nederl. r.k. Volksbond ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 I cihfn ti PLAATSELIJKE CENTRALE R.K. ARBEIDERSBEWEGING BAAS BOVEN BAAS!! Dat de heer Mussert, de grrroote leider van de Nederlandsche N.S.B. alles op haren en snaren zet, om zijn volgelingen het Nationaal bewustzijn bij te brengen en him gedachten slechts te doen concentree- ren op dit ééne: „de Staat", achten wij overbekend. Kosten noch moeiten worden door den N.S.B. gespaard om het nationaal be wust z ij n aan te wakkeren en te ver sterken. Propa ganda-1 ectuur wordt in groo- te hoeveelheden verspreid. Vergaderingen worden belegd, terwijl kopstukken als: Mussert, Graaf d'Ansembourg, Geelkerken, Vlekke en anderen, voortdurend in de weer zijn, om met veel bravour hun gehoor te overtuigen, dat zij alleen de ware Vader landers vertegenwoordigen, die, volgens hen, slechts te vinden zijn in de N.S.B. En het resultaat? Nu jahet kleur- looze midden hebben zij tot zich getrokken, met leuzen die fraai aandoen, maar vóór alles geldt hun eisch: „niet alléén natio naal voelen maar vooral nationaal z ij n in de daad! Deze actie vindt nu reeds gedurende een aantal jaren plaats, maarhet doel van de N.S.B., om in Nederland de honderd procent volgelingen te kunnen noteeren, zal, naar wij vertrouwen, wel tot de vrome wenschen blijven behooren. De Nederlanders staan bekend als nuch tere menschen, slaan niet zóó maar op hol, aandravend achter een leider, die alles doet met veel fanfares en bravour, om de kansen ten zijne gunste te doen keer en! En daarals een donderslag bij wolke- loozen hemel, wordt aangekondigd de Vorstelijke verloving tusschen H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard von Lippe-Biesterfeld. Grootsche hulde-betoogingen ter eere van het jonge paar, dat, eenvoudig en zonder ceremonieel, als een paar eenvoudige men- sohen het Nederlandsche volk kond deden van hetgeen zij van plan zijn, daarmee al ler harten veroverend! De nuchterheid van het gansche Neder landsche volk, op dit voor ons volk zoo ge wichtig oogenblik, is zoek. Alles is uit het verband geslagen. Steeds hooger laait de geestdrift op! Niemand wil achter blijven om trouw en aanhankelijkheid te betuigen aan het ans allp-n zoo dierbaar Oranjehuis. Het nationaal gevoel is losgeslagen op een wijze welke van ons nuchter denkend volk haast niet verwacht mocht worden. Ook van hen, die volgens de leiders van de N.S.B., tè weinig nationaal gevoel zou den bezitten. En datniet met groote fanfares, niet met mooie woorden.maar alléén door de simpele bekendmaking: „Prinses Juliana verloofd met Prins Bemhard". De liefde van allen gaat tot deze beide gelukkige menschen, doe wij oprecht het geluk van harte gunnen tot welzijn van het Nederlandsche volk. Zij waren in staat ons volk het nationaal bewustzijn te doen uiten op een wijze, die spreekwoordelijk is geworden. Het moet de leiders van de N.S.B. wel te moede zijn om dit alles te aanschouwen. Zij zijn overtroefd!!!! DE MANNENMAAT VAN DEN VOLMAAKTEN CHRISTUS. Kort geleden heeft Kard. Baudrillart, de rector van het Parijsche „Institut Catho- lique" (zooveel als de kath. universiteit) een herdenkingsrede gehouden op de 120 priesters en leeken, die in 1793 geduren de het schrikbewind van de Fransche re volutie, werden ter dood gebracht in de oude Karmelgebouwen, waarin nu de kath. universiteit is ondergebracht. Z.Em. wees daarbij op de toestanden in Spanje, en ook in Frankrijk, op de groei van de communistische beweging. Hij wees op de toebereidselen tot de revoluties, die bestaan in de verderfelijke beïnvloeding van de geesten, welke langzamerhand een toestand doet rijpen, waarin tot de directe voorbereiding kan worden overgegaan. Wij hebben dit wel te bedenken: revolu tie is geen gevolg van een of andere regee- ringsmaatregel, maar van een vergiftiging der geesten, die langzaam, maar zeker voortgaat. En daarom kunnen wij de bui- tenlandsche toestanden niet waarnemen met de bekende middelmatigheidsruet: het is nog ver hier vandaan. Wie kan dat zeg gen? Wie weet, hoe op het oogenblik hier de geesten vergiftigd worden door het com munistisch en ander gevaar? Wij willen geen boeman spelen, maar la ten wij toch nuchter de waarheid onder de oogen zien. Wij moeten waken en tegen over een besmetting van de mentaliteit hebben wij allereerst acht te slaan op de gunstige beïnvloeding der mentaliteit van onze menschen. En dat kan alleen door de volle kracht van onze katholieke levens beschouwing in de zielen over te storten. Meer dan ooit moet de leiding er een zijn van hooge levensbeschouwing. Deze moet grondslag zijn voor alle andere actie, an ders is deze niet meer dan een los steentje voor een gebouw. Wat wij bedoelen? Deze verschrikkelijke tijd vraagt allereerst de volle beleving van ons katholicisme. Moet ik daartoe nog de vele uitlatingen van onzen H. Vader, o.a. ook in Quadr. Anno, geven? Daartoe ont breekt de plaats hier. Maar wel weten wij, dat in den arbeid van de arbeidersbeweging in de komende wintermaanden wel heel speciaal zal moe ten gewerkt worden met die hoogere krach ten, die voor ons alleen maar zijn het te gengif. Het bestuur van den Volksbond zal dan ook in dien geest het winterprogram be ginnen. Op Woensdag 30 September zal de eerste ledenvergadering gehouden worden. Deze zal echter aanvangen met een Lof, dat in de Lodewijkskerk om 7 uur zal wor den gecelebreerd en waaronder een korte toespraak. De daarop volgende vergadering zal in hetzelfde teeken staan: Dr. v. Rooyen, Kruisheer, zal daar spreken over „Het Rijk van Christus in ons". Dit immers zal de grondslag moeten zijn van ons sociale werk, dat wfj ons allereerst één voelen in Chris tus, zonder deze welbewuste eenheid zal de solidariteit onmogelijk zijn. En nu kan ik op nog meerdere noodza kelijke middelen wijzen, waardoor onze mannen moeten worden ingewijd in het meer intieme geestelijk leven. Maar deze keer wil ik speciaal de aandacht vestigen op de Congregatie. Niet, dat deze een noodzakelijk middel ter zaligheid is, maar het is een middel, om de honger naar hoo ger en volmaakter leven aan te kweeken. Wij weten wel, er zijn middelen, die meer afdoende zijn, om dit te bewerken, wij den ken aan de retraite b.v.; mae hier hebben wij het werk van het dagelijksch leven. Wü kunnen gerust zeggen, die volheid van ka tholiek leven zullen wij niet bereiken in mannen, die het lidmaatschap van de con gregatie, of in het algemeen, de godsdiensti ge vereeniging, een te groote last vinden. Vergissen wij ons echter niet: dit betee- kent niet, dat het lidmaatschap ook per se beteekent het volwaardige katholicisme. Dat ligt maar aan den mensch zelf, maar hier grijpt hij naar een middel, om zich zelf te helpen op Gods genade gemakke lijker te kunnen drijven en te worden voortgestuwd naar hooger leven. Daarom, by een goed lidmaatschap van de standsorganisatie behoort ook het lid maatschap van de godsdienstige vereeni ging; anders begrijpen wij blijkbaar de strekking van het werk der standsorgani satie niet volkomen. Eerst het eigen inwen dig leven verdiepen en dan eerst kunnen wij het als een heerlijke kracht op de maat schappij los laten, om deze te verchriste lijken. In verband met het voorgaande zou ik de werkloozen ook nog even willen herinne ren aan die maandelijksche H. Mis met preek, hun recollectie, op Maandag 28 Sep tember, des morgens om 8 uur in de Lo dewijkskerk. Vóór alles zij het: allen moeten komen tot den mannenmaat van den volmaakten Christus, volgens S. Paulus, maar die maat wordt ons niet zoo maar aangemeten, wij moeten met Gods genade medewerken om aan die maat te komen. ONTWIKKELINGSAVONDEN. Evenals andere jaren, zullen ook dit win terseizoen wederom een aantal ontwikke lingsavonden gehouden worden voor de leden van den Ned. R.K. Volksbond, afd. Leiden. Het winterprogram is met zorg sa mengesteld en het bestuur heeft gemeend de te behandelen onderwerpen onder dein algemeenen titel: „Ons Offensief in dezen tijd" te moeten aankondigen. Het zijn een drietal lessen waarin de bedreiging van het Communisme zal worden aangetoond, waarna ons zal worden voorgehouden hoe wij daar tegenover hebben te staan. Na tuurlijk werken alle vakafdeelingen mede om de avonden te doen slagen. Men stelle dus geen vergaderingen vast en zorge er voor, dat de opkomst der leden zoo groot mogelijk zij. De namen der sprekers zullen, zoodra deze ons bekend zijn, gepubliceerd worden, maar dit mag ik wel verklappen, dat zy ons borg zijn voor een duidelijke en leerrijke uiteenzetting. De eerste avond wordt gehouden op Woensdag 21 October, waarop behandeld zal worden: „Het Communisme als levens beschouwing". Op 18 November vindt de tweede bijeen komst plaats, dus wederom een Woensdag. Dan zal behandeld worden: „Het Commu nisme economisch een mislukking, gezien naar Rusland als voorbeeld'4. De derde avond, welke op Woensdag 20 Januari 1937, des avonds te 8 uur zal ge houden worden, staat in het teeken van „Onzen eigen Kruistocht", onderverdeeld in „Corporatieve Maatschappij gedragen door Christelijke krachten". OP HUISBEZOEK. Inleiding. Huisbezoek is nog altijd het meest doel treffendste propagandamiddel! Openbare vergaderingen, met eminente sprekers, mogen nuttig zijn, doch meestal ontbreken onder de bezoekers juist dege nen, die het 't meeste noodig hebben. Strooibiljetten en brochures kunnen uit stekend werken, doch het feit is, dat een zeer groot gedeelte dezer, dikwijls kostbare, propagandamiddelen ongelezen naar het vuur of de pruil em and verhusd. Alleen persoonlijk contact is het beste middel om bezwaren te ontzenuwen, moei lijkheden op te lossen, misverstanden weg te nemen enz. Eenzaam in een gang staande, man tegen over man, komt de huisbezoeker op de hoogte met talrijke vooroordeelen, leert hij karakters kennen, peilt hij soms diep in den ziel van z'n slachtoffer Hij kan na en kele uren van ernstige, doch vooral tacti sche discussie, meer bereiken, dan op groo te vergaderingen of door stapels brochures bereikt wordt. Natuurlijk is een hoofdvereischte, dat de propagandist gedegen op de hoogte is met alles wat ter sprake kan komen, hoewel de practijk leert, dat dit nimmer volledig mo gelijk is. Toen wij de eerste maal voor onze R.K. Arbeidersbeweging op pad gingen, ter be werking van een z.g. verkeerd georgani seerd en arbeider, meenden we wel in staat te zijn een antwoord te geven op de te ma ken tegenwerpingen en hadden we oi. het onderwerp stevig onder de knie. We kwamen echter bedrogen uit, want niet alleen werd de arbeidersbeweging be sproken, maar tevens tal van zaken, die in 't geheel geen verband hielden met de kwestie. Slechts na flinke oefening door met een ervaren huisbezoeker mede te gaan is het pas mogelijk goed werk te verrich ten. Huisbezoekers moeten zelfs vooral vast in de schoenen staan, opdat het middel niet averechts werke en inplaats van de te be werken persoon op het goede, hij zelf op het verkeerde pad terecht komt. Voorts mag hij zich door geen tegenslag laten ontmoedigen, ook al wordt hij uitge lachen of zelfs beleedigd. Slechts met taaie volharding is het mogelijk te slagen. Voor alles moet hij vertrouwen hebben op de hulp van God, die hij.in ruime mate zal ondervinden, als hy het geheele pro pagandawerk aan Hem opdraagt. Tal van interessante gevallen maakt hij mede, waarvan wij hier in deze rubriek achtereenvolgens eenige staaltjes zullen geven, niet enkel om belangstellende lezers op de hoogte te brengen van het wel en wee van het huisbezoek, maar vooral om hen in staat te stellen tot het ontzenuwen van verschillende bezwaren. Mogelijk is, dat daardoor menig buiten staander een andere en betere kijk krijgt op het doel en streven van onze mooie R.K. Arbeidersbeweging met al haar omderdee- len en instellingen. Ook voor onze eigen leden kan het geen kwaad, als zij nog eens de dikwijls opge worpen moeilijkheden; waarmede ook zij menigmaal worden lastig gevallen, hooren oplossen. Want, laten we het maar eerlijk be kennen, onze R.K. Arbeidersbeweging is een massa-organisatie, dus geen kernbewe ging, wat met zich medebrengt, dat niet alle bij haar georganiseerden, voor de volle honderd procent overtuigde leden zijn. Tevens geven wy gelegenheid om moei lijkheden, die in eenigerlei verband staan met onze beweging, schriftelijk aan het Re dactie-adres op te geven, die dan tegelijker tijd behandeld kunnen worden. Hiermede meenen wij voldoende de be doeling te hebben uiteengezet en hopen een volgende keer te kunnen beginnen. DE JAARFEESTVIERING. Dit jaar zal op bescheiden wijze het Jaar feest worden gevierd. Als datum is vastge steld: Zondag, 8 November as. In alle Pa rochiekerken zal dan des morgen een H. Mis worden opgedragen tot intentie van levenden en overleden leden van den Ned. R.K. Volksbond, afdeeling Leiden. Wij ver zoeken de leden op dien dag onder de H. Mis zooveel mogelijk ter H. Tafel te nade ren. Des avonds zal in de Stadsgehoorzaal een uitvoering gegeven worden, waarvoor de R.K. Tooneelvereeneiging „Vondel" bereids haar medewerking heeft toegezegd. Wij ko men op deze viering nog nader terug. CURSUS VOOR BESTUURSLEDEN. Stappen zullen worden gedaan om te ko men tot het houden van een cursus voor de bestuursleden van vakafdeelingen en derafdeelingen. Op Bestuunsraadvergade- ring i.l. Woensdag gehouden, vond het voorstel van het bestuur algemeene instem ming. Zoodra alles in orde is, zullen de verdere gegevens bekend gemaakt worden. We vertrouwen, dat velen deze gelegen heid dan zullen aangrijpen om meerdere kennis machtig te worden, het kan onze R-K. Arbeidersbeweging slechts ten goede komen! VAN DE AFDEELINGEN. De R.K. Grafische Bond hield in begin Augustus een uitstekend geslaagde auto tocht. Het gevolg is geweest, dat daardoor de leden van dezen Bond een reisvereeni- ging hebben opgericht om elk jaar een der gelijk tochtje te maken. Een bewijs, dat deze tocht een succes is geweest! Een Reis- bestuur heeft zich geformeerd, bestaande uit de heeren: Baars, Stuifzand en Steen bergen. De contributie is bepaald op 10 cent per week per deelnemer. Op de ledenvergadering van St. Paulus is eveneens officieel een reisclub opgericht, waarvoor tevens een reglement werd vast gesteld. Het bestuur is samengesteld als volgt: Jr. Hensing, voorzitter, B. Turk, se cretaris, Oude Vest 149; H. Houps, penning meester, Geeregracht 24, en L. de Heyder en J. v. d. Voort, commissarissen. De con tributie bedraagt 10 cent per lid en per week, ook voor de huisgenooten. Wij kunnen niet anders dan het vormen van Reisclubs in de vakafdeelingen toejui chen. Het is heusch geen overbodige weel de om eens per jaar eens een uitstapje te maken, een genoegelijke dag komt een ieder wel eens toe. Ook heeft zoo'n Reisclub zijn nut! De vriendschapsband wordt er door verstevigd en men leert elkander be ter begrijpen. We vertrouwen er op, dat velen zich by de nu bestaande Reisolubs zullen aanslui ten en hopen, dat in andere afdeelingen po gingen zullen worden aangewend om tot oprichting daarvan te geraken. Het kan slechts de saamhoorigheid ten goede ko men. HET WERKKAMP TE EGMOND. Jeugdige Werkloozen van 17 tot 24 jaar, welke in aanmerking wenschen te komen voor plaatsing in het werkkamp te Egniond, kunnen zich daarvoor wenden tot het Re dactie-adres van deze Rubriek: Verlengde Bloemistenlaan 45, Leiden, waar u alle ge- wenschte inlichtingen worden verstrekt. De bedoeling der werkkampen is u na tuurlijk bekend. De jeugdige werkloozen, waaronder er zoovelen zijn, die reeds maanden en jaren zonder arbeid rondloo- pen, worden in een werkkamp door arbeid, door ontspanning en ontwikkeling voor een aantal weken uit de sleur van hun donke re bestaan gehaald. Zy worden lichamelijk, geestelijk en godsdienstig daar gesterkt om weer moed te krijgen. DATUMS WAAR MEN REKENING MEE MOET HOUDEN, September: 7 uur Lof met korte toe spraak in de St. Lodewijkskerk. 8 uur le den vergadering. Daar zal dr. v. Rooyen, Kruisheer, spreken over: „Het Rijk van Christus in ons". (Er is één bestuursvacature. Candidaten worden tot uiterlijk 30 Sept. 's avonds 6 uur ingewacht aan het secretariaat, Verl. Bloemistenlaan 45). 21 October: Ontwikkelingsavond voor de leden, 8 uur. November: Jaarfeestviering v. d. Volks bond, Afd. Leiden. 18 November: Ontwikkelingsavond voor de leden, 8 uur. 20 Januari: Ontwikkelingsavond voor de leden, 8 uur. VAN DE REDACTIE. Alle correspondentie, deze rubriek be treffende, moet worden gezonden aan het Redactie-adres: Verlengde Bloemistenlaan 45. De eerstvolgende rubriek verschijnt 10 October a.s. Bijdragen daarvoor bestemd worden ingewacht uiterlijk Woensdag 7 October. Aan H.H. secretarissen van de resp. vak afdeelingen, er zijn er nog altijd die zoo welwillend zijn niets van zich te laten hoo ren, nogmaals het vriendelijk verzoek: „Zendt aan ons Redactie-adres uwe .Vak bladen!!!" Anderen, die het wel deden, zeg gen wij vanaf deze plaats daarvoor harte lijk dank voor him meeleven en samenwer king. LEIDEN. NED. R. K. VOLKSBOND. AFD. LEIDEN CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het gebouw is geopend vanaf nam 7 uur. Maandag: Rechtskundig Advies Bureau voor de leden van de afd. Leiden en Om streken van 6.308.00 uur, Bondsgebouw, Steenschuur 15. Maandag: Ledenvergadering Cpoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphaël", 8 uur. Maandag: Ledenvergadering Kleerma kers, 8 uur. Maandag: Repetitie R. K. Gem. Zang- vereeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Maandag: Cursus Bakkers, 8 uur. Maandag: Bijeenkomst Dag. Bestuur; van 3.00- -9.00 uur spreekuur, Dinsdag: Bestuursvergadering Werk meesters, 8 uur. Dinsdag: Repetitie Vondel, 8 uur. Woensdag: Cursus Bakkers, 8 uur. Woensdag: De Poedelaars. Donderdag: Damclub „Gezellig Samen zijn", 8 uur. Donderdag: Bestuursvergadering H. K. W., 8 uur. Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor, 7 uur. N.B. Men wordt verzocht 30 Sept. vrij te houden, dan wordt een ledonvei gadering gehouden voorafgegaan door een plech tig Lof. INTERPAROCHIEELE SINT JOSEPHS- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg o2. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen Vereeniging te doen inschrijven R. K. Jongemannen vanaf 17 jaren iederen 3den Maandag van den maand des avonds te half 9 in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis, Rapen burg 52. Toegang tot de bijeenkomsten voor fietsers uitsluitend Pieterskerkhof; voet gangers Rapenburg 52. Beurtrooster: Zondag: H. Brasker en G. Cambier. Maandag: C. Bilderbeek en C. v. d. Meel; Dinsdag: Alle commissarissen present. Donderdag: F. v. Hal en H. Klein. Zaterdag: G. Bot en J. van Steen. Heden Zaterdag opening der Biblio theek; zitting van 8—9 uur. Zondag: Te acht uur in de St, Lodewijks kerk de H. Mis voor de zielerust van M. Heusden als lid van het Ziekenfonds Cor nelius Musius. De leden der afd. Gehuw den worden verzocht deze H. Mis bij te wonen en zoo mogelijk te communiceeren. Zondag: is de zaal geopend van 12.30 2.30 uur. Van 12 uur zitting St. Joseph's Spaar kas; de Spaarkas wordt waargenomen door de Heeren W. A. Kohlbeck en P. van Lis. Van 12 uur Bibliotheek. 8.15 Propaganda-avond voor nieuwe le den. Gezellen en Gehuwde Gezellen wor den in groote getale verwacht. De spre ker van dezen avond is de Centraal Prae- ses H. Drost. Verdere medewerking wordt verleend door de Tooneelclub en het Mu ziekgezelschap. Opening zaal 7.45 uur. Maandag Van 8.00—10.15 uur Bijeen komst voor de leden. 4 uur Districtsvergadering voor de Pre sidenten. 8.30 uur Districtsvergadering voor de Senioren. 8.30 uur Repetitie Tooneelclub „Adolf Kolping". Dinsdag: 8.45 uur Verplichte vergadering Afd. Gezellen. Spreker: den zeereerw. Pa ter E. v. d. Snoek O.F.M. Alle commissarissen present; aller op komst gewenscht. Woensdag: 8.15 uur Repetitie Liederta fel „Sebastian Sebafffer''. Men kome allen op tijd. Donderdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. 8.45 uur Recollectie-oefening voor de oud-retraitanten op de als kapel ingerichte bovenzaal. Allen present en op tijd. Vrijdag 8.30 uur Repetitie Muziekgezel schap ..Frans Schweitzer". Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 uur. 8.30 uur Kegelclub „De Poedelaars". Verdere mededeelingen: Zondag 11 en Maandag 12 October viering van ons 49ste Stichtingsfeest. Vanaf heden zijn Toe gangskaarten a 40 cent verkrijgbaar bij dén huismeester en de verder bekende adressen. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS" Cohort: Aeterne Pater. Zondag 4 uur ontspanning. 4.10 uur Aspirantenban. Maandag 7.30 uur Antonius-, Hubertus- en Arnoldusban. Dinsdag 7 uur Zaagclub. Woensdag 7.30 uur Martinus, Servatius en Pascalisban. Donderdag, 7 uur Postzegelclub. 8 uur Trommelen. 8 uur Esperanto. Zaterdag, 7 uur Bilblotheek. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht: Garenmarkt 36. Zondag 3.15 uur Missieclub Pater Ua- miaan voor afd. St. Petrus-parochie» 4.30 uur Missieclub Pater Damiaan >oor St. Joseph-parochie. 4.30 uur Aloysiusban. Maandag 7 uur K. J. C. Mis voor Kruis vaarders St. Jozef-parochie. 8.30 uur Tarcisius-ban. Dinsdag 8.15 uur: Groepbij eenkomst. Woensdag 7.15 uur Godfriedban. Donderdag, 8 uur: Trommelen. Vrijdag, 7.15 u. Lodewijkban 7.15 uur Don Boscoban. Zaterdag: 7 uur K.J.C.-Mis voor Kruis vaarders der St. Petrus-Parochie. 2.30 uur Sloyd. 5 uur Contributie betalen. Sparen. Jon ge wacht, 3-cents fonds. ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. (Nieuwe Rijn 52). Zondag: 9 uur morgengebed waarna de H. Mis. 10.15 uur bibliotheek. 6 uur Lof, ontspanning als gewoon. Woensdag: 4 uur Adspirantenban. 7 uur zangclub. 8.15 uur Ontspanning voor de twee oud ste afdeel ingen. Donderdag: 6 uur Antoniusban. 6 uur Aloysiusban. 8 uur St. Jorisban. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL". Zaterdag: 2.30 uur Muloclub. 24 uur Korfballen Oegstgeest, afd. jongeren. 46 uur korfballen Oegstgeest afd. ouderen. 6.30 uur reidansen MULO-meisjes. 7.309.00 uur cadetten. 8.309.00 uur contributie betalen. Zondag: 121 uur contributie betalen. 12.005.30 uur tenniswedstrijden van onze Graalclubs op de banen van het ten nispark Werninck. 56.30 uur zangclub. Maandag: 7 uur H. Mis. 7.30 uur Volkszang. 89.45 uur charitatief naaien, missie werken, naaien en reidansen in. 8.30 uur „Actief" damesafdeeling I. 7.308.30 uur zangkoorcongregatie Oegst geest. Dinsdag: 56 uur gym. kleuters Hee- rensingelschool. Dinsdag: 79 uur vrije clubs in hand werken en naaien. 89.45 uur Engelsch voor beginnenden en huisvlijt. 9.15 uur Dadenclub „Efficiency". Woensdag: 23 uur kruiskinderen. 8.009.30 uur naaien, handwerken, huisvlijt en reidansen I. 9.15 uur Dadenclub ,,'t Keerske". Donderdag: 8 uur debatingclub en reidansen II. 8,30 uur vioolclub. 9.30 uur Dadenclub „De Roode Graal". Vrijdag: 6.157.15 uur „Actief" meisjes- afdeeling I. 7.158.15 uur „Actief" meisjesafdeeling II 8.309.30 uur „Actief" damesafdeeling II. 8 uur tooneelclub 8.30 uur E.H.B.O.-cursus. Op de Vakschool zal er bij voldoende deelname een naai- en kookcursus begin nen. De leden, die aan deze cursus willen deelnemen, moeten zich hiervoor vóór a.s. Donderdag op het clubhuis hebben opge geven.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11