MAANDAG 14 SEPTEMBER 1936 UE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 CRICKET Ned. Elftal-Kent. De Engelschen winnen met 48 runs. Deze wedstrijd werd Zaterdag en Zon dag op het HCC-veld te Den Haag ge speeld. Van Manen wint den toss en kiest fielden, wegens de onbekendheid van de Engelschen met het wicket. Het begin is vrij fortuin lijk voor Kent, door het aanvankelijk zwak ke fielden der Hollanders. Gaandeweg wordt dit laatste echter beter en we no- teeren o.m. goede vangen van van Tien- hoven (3), Wittébol (2) en Terwiel (1), waar echter tegenover staat, dat in totaal 10 goede vangkansen worden gemist. Bij de lunch is de stand 6 voor 122, maar na de hervatting is het Chalk, die met een goede 65 de score boven de 200 brengt. Voor 214 zijn alle wickets neer. Het einde van den eersten dag kwam met 214 voor Kent en 134 voor 6 wickets voor het Ned. Elftal. De belangstelling was gisteren nog groo- ter dan den dag tevoren. De positie van Nederland op de 1ste in nings zal daaraan niet weinig hebben bij gedragen. Immers op een totaal van 214 op de 1ste innings van de Kent C.C.C. noteer de Nederland na den eersten dag een totaal van 134 voor 6 wickets. Het verdere verloop van de 1ste innings was echter een lichte teleurstelling, want voor 166 zat het geheele elftal aan den kant. Hierbij bleef dr Max Jansen met 54 juist 3 runs beneden de topscore van jhx W. van de Bosch. In totaal boekte Nederland op de 1ste innings dus een achterstand van 48 runs. De Engelschen begonnen hun 2de in nings niet al te best, want him twee eerste batsmen, Levett en Ashdown gingen res pectievelijk met 11 en 4 uit. Dan noteeren we echter een mooie 29 van Woolley, waar onder 5 vieren en 1 zes, tenslotte uitgevan- gen door van Tienhoven op bowlen van Glerun. Valentine en Todd voegen dan 20 en 27 aan de score toe, maar het ziet er toch wel naar uit, dat het ttoaal niet hoog zal worden. Op 122 voor 7 wordt Knott gevangen door van Tienhoven op bowlen van Sod der- land, waarmede laatstgenoemde.,zijn 100ste wdcket in dit seizoen heeft genomen. Op 127 voor 9 sluit Kent de innings, vrij wel een debacle dus. Nederland stond nu voor de taak 176 runs te maken in onge veer 3 uur. Nederland moest er dus alles opzetten in den kortst mogelijken tijd zooveel moge lijk runs te maken. Het begin is langzaam, want op het venijnige bowlen der Engel schen spelen Glerum en de Be us uiterst voorzichtig. Het blijkt al spoedig echter een volslagen collapse te worden, want voor geringe totalen verdwijnen de Hollanders een voor een, zoo zelfs, dat de stand 21 voor 6 werd. Toen van der Luux en van Manen bijeen kwamen, die de score iets opvoerden. Ook van Manen ging voor 13 uit, maar van der Luur hield goed stand, en sloeg enkele vieren en zessen. Bij de thee was de stand 7 voor 90, met van der Luur 52 not out. Het leek er toen wel op, dat het mogelijk zou zijn den tijd uit te spelen, of zelfs nog een overwinning te behalen. Van der Luur hield ook na de thee dapper stand, èn wist de hoogste Hol- landsche score al spoedig te verbeteren. Terwiel en van Tienhoven gingen ook voor weinig uit, maar van den Luur bleef standhouden en werd zelfs topscorer van den geheelen wedstrijd. (Chalk 65). Door zijn toedoen kwam het zelfs zoover, dat het totaal van de 2de innings der Engelschen geëgaliseerd werd op 127, toen hij run out was. De Engelschen wonnen dus met 48 runs op de 2e innings, hetgeen als een zeer eer volle nederlaag mag worden beschouwd. ATHLETIEK De kampioenschappen van het K.N G V. Gisteren werden te Wieringerwaard de athletiekkampioenschappen van het Ko ninklijk Nederlandsch Gymnastiek Ver bond georganiseerd door de vereeniging „Olympia". gehouden Over de geheele linie viel, in vergelijking met het vorige jaar, groote vooruitgang te constateeren. De belangrijkste uitslagen waren: Heeren: 100 M.: 1. A. van Geenhuizen, Turnlust Beverwijk, 11.4 sec.; 2. D. Dragt (Sportlust Enschede) 11,7 sec. 400 M.: 1. W. van Roode (Volharding, Purmerend) 56 sec.; 2. J. Vos (Lycurgus, Krommenie) 57,6 sec. 800 M.: 1. W. Couwenhoven (Volharding, Purmerend) 2 min. 17 sec.; 2. P. Leeuwerik (Sparta, Dordrecht) 2 min. 18,2 sec. 1500 M 1. J. Bakema (Quick, Groningen) 4 min. 32 sec.; 2. J. Punt (Leynden) 4 min. 33,6 sec.; 3. J. van Ham (Olympia, Wierin- gerwaard). 3000 M.: 1. W. de Groot (Lycurgus, Krom menie) 9 min. 56,3 sec.; 2. J. Punt (Lyn- den) 10 min. 19,5 sec. 4 X 100 M. estafette: 1. Quick (Gronin gen) 46 sec.; 2. Rapiditas (Groningen) 46,9 sec.; 3. Turnlust (Beverwijk) 47,2 sec. Zweedsche estafette: 1. Rapiditas, Gro ningen, 2 min. 13,5 sec.; 2. Sportlust, En schede 2 min. 17,1 sec.; 3. Volt, Tilburg, 2 min. 17,8 sec. Hoogspringen met aanloop: 1. W. van Druuten (H.B.S., Wagemingen) 1.765 M.; 2. K. Schenk (Olympia, Wieringerwaard) 1.74 M. Verspringen met aanloop: 1. D. Dragt (Sportlust, Enschede) 6.62 M.; 2. P. Spoor (Concordia Haarlem) 6.24 M.; 3. J. G. Boel- sems (U.D.I., Kolhorn) 6.13 M. Polsstokhoogspringen: 1. R. Jaarsma (Sparta, Dordrecht) 3.60 M.; 2. C. Gelens (Olympia, Tilburg) 3 M. Hinkstapsprong: 1. K. Schenk, Olympia, Wieringerwaard, 14.11 M.; 2. J. Aarnoutse, Sparta, Dordrecht, 13.01 M.; 3. P. Spoor, Concordia, Haarlem 12.85 M. Speerwerpen: 1. J. Wolthers, Kracht en Vlugheid, Utrecht, 50.93 M.; 2. G. Louw man, Sparta, Dordrecht, 48.30 M. Discuswerpen: N Brandsma, T.E.V., Eindhoven, 36.88 M 2. W. A. Hofs, W.G.V., Winterswijk Kogelstooten: 1. J. Keizer, Rapiditas, Groningen. 11.75 M 2. J .de Bruin, Sparta, Dorhecht, 11.50 M.: 3. W. van Druuten, H.B.S., Wageningen. Dames: 100 M.: 1. Mevr. Jutte-Briejer (Brunhil- de, Leiden) 13,4 sec.; 2. C. Bak (Hygiea, Krommenie). 80 M. horden: 1. N. van Balen-Blanken (Olympia, Wieringerwaard) 13,6 sec.; 2. L. Hensema (Brunhilde, Groningen) 14,4 sec.; 3. P. Dieben (Brunhilde, Leiden) 14,5 sec. 4 X 100 M. estafette: 1. P.S.V., Eindhoven 53,9 sec.; 2. Brunhilde 1, Groningen 54,5 sec. 3. Brunhilde 2, Groningen 55,8 sec. Zweedsche estafette: 1. P.S.V., Eindho ven 61,4 sec.; 2. Brunhilde, Groningen 62 sec.; 3. Brunhilde, Leiden 62,5 sec. Hoogspringen me aanloop: 1. N. van Balen-Blanken (Olympia Wieringerwaard) I.565 M.; 2. F. Koen (Hoofddorp) 1.565 M.; 3. E. Krijthe (Brunhilde, Groningen) 1.44 M. Verspringen met aanloop: 1. Mevr. Jutte- Briejer (Brunhilde Leiden) 5.21 M.; 2. R. ter Vaarwerk (P.S.V., Eindhoven) 5.03 M.; 3. M. van Balen-Blanken (Olympia, Wie ringerwaard) 5.01 M Speerwerpen: 1. P. Dieben (Brunhilde, Leiden) 35,30 M.; 2. A. van Oort (Volt, Til burg) 28.80 M. Discuswerpen: 1. L. Mol (P.S.V., Eindho ven) 33 M.; 2. E. Veldman (Brunhilde, Gro ningen) 32 15 M.; 3 A Boomhouwer (Aals meer) 31.25 M. Kogelstooten: 1. L Mol P.S.V., Eindho ven) 10.25 M.; 2. E Krijthe (Brunhilde, Groningen) 10.05 M.; 3. M. van Wijk-Bosma (U.D.I., Hoorn) 10.01 M. Driekamp dames: 1 G.G.V., Bloemendaal 7054 p.; 2. Brunhilde, Leiden 6845 p.; 3. Brunhilde, Groningen 6734 p. Driekamp heeren: 1. Sparta, Dordrecht 6248 p.; 2. Olympia, Tilburg 5567 p. ESTAFETTE DWARS DOOR LEIDEN Verdiende overwinning van Holland „Holland" won Zaterdagmiddag uit een veld van acht deelnemende ploegen de jaarlijksche estafette Dwars door Leiden en dat was een feit van beteekenis, omdat daardoor de beide wisselprijzen, die twee jaren achtereen door Donar veroverd wa ren, voor de Leidsche athletiek-propaganda behouden zijn gebleven! Holland won bo vendien met beduidend verschil (wellicht een 50 a 60 meter) en zij toonde zich daar bij bijna 24 seconden sneller dan een jaar geleden, zoodat er bij de club der Oranje broeken flinke winst te boeken viel. Do- nar's tijd'aws vrijwel gelijk aan die van verleden jaar, maar niet vergeten mag worden, dat zij eenige pech gehad heeft, doordat de pers-auto in botsing kwam met een der vele hinderlijk meefietsende kwa jongens en daardoor zoo plotseling stop pen moest dat een Donar-looper op den hoek van de Korevaarstdaat en den Steen- schuur en misschien een meter of tien door heeft verloren, hetgeen inmiddels niet zooveel was dat het op het eindresultaat van invloed zou hebben kunnen zijn. Het eerste traject van deze door een ont zaggelijke menigte aanschouwde race gaf het gebruikelijke beeld. Immers, de Donar- veteraan H. Bonte, gaf al zijn concurren ten weer een lesje en deed wat hij in alle vorige estafettes presteerde; hij gaf als eerste het stokje over bij het wisselpunt op de Koninginnelaan, zij het vlak op de hielen gezeten door den U.V.S.'r van Bo- vene! Donar heeft direct daarna echter de leiding verspeeld. Holland kwam opzetten door Schuss en nadat deze een voorsprong van een meter of tien genomen had liep Holland op de Korevaarstraat en het Ra penburg (Oostzijde) vervolgens zoo snel en zoo ver uit, dat de strijd bij de Gijselaars- bank reeds bekeken was. Donar was en bleef tweede, terwijl U.V.S. zich tot op de Korevaarstraat in derde positie hand haafde, doch toen geleidelijk teruggedron gen werd en als zevende eindigde. Op de eindstreep zag zij zich nog juist door L.O. V. gepasseerd! Derde werd nu het Goud- sche Vires et Celeritas, dat op het Rapen burg echter nog eenig gevaar liep tegen den fel spurtenden A.S.C.'er Prevo en daarna nog even bedreigd scheen te zul len worden door Lugdunum, dat op de Kaiserstraat vierde geworden is, die posi tie ook handhaafde en daarmee beslag legde op den eersten prijs der B-groep (voor voetbalclubs e.d.), A.S.C. is als vijf de binnengekomen, L.O.V. werd zesde, U. V.S. zevende en Roodenburg sloot de rij. De heer Wesseling heeft na afloop in „Royal" de prijzen uitgereikt. Holland, dat een tijd gemaakt had van 9 m. 13.4 sec. won den Oranjeboombeker en het Leidsch Dagblad-wisselschild, bene vens tien zilveren draagmedailles met de loopers: Deijn, Schuss, Van Benten, Nota, Schuman, Clements, Dubbelaar, Visser en kei. De tijd van Donar, dat den tweeden prijs in de A-afdeeling veroverde, was 9 m. 24.8 sec. Haar ploeg bestond uit: H. Bonte, S. Robbers, Wurzer, van Veen, F. Robbers, Pont, Hensbergen, Kwestroo, Mulder en Rozendaal. Voor de B-groep was het resultaat: 1. Lugdunum, in 10 m. 5 sec. met Roman, Vis, Jansen, Lepelaar, Lauw, Paalman, v. d. Linden, Koolloos, Gressie en Bredeveld; 2e pr.: A.S.C., in 10 m. 46.3 sec., met ten Cate, Abelman, Bie- siot, Bronsgeest, Jutte, Prevo, Bonte, Brus- see, B. van Leeuwen en van Nierop; 3e pr. L.O.V.4e pr. U.V.S. NIEUW WERELDRECORD 5000 METER SNELWANDELEN. Te Kristineham in Zweden vestigde de bekende Zwaadsche snelwandelaar Mikael- son een nieuw wereldrecord over 5000 meter door dezen afstand af te leggen in den tijd van 21 min. 49 sec. Het oude wereldrecord 5000 meter snelwandelen stond op naam van den Engelschman Cooper met een tijd van 21 min 52,2 sec., gevestigd op 14 Sep tember van het vorige jaar te Londen. WIELRENNEN NATIONALE GRASB AAN WED STRIJDEN VAN „SWIFT" RampVerburg winnen den koppel- wedstrijd De L. R. en T. „Swift" organiseerde, voor de derde maal van dit seizoen, gisteren na tionale grasbaanwedstrijden op haar ter rein aan den Wassenaarschen Weg. Gezien de concurrenten van het voetbal viel de publieke belangstelling lang niet tegen al is het wel eens drukker geweest. Begonnen werd met de sprintwedstrij- den en ditmaal matches a deux. De uitslagen hiervan luiden: Eerste serie: 1. Dugusnooy, 2. Dahanen. Tweed serie: 1. Dieterman, 2. van Mee- teren. Derde serie: 1. Suiker, 2. Hiddes. Demi-finale: Eerste serie: 1. Dieterman, 2. Dahnen. Tweede serie: 1. Suiker, 2. Dugusnooy. Om de derde en vierde plaats: 1. Du gusnooy, 2, Dahnen. Finale: 1. Dieterman (Amsterdam), 2. Suiker (Giezendam). Het volgende nummer was een koppel achtervolging tusschen de koppels Verburg v. d. Pol en RampSeverijnen, wat een gemakkelijke zege werd voor de eerstge- noemden, aangezien RampSeverijnen na 15 ronden opgaven. Vervolgens werden de toeschouwers be zig gehouden met een wedstrijd over 60 ronden uitsluitend voor Swiftleden. Een bijzonder woord van lof komt hierbij toe aan J. de Groot, die, door verschillende oorzaken aldra een achterstand had van 6 ronden. Door taai volhouden wist hij op fraaie wijze nog de tweede plaats te be zetten. Eerste was Lodewijks, terwijl Mink de derde plaats bezette. De clou van den middag was een kop pelwedstrijd over 175 ronden met om de 40 ronden een klassemtent. Het is een grooten strijd geworden tus schen de koppels DietermanHiddes en VerburgRamp, terwijl ook het koppel DugusnooyDahnen korten tijd een rol van beteekenis speelde. Het slot van dezen hardnekkig gevoer- den strijd was tenslotte: 1. RampVer burg (GoudaNoordwijk) 7 p. 2. Dieter manHiddes (Amsterdam) 8 p. 3. v. Mee- terenSuiker (Giezendam) 19 p. 4. Op twee ronden: 4. Severijnenv. d. Pol (GoudaNaarden) 18 p. De andere koppels hadden opgegeven. RIJSWIJKSCHE WIELERBAAN. „Voorwaarts" behaalt het kampioenschap der H.-H. clubs. Gistermiddag zijn op de Rijswijksche wie lerbaan de finales verreden om het kam pioenschap der Zuid-Hollandsche clubs. Voorwaarts is er in geslaagd als eerste uit den strijd te komen met een grooten voorsprong op nummer twee, de wieler- vereenigkig Hollandia. De Rotterdamsche Leeuw eindigde op de derde plaats, terwijl Sparta als eervolle vierde eindigde.' De organisatie was vrij gebrekkig ge regeld, zoodat er tusschen de verschillende nummers schier eindelooze pauzes waren. De gedetailleerde uitslagen luiden: Sprint over 2 ronden (800 meter): 1. Meyer (Voorwaarts) 5 pt.; 2. Duyn (Hol landia) 3 pt.; 3. Beukers (Hollandia) 2 pt.; 4. Holtkamp (Voorwaarts) 1 pt. Ploegachtervolging over 10 ronden (4 K.M.): 1. Voorwaarts 5 pt.; 2. Sparta 3 pt; 3. Rotterdamsdie Leeuw 2 pt.; 4. Hollandia 1 punt. Tijdrit over 1 K.M. staande start: 1. J. van Tilburg (R'damsche Leeuw) 5 pt.; 2. Govers (Voorwaarts) 3 pt.; 3. J. J. Duyn (Hollandia) 2 pt.; 4. W. van der Heide (Voorwaarts). De einduitslag: 1. Voorwaarts 15 pt.; 2. Hollandia 8 pt.; 3. Rotterdamsche Leeuw 7 pt.; 4. Sparta 3 pt. WEDSTRIJDEN TE UITHOORN. Gisteren werden door de Uithoornsche Wieler-trainingclub de clubkampioenschap pen verreden over een korten afstand van 1 km. sprint De uitslag was als volgt: 1. P. van Kasteren, 2. G. van Vuren, 3. H. de Groot, 4. G. de Groot, 5. P. van Vuuren, 6. W. Hoogendorp, 7. G. Droog na 1 rit den strijd gestaakt. Afdeeling Junioren: 1. J, Kok, 2. M. v. d. Sluis, 3. J. Sagan, 4. P. Baardman, 5. M. van Vliet, 6. P. Benkelaar, 7. P. Groen. Zondag 27 September wordt een wedstrijd verreden over 60 km. Daar staat de „doodstraf" op! Fietsen in het donker zonder reflector en zonder wit achter spatbord kost 'n paar gulder boete (als de politie u ziet of... uw leven (als het verkee u niet ziet!) P.S. Wist u, dat alleen „wit'' „wit" is.w („smoeZelig" of „verroest" is dus niet voldoende VOETBAL UIT HET KATHOLIEKE KAMP. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT Concept Competitie-Indeeling 19361937. (Junioren). Afd. A.: DOCOS a, Lisse a, NVC a, NVC b SJC a, Teylingen a, VVL a. Afd. B.: Meerburg a, Majella a, DSV a, SNA a. Afd. C.: Meerburg b, DOCOS b, NVC c, SNA b, KRV a, SJC b, WL b. Afd. D.: WL c, NVC d, DOCOS c. Van verschillende vereenigingen ontvin gen wij nog bericht bericht, dat zij nog niet geheel klaar waren om hun elftal op te sturen, o.a. Foreholte, VCH, Adolf Kolpin,g DOS, St. Bernardus. Voor Afd. D.: komt Lisse en SJC nog met een jeugd-elftal, zoodat wij op het oogenblik tevreden mo gen zijn over het werk van onze Vereeni- gings-bestuurders. Echter zijn wij teleur gesteld over SMC, en Nic. Boys welke in het geheel geen kennis hebben gegeven van hun Junioren, terwijl zij vorig jaar een goed elftal hadden. Ook van de vereeni gingen ODI en ODV hoorden wij niets, ter wijl in dezen afgeloopen zomer steeds in de Leidsche Courant Juniorenwedstrijden stonden vermeld. Wij zouden het prettig vinden, indien de Junioren-Commissie van alle omstandig heden in kennis werd gesteld, opdat wij dan weten hoe het met de vereenigingen is gesteld. Indien een dergelijk bestuur in het belang der vereenigingen werkt, ver langt zij wederzijdsche medewerking. A.s. Vrijdagavond 18 September, houdt het bestuur zitting, 's avonds 8 uur, in Café „De Doelen", Breestraat 74, Leiden, voor die vereenigingen, welke nog een en ander wenschen te bespreken. Enkele vereenigingen bleven nog in verzuim het inleggeld voor hun elftallen te voldoen. Wij raden aan, dit alsnog spoedig te voldoen, daar anders geen wedstrijden worden vastgesteld. Namens het bestuur, H. HOOGERVORST, secr.-comp. leider. R. K. SPORTVER. „TEYLINGEN". Gisteren speelde een combinatie Teylin gen tegen een van Lisse, welke wedstrijd eindigde in een 63 overwinning voor Lisse. Uit een dergelijken wedstrijd zijn maar weinig conclusies te trekken, vooral als een voorhoede volledig uitkomt, en het midden- en achtertrio, plus de keeper uit verschillende elftallen komt. Ook bij Lisse was het een combinatie, welke uit alle elftallen stamde. Toch was de wedstrijd nog wel het aan zien waard. Voor de rust was de stand 31 voor Lisse, waarvan v. Zeist er 2 voor zijn rekening nam en de linksbuiten, Th. Homan er een scoorde. Na de thee werd het spel iets forscher. Lisse wist spoedig door v. Zeist de voorsprong te vergrooten. Dit werd Teylingen te bar en door flink doorzetten was het spoedig 34. Beide doelpunten fabriceerde de midvoor van Teylingen. Daarna maakte Lisse nog twee doelpunten en was het einde spoedig daar! In een pittige partij voetbal vond de ontmoeting Teylingen aDOCOS a plaats. Men spreekt steeds van de nieuwe Leid sche vereeniging, doch de meeste spelers zijn oude bekenden. Het is een goed elftal en er heerscht een goede geest. Dat zegt alles. Teylingen was iets gedupeerd door de schorsing van een viertal leden. Niette genstaande was het een lust te zien, hoe de jongens speelden. Het einde was 32 voor DOCOS. R. K. Sportver. „D. O. S." Begunstigd door het mooie weer, kan DOS op een goed geslaagden sportmiddag terugzien. Het spel, dat werd vertoond stond op zeer goed peil, zoowel het eerste i als het tweede hebben zich alvast kunnen inspelen voor het a.s. seizoen. Als eerste wedstrijd kregen we DOS nExcelsior II Nadat Excelsior een 20 voorsprong had I genomen, maakte DOS gelijk (22). Te gen het einde zette Excelsior flink op en mede door het feit, dat DOS met 10 man J moest verder spelen scoorden de Schie dammers nog drie maal. DOS I—Excelsior I werd een aantrek- kelijken strijd. Razend vlugge en gevaar lijke aanvallen van beide kanten, maar doelpunten kwamen eerst toen de eerste helft bijna was verstreken. Excelsior nam de leiding, maar Th. van Es zorgde met een venijnig tikje voor den gelijkmaker (1—1) In de tweede helft nam DOS direct de lei ding, als Akerboom een fraaie kopbal onberispelijk inkopt (2—1). Het is van korten duur, want Excelsior scoort haar tweede doelpunt (2—2). Dan wordt er fel om de leiding gestreden, en beide doelen komen vaak in gevaar. Toch kan DOS door v. Es weer de leiding nemen met een goed geplaatst schot (32). Daarna verslapte DOS wat en Excelsior, die alles op alles zette, maakte gelijk en nam de leiding om die niet weer af te staan. Na afloop richtte die niet weer af te staan. Na afloop reikte de DOS-voorzitter den beker en de tak uit aan Excelsior, die beide waren geschonken door een supporter. Daarna speelde nog een Veteranen-elftla tegen de Tooneelclub Pancratius, die ein digde in een 53 overwinning voor de Dilettanten. R. K. Sportver, „Foreholte." De nederlaagwedstrijden zijn gisteren weer met twee wedstrijden voortgezet. Ons tweede elftal speelde een wedstrijd tegen Van Nispen II, waarbij zij het tot een beter resultaat wisten te brengen dan de vorige week, daar deze wedstrijd eindigde in een gelijk spel (33). Voorzeker een goede uitslag, ga zoo door jongens. Wat ons eerste elftal betreft, dit ging ook thans weer op den goeden weg door, daar zij nu tegen Meerburg I wisten te winnen met 51, waaruit wel blijkt, dat i de training van deze zomer doeltreffend is. R. K. Voetbalver. „Van Nispen." Zondag traden voor het eerst de Junio ren weer eens op het groene tapijt na hun trainirfg. Allereerst de c Junioren, wat hun buitengewoon goed afging, en wat dan ook een groote nederlaag voor de B. S. M.'ers werd. 11 spreekt al voor zich zelf, ruststand 50 voor de zwart-hem- den. Er werd in de beste verstandhouding gespeeld. Alzoo ook de A Junioren. Als om half drie scheidsrechter Bon de elftallen in het veld blaast, ontspint zich direct een vlug partijtje voetbal met aan beide kan ten vlugge aanvallen, een van welke de BSM'ers met een goed schot wisten te be sluiten. Bij de onzen is het voor het doel hopeloos, maar een volgende keer beter. Onze reserves togen met 10 man naar Foreholte, waar zij, in een goed en fair gespeelden wedstrijd de puntjes broederlijk deelden (44). Ruststand 21 voor de on zen. In het vervolg met elf man jongens, het is onplezierig voor de medespelers. R. K. Sportver. „Nic. Boys". N. B. I speelde in Uithoorn en verloor met 3—2 (1—1) van VDO I. N. B. II was onfortuinlijk en leed een 6—3 neder laag tegen Majella II. Twee spelers lieten verstek gaan. Uit Noorden vernamen we, dat N. B. I het nederlaagtournooi bij D. S. V. I ge wonnen heeft, dus een nieuwe beker erbij. KON. NED. VOETBALBOND. De uitslagen. AFDEELING III. leklasse: PEC—NEC 1—3; AGOVV— Tubantia 20; EnschedeWageningen 50 Go AheadEnschedesche Boys 3—0; Hera cles—ZAC 7—2. AFDEELING IV. leklasse: PSV—NO AD 2—1LONGA Juliana 51: MWEindhoven 43; BW —Roermond 2—2; Bleij er heideN AC 1—1. AFDEELING V. Ie klasse: HoogezandBe Quick 2—2; GVAV—Friesland 4—0; Achilles Sneek 11; VelocitasVeendam 40. A. D. O. WINT DEN ZILVEREN BAL. Sparta met 50 geklopt. Ten aanschouwe van naar schatting tien duizend menschen heeft gistermiddag op het Spartaterrein te Rotterdam de eind strijd van het tournooi om den zilveren voetbal, tusschen Sparta en ADO plaats gehad. De Hagenaars, die den geheelen wedstrijd een zeer verdienstelijke partij voetbal lieten zien, hebben dezen wed strijd met niet minder dan 50 verdiend gewonnen. Bij de Rotterdammers waren het voorna melijk de beide achterspelers, die in dezen wedstrijd faalden. Keeper Cohen maakte ervan, wat ervan te maken viel. Misschien had hij het eerste doelpunt kunnen voor komen, doch de overige vier waren onhoud baar. Over den wedstrijd, die over het alge meen het aankijken wel waard was, nog het volgende: Reeds direct na den aftrap zyn de Hage naars in den aanval. De Rotterdamsche achterhoede wordt eenige malen overrom peld en er zijn ongeveer vijf minuten ge speeld als ADO haar eerste doelpunt scoort. Na een voorzet van links schiet Volz langs den uitloopenden Cohen het leder in het doel (0—1). Nauwelijks is weer afgetrapt, of de gasten gaan er opnieuwe vandoor'. Weer wordt de bal van links voorgezet. Tap snelt toe en schiet met een hard, hoog schot, op grooten afstand het leder in het net (02). Het blijft een fel offensief op het Rotterdamsche doel en slechts een enkele maal gelukt het den Spartanen den j aanval voor eenige oogenblikken over te nemen. Wel slaagt Sparta er geleidelijk aan in zich wat los te werken, doch ADO blijft de leiding behouden en blijkt niet van zins die aan de Rotterdammers af te staan. Telkens opnieuw glijdt de Haagsche voorhoede langs de Rotterdamsche backs en telkens dreigt het voor het Sparta- d°el. Tegen het einde van de eerste helft gaat het spel weer wat meer gelijk op. Met onveranderden stand komt de rust. In de tweede helft zit Sparta er aanvan kelijk goed op, doch al spoedig nemen de gasten de leiding weer in handen. Er zijn ongeveer 15 minuten gespeeld, als ADO den voorsprong vergroot. Berg gaat er al leen van door en schiet via den uitloopen den Cohen het leder in het verlaten doel (0—3). Enkele oogenblikken later brengt dezelfde speler den stand op 04 door met een ver, hoog schot Cohen te passeeren. Hij is hiermede echter nog niet tevreden, want spoedig daarna schiet Berg na een kort duel voor het Rotterdamsche doel het vijf de Haagsche doelpunt in (05). De gas ten blijven de leiding behouden en staan die niet meer af. Wel probeert Sparta in de laatste oogenblikken nog de eer te red den. Doch deze poging mislukt en als scheidsrechter Mutters het einde aankon digt, heeft ADO met 50 verdiend gewon nen. Na afloop van den wedstrijd heeft de voorzitter van de zilveren voetbalcommis sie, de heer C. van Hasselt, met een toe passelijke toespraak den zilveren bal aan het winnende team uitgereikt. U.V.S.—QUICK 1—1 De gisteren door U.V.S. op het N.B.L.V.- terrein gespeelde oefenwedstrijd tegen Quick is in een gelijk spel geëindigd. Leidsche BakkersgezellenA.S.C. A.s. Woensdag spelen de Leidsche Bak kersgezellen een vriendschappelijken wed strijd tegen A.S.C. op het Nieuweroord- terrein achter het ziekenhuis, aanvang 6 uur.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7