ja UIT DE OMGEVING WILT U IETS WETEN? ni DINSDAG 22 SEPTEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 HILLEGOIVL Zweminrichting nog open. Door de commissie voor de Zweminrichting was be sloten de inrichting deze week te sluiten. Dit heeft talrijke zwemliefhebbers ertoe gébracht, aan B. en W. het verzoek te rich ten, dit besluit nog eenigen tijd op te schorten. B. en W. hebben dit verzoek in gewilligd. Loongeschil. In de Nieuwe Havpn al hier kwam een schuit met steenen, die we gens een loongeschil niet te Haarlem werd gelost. Dit geschiedde hier onder politie toezicht; de steenen werden eveneens on der toezicht der politie vervoerd. Gouden echtpaar. Het echtpaar C. Kouwenhoven-Macon, wonende Vinkenlaan 6, alhier, viert 30 dezer zijn gouden brui loft. De bruidegom is 75, de bruid 70 jaar. Beiden genieten een goede gezondheid. KATWIJK. Geboren: Willem, z. van A. de Mol en A. Pel Diebertje, d. van L. Barn- hoorn en M. van der Plas Teuna, d. van E. Plokker en C. Kuyt Jacob, z. van J. Plug en N. van der Plas Wilhelmina, d. van P. Kraaienoord en P. Hoek Geer- truida, d. van H. Schaart en D. Plug Alida, d. van J. van der Bent en G. van der pias Jacob, z. van H. de Haas en N. Messemaker Maria, d. van D. Snijder en T. van Beelen. Ondertrouwd: C. Guyt en M. Dub- belaar B. Dijkdrent en J. Koster J. Varkevisser en C. Remmerswaal A. Ing- wersen en W. van Tongeren B. Helsloot en B. van Duyvenbode C. Klok en L. van Beelen. Getrouwd: G. Hoek en J. Guyt. Overleden: Johannes Kraal 57 j., ge huwd met B. Bremer Neeltje Verloop 81 j., ongehuwd. LIS SE. Verkeersongeval. Doordat een auto mobilist met zijn auto achteruit reed op den Heereweg binnen deze gemeente, werd de motorrijder G. K. uit Velsen met zijn echtgenoote als duorijdster in het nauw gedreven. De echtgenoote van K. bekwam, doordat de auto haar aanreed, verschillen de wonden aan het been. Zij werd binnen gebracht bij dokter de Graaf, die de eerste hulp verleende. De politie was ter plaatse en maakte proces-verbaal op. NOORD WIJKERHOUT. Gunning 22 huizen. De bouw van 22 woningen aan de Emm astraat voor reke ning van de R.K. Woningbouwvereniging „St. Antonius van Padua" is gegund aan H. W. Castien, aannemer te Lisse. Varkensziekte. In deze gemeente heerscht in hevige mate de longpest on der de varkens. Dagelijks wordt er aangif te gedaan dat er Varkens gestorven zijn', hetgeen een flinke schadepost beteekent voor den kleinen man, die met veel zor gen zijn varken heeft opgefokt om in den winter een stukje vleesch of spek te kun nen eten. ZILK. Viering vorstelijke verloving. De per manente porochiale feestcommissie alhier heeft besloten voor de Zilk een feestdag te organiseeren ter eere van het verloofde Vorstelijk Paar. De bedoeling is Donderdag a.s. de feest dag te beginnen met een H. Mis te half acht, waarin alle schoolkinderen aanwezig zullen zijn. Om 9 uur optocht van alle kin deren vanaf de school. Om 10 uur beginnen de diverse kinderspelen, waaronder tracta- tie. Des avonds om half 8 uur gecostumeerde optocht met lampions voor alle Zilkers. Na deze optocht wordt het feest voortgezet op een terrein geleegn aan de St. Jacobstraat, waar draaimolen en diverse kermisverma kelijkheden zullen zijn opgesteld. Iedere deelnemer aan den optocht wordt verzocht een lampion mede te brengen. Vanzelf sprekend zal geen enkele Zilker 's avonds op het appèl ontbreken. OEGSTGEEST. Gevestigd: Wed. S. Wassenaar geb. Zandbergen, Valkenburgeweg 12, van Kat wijk. T. A. Koets, Warmonderweg 80, van Amsterdam. R. de Rochemont, Prins Hen driklaan 1, van Leiden. Wed. A. M. Schram de Jong geb Wemink, Koningin- nelaan 9, van Doetinchem. M. Kort en vr. Baiistraat 20, van Rijnsburg. Tr. de Vries, Boonstraat 1, van Amsterdam. A. M. Buijs, Oranjelaan 19, van Den Haag. S. C. Zeestraten, Dorpsstraat 1, van Heer len. W. van Vliet de Kempen aerstraat 58, van Rijnsburg. H. E, Jedner, Oranje laan 24, van Leiden. B. Spruijt, Suma- trastraat 36, van Amsterdam. C. M. M. Spruijt geb. Mol, Sumatrastraat 36, van Amsterdam. P. Schoneveld, de Kempe naerstraat 62, van Warmond. A. K. Vooijs, Emmalaan 67, van Alphen aan den rijn, m. H. Schreuder en vr., de Kem- penaerstraat 80, van Leiden. W. Kreuk niet, de Kempenaerstraat 80, van Leiden. Fr, Westenberg, de Kempenaerstraat 80, van Leiden. J. Helfrich en gez., Juliana- laan 19, van Leiden. A. Soesman, Anna van Burenlaan 15, van Leiden. Joh. A. Burgers, Anna van Burenlaan 15, van Lei den. AL A. Harten idem. L. W. J. Hol leman idem. F. H. J. A. Wilmar idem. J. W. Kuijpers, Endegeest, van Rotter dam. W. J. Elburg, Terweeweg 64, van Leiden. H. Kircher, Julianalaan 4, van Haarlemmermeer. H. N. O ver vliet, Wijt- tenbachweg 83, van Leiden. M. J. van der Burg geb. Ros Valkenburgerweg 13, van Leiden. Oomelis G. Kerkvliet, Haar lemmer Trekvaart. V e r t r o k k e n: A. M. Vermeij naar Oudewater, Westerwal 22a. C. M. van den Berg naar Nijmegen, St. Annastraat 79 G. W. Duthler en gez., naar Apeldoorn, Beekbergen Arnhemscheweg 534. M. Verhagen naar Alphen aan den Rijn, van Genderenstraat 21. H. M. J. J. la Ri- vière naar Leiden, Kamerlingh Onneslaan 40. A. Vreeken naar Alkemade, Oude Wetering A 56. M. Kruijff naar Leiden, Leeuwerikstraat 25 M. J. van der Meer naar Leiden, Oude Singel 218. W. Vavier geb. van Leeuwen naar Leiden, v. 't Hoff- straat 7a. P. P. van Eisen naar Norg. E. Jongkamp en gez. naar Leiden, Steen- schuur 10. H. H. Veltman naar Rijswijk Z.H., Thierenskade 130. J. H. Notting naar Coevorden, Kerkstraat 7. E. M. Meijer naar Leiden, Zeemanlaan 12a. Verhuizingen binnen de ge meente: P. Ph. Jansen en gez., van Baii straat 20 naar Rijnzichtweg 124. J. Nag- tegaal, van de Kempenaerstraat 26 naar Van Assendélftstraat 45. Ondertrouwd: Andries Spaargaren 28 j. en H. de Roode 28 j. Geboren: Wijnand, z. v. W. Rijsdam en KL. Spierenburg, H. Morschweg 35. VOORSCHOTEN. E. H. B. O. Voor het eerst sedert het bestaan van de afdeeling van de Ned. Ver- eeniging E.H.B.O., en het eerste lustrum is reeds gepasseerd, is er een oefening op zoo'n groote schaal en zoo natuurgetrouw nagebootst, gehouden als Zaterdagmiddag omstreeks 5 uur. Het betrof niet alleen een proefneming „het verleenen van eerste deskundige hulp bij een zeer groot ongeluk", maar tevens het controleeren van de wijze van oproeping, een zoogenaamde estafettedienst, een stel sel, dat in een uitgestrekte gemeente zooals Voorschoten, voordeelen, maar ook nadee- len kan bevatten. De chefleider der brigade, dr. M. v. d. Stoel en de voorzitter dr. H. de Boer, had den een tweetal ongelukken in scène ge zet, hetgeen op papier altijd klopt, maar waarvan niet iedereen zeker was dat het zou gaan. Op het kruispunt Willem de Zwijger laanBurgemeester Treubstraat stond om streeks dien tijd een groote autobus, waar in zich een geheel gezelschap gewonden bevond. Alle personen waren voorzien van een label, waarop de aard der verwondin gen waren aangegeven. De gewonden hiel den zich buitengewoon goed in stijl. Medewerking werd voor deze groote oefening verleend door den heer directeur van het postkantoor, waarin tevens de te lefoondienst is ondergebracht, en aan hem komt allereerst een woord van dank en hulde toe voor de spoedige wijze van op roeping. Niet alle brigadeleden zijn telefo nisch te bereiken en enkele opgeroepenen hebben opdracht een volgende post mon deling in kennis te brengen met de ver melding. Om 8 minuten over 5 uur werd het sein gegeven voor het oproepen met spoed van de brigadeleden, die geheel on kundig waren, dat het een oefening betrof. Op verschillende plaatsen ratelde de tele foon en enkele minuten daarna verschenen de eerste E.H.B.O.-leden op de plaats van het ongeluk, spoedig gevolgd doormeer deren en uiterlijk om half zes waren 27 bri gadeleden aanwezig en reeds enkele ge wonden vervoerd naar de gymnastiekzaal achter het Raadhuis. Men had niet de be schikking over een ziekenauto of Roode Kruisauto, zoodat particuliere auto's hier voor gebruikt moesten worden. Burgemees ter M. F. Berkhout, die zijn volle mede werking voor deze oefening had verleend, was op het terrein aanwezig en had bo vendien zorg gedragen, dat voldoende po litie aanwezig was om het publiek op een afstand te houden. Daar oorspronkelijk niemand wist, dat het een oefening betrof, v/aren velen naar de plaats van het onheil gegaan. Tijdens deze oefening kwam er een melding, dat aan de gasfitterij een ontplof fing had plaats gehad en werden enkele EK.B.O.-leden aangewezen om aldaar hulp te gaan verleenen. Sedert kort heeft het Gemeentebestuur op advies en in overleg met den chefleider een zuurstofkoffer aangeschaft. Deze kof fer werd meegenomen naar de gasfitterij aan den Hofweg en by aankomst aldaar bleek, dat een drietal patiënten, waarvan één met ernstige kwetsuren, ter zijde van het terrein lagen. Het vervoer van deze patiënten moest op de meest primitieve wijze geschieden, aangezien ter plaatse over brancards of ziekramen niet de. be schikking was. Ook deze patiënten werden naar de gymnastiekzaal bij het Raadhuis vervoerd en omstreeks 6 uur waren aldaar de wer kende leden der brigade, de doktoren A. Fruytier, A. in 't Veld, die nauwkeurig de oefeningen hadden gevolgd, het lastige oude heertje bleek dr. H. de Boer te zijn, dr. M. van der Stoel en Burgemeester M. Berkhout. Zoowel de doktoren als Burge meester M. Berkhout hebben hier het woord gevoerd en een woord van dank ge sproken voor de wij ze waarop deze oefe ning is verloopen. Slechts een tweetal klei ne foutjes waren er op de geheele oefening gemaakt. De verschillende sprekers deden goed uitkomen, dat door deze oefening was aangetoond, dat de heele Brigade goed ge traind was en dat ingeval van een ramp op voldoende en terzake kundige hulp gere kend kan worden. Ook het publiek meen de werkelijk met een ongeluk te doen te hébben, want toen enkele patiënten, ver bonden en gereed voor vervoer in afwach ting van een auto, zoolang langs den weg werden gelegd, keerden eenige wielrijders en wielrijdsters op hun tocht terug, daar men geen narigheid kon zien. Wel een be wijs dat ook de patiënten geheel in hun rol waren. Het was een bij uitstek geslaag de oefening. STOMPWIJK. Rectificatie. Den leden van B.V.L. en Motordienst is een oproep toegezonden ter opwekking tot deelname aan de lampion optocht op Vrijdag j.l. te Leidschendam. Gelijkertijd werd hierin een en ander me degedeeld over 't gerestaureerde schietlo- kaal aldaar, alsmede de datum der opening. Abusievelijk stond hier vermeld: 22 Sep tember; dit moet zijn 29 September. Derhalve eerst op 25 Sept. schietoef. te Stompwijk; op 29 Sept. opening hernieuw de sohietlokaal en dan op 1 Oct. te Leid schendam een onderlinge schietwedstrijd van de afd. Leidschendam en Stompwijk. Laten wij toonen de uitnoodiging van onzen Kapitein op hoogen prijs te stellen, door in grooten getale aanwezig te zijn. De Plaatselijke Leider. Geboren: Hendricus Christianus, z. van H. J. v. d. Ham en H. Massarczijk Johannes Wilhelmus Canisius, z. van J. C. Groenewegen en A. P. v. d. Ploeg. Overleden: Elisabeth v. d. Bijl 11 mnd. Johannes van Veen 70 j. VEUR. Geboren: Cornelis Antonius Joannes, z. van J. A. J. Verwer en C. J. van Nierop Hendrik Arie, z. van J. Barends en P. van Es. Overleden: Hendrikus van Leeuwen, 52 j. WASSENAAR. Inbraak met een vochtig einde Door verbreking van een ruitje hebben onge- wensehte gasten zich toegang verschaft tot een onbewoond pand aan den Schouwweg alhier, laatstelijk bewoond door de familie K. Een aantal tijdelijk achtergebleven huis houdelijke voorwerpen zijn ontvreemd. Vermoedelijk hebben de daders getracht eenige nikkelen waterkranen af te draaien, doch tengevolge hiervan ontstond lekkage in de waterleiding, waardoor het water door het pand naar buiten stroomde. Hierop viel dan ook de aandacht van omwonenden, die de politie waarschuwden en waardoor, na het ingestelde onderzoek, de inbraak aan het licht kwam. Vijfjarig jongetje aangereden. De 23- jarige chauffeur R. alhier reed met zijn auto van een taxibedrijf alhier op den Middelweg, toen plotseling van achter een ter plaatse stilstaande auto het 5-jarig ventje T. alhier te voorschijn kwam en on voorzichtig den weg overstak. Het kereltje werd door het rechterspatbord der auto ge grepen en tegen den grond gesmakt. Dr. de Haan constateerde bij het onderzoek een linkerdij beenbreuk. Met de ziekenauto is het ventje vervoerd naar het Diaconessen- ziekenhuis te Leiden. GEMEENTERAAD VAN WARMOND Vraag: betreffende de zangeres Raie da Costa. Antwoord: Een onzer lezers deelt ons mede, dat de pianiste Raie da Costa van Zuid-Afrikaansche nationaliteit was, en det zij in dat land, pl.m. 1 y, jaar gele den, tengevolge van een auto-ongeval op jeugdigen leeftijd om het leven is geko men. Voor deze vriendelijke inlichtingen on zen hartelijken dank. Vraag inzake invoerrechten voor ver zending van een vulpenhouder naar Duitschland. Antwoord: Dit kimt u aanvragen bij de Kamer v. Koophandel, Stationsweg 43, Leiden. Vragen: 1. Wie is het hoofd van de Missie-Actie te Leiden? 2. Kan een ieder daaraan meehelpen, ook al is men geen Leidenaar? 3. Waar moet ik me vervoegen, om daar inlichtingen in te winnen? 4. Mogen allen op de tentoonstelling ko men? Welke zijn de entree-kosten en zijn er nog andere kosten mee gemoeid met zoo'n tentoonstellingsbezoek. 5. Wie is er de geestelijk adviseur van. Antwoord: 1. U bedoeld klaarblijke lijk de Alma-voorzitter van het hoofdcomi té: Rector R. Reijnen, St. Elisabethszie- kenhuis, Leiderv 2. Natuurlijk. Iedere hulp wordt gaarne zeer gaarne aanvaard. 3. Wend U bijv. tot den secretaris van hoofd-comité den heer A. v. d. Horst, Lage Rijndijk 19. 4. Natuurlijk. Entreekosten zijn 25 cent. Andere verplichtingen en kosten zijn er niet. Nadere bijzonderheden vindt U in het pas verschenen programma-boek. 5. Een geestelijk adviseur is er niet bij een -dergelijke onderneming. Onder voorztterschap van den heer A. J. L. Ketelaar, Burgemeester, kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Afwezig was met kennisgeving wet houder Alb. Oudshoorn, Na opening der bijeenkomst op de ge bruikelijke wijze werden door den secre taris de notulen der vorige vergadering voorgelezen die onveranderd werden vast gesteld. Welkom aan den heer Van Schie. Als punt 1 der agenda stond vermeld „In stallatie van 't nieuw benoemden Raadslid den heer C. van Schie. Door een commissie bestaande uit de heeren H. J. A. Walen kamp en C. Breedijk werd de heer van Schie binnengeleid die in de handen van den voorzitter de voorgeschreven eed en af legde. In hartelijke bewoordingen riep de voorzitter den heer van Schie welkom toe en wees er op dat de heer van Schie reeds eerder vele jaren het lidmaatschap van den Raad dezer gemeente heeft bekleed zoodat geen onbekende werd geïnstalleerd. Spreker twijfelde niet of de heer van Schie zal als voorheen de belangen der gemeente naar best vermogen voorstaan en behartigen om op deze wijze de taak van den helaas zoo vroeg ontslapen heer Onderwater over te nemen. De heer van Schie bracht den voorzitter dank voor zijn sympathieke woorden en zeide weder gaarne in dit College zitting te willen nemen omdat de samenwerking tus- schen hem, het College van Burgemeester en Wethouders en zijn medeleden steeds van den meest aangenamen aard is geweest. Spreker hoopte dat dit ook in de toekomst zoo zou mogen blijven waarbij hij de ver zekering gaf dat zijn streven er op gericht zou mogen zijn de belangen der gemeente naar beste kunnen te dienen. Nog feliciteerde de voorzitter den heer den Dunne met zijn herstel, waarvoor deze hartelijk dank bracht. Alvorens tot afwerking der agenda over te gaan deed de voorzitter voorlezing van door hem namens het gemeentebestuur ge zonden felicitatie-telegrammen aan H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana bij gelegenheid van de verloving der Prinses met Prins Bernhard Laten wij, aldus spre ker, Gods zegen afsmeeken over dit jonge Bruidspaar en wij wenschen van harte dat deze verbintenis zal strekken tot vreugde van onze geëerbiedigde Koningin, tot ge luk van het Bruidspaar en tot heil van ons vaderland. Na dit officieele gedeelte werd overge gaan tot afwerking van de agenda. Mede- deeling werd gedaan van een aantal inge komen stukken, houdende mededeeling van goedkeuring van in de vorige vergadering genomen besluiten. Hieronder was tevens de wijziging der verordening op de hon denbelasting. Te beginnen met 1 Januari 1936, aldus terugwerkend, zal voor een vast houdende hond in plaats van 1.ver schuldigd zijn 2.50, zoodat van de des betreffende personen nog 1.50 zal worden nagevorderd. Besloten werd aan het R. K. Parochiaal Schoolbestuur uit te keeren een bedrag van 80% van de destijds geschatte waarde van terreinen en gebouwen dier school aldus 44.784.zulks conform artikel 205 ter der L.O. wet 1920. Besloten werd uit dezen hoofd aan het bestuur van de School met den Bijbel uit te keeren een bedrag van 8404.B. en W hadden gemeend voor deze uitkeering eenige voorwaarden te moe ten stellen die volgens hun inzien alleszins redelijk en billijk waren. Deze voorwaar den werden echter door de schoolbesturen niet aanvaard en waar de wet te dezer zake geen sancties kent werd besloten de uit keering te geven zonder meer. Besloten werd voor deze uitkeering een leening aan te gaan, waarvoor het College van B. en W. inmiddels geslaagd was en wel tegen koers a pari rentende 41/4% Tevens werd besloten tot converteering der geldleening groot S 81.774.tegen een rente 'van 41/4% terwijl de rente der thans loo- pende leening bedraagt 41/2%. De wijziging der verordening regelende de eischen van benoembaarheid en de be zoldiging van de veldwachters, welke wij ziging slechts van administratieven aard i werd met algemeene stemmen aange- extra bijdrage uit het werkloosheidssubsi- diefonds, benoodigd om de begrooting voor 1936 sluitend te maken, eerst de salarissen der ambtenaren ter secretarie in plaats van met 3 1/2% met 5% moesten worden ver laagd. Te dezer zake was door B. en W. een uitvoerig prae-advies overgelegd en stelde dit College aan het einde van dit advies voor alsnog bij den Minister pogingen in het werk te stellen de voorgestelde verla ging ongedaan te maken waartoe met alge meene stemmen werd besloten. Aan den heer N. van Schie werd in af wijking van de bouwverordening alsnog vergunning verleend tot het vergrooten van zyn koestal. Nadat nog enkele door B. en W. voorge stelde comptabiliteitsbesluiten waren goed gekeurd werd overgegaan tot de rondvraag. Verlovingsgeschenk voor de armlastigen. De heer den Dunne vroeg of de 2.50 extra uitkeering in verband met de verlo ving van H.K.H. Prinses Juliana behalve aan de werkloozen, steuntrekkers, ook zou worden uitgekeerd aan hen die als armlas tig door de gemeente gesteund worden. Dit zal, aldus de voorzitter, geschieden. Op een vraag van den heer Bree dijk of al de noodige aandacht geschonken was aan een door hem gedaan verzoek om op den hoek van den Warmonderdam Waschbeek een lantaarn te plaatsen, deel de de voorzitter mede dat deze aangelegen heid de volle aandacht van het College heeft. Klachten over de werkverschaf fing aan de Zijl. Met betrekking tot de werkverschaffing aan de Zijl stelde de heer Weijers aan den voorzitter de volgende vragen: le. Waar om hebben de menschen, daar te werk ge steld, den nationalen feestdag niet mogen vieren en is hun geen vrijaf gegeven. 2e. Hoe is de loonregeling daar, wijl nu eens 0.36, dan weer 0.35 en momenteel 0.32 per uur wordt uitgekeerd. 3e Waar heeft de aannemer het recht vandaan gehaald een boetestelsel in het leven te roepen. Spreker kon zich met den gang van zaken aan de Zijl in het geheel niet vereenigen en wees er op dat de menschen niet als slaven be handeld moeten worden, want een uitdruk king van den aannemer, dat hij liever de botten en beenen der menschen zag, dan dat het hem geld zou kosten achtte spreker hoogst misplaatst, zeker in een tijd als deze. In verhand met bovenstaande is het spreker bekend dat door een aantal werk lieden aan B. en W. een schrijven is ge zonden waarop tot heden echter nog geen, ■antwoord werd ontvangen. De voorzitter antwoordde, dat de bepa lingen der werkverschaffing aan de Zijl aan den heer Weijers toch bekend zijn en dat de georganiseerden zich met klachten moeten wenden tot hunne organisaties en niet tot B. en W. De voorzitter deelde vervolgens mede dat tijdens zijn uitstedigheid deze aan gelegenheid is behandeld door wethouder Oudshoorn en stelde hij voor deze aange legenheid nader te behandelen in de werk- loozencommissie waarvan de heer Ouds hoorn voorzitter is. De heer Weijers wees er nog op dat bij een regenverzuim van 5 minuten een loon- korting werd toegepast van een half uur, iets wat volgens spreker niet door den beu gel kon. De voorzitter deelde mede, dat, wat be treft het niet vry geven op den nationalen. feestdag, deze kwestie aanhangig zal worden gemaakt bij het provinciaal bestuur, terwijl wat de andere klachten betreft overleg zal worden gepleegd met de Inspectie te Noord- wijk. Wanneer werkelijk ernstig verzuim van den kant van den werkgever hadden plaats gevonden, verwonderde spreker er zich over dat de organisaties in deze niets hadden gedaan, waarop de heer Weijers mededeelde dat wel degelijk de organisaties van een en ander in kennis waren gesteld, doch wat de ongeorganiseerden betreft hier- dient de gemeente op te komen. Nog drong spreker aan op verbetering van den Warmonderdam, waarbij de voor zitter mededeelt dat zulks eerst het volgend nomen. Tevens werd met algemeene stem- j iaar ka11 plaats vinden in verhand met den men besloten een parkeerverbod te leggen op de rechterzijde van het gedeelte van de Dorpsstraat liggende tusschen Hotel de Stad Rome en de Rotteveelsdam, benevens op de geheele Meerrustlaan. Nog deelde de voorzitter mede dat van den heer Minister van Binnenlandsche Za ken bericht was ontvangen dat, wilde de gemeente in aanmerking komen voor een aanleg van den rijksstraatweg. Nog werden inlichtingen gevraagd met betrekking tot de hangende kwestie van het storten van vuil door de gemeente Sassen- heim binnen het kooirecht, waarbij de voor zitter mededeelde dat half December deze zaak in behandeling komt. Hierna werd de bijeenkomst gesloten en. overgegaan in geheime zitting. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLIONAIR, 231. De kapitein schreeuwde moord en brand. Hij vloog de kajuit binnen en kwam terug met een groote knuppel waarmede hij iedereen te lijf wilde. Toen Toontje en de kat den boozen kapitein op hen toe zagen loopen sprongen ze pardoes over de verschansing waarna ze vlug naar den wal zwommen. 232. Toontje wandelde juist om den hoek van een Straat toen er een meneer aankwam die hem vroeg of hij ook wist waar het museum was.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10