VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 UIT DE RIJNSTREEK GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK LAND- EN TUINBOUW WENKEN VOOR IEDERE MAAND. 2e helft September. In den Fruittuin: De hazelnoten kunnen geplukt "worden. In sommige plaatsen, waar deze cultuur van eenige be teekenis is, is men al aan den gang. Het is een vrucht, die wel niet overrijp zal worden en daardoor zijn smaak verliest, doch er gaan er zoo veel van verloren. Meestal treft men de hazelnoot als halfstam, soms als struik aan, en omdat deze vruchtboomen een vochtigen bodem voor lief neemt, ziet men ze dikwijls op buitenplaats langs slooten. Ze -groeien daar heel goed, doch een nadeel er van is, dat ze niet tot hun volkomen rijpheid aan den boom kunnen blijven, omdat ze dan in de sloot vallen. Gelukkig bèhoeven we met deze vrucht niet bang te zijn voor wespen doch er zijn weer andere vijanden die ze wel lusten, b.v. ratten. Indien we wat lang wachten, dan blijft er wanneer er ratten in de buurt zijn vaak niet één over, en als men nu om de eené of andere redenen deze dieren niet kan vergiftigen, dan doet men goed, de halfstammen te beveiligen, door er een flinke strook zink of blik om te bui gen, waarvan de rand eenigszins naar be neden geborgen is. Het is dan voor de rat ten onmogelijk tegen de stammen op te klimmen. De bramen die in de zandstreken in 't wild groeien, maar ook elders in vruchten- tuinen niet mogen ontbreken, hebben voor hun groei een uitstekenden zomer gehad. Door den overvloedigen regen hebben de struiken een kolossaal schot gemaakt, scheu ten van 3 a 4 meter zijn geen zeldzaam heid. De vruchten zijn echter zuur doordat zij te weinig zon hebben gehad. Zelfs soor ten, die andere jaren uitstekend smaakten, zijn nu nog te zuur. Opbinden is telkens voor deze struiken noodzakelijk, want als men ze eenigen tijd ongemoeid laat door groeien. dan is er geen beginnen aan, omdat de stekels al zoo haakvormig omgebogen zijn en alles vasthouden, wat maar in hun nabijheid is. De perziken worden geregeld nagezien. Men neme b.v. voor gewoonte om er ^ken morgen even langs te loopen; meestal is de zachtgele kleur de aanwijzing, om te pro- beeren of ze gemakkelijk los laten. Fr is een tijd geweest, dat men van de Japanscht wijnbes veel werk maakte. In dien tiid het is al heel wat jaren geleden —■•waren de aanbevelingen zoo mooi, dat sommigen meenden, dat de late aardbeien er door ver drongen zouden worden, doch dat is tegen gevallen. Het schijnt, dat de Japansche wijnbes op zand beter wil dan op klei. Voor al als de klei wat erg vochtig is, kan zij den winter niet volkomen doorstaan. Wat den groei der planten en de kleur der vruchten aangaat, kan zij zeer goed voor een lusttuin worden aangevolen. Wil men van de vruchten genieten, dan is het nood zakelijk ze door middel van netten tegen de vogels te beschermen. Moet men ze ver zenden, dan mogen ze vooral niet rijp ge plukt worden en moet men wachten tot de vruchten rijp zijn. In den bloementuin: Hef zaadwinnen dient niet vergeten te worden. Voor zoover we onze bloeiende planten zelf wenschen te winnen, wijden we daaraan nu al onze zorgen, want weldra is de tijd daartoe voor bij. Het zelf zaad winnen, behalve wanneer 't zeldzame gewassen of kruisingen betreft, beschouwen we echter als een aardige lief hebberij. De prijs der verschillende zaad soorten is algemeen zoo laag, dat het be trekkelijk weinig kost en het vee. gemakke lijker is in het voorjaar het verlangde zaad bij een vertrouwde firma te bestellen. Men mag dan verzekerd zijn zuiver en goed kiemkrachtig zaad te ontvangen, hetgeen bij zelf gewonnen zaad nog al eens te wen schen overlaat. Om in 't voorjaar voldoende stekken te kunnen snijden voor het aankweeken van perkplanten dienen we nu de moederplan ten daarvoor op te potten. Daartoe komen o.a. in aanmerking: Ouphea Salvia Margue- rieten Alther nanthera Lobelia enkele en gevuld vloemige Uetunia Iresine Achyran- thes Colens Kleina en Meqsumbryahthem. Verschillende vaste planten kunnen nu of in den loop dezer maand verzet worden en wel in de eerste plaats die soorten, welke in de voorzomer bloeien zooals Papaver, Delphinium, Aquilegia, vollegronds Mar- guerieten Doronicum Iris en dergelijke. Het voordeel van najaarsplanting is, dat de gewassen nog vóór den winter aanwortelen en het volgende jaar weer flink zullen bloei en. Geschiedt de verplanting in het voor jaar, zoo zal de bloei meestal niet veel be- teekenen. Evenwel bij strenge winters loo pen de verzette planten weer meer gevaar van bevriezen dan die vast bleven staan. We moeten er dus aan denken zoo noodig ze een weinig te dekken. RECHTZAKEN ONTTREKKEN VAN GOEDEREN UIT FAILLISSEMENT. De officier van justitie bij de Amster- damsche rechtbank, mr. van Dullemen, re- quireerde vandaag tegen een 33-jarigen Amsterdamschen lunchroomhouder wegens bedriegelijke bankbreuk een gevangenis straf van acht maanden met aftrek van vier maanden voorarrest. De man was op 30 October van het vorige jaar in staat van faillissement verklaard. Een groot deel van zijn inboedel had hij on dergebracht bij zijn familie en ter zitting verklaarde de man, dat hij dat deel van zijn huisraad reeds vóór het faillissement aan zijn familieleden ten geschenke had gege ven. Mr. dr. A. S. Sternheim pleitte vrijspraak: het verzoek tot onmiddellijke invrijheid stelling wees de rechtbank af. Vonnis 9 October. HOOGE RAAD. MOBILISATIE-SLACHTOFFERS. De procureur-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Besier, nam heden conclusie in de bekende procedure van P. de Boer, voor zitter van den Bond van Mobilisatie-invalie- den, tegen den Staat. De eischer stelde, dat hij op 15 Februari 1915 gezond als mi licien in dienst is getreden en den dienst op 16 December 1916 als invalide heeft ver- latenJen dat de ziekte en invaliditeit zijn verkregen in en door den militairen dienst, met name door herhaaldelijk slechte lig ging. door het moeten verrichten van diensten, waartoe hij lichamelijk ongeschikt was, door onjuist optreden van den genees kundigen dienst en doordat hij wederrech telijk in dienst is" gehouden, nadat hij reeds ongeschikt was bevonden. Mitsdien werd gevorderd, dat de Staat zal worden veroordeeld tot vergoeding van alle door den betrokkene geleden schade. De Haagsche rechtbank heeft in eerste in stantie de B. niet ontvankelijk verklaard, op grond van verjaring. Het Hof te 's-Gra- venhage sprak ook de niet-ontvankelijk- verklaring uit, doch op andere gronden, na melijk, dat de beoordeeling van het al of niet te kort schieten van den Staat in een functie, die aan het maatschappelijk ver keer vreemd is, aan het oordeel van den rechter is onttrokken. In zijn conclusie heeft mr. Besier op den voorgrond gesteld, met aanhaling van vroe ger ten deze gewezen arresten, dat ook de overheid zich kan schuldig maken aan een onrechtmatige daad, indien zij aan het maatschappelijk verkeer deelneemt op ge lijken voet als een bijzonder persoon. Anders ligt het geval echter, wanneer aan de overheid niet anders of meer wordt verweten, dan dat zij door tekort schieten in haar verplichting om de taak, die op haar als zoodanig rust, naar behooren te ver richten, belangen heeft gekrenkt. Dan geldt niet de norm van art. 1401 en volgende B. W., omdat die slechts is gegeven voor het verkeer tusschen bijzondere personen en daarmee gelijk te stellen deelneming van de overheid aan het maatschappelijk ver keer en is deze voor daarbij gepleegde na latigheden dus niet krachtens voormelde artikelen aansprakelijk. Mr. Besier haalde ook het bekende Strooppot-arrest aan, dat hij in zooverre, al kan hij zich nog steeds niet vereenigen met het aan dit beginsel in het toenmalige geval gegeven toepassing, geheel juist acht; Immers dan geldt het bezwaar tegen het beleid der overheid, waarvan de beoor deeling uitsluitend haar taak is. Dit is het geval met de bezwaren, welke eischer bij dagvaarding heeft aangevoerd tegen de behandeling, welke hij zou hebben ondervonden van zijn „militaire comman dant", die, ook in tijden van oorlogsgevaar als in de jaren 19161916 hier te lande heerschte, uitsluitend hebben te beoordee- len, wat s lands verdedigingsbelang eischt. En daar hij begrijpelijkerwijze niet heeft kunnen onderscheiden tusschen deze twee reeksen van bezwaren als, oorzaken van zijn ziekte en invaliditeit en van de daar door ontstane en nog te lijden schade, moet ik aldus mr. Besier komen tot de slot som, dat eischer bij het bestreden arrest, zij het ook op eenigszins andere gronden, terecht niet-ontvankelijk is verklaard, tot mijn leedwezen, daar ik moet toegeven, dat deze slotsom niet bevredigend is. Mr. Besier concludeerde ten slotte tot verwerping van het beroep. De Hooge Raad zal arrest wijzen op 13 November. WEGENS MEINEED VEROORDEELD. Tien maanden gevangenisstraf opgelegd. De Amsterdamsche rechtbank veroor deelde vandaag een Amsterdamschen rei ziger wegens meineed tot een gevangenis straf van tien maanden met aftrek van den tijd in voorarrest doorgebracht. In een civiele procedure tusschen een boekdrukker als eischer en een zijner cliënten had de laatste den reiziger als ge tuige naar voren gebracht. Hij verklaarde, dat hij tegenwoordig .was geweest bij een gesprek tusschen den drukker en zijn cliënt, waarbij de eerste had toegegeven, dat het drukwerk niet goed was uitge voerd en dat hij zelfs wel f 500 schadever goeding aan zijn cliënt wilde betalen. Verdachte legde een gedeeltelijke beken tenis af. Het gesprek over de schadevergoe ding had hij verzonnen. De officier van justitie had een gevan genisstraf van twee jaar gevorderd en ér in zijn requisitoir op gewezen, dat het aantal meineden in civiele procedures on rustbarend toeneemt. Brandstichtingen. De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft vonnis gewezen in de zaak tegen den 27- jarigen gedetineerden landbouwer G. P. van der L., uit Eindhoven, tegen wien de officier van justitie twaalf jaar gevangenis straf heeft geëischt, omdat Hij in den nacht van 29 op 30 Mei j.l. te Eindhoven brand heeft gesticht in een schuur aan den Aal- sterweg te Eindhoven van den heer T. Smit van Oyen. Van der L. wordt er van ver dacht nog andere branden te Eindhoven en omstreken te hebben gesticht. De rechtbank heeft hem veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes jaar. Iedere automobilist kan u dadelijk vertellen, hoeveel kilometer per uur zijn wagen haalt, maar slechts weinigen weten, hoeveel meier ze wel noodig hebben om met die vaart te stoppen I ALPHEN AAN DEN RIJN. Geboren: Héndrjkje Johanna d. van Martinus de Leeuw, en Hendrikje J. Barth. Catharinus z. van Catharinus van den Boom en Antje HëSSéïlng. Jacobus Anto- nius z. van Jacobus den Haan en Elisabeth Chr. Brand. Arie z. Jacob Oskam .en Adriana Verweij. Leendert Willem z. van Herjnanus Snoek en van Catharina Anna Hildernisse. Nicolaas Theodorus z. van Johannes Hendrikus van der Meer en Maria Jacoba Borst. Gehuwd: Dirk Schellingerhout 24 j.' en Wilemina van Wilgen 21 j. Gijsbertus Willem Domburg 24 j., wonende te Ze venhoven en Cornelia Petronlella Stapper 27 j. Hubertus Gerard us Mattheus van Leeuwen 19 j. en Alida "M&ria Ouwerkerk 22 j. Jacob. Verduijn" 28 j. wonende te Leiden en Dirkje de-'Graaff 25 j. Overleden: Aukie Gecina Boer 76 j. echtgenopte van Arie Wilhelmus Gerardus van Leeuwen. Gïjsberta Óerardina Hen- drika de Bruin 4 weken. Elizabeth Cor nelia Kasbergen 72 j. wedeuwe van Johan nes Kempen. Pieter Johannes Oosthoek 78 j., weduwnaar van Marine Spruijt. Ingekomen: Markus G. v. d. Kloot Meijburg, van Rheden (Dieren). Mar- garetha E. v. d. Kant, van Gouda. Jo hannes van Harskamp, van Hazerswoude. Geertruida M. v. d. Berg, van Leimui- den. Maria Janssens, van Friezekoop Kinderen Poede, van Emmen, Dirk Gelderblom, van Boskoop. Jacobus W, de Bruyn, van Papekop. Vertrokken: Cecilia H. van Ber- kum, naar Bergen (N.-H.). Elisabeth Horsman, naar Koudekerk. Pieter J. du Groot, naar Kaapstad (Zuid-Afrika). Emma S. Mulder, naar Den Haag. Ag- nita W. P. Zanibeek, naar Haarlem. HAZERSWOUDE. Staatspartij. Gisteravond vergaderde de R.-K. Kiesvereerüging „Algemeen Be lang" in de oude school (Dorp). Aanwezig waren 58 leden. De voorzitter, de heer N. P. Kaptein, opende de vergadering met den chr. groet en verzocht den heer A. J. Pannebakker de notulen der vorige vergadering te wil len voorlezen. Bij punt 3 der agenda be stond gelegenheid wenschen en verlangens voor het aanstaande program van actie 1937, in verband met de ais. Kamerverkie zingen, op te geven. De heer A. Th. de Ruiter wenschte op genomen te zien: le. De R.^K. - Staatspartij blfjve met kracht aandringen óm dé-salarissèn en loo- nen, niet langer als sluitpost op te begroo ting te doen diennen^ 2e. Waar de tijdsomstandigheden, verla ging van salarissen-en lqeneri.eischen, eerst de vermindering van dè rentestand van rijks-, provincie- en gemeentelijke leenin-' gen laten voorafgaan. 3e. Ten krachtigste zich blijven verzot ten tegen de korting op de pensioenen, en zeker de hooge pensioenen niet onaange tast laten. - y H 4e. Versterking van het gezèg, ".vqoral wat betreft de censuur op drukwerk rjiet- welk gratis tvordt verspreid of waarmede wordt gecolporteerd. 5e. Aandrang blijven uitoefenen, opdat de zedeloosheid, welke vertoond wordt aan strand, bosch en heide, in de toekomst zoo veel mogelijk voorkomen wordt. Door den heer N. P. Kaptein werd op gegeven: Dat de R.-K. Staatspartij steeds haar aandacht blijve vestigen op de nood der groote gezinnen. Door den heer H. Straver werd opgege ven „De steunregeling wordt zóó, dat iede re werklooze een menschwaardig bestaan heeft, dat er zooveel mogelijk gezorgd wordt voor werkverruiming en werkbe- houd, bij mtueele steunverlaging zorge de partij, de vaste lasten o.a. huishuur, ziekenfondsen en dergelijke verlaagd wor den. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren W. Lommerse, H. A. v. d. Ploeg en W. v. d. Voort. De heer J. Brugman bracht verslag uit der Kamer-Centrale Leiden. Het bestuursvoorstel om de contributie te brengen van 50 cent per lid op 1.met 25 cents per lid meer in ieder gezin (dus b.v. man en vrouw zullen voortaan te of feren hebben aan de kiesvereeniging 1.25 per jaar), werd aangenomen, voorloopig voor den tijd van een jaar. Niet werd aangenomen een voorstel om de contributie der minder gegoeden te brengen van 15 op 20 ets per jaar. Eén voor stel van den heer A. P. Heijker om deze bijdrage te laten, zooals hij is, werd door de vergadering aangenomen met 33 tegen 21 stemmen; enkele personen onthielden zich. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering b jeen. Voorzitter is de burgemeester. Tegen woordig zyn alle leden. Na opening der vergadering door dón voorzitter met ge bed worden de not uien der vorige vérga- dering gelezen en vastgesteld. Ingekomen is een schrijven v.lin den ,1-ieer van der Sterre, waarin wordt medegedeeld, dat van bezuiniging op de werkzaamheden voor het aanbrengen van een dakbeschot op het Raadhuis door verandering van werkwijze of constructie geen sprake kan zijn, wes halve B. en W. geen aanleiding hebben ge vonden het werk op te schorten. De voorzitter deelt mede, dat dit jaar afloopt de verhuur van een stukje tuin- •grond bij de begraafplaats aan den heer sLekx. De huur bedraagt 75.Lekx wil weer inhuren, doch dan voor 50.B. en W. vinden deze prijs echter aan den lagen kant en zouden een publieke inschrijving willén houden. De Raad kan zich hiermede vereenigen. Aanbieding vindt plaats van de begroo ting van het waterleidingbedrijf diénst 1937. De totaal baten en lasten zijn ge raamd op 6682 en de kapitaalinkomsten en uitgaven op 5350.07. De begrooting aangeboden. 1 Eveneens wordt aangeboden de gemeen te-begrooting dienst 1937. De voorzitter zegt, dat de begrooting we derom sluitend is kunnen maken zonder belastingverhooging, door te beschikken over een deel van de reserve en een lage re raming van onvoorziene uitgaven, be nevens eenige andere verlagingen. De inkomsten en uitgaven óp den gewo nen dienst zijn geraamd op ƒ82.861.02 en de kapitaalsinkomsten en -uitgaven op resp. 12.897.72 en f 11.243.41. Batig saldo 1654.31. Beide begrootingen zullen ter inzage worden nedergelegd. Tot commissieleden -voor het onderzoek SPORT DAMMEN LEIDSCHE DAMVEREENIGING. Een geslaagde Jeugdavond. De gisteravond gehouden simultaanwed- strijd voor jonge dammers, is een groot suc ces geworden. 16 deelnemers trachtten het den heer Kleer zoo moeilijk mogelijk te maken, met als'resultaat, dat een 3-tal hun ner'd'e partij wisten te winnen, nl. W. Huisman, "K. Schipaanboord en F; H. Klinkenberg. Dé heer Kleér speelde In "zeer snel tem po, tijdsduur pet partij 5.5 minuut. Ook voor: dé jehgdcJülT der L. D. y.^ML één succes geboekt in een vorm van een :6-tal .niéuwe léden. Dus een alleszins geslaagde avond. ATHLETIEK NIEUW WERELDRECORD TWEE ENGELSCHE MIJLEN. Tijdens een athletiekfeest te Stockholm verbeterde de Fin Gunnar Hoeckert het wereldrecord 2 Engelsche mijlen hardloo- pen door dezen afstand af te leggen in den tijd van 8 min. 57.4 sec. Het oude we reldrecord stond op naam van den Ameri kaan Donald Lash, hetwelk, hij op 13 Juni 1936 te Princetown met een tijd van 8 min. 58.3 sec. had gevestigd. Tweede werd de Zweed Jonsson, die den afstand in 8 min. 57.8 sec. liep, eveneens dus beneden het- oude wereldrecord van Lash. Jonsson vestigde een nieuw Zweedsch record. Hoeckert - schijnt momenteel wel in schitterenden vorm te zijn, daar hij acht dagen geleden, eveneens te Stockholm het wereldrecord over 3000 M. op zijn naam bracht. WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE LONDEN. Onze landgenooten weer op de derde plaats. In den loop van Donderdag is er in den stand van den zesdaagsche te Londen weer eenige verandering gekomen. Onze landgenooten hebben hun eerste plaats weer aan de Duitschers Kilian en Vopel af moeten staan en bezetten met het grootste aantal punten de derde plaats met een ronde achterstand. Het Belgische koppel AertsBuysse weet zich goed te handha ven en indien onze landgenooten er niet in slagen hun ronde achterstand weer in te loopen zal het zeer zeker nog een har der begrootirig worden door den voorzitter aangewezen de heeren de Jong, van .Veg- ten en Oppelaar. Vóórts vindt na toelichting door den voorzitter goedkeuring plaats van de be grooting van het Burgerlijk Armbestuur over 1937 met een totaal inkomsten en uit gaven van 10.40 en van de begrooting van het burgerlijk armhuis over 1937 met een totaal ontvangsten en uitgaven van 5720. Ingekomen is een verzoek van het Be stuur der Ned. Herv. School alhier om medewerking ingevolge art. 72 der L.O.- wet 1920 voor het aanschaffen van nieuwe gordijnen voor een der lokalen en de be stuurskamer. De voorzitter stelt voor om hiertoe me dewerking te verleenen. De kosten zullen pl.m. 70 bedragen. Aldus wordt beslo ten. Uitgeloot vervolgens de num mers 8, 52, van de 4 1/2 pet. geld- leening ooiv. jk groot ƒ7500. Na toelicht.. jor.den voorzitter wordt' .vervolgens vastgesteld een besluit model D tot wijziging der begrooting dienst 1936. Ten slotte wordt "besloten aan H. van Diggelen te Ha?erswoude over het 2de kwartaal 1936 een bedrag ad 1.68 te les- titueeren op zijn aanslag schoolgeld en hem aan te slaan in klasse I. Rondvraag. De heer de Jong vraagt of de jongste wijziging van de steunregeling ook nog voor deze gemeente van invloed is, waarop de voorzitter ontkennend ant woordt. Voorts informeert de heer de Jong naar de mogelijkheid óm ook aan andere categorieën dan de steunstrekken- - den, b.v. aan kastrekkers of aan diege nen die toevallig gewerkt hebben, een ek- tra-uitkeering van f2.50 toe te kennen. De voorzitter zegt deze zaak reeds overwogen te hebben en dat zulks wel :.i orde zal ko men. Echter is het ondoenlijk dit ook uit te breiden tot diegenen die nog werk heb ben en het wellicht nog armer hebben. Hierna sluiting. dé strijd tusschen de Duitschers en de Belgen om' de eerste plaats worden. De belangstelling voor dezen zesdaagsche blijft nóg steeds toenemen en voor de organisa toren zal deze dan ook wel een groot succes worden. De stand was hedenochtend vraag: 1. Aerts—Buysse 313 punten; 2. Kilian Vopel 289 punten. Op 1 ronde: 3. Gebr. van Kempen 456 punten, 4. GuyotIgnat 313 punten. Op 2 ronden: 5. WalthourCrosly 211 punten; 6, 'BuggënhöutVan Vlockhoven 56 punten; 7. Hansen—Christensen 293 punten; 8. Merkéns—Huertgen 117 punten; 9. DemetrioPrior 1-32 punten; 10. Pec- queux—Törtnelier 357 punten; 11. Le Page ,-ryFe^p puften;. 12...Gebr. Smith. 166 puhten, WILT U IETS WETEN? VTaag;- inzake koers Imperial Japan. Antwo-ord: De hoogste koers was 44 in 1931. Thans 31 ft Vraag; Hoe kan men watervlekken verwijderen uit een lichtblauwe zijden japon? Antwoord: Maak de stof geheel nat, de vlekken verdwijnen omdat de stof dan ontglansd is. Nieuwe watervlekken zullen daarna niet meer zichtbaar zijn. Vraag: Hoe_ verwijdert men vlekken van vanille-ijs uit een zijden japon? Antwoord: 1. Probeer de vlekken te verwijderen met wat lauw warm water. 2. Beleg de vlekken met een papje van magnesia en benzine wanneer er een vet vlek overgebleven is. Laat dit papje op drogen en wrijf de magnesia daarna af. 3. Is na de eerste behandeling een kleur- .stofvlek overgebleven^ verwijder deze. dan met wat eau de cologne of alcohol. Vraag: a. Welke is de kortste en beste weg per motor van Leiden naar 's-Herto genbosch en St. Michielsgestel? b. Hoeveel km.? c. Kómen op dezen weg ponten voor? d. Hoeveel km. is de afstand St. Michiels- Gestel naar Hooge Zwaluwe? Antwoord: Leiden, Alphen, Woer den, Utrecht, Jutfaas, Vreeswijk, Vianen, Deil, Tuil, Hedel, Den Bosch, Afstand 106 'k.m. 's Hertogenbosch, St. Michielsgestel. Afstand 6.5 km. Er komen op deze route geen ponten voor. De weg van St. Michiels gestel naar Hooge Zwaluwe .is als volgt: Den Bosch, Vlijmen, Drunen, Waalwijk, Besoijen, Waspik, Geertruidenberg, Wa genberg, Hooge Zwaluwe. Afstand 57 km. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MELLIONAIR. 237. Daarna trok hij het ding over zijn hoofd en stapte ver der. Hij wa$ juist bijtijds gefeest want eensklaps kwamen er een paar knapen, waarvan de een met een sprong boven op den vuilnisemmer vloog en de andere er met een groote hamer op begon te timmeren. 233. Door den schok vloog de hamer echter in stukken en een ervan kwam juist terecht op. het hoofd van een niets kwaads vermoedenden Jhéneer die juist in de buurt liep te wandelen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 13