STADS NIEUWS ACADEMIENIEUWS wuENSDAG 23 SEPTEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER WEINIG VERANDERING. DE BILT SEINT: Meest zwakke veranderlijke wind, neve lig tot licht of half bewolkt, waarschijnlijk droog weer, weinig verandering in tempe ratuur. Hoogste barometerst.: 771.8 te Maastricht. Laagste barometerst.: 764.3 te Vardö. Het weer in Centraal Europa en op de Britsche Eilanden wordt nog steeds be- heerscht door het gebied van hoogen lucht druk, dat zich met kernen in Midden- Duitschland en Engeland uitstrekt van de Balkan tot Groenland. Geheel Scandinavië is onder invloed van een diepe depressie in de Poolzee. De krachtige Noord-Weste lijke winden aan de achterzijde dezer de pressie, brachten een koude-inval met sneeuw in Lapland. Op IJsland steeg de barometer sterk en brachten polaire win den eveneens koude. De diepe depressie op den Oceaan is thans tot 30 graden Wes terlengte en 53 graden Noorderbreedte ge naderd, doch schijnt te zullen opvullen en het mooie herfstweer niet te zullen ver storen. Op het vasteland heerscht bij zwak ken wind overal mist en morgennevel. De temperaturen in de bovenlucht blijven Jjjog en op het Jungfraujoch is de tempe ratuur nauwelijks onder nul, met zeer groote droogte en onbeperkt zicht. Voor- loopig is nog weinig verandering in het weer te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 18.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Woensdagnamiddag 7.25 uur tot Donderdagmorgen 6.20 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwy'k aan Zee op Donderdag 24 Sept. voorm. 8.41 en nam. 9.20 uur. W ATERTEM PE RATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 16 gr. C. VAN ONZE ADVERTEERDERS. NAAR EEN GOEDKOOPE HUISHOUDING! Wij zijn er aan gewend geraakt, dat ieder, die in den huidigen tijd aan onze huisvrouwen iets heeft aan te bieden, dit aankondigt als een geweldig koopje, een drastische verlaging, kortom als iets zeer bijzonders, dat nog geen mensch heeft mee gemaakt. Echter zal het lang niet altijd mogelijk zijn, dat de huisvrouwen met zekerheid kunnen uitmaken, of het aangeprezene nu werkelijk zoo voordeelig is, als beweerd wordt, aangezien tallooze factoren, zooals kwaliteit, afmetingen, gewicht, afwerking en niet te vergeten herkomst, een groote rol spelen. Maar wat de vanouds bekende Sunlight fabrieken thans in het gansche land aan kondigen, brengt voordeelen voor de huis houding, die aan ieder huisvrouw onmid dellijk duidelijk zijn. Sunlight Zeep nog zwaarder in gewicht en tegelijk nog in prijs verlaagd, daar kun nen al onze lezeressen werkelijk blij mee rijn. Wie de nieuwe dikke stukken ziet, de Sunlight kwaliteit kent en hiervan voortaan voor een dubeltje kan profitee- ren, zal met haar besluit niet lang aarze len, want zij weet, wat zij voor haar geld crijgt. En de bekende gechenkenbons, die :oo trouw gespaard worden, blijven geldig. LEIDEN. Geslaagd: Economisch doctoraal examen Indologie le heer M. C. Voorn, den Haag. DE NIEUWE R.K. SPORTVEREENIGING. Aan allen, die in de laatste weken mij alsnog geholpen hebben in den opbouw van onze nieuwe Katholieke Sportvereeniging allerhartelijkst dank! De clubs van Heeren en Jongens zijn ge- fomeerd en hebben hun actie aangevangen. De meisjesgymnastiek begint a.s. Vrij dag haar eerste les, waarna het voorloo- pige bestuur een eerste vergadering zal houden tot verdere regeling van de loo- pende zaken. Ik blijf de groeiende beweging in aller daadwerkelijke sympathie en hulp aanbe velen. L. BEUNE, Pr. RECOLLECTIE VOOR OUD- RETRAIT ANTEN. Er is gevraagd en geklaagd, naar en over de recollectie voor de oud-retraitanten. Helaas, door verschillende omstandighe den, is de recollectie meerdere malen weg gevallen. Maar nu zijn we weer begonnen. En we hopen er dezen winter weer regel matig mee door te gaan. Oud-retraitanten, komt zoo veel mogelijk. U weet, hoe goed het is, zoo nu en dan weer eens te overdenken de retraite, die we meemaakten, en onze voornemens weer te vernieuwen Onthoudt den avond goed, den Donder dag na den 3en Zondag van elke maand, precies 8.30 uur in de Hartebrugskerk. Waarschuwt u andere oud-retraitanten als u zelf misschien niet kunt? En als u zelf kunt, neemt dan anderen mee! We re kenen op 'n flinke opkomst Donderdag a.s. Pater TH: J. v. GALEN, O.F.M. „St. Raphael". Onder voorzitterschap van den heer Na- ber had Maandag een ledenvergadering plaats in het Bondsgebouw. Te ruim 8 uur opende de voorzitter de vergadering met den chr. groet, betreurende de zeer slechte opkomst. De notulen werden onveranderd en onder dank goedgekeurd. De behande ling der ingekomen stukken was aan de orde. Besloten werd in verband met een schrijven der Geheelonthouders-Vereeni- ging voor Spoor- en Tramwegpers. „St. Fraciscus" de jaarlijksche subsidie voor dit jaar te verhoogen, in verband met het 25- jarig bestaansfeest dezer organisatie. Na verdere afhandeling der stukken, kwam in bespreking de kwestie vrij ver voer. Het was voorzeker weder een der vele verslechteringen, welke bovendien nog fi- nantieele offers van het personeel vroeg. Gezien het eerste voorstel van de Direc tie der N.S. was deze regeling nog zeer gunstig te noemen, en was dit in hoofdzaak te danken aan het beleid en de besprekin gen der samenwerkende organisaties. Ver der kwamen de in te dienen voorstellen aan de orde voor den a.s. Raad van afge vaardigden, welke dit jaar te Leeuwarden zal gehouden worden. Nadat deze voorstel len door. den secretaris waren genoteerd volgde de rondvraag. Hiervan werd door eenige leden gebruik gemaakt, waarna slui ting. Wat de groote vaas alzoo bevat: 22 si garetten- en sigaren-eindjes, 2 ballen en 3 stukken van tante Emma's mislukte, eigengebakken verjaardagstaart. R. K. Bouwvakarbeidersbond. Op Donderdag 24 Sept. des avonds 8 uur belangrijke ledenvergadering, waar alle leden verwacht worden. Deze vergadering wordt gehouden in zaal 6 van den R. K. Volksbond, Steen- schuur 15. BOUW NIEUW GYMNASIUM. Burgemeester en Wethouders van Lei den hebben opgedragen, aan P. G. de Jong, aannemer te Oegstgeest, het bouwen van een Gymnasium met clavigerwoning en rijwielbewaarplaatsen en het maken van terreinafscheidingen, terreinwerken en be tegelingen, enz. op een terrein gelegen aan dë Fruinstraat, voor de som van 148.100. WERPT GEEN VUIL OP STRAAT. Ziedaar een wensch, die onze Gemeen telijke Reinigingsdienst zoo gaarne zag vervuld. Op de bekende huisvuilwagens en trans- portrijwielen, welke dagelijks de hulpmid delen vormen voor het rein houden van onze stad, zijn dan ook met duidelijke let ters deze woorden aangebracht. Niettegenstaande de Hollandsche zinde lijkheid vermaard is, wordt in het alge meen door de inwoners der steden op aller lei wijzen tegen de openbare reinheid ge zondigd. Velen meenen, dat de publieke weg de plaats is waar men couranten, circulaires, allerhande papieren van consumptie-arti kelen, sigarettendoozen, sigarenzakjes, lu cifersdoosjes, vruchtenschillen, plaatsbewij zen, enz. kan neerwerpen, kortom „alles wat men kwijt wil". De oorzaak van dit euvel mag niet aan moedwilligheid worden toegeschreven, doch is een gevolg van gemakzucht en ver keerde gewoonten. Ook in onze goede stad kan men het ge volg van deze verkeerde gewoonten helaas maar al te vaak zien aan de ronddwarre lende papieren op de openbare straten, ondanks de groote zorgen welke dagelijks aan de reiniging hiervan vanwege de over heid worden besteed. Echter de aanhouder wint.ook in het bestrijden van verkeerde gewoonten. Overtuigd van den goeden wil onzer in gezetenen tot opheffing van voormeld eu vel werden, bij wijze van proef, voorloo- pig in enkele straten aan tram- en lichtmas ten keurige papierbakken aange bracht, teneinde het publiek gelegenheid te bieden afval als vorengenoemd hierin te deponeeren. Naar men ons heeft verzekerd ligt het in het voornemen deze papierbakken spoe dig ook in meerdere straten te plaatsen. Van harte juichen wij dezen maatregel toe en wekken wij ieder op voortaan let terlijk niets meer op straat te werpen, doch zoo noodig, gebruik te maken van dit prac- tische en keurige middel ons geboden. OPHAALDAG LEIDSCH BROKKENHUIS. Het werk in het Brokkenhuis, Middelweg 30, is na enkele weken van rust weer be gonnen. Reeds op de eerste avondverkooping bleek de voorraad niet voldoende voor alle aanvragen en moesten zes gezinnen onver richter zake huiswaarts gaan. Aan 22 gezinnen werd op dien avond voor eigen rekening 210 stuks goed gele verd. Toen op de daarop volgende middag- verkooping 33 gezinnen voor eigen reke ning geholpen waren met 125 stuks, waar van 87 voor 5 k 10 cents en 14 gezinnen voor rekening van instellingen waren de kasten zoo goed als leeg. Uit het bovenstaande blijkt dus wel, dat het zeer noodzakelijk is dat de voorraad goederen spoedig aangevuld wordt; vooral als men in aanmerking neemt, dat in de eerste weken na de vacantie de minste aanvragen binnen komen en dat, tegen het naderen van den winter een zeer groot aantal gezinnen geholpen moet worden. Het bestuur heeft daarom nu reeds maat regelen getroffen en de pavinders, evenals vorige jaren, bereid gevonden goederen huis aan huis af te halen, zoowel in Leiden als in Oegstgeest. Op Zaterdag 26 September a.s. zal om 2 uur de zoo langzamerhand traditioneel ge worden ophaaldienst aanvangen. Het bestuur doet daarom een beroep op u en verzoekt u, alles wat u maar eenigszins missen kunt en wat in behoeftige gezinnen nog goed bruikbaar kan zijn, tijdig gereed te houden, opdat alle wijken vlug afge werkt kunnen worden. stig zijn, de oud-leerlingen naar zij ver trouwen toch aanleiding en gelegenheid mogen vinden om, na het volledig volgen van de lessen der school van M. S. G. met haar bouwkundigen vervolgcursus, hun bouwkundige studie voort te zetten. De jury voor deze prijsvraag bestond uit de heeren: ir. P. Hoogenboom, ir. J. J. G. van Hoek, B. Hoogstraten, H. Sutler- land. ÈON. GENOOTSCHAP AL S. G. Rapport prijsvragen. Verschenen is het rapport over de in zendingen op de vijfjaarlijksche prijsvraag voor bouwkunde van het Koninklijk Ge nootschap „Mathesis Scientiarum Geni- trix" alhier. Gevraagd was: „Htet ontwerpen van een bankgebouw met directeurswoning in een welvarende provincieplaats". Op deze prijsvraag werden twee ant woorden ingezonden onder de motto's „256" en „Cebaver". Alvorens tot de beoordeeling dezer ant woorden over te gaan, past, aldus het rap port, een woord van hulde aan de nage dachtenis van twee bij deze prijsvraag be trokkenen. De heer ir. R. J. Verwijs, Di recteur van de school van het Genootschap en de heer M. Sirag, oud-leerling van de school waren beiden nog aanwezig op de vergadering, waar de opstelling van het programma voor de prijsvraag punt van bespreking uitmaakte. En nu bij de be oordeeling zijn beide heeren van ons heen gegaan. In den korten tijd, gelegen tus- schen het uitschrijven van de prijsvraag en de beoordeeling, ontvielen deze stoere werkers aan het technisch onderwijs, dat door hen op zoo voorbeeldige wijze werd gediend en zij lieten in onzen kring twee plaatsen onbezet. Een 'woord van bijzondere waardeering zij hier geuit voor wat de overledenen voor het Genootschap zijn geweest; hun nagedaohtenis hebbe de eér die hun vol ledig toekomt; mogen de vruchten van hun leiding en onderwijs nog lang kenbaar blijven. Tot de beoordeeling van de ingekomen antwoorden komende, moeten de rappor teurs, met waardeering voor de toewij ding en zorg, waarmede de inzenders hun werk hebben behandeld, aanstonds con state eren, dat het ingeleverde werk niet' voldoende blijken geeft van verdere bouw kundige studie, nadat deze leerlingen de school verlieten. Constructieve eischen en ruimtegroepee- ring alsmede verkeerseischen in de wo ning en dagverlichting werden in beide ontwerpen meermalen uit het oog verlo ren. Opmerkelijk is het, dat de inzender on der motto „256" de totstandkoming van het ontwerp volledig afhankelijk heeft ge steld van een bepaald architectuur beeld, terwijl inzender onder motto „Cebaver" is uitgegaan van de plattegrondsindeeling, waarvan het eenigszins verward uiterlijk het resultaat was. Hoewel de laatste werkwijze als de meest juiste moet worden anagemerkt, dient er toch op gewezen, dat een bevre digend architectuurbeeld niet uit het oog verloren dient te worden en vooral niet te veel in zweefconstructies mag worden be rust waartoe het gewapend beton zoo licht aanleiding geeft. Alles is tenslotte te ma ken, doch het ontketenen van inwendige krachtencombinaties geschiedt meestal niet ongestraft. Ten aanzien van het toekennen van een bekroning zijn rapporteurs eenstemmig van oordeel, dat geen der uitgeloofde prij zen kan worden toegekend. Zij meenen echter, dat een toelage voor het geleverd werk alleszins aanbeveling verdient, daarmede waardeering uitspre kende voor den betoonden ijver van de ontwerpers om in him waarschijnlijk geringen vrijen tijd een omvangrijk teekenwerk tot een compleet einde te brengen. Zij stellen daarom het bestuur voor bei den inzenders een toelage toe te kennen. Ten slotte merken zij nog op dat, al moge' ditmaal de uitslag van de vijfjaar lijksche prijsvraag niet onverdeeld gun DE VERBETERING VAN DEN HAAGYVEG. Zooals bekend behoort de verbreeding van de Haagwegbrug tot een der onder - deelen van de vier deelen van het groote Werkfonds, waarvoor aan de Gemeente een bedrag van vier ton is toegekend. Met de voorbereidende werkzaamheden van de vernieuwing dezer brug, waaraan verbonden tevens de verbreeding der op ritten naar deze brug is thans een aan vang gemaakt. Naar wij vernemen is thans ook de ver dere verbreeding van den Haagweg van af de Spoorhavenbrug tot de Da Costa- straat in staat van voorbereiding. Om ruimte te winnen zal o. m. het hek, dat de afscheiding vormt tusschen den rij weg en de terreinen der fa. Caron, eenige meters achteruit worden geplaatst. Een af doende oplossing is dit echter geenszins. Niet alleen immers, dat twee perceelen verder weer drie panden tot op den rijweg uitspringen, waardoor de verbreeding dus slechts' plaatselijk is, doch ook het feit, dat die verbreeding gezocht wordt in den langen bocht, maakt deze oplossing slechts weinig afdoende. De verbreeding toch zou juist moeten komen aan den korten bocht, waardoor een vrij rechte weg van brug tot brug zou worden verkregen. In den korten bocht echter van de Genestetstraat tot aan perceel Haagweg 44 liggen vijf vooruit springende huizen. Alleen door deze op te ruimen of vijf meter achteruit te zetten, zou een afdoende oplossing verkregen worden. Intusschen zal een definitieve en afdoen de verkeersverbetering slechts worden verkregen, indien de onmogelijk smalle en met alle eischen des verkeers spottende spoorbrug over de spoorhaven door een nieuwe brug vervangen zal worden. Reeds maandenlang zijn er onderhande lingen dienaangaande hangende tusschen gemeente en Spoorwegen. Daarbij zou vanwege de Spoorwegen zijn voorgesteld de brug aan de gemeente over te doen, welke dus door de gemeente zou worden onderhouden en bediend. Het zou echter geen vaste brug mogen worden, terwijl de Spoorwegen in de kosten daar van slechts zouden bijdragen tot een be drag als zij nu aan onderhoud uitgeeft. Voor de feestelijkheden, welke in het zicht zijn, zooals bij het a.s. huwelijk van Prinses Juliana, de Winkelweek en bij de voltooiing van de asfalteering van de Haarlemmerstraat, heeft zich een comité gevormd voor de versiering van de Haar lemmerstraat van de Hartebrug tot de Ha ven. Gisteren is in dit comité besloten den winkeliers uniforme vlaggen aan te bieden ter versiering hunner gevels. Het is de bedoeling daartusschen electrische lichtjes te doen aanbrengen. AGENDA Naar wij vernemen zal het op 1 Octo ber honderd jaar geleden zijn, dat de N.V. v.h. fa. Bernard, Breestraat 55, werd op gericht. De tot majoor bevorderde kapitein der veldartillerie P. C. Taconis vordt in zijn nieuwen rang bestemd tot hoofdinstructeur bij "het 6e regiment van dat wapen en blijft hier ter stede in garnizoen. Hedenmorgen is de 5-jarige C. N. in de ouderlijke woning aan de Suzanne Klinkert straat van de trap gevallen. Met een her senschudding werd het meisje door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis ver voerd. Personen te Leiden gevestigd. J. J. Akkerman, coupeur, Haarlemmerw. 64 K. Antal, Botermarkt 28 H. F. Begemann, Stille Rijn 11 A. Beijaars, sigarenmaker. Oude Rijn 68a A. H. Beijaars, idem, idem H. P. C. Beugels- dijk, Haarlemmerstraat 35a J. v. d. Bos en Fam., sigarenmaker, Oosterdwarsstraat 25 A. H. Boskamp en Fam., teekenaar, Uiterstegracht 146a M. Breebaart, bouwk. teekenaar, Leeuwerikstraat 8 J. E. Broers, Rijnsb. weg 77 W. B. ten Cate Brouwer, Wassenaarscheweg 6 L. Dek ker en Fam. Lammenschansweg 73 F. Dörr en Fam., monteur, Coornhertstr. 45 H. A. J. Duiker, contr. damesconf. mag. Kort Rapenburg 14 J. Eder, dienstbod^, Haarlemmerstraat 48a H. F. Eibers, H. de Grootstraat 9 L. H. v. d. Ende, ver pleegster, Rijnsb. weg 10 R. Th. Esser, Rapenburg 105 P. Esther en Fam. filiaal- houder, Haarlemmerstr. 129 M. J. H. Frederikse, Schelpenkade 45 J. C. Gans Rijnsburgerweg 77 H. C. van Geer, Kloksteeg 6 W. Gieling en Fam., siga renmaker, Hoefstraat 46a C. E. Goede- mondt, hulp i. d. huish., Haarlemmerstraat 23 J. Groen, coiffeuse, Oosterdw.str. 8a A. A. van Haaf ten, notaris, Witte Sin gel 66 A. Ch. B. Helder, Schelpenkade 43 H. M. Hemmes, Maredijk 149 M. J. Heskens. dienstbode, Heerenstr. 104a J. J. van Hille. Mare 70a S. den Hoed, huishoudster, Witte Singel 66 D. M. Huisman, dienstbode, Rijnsb.weg 29b M. Husken, Oude Singel 220a A. H. Hous- sen, apoth. ass., Zeemanslaan 12a A. de Jong, telefoniste, Morschweg 91 C. A. de Jong, reiziger houthandel, Plantsoen 17 K. D. de Jong, stucadoor, Sophiastr, 86 J. A. Jonker, dienstbode. Leeuwerik- straat 11 J. J. Karman, sigarenmaker, Waardstr. 43 G. A. de Kater, Oude Var- kensmarkt 8 C M. E. Hartkamp—Kar- LEIDEN. Donderdag „Katholiek Lelden", Bestuurs vergadering „Turk" 8 y2 uur. Vrijdag" R. K. Propagandaclub „Dr. Schaep- man", Den Burcht (Foyer), 8.15 uu.r Vrijdag. R.K. Handelsreizigersver. „St. Christoffel", Ledenvergadering. Spr. Jac. Antoni over „Wanproduc ten", „De Harmonie" 8 y: uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag 27 Sept. a. s. waarge nomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, telefoon 136 en A. J. Donk Doezastraat 31, telef. 1313 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. stens, Fgelstrat 24 J. W. G. Kenniphaas, H. de Vriesstraat 74 L. N. H. Knops, Mariënpoelstrrfcat la A. Koetsier, dienst bode, Rijndykstraat 43 A. Koster, dienst bode, Groenhovenstraat 13 J. P. Kou- wenberg, dienstbode, Bloemistenlaan 16 J. J. Kramers, metaalslijper, Acaciastraat 27 H. van Krieken, banketbakker, Ro- denburgerstraat 4 G. Lorist en Fam., sigarenmaker, Zijlsingel 61 C. J. G. H. van Marle. Oude Singel 10 M. J. Wijs manv. d. Meer, Oude Singel 219 H. Meuleman en Fam., Caféhouder, Haven 62 E. M. Meijer, onderwijzeres, Zeemans laan 12a Chr. Th. Middendorf, Steen- schuur 11 J. M. Mulder, koofman, L. Rijndijk 101a K. de Munck, verpleegster, Rijnsb.weg 10 H. A. Neijeboer, winkel- bed., J. van Goyenkade 30 T. Oosterom fabrieksarbeider, R. Visscherstraat 11 P. S. Pots. Rijnsb. weg 111 W. Punt, kin- derjuffr., Burggravenlaan 7 Raden Mas. B. Raisoelngaskari, Nieuwe Rijn 35 G. Rengel, dienstbode, Rijnsb.weg 141 H. M. J. J. la Rivière, leerl. verpl., Kamerl. Onneslaan 40 I. Rosenthal, dienstbode, Stationsweg 6a r F. G. Rosier en Fam., lgeraar, Kam. Onneslaan 53 E. Schone- veld, verpleegster, Rijn en Schiekade 31 J. B. Schoon en Fam., sigarenmaker, Levendaal 121 J. M. L. A. Melkert— Schoutese, Koornhrugsteeg 3 I. G. Sin- ke en Fam., monteur, Tomatenstr. 16a W. de Sitter, Nw. Rijn 35 L. W. v. d. Sluijs, Rijnsb.weg 93 H. F. Smits, Klok steeg 12 W. G. Chr. Meijer—v. d. Steen, H. de Vriesstraat 82 E. de Sterke, dienst bode. Apoth. diik 34 H. Sulle, dienstbode Witte Singel 68 L. G. Telkamp, dienst bode, L. Morschweg 6 Wed. A. v. d. LaarVerharen en Fam., v. 't Hoffstr. 36 M. A. Koekenbier—Verkleij, Hooge- woerd 155 G. A. W. Verspijck Mijnssen, Breestraat 112 P. H. Verspijck—Mijns sen idem E. Voetelink, J. v. Goyenkade 6 E. J; de Waardt, Witte Singel 57a R. W. Wiegman winkelbed., Nw. Rijn 99a I. Wollmann, hulp i. d. huish., H. Rijn dijk 65 I. Wygoda, Roodenb. str. la J. v. Engeldorp GastelaarsZwiggelaar, Lusthoflaan 67a. Uit Leiden vertrokken. C. van Beek, Den Haag, v. Hogendorp- straat 89. N. Avis. Amsterdam, Joh. Ver meerstraat 24. H. Bijlstra, Amsterdam, Stadionweg 76. Wed. A. MulderBel- linga en fam., Groningen, Griffestr. 10a. W. GevelaarChoufour, Amsterdam, Vaartstraat 58III. E. H. H. M. Cuppen, Saventhem Belg. T. Deker, Balik Pa pen N.O.I. A. J. Ensink, Winschoten, Dr. Bosstraat 10. H. Faltermaijer, Oegst geest, Rijnsb.weg 74boven. H. Gramberg, Utrecht, W. v. Noortstraat 41. L. J. J. ten Haaf, Den Haag, Galileistr. 81. J. P. de Heiden, Zoeterwoude, Vrouwenweg E92. J. M. W. Hering, Hillegersberg, Lef. de Montignyl. 24. W. H. Heruer, Para maribo N.W.I. J. v. d. Hoeven, Den Haag, Fr. Hendrikl. 45. T. Hommes, Den Haag. Ellecomstraat 67. F. C. Huurman, Oegstgeest, Emmalaan 61. W. K. E. Huijgen de Raat, Gengaran N.O.I. J. E. v. Iterson, Breda, K. M. A. J. M. J. Janson en fam., Amsterdam, Leidschestr. 61. C. Janssen en fam., Zuilen, Corn. Mertensstraat 36bis. E. J. J. Janssen, Arnhem, Willemsplein 17b. V. M. Oos- terleeKeszi, Den Haag, Velpschestr. 39. M. J. Kips, Den Haag, Ieplaan 104. Chr. v. d. Klauw en fam., Bovenkerk, Spoorwoning 37a. J. G. Klumper en fam., Naaldwijk, Fred. Hendrikstr. 24. M. H. Kokkedee. Driebergen Rijsenburg, Engweg 4. C. v. Leeuwen en fam., Am sterdam, Bomeostr. 110112. H. J. M. van Löben Seis, Haarlem, Kenaupark 31. H. H. van Lommei, Den Haag, Ant- werpschstr. 3. J. J. van Loon, Den Haag, Morelstr. 149. G. J. Manders, Mal- mery Belg. A. E. Meekels, Bom, A207. J. v. d. Meij, N. O. I. H. G. Meijerink, Oegstgeest, Koninginnel. 23. J. Net, Kampen, L. de Colignystr. 71. A. H. Lemair—v. 't Oever, Rotterdam, Heem raadsingel 235. A. A. W. v. Oort, Oegst geest, Endegeesterstr.w. 5. G. A. M. Polman. Oegstgeest, W. Juffermansstraat 12. W. O. D. Prinz, Merschwitz Dl. G. de Ruiter, Den Haag, Heemskerkstr. 32. A. Rutgers, Bloemfontein Z.-Afr., Mur ray F74. W. C. Schrier, Aalsmeer, Hor tensialaan 35. M. E. Smidt van Gelder, Arnhem, Velperweg 18 J. I-I. Sweris, Voorschoten, Leidschstr. weg 344. E. Sijpestijn, Oegstgeest, Endegeesterweg 5. J. J. Tjalsma, Hengelo (O.) Plein 1918 NL7. H. v. EsTrijsburg en fam., Rot terdam, Tuilndersstr. 13/1. Ch. v. d. Velde, Ede, Bennekom, Dorpsstraat 50. G. G. Verweij, Den Haag, Segbroeklaan 1. G. Faes—de Vos, Den Haag, Vreeswijk straat 141. C. J. F. Vroom, Amsterdam, Joh an Keplerstr. 39. R. A. Heyns— Wallisch, Oegstgeest, Julianalaan 18. J. Wansink, Alblasserdam E41. P. Was senaar, Rheden, de Moeshofweg 26. J. C. Wassenburg, Wassenaar, Langstr. 75. M. Wedershoven, Roermond, Pastoorslaan 1. A. Widjojoadmodjo, Enschede, Langestr. 62. J. v. Harskamp, Zirkzee, Alphen aan den Rijn, Wilhelminastraat 25b.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2