MAANDAG 14 SEPTEMBER 1936 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 LAWNTENNIS Nederland-België, De strijd eindigt met gelijk puntenaantal, België behoudt den beker. Zaterdagmiddag zijn op de banen der L.T. C. Kralingen te Rotterdam de wedstrijden der match NederlandBelgië voortgezet. Na den eersten dag leidde Nederland met 10—8. Het waren de revanchewedstrijden voor de nederlaag van Nederland in 1934 te Chateau d'Ardenne, die al verleden jaar gehouden zouden worden, maar in verband met het overlijden van Koningin Astrid niet door konden gaan. Veel beraadslagin gen zijn er aan voorafgegaan voor de wed strijden in Rotterdam gehouden konden worden, vooral ook, omdat er vele moei lijkheden met betrekking tot de terreinen gerezen waren. Maar eindelijk was het dan zoo ver en alle tennisgrooten uit Nederland en België waren naar Kralingen gekomen. Het wa ren zeer bijzondere wedstrijden, waarvan de tennisliefhebbers hebben genoten. On verwachte uitslagen kwamen niet voor, hoewel toch het verliezen van mej. Rol- lin Couquerque in het gemengd dubbel met Teschmacher tegen mile. Adamson met de Borman niet verwacht werd. Over het al gemeen waren de Nederlanders in alle doubles niet erg op slag, zooals de uitsla gen dan ook duidelijk uitwijzen. Onze kampioene was niet erg op dreef, hoewel men natuurlijk weer een prachtige diepe lobs van haar te zien heeft gekregen. Over het algemeen was haar spel zwak en haar oude fout, de service, deed zich ook hier weer gelden. Trouwens er was er nog een, die in het begin vooral last had van de oude service-fout: Timmer. Tegen van den Eynde, van wien 'hij overigens prachtig won, maakt hij in een game tot driemaal toe double fault. Zijn wedstrijd en die van Karsten tegen de Borman waren de beste. De meeste wedstrijden waren spannend, doch de strijd tusschen mej. Terwindt met van Swol, die ontzettend hard en zuiver sloeg tegen mile. Watson en van den Eyn de, was wel heel fel. De uitslag van de final set 911, met 10 mach pointe, zegt dan ook genoeg. Het is jammer, dat Neder land ten slotte deze set niet wan, maar de Belgen hebben voor him overwinning ge vochten en haar eerlijk verdiend. De volledige uitslagen luiden als volgt: Enkelspelen: Boon sl. Ewbank 61 75; Teschmacher sl. Moreau 64 63; mej. Belzer sl. mile. Hoyeaux 63 61; mej. Kerckhoff-mme. de Bary 63 61; mej. Terwindt sl. mile, du Monceau 62 64; van Swo lverloor van Geelhand 57 16; de Brauw sl. Nautus 16 61 64; van Eek verloor van Delire 46 36; Timmer sl. van den Eynde 63 62; Hughan ver loor van Lacroix 36 06; Karsten sl. de Borman 36 64 64; mej. RoUin Cou querque sl. mile. Watson 63 64. Gemengd dubbelspel: mej. Terwindt en van Swol verloren van mile Watson en van den Eynde 26 64 911; mej. Belzer en Karsten sl. mile, du Monceau en Lacroix 26 63 62; mej. Kerckhoff en Hughan verloren van mile de Borman en Geelhand 57 16; mej. Rollin Couquerque en Teschmacher verloren van mile. Adamson en de Borman 46 68. Heeren dubbelspel: de Brauw en Boon verloren van Moreau en Nauts 16 62 26; Karsten en Heynen verloren van Mouvet en Loiseau 68 36. De wedstrijden van gisteren waren zoo mogelijk nog spannender en interessanter dan Zaterdag. Mej. Rollin Couquerque was gisteren beter op dreef. Anders was het met mej. Terwindt. Deze had Zaterdag een uit stekenden wedstrijd gespeeld, maar giste ren was zij, doordat haar racket in een droogkast verkeerd behandeld was, en daardoor geheel doorgebrand was, niet op dreef. Zij speelde met een geleende racket en was daardoor haar backhand kwijt. La ter in het dubbelspel met mej. Rollin Cou querque ging het veel beter, het was jam mer van dezen wedstrijd, want zij is beslist sterker dan mile. Watson. Haar spel is soepeler en zij beheerscht meer de geheele baan. Verder deed zich een onaangenaam inci dent voor. De laatste heerendubbel zou verspeeld worden tusschen Timmer en Teschmacher tegen de Belgische kam pioenen Lacroix en Borman. De stand was toen 1617 voor Nederland. Won Neder land, dan kwam de cup in handen van de onzen, verloor het, dan bleef het kleinood bij de Belgen, want dan zou de stand 17 17 zijn. Het begon in de eerste set echter te onweeren en toen de stand 54 voor Nederland was en thirty all in de volgende game, was verder spelen onmogelijk. De wedstrijd werd ongeveer een uur geschorst en toen het opdroogde waren de terreinen zoo vochtig, dat verder spelen eigenlijk on mogelijk was. Timmer en Teschmacher had den zich dan ook verkleed en waren op het punt weg te gaan. De Belgen stonden er echter op om door te spelen en zoodoende werd er een baan schoon gemaakt. De baan bleef echter zeer glad. Nog geen twee mi nuten was men aan het spelen of Tesch macher kwam uit te glijden en scheurde daarbij een spiertje van zijn rechtervoet. Verder spelen ging dus niet en de Belgen hadden hun wedstrijd gewonnen. Over het algemeen genomen is Nederland m dezen wedstrijd sterker geweest en wel vooral door het prachtige spel van Timmer, mej. Terwindt en-de laatste dag van mej. Rollin Couquerque. De volledige uitslagen van Zondag wa ren: mej. Belzer slaat mme. du Bary 61, 64; Teschmacher slaat Delire 26, 61, 61; Boon slaat Nauts 62. 62, 61; Hughan verliest van v. d. Eynde 68, 36; van Swol verliest van de Borman 06, 79; mej. Kerckhoff verliest van mile Sole 26, 79; Timmer slaat Lacroix 16, 61, 86; mej. Rollin Couquerque slaat mile, du Monceau 61, 61; de Brauw verliest van Ewbank 64, 06, 26; mej. Terwindt verliest van mile. Watson 36, 36. Heeren dubbel: van den Eynde en Geel hand sl. Hughan en van Swol 61, 911, 63: Lacroix en de BormanTimmer Teschmacher, opgegeven wegens ongeval van Teschmacher. Damer dubbelspel: mej. Kerckhoff en mej. Belzer verliezen van mmlles. Adam son en Sole 06, 16; mej. Terwindt en Rollin Couquerque sl. miles. Watson en "de Borman 63, 60. PERRY AMERIKAANSCH KAMPIOEN. Helen Jacobs geslagen. Op den laatsten dag der Amerikaansche kampioenschappen te Forest Hills vielen twee verrassingen te noteer en: In de eerste plaats had Perry vijf sets noodig om in den eindstrijd Budge te slaan en vooral in de derde en in de beslissende set werd fel om de punten gestreden. In de tweede plaats was er de nederlaag van Helen Jacobs, die met 46, 63, 62 ver loor tegen Alice Marble. Eigenlijk had niemand goed begrepen op welke wijze Alice Marble de finale van het dames enkelspel had kunnen bereiken. Tegen Helen Jacobs demonstreerde zij een tactiek, zoo goed gevarieerd en volgehou den, dat de anders zoo zekere Helen Jacobs fouten ginig maken, zelfs vele. Hoewel He len Jacobs een verband om haar rechter hand had, tengevolge van een verwonding aan den duim, was zij echter niet bijzonder gehandicapt door deze blessure. Zij verde digde haar titel met veel moed, doch stond tegenover een tegenstandster,die in bui tengewonen vorm was, en die bovendien zeer weinig fouten maakte. Nadat Helen Jacobs de eerste set met 64 had gewon nen, kreeg zij in de tweede en later in de derde set geen kans tegen haar 22-jarige tegenstandster. Perry heeft in de finale tegen Budge slechts bij momenten superieur spel te zien gegeven. De resultaten waren: Dames enkelspel, finale: Alice Marble (V.S.) sl. Helen Jacobs (V.S.) 4—6, 6—3, 6—2. Heeren enkelspel, finale: Perry (Enge land) sl. Budge (V.S.) 2—6, 6—2, 8—6, 1—6, 10—8. ZWEMMEN HULDIGING DER OLYMPISCHE' ZWEMSTERS. ZWEMMERS EN POLOSPELERS. Nida Senff ontvangt de gouden medaille. In de groote zaal van het A.M.V.J. ge bouw te Amsterdam vond Zaterdagavond de officieele huldiging door het bestuur van den K.N.Z.B. plaats van de zwemsters, zwemmers en polospelens, welke hadden deelgenomen aan de Olympische spelen te Berlijn. Dat hiervoor in de zwemwereld groote belangstelling bestond, behoeft geen be toog. Het was, zooals de voorzitter van den K.N.Z.B., de heer Jan de Vries, het uit drukte, een eenvoudige hulde, doch zij was er desniettegenstaande een waaruit groote hartelijkheid naar voren kwam. In zijn openingswoord memoreerde de heer Jan de Vries, allereerst het verheu gende feit van de verloving van Prin ses Juliana met Prins Bernhard waarop door alle aanwezigen spontaan het Wilhel mus aangeheven werd. Tot de eigenlijke huldiging overgaande bracht de heer Jan de -Vries allereerst har telijk dank aan al degenen die meegewerkt hadden aan de voorbereidingen, t.w. de leden van de technische commissie, van de springcommissie, en niet in het minst aan het Nederlandsch Olympisch Comité, wiens vertegenwoordiger de heer K. J. J. Lotsy, aanwezig was. Ook bracht hij dank aan de trainers en trainsters voor het vele opofferende werk, dat zij zich voor en tijdens de Olympische Spelen getroost hadden, want aan hen is het groote succes te Berlijn zeer zeker in niet geringe mate te danken. Zich tot de polospelers richtende memo reerde spr., dat het bondsbestuur aanvan kelijk zeer pessimistisch gestemd was over een uitzending van een zevental, doch het verheugde hem zeer, dat zij niet teleurge steld hadden en door op de vijfe plaats te eindigen, bewezen hadden lang niet tot de slechtste te behooren. Spr. was er van overtuigd, dat zij bij de serieuze training door Frans Kuiper in de toekomst zeer ze ker nog tot grootere prestaties in staat zouden zijn. Hadden onze heeren het op de baannum- mers het er niet zoo goed afgebracht, spr. was ervan overtuigd, dat zij al datgene ge geven hadden wat zij konden en veel te Berlijn geleerd hadden. Zich tot de dames richtende, hierover behoef ik niets te zeggen, zoo ging spr. voort. Wat zij gepresteerd hebben, dat we ten we allen. Haar allen persoonlijk te be danken zou te lang duren, doch een twee tal uitzonderingen wilde hij gaarne maken, en wel voor Nida Senff en Rie Masten broek, want wat zij gepresteerd hadden was wel iets zeer bijzonders. Vooral Nida Senff, die juist dezer dagen het wereldrecord 100 meter rugslag tot tweemaal toe verbeterd had, heeft bewezen, hoewel zij nog jong is, een zwemster van wereldklasse te zijn. Spr. overhandigde al len een eenvoudige doch blijvende herinne ring, terwijl Nida Senff voor het behalen van haar wereldrecord de gouden medaille van den K.N.Z.B. in ontvangst mocht ne men. Ook aan de dames Braun, van Wijckhuy- sen en de Dood en de heeren Kuipers en Hemsing werd als blijk van waardeering een aardig herinneringsspeldje aangebo den. Daarna richtte de heer de Vries zich tot den vertegenwoordiger van het N.O.C., den chef de mission te Berlijn, den heer Lotsy. Hij bracht hem zijn bijzonderen dank voor al hetgeen hij voor de deelneemsters en deelnemers had gedaan. Hem werd als blijk van waardeering een fraaie presse papier met het bondswapen aangeboden. Hoewel afgesproken was, dat slechts één spreker het woord zou voeren, werd hier van om bijzondere redenen toch afgewe ken en was het de heer Sabel, de oud- secretaris van den K.N.Z.B., die namens het bondsbestuur den heer Jan de Vries dank zegde voor alles wat hij voor deze zwem sters en zwemmers gedaan had, en meen de den dank niet beter tot uitdrukking te kunnen brengen door hem iets aan te bie den, als symbool van de sport waarvoor hij zooveel liefde heeft en waarop hij inter nationaal zulk een vermaardheid geniet, n.l .het waterpolo, in den vorm van een kleinen gouden polobal. Zeer onder den indruk dankte de heer Jan de Vries hier voor. Een kort gesprek met onze wereldrecordhoudster Nida Senff. Juist teruggekeerd van haar succesvolle wedstrijden te Kopenhagen en Aarhuus is het ons mogen gelukken, een kort onder houd te hebben met onze nieuwe wereld- .recordhoudster Nida Senff van de H.D.Z. Zij verklaarde ons, dat deze wedstrijden wel de prettigste zijn geweest, die zij ooit gehad heeft en dat zij overal zeer harte lijk ontvangen is. Na haar fraai succes op de Olympische Spelen was men ervan overtuigd, dat zij tot groote dingen in staat zou zijn en het was daarom, dat haar trainster met een ge rust geweten de uitnoodiging kon aanvaar den. Bijzondere training heeft zij voor deze wedstrijden niet gehad en toen het haar de eerste maal niet mocht gelukken het record te verbeteren, zat bij haar, volgens haar zeggen, de wil voor, dat het 'n volgénd maal wel zou gaan, en inderdaad was dit het geval. Zij vond het zeer prettig, dat bij haar tweede recordverbetering de Ko ning en de Koningin van Denemarken aan wezig waren en deze dus blijk gaven de zwemsport een warm hart toe te dragen. Over haar verdere plannen sprekende, verklaarde zij, dat het in de bedoeling ligt ook te trachten het wereldrecord 200 me ter rugslag op haar naam te brengen. Zij zal hiervoor eenige maanden in training gaan. Zij hoopt in dien tusschentijd ook hier in Holland te laten zien, dat zij haar wereldrecord waardig is. ZEILEN De nationale 12 Voetsjollen- kampioenschappen op de Kagerplassen, Borgerhoff Mulder kan zijn titel niet verdedigen. De Kon. Verbonden Ned. Watersportver- eenigingen hebben het dit jaar niet ge troffen met de organisatie van het natio naal kampioenschap voor de 12 Voetsjol- lenklasse. Er hadden aanvankelijk vele deelne mers ingeschreven voor deze wedstrijden, welke op Zaterdag 12 September een aan vang moesten nemen. Wijl echter drie ge gadigden voor het jollenkampioenschap te vens ingeschreven hadden voor de zeil wedstrijden te Burnham en Crouch (Enge land), had het bestuur goedgevonden de wedstrijden op de Kaag eerst Zondag te doen aanvangen. Echter, deze Zondag bracht nieuwe te leurstelling, want hoewel de successen der Hollanders te Burnham veel voldoening hadden geschonken, zij werden indirect toch oorzaak, dat drie goede jollenzelers niet aan de wedstrijden op de Kaag kon den deelnemen. Immers, Borgerhoff Mulder, de titel houder, W. Ritman en Coops deelden te legrafisch mede, dat zij Zaterdagavond de boot gemist hadden en dus niet tijdig aan wezig konden zijn.... Nieuw uitstel was niet meer mogelijk, zoodat het wedstrijdcomité besloot het kampioenschap te doen verzeilen onder de elf overgebleven deelnemers; Die elfde deelnemer was nu echter oor zaak van nieuwe stagnatie, want wijl de eigenlijke wedstrijden slechts onder tien deelnemers mogen verzeild worden, wa ren er vóór wedstrijden noodig, waarbij alle deelnemers twee wedstrijden moeten zeilen. Wie het slechtst geplaatst werd, viel af voor de eindstrijden om het kam pioenschap. De deelnemers waren nu de volgende: Jac. Barzilay (R'dam), L. J. Broer (Am sterdam), H. Evers (Haarlem), J. H. J. de Jong (Hillegersberg), F. A. Kröger (A'dam), G. Landsman (Zaandam), G. van Lijne Noomen (Zaandam), C. W. Schaap (Sneek), E. G. van de Stadt (Zaandam), W. van der Valk. Jr (R'dam), A. H. van Vliet (Oegstgeest). Toen te 10 uur voor den eersten wed strijd gestart werd, stond er slechts heel weinig wind. De snelheidsmeter haalde nauwelijks 3 K, doch gelukkig werd het later wat meer, zoodat er tenminste nog eenigszins gezeild kon worden. In de eerste groep van zes deelnemers ging de strijd voornamelijk tusschen v. Lijnen Noomen, Schaap en v. d. Valk, doch later mengde ook de Jong zich niet zon der succes in den strijd en slaagde hij er inderdaad in de leiding te nemen op het laatste rak van den wedstrijd, waardoor hij zeer tegen aller verwachting in, won. v. Lijnen Noomen, Schaap en v. d. Valk slaagden er vrij spoedig na den start in, zich van de drie andere deelnemrs af te scheiden, doch eerstgenoemde kon niet hoog genoeg aanleggen, zoodat zijn volge lingen hem passeerden. Evenwel de strijd was daarna nog lang niet beslecht en er was voortdurend afwisseling in de volgor de, zoodat er toch ondanks geringe wind toch spanning in den wedstrijd was. Het resultaat werd tenslotte: 1. J. H. J. de Jong, 2. W. v. d. Valk Jr., 3. G. v. Lij nen Noomen, 4. L J Broer, 5 W G. Schaap, 6. H. Evers Toen te half drie voor de derde en te 3 uur voor de vierde race gestart werd, konden we zeggen, dat het bladstil was. De laatste deelnemers kwamen eerst over de lijn, nadat vele minuten verloopen waren Zoo werd het een eindelooze drijfpartij, waarvan het geen nut heeft ook maar iets te vertellen, want ten langen leste besloot het wedstrijdcomité deze laatste wedstrij den te annuleeren, zoodat a.s. Zaterdag en Zondag verder gezeild zal worden. BURNHAM ZEILWEEK. Successen van Borgerhoff Mulder. Ook Zaterdag op den laatsten dag van de Burnham-zeilweek behaalde Borger hoff Mulder enkele successen, daar hij zoowel in de ochtend- als in de middagra ce der sharpies eerste werd. Het was goed weer met een flinke bries uit het oosten. De resultaten waren: 12 M2. Sharpie- klasse: Octendrace: 1. Dinges (Borgerhoff Mulder) 1 uur 55 min. 18 sec. 2. Houri (A. Poole 1 uur 56 min. 19 sec. 3. Cutty Sark (Dawes) 1 uur 53 min. 20 sec. Trinil met Coops was vijfde in 1 uur 58 min. 18 sec. Middagrace: 1. Dinges (Borgerhoff Mul der) 1 uur 48 min. 36 sec. 2. Ann Mackim (Clarke) 1 uur 48 min. 43 sec. 3. Houri (Poole) 1 uur 50 min. 50 sec. Als zevende kwam ten Sijthoff met Sirocco aan. De middagrace gold als een teamwedstrijd. In de starklasse kwam Baerselman niet uit. Eerste werd Paka (Ogilvie) 1 uur 46 min. 57 sec. 2. Mona (Gumprecht) 1 uur 50 min. 17 sec. 3. Carlarena (Mutchell) 1 uur 56 min. 6 sec. Men schrijft ons uit Burnham: „Ga hem maar halen" riep Borgerhoff Mulder, doe lende op de „Ariel Challenge Gup" toen hij Zatermiddag als eerste de finish pas seerde en langs het clubhuis zeilend .zijn boei opzocht. De Trinil passeerde op de zevende plaats de lijn, met een verontwaardigd kijkende bemanning. Zij waren n.l. op het rak voor den wind onhebbelijk gehinderd door een Engelsche boot, die ze bij het kruisen 6nel voorbij gezeild waren. Niettemin is de overwinning wel zeker. Het team van Loosdrecht, bestaande uit Borgerhoff Mul der en Ritman in de Dinges en Coops met ten Sythoff in de Trinil kwam de eerste middag op de eerste en derde plaats, de tweede middag op de eerste en tweede en Zaterdag op de eerste en zevende plaats binnen, waarmede ze wel het hoogste aan tal 'punten behaald zullen hebben. De ochtendrace werd eveneens door Borgerhoff Mulder en Ritman gewonnen, waarmede zij den le prijs in de persoon lijke wedstrijden wonnen, waarschijnlijk tevens den prijs voor de beste prestatie tijdens de Burnham week en den Holland- Engeland prijs. De heer Moes, voorz. van Loosdrecht, die hier als leider van de ploeg was en te vens verscheidene wedstrijden meezeilde, is zeer tevreden over het resultaat van on ze deelnemers „We zullen moeten sjouwen om alle be kers mee naar huis te nemen" zei hij, „het is hier, zooals u zelf weet, buitengewoon prettig geweest en dit is wel de aardigste Burnham-week, welk ik meegemaakt heb" Baerselman wilde zijn arm arm sparen en zeilde Zaterdag niet meer mede in de Starklasse. Het is wel jammer, dat hij èn door het feit, dat zijn tweede man op het laatste oogenblik besloot niet mee te gaan èn door het scheuren van zijn armspier geen betere resultaten heeft kunnen boe ken. Niettemin waren zijn prestaties nog uitnemend Een aardige attentie hebben de drie zeilers die Maandagmorgen in het stormweer de 5 pond verdienden, nog ont vangen. Ze kregen een zilveren drinkbeker met handvat voorzien van het wapen der Royal Corintian Yacht Club en een storm- seinkegel met de inscriptie: „Windkracht elf, 12 M2 Sharpie Chal lenge Cup". Maandag 7 September. Deze beker zal in het clubhuis van Loos drecht geplaatst worden. Des middags werd nog een aardige wedstrijd gehouden tusschen twee teams van ieder drie veer tien voetsjolien. In de eerste drie jollen waren zesmeter- zeilers gezeten, waaronder de Nederlan der Dudok van Heel van de „Piet Hein" die hier Vrijdag arriveerden. Verder de stuurman van de „Halage", de Engelsche Zesmeter die de olympische zeilwedstrij den won, in de andere drie jollen zatten „Otters" juniorleden van de R. C. Y. C. van ongeveer 10 tot 14 jaar. De stuurman van de „Halage" won de race. De Otters kwamen op de tweede en derde en Dudok van Heel op de vierde plaats binnen. DAMMEN JUBILEUMWEDSTRIJDEN NED. DAMBOND De door den Ned. Dambond uitgeschre ven jubileumwedstrijdei onder leiding der districten hebben voor de afd. B. Leiden het volgende resultaat gehad. Groep 1: Alphen A.D.C., J. v. d. Horst, Alphen a. d. Rijn. Groep 1: Leiden L.D.V., P. v d Stel. Leiden Groep 2, Leiden L.D.V., J. Huisman Jr., Leiden. Groep 3, Leiden L.D.V., I. Teleng, Leiden. Groep 1: Leiden D.C.L., J. Dreef, Leiden. Groep 2, Leiden, DC.L., W. Laterveer, Leiden De winnaar van P.D.L.V. Lisse is nog niet bekend. De eindstrijd vangt aan begin October a.s. De winnaar hiervan komt direct in den lan- delijken eindstrijd. De roosters zullen den spelers toegzonden worden. Wedstrijden K.D.C. Vorige week werd door de damvereeni- ging K.D.C. .te Katwijk a. d. Rijn het win terseizoen aangevangen. Eerst werden de prijzen uitgereikt van de zomerwedstrijden. Er was in twee groe pen gespeeld. De winnaars waren: le groep Jac. Freke en 2e groep A. Schouten. Hierna werd begonnen met den borden- wedstrijd. Er zal gespeeld worden in groe pen van 8, teneinde daaruit de tientallen samen te stellen voor de wedstrijden in het Leidsche district. De uitslag was: le groep: G. J. de VinkC. v. Delft 20; T. v. BeelenC. v. Rossum afgebr.; L. de HaanJ. Laven uitgest.; J. Freke J. C. v. Rijn 20. 2e groep: A. WassenaarJ. Sohooneveld 20; C. v. VeenW. Böttcher uitgest.; G. VarkevisserJ. v. Elk 20; C. Korpels- hoekR. Haasnoot 20. 3e groep: A. SchoutenH. Houwer 20; P. v. d. GugtenD. Hartkamp 20; A. VooijsC. Durieux 02; A. OexmanA. Bernhoorn uitgest. 4e groep: J. StabijJ. v. d. Meij 20; J. v. Delft C. v. Donk 02; C. J. de Jong D. Nasveld uitgest.; A. NoortA. Hor- tensius uitgest. Woensdag 16 Sept. a.s. des avonds te on geveer half acht zal de heer J. W. v. Dar telen uit Heemstede, administrateur van den Ned. Dambond, voor leden en genoo- digden een simultaan-seance ??v>n Haandag

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6