jubileumboekje uitgegeven, waarin als bijzondere attractie ook een jubileumprijsvraag is opgenomen met als eerste prijs een compleet huiskamer-ameu blement. Deze prijsvraag omvat 100 verschillende raadsels. Wie vóór of op 30 Nov. de meeste goede oplossingen inzendt, ontvangt den eersten prijs, terwijl de overige negen fraaie prijzen naar gelang van het aantal juiste oplossingen worden toegekend. Wij meenen, dat velen èn aan het jubi leum zelf èn aan deze belangrijke prijs vraag hun aandacht wel zullen schenken. Jacht op een ontvlucht hert. Nadat eenige herten uit de Leidsche Hout waren overgebracht naar het nieuwe hertenkamp op het terrein van den heer Bosman aan den Rijnsburgerweg, gevoelden er een tweetal zich niet op hun "gemak in hun nieuwe omgeving. De afzetting was geen beletsel, dat een tweetal herten de voorkeur gaven aan hun vrijheid. Nadat zij door eenige sloten waren geloopen, en ieder hun eigen weg gingen werd er een in het bosch van het Gesticht Endegeest opgemerkt. Van de ontvluchting was direct kennis gegeven aan het Gesticht Endegeest, daar men een der herten in die richting had zien vluchten. Toen nu gisterenmid dag de verpleger BI. in het bosch van bo vengenoemd gesticht liep te wandelen, zag hij het hert. Na een jacht door het uitge strekte bosch, Icon hij na veel inspanning het heat te pakken krijgen. Bij een kleine worsteling, die hieraan vooraf ging liep de heer BI. een kleine schram op aan een zij ner beenen. Later is het hert per handwa gen naar zijn nieuwe verblijfplaats over gebracht. AGENDA LEIDEN. Vrijdag R. K. Propagandaclub „Dr. Schaep- man", Den Burcht (Foyer), 8.15 uu.r Vrijdag. R.K. Handelsreizigersver. „St. Christoffel", Ledenvergadering. Spr. Jac. Antoni over „Wasproduc- ten", „De Harmonie" 8 y* uur. Donderdag. Openingslof voor leden van den R. K. Vrouwenbond, kapel St. Elisabethsgesticht, te half 9. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag 27 Sept. a. s. waarge nomen door de apotheken: G, F. Reijst, Steenstraat 35, telefoon 136 en A. J. Donk Doezastraat 31, telef. 1313 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel, 274. HET 3 OCTOBERFEEST. Vrijdags 3 uur gratis toegang op het Schuttersveld. Het bestuur der 3 Octobervereeniging heeft besloten op Vrijdag 2 October, wan neer het Kermisterrein op het Schutters veld des middags om 3 uur geopend wordt, de toegang tot des middags 6 uur geheel vrij te stellen en eerst na des middags 6 uur een entree van 0.10 te heffen. DE GEWIJZIGDE STEUNREGELING. Aan Burgemeester en Wethouders van deze gemeente is door den Leidschen Chr. Besturenbond het volgend adres gezonden: Naar aanleiding van de in de week van 14 tot 19 September j.l. ingevoerde gewij zigde steunregeling voor de georganiseer de arbeiders, verzoekt het bestuur van den Leidschen Chr. Besturenbond beleefd doch dringend aan uw geacht College, de tot standkoming van maatregelen tot compen satie van de toegepaste verlaging van den huurbijslag zooveel mogelijk te bespoedi gen. Volgens een bericht in de plaatselijke pers, worden door of vanwege Uw College dergelijke maatregelen voorbereid en is Uw College in overleg getreden met beide partijen. Waar een der partijen gevormd wordt door de steuntrekkenden, zoo verzoekt ons bestuur dan ook in dit overleg te betrek ken de Vakcentrales, die toch aangemerkt kunnen worden als de vertegenwoordigers van de steuntrekkenden. Als maatregel om huurverlaging te be vorderen, meent het bestuur te mogen wij- 1. Op intrekking of verlaging van de straatbelasting; 2. op verlaging van de tarieven der Leidsche Duinwater-Maatschappij; 3. aanbouw van goedkoope arbeiders woningen. Met instemming nam het bestuur ken nis van de mededeeling in de pers, dat'uw College streeft naar een spoedig mogelijke invoering van een bevredigende regeling. Het raadslid, de heer Schüller heeft den Raad toestemming verzocht, de volgende vragen aan B. en W. te mogen stellen. 1. Hebben B. en W. kennis genomen van de Ministerieele circulaire d.d. 31 Juli 1936 Afdeeling Vh. No. 6650 M.P. betreffende woninghuren. 2. Indien bovenstaande vraag bevestigend wordt' beantwoord, willen B. en W. den Raad dan mededeelen, welke maatregelen zij reeds genomen hebben, of voornemens zijn te nemen, om aan het gestelde, ver vat in vernoemde circulaire, tegemoet te komen. 3. Indien B. en W. van oordeel zijn, dat voor wat betreft de Gemeente Leiden aan het verzoek van den Minister niet kan of behoeft te worden voldaan, willen B. en W. den Raad dan mededeelen, welke mo tieven en feiten hen datfrtoe hebben ge bracht? 4. Willen B. en W. den Raad mededee len welke omstandigheden, respectievelijk overwegingen er toe hebben geleid om nog geen uitvoering te geven aan het bepaal de in art. 29, 29a. 29b, en 29 c van het woningbesluit (K. B. d.d. 9 Januari 1935, Staatsblad 7). MILITARIA. In het tijdvak 'van 28 Sept.21 October a.s. komen de navolgende reserve-off. bij het 6e Regiment Veld-artillerie alhier on dier de wapenen voor het volgen van een cursus voor reserve-Miajoör: d'e reserve kapitein van Wachem, Hubert van Bleijen- fourgh, Mr. Lake en van Tilburg. De-2de Luitenant Bunschoten van het 6e Regiment Veld-artillerie alhier zal van 5 October28 November een gascursus vol gen bij de Militaire gasschool te Utrecht. Ver. „Katholiek Leiden". Op de bestuursvergadering van 24 Sep tember is als voorzitter herkozen de heer W. F. Kriek, de Laat de Kanterstraat 20. Photo's missionarissen A.L.M.A.- programma. Photo's van missionarissen welke zijn af gestaan ter reproductie in het programma boek der Missie-tentoonstelling kunnen op de redactie van „de Leidsche Courant" wor den afgehaald. De heer H. R. Schwarz, oefenmeester bij U. V. S. is geslaagd als voetballeider, cursus 19351936 te Amsterdam; de heer C. G. v. d. Berg, alhier eveneens, voor den cursus te 's Gravenhage, Met nummer 186 der St.crt zijn verzon den de ifdrukken van de akten betreffen de de N.V. Modemagazijnen Warnecke, 1alhier.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2