WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER DROOG WEER. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige meest Oostelijke wind, nevelig tot licht of halfbewolkt, droog behoudens dauw, iets warmer over dag. Laagste barometerst.: 778.7 te Sarna. Laagste barometerst.: 750.8 te Reykjavik. De hooge druk is vooral over Scandina vië en omgeving sterk in beteekenis toege nomen en een 775 kern beslaat thans het grootste gedeelte van Zweden en Noor wegen en reikt zelfs over de Noordzee naar Schotland. In de kern van dit hoogedruk- gebied zijn de temperaturen weer iets la ger geworden. Het weer is er rustig met onbewolkten of licht bewolkten hemel. Ook over Duitschland, de Britsche Eilan den, ons land en Noord-Frankrijk heerscht nog hoogedruk-weer. Over Duitschland is het meest licht bewolkt. In ons land was het hedenmorgen mistig, terwijl het over de Britsche Eilanden zwaar bewolkt is. Over Zuid-Frankrijk en Zwitserland ligt een vlakke lage druk, welke regen over de Alpen brengt. De depressie in het Wes ten veroorzaakte gisteren dalingen over IJsland, welke thans door ferme stijgin gen worden gevolgd. Er waait daar een Zuiderstorm, welke vrij hooge temperatuur brengt. De weersvooruitzichten ten onzent zijn gunstig. Bij Oostelijke winden is des ochtends nevel, later lichte bewolking te wachten. De regenkansen zijn klein, ter wijl overdag een kleine temperatuurstij ging mag worden verwacht. LUCHTTEMPERATUUR. 17.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. Van Woensdagnamiddag 7.45 uur tot Donderdagmorgen 6.07 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Do Donderdag 17 September voorm. 4.18 en nam. 4.33 uur WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl": 16 gr. C. EEN PRINS BERNHARDBRUG TE BLOEMEND AAL. De burgemeester van Bloemendaal heeft den leden van den gemeenteraad medege deeld, dat de werkzaamheden aan de brug in den Brouwerskolkweg nabij den water toren thans zoover gevorderd zijn, dat Don derdag tot openstelling voor het verkeer kan worden overgegaan. Daar op dien dag een raadsvergadering wordt gehouden, heeft de burgemeester de leden uitgenoo- digd het begin van deze vergadering bij de brug te houden. Voorts stelt hij namens B. en W. voor deze brug Prins Bernhard- brug te noemen; in de verdere vergade ring zal een voorstel worden gedaan aan de brug beeldhouwwerk te laten aanbren gen, teneinde hierdoor eenerzijds den naam te memoreeren, anderzijds een werkeloos beeldhouwer arbeid te geven. HET KINDERDéFILé IN DE APOLLO- LAAN TE AMSTERDAM. De regelingscommissie voor de Amster- damsche kinderhulde op Donderdag a.s. deelt mede, dat 125 vereenigingen, scholen en organisaties met 20.000 kinderen ver wacht worden in de Apollolaan. De Koninklijke stoet, om halfdrie ko mende uit de Breitnerstraat, zal namens het Centraal Comité en den Amsterdam- schen Oranje Jeugdbond ontvangen wor den. Tevens zullen hier opgesteld staan het bestuur en de vaandels van alle Amster- damsche afdeelingen van het Nederland- sche Padvindstersgilde. Nadat het Wilhelmus is gespeeld, rijdt de vorstelijke stoet onder een 200-tal eere- bogen tusschen de opgestelde kinderen door. Recht tegenover den ingang van het Mi- nervaterrein zullen 6000 kinderen van het R.-K. Amsterdamsch kinderkoor, onder lei ding van den heer Schwirts, een tweetal liederen ten gehoore brengen. De Koninklijke Familie vervolgt dan haar weg langs de kinderen die verderop zijn opgesteld, waarna aan het einde van de Apollolaan de Koninklijke Familie nog het „Wien Neerlands bloed" wordt toege zongen. DE INTOCHT IN APELDOORN. Prinses Juliana en Prins Bernhard zul len zich Zaterdag naar Het Loo begeven. Het centrale comité uit de plaatselijke Oranjevereenigingen te Apeldoorn heeft uitgebreide maatregelen getroffen voor een luisterrijke intocht. De winkeliers zijn sa mengekomen en hebben besloten voor deze gelegenheid hun straten fraai te laten ver sieren. Veelvuldig zullen groote eerebogen worden geplaats. De Loolaan, die zich daar bijzonder goed voor leent, zal buitengewoon mooi worden versierd. H. M. de Koningin, prinses Armgard en prins Aschwin, zullen Zaterdag eveneens op het Loo arriveeren. De vorstelijke ver loofden zullen voor enkele dagen op het De wereld in vogelvlucht Er is thans weer een periode van stilte in Spanje. Is het een stilte, welke aan een nieuwen storm voorafgaat? Misschien wel, want na de successen in het Noorden, lijkt het niet waarschijnlijk, dat de nationalis ten thans de handen in den schoot zullen leggen. De aandacht wordt nu geconcen treerd op Bilbao, waarvan men verwacht, dat het zich zonder veel strijd zal overge ven, ondanks de reeds eerder geuite bewe ring, dat de roode bezetting zich tot het uiterste zal verdedigen. Daarna komt waarschijnlijk Madrid aan de beurt. De nationalisten volgen thans een vrij kalme maar niettemin doelmatige tactiek. Zij la ten den rooden verdedigers den tijd om het onderling oneens te worden en laten hun de gelegenheid om te ontsnappen, van welke gelegenheid zij dan maar gebruik maken, liever dan in een bloedig gevecht om te komen. Hier blijkt het voordeel van goede discipline boven onordelijk enthou- Is er uit Spanje weinig nieuws te mel den, van de rest van de wereld is zoo mo gelijk nog minder te vertellen. De Griek- sche oud-president Zaimis is vannacht in een ziekenhuis te Weenen overleden en dit bericht verplaatst ons weer even naar de gebeurtenissen, welke tot diens aftre den hebben geleid, n.l. de terugkeer van den Griekschen Koning. Nog maar kort geleden was Griekenland een republiek. Daarna werd het een constitutioneele mo narchie en thans is er een soort monar chale dictatuur. Wij leven snel. WIELRENNEN DE RONDE VAN WOUW. Valpartijen aan de finish. Gisteren is onder enorme belangstelling de ronde van Wouw gereden, welke zich gekenmerkt heeft door een zeer zeldzaam voorkomend onregelmatig slot. Eeri paar honderd meter voor de finish kon men al zien aankomen, dat het een sensationeel slot zou worden, wijl een groote groep renners tegelijk het eindpunt naderde. Het eindresultaat bracht echter nog meer sensatie en honderd meter voor de eind streep kregen de toeschouwers al een voor proefje van wat komen zou. Hier kwam Braspenninx Jr. in botsing met Stuyts, waardoor eerstgenoemde zoodanig kwam te vallen, dat hij zijn schouderblad brak en per auto naar zijn woning moest worden vervoerd. Maar de groote chaos zou even later ko men. Op geen tien meter van de finish, waar de renners een bocht moesten maken, kwamen opnieuw enkele deelnemers ten val. Aangezien hier juist een heel peleton bij een reed, was het gevolg, dat wel dertig renners op elkaar in reden en tegen den grond gingen. Eenige toeschouwers hadden de tegenwoordigheid van geest een tweede peloton, dat er aan kwam stuiven, te waar schuwen, waardoor nog erger werd voor komen. Onder de gevallen renners bevond zich ook de vrij bekende renner Van Am sterdam, die al vallende als eerste over de eindstreep ging, ondanks het feit, dat hij door eenige Belgen achteruit getrokken werd, waardoor hij tegen den grond sloeg en zijn sleutelbeen brak. Het resultaat van den strijd was tenslot te, dat 'n dertigtal renners tegelijk aan kwamen, zoodat de eindstand bij loting werd opgemaakt. Deze was als volgt: 1. Michielsen (België); 2. De Meyer (Bel gië); 5. Schillemans (België); 6. Weemaes gië); 5. Schillemans (Berlgië); 6. Weemaes (België); 7. A. v. Amsterdam (Nederland); 8. Gommers (Nederland); 9. v. Hassel (Bel gië); 10. G. v. d. Ruit; 11. A. Stuyts (Ned.); 12. Buyk (Ned.); 13. v. d. Baan (Ned.); 14. Mötke (Ned.); 15. v. d. Dries (België). Loo him intrek nemen. Tijdens hun ver blijf zullen zij ook een rijtoer door Apel doorn maken om de versieringen en illumi naties in de verschillende wijken in oogen- schouw te nemen. EEN HUWELIJKSGESCHENK UIT INDIE Aneta meldt uit Batavia: Onder leiding van het lid van den Raad van Ned-Indië, den heer C. van den Bus- sche, is een comité in oprichting, hetwelk zich ten doel stelt een geschenk namens Ned.-Indië aan te bieden aan H. K. H. Prin ses Juliana en Z. H. Prins von Lippe Bie- sterfeld ter gelegenheid van het aanstaande huwelijk. HET BEZOEK VAN DE KONINKLIJKE FAMILIE AAN DE HOOFDSTAD. De K. R. O reportagewagen achter den stoet. De K. R. O. zal een ooggetuige-verslag geven van het binnenkomen in de hoofd stad van de koninklijke familie. Toestem ming werd gevraagd en verkregen om van de grens van de stad tot aan het palies op den Dam achter den stoet te rijden met den K. R. O.-reportagewagen, waarin zich een kortegolfzender bevindt. Door middel van dezen zender is het doorgeven van een verslag tijdens den rit verzekerd. Van de verdere gebeurtenissen op den Dam zal de K. R. O. eveneens een verslag geven van uit een vasten radiopost, opgesteld in een der gebouwen aan den Dam. De Groote Leidsche Missie-TentoonsteJling De ALMA komt! Dat is het Leidsche Missiefeest der Ka tholieken! Bij de ALMA behoort natuurlijk een Lo terij. Omdat naast gebed ook het offer voor de Missie niet mag en kan ontbreken. Hoort nu, hoe wij getracht hebben in on dergeschiktheid aan het groote Missiedoel toch ook DE BELANGEN DER LOTEN- KOOPERS te verzorgen: Aan prutsprijzen hebben de menschen in dezen tijd niets; daarom hebben wij deze loterij zoo georganiseerd dat de voornaam ste winnaars zelf hun prijs zullen kunnen bepalen in den ruimsten zin van het woord. De vier hoofdprijzen bestaan uit voorwer pen, door de winnaars zelf uit te kiezen en elk van die vier hoofdprijzen heeft een waarde van honderd gulden. Een huismoeder kan dus voor zoo'n prijs haar gezin laten voorzien b.v. van vleesch voor zoo'n gedeelte van een jaar als er voor honderd gulden aan waarde van vleesch noodig is. Men kan natuurlijk ook andere voorwer pen kiezen, b.v. een ameublement, zilver- gerei e.d. Hoort ook, hoe wij pogen de belangen van den Middenstand te behartigen. De winnaars van die hoofdprijzen mogen zelf den leveranciers van de door hen ge kozen voorwerpen aanwijzen, mits deze maar is een georganiseerde R.K. Midden stander. Daaruit volgt voor de Katholieke zaken- menschen in Leiden en Omgeving, dat zij bij medewerking om het aantal loten voor al onder hun clienten te brengen, zij zor gen, dat hun kans op een mooie leverantie straks des te grooter is. Moge deze zorg zoowel voor lotenkoo- pers als voor zakenmenschen ten goede komen aan een zeer ruimen verkoop ten bate van de Missie. De Loterij Commissie. MORGEN DE VEBO-TENTOONSTELLING. Een dag van beteekenis op Vee-en Zuivelgebied Wat de VEBO is en wat zij beoogt, be hoeven we hier eigenlijk niet meer te me moreeren. De laatste maanden zijn her haaldelijk in onze courant publicaties ge daan over deze vee- en zuiveltentoonstel- long, welke gezien de zeer bijzondere voorbereiding en de unieke deelname in alle opzichten belooft te slagen. De Vereeniging voor het houden van ten toonstellingen in het algemeen en in het bijzonder van vee, paarden, zuivel en bodemproducten, heeft niet alleen belang hebbenden uit Leiden en omgeving, maar uit geheel het land weten warm te maken voor den grooten tentoonstellingsdag, welke morgen op de Leidsche veemarkt zal plaats hebben. Men zal op dezen dag kunnen zien een veetentoonstelling, een kaastentoonstelling, een kaasdag en kaasbereiding, hygiënische melkwinning, er zal een veebeoordeelings- wedstrijd zijn en tot slot een hippisch feest op het Schuttersveld worden gehouden. De veetentoonstelling: niet minder dan 954 inzendingen koeien, varkens, schapen en geiten, geregistreerd fokvee en onge registreerd vee, slacht- en handelsvee. De beste dierenbezitters schreven in. De kaastentoonstelling: zestig inzendin gen van Leidsche- en Goudsche kaas van bekende en onbekende kaasfabrikan/ten. De wetenschap, dat men een product eerst moet kennen voordat het gekocht wil worden, bracht menigen kaasmaker, die nimmer iets van tentoonstellingen wilde weten, ertoe thans mee te doen. De kaasdag: Het doel van den kaasdag: de goede en slechte eigenschappen van kaas naar voren te brengen en daardoor tot ver betering van het product te komen, wordt door ieder belanghebbende thans wel dui delijk ingeizen. Vandaar de groote deel name. Te 12 uur zal op de bovenverdieping van het zuivelgebouw op marktterrein door ir. W. J. Huisman, rijkszuivelconsulent voor Zuid-Holland te Gouda, een bespreking worden gehouden over de ingezonden kaas en de bereiding hiervan. Des morgens te 10 uur zal in dit zuivel gebouw de bereiding plaats hebben van Goudsche kaas door meisjes van de boer derij onder leiding van mej. van der Linde, assistente van den rijkszuivelconsulent. Te 11 uur volgt op dezelfde wijze de be reiding van Leidsche kaas. Voorts zal er, evenals het vorig jaar, een wedstrijd in het vee beoordeelen plaats héb ben, waaraan door verschillende landbouw scholen en landbouwcursussen zal worden deelgenomen. Groot Ruiterfeest: Des middags te 2 uur zal op het Schuttersveld het groote ruiter feest plaats hebben, waaraan deelnemen de Zuid-Holl. Jachtver., de rijver. „Konin gin Emma" te Wassenaar, wachtmeesters R.K. STAATSPARTIJ. MORGEN komt de afd. Leiden der R.K. Staatspartij bijeen, om 8.15, in foyer van den Burcht. Wij vertrouwen, dat velen belangstelling voor deze vergadering zullen toonen. van het 6e Rog. Veld Art., Rudi Varekamp, Wolf Rijsdijk, Hans Gunning, leden van de Ponnyclub te Oegstgeest en twee leerlingen van den heer Lyse te Overveen. Aan het groot springconcours zullen o.m. deelnemen de heer D. Pasman en mej. Pauptit, twee bekenden op internationaal gebied. Het hippisch feest is vol afwisseling, zoo dat we zeker een bezoek mogen aanraden. O.m. zal er fraai voltige-nummer door een 12- en 15-jarige worden uitgevoerd, als mede carousselrijden voor tilbury. De opening: De tentoonstellingsdag zal des morgens te 9.15 uur in „Amicitia" wor den geopend door den burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen. Te half tien hebben bezoekers toegang tot het tentoonstellingsterrein. VEREENIGING „KATHOLIEK LEIDEN". Een Katholieke agenda. Door de vereeniging „Katholiek Leiden" is aan de besturen der R.K. Vereenigingen de volgende circulaire gezonden: Zooals u wellicht bekend zal zyn, heeft bovengenoemde vereeniging reeds gerui- men tijd een Katholieke agenda. Voor deze katholieke agenda vragen wij uw zeer gewaardeerde aandacht. Het komt meermalen voor, dat meerdere organisaties op denzelfden avond een leden vergadering uitschrijven, waardoor geen een der uitgeschreven vergaderingen goed bezet is, wat dus zeer nadeelig is voor de te behandelen onderwerpen (nog buiten beschouwing gelaten, tijd, moeite en finan ciën). Hoort men achteraf dat de een of andere organisatie ook ledenvergadering had, dan zegt men: „Als ik dat van te voren had geweten, dan had ik mijn vergadering wel later uitgeschreven". Dit kan men voorkomen, als men tijdens of vóór uwe bestuursvergadering, even wil informeeren bij den heer H. Lombert, Sta tionsweg 8a, tel. no. 3518 of de door u ge- wenschte avond vrij is. Genoemde heer zal u zeer gaarne alle gewenschte inlichtingen verstrekken. Gaarne willen wij hieraan toevoegen een opwekking om deze poging van „Katholiek Leiden" te doen slagen door aller mede werking. DR. J. G. DE LINT. t Gisteren is te 's Gravenhage overleden dr. J. G. de Lint, een zeer bekende per soonlijkheid in medische kringen en di recteur van het instituut voor de geschie denis der geneeskunst. Dr. de Lint werd 25 Maart 1867 te Prin- cenhage geboren en doorliep in Breda de Hoogere Burgerschool en bezocht ver volgens nog eenige jaren het Dordtsche Gymnasium. In September 1887 werd hij aan de Am- sterdamsche Universiteit ingeschreven als student in de wis- en natuurkunde, doch na ruim een jaar ging hij over tot de me dische studie aan de Amsterdamsche uni versiteit. O.a. was hij daar voorzitter van het Roode Kruis en in die functie deed hij veel voor de transport- en zuurstofcolonne. Den 19den Januari 1835 werd hij tot arts bevorderd. Nog in hetzelfde jaar ves tigde hij zich als arts te Gorinchem, waar hij tot 1924 de geneeskundige practijk uit oefende. "Door aanneming van de wet-Limburg werd het hem mogelijk, te promoveeren, hetgeen geschiedde te Leiden den 20sten Juni 1918 op een proefschrift getiteld: „Geneeskundige volksprenten in de Ne derlanden". Zijn promotor was prof. Van Leersum. In Januari 1924 werd hy be noemd tot privaat-docent in de geschie denis der geneeskunde aan de Leidsche Universiteit, welk ambt hij aanvaardde den 12den Maart 1924 met een rede over: „De herleving van de geschiedenis der geneeskunde." De belangstelling van dr. de Lint ging in bijzondere mate uit naar het terrein der historie en met groote toewijding heeft hij zich gegeven aan de studie van de ge schiedenis der geneeskunst. In 1931 verscheen van hem een Neder- catalogus van de tentoonstelling, welke toen in Januari bij de herdenking van Ve- salius in het Botanisch Laboratorium te Leiden werd gehouden. In 1925 verscheen van zijn hand het eerste deel van zijn „Atlas van de Geschiedenis der Genees kunde", handelende over de ontleedkunde. In 1931 verscheen van he meen Neder- landsche bewerking van een hoek van Tigirit: „Encyclopaedisch overzicht van de geschiedenis der geneeskunde". Hij richtte een college in voor deze en cyclopaedic, dat gevolgd kan worden door candidaten in de medicijnen. Voorts schreef hij biografieën over Ve- salius, Boerhaave, Van Deventer, enz. Verder bracht hij het Instituut voor Ge neeskunde tot stand. Verschillende ten toonstellingen werden door dr. de Lint gehouden o.a. een in 1925 bij het 350-jarig bestaan van de Leidsche Alma Mater. Schitterend waren de tentoonstellingen, welke gehouden werden bij gelegenheid van het internationale congres voor mili taire geneeskunde en van het oogheelkun dige congres, beide in Den Haag. Dr. de Lint was verder medeoprichter AGENDA LEIDEN. Donderdag, R. K. Reelasseeringsvereeniging afd. Leiden, zitting gebouw St. Vin- centius-Vereeniging, Hooglandsche Kerkgracht 32, 89 uur. Donderdag. Vergadering R.K. Staatspartij afd. Leiden. Foyer van den Burcht, 8.15 uur. Vrijdag, R.K. Metaalbewerkersbond, afd. Leiden, ledenvergadering R.K. Volksbond, 8 uur. Maandag. Ledenvergadering „St. Raphael", Bondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Sept, a.s. waarge nomen door de apotheken: M. Boek wijt, Vischmarkt 4, Telef. 552 en J. Doedens, Wilhelminaperk 8, Oegstgeest, tel. 274. VOORNAAMSTE NIEUWS BUITENLAND. Volgens generaal Mola zou Madrid niet geheel omsingeld worden. Zal Bilbao zich overgeven? (2de blad). De bewapening van Amerika zal wor den uitgebreid. (2de blad.) BINNENLAND. De millioenennota. (2de blad). Huldigingen van het vorstelijk verloofd Paar. (1ste blad). Te Den Haag zijn gisteren twee perso nen aangereden en gedood. (Gem. Berich ten, 3de blad). Vier verdachten in zake den roofmoord op den pastoor te Geisteren. (Gem. Ber., 3de blad). Het gemeenhuis te Steenbergen gedeel telijk door brand verwoest. (Gem. Ber., 3de blad). Moordaanslag te Nijmegen. (1ste blad). LEIDEN. Te Den Haag overleed dr. J. G. de Lint, privaat-docent aan de Leidsche Universi teit. (1ste blad). en ondervoorzitter van de Association in ternationale d'histoire de la ipédecine. Dr. de Lint was officier vj>* Oranje Nas sau en drager van het Kruis van Verdien ste van het Roode Kruis van Oostenrijk en Spanje en de Witte Ster van Polen. Morgen wordt het stoffelijk overschot van dr. de Lint van Den Haag overge bracht naar Herwijnen, waar het Vrijdag a.s. ter aarde zal worden besteld. De drukte op Prinsjesdag. Met de N.Z.H.T.M. zijn gisteren van Kat wijk, Noordwijk, Leiden en tusschen gele gen plaatsen naar den Haag vervoerd 37.909 personen, waaronder de houders van abon nementen niet zijn begrepen. Het vorig jaar was dit aantal 24.919. Aan het spoorwegstation alhier zijn voor den Haag gisteren afgegeven omstreeks 2950 plaatsbewijzen. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschr ij vingen: 6803 C. van der Plas, Katwijk a. Zee, Ligusterstraat 29, timmer- en metselzaak. E.: C. van der Plas, Katwijk. 6804. J. van der Plas, Katwijk a. Zee, Jan Tooropstraat 40, timmer- en metselzaak. E.: J. van der Plas, Katwijk. 6805. Zuid-Holl. Drukwerkcentrale (B.P.) Sassenheim, Hoofdstraat 280, handel in drukwerk. Venn.: J. M. Zwaanenburg, Sas senheim en H. van Drunen, Hillegom. Wijzigingen: 413. N.V. Eerste Leid sche Maatschappij van Grondbezit, Leiden, Jan van Houtkade 26. Verhuren of verkoo- pen van huizen. Overl.: Pres. Comm. M. G. Bon, Leiden. 121. N.V. Stoomfabriek van Verduur zaamde Levensmiddelen „De Ster", voor heen N. Wouterlood P.Jzn. N. Comm.: W. Ph. J. Hellebrekers, Rotterdam. 4000. Rotterdamsch Koffiehuis, Leiden, Stationsweg 51, Cafébedrijf. N. Gevolm.: A. van Ingen, Leiden. Opheffing. 5704. Gebroeders van der Plas, Katwijk a. Zee, Ligusterstraat 29. Timmer- en metselaarszaak. Hedenochtend te half zeven is C.G.W. met 40 werkloozen per fiets vertrokken naar Hilversum om aldaar de A.V.R.O. en N.C.R.V. studio te bezoeken. In Utrecht werd allen een kop koffie aangeboden door de Leidsche Studenten afd. voetbal. Om 8 uur hedenavond worden ze terug verwacht aan de Wilhelminabrug. Met het Chr. Harmoniecorps en de rest C.G.W. leden met vlag zullen ze vandaar mar cheer en langs Levendaal, Breestraat naar sociëteit „Minerva" alwaar een ovatie wordt gebracht. Vandaar naar de Papen gracht, waar de stoet wordt ontbonden. Gistermiddag te 3.40 uur is het 3-jarig jongetje P. v. D. in een sloot aan het eind van de Os- en Paardelaan te water ge raakt. Het gelukte den 39-jarigen P. de Graaf den kleine weer op het droge te brengen. De E.H.D., die vrij spoedig ter plaatse was, kon geen letsel bij de dren keling constateeren.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2