STADS NIEUWS DINSDAG 22 SEPTEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DE HALVEERING VAN DEN HUURTOESLAG. Aan het College van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is door den Leidschen Bestuurdersbond volgend adres gezonden: Geeft beleefd te kennen het bestuur van den Leidschen Bestuurdersbond: Dat de halveering van den huurtoeslag ingegaan op Zaterdag 19 September tot moeilijkheden heeft geleid, en zeer zeker tot nog grooter moeilijkheden zal leiden tusschen huurders en verhuurders van wo ningen; dat het gevolg hiervan zal zijn, dat ver huurders van woningen zich tot het ge meentebestuur zullen wenden met het ver zoek, hun medewerking te willen verlee- nen tot inning der huren; dat het de bedoeling is van den minister, dat het gemeentebestuur hiertoe eerst kan overgaan, wanneer de huur met een rede lijk bedrag is teruggebracht; dat het ons gewenscht voorkomt, dat, voor de beoordeeling van dit redelijke be drag door uw geacht college een commis sie wordt benoemd, waarin ook zitting zul len hebben de vertegenwoordigers der plaatselijke vakcentralen; dat daarom adressant Uw College be leefd doch dringend verzoekt, onverwijld tot instelling dezer commissie over te gaan. Door den Leidschen Verhuurdersbond is aan het College van B. en W. over deze aangelegenheid het volgend adres gezon den: Gelijk Uw College bekend is, verzocht ons bestuur Uw College bij brief van 4 September j.L, om een onderhoud terzake van de toen van Regeeringswege in uit zicht gestelde afschaffing c.q. vermindering van den huurbijslag aan ondersteunden. Bij brief van 16 September j.l. ontvingen wij bericht, dat de Wethouders van Fabri cage en Sociale Zaken ons op een nader te bepalen tijdstip zouden kunnen ontvan gen. Dit nader bericht bereikte ons tot op heden nog niet. Waar onzerzijds zoo direct het initiatief is genomen om met U dot een regeling in deze aangelegenheid te komen, treft het ons des te pijnlijker, dat de houding van de ondersteunde werkloozen zelf op ad vies van de zijde van hun organisatie het conflict zoodanig dreigt te verscherpen, dat aan resultaten van een bespreking in der minne moet worden getwijfeld. Im mers kwamen bij ons bestuur reeds tallöo- ze brieven binnen, geschreven overeen komstig het bijgevoegde gedrukte voor beeld, waarin als een afgedane zaak een voudig wordt medegedeeld, dat de betrok ken werklooze huurder het gekorte bedrag op de huurbetaling in mindering brengt. Blijkens het verslag in het Leidsch Dag blad van Zaterdag j.l. is op de vergade ring van den Leidschen Bestuurdersbond door het gemeenteraadslid Snel in denzelf den geest geadviseerd. Indien werkelijk deze houding algemeen mocht worden aan genomen, zal dit niet anders dan betreu renswaardige gevolgen kunnen hebben en een toekomstige regeling in gevaar bren gen. Teneinde te voorkomen, dat de beden kelijke adviezen, hierboven bedoeld ver dere moeilijkheden veroorzaken en de ge volgen voor de huiseigenaren, onder wie er verscheidene zijn, die al geruimen tijd geleden eigener beweging de huren op een alleszins redelijk peil hebben terugge bracht, ernstiger gaan worden, verzoeken wij Uw College met klem, onder mededee- ling van het feit, dat overleg tusschen U en ons hangende is, publiek bekend te ma ken, dat het volgen van de voormelde ge wraakte adviezen lieillooze gevolgen met zich kan sleepen en de ondersteunden goed zullen doen met de resultaten van het be doelde overleg af te wachten. Waar van het advies van het gemeente raadslid Snel in de plaatselijke pers mel ding wordt gemaakt, veroorloofden wij ons eveneens publicatie van dit schrijven te verzoeken, teneinde de ongustige uitwer king nog zooveel mogelijk te neutralisee ren. DE HUTSPOTTOCHTEN OP 3 OCTOBER. Voor de hutspottochten op den 3en Oct., ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der 3 Oct. vereeniging, is de gelegenheid tot inschrijving verlengd tot en met a.s. Zaterdag. Vele deelnemers gaven zich op, vooral het aantal wielrijders en wandelaars schijnt zeer groot te zullen worden, ter wijl thans ook voor beoefenaars der wa tersport de mogelijkheid tot deelneming geopend is in verband met diverse verzoe ken daaromtrent. Spoorwegmaatregelen op 3 October. Bij gelegenheid van de feestelijkheden op 3 October a.s., worden, behalve trein- versterking en hot loopen van voor- volgtreinen naar behoefte tusschen Lei den en Rotterdam en Leiden en Amster dam, nog de volgende extra-maatregelen genomen. Een aantal motortreinen tusschen Gouda en Leiden en omgekeerd, zullen door Diesceltreinen vervangen worden. Tusschen Leiden en Utrecht zal in den nacht van 5 op 4 Oct. een extratrein loo pen, die van Leiden vertrekt te 0.14, op alle stations stopt en te 1 uut te Utrecht aankomt, terwijl in aansluiting van dezen trein, van af Alphen een extratrein zal worden ingelegd Alphen v. 0.30, stopt te Boskoop en Waddinxveen, A. te Gouda te 0.50. Bovendien zal de laatste trein LeidenA- sterdam. trein 119.00 V. 0.13, op verzoek, op alle tusschengelegen stations en halten stoppen. ST. JOS. GEZ. VEREENIGING. Zondag j.l. had in het Eigen Huis, Rapen burg 52, het eerste samentreffen plaats tus schen Centraal-Praeses Rector H. Drost en de Leidsche Gesellen-Vereeniging. Op deze vergadering, bedoeld als propaganda voor het Kolpingswerk, waren èn Gezellen èn Gehuwden in groote getale opgekomen. Met den weleerw. Vice-Praeses, kap. H. Schrama, waren ook aanwezig de zeereerw. Praeses, pastoor Beukers en een vijftal eerw. Vice-Presidenten uit het Leidsche district, terwijl ook de Raad van Bestuur door vijf leden vertegenwoordigd was. Na een pittig en hartelijk inleidingswoord van den Districts-Senior St. Menken, betrad aanstonds Rector Drost het spreekgestoelte, tot het houden zijner propagandarede voor het oude, maar nooit verouderend Kolpings werk. Allereerst schetse de zeereerw. spre ker in breede trekken de geestelijke ver wording der menschelijke samenleving, welker groei hij zijn talrijken hoorders toonde aan de hand der wereldhistorie. De primaire hoogmoedsidee van een Aartsengel Lucifer (en trawanten) om zich Gode gelijk te maken, welke hem zijn eeuwige uitbanning bezorgde, vond 'n gre- tigen bodem onder de volken der aarde, door alle eeuwen heen. Dat steeds voort woekerend beginsel van opstand en revolu tie deed onder de goedwillende kinderen Gods en de opstandigen geleidelijk den strijd ontbranden, dien wij thans nog, in zoo velerlei uitingen, ook in onze z.g. be schaafde wereld zien woeden. Wij allen weten, aldus de gewijde spre ker, dat Gods Kerk door alle eeuwen heen haar zegenrijke taak vervulde van voor lichting harer kinderen, door prediking van zuivere naastenliefde en reinheid van levenswandel, met gebruikmaking der meest doeltreffende hulpmiddelen. Daar naast echter, zagen wij zooveel duizenden harer kinderen, die als 't ware besmet met de liberalistische principen van koud egoïs me, de eenvoudige, naar liefde hunkerende volksmassa's van zich stieten. Wat wonder, dat deze verstootenen hun God daar niet vindend zich in geestelijken en tijdelijken nood afwendden van het Christendom en hun toevlucht zochten in de gelederen van het socialisme, dat droevig uitvloeisel van het liberalisme. Zijn niet in het diepst van hun wezen aldus spreker die honderd duizenden Godloozen, hier en elders, zoekers, snak kend naar God!! Dan, zich wendend tot de jonge Kolpings- zonen, spoorde de gevierde redenaar, in be geesterende taal, dit „geslacht der toe komst" aan, zich intensier te doordringen van der tijden nood, om „nu reeds" zich nauw aaneen te scharen op godsdienstig, sociaal en cultureel gebied. Denkt toch niet jonge vrienden, dat gij „er af zijt" met U veilig „geborgen te weten van de straat" in uw gezellig Vaderhuis. God zij geloofd! ik weet, dat g ij ongetwij feld nog als één man bereid zoudt zijn, indien dit ook hier noodig bleek uw priesters te beschermen, de altaren te om ringen, om de ontwijding te beletten van de blanke Hostie. Blijft echter paraat en geeft U met ziel en lichaam, geheel in de lijn van uw onvergelijkelijk Kolpings- program aan de zoo onmisbare Katho lieke Actie, in Vereeniging, in werkplaats en ook daar buiten. Zegt toch nooit: „O, wat nu in andere landen gebeurt, zal of kan hier niet gebeuren: ons volk is daar te goed voor". Vrienden, ook in andere lan den was het volk goed; doch door lang zaam vergiftigen van hun overtuiging, door satanische machten zijn zij misleid en ver dorven. Ook hier kan dat en gij weet, dat er ook reeds aan gewerkt wordt. Nog eens: staat pal! Onthoudt het goed: in u allen sluimert de kiem tot vorming van een langdurig nageslacht. Aan U te zorgen, dat na eeuwen nog uw nakomelin gen uw naam zullen zegene, omdat gij in hen bewaard en bevestigd hebt het onschat baar voorrecht van het Kindschap Gods. Ook wij toch zijn bezield van eenzelfde in nige dankbaarheid aan ons voorgeslacht, dat vier eeuwen geleden onder hevigen geestelij kén druk en vervolging onversaagd pal stond en aldus ons verrijkte met die kostbare nalatenschap van het eenig ware, Katholieke Geloof. Met een indrukwekkende peroratie, die de hondeaden aanwezigen in geestdrift zette en met de beste voornemens bezielde, be sloot de zeereerw. Centraal-Praeses zijn stormachtig toegejuichte propaganda-rede. Natuurlijk, dat allen spontaan instemden met het kernachtig dankwoord van den Se nior, die den beminden Leider aller volle medewerking toezegde. Dat Symphonie en juniores der Tooneel- club voor aangename ontspanning zorgden, behoeft wel geen nader betoog. Moge dit leerzaam samenzijn van ons Leidsche Kolpingsgezin zijn vruchtbare uit werking niet missen. God zegene het eerzame handwerk. In 1860 is het massieve koperwerk uit de kerk, 794 ponden in totaal, uit de kerk ver kocht. Toen verdween ook een aantal schil derijen van voorgangers uit de consistorie kamer. In 1865 schreef iemand, dat dit al lerminst een ramp was, daar de paneelen nauwelijks goed genoeg waren om aan schilders uit den tegenwoordigen tijd ter beschikking te worden gesteld. Onder die verdwenen schilderijen waren er van 1662, 1717 en 1726. Eén schilderij is nog uit 1865, maar was zoo door schoonmaaksters be werkt, dat het onherkenbaar was. Spr. prees daarna het werk van de huidi ge -restauratie-commissie, die zooveel doet tot behoud en verfraaiing van het kerkge bouw en sprak zijn grooten dank aan den restaurateur der schilderijen, den heer A. Coert, directeur van de Lakenhal, die met groot geduld, kennis en vaardigheid de schilderijen weer te voorschijn heeft ge bracht. Spr. deelde tenslotte nog mede, dat de schilderijen apart zullen worden ingelijst en op gunstige plaatsen in de kerk zullen komen te hangen. Jaarboek Leidsche Universiteit. Bij de N.V. H. E. Stenfert Kroese's Uit gevers Mij, Leiden-Amsterdam, verscheen het jaarboek 1936 der Rijksuniversiteit al hier, bevattende den staat der universi teit op 21 Sept. 1936, de geschiedenis der Universiteit, zelfstandige instellingen ter bevordering der studie en de opgaven be treffende de overige Universiteiten en hoo- gescholen in Nederland en Nederlandsch- Indië. Districts-avond K. J. M. V. In het kader der algemeene propaganda dezer Septembermaand, houdt de zeer eerw. heer L. Beune, Verbandsmoderator op Woensdag 23 September, dus morgen avond te half negen in het Lidwinahuis, Zoeterwoudsche Singel, een bijeenkomst voor de afdeelingen Leiden, Noord wijk, Noordwijkerhout. Het bestuur spoort allen K. J. M. V.'ers aan, deze avond bij te wonen; ook jonge- middenstanders niet-K. J. M. V.'ers zijn van harte welkom. Vrienden, de Bisschop roept, de Kerk roept, de nood roept! Komt toch allen, komt opdat wij van en aan elkander leeren den roep van den tijd op de goede wijze te beantwoorden! Kader voor Geeft gehoor! Het Bestuur K. J. M. V. „St. Peter Kanis". De reclame-koe terecht. Zooals vorige week gemeld werd Vrijda§ een van de reclame-koeien van de VEBO- j tentoonstelling uit een der plantsoenen ver- i mist. Het beest is thans door de politie I opgespoord. I De veronderstelling, dat de koe in stu- j denten-handen verzeild was geraakt, bleek juist. i De politie heeft zich weer over het „dier" i ontfermd en naar zijn stal geleid, hetgeen natuurlijk gepaard ging met de noodige i krijgsdansen der studenten, die zich op deze wijze de veroverde buit weer zagen ontnomen. eiland, waar zoowel van landschapsschoon als van Grieksche en Middeleeuwsche oud heden valt te genieten. Passagiers en be manning zullen in het badhotel »ter plaat se worden ondergebracht. Den derden dag wordt gevlogen van Rhodos naar Basra, een nieuw station op de route, waar on langs een nieuwe, uiterst moderne lucht haven is opengesteld. Een meer gelijkma tige verdeeling van de per dag af te leg gen afstanden wordt hierdoor verkregen. De volgende nachthaltes blijven onver anderd: Jodphur, Rangoon en Singapore, zoodat het vliegtuig in den loop van den ochtend van den zevenden dag te Batavia aankomt. De thuissreis ondergaat geen wijziging, de passage- en vrachttarieven blijven even eens onveranderd. LAATSTE BERICHTEN BURGERLIJKE STAND TWEEDE KAMER. Vergadering van heden. De voorzitter stelt voor, een nieuwe stemming te houden voor den derden can- didaat op de voordracht ter vervulling van een vacature in de Algem. Rekenkamer, aangezien bij de op Donderdag 17 Septem ber gehouden stemming voor dezen candi- daat, niet het aantal geldige stemmen is uitgebracht, vereischt volgens art. 127 van het reglement van orde der Kamer. Deze derde candidaat, dr. O. Bakker, ac countant bij het Centraal Bureau voor de Statistiek, te 's-Gravenhage, krijgt thans 50 van de 78 uitgebrachte stemmen. De vergadering gaat te 1.05 uur in de af deelingen voor het onderzoek van de voor stellen voor grondwetswijziging. ERNSTIGE BOTSING TUSSCHEN MOTORRIJWIEL EN AUTO. Motorrijder breekt beide beenen. Hedenmiddag te omstreeks 12 uur heeft op den rijksstraatweg onder de Punt een ernstige motorbotsing plaats gehad. Een auto, bestuurd door den heer L. van Hem men uit Groningen, moest ter plaatse even wachten, totdat de electrische tram den bocht van den weg voorbij was. Juist toen de tram gepasseerd was en de heer van Hemmen de auto in beweging wilde stel len, kwam uit de richting Assen de 29-jari- ge motorrijder, de heer J. Wientjes, aanne mer bij het waterleidingbedrijf te de Punt en wonende te Deventer, met een snelheid van 87 K.M. aangereden. Een botsing met den auto was onvermijdelijk. De heer Wientjes werd van zijn motor geslingerd en bleef bewusteloos liggen. Hij bleek bei de beenen gebroken te hebben, terwijl hij I ernstig aan de borstkas gekwetst werd. In i zeer zorgwekkenden toestand is hij naar I het het ziekenhuis te Groningen overge- I bracht. De motor werd zoo goed als geheel ver nield, terwijl ook de auto van den heer van Hemmen beschadigd werd. Laatstgenoemde kwam met den schrik vrij. DE IN DE LUTIIERSCHE KERK ONTDEKTE SCHILDERIJEN. Overgedragen aan de gemeente. In de godsdienstoefening van Zondagmor gen der Evangelisch Luthersche Gemeente heeft ds. C. de Meyere den onlangs ontdek te schilderijen-schat, de negen fraaie schil derijen van Joris van Schooten, aan de Ge meente overgedragen. Na zijn predicatie droeg hij met een en kel woord de schilderijen namens den Ker- keraad aan de Gemeente over. We hebben, aldus spr., nooit geweten, welk een koste- lijken schilderij enschat wij in onze kerk be zaten. En achteraf kunnen wij blij zijn, dat wij het niet geweten hebben. Immers eeni- ge tientallen jaren geleden werd er maar vreemd met de kerkschatten omgesprongen. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g 5163. Leidsche Handels drukkerij, Leiden, Hooigracht 35. Overl. E.: J. Karstens, d.d. 14 Sept. 1936. Op 1 October herdenkt de heer G. A. Sluis, alhier, opzichter van weg en werken, den dag, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de Noord-Zuid-Hollandsche Tram weg Mij. Op 2 October herdenkt de heer A. v. Dijk, alhier, wagenvoerder bij de N. Z. H. T. Mij. den dag, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij bovengenoemde Mij. UIT DE OMGEVING J. Pijnacker. t In den ouderdom van 72 jaar is overleden de heer Juriaan Pijnacker, een geëerd in gezetene en een bekend zakenman. De heer Pijnacker had gedurende 35 jaar zitting in den Raad dezer gemeente. Vele jaren was hij ook Commissaris van de N.V. Electrici- teitsbedrijf HillegomLisseSassenheim. Voor beide functies heeft de thans ontsla pene eerst eenige weken geleden bedankt, nadat hij zich het laatste tiental jaren steeds meer uit het openbare leven had terugge trokken. Wegens zijn vele velddiensten op parochieel gebied werd de heer Pijnacker onderscheiden met het gouden kruis „Pro Ecclesia et Pontifice". LUCHTVAART DE INDIE-LIJN DER K.L.M. Winterdienst 1936/37. Behoudens enkele kleine veranderingen ziet het winterprogramm? 1936'37 voor den dienst AmsterdamBatavia er even zoo uit als dat van 't vorige jaar, d.w.z, dat ie beginnen met het vliegtuig dat Zater dag 3 October van Amsterdam vertrekt, wederom de route over Marseille en Rome zal worden gevolgd, waarbij de uitreis in 6 1/2 dag zal worden volbracht en de thuis- rèis in 6 dagen. Evenals verleden jaar wordt op de uit reis Rome de eerste nachthalte, doch de tweede nacht zal op het Italiaansche eiland Rhodos worden doorgebracht, in plaats van te Cairo. Rhodos is een aantrekkelijk HET NACHTELIJK GEBEUREN TE BROEK OP LANGENDIJK. Omtrent het voorval in den afgeloopen nacht, waarbij een 24-jarige jongeman door den brigadier B. uit Broek op Langendijk werd doodgeschoten (zie Gem. Ber. 3de blad), vernemen wij het volgende. Met een drietal vrienden was M. K. naar de kermis in Zuidscharwoude gegaan en na afloop hebben zij zich naar huis bege ven. Op den terugweg waren de jongelui wat luidruchtig en zingende ging het voor waarts. Bij de woning van den brigadier B. te Broek op Langendijk gekomen, zijn de jongens blijven staan eix zingende en pra tende vermaakten zij zich met hun fiets bellen. Een van hen heeft daarop bij den brigadier aangebeld. Deze is toen naar bui ten gekomen en heeft den jongens gesom meerd door te loopen en zich naar huis te begeven. De jongelui zijn daarop uit elkaar gegaan. Naar het schijnt, is M. K. vervol gens over een hek geklommen en daarbij in de langs de woning van den heer B. loo- pende sloot geraakt. Daarna is hij weer op den weg gekomen. De brigadier heeft toen zijn revolver getrokken. Door hem werden eerst vier schoten in de lucht gelost en daar na heeft hij het wapen op K. gericht, die in de hartstreek werd getroffen. Hij zakte in elkaar en is blijven liggen. Het lijk van den verslagene is later naar het ziekenhuis te Alkmaar overgebracht. TELEGRAMMEN DE VOLKENBONDSBIJEENKOMST. GENEVE, 22 Sept. (A. N. P.). De Vol kenbondsvergadering is vanochtend om 10 uur 15 bijeengekomen onder voorzitter schap van Saaverra Lamas. Deze bijeenkomst was uitsluitend ge wijd aan kwesties de procedure betref fende. Zonder discussies werd de agenda, welke 27 punten bevat, goedgekeurd. De president stelt voor over te gaan tot de benoeming der commissies. Hij acht het niet noodig de derde, ont- wapenings-commissie bijeen te roepen en stelt voor deze kweste voor te behouden aan het bureau der Assemblee. De eerste commissie zal de constitutio- neele en juridische kwesties bestudeeren, de tweede commissie de rapporten der technische organisaties, de vierde zal de kwesties van het secretariaat en de finan ciën van den Volkenbond behandelen, de vijfde de sociale en humanitaire proble men en de zesde de politieke kwesties. Om 10 uur is deze zitting afgeloopen, waarna de commissie tot verificatie van de geloofsbrieven bijeenkwam. LEIDEN. Geboren: Willem Samuël Gerardus, z. van S. G. Janssen en G. v. Tongeren Ja cobus Christiaan, z. van J. C. Teske en W. A. v. Hensbergen Jan, z. van W. F. Fak kel en E. J. Pardon Clara, d. van J. Wy- ling en Chr. v. d. Voord Johanna, d. van J. Vermeer en W. E. Grasman Johannes Israël, z. van M. Erades en J. C. Aardoom Judith, d. van N. Weijers en C. J. W. Schou ten Adrianus Wilhelmus, z. van A. H. v. d. Hulst en L. Chr. v. d. Ham Jacoba, d. van J. Staal en M. Staring Johan, z. van H. M. Stouthart en M. Vermeulen Elze, d. van P. IJzerman en E. H. K. Stieg- litz Maarten, z. van G. J. Cornelissen en T. M. Kersloot Cornells, z. van W. C. de Pater en M. J. Bouthoorn Catharina Johanna, d. van L. de Mooij en G. Zwaan Wijna Elizabeth, d. van H. J. v. d. Eijkhoff en T. Kerkman Johanna Wouterina, d. van J. B. de Groot en W. F. Scheen Jan, z. van N. Vegt en G. Vermeulen Gerhar- bus, z. van J. C. Vink en N. v. Rijn Wan da, d. van H. A. Lagemann en C. Vermulm Jan, z. van W. Kreeft en P. Stigter Hendrikus Petrus, z. van H. Stuifzand en M. P. v. Rijn Hendrikus Petrus, z. van G. v. Herk en M. Doorn Antje, d. van R. de Vos en D. Mietema. Gehuwd: J. H. J. v. d. Laar jm. en J. H. H. v. d. Meer jd. Overleden: L. v. Noort m. 61 j. P. Nieuwbuurt zn. 29 j. Verwijzing naar Haagsche Hof. De commissie tot verificatie der volmach ten is om 11 uur bijeengekomen onder voorzitterschap van Tudela (Peru). De Abessijnsche delegatie heeft den wensch te kennen gegeven door de com missie te worden gehoord, teneinde haar wensch, deel te nemen aan de werkzaam heden der Assemblée, te rechtvaardigen. De nota der Abessijnsche delegatie ver meldt o.a., dat de Italiaansche troepen slechts een deel van Abessinië bezetten. Zij bevestigt, dat te Gore een geregelde re geering bestaat, welke Haile Selassie er kent als keizer. De gedelegeerden stellen zich voor, hun zaak toe te lichten aan de hand van documenten, welke zij aan de commissie willen voorleggen. De commisie heeft besloten de Abessijn sche kwestie voor te leggen aan het Perma nente Hof van Internationale Justitie in Den Haag en een subcommisie te benoe men, welke de kwestie van rechtskundig standpunt nader zal bezien. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 21 Sept. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 5070 cent, kroten 1 1.40, komkommers 1.004.50, bloem kool I 1.609.40, bloemkool II 1.50 5.70, wittekool 1.002.90, roodekool 1.05 4.80, savoyekool 1.603.50, groenekool 1.002.50, Chinakool 1.802.00, meloe nen 316, pieterselie 0.301.00, prei 0.801.50, radijs 5090 cent, kropsalade 0.50—1.50, selderie f 0.30—1.10, bleeksel- derie 5.00, knolselderie 2.202.50, wor telen 2.00.460, perziken 0.509.00, per 100 kg.: kroten 1.001.90, kroten, ge kookt 25, snijboonen 323, stokboo- nen 623, pronkboonen 1.505.50, stam boonen 318, postelein 25, spinazie 2—6, tomaten A 3.00—3.80, B 3.00— 4.20 C 3.00—3.20, CC f 2.—, uien 1.00— 2.50, wortelen 1.103.10, aardappelen 2.00—2.30. Vette Varkens. Aanvoer 211 totaal, waarvan 190 zwaar 3839 cent en 21 licht 34 cent per kg. levenr gewicht. Handel zeer langzaam. ROTTERDAM, 22 Sept. Vee. Totaal aan voer 3972 stuks; 161 paarden, 19 veulens, 1170 magere runderen, 778 vette runderen, 197 vette kalveren, 437 graskalveren, 829 nuchtere kalveren, 314 schapen en lamme ren, 7 varkens, 60 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 58, 54 en 3846 cent, vette ossen 54, 48 en 4044 cent, stieren 56, 46 en 40 cent, vette kalveren 80, 70 en 48—54 cent, schapen 42, 38 en 29 cent, lam meren 39, 33 en 27 cent, graskalveren 47 en 37 cent, nuchtere kalveren 42, 39 en 34 cent, slachtpaarden 43, 40 en 38 cent, Prij zen per stuk: schapen f 221912, lamme ren 14108, nuchtere slachtkalveren 1186, nuchtere fokkalveren 1412 —11, slachtpaarden 175—140—95, werk paarden 245—150—110, hitten 145—110 70, veulens f 1259050, stieren 275 215—115, kalfkoeien 220—180—120, melk koeien 230195135; varekoeien 150— 13095, vaarzen f 1359575. pinken 1108570. graskalveren 453520, bokken of geiten 852. 'S HERTOGENBOSCH, 22 Sept. Boter. Aanvoer 15675 kg. Hoogste prijs f 1.42, laagste prijs 1.37, middelprijs 1.40 per kilogram. BODEGRAVEN, 22 Sept. Kaas. Aanvoer 352 partijen Goudsche kaas, alle met rijks- merk, totaal 15.840 stuks, wegende 142.560 kg. prijs met R.M. Ie sooi't f 2123, 2de soort 1920, zwaardere 25.Handel matig. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Berlijn 59.26 Londen 7.463,/g New York 1.47-5/16 Parijs 'J.ïOt/ie Brussel 24.89 Zwitserland 48.01 Madrid Oslo37.483/,i Kopenhagen 33.333 Stockholm 38.483/j Milaan Praag 6.09l/2 Weenen Boedapest

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3