RADIO-PROGRAMMA'S WOENSDAG 16 SEPTEMBER 193b DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 DOOR DRIJFRIEM GEDOOD. In de papierfabriek, de Halve Maan aan de Noordzijde van het Kanaal te Apel doorn is gisteren de 50-jarige gehuwde ar beider J. ten Hove door onbekende oor zaak tusschen een draaischijf van een drijf riem en den muur bekneld geraakt. Hij moet vrijwel op slag dood zijn geweest. JONGETJE BEKNELD. Gistermiddag geraakte het 3-jarig zoon tje van den schipper Koenen, afkomstig uit Sneek, die met zijn schip op weg was naar Heerenveen, tusschen een staaldraad bekneld. Met ernstige inwendige verwon dingen en bloedende hoofdwonden is de kleine naar het ziekenhuis te Heerenveen vervoerd, waar onmiddellijk operatief moest worden ingegrepen. Voor het leven van het jongetje wordt het ergste gevreesd. ONGELUK OF MISDAAD? Een man. die in beschonken toestand verkeerde, kwam gisteravond te Amster dam een verlofzaak in de Binnen Dom- merstraat binnen en vroeg daar naar drank Deze werd hem geweigerd en toen hij de deur wilde uitgaan, viel hij plot seling neer. Tot ontsteltenis van den gene, die hem ophielp, had hij een groote wonde in zijn rug. veroorzaakt door een schroe vendraaier. Aanvankelijk rees de gedachte, dat men hem met het instrument had ge stoken. De politie die gewaarschuwd werd, stelde een onderzoek in. Verschillende per sonen werden gehoord. De man zelf, die naar het gasthuis is overgebracht waar hij is opgenomen, kon niet gehoord worden. Uit de afgelegde verklaringen bleek ech ter, dat hier ook van een ongeluk sprake kan zijn. Vermoedelijk heeft de man den schroevendraaier bij zich gehad en is in zijn dronkenschap daarop gevallen. Het onderzoek zal worden voortgezet met het hooren van het slachtoffer zelf. welks toe stand gisterenavond naar omstandigheden redelijk wel was. NA HET AUTOBUS-ONGELUK TE MEERKERK. Catastrophen-hulpdienst van het Roode Kruis te Utrecht. In verband met het autobus-ongeluk te Meerkerk, waarbij een groot aantal ge wonden heeft moeten wachten op het vervoer naar de ziekenhuizen zelfs op vrachtauto's heeft men ernstig gewonden vervoerd wenscht de afd. Utrecht van het Ned. Roode Kruis er nog eens algemee- ne bekendheid aan te geven, dat door haar reeds een jaar geleden is ingericht, in sa menwerking met de Rijksklinieken, ge meentelijken geneeskundigen dienst, brandweer-politie, een eerste hulpdienst bij groote ongelukken, welke dienst de beschikking heeft over zes ziekenauto's, doktoren, verpleegsters, gediplomeerde Roode Kruis-helpers, techisch hulpmate riaal, enz. Deze hulpploegen rukken met autobus sen uit en kunnen derhalve vrij snel, na dat een ongeval geschied is, ter plaatse zijn. De alarmeerin» gfvschie.1t .via het "tele foonnummer 12345, Utrecht. Voor alle groote rampen (trein- en auto bus-ongevallen, fabrieksrampen, enz.) in het geheele midden van ons land staat deze catastrophen-hulpdienst kosteloos ter beschikking, mits op aanvrage van een officieel persoon, gemeentebestuur, sta tionschef, politie, medicus, enz. Groote brand te Steenbergen. Het raadhuis gedeeltelijk verwoest. Te omstreeks middernacht is te Steen bergen een felle brand uitgebroken, waarbij het gemeentehuis gedeeltelijk in de asch is gelegd. Voorbijgangers, die het vuur ontdekten, waarschuwden onmiddellijk de politie, brandweer en den Burgemeester die allen spoedig ter plaatse verschenen. De brand nam reeds direct een geweldi gen omvang aan en spoedig sloegen de vlarrynen dan ook reeds door het dak heen. Ook een torentje, dat op het gemeentehuis stond, vatte vlam en stortte omlaag. De brandweer van Steenbergen was met al haar materiaal ter plaatse verschenen en tastte met zes stralen het vuur aan. De burgemeester van Steenbergen riep voorts nog de assistentie van de brandweren van Bergen op Zoom en Roosendaal in, die elk met een motorspuit verschenen. Daar het materiaal niet paste, konden deze echter niet dadelijk aan de blussching deelnemen, doch later werd met vereende krachten de strijd tegen het vuur aange bonden en om twee uur kon gezegd wor den, dat men den brand onder den knie had. Bij het uitbreken van den brand was men er nog in geslaagd het bevolkingsre gister alsmede een hoeveelheid geweren en patronen van den Bij zonderen Vrij willigen Landstorm in veiligheid te brengen. De waardevolle stukken lagen alle in een brandvrije kluis opgeborgen, zoodat deze wel behouden zullen zijn. Van het gebouw, dat uit de 16de eeuw dateert, en vroeger, toen Steenbergen nog een vesting was. als commandantshuis had gediend, brandde de bovenverdiepingen totaal uit, terwijl de raadszaal en de ove rige localiteiten en kantoorruimten groote waterschade opliepen. De schade moet ongeveer een halve ton bedragen. Zij wordt grootendeels door verzekering gedekt. De gemeente-secretarie zal voorloopig i ondergebracht worden in een oude tee- kenschool. DUBBELE ARBEIDERSWONING AFGEBRAND. Dinsdagnacht' heeft te Apeldoorn onder Beekbergen in de dubbele arbeiderswoning aan Malkenschoten 33, bewoond door de gezinnen Stender en Dijkman, een uitslaan de brand gewoed. De woning brandde na genoeg geheel uit. Een deel van den inven taris kon worden gered. De oorzaak van den brand is onbekend. De brandweer uit de buurtschap Een dracht verrichtte het blusschingswerk. Verzekering dekt de schade. DE ROOFOVERVAL TE GEISTEREN. Vier verdachten. Naar wij vernemen is het onderzoek in zake den indertijd te Geisteren gepleegden roofmoord, waarbij pastoor Litjens om het leven kwam, zoo ver gevorderd, dat als vermoedelijke daders worden beschouwd de gebroeders J. en W. J., zoons van „de Witte van Wansum" en verder de expedi teursknecht M. H.„ uit Venlo, en de ge wezen controleur van den nacht veilig heidsdienst te Venlo, zekere D. Alleen D. bevindt zich in hechtenis. De anderen zijn terzake van andere misdrijven - gedeti neerd. Mr. E. Daub te Venlo is belast met de verdediging .der vier verdachten. INSLUIPER GEARRESTEERD. Op de Nassaukade bij het Nassauplein te Amsterdam belden gistermiddag een man en een vrouw aan. Zij vroegen de bewoon ster van het eerste bovenhuis te spreken. De vrouw deed het woord en de man maakte van de gelegenheid gebruik om het huis binnen te gaan. Hij begaf zich, naar later bleek, naar de derde verdieping, waar van de bewoners niet thuis waren. De bu ren van de tweede étage hadden zijn aan wezigheid echter opgemerkt. Zij vertrouw den de zaak niet, temeer omdat de vrouw inmiddels was verdwenen. Zij waarschuw den de politie en toen deze kwam, was de DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1936. Hilversum n. 301 M. 8.00—9.15 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 2.00 Handwerkcursus. 3.003.45 Gramofoonplaten. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Orgelconcert. 6.45 CNV-Kwartiertje. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie over het houden van een aquarium. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten A. N. P. 8.15 Chr. Zang vereen. „Excelsior", so praan, tenor, Bach-orkest en orgel. 9.00 Boekbespreking. 9.30 Vervolg concert. 10.10 Berichten A. N. P. 10.1511.30 Gramofoonplaten. Schrift lezing. Hilversum 1, 1875 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Kovacs Lajos' orkest. lO.èOÓ Morgenwijding. Gramofoonplaten. 10.30 Cantor's Ensemble. 12.00 Omroeporkest. 2.00 Het Lyra-Trio. 2.45 Orgelconcert en zang. 3.30 Gramofoonplaten. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gramofonoplaten. 4.45 Voor de kinderen. 5.30 Kovacs Lajos' orkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Dansmuziek. 7.30 Gramofoonplaten. 7.40 „Twee eeuwen Engelsche kunst". 8.00 Berichten A. N. P. 8.10 Gramofoonplaten. 9.15 Radiotooneel. 9.45 Omroeporkest en solist. 11.00 Berichten A. N. P. 11.1012.00 Dansmuziek. Droitwich, 1500 M. 11.25 Orgelspel. 12.20 Het Trocadero Cinema-orkest. I.35 Jack Martin's orkest. 2.35 Het Norbert Wethmar-Trio. 3.20 Het Carlton Hotel-orkest. 5.05 Het „Harp"-Trio. 5.35 - Dansmuziek. 7.00 Dansmuziek. 7.35 Het BBC-Orkest en -koor, m. m. v. solisten. 9.00 Operetteconcert m. mi v. "het BBC- Theaterorkest, Revue-koor en solisten. 10.30 Korte Kerkdienst. 10.50 Viool en piano. II.3512.20 Dansmuziek. Radio Paris, 1648 M 11.20 Orkestconcert. 4.35 Zang. 5.20 Radiotooneel. 9.05 Nat. Orkest. 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert. Keulen, 456 M. 12.20 Militair concert. 1.35 Omroep-Amusementsorkest. 4.20 Populair concert. 5.45 Zang en piano. 6.50 Omroep-kleinorkest. 9.05 Opera-uitzending. M. m. v. het Om roeporkest, -koor en solisten. 10.5512.20 Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 meter: 12.50 Omroeporkest. 1.30 Salonorkest. 1.50—2.20 Gramofoonplaten. 5.20 Saionorkest. 6.50 en 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Symphonieconcert en zang. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 484 meter: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Salonorkest. I.302.20, 5.20, 6.35 en 7.35 Gramofoon platen. 8.20' 'Omroeporkest. 8.50 Cabaret. 9.35 Omroeporkest. 10.3011.20 Gramofoonplaten. Deutschlandsend er 1571 T. 8.30 Dansmuziek. 10.50 Fluit en piano. II.2012.20 Dansmuziek. Gem. Radio-Distributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Keulen. 3.45 Diversen. 10.05 Keulen. 11.20 Parijs R. 13.05 Brussel VI. 14.20 London R. 14.35 Keulen. 15.20 Droitwich. 16.20 Keulen. 17.20 Brussel VI. 18.35 Brussel Fr. 18.50 Keulen 2.20 Brussel Fr. 21.00 Droitwich. 22.00 Brussel Fr. 22.15 Brussel VI. 22.30 Brussel Fr. 22.50 Berlijn. 4e Programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 Parijs R. 10.35 London Reg. 11.25 Droitwich. 13.20 London Reg. 17.35 Droitwich. 18.20 Diversen. lff.50 London Reg. 19.20 Droitwich. 19.30 Sportpraatje door de heer J. G. A. Janssen. 20.00 Droitwich. 20.35 London Reg. Eerste Leidsche R.K.Begrafenisonderneming GEVESTIGD 1882 G. H. ECLEINHANS Pieter de la Courtstraat 22 TRANSPORT. - TELEFOON 1455 man spoorloos verdwenen. Hij kon echter het huis langs den gewonen weg niet heb ben, verlaten. De omtrek werd afgezet en op het dak werd een onderzoek ingesteld. Aanvankelijk leverde dit geen resultaat op, doch een agent, die reeds -23 huizen ver der was, hoorde lawaai op een zolder. Toen hij naar binnen ging, ontdekte hij een man, die zijn aanwezigheid niet kon ver klaren.. Het bleek inderdaad de gezochte te zijn en hij. werd overgebracht naar het bureau Spaarndammerstraat. Naar de vrouw wordt door de politie gezocht. DE „SIRENES" TWAALF VOET ZEEWAARTS. In de positie van het bij Callantsoog ge strande ss. „Sirenes" is ondanks het on gunstige weer gisteren nog verbetering gekomen. Het is 12 voet zeewaarts ge haald, waardoor de voorsteven, die lek is gebleken te zijn, niet meer geheel vast zit in den strekdam. Met vier sleepbooten wordt het bergingswerk thans voortgezet. De maatschappij vertrouwt nog steeds, dat zij het schip deze week vlot zal hebben. GEMENGDE BERICHTEN Ernstig verkeersongeluk te Den Haag, Twee bejaarde voetgangers overreden en gedood. Gisteravond omstreeks acht uur is een ernstig verkeersongeluk gebeurd op den Loosduinschen weg, voor den ingang van het gebouw der gemeentereiniging te Den Haag. Door tot nog toe onopgehelderde oor zaak is een auto, bestuurd door den heer P. S., uit Bloemendaal, daar ter plaatse tegen een 69-jarigen voetganger, die ver gezeld was van een 67-jarige dame, aan gereden. Het waren de heer C. J. J. B. en mevr. de weduwe J. van der B., beiden in Den Haag woonachtig. De gevolgen van deze aanrijding waren zeer ernstig. De man werd zoodanig ver wond, dat hij op slag dood was. Zijn lijk werd door den geneeskundige:» dienst over gebracht naar het ziekenhuis aan den Zuid- wal. Ook de vrouw werd zwaar gekwetst. In zorgwekkenden toestand bracht men haar naar het ziekenhuis aan het Westeinde, doch bij aankomst bleek zij reeds over leden. De auto bekwam geen noemenswaardige schade. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van dit droevig ongeval. Nader vernemen wij, dat de oorzaak vermoedelijk moet worden gezocht in wei felend oversteken door de voetgangers. De bestuurder van de auto, S. uit Bloe mendaal, is chauffeur van beroep. Aange nomen moet worden, dat hij een goed rijder is. BLINDE MAN OVERREDEN EN GEDOOD Gisteravond is op den Stationsweg na bij de Pont te Velsen een 70-jarige, blinde man, verpleegde in het Oude Mannenhuis, terwijl hij door ëen "jongen over den straat weg werd geleid, door een vraohtauto overreden. De man werd met ernstige kneu zingen naar het Anthoniusziekenhuis over gebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. JONGEN ONDER LORRIE GERAAKT EN GEDOOD. Gistermiddag geraakte de 15-jarige W. Bolt, wonende in Appingedam, door tot nu toe onbekende oorzaak te Juk werd onder een lorrie met tractor, geladen met leem, voor de steenfabriek te Jukwerd. Nadat de eerste hulp was verleend, werd de jongen met ernstige hoofdwonden en in wendige kneuzingen naar het academisch ziekenhuis te Groningen vervoerd, waar hij is overleden. FIETSRIJDSTER DOOR VRACHTAUTO AANGEREDEN. Zwaar gewond naar het ziekenhuis gebracht. Gisternamiddag omstreeks half 5 had op den Bredasohenweg te Tilburg een ernstig verkeersongeval plaats. De ongeveer 16-ja rige mej. S. aldaar, die per fiets in de rich ting Breda reed, verloor op een gegeven moment de macht over haar stuur, vermoe delijk, doordat ze te veel pakjes in een der armen droeg. Het meisje verloor het even wicht en viel op den weg vlak voor de wielen van een haar achterop rijdende vrachtauto. De chauffeur remde - nog uit alle macht, doch een aanrijding was niet meer te voorkomen. De zware wagen ging over het meisje heen. Met een zware hersenschudding en een sdhedelbasisfractuur moest het slachtoffer per auto van den G.G. en G.D. naar het zie kenhuis worden overgebracht. Haar toe stand is zeer ernstig. Den autobestuurder treft geen schuld. FEUILLETON ZIJN LAATSTE AVONTUUR Humoristische Roman van JOH. BRAND. (Nadruk verboden). 28) Voordat Kestenberg nog tot bezinning was gekomen en de omstanders van zijn onschuld aan dit intermezzo had over tuigd, was Emil reeds uit het gezicht ver dwenen Kestenberg was buiten zichzelf van woe de. Wat bate het hem5 nu, dat de politie in zijn onmiddellijke nabijheid stond? Om die menschen te alarmeeren, zou een uit voerige explicatie noodzakelijk zijn en dan was de vluchteling intusschen natuurlijk reeds lang verdwenen. Hij zou de achter volging dus zelf op zich moeten nemen. Zonder een oogenblik te aarzelen, baande hij zich een weg door de menigte, zich niets aantrekkend van de tallooze ver- wenschingen en stompen, welke hij daarbij opliep. Lorenz liep zoo snel hij kon achter hem aan. Eindelijk had Kestenberg het plein voor de poort bereikt. Van Emil ech ter was geen spoor meer te ontdekken. Deze laatste had zich, een plotselinge ingeving volgend, om den hoek van de schutting uit de voeten gemaakt en lag nu, weliswaar geheel buiten adem, maar ver borgen voor nieuwsgierige blikken op den vloer van een onbeheerd staande auto. Daar buiten lag de hem vijandig gezinde wereld. En daar, vanwaar het gegons van honderden stemmen tot hem doordrong, stond nu zeker ook de brave Kestenberg, die hem tevergeefs zou zoeken. Adieu, Kestenberg! Adieu, vriend Lorenz! Emil zullen jullie zoo gauw niet meer terugzien! Plotseling werd hij echter in zijn, van leedvermaak doortrokken overpeinzingen gestoord. Haastige voetstappen kwamen nader. Nu was het weer stil. Wat was dat? Emil opende zachtjes het portier van de auto en gluurde door den smallen kier. Slechts op eenige passen afstand stond een geheel met modder bedekte man, wien het haar slordig langs de slapen fladderde. Vriend of vijand? dacht Emil Voor alle ze kerheid zou hij goed doen zich gereed te houden om zijn zoo moeilijk verkregen vrij heid te verdedigen. De man leek hem ove rigens nogal verdacht. Waarom keuk hij zoo angstig om zich heen? Waarom zag hij er zoo verwaarloosd uit? Toen de man echter haastig op de auto toetrad, kwam Emil tot de conclusie, dat dit geen vijand kon zijn, maar een lotgenoot, misschien zelfs wel een redder. Hij hield zich dood stil tot de ander den wagen had bereikt en haastig het portier opende. Toen hief Emil voorzichtig het hoofd op. De ander deinsde verschrikt achteruit en bleef de onverwach te verschijning verbaasd aanstaren. Emil grijnsde. Hij was reeds weer gerust gesteld. Als dat geen linke jongen was, dan kon hij zich met zijn menschenkennis wel laten begraven. Dat zag je toch op het eer ste gezicht! HaTlo, collega! groette Emil joviaal. Wees maar niet bang! Emil zal je niet op eten! Zeer vriendelijk, antwoordde Rolf, eenigszins onzeker, want hij begreep nog steeds niet, wat hij van deze plotselinge verschijning moest denken. Jij moet zeker de beenen nemen wat? informeerde Emil met een begrijpend knikje. Hij nam Rolf's hand en drukte die ka meraadschappelijk, hem daarbij naast zich in de auto trekkend Jij lijkt me een handige jongen. Dat heb je aardig voor elkaar gebokst; in plaats van te loopen er met een benzine- kist vandoor te gaan. Maar nu een beetje vlug! Mij wordt het ook wat al te heet on der de voeten. Rolf draaide het contactsleutelje om en drukte op den starter. Alles voor elkaar? vroeg Emil, be wonderend. Prachtig! Je hebt het machien tje vooruit zeker al even bekeken, niet? Doe ik altijd, antwoordde Rolf, die zich nu ook tot een wat gemoedelijker toon liet verleiden, lichtelijk geamuseerd. De tijd ontbrak hem op dit oogenblik van zijn onbekenden passagier een nadere explicatie van diens aanwezigheid te eischen. Hij trapte de koppeling in. Rij je mee? Ach, jij dacht zeker in je jeugdige on schuld, dat ik hier bleef om viooltjes te plukken tot de politie komt om me te waar schuwen. Nee, broeder. Als ik zelf zoo'n karretje koetsieren kon, was ik er allang tusschenuit geweest. Ro!f reed zoo snel mogelijk weg. Zoo had dan het noodlot den echten en den pseudo graaf Godau tezamen gebracht. In de beste verstandhouding namen zij de vlucht, zonder dat de een ook maar iets van den ander wist. Toen zij voorbij den ingang reden, zag Emil den wanhopigen Kestenberg daar nog steeds zoeken. Hij kon den lust niet weerstaan voor het laatst van zijn triomf te genieten en toen zij den radeloozen man passeerden, verhief hij zich van zijn- plaats, boog zich uit het half opengescho ven portierraampje en nam met een iro- nische buiging zijn hoed af. Kestenberg ontdekte hem. Woedend dreigde hij den vluchteling met de vuist. Het was hem onmogelijk hem te voet te achterhalen. De afstand tusschen hen werd steeds grooter en een andere auto was helaas niet te zien. Doch plotseling ging Kestenberg een red dende gedachte door het hoofd. Het num mer! Op het laatste moment, juist vóórdat de auto om den hoek verdween, kon hij het nog ontcijferen. I.A. 6792, mompelde hij voor zich heen en terwijl hij het nummer nog ette lijke malen bij zichzelf herhaalde, rende hij naar den politiepost, welke zich naast den ingang van de baan bevond. Lorenz, die zich nog steeds als een drenkeling aan hem vastklampte, meende, dat Kestenberg, die wezenloos voor zich uitstarend, steeds maar in zichzelf sprak, plotseling krank zinnig was geworden. Maar daar hij vrees de in deze, hem beklemmende omgeving alleen achter te zullen blijven, liep hij hem, zoo gauw zijn korte beentjes hem dragen konden, achterna. Kestenberg stormde den politiepost bin nen. Een misdadiger gevlucht.schreeuw de hij. geheel buiten adem. Autodiefstal, onmiddellijk andere posten waarschuwen! Wat is er eigenlijk aan de hand? vroeg de dienstdoende brigadier, die ach ter een klein schrijfbureau troonde. U moet u duidelijker uitdrukken, wanneer u althans wilt, dat ik proces-verbaal op maak en de noodige maatregelen tref. Maar man! jammerde Kestenberg, Ials je met al die complimenten begint, is de kerel verdwenen voor we hem kunnen grijpen! Luister nu toch een naar me! U verdoet uw tijd, meende de briga dier. Inplaats van er zoo om heen te draaien, doet u verstandiger mij nu eens kalm en precies te vertellen, waar het eigenlijk om gaat! Nu goed dan, antwoordde Kestenberg, zijn hand op het hart drukkend, als om dit te kalmeeren Doch reeds barstte hij weer in onsamenhangende zinnen uit: Een kapitein van Köpenick een Domela ik heb hem bij de rennen her kend zoo'n brutale vlegel een ge- me'ene afzetter ik heb hem zoowaar al in m'n handen gehad nee, dat mij zóó iets moest overkomen! Maar dat is de schuld van dien idioten burgemeester waar zit die man nu eigenlijk nou, ook al goed, we zullen het zonder hem ook wel klaar spelen, nietwaar brigadier? Natuurlijk! kalmeerde de onverstoor bare politieman. Gaat u maar door Wat wilt u dan nog allemaal weten? Ik heb u toch alles verteld. Nu heeft hij nog een auto gestolen ookzoo'n gauw dief.. mij zoo maar brutaalweg uit te lachen! Maar daar zal-ie voor boeten! Le venslange gevangenisstraf moet hij heb ben, minstens..! Zijn stem liet hem in den steek. Er kwam nog slechts een heesch geluid uit zijn keel Weet u misschien het nummer van de auto? Natuurlijk weet ik datI.A. 6792. Ach, meneer de brigadier, op m'n knieën smeek ik u: laat u dien kerel toch niet ont komen! (Wordt vervolgd

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9