Nieuwe inlichtingen over bacon-kwesties. De koninklijke familie op het Loo UIT DE OMGEVING SPORT WOENSDAG 23 SEPTEMBER 193o DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Welke de taak van den commercieel- adviseur.... was! De crisisregeling en de landbouw-organisatiee. Op de vragen van den heer Van der We ij den, in zake het raadplegen door de regeering van den regeer in gs-commis- saris-commercieel adviseur, den steun aan baconfabriekenden prijs voor de bacon bereiding en het stopzetten van de regee- ringsbemoeiing met de baconbereiding heeft de Minister van Landbouw en Visscherij, dr. L. N. Deckers, het volgende geantwoord: De vroegere baconcontracten betroffen een regeling niet de baconiindustrie in haar geheel, terwijl thans in het systeem van in schrijving, dat de minister voorstaat, het individueele belang van iederen fabrikant op den voorgrond treedt. Aangezien de baconbereiding een zeer belangrijk onder deel uitmaakt van het bedrijf, waarmede de regeeringscommissaris-commercieel advi seur verbonden is, heeft de minister ge meend goed te doen, met genoemden re- geerings-commissaris in dezen niet om ad vies te vragen. Eenerzijds was dit juister tegenover de andere baconbedrijven, ander zijds werd de positie van den betrokkene er door vergemakkelijkt. De regeeringscommissaris-commercieel ad viseur geeft wel advies in andere, in het bijzonder commercieele aangelegenheden, de varkenshouderij betreffende, waarbij het bijzondere belang van iedere onderneming niet in zoodanige mate gemoeid is als bij de thans geldende baconregeling. Hij is on der meer wel geraadpleegd in de regeling van de overneming van zware varkens en de voor deze varkens te besteden prijzen. Uit het vorenstaande volgt, dat de regee- ringscommissaris-commercieel adviseur ge raadpleegd wordt over de tot zijn taak be- hoorende onderdeelen van de varkens- en veehouderij. De verdere werkzaamheden van den regeeringscommissaris-commercieel adviseur bestaan uit het verleen en van ad vies ten aanzien van commercieele aange legenheden op het geheele gebied van de landbouwcrisismaatregelen, zoowel ten aan zien van de visscherij, den akkerbouw, den tuinbouw als andere. Hij verstrekt deze ad viezen aan den minister, terwijl hij daar naast de regeeringscommissarissen met zijn commercieele adviezen ter zijde staat. Ook neemt hij meermalen een werkzaam aan deel in de voorbereiding van onderhande lingen met het buitenland. Voorts behoort tot zijn taak de leiding van de afdeeling organisatie, welke afdee ling medewerking verleent bij de admini- stratef-technische organisatie der crisis- organisaties en voorschriften, respectievelijk adviezen gee,ft ten aanzien van zoo zuinig en efficient mogelijk beheer dezer organi saties. Mede is in deze taak begrepen den minister voor te lichten in zake personeels aangelegenheden zoowel ten aanzien van salarieering als van aanstelling en ontslag. Het is den minister niet bekend, in hoe verre door de nu gegeven vergoeding een rendabele productie voor de verschillende bedrijven is verzekerd. Verder moge wor den verwezen naar de beantwoording der vorige vragen, door den heer Van der Weij- den over deze aangelegenheid gesteld. Ten aanzien van hetgeen voorgevallen is en eventueele in de toekomst toe te kennen vergoedingen, moge verwezen worden naar de beantwoording van de vragen van den heer Van der Sluis. De crisis-accountantsdienst heeft niet het oordeel uitgesproken, dat de thans gecon tracteerde prijs voor de baconbereiding ter nauwernood voldoende is, doch dat aan de hand van cijfers, door den crisis-accoun tantsdienst verzameld, gebleken is, dat deze prijs, behoudens ingevoerd zeer groote be zuinigingen, niet voldoende is om de pro ductiekosten der gezamenlijke fabrieken bij de tegenwoordige bezetting te dekken. De minister vermag in geen enkel op zicht verband te zien tusschen de waarde, welke aan het oordeel van den crisis-ac countantsdienst moet worden gehecht en het feit, dat sedert de instelling van dezen dienst contracten zijn gesloten tegen een prijs, die ver boven den prijs uitgaat, welke thans door een gegadigde is aangeboden. Ten aanzien van de bemoeiingen met de baconindustrie van de zijde der Nederland- sche Varkenscentrale en later de Neder- landsche Veehouderijcentrale is aan de Kamer geen enkele mededeeling onthouden. Ook in de driemaandelij ksche berichten verschijnen geregeld mededeelingen. Daar enboven heeft de commissie-Beumer naar de geheele geste een onderzoek ingesteld, waarvan het rapport gepubliceerd is. De minister zou zeer toejuichen, in dien het, met het oog op de landbouw belangen, mogelijk was de rechtstreek- sche regeeringsbemoeiingen met de baconbereiding te doen eindigen. Te dien einde heeft hij reeds geruimen tijd geleden het voorstel gedaan aan den georganiseerden landbouw om de land bouworganisaties nader bij deze aan gelegenheid te betrekken. Een dezer dagen ontving de minister evenwel de mededeeling, dat deze organisaties daar op niet wenschen in te gaan. Daar het niet strookt met de belangen van de varkenshouderij den baconexport stop te zetten, zal het, zoolang de bijzondere omstandigheden duren, noodig zijn, dat de regeering zich op een of andere wijze rechtstreeks met den baxonexport bemoeit. Over de regeling, welke de thans gelden de zal vervangen, kan de minister nog geen inlichtingen verstrekken. Minister Deckers blijkt te willen aan pakken en doorzetten. 't Is echter jammer, dat hij geen ant woord geeft op de vraag, om een volledige open-legging van zaken, een objectief on derzoek van geruchten en beschuldigin gen in de gehééle bacon-affaire. Misschien zou er wel een of andere, onverdiende, re putatie mee geschaad zijn! Maar dat is geen motief, om het niet te doen. 't Zou bevrediging schenken aan zeer velen. We hopen, dat het, in den goeden zin: vasthou dende, Tweede Kamerlid v. d. Weyden aan deze vraag zal vasthouden, totdat er een bevredigend antwoord gegeven is. Prins en Prinses toeren naar 's Graveland. De belangstelling bij het Koninklijk Pa leis het Loo blijft levendig. Ook gistermid dag hielden zich er voortdurend eenige honderden op, die zich er op spitsten het genoegen te zullen smaken, een der vor stelijke personen te zien. Sommigen had den een stoel meegenomen en wachtten ge duldig uren achtereen. Naar wij vernamen maakte de Konin gin gistermiddag een fietstocht in het Ko ninklijk park, terwijl Prinses Juliana en Prins Bernhard met leden van de hofhou ding tennisspeelden. Om 5 uur werd de auto van den secreta ris van Prins Bernhard, jhr. ir. W. Roëll, voor het paleis gereden. Prinses Juliana en Prins Bernhard namen achterin plaats en de heer Roëll zette zich aan het stuur met zijn verloofde naast zich. De Koningin deed het gezelschap op het bordes uitgeleide en begroette ook de belangstellenden voor het paleis. Toen de auto de Paleislaan inreed, storm de het publiek er juichend op af. Park wachters waren niet in staat de menigte te rug te houden. In vrij snelle vaart ver dween de auto in de richting Amersfoort. De bestemming van den tocht was Sper wershof te 's-Graveland. In 's-Graveland liep gisteren reeds spoe dig het gerucht, dat het verloofde paar op „Sperwershof" bij de familie Roëll zou di- neeren. Spoedig werd het in de dorpstraat ter hoogte van het inrijhek van „Sperwers- hof al voller en voller. Eindelijk os kwart over zes werd het wachten beloond. Niet de vermoedde rich ting van Hilversum kwam het gezelschap en ook niet in den reeds bekenden grijzen sportauto. De open wagen van jhr. Roëll was het, met jhr. ir. W. Roëll, houtvester der Koningin en toegevoegd secretaris van Prins Bernhard achter het stuur, die ge heel onverwacht uit de richting van Am sterdam naderde en met Prinses Juliana en Prins Bernhard op de achterbank, een derde heer naast zich, snel de oprijlaan van Sperwershof indraaide en in de bocht ver dween. Men groette juichend, plotseling op merkzaam geworden, maar zelfs een foto graaf was te zeer overrompeld om een kiek te nemen. HILLEGOM. C. Ludwig. t In de Mariastichting te Haarlem overleed op 68-jarigen leeftijd de heer Caspar Lud wig, die gedurende 45 jaren met zijn broe der Ernst Ludwig een mooie Bloembollen- zaak leidde. De overledene was een zeer bekwaam kweeker niet alleen van bloem bollen, maar ook van lelie's, dahlia's en amaryllus. Bij verschillende tentoonstellin gen had hy een leidende positie. Jaren was de heer C. Ludwig bestuurslid der Aid. Hil- legom van Bloembollencultuur en lid der Commissie van Toezicht van den Tuinbouw- wintercursus alhier. Voor zijn personeel was hij een humaan chef. Donderdag heeft de plechtige Uitvaart en begrafenis plaats. Hij ruste in vrede. KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia. De heer J. C. V. d. Berg, de voorzitter van de R.-K. Voetbalver. K. K. V. heeft voor de functie van voorzitter bedankt. LISSE. Voogdijkind ontvoerd. Uit het St. Vincentiushuis alhier is op 20 September j.l. een kind ontvoerd. Zondag 20 September was het n.l. be zoekdag voor de kinderen van dit huls. De bezoekers moeten evenwel, willen zij toegelaten worden voorzien zijn van een toegangskaart. Tijdens dit bezoek werd een zekere mej. P. C. uit 's-Gravenhage onder de bezoekers opgemerkt, die even wel hetgeen later bleek niet in bezit was van zulk een toegangskaart. Mej. P. C. had aldaar een kind, hetgeen onder voogdij gesteld was van de St. Vincen- tiusvereeniging. Omstreeks 4 uur zagen de kinderen plotseling tot him groote ontsteltenis het 2-jarig voogdijkind J. G. C. door een on bekend manspersoon ontvoeren, die op een motorrijwiel ijlings verdween in de richting 's-Gravenhage. Onmiddellijk werd van een en ander de politie in kennis gesteld, die een uitgebreid onderzoek terstond instelde. De ontvoering bleek sluw ontworpen te zijn. De moeder wandelde met het kind naar buiten tot bij de haag van het kerkpad. Achter deze haag wachtte een motorrijder met zijn motor. De moeder nam met het kind op de motor plaats. De motor vertrok full speed. De moeder is even later met het kind op de tram naar Leiden gestapt. Dank zij de medewerking van de poli tie te 's-Gravenhage is het de gemeente politie alhier mogen gelukken de ontvoer ders van dit kind, genaamd mej. P. C. en de 21-jarige metselaar J. W. S., beiden te 's-Gravenhage woonachtig, op te sporen en in verzekerde bewaring te nemen. Ook werd aangehouden zekere H. B., die van medeplichtigheid wordt verdacht. Het kind is weer onder de hoede van de in richting gesteld. Inenting. Op Dinsdag, 29 September as. bestaat in deze gemeente de gelegen heid tot kostelooze inenting en herinen ting ten huize van de geneeskundigen al hier, tijdens de gewone spreekuren. VEUR—LEID SCHEND AM. R. K. Staatspartij afd. Jongeren. Dins dag 29 September a.s. zal de R. K. Staats partij, afdeeling Jongeren „Jhr. Ruys" te Leidschendam een openbare vergadering houden in het Patronaat. Aanvang 8 uur. Als spreker zal optreden ir. L. J. M. eber met het onderwerp: „Onze taak in dezen tijd". Medewerking verleenen: H. Bakker, zang; mej. G. Smitshuis, piano, dê heer B. Smitshuis, viool en mej. Goemans, viool, de heer A. Hooijmans, cello en Jac. Hooij- mans, clarinet. De entrée bedraagt slechts 10 cent. Er wordt een groote opkomst verwacht. Bazar Wit-Gele Kruis. Gistermiddag had in de prachtig versierde zaal van het R. K. Vereenigingsgebouw te Veur de ope ning plaats van de bazar, welke van 22 tot en met 24 September gehouden wordt ten bate van de vereeniging ter gelegen heid van het 12 K jarig bestaan der ver eeniging. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op de kapelaans, de gemeente-secretaris, weth. Schrader en verschillende raadsle den van Stomp wijk en Veur met him echtgenooten, de doktoren, het bestuur en de Zuster van het Groene Kruis, afge vaardigden van diverse vereenigingen en enkele zustervereenigingen, enz. Door burgemeester Keijzer, in zijn hoedanig heid van voorzitter der commissie vin sa menstelling dezer bazar, wordt de bijeen komst met den ohristelijken groet ge opend, waarna hij allen hartelijk welkom heet en dank brengt voor de zoo groote opkomst, wat voor het bestuur een bewijs is, dat het Wit-Gele Kruis de sympathie der bevolking heeft. Na een korte be schouwing over de afgeloopen 12 y3 jaar, vraagt hij de bijzondere aandacht voor den stand van het consultatiebureau, wat een bezoek ten zeerste waard is en waar voor de dames van Veen geen moeite ge spaard hebben en waarvoor hij hun bij- zonderen dank brengt. Ook vraagt hij de aandacht voor den stand van de R. K. E.H.B.O. en het Blanca-Liefdewerk en doet ten slotte een beroep op allen mede te werken en propagandist te zijn om deze bazar te doen slagen, daar er zooveel hulp gevraagd wordt. De voorzitter, de heer A. Bontje memo reert de oprichting der vereeniging en brengt dank aan de pioniers en zoovele anderen, wier namen steeds in dankbare herinnering zullen blijven en dde zooveel voor de vereeniging deden. Burgemeester Keijzer heet dan nog wel kom de eerw. Moeder en Zusters van St. Antoniushové en dankt de leden van de damesclub en de K.J.M.V. voor hun vele en goede werk, waarna mevr. Keijzer het lint doorknipt en de burgemeester de ba zar voor geopend verklaart. Nadat aan alle aanwezigen een verfris- sching is aangeboden, hebben wij een rondgang gemaakt langs de verschillende mooie stands, enz., waar een keur van fraaie handwerken enz. door lieftallige en in fleurige kleederdracht uitgedoste ver koopsters ten verkoop werden aangebo den. Vele attracties als auto- en paarden renbaan, rad van avontuur, enz., waar aardige prijsjes konden gewonnen wor den, waren in de zaal opgesteld. Al met al een bazar, welke er zijn mag en waar van de organisatoren alle eer hebben. Ge durende den middag en ook vooral gedu rende de avonduren heerschte er een groote drukte. Moge de bazar voor het goede doel, het Wit-Gele Kruis een groot succes worden. NOORDWIJKERHOUT. Mica 1936. Door de plaatselijke Mica commissie is besloten een eere-commissie te benoemen voor de te houden „Mica". Iederen avond van de „Mica" zal ongeveer ƒ20.aan prijzen worden uitgereikt. Ge tracht zal worden de medewerking van de beide muziekvereenigingen te krijgen om 's avonds marschen door het dorp te hou den. 32 winkeliers hebben zich opgegeven voor de „Mica". Bouwen. Aan J. W. van Par era, alhier, is vergunning verleend door B. en W. tot het bouwen van een dubbel woonhuis annex koffiehuis. SASSENHEIM. K. J. M. V. Dezer dagen hield de K.J. M.V. „St. Stephanus" een Algemeene le denvergadering ter bespreking van het winterprogram 193637. Het programma, dooi het bestuur samengesteld, werd onge wijzigd goedgekeurd, evenals de financieele begrooting voor het loopende vereenigings- jaar. Besloten werd om, evenals andere ja ren, een intensieve propaganda te voeren tot verhooging van het ledental. Het be stuur overweegt nog om, behalve de gewo ne wakelijksche bijeenkomst op Donder dag, in dg wintermaar en ook de zaal des Zaterdagsavonds open te stellen voor de leden. Verder wordt de aandacht der K.J. M.V.-ers gevestigd op de lezing Donderdag a.s. door den Zeereerw. Moderator. De ver gadering begint om half negen precies. „Herw. Levenskracht". De opbrengst van het paling draaien ten bate van de kas van „Herw. Levenskracht" is netto 45. PL Commissie K.S.A. Het plaatselijk Comité voor Katholieke Sociale Actie kwam Maandagavond in een algemeene vergade ring bijeen. De opkomst was slecht. De voorzitter, de heer A. Verkleij, sprak een openingswoord. Op een verzoek van de ontwikkelingsclub „Credo Pugno" om sub sidie, werd goedgunstig beschikt. Voor eenige activiteit in de komende maanden werd als winterprogram vastgesteld, dat zullen worden gehouden ten eerste een Missie-avond in begin December, en een Ouderavond op 10 Januari. De voorzitter vroeg hierna bekrachtiging van een bestuursbesluit. Door het bedanken van den heer Bisschops als voorzitter van de exploitatie-commissie heeft het bestuur besloten in diens plaats aan te wijzen dèn heer N. Slingerland, welke reeds lang als vertegenwoordiger van het Kerkbestuur zitting had in deze commissie. De vergade ring ging hiermede accoord .De voorzitter en ook de vergadering wees op de groote en vele verdiensten van den heer Bisschops. Ruim 20 jaren was Bisschops voor de ka tholieke sociale zaak werkzaam, maar voor al heeft hij een stuk van zijn leven gegeven voor de totstandkoming en instandhouding van het vereenigingsgebouw. Hiervoor heeft hij zich veel opofferingen getroost, en moeite noch kosten waren hem teveel als het de zaak van de K.S.A. betrof. Vele ma len konden wij het uit zijn mond hooren, dat de K.SA.. voor Hem een eerezaak was. Voor al deze verdiensten werd dezen avond veel hulde en dank gebracht. Ook werd bij monde van den Zeereerw. heer Pastoor na mens het Kerkbestuur getuigenis afgelegd van de groote waardeering welke het Kerk bestuur heeft gehad voor den ijver en alle verleende diensten van den heer Bisschops. Besloten werd tevens, dat de exploita tie-commissie in 't vervolg zal bestaan uit drie leden, t.w. N. Slingerland voorz., J. W. Rozema administrateur en J. C. Schrama secretaris. Hierna volgde sluiting. AJELK.A. afdeeling „Bloembollenstreek". Dinsdagavond vergaderde genoemde af deeling der A.R.K.A. in hotel „Het Bruine Paard", onder voorzitterschap van den heer H. J. Lycklama (Hillegom). Na opening de zer vergadering met den christelijken groet en een hartelijk openingswoord had de in stallatie plaats van den Geest. Adviseur, den Weleerw. heer J. Schmidt (Sassen- heim). De voorzitter sprak woorden van welkom in de A.R.K.A. en hoopte in de toekomst ook op de waardevolle adviezen van den Geest. Adviseur en op een aange name samenwerking. Voorts zeide spr., dat de stemming in de Ambtenarenvereeniging immer een goede kan worden genoemd en gaf ter inleiding een beknopte uiteenzet ting van de oprichting dezer afdeeling. Vóór de oprichting dezer afdeeling wa ren vele R.K. Ambtenaren aangesloten bij een niet R.K. vereeniging, terwijl slechts een gedeelte was aangesloten bij Haarlem en Leiden. Thans zijn nagenoeg alle R.K. ambtenaren lid van de afd. „Bloembollen streek". Het aantal bedraagt thans 44 uit de Gemeenten Hillegom, Lisse, Sassenheim, Noordwijk, Noordwijkerhout, Voorhout (en Bennebroek). De Weleerw. heer J. Schmidt bracht dank voor de tot hem gerichte woor den van welkom en hoopte o.a. veel voor de A.R.K.A. in de toekomst te mogen doen. Hierna werden de notulen van de op 15 Juni j.l. gehouden vergadering door den secretaris, den heer C. J. Hubers, voorge lezen, waarna vaststelling door de verga dering plaats had. Eén lid uit Noordwijk werd door de ver gadering met alg. stemmen aangenomen. Mededeeling werd gedaan van eenige inge komen stukken o.a. van het Algemeen se cretariaat te 's Gravenhage, welke aanlei ding gaven tot bespreking. Door de Commissie voor onderzoek der rekening over 1935 werd een rapport van haar bevinding uitgebracht. Eenige posten werden besproken en zoo mogelijk toege licht, waarna deze met algemeene stemmen werd vastgesteld onder w aard eerend e woorden voor het accuraat beheer van den penningmeester. Het voorstel van het bestuur tot wijzi ging (verhooging) van de afdeelingscon- tributie werd met een meerderheid van stemmen aangenomen. Uit de vergadering kwamen eveneens eenige voorstellen. Kortom dit agendapunt werd uitvoerig overwogen. Tot lid van het bestuur wérd met alge meene stemmen na een schriftelijke stem ming gekozen de heer M. P. A. Meissen (gemeente-secretaris) te Voorhout. Deze verkiezing had plaats ter vervulling van de vacature van den heer G. A. Thien we gens diens benoeming te Woerden. De heer Meissen verklaarde deze benoeming aan te nemen. De voorzitter sprak woorden van welkom in het bestuur en memoreerde, dat de heer Meissen vóór zijn benoeming te Voorhout zich immer een goed A.R.K.A. lid van „Westland" heeft getoond, van welke afdeeling hij de functie van voorzitter be kleedde. Tot leden van de Commissie ter berei ding van de feestelijke herdenking van het eerste lustrum (Januari 1937) werden ge kozen de heeren J. A. M. Pinxteren (Lisse), A. de Bekker (Voorhout) en P. J. H. de Boer (Noordwijk). Deze Commissie zal aan het bestuur voorstellen doen. De heer J. A. M. Pinxteren hield hierna een causerie, onderwerp „Kijkjes in Noord- Brabant". Ditmaal ging het eens niet over de Gemeentewet of één der andere wetten, gemeentebegrooting e.d. De causerie werd met zeer veel belang stelling gevolgd en was ook niet van humor ontbloot. Spr. gaf een keurige uiteenzet ting o.a. van de aardige gebruiken in Oost-, West- en Midden-Brabant. De voorzitter bracht met volle instemming der verga dering den heer Pinxteren dank voor deze werkelijke mooie causerie en tevens voor de prettige wijze waarop deze werd gehou den. Bij de rondvraag werden nog eenige vra gen gesteld, waarna de voorzitter de ver gadering sloot met den gebruikelyken groet, waarna nog het gezellige samenzijn volgde. Oranjevereeniging. Gisteravond hield de Oranjevereeniging een algemeene ver gadering in de zaal van „Het Bruine Paard". De voorzitter, de heer Bisschops, opende de vergadering. Na de verloving van het Vorstelijk Paar, heeft het bestuur gemeend een vergadering te moeten beleggen om bij het a.s. huwelijk een nationale feestdag te houden daar nu reeds plannen voor te be ramen. Doch om dit te doen slagen is geld noodig. Inmiddels heeft het bestuur niet stil gezeten, wat bleek uit de dag na de blijde tijding en ook op 12 September j.l. Het bestuur maakt daarom bij voorbaat bekend, dat spoedig contributie zal worden geïnd, Welke dan geldt voor dit jaar. Ook deelde de voorzitter mede, dat voor het ge houden feest een kleine inzameling bij de burgerij is gehouden, welke is besteed aan tractatie van de schoolkinderen. De notu len, welke dateerden van 9 Januari 1934, werden hierna voorgelezen en vastgesteld. Ook werd door den heer Bije een beknopt jaarverslag uitgebracht, waarin werd ge memoreerd, dat, gezien de slechte tijden, de laatste jaren geen feest is gehouden; al leen werd aan ouden van dagen hun reisje niet misgund. Uit het finantieel verslag werd verno men, dat het nadeelig saldo, wat niet groot is, bijkans kan gedekt worden uit de apar te kas, welke er is van de ouden van da- gentochten. Den functionarissen werden dank ge bracht voor hun accuratesse, waarop werd overgegaan tot verkiezing van drie be stuursleden wegens vertrek van de heeren A. de Boer, L. Schrier en W. Willemse. Hiervoor werden benoemd en bereid ge vonden de heeren A. v. Breda, C. J. de Bruijn en C. v. d. Berk. Hierna volgt de clou tfan den avond, be spreking van eventueele feesten. Vele wen ken en voorstellen werden besproken en overwogen, waarmede het bestuur reke ning zal houden om een zoo goed mogelijk feest te organiseeren. Alles zal echter af hangen van de inkomsten en tijd, waarna dan pas kan worden vastgesteld wat te doen. Het plan om buurtcommissies in te stellen vond algemeen bijval, waardoor de algemeene geest van feest-organiseeren het beste zal slagen. Aan het einde werd gevraagd jaarlijksch het Koninginnefeest te herdenken voor de kinderen en ook jaarlijks te vergaderen, waarna de voorzitter de vergadering sloot. Hengelsport. Zaterdag 26 Sept. organi seert de plaatselijke hengelsportvereeni- ging „Sport en Vermaak"een onderlinge wedstrijd voor haar leden, welke gehou den wordt aan het einde der Zandsloot te 2.30 ur. Voor dezen wedstrijd is een groote beker beschikbaar gesteld door den heer M. v. Zoen, welke als eerste prijs zal worden uitgeloofd. Bovendien zijn nog an dere prijzen beschikbaar gesteld door de winkeliers. VOORSCHOTEN. Diefstal. De heer K., Leidschweg al hier, heeft aangifte gedaan van diefstal van een gouden horlogeketting uit zijn wo ning. Een onderzoek werd ingesteld en den dader en ketting opgespoord. Een zekere Joh. H. J. B. uit Haarlem is gearresteerd en alhier ingeslotenen ter beschikking ge steld van den burgemeester en heeft, na voor den burgemeester te zijn geleid, be kend. Geboren: Loesje Alida Everdina en Emma Marie Louise, dochters van L. J. Gieske en W. M. E. v. d. Brink. Ondertrouwd: J. B. Soet 31 j. en M. A. Groenendijk 33 j. Overleden: A. A. Chr. W. Knapp- stein 80 j. Ingekomen: W. Gerritsma, van Gro ningen. F. Droessaart Bentfort, van Voorburg. A. v. d. Mey, van Alphen aan den Rijn. Th. L. Pauelsen, van Nieuw koop. D. Kole, van Vleuten. E. Ro denburg, van Den Haag. S. J. de Jong, van Voorburg. M. C. Bloemendaal, van Rijnsburg. S. Dijkstra, van Wieten Du ren (Did.). Vertrokken: J. C. v. d. Torren, naar Den Haag. B. PhilippLadenbach, naar Den Haag. L. den Elzen, naar Voor burg. L. Deker, naar Leiden. A. H. J. van Egmond, naar Wassenaar. J. C. H. Segaar, naar Leiden. C. den Haan, naar Leiden. S. Dijkstra, naar Wasse naar. WARMOND. Inenting. Op Woensdag 30 September a.s. zal des n.m. te 2 uur gelegenheid be staan in een der lokalen der voormalige O. L. School voor kostelooze inenting en her inenting. AUTOMOBILISME HET 24-UURS WERELDRECORD VERBETERD. Op de zoutvlakten van Bonneville (Utah) verbeterde de bekende coureur Jenkins het 24-uurs wereldrecord door een gemiddel de snelheid te ontwikkelen van 153.76 mijl of 247.453 km. per uur. Het oude wereld record stond op naam van Cobb met 150.16 mijl per uur, gevestigd op 11 en 12 Sept. jl. eveneens nabij Salt Lake City.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7