D. S. BARTSTRA N.V. E. HOLLANTS MAANDAG 14 SEPTEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DE DRUKTE IN DE OMGEVING VAN HET PALEIS. De belangstelling in de omgeving van het paleis Noordeinde begint nu iets af te nemen. Toch zijn er den geheelen dag nog zeer vele belangstellenden tegenover het paleis te vinden en is er ter plaatse politie om te zorgen, dat men het paleis niet te dicht nadert en dat het verkeer niet ge stremd wordt. Tot hedenmiddag een uur bestond er ge legenheid de felicitatie-registers te teeke nen. Met het oog op de hedenmiddag ver leende audiënties, moest tde stroom toen gestuit worden. De nieuw beëedigde offi cieren van land en zeemacht kwam heden ochtend teekenen. Om kwart voor een kwamen twee in- valieden bij 'het paleis aan. Het waren de heer A. Bijl uit Piershil en H. J. Rijsdijk uit Nieuw-Beijerland die de reis per drie wieler hebben afgelegd. Het is een afstand van 65 K.M. en de heeren waren heden ochtend om 5 uur gestart. Toen zij voor het paleis reden, kwamen bedienden naar buiten, die hun de registers ter teekening aanboden. Het spreekt wel vanzelf, dat de fotografen, die zich de laat ste dagen voortdurend bij het paleis op houden, dit moment op de gevoelige plaat vastlegden, hiermede hulde brengende aan de warme liefde voor ons vorstenhuis, welke deze heeren hebben betoond. Tegen half drie viel den wachtenden nog een buitenkansje ten deel. Het vorstelijk paar vertoonde zich toen op het bordes van het paleis om een vriendin van de Prinses, die haar gelukwenschen komen aanbieden, uitgeleide te doen. Het jonge paar dankte vriendelijk voor de enthousiaste toejuichin gen van de menigte. Ook heden werden tal van geschenken en bloemstukken en schriftelijke geluk- wenschen ten paleize afgegeven. DE KONINKLIJKE RIJTOER MORGEN MIDDAG. De route, welke de vorstelijke perso nen morgenmiddag te vier uur tijdens hun rijtoer zullen volgen luidt: Noordeinde, Paleisstraat, Oranjestraat, Parkstraat, Alexanderstraat, Plein 1813, Alexanderstraat, Javastraat, Schevening- sv eweg, Carnegieplein, Carnegielaan, Groot Hertoginnelaan, Stadhouderslaan, Scixeveningscheweg, Badhuisstraat, Gevers Deynootweg, Gevers Deynootplein». Nieuwe Parklaan, Wittebrug, Koninginnegracht, Princessegracht, Korte Voorhout, Tour- nooiveld, Lange Vijverberg, Kneuterdijk, Heulstraat, Noordeinde. Het publiek wordt verzocht, zich tijdig en rustig langs den weg te scharen en den rijweg vrij te houden. Voorts wordt dringend verzocht, niet met auto's, rij- en voertuigen of handwa gens op dezen weg te komen. In herinnering wordt gebracht, dat tij dens den rijtoer geen gelegenheid kan worden geboden, bl emcn of geschenken aan de koninklijke familie aan te bieden. De hoofdcommisstris van politie te Den Haag verzoekt het publiek, zich tijdens den rijtoer bij voorkeur te willen opstellen op de ruimere buitenwegen en zooveel moge lijk het centrum der stad te vermijden. URK BEDREIGD DOOR BRANDRAMP. Groote voorraad rijshout en stroo in vlammen. Gisternacht omstreeks één uur brak op het eiland Urk een brand uit, welke den hemel boven Urk rood kleurde, terwijl een regen van vonken over het geheele eiland neerdaalde. De brand werd pas om half- drie gebluscht. Een groote voorraad rijs hout en stroo was toen op een opslagter rein in vlammen opgegaan. Enkele late wandelaars ontdekten, naar „de Crt." bericht, een begin van brand op het opslagterrein van de firma Bakker, aannemer der havenwerken op Urk, waar groote voorraden rijshout en stroo opgesla gen liggen. Onmiddellijk maakten zij alarm. Geen oogenblik te vroeg trouwens, want reeds enkele minuten later laaiden de vlammen hemelhoog uit het rijshout op. Een verstikkende rook legde zich over de brandende massa, waardoor het onmogelijk was den vuurhaard te naderen. Kruipend op handen en voeten waagden enkele personen het toch om de touwen der tegenover het brandende moteriaal liggen de schepen los te maken. De hitte was toen al zoo erg, dat het pek uit de naden der botters begon te loopen en de touwen vlam vatten. Een visschersman had de tegen woordigheid van geest om den motor van een der schepen op gang te maken en alle rookende en smeulende botters weg te trek ken naar een andere haven. Inmiddels was de brandweer gearriveerd en met vier stralen werd het vuur aange tast. De vonken en de brandende stukken stroo werden over het geheele eiland heen gedreven. In minder dan geen tijd was de geheele bevolking op de been en ieder werkte mede om u 'breiding te voorkomen, door de vonken direct als zij neerkwamen, uit te trappen. Aan den Noordkant van het brandende terrein bevinden zich groote op slagplaatsen voor olie en benzine. Aanvan kelijk liet het zich aanzien, dat een cata strophe dreigde. Gelukkig was de wind Oost, zoodat Urk voor een ramp bewaard bleef. Om twee uur was de rook zoo verstik kend, dat de brandwachts slechts met moeite op hun post konden blijven. De af scheiding van het terrein bestond uit dikke geteerde eiken balken. Deze vatten vlam en verspreidden een ondragelijke hitte. De palen van de electrische leiding van het terrein geraakten eveneens in brand en rezen als vurige fakkels ten hemel. Om halfdrie was het gevaar echter be zworen en waren' de vlammen bedwongen. DE GONDELVAART DOOR LEIDEN's GRACHTEN. Uitstekend geslaagd. „Het was wat kort dag", dat was de al- gemeene klacht otfer de kortstondige voor bereiding, welke gegeven was om de gon delvaart door Leiden's grachten te doen houden. 't Is waar, alles is zoo plotseling gegaan: de nationale herdenkingsdag was op te kor ten termijn vastgesteld en het besluit tot het houden van een gondelvaart werd te laat vastgesteld. En toen wij Zaterdagavond tegen 8 uur vanaf den Nieuwe Rijn het aantal bootjes zagen, welke daar rond de Karnemelks- brug zich verzamelden, dachten we aan 'n mislukking. Maar, dat is het niet geworden, in 't ge heel niet. Achteraf bleek de deelname, de versiering en de verlichting der vaartui gen eveneens, heelemaal niet tegen te val len. Er waren nog ongeveer 40 deelnemende vaartuigen en zij vormden een tamelijk langen stoet, die door duizenden en tien duizenden vanaf den wal werd gadegesla gen. Er waren er die aardig werk hadden ge maakt van de versiering, weer andere, die meer de verlichting deden uitkomen, ter wijl weer anderen zich op beide meer had den toegelegd. Dit was o.m. het geval met de fraaie kano van De Graal, die onder alle versierde en verlichte vaartuigen wel zeer bijzonder opviel en aller bewondering wist te wekken. De versiering met witte en roode dahlia's, de verlichting met heldere lampionnen, kortom alles droeg er toe bjj om dit scheepje op den voorgrond te plaat sen. En het was dan ook geen wonder, dat de jury de Graal den eersten prijs der kano's toekende. Toch was de taak der jury niet zoo ge makkelijk. Zij bestond uit de navolgende dames: mevr. v. d. Sande Bakhuyzen-Ge- ricke, mevr. Nord Thomson-Vinke en mevr. Trapman-Brouwer. Aanvankelijk zou de jury moeten oordee- len naar versiering en verlichting, doch men kwam hiervan al spoedig terug, wijl men een kano heel lastig met een motor boot kan vergelijken. Daarom werden dan ook de volgende twee groepen gemaakt: kano's en motorbooten. Zooals wij hierboven reeds zeiden be stond er overal, waar de gondelvaart langs trok, groote belangstelling van de zijde der ingezetenen. Op den Zijlsingel werd door de K.E.B. vanaf zeven uur tot na de Gondelvaart po pulaire muziek en nationale liederen ten gehoore gebracht, hetgeen niet weinig tot verhooging van de feestelijke stemming in deze volkrijke buurt heeft bijgedragen. Maar de grootste drukte concentreerde zich rond het Galgewater, waar de stoet van vaartuigen voor de jury kwam en waar na rijp overleg het volgende resultaat werd bekend gemaakt: Kano's: le prijs de Graal, 2e pr. de Zeeverkenners, 3e pr. D. Vlieland. M o t o r b o o t e n: le pr. de Oranje-Gar de, 2e pr. de Princevlag, 3e pr. P. Roe- landse. De motorboot van mr A. J. Romijn, die als vlootvoogd den stoet besloot, kreeg een eervolle vermelding. Toen de bekroningen bekend waren, wer den de diverse prijswinnaars aan boord ge roepen van de stoomboot, waarop de jury, contactcomissie en de genoodigden hadden plaats genomen. Onder de genoodigden merkten we o.m. op den burgemeester mr A. v. d. Sande Bakihuyzen, den gemeente-secretris, mr dr C, E. van Strijen, de wethouders Splinter en Verwey, afgevaardigden van het colle gium van het L.S.C., van de V.V.S.L. en van de Unitas. Voor de prijsuitreiking nam de voorz. der contactcommissie mr G. H. E. Nord Thom son het woord om dank te brengen aan alle deelnemers in wie hij de prijswinnaars gekristalliseerd zag. De deelneming had de stoutste verwachtingen van het comité overtroffen. Dank bracht spr. vervolgens aan de da mes der jury, dank aan de vereenigingen, welke hebben medegeholpen aan de orga nisatie, dank aan de orde-commissarissen, aan den heer Mennes, aan het Gemeente bestuur, aan den commissaris van politie, aan den heer Romijn en aan de pers. Hierna werden door mevr. v. d. Sande Bakhuyzen-Gericke de prijzen aan de di verse winnaars uitgereikt. Allen ontvingen een speciaal voor deze gelegenheid gesla gen medaille. Daarna werd spontaan het Wilhelmus aangeheven en kwam het einde van de gon delvaart. De boot maakte nog 'n tochtje naar de Janvossensteeg, alwaar de leden der contactcommissie en verdere genoo digden van boord gingen en met de muziek van het 6e Reg. Veldartillerie voorop welke muziek den geheelen avond aan boord voor de noodige musicale afwisseling had gezorgd werd naai' De Turk getrok ken, waar de feestavond besloten werd. Een wit-grijze rook bleef echter als een sluier over het geheele eiland liggen. De nablussching duurde nog tot aan den och tend. De burgemeester leidde persoonlijk het blusschingSwerk en was op alle be dreigde punten aanwezig. Het mag een geluk genoemd worden, dat de wind pal Oost bleef en het materieel der brandweer, hoewel dit reeds eenige jaren stil ligt, prima in orde was. DE VERLOVING DER PRINSES. Geschenk van het Vebo-bestuur. Een lid van het tentoonstellingsbestuur van de V.E.B.O., de heer J. H. van der Kloot, heeft Zaterdagmorgen in opdracht van het bestuur ten Paleize in Den Haag aan de Prinses een in de Rijnstreek ver vaardigde kaas aangeboden, waarop op origineele wijze de beeltenis van de Prin ses en den Prins was aangebracht. Tegelijkertijd heeft de heer van der Kloot voor het toekomstige paar een uit- noodiging afgegeven voor de deze week al hier te houden tentoonstelling. J. KARSTENS t In den ouderdom van 56 jaar is heden nacht na een langdurig ziekbed hier ter sted overleden de heer J. Karstens, oud directeur van de „Nieuwe Leidsche Cou rant". De heer Karstens heeft veel gewerkt in het maatschappelijk leven, bijzonder op protestantsch-christelijk terrein. Hij was o.a. bestuursuid van de A.K. Kiesvereeni- ging „Nederland en Oranje", voorzitter van het Partijbureau dezer Kiesvereeni- ging, secretaris van den A.K. Kamerkies kring Leiden en bestuurslid van den A.R. Statenkieskring. Voorts is hij langen tijd lid geweest van de Gemeentelijke Com missie voor Maatschappelijk Hulpbetoon en lid van den Voogdijraad. Bij de oprichting 1 April 1920 werd de heer Karstens directeur van de „Nieu we Leidsche Courant" en hij heeft deze functie uitgeoefend tot de reorganisatie dezer courant (overname door de „Rot terdammer") in 1924. Van dien tijd af ex ploiteerde hij een eigen drukkerij. Wij hebben met den heer Karstens, toen hij directeur was de de „Nieuwe Leidsche Courant", veel samengewerkt en van deze samenwerking hebben wij de meest aange name herinnering bewaard; wij hebben hem leeren kennen als een uiterst werk zaam mensch, die zich leiden liet door wat hij beleed als den dienst van God; hij was een echt geloovig man en zijn nagedachte nis blijft in eere bij allen, die hem hebben gekend. De begrafenis van het stoffelijk over schot zal a.s. Donderdag te 1 uur op Rijn hof plaats hebben. Sluiting tentoonstelling „Onze Tuin" Zuiderkwartier. Zaterdagavond heeft de sluiting van ge noemde tentoonstelling plaats gehad. De heer J. Jonker, opzichter der plantsoenen, heeft hierbij een kort slotwoord gesproken en achtereen volgens de vele gewonnen prijzen met een toepasselijk woord uitge reikt. Spreker stond nog even stil bij het zeer mooie werk om bij de jeugd liefde te kweeken voor de planten. Zoo juist was hij nog in Haarlem geweest en daar mocht hij veel natuurschoon aanschouwen On willekeurig was toen de gedachte bij hem opgekomen, hoe zal het van avond op de tentoonstelling zijn? En eerlijk moest hij bekennen, dat het hem trof, dat zoo vele inzendingen zoo goed verzorgd waren. Spreker wekte tenslotte diegenen, die tot nu toe achter gebleven waren, op om ook een volgend jaar paraat te zijn. Nadat de voorzitter der tentoonstelling nog een kort woord gesproken had waarin hij dank bracht aan juryleden en anderen voor hun spontane medewerking radde hij een ieder aan zich zoo spoedig mogelijk op te geven voor de tentoonstelling 1937. Volkstuinvereen. „Ons Genoegen." Zaterdagmiddag vond onder begunsti ging van mooi weer voor de kinderen van de leden van de Volkstuinvereeniigng „Ons Genoegen" nabij de Zweminrichting „De Zijl" het ingestelde kinderfeest plaats. De belangstelling was vrij groot. Alvorens met het afwerken van het program een aanvang ward gemaakt werd het woord gevoerd door mevrouw de Zwijger, voor zitster van het Dames-Comité. Spr. heette alle aanwezigen hartelijk welkom en in het bijzonder de Muziek Ver. „Athalia", dir. de heer H. v. d. Veld, alhier, die wederom dit feest met haar muziek heeft willen opluis teren. Spr. hoopte, dat allen een genoeg lijke middag zouden hebben. Hierna werd met het afwerken van het programma een aanvang gemaakt. De prijzen voor dit kin derfeest bestonden uit zeer mooie en aar dige kinderspelen en speelgoederen. Hieronder volgen de uitslagen: Blokjesrapen: W. Mizee, A. Gijzenij, A. Leering, J. Massaar en M. Guldemond. Als extra attractie werd onder groote hilariteit der aanwezigen eveneens door commissarissen van orde blokjes geraapt. Op deze attractie volgde een daverend- ap plaus. Zakloopen: P. T. Mizee. A. Klinkhamer, hamer, R. Smits. Wasch-ophangen: J. de Vogel, J. Pen seel en R. Blok. Bijzonder vroolijk was het koekhappen. door alle deelnemende kinderen werd gre tig in het Verkadekorstje gehapt. Tot slot van dit kinderfeest werd door de echtgenooten der leden eveneens blokjes geraapt. Het bestuur had voor dit nummer als prijs beschikbaar gesteld een bedrag van f 1.Het resultaat van dit num mer was, dat mevr. J. Dool in het bezit van dezen prijs kwam. Hierna werden de prijzen uitgereikt aan de verschillende prijs winners (sters) Bij ontstentenis van den Voorzitter, den heer Mulder, werd hierna het woord ge voerd door den 2en Voorzitter, den heer J. van Weizen Sr. Spr. richtte zich tot de Voorzitster van het Dames Comité, Me vrouw de Zwijger en sprak woorden van dank namens het bestuur voor het door mevrouw de Zwijger genomen initiatief voor het organiseeren van het goed ge slaagde Kinderfeest, De Leidsche Bond van Volkstuin vereend- gingen heeft gisteren met een 400-tal per sonen een bezoek gebracht aan de volks- tuingroep ,Ons Buiten" te Amsterdam. Te ongeveer kwart voor 8 vertrok men on der begunstiging van mooi weer per sa lonboot Prinses Juliana. De muziek van Werkmans Wilskracht bracht er al spoe dig een feeststemming in. Te Amsterdam werd het gezelschap ontvangen door leden van het Hoofdbestuur van het Algemeen Verbond van Volkstuinders. Vervolgens werd het gezelschap geleid naai' het tuin complex „Ons Buiten", waar zij ontvan gen werden door de jeugdgroep dezer vereeniging. Met mondharmonicamuziek voorop brachten zy hen naar de groote speelweide. Het volkstuincomplex met zijn mooie lange lanen, boschages, groote speelweide met muziektent en den 3000 M2. grooten gemeenschappelijken tuin is een volkstuinpark in den waren zin des woords. Nadat door den voorzitter van den Leidschen Bond eenige waarden van dank waren gesproken werd de terugtocht aan vaard. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen 321. n. V. Eerste Leid sche Hulpbank, Leiden, Oude Rijn 104. n. Comm.: B. W. de Waal, Leiden. 831. Slagerij „De Volharding", Leiden, Haarlemmerstraat 217. Uittr. E.: n. Aen- mey, dd. 31 Aug. 1936. n. E.: J. Filippo, Leiden. 6794. Technisch Bureau Adriaan Bakker, Leiden, Rijn- en Schiekade 36. De zaak is ar: Leiderdorp, Koningstr. 44. Bij Kon. Besluit van 8 September 1936 is benoemd tot gedelegeerden van de Ne- derlandsche Regeering bij het 5e Inter nationaal Congres voor Byzantijnsche Stu diën, dat van 20 tot en met 27 September 1936 te Rome zal worden gehouden: prof. Dr. A. w. Byvanck, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Zaterdagnacht te ruim half een is een begin van brand uitgebroken op het stad huis-terrein. Onder een afdak, waar een zaagmachine staat, is het door tot nu toe onbekende oorzaak gaan branden. Zaag sel en wat binten waren reeds in brand geraakt, toen voorbijgangers door de rook opmerkzaam werden gemaakt. De politie-brandweer onder leiding van inspecteur Couzy bluschte het vuur met een straal op de motorspuit. De commissaris van politie was mede op het terrein aanwezig. Zaterdagmiddag te half vier is in het Noordeinde de 67-jarige W. v. d. B. tegen een wielrijder opgeloopen, tengevolge waarvan hij viel en een wonde boven het rechteroog opliep. Door den E.H.D. werd hij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Gisteren, tijdens den wedstrijd L.F.C. L.D.W.S., heeft de 29-jarige L.F.C.-speler S. Monteba bij een botsing met een speler der tegenpartij het rechter onderbeen ge broken. In de gisteren gehouden bijeenkomst van alle R. K. Voortrekkers uit het district Den Haag, welk district omvat: Den Haag, Rijswijk, Voorburg, Wassenaar en Leiden, is besloten, dat, daar al deze Voortrekkers op de zgn. Voortrekkersdagen een grooten Stam vormen, deze stam den naam zal dra gen van den a.s. Prins-Gemaal. De Stam zal dus voortaan heeten: Prins Benno-Stam. Bij Kon. Besluit van 10 September 1936 is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau mejuffrouw A. E. Groll, penningmeesteresse van de Vereeniging voor Misvormden te Leiden. TELEGRAMMEN DE REDEVOERING VAN Z.H. DEN PAUS Beroep op geheel Spanje ten gunste van den VTede CASTEL GANDOLFO, 14 Sept. (A.N. P.). Vanochtend heeft Z.H. de Paus in de zaal der Zwitsei's 350 Spaa-nsche vluch telingen ontvangen, onder wie zich tal van priesters en religieuzen bevonden, die on der leiding waren van de bisschoppen van Cartagena, Tortosa, Viche en Urgell. De vluchtelingen werden voorgesteld door kardinaal Pacelli. Paus Pius XI, die bij zijn binnenkomst in de zaal luide werd toegejuicht, sprak voor de microfoon zyn redevoering uit. De Paus begon te zeggen, dat de tegen woordigheid Zijner zonen en dochteren, die uit Spanje hebben moeten vluchten, voor hem een reden is tot smart en tot vreugde. Hij bewondert met groote ont roering de getuigenis van al diegenen, die in naam van Jezus Christus hebben gele den en wenscht op hen de woorden van den heiligen Pauius toegepast te zien: Gy zijt mijn vreugde en mijn kroon. Te meer daar hun lijden eerherstel heeft gebracht, trouw heeft betoond en eer en glorie heeft betuigd aan de Goddelijke Majesteit, die in Spanje en elders zoo zeer miskend en zoo veracht is, terwijl opnieuw een ver schrikkelijke nieuwe oorlogskreet weer klinkt: zonder God en tegen God. Voor den Paus is een zeer ernstige smart de gedachte aan zoovele slachtingen, verwoestingen en ontheiligingen, welke de zer dagen in Spanje worden begaan. Er is een vergiftige propaganda, welke, na de BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Ondertrouwd: B. J. Boom jm 36 j. en P. S. v. Velzen jd 36 j. A. Serdijn jm 20 j en M. Gijsman jd 20 j. C. v. Duij ven bode jm 22 j. en C M. H. Paats jd 20 j. J. D. Waasdorp jm 23 j. en C. Abrahams jd 19 j. H. Dreef jm 22 j. en E. Unyi jd 21 j. O v e r 1 e d e n: N. F. Meijer m. 45 j. C. v. Leeuwen z. 31 j. J. Stouten wedn. 5e j. volksmassa's to hebben verleid en opge hitst, deze wapent en hun plaats tegen over ieder goddelijke en menschelijke in stelling. Uit al deze tragische feiten zijn zeer ern stige leeringen te trekken. De eerste is, dat de grondslagen van alle orde, van alle cultuur en van alle bescha ving rechtstreeks bedreigd worden. Een andere les is te trekken uit het feit, dat in dien de haat van deze vijanden zich keert, in het bijzonder tegen de Katholieke Kerk, dit niet zeggen wil, dat de eenige werke lijke hinderpaal voor hun vernietigend werk de christelijke leer is, welke alleen door de Kerk wordt onderwezen. Andere overwegingen ter zijde stellend, wil de Paus zijn zegen geven aan de aan wezigen, zoomede aan hun afwezige en lij dende broeders en boven iedere politieke en wereldlijke, overweging aan al diege ne, die de moeilijke en gevaarlijke taak ter hand hebben genomen de rechten en de eer van God en den godsdienst te ver dedigen en te herstellen. HEVIGE BRAND IN SCHUUR. Een elftal personen om het leven gekomen KATTOWTISJ, 14 Sept. (A.N.P.). Vannacht heeft een brand gewoed in een schuur in het stadsdeel Bogutschuetz. Elf personen zijn in de vlammen om het leven gekomen, van wien vier vrouwen. Volgens mededeeling van een der gered den bevonden zich vijftien personen in de schuur. Men vreest dan ook nog meer men- schenlevens te betreuren zijn. Het betreft bijna uitsluitend dakloozen, die in de schuur voor den nacht een toe vlucht hadden gezocht. Het schijnt, dat de brand door onvoorzichtigheid is ontstaan. VISSCHERSBOOT VERGAAN "san francisco, 14' Sept. (a.n.P.) Bij een hevigen storm is een visschersboot vergaan. De vijftien koppen tellende be manning kon, zij het onder buitengewoon moeilijke omstandigheden, worden gered. De vangst, 90 ton sardines, is verloren ge gaan. Met groote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter THECLA JOHANNA CATHARINA MARIA H. E. M. SCHAMINEE. H. M. L. SCHAMINEE— Bosman. Woubrugge, 13 Sept. 1936. 5750 Heden nam God tot Zich, na langdurig lijden, on zen innig geliefden Man en Vader en Behuwdzoon, JOHANNES KARSTENS, op den leeftijd van 56 jaar „een gebroken en verslagen hart zult Gij, o God. uiet verachten" (Psalm 51:19b) Uit aller naam: D. KARSTENS-Swart Leiden, 14 Sept. 1936 Hooigracht 35. De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag 17 September a.s. op de begraafplaats „Rhijnhof" des namiddags te 1 uur. Vertrek van het woonhuis te half één. 5753 Geen bezoek - Geen bloemen 5736 Röntgenoloog Praktijk hervat. Pijn lijke voeten Steunzolen naar maat Orthop Maatschoeisel Pijnloos Pedicure Morgen, Dinsdag van 10 tot 5 uur is onze gedipl. Voetspeoialist aanwezig. 5741 ^VISCHMARKT 2, TELEF. 1065

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3