ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1936 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 1960. N.V. Sassen- heimsche Motorreederij. Sassenheim, Oost haven. N. Comm.: Mr. J. Pel, Wassenaar. 714. N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Heeren- en Kinderkleeding voorheen Firma Peek en Cloppenburg (f), Leiden, Bree- straat 78/80. Hoofdz.: 's-Gravenhage, Gr. Marktstraat. Uittr. beh. fil. Leiden: L. Pas toor, Leiden, dd. 14 Sept. N. Beh. fil. Leiden: W. van Zuiden, Leiden. 5663. A. Pouw (en Café „De Volharding") Leiden, Haven 40. Thans: Heerengracht 6. Schildersbedrijf; café. Het cafébedrijf o/ naam: Café „De Volharding" is dd. 1 Sept. 1936 opgeheven. Nieuweinschryving. 6806. Olie handel „O.VE.M." Katwijk aan Zee, Wij- borchstraat 21. Venn.: A. J. Meyers, Noord- wijk-Binnen en P. Parlevliet, Katwijk aan Zee. Geveilde perceel em Ten overstaan van Notaris H M. Mar- kusse alhier: Heerenhuizen met tuinen te Oegstgeest, Warmonderweg 58. 60 en 62 samen in bod 19.600.kooper de heer J. van Eek q.q. voor 19.600. Huis met bovenwoning alhier 3 October- straat 10/10a in bod: 3.350.kooper de heer W. T. W. Vis q.q. alhier vooi 3.420. Winkelhuis en erf Heerenstraat 86 in bod 1.800.kooper de heer H. M. Swaak q.q. alhier voor 1.801. Huizen en erven Reineveststeeg 12 hoek 3e Binnenvestgracht en 3e Binnenvestgracht 12 samen in bod 2 625.kooper de heer J. van Iterson q.q. alhier voor 2.875. Huis Klikstraat 8 in bod 260.kooper de heer J. de Haas alhier voor 260. Pluis met tuin Hooigracht 59 niet gegund. Winkelhuis en erf Korte Raamsteeg 69 niet afgeslagen. Ten overstaan van Notaris A. A. van Haaften alhier: Huis en erf Heerenstraat 83E in bod 2.075.kooper de heer H. C. de Jong q.q. alhier voor 2.170. Majoor P. C. Taconis. Bij Kon. besluit is benoemd en aange steld bij het wapen der artillerie, tot ma joor bij het 6e regiment veldartillerie, de kapitein P. C. Taconis van aat regiment. BIOSCOPEN. Luxor Het gebeurt niet zoo dikwijls, dat de wan den van een bioscoopgebouw „schudden" van het handgeklap der bezoekers en be zoeksters. Toch was zulks gisteravond bijna het geval in het Luxor Theater, toen de stampvolle bioscoop in een stormachtig ap plaus losoarstte na de vertooning van de film van het vorstelijk verloofde paar. Prin ses Juliana en Prins Bernhard. De film be gon met eenige flitsen uit het vroegere leven der Prinses, waarvan de eerste was -haar bezoek op 5-jarigen leeftijd aan Art is te Amsterdam. Daarna volgden de beelden elkander met regelmatige snelheid op tot dat het „bewogen" jaar 1936 aanbreekt, dat een onuitputtelijken voorraad nieuwe stof opleverde, waaruit natuurlijk dankbaar door de filmoperateurs geput is. En bij de vertooning van al die actueele opnamen bleek weer eens - overduidelijk hoe hecht de Oranjeliefde van het Hollandsche volk nog is. 't Zijn leerzame dagen tegenwoor dig! Het voorprogramma brengt nog iets goeds, al is het wat laat. De finales n.l. van het Olympisch Zwemtournooi 4 X 100 M. esta fette dames en 100 M. rugslag heeren. Daarna nog een gekleurde teekenfilm, welke het goed doet en dan volgt de eerste hoofdfilm „De levensleugen van Consul Bernick", bewerkt naar den gelijknamigen roman van Hendrich Ibsen. Een Robert Neppach-film der UFA, onder regie van Detlef Sterck met Heinrich George in de hoofdrol. Een zeer bijzondere vertolking weet Heinrich George te geven aan de persoon van Consul Bernick, een man, wiens leven en wiens zaken opgebouwd werden op een grove leugen, waaraan hij tenslotte zelf ten onder ging, terwijl de rechtvaardigheid zegevierde en onschuldig verdachten in eere werden hersteld. De dramatische handeling van het gegevene zoowel ais de sensationeele ontknooping zorgen voor een spannend geheel. Na de pauze gaat de monumentale film „Michaell Strogoff", de Koerier van den Tsaar. Deze Tobis-film brengt in beeld den Tartaren-opstand onder Tsaar Ferdinand H, waardoor Siberië gevaar liep van Rusland te worden afgesneden. Omsk en Irkoetsk vormden het middelpunt van den opstand en Tsaar Ferdinand heeft een koerier noo- dig om zijn broer, bevelhebber der troepen aldaar te berichten, wat hij te doen heeft. Michael Strogoff, een cavalerie- officier, meldt zich en hij aanvaardt, omgeven en belaagd door spionnen, de moeilijke onder neming. Hij kan haar evenwel niet tot een goed einde brengen, de plannen vallen in handen van den vijand, die daarvan pro fiteert, maar tenslotte weet de koerier toch zijn zending tot een goed einde te brengen. Adolf Wohl'brück geeft een pracht-ver- tolking van Michael Strogoff. 't Is trou wens een magnifieke film van massa-regie, grootsche actie en boeiend van inhoud. Luxor biedt volwassenen deze week een zeldzaam programma. Casino. „Verraad", de film in Casino, geeft ons beelden uit den opstand der Ieren tegen Engeland. Victor Mac Laglen vervult hier in de hoofdrol als Gypo Nolan, een groo- te, oersterke domme jong man, die door geldzucht verleid, zijn vriend Frankie (Wallace Ford) voor twintig pond ster ling aan de politie verraadt en dat wel ter wille van Katie (Margot Graham), zijn verloofde. Na die laffe daad knaagt de wroeging aan zijn geweten. Om daarvan te ontkomen, geeft hij zich over aan den drank. Maar Frankie's politieke vrienden vervolgen hem voortdurend en wreken zich. Stervend sleept Nolan zich voort naar een kerk, waar hfj en geesdt geeft, nadat hij van Frankie's moedfer vergiffe nis heeft gekregen. Deze film maakt een onvergetelijken indruk door het meester lijk en toch zoo echt menschelijk spel van V. M. Laglen, die de spil is, waarom alles in deze boeiende en spannende film draait. Deze film wordt voorafgegaan door de journaals en een prettige sensationeele de tective-film: „Wie is de schuldige?" Uit twaalf verdachten, waaronder zich één moordenaar bevindt, moet die moordenaar gevonden worden. Na heel wat strubbe lingen en vergissingen gelukt dit aan in specteur-detective Trent, die zich dan ver looft met een van de aanvankelijk ver achten. Een propgramma, dat aanbeveling verdient. Lido. René Clair, de gevierde regisseur, weet van ieder van zijn films iets bijzonders en iets geestigs te maken. Deze week draait in Lido „Spook te koop", een werkelijk buitengewoon vermakelijk en listig-ver- zonnen film. Met het verschijnen van spo ken zijn bioscoop-bezoekers meer ver trouwd geraakt dan de bewoners van welk middeleeuwsch kasteel ook, maar waarom begint de eene doode om klokslag midder nacht rond te spoken, terwijl de andere rustig en onbewogen de twaalf slagen over zijn graf laat galmen? Op deze beklemmende vraag geeft de film „Spook te koop" een hoogst bevredi gend antwoord. Het spook, dat het eeuwen oude Glourie-kasteel, gelegen in de ro mantische eenzaamheid van de Schotsche hooglanden, nacht op nacht onveilig maakt, wordt tot zijn geest-verschijningen veroordeeld, omdat hij de oorlogsroem van zijn geslacht verzaakte voor een aardig meisje. Na twee eeuwen komt wederom een aardig meisje in het half-vervallen Glou rie-kasteel en het blijkt, dat het spook zijn attenties aan het schoone geslacht nog niet heeft afgeleerd. Kasteel en spook verhuizen naar Ame rika, en daar, aan de zonnige stranden van Florida, weet het spook wraak te nemen en zich een eeuwige rust te verwerven. Het lijkt alles hevig griezelig, maar „Spook te koop" is toch meer een lach- dan een huiver-film. Een amusement van de eerste rang! Het programma voor de pauze (dat gis teravond niet geslaagd bleek) is gewijzigd. Voor de pauze wordt thans gedraaid „Lief deslied per radio", een onderhoudende film. Tezamen een goed en zeer beziens waardig programma. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. Oranjefeest. Op waardige wijze heeft ook VeurLeidschendam de vorstelijke verloving gevierd; aan de gedane oproep om uiting te geven aan de vreugde, welke alom heerscht en de aanhankelijkheid te toonen aan het Vorstelijk Huis was door zeer velen gehoor gegeven. Om pl.m. 7.30 uur werd voor het Patro naat te Veur de stoet opgesteld voor den lampionoptooht, waaraan door vrijwel alle vereenigingen als Chr. Meisjes Vereeni- ging, Ned. E.H.B.O., Wit-Gele Kruis, B. V. L., Roode Kruis, R.K. E.H.B.O., R. K. Volksbond, S.S.S., Chr Gymnastiekver- eeniging, etc etc. werd deelgenomen. Voorafgegaan door de vroolijke tonen der R. K. Harmonie „St. Cecilia" trok de stoet naar het Gemeentehuis, waar de stoet werd opgewacht door burgemeester Keij- zer; waarbij zich hadden aangesloten de pastoor en de kapelaans, ds. Vermet en de wethouders en vrijwel alle raadsleden van Stomp wijk en Veur. Namens het comité voerde de heer Klusman het woord. In een korte gloedvolle rede deelde hij de reden van deze samenkomst mede n.l. om dé aan hankelijkheid te toonen aan het Vorsten huis, terwijl hij dank bracht aan allen voor de zoo spontane uiting van aanhan kelijkheid. Hierna voerde burgemeester Keijzer het woord, die o.m. dank bracht voor de zoo massale opkomst en aan alle medewerkers, bijzonder het comité, de Harmonie, de Chr. Zangvereeniging etc. In een gloedvolle toespraak memoreert de burgemeester de blijde gebeurtenis, enz., om te besluiten met een Lang leve de Ko ningin, Lang leve het Vorstelijk Paar. Nadat door allen het Wilhelmus was ge zongen, bracht de Chr. Jeugd Zangver eeniging en dama de Chr. Gemeengde Zangvereeniging eenige Vaderlandsche liederen ten gehoore, waarna de lange stoet, waarbij zich ook de burgemeester, de zeereerw. heer pastoor, enz. aansloten, zich onder de vroolijke tonen dei- Harmo nie in beweging zette om een rondgang te maken door de voornaamste straten van het dorp. Overal waar de lange en werkelijk prach tige stoet met de vele honderden lampions en fakkels voorbijtrok, hadden zich dikke rijen menschen opgesteld om den stoet te zien voorbijgaan, zoodat overal een enor me drukte heerschte. Voor het Patronaat werd de stoet weder om ontbonden en heerschte er een ware feeststemming, welke den geheelen avond bleef aanhouden, zoodat men vroolijke en zingende groepen overal zag voorbijtrek ken. Alles had een uitstekend verloop en al len hebben op waarlijk prijzenswaardige wijze medegewerkt dezen feestavond te doen slagen, zoodat VeurLeidschendam en het Comité met voldoening hierop kun nen terugzien en getoend hebben, dat zy bij andere gemeenten niet behoeven achter te staan .St. Josephgezellen. Zondag 20 Septem ber: Praeses van Nispen-herdenking voor het District Den Haag. Vertrek per fiets vanaf het Vereenigingsgebouw te half een en niet te half twee, zooals in de „Kerk klok" is vermeld. Te half 12 ontspanning en des avonds in verband met den Dstricts- feestavond geen bijeenkomst. Maandag te 7.30 uur tooneelclub „Adolf Kolping". Dinsdag te 8 uur: Maria-Congre- gatie, daarna ontspanning. Donderdag half acht Tooneelclub „Adolf Kolping" en te 8 uur Biljartclub A. D. O. Zaterdag na het Lof bijeenkomst. K. J. M. V. Het bestuur doet een be roep op alle leden om 22 September a.s. op te trekken naar Den Haag naar den Districtsfeestavond in „Bagatelle" in de Passage. Aanvang 8.30 uur. Maandag 21 September Sociëteit. Vrij dag 25 September Sociëteit. VEUR. Bazar Wit-Ge!e Kruis. Ter gelegen heid van het 12 K--jarig bestaan van de vereeniging „Het Wit-Gele Kruis" afdee- ling Leidschendam, zal ten bate der Ver eeniging van Dinsdag 22 September tot en met Donderdag 24 September 1936 een bazar worden gehouden in het Patronaats gebouw, Damlaan 36 te Veur. De officieele opening zal plaats hebben op Dinsdag 22 September om 3 uur nam. en zal geschie den door den Eere-Voorzitter burgemeester W. Keijzer. Gezien het nuttige en mooie doel achten wij een aansporing voor een bezoek aan deze bazar overbodig. Gunning. Door het bestuur van de R.K. Woningbouwvereeniging „Eensge zindheid" te Veur is thans den bouw van 15 woningen en 1 winkelhuis en het ver nieuwen van 28 keukens met bijbehooren- de werken van de bestaande woningen aan de Smidslaan en Achterweg te Veur, opge dragen aan J. Pieterse, aannemer te Delft voor de somma van 48.462. SASSENHEIM. Hollands Bruidspaar moest weer wach ten. Toen Donderdagavond de Konink lijke stoet uit Amsterdam aankwam rijden, waren natuurlijk de afsluitboomen van den overweg gesloten. De Rijkspolitie en één der plaatselijke politie-agenten waren aan wezig om het langs den weg staand pu bliek tegen te houden. Toen dan ook de auto van het Prinselijk paar stopte, waren politie en eenige lakeien direct op hun plaats. Maar de Prinses en Prins Bernhard gingen overeind in hun auto staan en over de schouders der agenten en lakeien gaven zij het enthousiaste publiek vriendelijk de hand. Van groot tot klein, ieder die de kans kreeg, feliciteerde het Vorstelijk paar. De onderwijs-kwestie. Heden is uit gegeven het Staatsblad No. 2325. Besluit van 9 September 1936, tot schorsing van het besluit van den raad der gemeente Sas- senheim van 13 Augustus 1936, betreffen de toepassing van art. 205ter der Lager- Onderwijswet 1920. Ondertrouwd: A. F. W. van Hal 31 j. en G. Romibout 27 j. C. J. van Duin 34 j. en M. van der Ploeg 27 j. Getrouwd: B. van Putten 27 j. en M. L. Dorsman 2 7j. Gevestigd: A. Heeling van Winscho tenAa. Ga. Haver van Wassenaar Ja. Ma. van Dijk van Voorhout. VOORSCHOTEN. Autobusdienst op Wassenaar. Bij Kon. Besluit is ongegrond verklaard het be roep, ingesteld door de Noord-Zuid-Hol- landsche Tramweg-Maatschappij te Haar lem, tegen de beschikking van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland, waarbij de aan H. Bolhuis, te Noordwijk aan Zee, verleende vergunning tot het in werking brengen van een autobusdienst tusschen Wassenaar en Voorschoten, in dier voege is gewijzigd, dat als eindpunt te Voor schoten, in plaats van begin Papelaan, het gemeentehuisplein 'is vastgesteld. VOORHOUT. Tentoonstelling en fancy fair. Heden avond om half zeven zal de jaarlijks terug- keerende tentoonstelling met fancy fair, uitgaande van de St Elisabethvereeniging en de Missienaaikring te dezer plaatse wor den geopend. De openingsplechtigheid zal worden verricht door den Zeereerw. heer Pastoor H. F. Heijtveldt, in tegenwoordig heid van /ele genoodigde besturen van plaatselijke vereenigingen. Op de mede werking van alle ingezetenen als van be woners uit de omgeving wordt gerekend. Dan zal ook dit jaar de kermesse d'été een geslaagde worden. WASSENAAR. LEIDENAAR TEGEN AUTO GEBOTST. Met beenbreuk opgenomen. Hedenmorgen half 6 reed op den Rijks straatweg nabij de grens Voorschoten Wassenaar de motorrijder D. uit Leiden. Tengevolge van den zwaren mist, kwam D. in botsing met een van tegenover gestelde richting naderende auto, bestuurd door v. L. uit Den Haag.'D. smakte op den weg en bekwdam een rechterbeen-fractuur. Door de auto van v. L. is D. naar het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. WARMOND. K. J. C. Zondagmiddag a.s. zal om drie uur in de parochie-kerk een nieuwe ban der K. J. C. worden geinstalleerd, en wel de Matt. Talbot-ban. Na afloop der installatie-plechtigheid zullen onze jon gens, alsmede de K. J. C.'ers van Voor hout eenige demonsaraties geven op het sportterrein van „S. M. C.". Aanvang van deze demonstratie is ongeveer kwort voor 5 uur n.m. De jongens zullen onder trom geroffel door het dorp trekken. Ouders en ieder belangstellend inwoner van War mond raden wij aan eens te komen kij ken naar deze jongens, die onder bekwa me leiding u dien middag zeker aange naam zullen bezig houden. Er zal geen en- trée worden geheven. UIT DE RIJNSTREEK NOORDEN. R. K. Vrouwenbond. Gisteravond werd in de St. Franciscuszaal een ledenverga dering gehouden van den R. K. Vrouwen bond. Na opening door Pastoor Borsboom werd door een dame van de Lever's Zeep- maatschappij te Vlaardingen een demon stratie gegeven, hoe men de wasch moet doen. Verloot werd een klapmandje met zeep, dat getrokken werd door mej. Mar tha Pieterse. Vervolgens werd de groote verloting ge houden, welke eenige maanden geleden, metg oedkeuring van het Gemeentebestuur georganiseerd was door den Bond ten bate van de kas der St. Elisabeth-afdeeling voor behoeftige moeders. Ongeveer 1000 loten waren verkocht. De 1ste prijs viel op no. 520, een rijwiel, winnaar Kapelaan Stet; 2e pr. op nr. 731, een rookstandaard, win naar J. Douven; 3e pr. op no. 39, een wol len deken, winnaar C. Leliveld; 4e pr. op no. 309, een tafelkleed, winnaar Jan Hoger- werf; 5e pr op no 570, een schilderij, win naar Pastoor Borsboom. Opmerkelijk was, dat de winnaar van den 5en prijs ook de schenker daarvan was. Het was een geanimeerde vergadering met een buitengewoon prettig verloop. ZOETERWOUDE (H.R.). DE DOORTOCHT VAN HET KONINKLIJK PAAR. Hebben de Hooge Rijndijk bewoners zich in de laatste weken slechts bepaald tot het uitsteken van de nationale driekleur, giste renmiddag, bij het bekend worden van de doortocht van het verloofde paar, was er ge entijd meer voor de vlaggen. Nog voor het drie uur was, dus voor den gestelden tijd, passeerde H. M. de Koningin met eenige leden van de hofhouding. Velen stel den zich de vraag: zou het jonge paar nog komen. In groote groepen schaarde men zich langs den weg. Van Leiderdorp kwa men van diverse scholen eenige honderden kinderen met onderwijzers en stelden zich op nabij de Bruggestraat. Nabij het Witte Huis stonden de kinderen der R. K. bijzon dere school opgesteld. Wachten duurt altijd lang, zoo was het ook gisterenmiddag. De kinderen van Leiderdorp waren juist even vertrokken, toen Prinses Juliana en Prins Bernhard in hun open auto langs den Hooge Rijndijk passeerden hartelyk en spontaan toegejuicht door velen, die ook uiting heb ben willen geven aan hun vreugde. ZOETERWOUDE. Van een auto gevallen. De 14-^rige J. B. uit Leiden was vanaf de veiling te Leiden meegereden achter op een vracht auto en wilde nabij de Wilhelminabrug er weer afklimmen, doch daar de auto te snel reeds gelukte hem dit niet. Nabij de Brug gestraat alhier wilde hij het echter wagen; hij liet zich langs de lading bloemkool zak ken, maar van schrik liet hij eerst niet los en sleepte zoodoende een poosje met zijn voeten achter den auto aan, terwijl hij het uitbrulde van angst. Op zeker moment liet hij los en na een slag over het hoofd te hebben gemaakt bleef hij liggen. Door de rijkspolitie werd hij opgenomen en bij den heer K. binnengedragen, alwaar bleek, dat hij slechts eenige vleeschwonden aan ar men en beenen had opgeloopen. Na door dokter de B. te zijn verbonden werd hij door den heer K. per auto naar de ouder lijke woning vervoerd. De chauffeur die later door de politie werd aangehouden had van het voorval niets gemerkt en treft geen schuld. TELEGRAMMEN DE HEVIGE STORM AAN AMERIKA'S OOSTKUST. NEW YORK, 19 Sept. (A.N.P.) De or kaan, welke een tropisch karakter heeft, had Vrijdagmiddag de kust van Virginia gepasseerd. De beide Carolina's, Virginië, May land, Delaware, New Jersey -en New York wor den er door getroffen. De geheele kunstwacht is gewaarschuwd tot Princetown (Mass.) aan toe. Het meteorologisch instituut te Washing ton meldt, dat de storm met onverminderde hevigheid woedt. Uit Norfolk (Virginia) wordt gemeld, dat schepen van de kust wacht zich met volle vaart in Oostelijke richting begeven ondanks de zware zee. Zij zijn uitgevaren om hulp te bieden aan vier schepen, welke tengevolge van den orkaan in moeilijkheden zijn geraakt. BRITSCHE SCHEPEN IN DE SPAANSCHE WATEREN. LONDEN, 19 Sept. (A.N.P.) Er bevin den zich thans drie Britsche oorlogsschepen in de haven van Malaga, t.w. het vlagge- schlp der Middellandsche zeevloot „Queen Elisabeth" en de torpedojagers „Worcestei1" en „Anthony". Volgens zekere berichten uit Gibraltar zouden te Malaga chaotische toestanden be staan. Op de regeeringsvloot zou een mui terij zijn uitgebroken, waarbij reeds vele do oden gevallen zouden zijn. De „Daily Telegraph" meldt daarentegen, eveneens uit Gibraltar, dat de matrozen der regeeringsvloot verklaard hebben tot het uiterste te zullen strijden en liever hun geschut op Malaga te zullen richten en de stad te verwoesten, dan zich over te geven. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Carel Johannes z v Th. Ver biest en C Westerhoven. Adriana Catha- rina d. v. C. J. Kooien en E. Loos. Greta d. v. J. Visser en A. v. d. Spek. Rudolf Bernhard z. v. Th. H. Teunissen en A. H. Mozar. Gerrie d. v. H. Hoek en G. Schaap. Ar ie z. v. T. Meij vogel en N. v. de Plas. Wilhelm Christiaan Hermanus z. v. W. J. Kamp en L. J. Heijnemeijer. Cornelus Eugenius Maria z. v. W. J. v. Holsteijn en E. P. v. Ben ten. Batje d. v. H. v. Marsbergen en K. Vis. Johannes Theodorus z. v. Th. H. P. Blokker en A. A. v. Kesteren. Adrianus z. v. A. Kiste- maker en J. A. de Groot. Mararetha d. v. A. Jongejan en A. M. Oosterwijk. Jo hannes Michael Maria z. v. J. Luk en E. A. v. Leeuwen. Overleden: W. Bonink m. 49 j. E. WelsMarquenie vr. 31 j. Ondertrouwd: R. P. Blansjaar jm. 24 j. en M. L. de Boer jd. 19 j. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 19 Sept. Boter. Fabrieksbo- ter prima 1.46, 910 kg. handel goed. Boe- renboter prima ƒ1.351.42,5. 19 Sept. Turf. Lange turf 125000 st. Prijs 67. 19 Sept. Groenten. Per 100 stuks: Andijvie 0.500.70, Kroten ƒ11.20, Komkommers I5, Bloemkool I 2.50 10.60, id. n ƒ1.50—5.90, Roode kool ƒ1.50 4, Savoye kool 23.70, Groene kool 1 —1.60, China kool ƒ2—2.30 Meloenen 3 18, Pieterselie 0.300.90, Prei 0.80 1.50, Radijs 1—1.60, Kropsalade 0.50 1.10, Selderie ƒ0.300.70, Eleekselderie 59, Knolselderie f 2.603.50, Worte len ƒ2—3.90, Rabarbar 0.20—0.30, Per ziken ƒ0.50—13. Krotei 1—2, id. gekookt 24, Snijboonen ƒ3—25, Stokboonen 3 25, Pronkboonen 1.505.10, Stamboo- nen ƒ3—12 Postelein ƒ2—4, Spinazie 2 6, Tomaten A 33.80, id. B 34.20, id. C 3—3.20, id. CC ƒ2, Uien ƒ1.60— 2.70, Wortelen ƒ1.10—3, Spruiten I ƒ5, id. n ƒ3, Aardappelen 1.602.20. ALPHEN AAN DEN RIJN, 18 Sept. Groenten. Spinazie 25.30, Heeren- boonen ƒ3.60—8.30, Snijboonen ƒ8.20— 20, Postelein ƒ3—6.20, Uien ƒ1.40—1.60. Per 10 bos: Selderij 11.50, Peen 2 3.80, Kroten ƒ1.802.10. Andijvie 0.50 1.20. Per 100 stuks: Kropsla I 0.50 1.10. Komkommers ƒ2.302.80, Bloem kool I 1.50—9, Savoyekool 2.90—4.30, Rodekool ƒ1.60—2.40, Meloenen ƒ3—16. 18 Sept. Eieren, Aanvoer 2100 stuks Kipeieren 3.804.20, Eendeieren 3.80 —3.90. BOSKOOP, 18 Sept. Bloemen. Rozen: Golden Ophelia 814, Kraus 4053, Had- ley 1532, Claudius Pernet 3057, Co lumbia 10—16, Butterfly 10—18, Pechtald 2536, Wilh. Kordes 1525, Mme Jules Bouché 12—19, Rosalanda 12—20, Florex 15—33, Phoebe 12—28. Wendland 25—53, Chas. P. Kilham 15—35, Edith Helen 25— 47, Aug. Noack 1228, Else Poulsen 12 21, Gloria Mundl 20—34, Rosa mundi 52, Ellen Poulsen 15—21, Fabisman 1119, In- gar Ohlsa 17—31, Striva Nes 15—26, Briar- cliff 1220, Chrysanthen, grootbl. 70110 id. tros 1540, Dahlia's 48, Asparagus 10, Physalis Franchettii 713, Clematis Durandi 1625, id. Prins Hendrik 100— 115, id. The President 25—40, id. l'Azur- stein 60, id. Ie Coultre 110—130, Tritoma 57, Li gust rum 1522, Azurblad 18, As ters 4. KATWIJK AAN DEN RIJN, 18 Sept. Groenten. Per kist van 25 kg.: Eigen heimers ƒ0.65—0.80, Drielingen 0.350 45 Bos peen 2.303.60, Bloemkool I 3 6.10, Peen p. kist 0.2O0.65, Uien 70 kg, 1.30—1.70. TER AAR, 18 Sept. Centrale veiling. Andijvie 611 ct., Peulen 0.551.30, Kas-snijboonen ƒ1.702.15, Kas-steg ƒ0.65 —1.15, Snijboonen 0.30—0.50, Princesse- boonen ƒ0.651.15, Dubb. Stamboonen ƒ0.90, Witte Pronkers ƒ0.15—0.40, Spek- boonen 0.300.45, Postelein 4.20, Breek- peen 1—2 ct., Uien 1.30—2, Roode kool 3.60—5.20, Witte kool ƒ3.3—4.80. Savoye ƒ3.20—5.30, Kroten ƒ1.30, Seldery ƒ0.30— 0.90, Bospeen 23 cent. Prey 5, Sla 0.50 0.90, Bloemkool 1,58 ct., Meloenen 7 10 ct. Komkommers ƒ12.60, Tomaten 1 2.60, Druiven per pond 11 ct. ROELOFARENDSVEEN, 18 Sept. Groen ten. Druiven 812 c. per p. Meloenen 414 ct. per stuk. Bloemkool 24 ct. per stuk. Sla 50—80 per 100 krop. Tomaten A 3845, B 38—55, C 3840, CC 25 per bak van 26 pond, Snijboonen ƒ1.702, Stek ƒ0.801.05, Prinsesseboonen 2 per 10 kilo. VEUR, 18 Sept. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 1.502.80. 2e soort 1.00—1.50, 3e soort 1.—. gele komkom mers le soort 2.004.50, 2e soort f 1.20 2.20, 3e soort f 1.00—1.40, kropsla le soort 0.50—1.50, peen 2.304.50, bloemkool le soort 4.00—6.50, 2e soort f 1.50—3.50, Tomaten midd. 1.50—1.80, gr. ronden 1.50—2.20, 2e soort 1.50, 3e soort f 1.00, bonken 1.Andijvie per 100 5080 ct., spinazie per 4 kg. 842 cent, postelein 3.00—4.20, snijboonen 8—24 cent. sper- eieboonen 314 cent, radijs 5080 cent, prei 1.50—2.60, selderie 3080 cent. me loenen 318 cent, druiven 9.5011.20. ZEVENHOVEN, 16 Sept. Vrije veiling. Aanvoer 1008 eieren. Kipeieren ƒ3.65 4.40, Eendeieren 2.45. Konijnen ƒ0.75 p. st. Meloenen 6—10 st., Druiven 25 ct. per kilo.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3