SCHANDELIJKE GELD-VERSPILLING BIJ LANDBOUW-CRISISORGANEN. Zelfs de Minister stond in sommige gevallen machteloos UIT DE OMGEVING HH RADIO-PKOGRAMMA'S U VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 Goed werk der Algemeene Rekenkamer. Het jaarverslag van de Alg. Rekenkamer maakt melding van haar bevindingen voor wat betreft de agrarische crisisinstellingen. Zij controleert thans tien crisiscentrales, zes crisisuitvoerbureaux, elf gewestelijke crisis organisaties, den Crisiscontroledienst, den Crisisaccountantsdienst, de Tarwecentrale, acht gewestelijke Tarweorganisaties, en het Regeeringsbureau voor uitvoering der Landbouwer isiswet. Allereerst wordt medegedeeld, dat door het omzetten van den Crisisaccountants dienst van „Departementalen dienst" tot „stichting" aan het crisis-personeel „onge rijmde uitkeeringen zijn gedaan tot een gezamenlijk bedrag van 33.800 waarin de Rekenkamer (toen het eenmaal gebeurd was en terugvordering niet mogelijk was) betreurende heeft berust". ƒ200 a ƒ300 rijwielvergoeding per jaar voor één ambtenaar! Verder is de Rekenkamer gestuit op „vaak noodeloos hooge rij wiel vergoedin gen", tot ƒ200 a ƒ300 per jaar (voor ƒ50 heeft men een prima fiets!). Daarom is die vergoeding voor de Zuivelcentrale terugge bracht tot maximaal ƒ50 per jaar en voor andere crisisinstellingen soms nog tot een lager maximum. Besparing.... vijftiendui zend gulden per jaar! Koffie, thee en sigaren.... Aan de gewoonte, die bij verschillende crisisorganisaties bestond, nl verstrek king van koffie, thee en sigaren, zoowel aan bestuursleden als aan ambtelijk per soneel, is een einde gekomen. Dat hierdoor vrij groote bedragen worden bespaard, blij- ke uit een tweetal voorbeelden: één pro vinciale organisatie gaf voor dit doel in één maand ƒ325 uit (dus vierduizend gul den per jaar). Bij één der „centrales" kostte het schen ken van koffie en thee voor het personeel, met inbegrip van loon voor de keuken meisje, uitgaven voor gas, servies, enz., 1600 a 1800 per jaar. Geheime uitgaven van de Var kenscentrale. Vorig jaar had de Rekenkamer bezwaar gemaakt tegen het geheim houden van z.g. „propaganda-uitgaven" der Varkenscen trale. Er is een onderzoek ingesteld, over welks resultaat niets wordt medegedeeld (behalve.... „gebrekkige administratie en het ontbreken van bewijsstukken"!) Maar wél wordt medegedeeld, dat toen het on derzoek begon, het „propagandafonds" ter stond werd opgeheven door de Centrale. Er was toen reeds 36.742 goed geld in ver dwenen! Vergoedingen voor bestuurs leden bij 2 centrales met 21.000 verlaagd. De Rekenkamer had de aandacht van den minister gevestigd op de hooge „bestuurs- uitgaven" van één der crisiscentrales (de naam wordt helaas verzwegen). Daarna werd alléén al op vacantiegelden, reisver- goedingen e.d. tienduizend gulden bespaard benevens eenige duizenden op het perso neel in den buitendienst! Bij een andere (evenmin met name ge noemde) crisiscentrale bereikte de Reken kamer een besparing van elfduizend gul den op de vergoedingen voor de bestuurs leden, hoe ongelooflijk dit ook moge schij nen. In een ander geval bewerkstelligde de Rekenkamer de samensmelting van twee controle-organen, beperking van auto-ge bruik en bezuiniging op reis- en verblijf kosten. Totale besparing.... ƒ20.000. Onwettige beschikking over gelden door Varkenscentrales. Onder dit hoofd vertelt het verslag o.a. het volgende: „Een gewestelijke varkensorganisatie keerde uit de opbrengst van oormerken en vergunningen tot huisslachting sommen tot een gezamenlijk bedrag van 10.000 uit aan drie vereenigingen van landbouwers „uit hoofde van de medewerking, verleend bij de uitvoering van crisis-maatregelen" en bovendien ƒ5000 aan een boeren- en tuindersbond „ter vorming van een fonds voor bevordering van den varkenshandel". De Kamer bracht dit onder de aandacht van den minister en uit het antwoord bleek, dat deze van oordeel was, dat de organi satie op onwettige wijze over de bovenge noemde sommen had beschikt. Ook zeven andere gewestelijke varkensorganisaties hadden zich aan dergelijke handelingen schuldig gemaakt. Eén harer had 18.260.51 a ezonderd „voor de oprichting van een stichting ter bevordering van de varkens houderij en varkensfokkerij". Te dien aan zien schreef de minister in 1935 aan de Rekenkamer, dat reeds zijn ambtsvoorgan ger in 1934 aan den Regeeringscommissaris voor den steun aan de varkenshouderij op dracht had gegeven, de bedoelde centrale te bewegen, die fondsvorming ongedaan te maken". De minister stond machteloos!! Tot groote verbazing van ons en van ve len voegt het verslag er aan toe: „Dat het n.l. onzeker was of dwangmaatregelen kon den slagen". En zij laat er op volgen: „Doch hoe te verkrijgen, dat het gebeur de ongedaan werd gemaakt? Degenen, die schenkingen ontvangen hadden, konden op geenerlei wijze tot terugbetaling worden verplicht. Dagvaarding van het bestuur der centrale c.q. kon leiden tot veroordeeling van de vereeniging om te betalen, doch deze bezat de gelden niet meer. Tegen dag vaarding van de bestuursleden in privé zou het verweer worden gevoerd, dat hunne handelingen door de vereeniging waren ge- sanctionneerd. De Rekenkamer was na de uiteenzetting van den minister voor zich zelf overtuigd, dat de onrechmatig gebruikte gelden voor het Rijk verloren waren en dat optreden in rechten tegen de organisaties of tegen de leden daarvan slechts zou leiden tot hoo ge uitgaven zonder nut. Niettemin waren de sommen, bij de aangelegenheid betrok ken, zóó hoog, dat eenige zekerheid diende te worden verkregen, of er geen midde len waren, om het ministerieel vernieti- gingsbesluit practisch 'effect te doen sor- teeren. De Rekenkamer verzocht daarom den minister, alsnog het advies van den landsadvocaat in te winnen. Aldus geschiedde, doch ook deze rechts geleerde zag geen uitweg uit de moeilijk heid". Na dit ongelooflijke staal van geldver- morsing en ministerieele machteloosheid te hebben gelateerd, laat het verslag laconiek volgen, dat bij weer een andere provinciale crisis-organisatie ƒ22.500 per jaar werd bezuinigd opreis- en^ verblijfkosten! Bestuurslid, die tevens.con- troleur was. Op haar verderen speurtocht kwam de Rekenkamer bij een provinciale crisis-or ganisatie, waar al héél wonderlijke toestan den en verhoudingen bleken te bestaan. Er werkten 50 man kantoorpersoneel, waar van er voorloopig direct al 8 (of 16 pet.) als overbodig konden worden ontslagen. Maar bovendien kregen daar (waar?) de bezoldigde districts-secretarissen nog va- cantiegeld op den koop toe tot grootere glorie der tekorten van het boerensteun- fonds (Landbouwcrisisfonds). Doch dat was nog niet eens het ergste: één der bestuurs leden had tevens een baantje als bezoldigd crisiscontroleur; hij was dus, om zoo te zeg gen, zyn eigen chef. Toen de Rekenkamer hierop aanmerking maakte liet deze altruïst zijn bestuurslidmaatschap loopen, klaarblijkelijk omdat het vacatiegeld hem minder opbracht dan het controleurssalaris. Na dan nogmaals een geval te hebben verteld van bezuiniging op reis- en ver blijfkosten van provinciale controleurs (deze werden in één keer per controleur en per jaar teruggebracht van 300 op 100 gulden per jaar!) meldt zij ten slotte nog, dat bij den Centralen Crisiscontroledienst (die in 1935 heeft gekost 1.580.000) een besparing werd verkregen van 40.000. Een ton bezuinigd op het oor merken van biggen! In haar vorige jaarverslag had de Re kenkamer voorstellen aan de hand gedaan ter bezuiniging van 225.000 by de provin ciale landbouwcrisisorganisaties. Daarvoor merkt zij thans het volgende op: „Deze voorstellen zijn niet tot uitvoering gekomen. Waarom niet, is aan de Rekenka mer niet duidelijk geworden. „Een zijdelingsch gevolg dezer voorstel len is vermoedelijk geweest het onderzoek naar de werkwijze bij het oormerken van varkens, waarbij bleek, dat een geheele ca tegorie van personen, daarmede belast, kon worden gemist. Daaruit vloeit, naar de Ka mer ondershands heeft vernomen, een be zuiniging voort van omstreeks 100.000 per jaar". In een kantteekening geeft minister Deckers toe, dat op de crisisambtenaren, die een blikje in de biggenoortjes knijpen, een ton is bezuinigd; de Rekenkamer had dué „ondershands" goed vernomen! De gewestelijke centrale, wier besluit vernietigd was, stelde zich op het stand punt, dat zulks ten onrechte was geschied in verband met hare rechtspositie ten tijde van het besluit tot afzondering der gelden (toen zij nog geen crisis-organisatie was in den zin van het Crisis-Drganisatiebesluit) en in verband met hare toenmalige statu ten. Daar stond echter tegenover, dat vol gens de wet de gelden, welke de organisa ties in beheer hadden, niet anders mochten worden aangewend dan tot dekking harer eigen kosten. HOOGMADE. Volksbond. Gisteravond hield de Volksbond in de zaal van Café Witte'man zijn eerste ledenvergadering in dit seizoen. De voorzitter betreurt de geringe opkomst (er zijn in het geheel 12 leden). Na het zin gen van Bondslied bracht de afgev. naar de Centr. Raadsvergadering, welke verg. gehouden is op 11 Mei te Haarlem, een keu rig verslag uit. Daarna bracht de afgev. naar de gewestelijke vergadering te Leiden een tweetal verslagen uit. Besloten werd om in de maand December een propagan- da-filmavond voor de Centrale Volksbond te houden. Daarna werd verslag uitgebracht van de bibliotheek (de bibliotheek is het vori ge seizoen door bijzondere omstandighe den geopend in het laatst van December). Uitgegeven waren 272 boeken, ontvangen aan leesgeld 12.27*4, uitgaven ƒ0.57, saldo 11.70}$. De controle-commissie heeft de boeken nagezien en in orde bevonden. Daarna bracht de voorzitter allen dank, maar vooral aan onzen G. Adv., die het mogelijk hebben gemaakt, dat ieder huis gezin een catalogus in huis heeft en thuis op zijn gemak de boeken kan uitzoeken. De bibliotheek zal op 10 October worden geopend; zitting zal wordengehouden op dezelfde uren. Dank zij den G. Adv., zijn er 45 nieuwe boeken bij gekomen. Op advies van den G. Adviseur zal het leesgeld van deze nieuwe boeken met een cent per week verhoogd worden. Ook deelde de voorzitter mede, dat de heer J. v. d. Pouw Kraan benoemd is tot lid van de inkoop-commissie. Medegedeeld werd, dat het bestuur aan onzen oud-G. Adviseur bij zijn gouden ju bileum gelukwenschen heeft doen toeko men, waarvoor Pastoor Borsboom harte lijk dank heeft betuigd. Na rondvraag slui ting. De collecte voor „Hulp in Nood" bracht ƒ0.44. LISSE. De K.N.A.L. Zaterdagmiddag om half vier zal de opening plaats vinden van de K.N.A.L. Velen hebben zich waarschijn lijk afgevraagd wat is de K.N.A.L. De K.N.A.L. is de Kruisvaart Najaarskermis Agatha-parochie Lisse, welke duurt an 26 tot en met 28 September a.s. Op deze K.N.A.L. zijn verschillende nieu we attracties aanwezig, terwijl er een door- loopende filmvoorsteling aan verbonden is. Een ieder die zich wil vermaken kan hier terecht, terwijl de baten worden besteed voor de versteviging van de kas der Kruis vaart en het jeugdwerk. Onnoodig is het derhalve om een ieder aan te sporen, minstens een bezoek te bren gen aan de K.N.A.L., omdat zulks in het belang van de R.-K. Jeugd is. Lissesche Roomsch-Katholieken knalt daarom mee om de K.N.A.L. te doen sla gen. Voetbalvereeniging „Lisse". Gister avond hield de R.K.V.V. „Lisse" op een der bovenzalen van het Bondsgebouw ha re 16e jaarvergadering onder presidium van den heer J. C. de Haan. Uit het jaarverslag van den penning meester, den heer M. Beyk, bleek, dat naast een ontvangst van f 1754.14 een uit gave viel te boeken van 1688.45, alzoo een saldo van 65.6-1. Tot verificateurs werden aangewezen J. Dame, Jac. v. Dijk en W. Slootbeek. De secretaris, de heer Jer. Lan- gelaan, bracht hierna jaarverslag uit, waar uit bleek, dat he ledental met 12 is toege nomen. Het aantal donateurs steeg aanzien lijk. Hierna was aan de orde de bestuurs verkiezing wegens aftreding, volgens re glement, van het geheele bestuur. Er.wa ren twee candidatenlijsten ingediend, één voor den heer Jos. v. Diest en één voor den heer Jac. Lamboo en wel ter vervanging van de bestuursleden Jac. de Jeu en Jac. v. d. Zwet. Aangezien een der ingediende candidaten niet door het bestuur kon wor den geaccepteerd, daar hij wel donateur, doch geen lid is en deze verkiezing in strijd zou zijn met het reglement, stelde de voor zitter voor de verkiezing van den heer Lamboo uit te stellen tot een volgende le denvergadering, welke zeker vóór 1 Januari zal worden gehouden. Hiertoe werd beslo ten. Bij enkele candidaatstelling waren al- zoo herkozen de heeren J. C. de Haan, M. Beyk, C. v. Zeist, Jer. Langelaan, Nic. Mens en voorloopig Jac. v. d. Zwet. Stem ming moest alzoo plaats hebben tusschen de heer Jac. de Jeu en Jos. v. Diest. Van de 45 uitgebrachte stemmen verkreeg Jos. v. Diest er 32, zoodat deze met een overgroote meerderheid van stemmen is gekozen. Aan de orde is voorts bespreking Junio ren-actie, omdat het aantal Senioren te ver uitgaat boven dat der Junioren in het Leid- sche District. Op voorstel van het bestuur werd besloten hiermee te wachten tot Maart of April. Vervolgens is aan de orde bespreking training. Het bestuur stelde voor de indoortraining dit jaar niet te doen plaats hebben, omdat de resultaten niet in overeenstemming zijn met de kosten. Wat de buitentraining betreft, deze wensch- te het bestuur te handhaven doch de voor zitter hoopte dan ook, dat men in den geest van den trainer zal handelen. De Junioren leiding werd in handen gesteld van de hee ren N. Mens en J. Boekei. De voorzitter zeide, dat voor competitie-elftallen de aan voerders nog moeten worden benoemd. Laat men daar tijdig voor zorgen. Na de rondvraag hield de geest. adv. een korte ZATERDAG 26 SEPTEMBER. Hilversum II, 301 M. KRO-uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.platen. 12.30 KRO-Melodisten en gram.pl. 200 Voor de jeugd. 2.30 Gram.pl. 3.00 Kinderuur. 4.00 KRO-orkest en grm.pl. 5.45 Voor de Kath. padvinder. 6.20 Journ. Weekoverzicht. 6.45 Gram.pl. 6.50 Inleiding a.s. Esperanto-cursus. 7.00 Berichten. 7.15 „De Medische Sportkeuring". 7.35 Actueele aeterflitsen. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Overpeinzing en gram.pl. 8.30 Omroep-Oproep door 8.35 KRO-orkest, KRO-Troubadours, gram.pl. en conférencier. Om 9.00 Film praatje. 10.30 Berichten ANP. 10.35 De KRO-Meeuwen. 11.15—12.00 Gram.pl. Hilversum I, 1875 M. VARA-uitzending. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 VARA-Groot-orkest, VARA-tooneel en orgel. 12.001,45 Gram.pl. 2.00 Filmpraatje. 2.15 „Melody Circle". 2.40 „De laatste brief van groote figu ren". 3.00 Vervolg concert. 3.40 Eperanto-uitzending. 4.00 „De Flierefluiters" en zang. 5.05 Gram.pl. 5.40 Literaire lezing. 6.00 Orgelspel. 6.30 VARA-orkest en gram.pl. 7.45 Zang met pianobegeleiding. 8.00 Herh. SOS-berichten. 8.03 Berichten ANP. 8.03 Berichten ANP en Berichten. 8.15 Gram.pl. 9.15 „VARA-Maandrevue", m.m.v. solis ten en VARA-theater-orkest. 9.50 Gram.pl. 10.00 Berichten ANP. 10.0' VARA-Groot-orkest. 11.0012.00 Gram.pl. R a d i o-P a r i s, 1648 M. 11.20 Orkestconcert. 4.20 Pascal-orkest. 8.20 Koorcóncert. 9.05 Opera-uitzending. 11.0512.35 Dansmuziek en populair con cert. Keu'en, 456 M. 12.20 Gevar. concert. 4.20 Folkloristisch programma. 7.20 Zang en orgel. 8.30 Omroepklein-orkèst en solisten. 10.5012.20 Uit Leipzig: Symphonie-or- kest, Omroepkoor en solisten. Droitwich, 1500 M. 11.20 Orgelspel. 11.50 Het Shad wiek Strijkkwartet. 1.20 Het Commodre Grand-orkest. 2.50 Het Squiere Veleste Octet. 3.35 Het Coventry Hippodrome Orkest. 4.35 Het BBC-Schotsche orkest en viola. 7.05 Het BBC-theater-orkest en solisten. 8.20 Radio-tooneel. 8.50 Variété-programma. 10.50 Het BBC-orkest en tenor. 12.0012.20 Dansmuziek. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Salon-orkest. 1.30 Klein-orkest. I.502.20 Gram.pl. 2.20 Kamermuziek. 3.15 Gram.pl. 3.35 Max Alexys' orkest. 4.20 en 4.50 Gram.pl. 5.20 Klein-orkest. 6.20 Salon-orkest. 7.20 Piano-recital. 8.20 Omroeporkest. 10.30 Dansmuziek. II.20—12.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20' Gram.pl. 12.50 Klein-orkest. 1.30 Salon-orkest. I.50 Concert. 5.20 Gram.pl. 6.35 Klein-orkest. 7.35 Gram.pl. 8.20 Symphonie-concert. 10.30—12.20 Waalsch cabaret. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Gevarieerd programma. 10.50 Piano-recital. II.2012.20 Dansmuziek. Gem. Radio-Distributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Keulen. 8.45 Diversen. 10.50 Keulen. 11.20 Parijs R. 12.20 Brussel (VI.) 14.20 Brussel Fr. 14.50 Parijs R. 15.20 Brussel Fr. 16.20 Parijs R. 17.20 Brussel VL 18.50 Parijs R. 19.50 Londen Reg. 20.20 Keulen. Pl.m. 22.15 Brussel VI. 22.30 Brussel Fr. Pl.m. 22.50 Berlijn (e.a.). 4e Programma. 8.00 Brussel VI. 10.35 Londen Reg. 11.20 Droitwich. 13.20 Diversen. 18.50 Londen Reg. 19.20 Droitwich. 20.20 Brussel Fr. 20.50 Droitwich. 22.00 Londen Reg. Geboren: Petronella Johanna d. van J. van Amsterdam en C. M. Aartman. Ondertrouwd: Johanna Martinus Langers 25 j. te Noordwijkerhout en Elisa beth Maria Kaptein 23 j. Jacobus Cor nells van Dijk 21 j. en Maria Wilhelmina Philippo 20 jaar te Hillegom. Adrianus Petrus van der Lans 25 j. en Johanna Ca- tharina van Dijk 23 j.. Getrouwd: B. P. Smit te Bloemen- daal en W. M. Sprengers. M. H. van No- belen te Sassenheim en G. E. M. van Dijk. Overleden: Jurriaan Pijnacker 72 j. échtgen. van M. Schrama. Gevestigd: M. M. Langelaan geb. van Stijn uit Haarlemmermeer. M. W. Phi lippo uit Hillegom. M. van Waveren uit Kortenhoef. M. C. Cremer uit Amster dam. C. M. M. van der Vlugt geb. Matze uit Sassenheim. J. van Duijsen en echtg. uit Reeuwijk. Vertrokken: Chr. Groene wegen naar Bloemendaal. C. E. Hensen naar Was senaar. J. Grimbergen naar Sassenheim. H.' G. de Water naar Sassenheim. G. D. Lamboo, naar Bergen. G. van der Laan naar Leiden. H. C. Grimbergen raar Warmond. N. Hack, naar Bloemen daal. Chr. P. van der Veek, naar Heem stede. G. M. C. Meijer, naar Sassenheim. M. W. A. Ruigrok, naar Haarlem. A. M. Krosschell, naar Katwijk. H. van Dorsten, naar 's-Gravenzande. A. van Parijs naar 's-Gravenzande. J. de Leeuw naar Yerseke. NOORDWIJKERHOUT. Mica 1936. Bij het plaatselijk werk comité van de „Mica" is bevestiging ont vangen van het Landelijk Comité dat zy beslag hebben gelegd op de bekende re clamevliegenier J. Th. Rijntje, die 7, 8, 9 en 10 Oct. a.s. boven de medewerkende ge meenten zal vliegen dus ook over Noord wijkerhout op een der genoemde dagen. Het vliegtuig is direct kenbaar daar on der de vleugels met groote letters zal staan „Mica". Reclame-materiaal zal worden uit geworpen. Ook zal een parachute worden uitgewor pen waaraan bevestigd een waarde-bon voor den gelukkige vinder. Fancy-fair. De fancy-fair ten bate van de St. Martha-vereeniging zal in het pa tronaat van de St. Victor-parochie geopend worden hedenavond om 8 uur. Tot 10 uur blijft het gebouw geopend. Zaterdag is de fancy-fair geopend van 710 uur en Zon dag van 11.30 v.m. tot 10.30 n.m. Alles komt ten bate van de vereeniging welke uitsluitend voor de armen werkzaamheden verricht. Op een druk bezoek wordt gere kend. RIJNSBURG. Tuinbouw. Het gaat den laatsten tijd niet naar wensch. Er is een steeds toene mende aanvoer4, de teeltuitbreiding neemt nog steeds toe en het weer was den laatsten tijd ook gunstig, waarschijnlijk wel te mooi want ook de plaag van het ongedierte neemt grooter vormen aan. Vooral in de koolsoor ten is zulks het geval. Waspeen ging slecht en bracht slechts van 1.tot 1.25 per 100 K.G. op, een ongekend lage prijs. Ook de gele en roode kool is by na niets waard en kan niet meer opbrengen dan 1.30 tot 1.70 per 100 K.G. Kroten brengen van 1.tot 1.30 per 100 K.G. op, ook al ver liesgevend. Bloemkool ging dezer dagen ook nog lager en lager. Een gedeelte 2de soort draaide zelfs door terwijl een ander gedeelte naar de zouterijen ging voor 1.50 tot 1.70 per 100. Ook voor uien was min der vraag en de noteering was slechts 1.30 tot 1.60 per 100 K.G. SASSENHEIM. Geboren: Gertrudis Anna Maria d. van J. J. Hermanns en M. G. de Groot. Ma ria Elisabeth en Ida Maria Dorothea drs. van C. Rotteveel en van N. E. Schoonfeld. Overleden: W. v. Deursen 76 j. we duwnaar van M. Langeveld. Ondertrouwd: Petrus Johannes Zwetsloot 24 j. en Helena Johanna van Steijn 22 j. Getrouwd: J. P. Rotteveel 26 j. en A. C. Franken 26 Ingekomen: N. E. van der Luit, van Haarlemmermeer. R. G. M. Drabbe van Warmond. C. Francken van Sema- rang (Ned. O.I.). J. Grimbergen, van Lisse. H. G. de Water, van Lisse. Vertrokken: M. L. Dorsman, naar Bennebroek. J. G. de Neef, naar Haar lem. A. A. Wijntjes, naar Haarlem. S. Kagenaar, naar Rijnsburg. J. P. Rot teveel naar Wassenaar. VOORHOUT. Veilingbericht D.V.V. Deze week was de 'aanvoer weer buitengewoon groot te noemen. Niettegenstaande deze groote aan voer was er veel kooplust, en hoeewl iets minder dan vorige week waren de prij zen best te noemen. Beste slachtkippen wa ren minder in getal dan vorige week. De prijzen als volgt: konijnen ƒ0.241.45; slachtkippen 0.300.45, jonge hanen 25 50 ct., eenden 35 ct„ duiven 810 ct. Vol gende week Donderdag weer veiling om half negen, terwijl te 8 uur verkoop plaats zal vinden van 20 zitplaatsen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10