MAANDAG 14 SEPTEMBER l»o„ DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER IETS KOUDER. DE BILT SEINT: Meest zwakke aanvankelijk uiteenloo- pende, later Westelijke wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, nog kans op regen of onweersbuien, aanvankelijk iets kouder. Hoogste barometerst.: 771.9 te Karlsbad. Laagste barometerst.: 757.0 te Isafjord. De hoogedruk in het Oosten blijft stand houden, al is hij sinds Zaterdag wel wat in omvang afgenomen. De 770 kern strekt zich thans over Zuid-Zweden en Polen uit. Onder invloed van deze hoogedrukking is het weer over het grootste gedeelte van Scandinavië, rond de Oostzee en de Both- nische Golf, over bijna geheel Duitschland en Centraal-Europa nog rustig, meest met helderen hemel. Sinds Zaterdag heeft zich in het Zuid-Westen een uitlooper van den Azoren-hoogedruk ontwikkeld, welke zich nu reeds over Frankrijk en het Zuiden van de Britsche Eilanden heeft uitgestrekt. In Frankrijk komt veel mist voor, terwijl er de temperaturen belangrijk zijn gedaald. Tusschen de beide hoogedrukgebieden ligt een secundaire-depressie, welke zich van Noord-West naar Zuid-Oost over de Britsche Eilanden en onze omgeving uit strekt. Deze secundaire veroorzaakt over groot-Brittannie en Ierland bewolkt tot betrokken weer, ook in ons land is het somber. De onweders, welke gisteren in een gedeelte van ons land optraden, werden eveneens veroorzaakt door deze langzaam Noord-Oostwaarts trekkende drukstoring. Bij IJsland is de depressie in beteekenis afgenomen, doch het schijnt, dat zij thans bij Groenland versterking krijgt. De weers vooruitzichten zijn niet zeer gunstig. Bij wind uit Westelijke richtingen, krijgen wij zeer vochtige lucht toegevoerd, zoodat zware bewolking mag worden verwacht met kans op plaatselijk regen of onweers buien. LUCHTTEMPERATUUR. 18.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Maandagnamiddag 7.48 uur tot Dinsdagmorgen 6.03 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Dinsdag 15 Sept. voorm. 3.17 uur nam. 3.33 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl", 16.5 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 17 gr. C. ven. Niettegenstaande reeds per radio en in de bladen is verzocht in de nabijheid van H.M. de Koningin of van de leden van het vorstelijk huis geen spreekkoren aan te. heffen, is gebleken, dat aan dit verzoek geen voldoende gevolg wordt gegeven. De burgemeester heeft zich daarom ge noodzaakt gezien bovenstaande verbodsbe paling in het leven te roepen. Aan de politie is opdracht gegeven deze streng te handhaven. Men stelt zioh dus bloot aan straf-rechtelijke vervolging, in dien men zich niet aan het verbod houdt. Ook tegen overtreding van artikel 6 van de reeds -gepubliceerde bekendmaking van den burgemeester van 5 September 1936, luidende: Op Dinsdag, 15 September 1936 zal bij het passeeren van H.M. de Koningin of den koninklijken stoet, een ieder er zicht van onthouden op eenigerlei wijze uiting te geven aan zijn politieke ge voelens. zal streng worden opgetreden. Ook op deze verbodsbepaling, welke dit jaar voor het eerst in de gebruikelijke be kendmaking van den burgemeester, ver meldende de politiemaatregelen in acht te nemen op den dag der opening van de Sta- ten-Generaal, voorkomt, wordt nogmaals nadrukkelijk de aandacht gevestigd. Voorts maakt de burgemeester bekend, dat gedurende den rijtoer, welke H.M. de Koningin met de leden der koninklijke fa milie voornemens is door de residentie te maken, in den middag van 15 dezer, na afloop der openingsplechtigheid, aan langs dien weg van den rijtoer geschaarde ver- eenigingen, deputaties of particulieren, in verband met de omstandigheid dat deze rijtoer een vlot verloop behoort te hebben, geen gelegenheid kan worden geboden, bloemen of geschenken aan H.M. de Konin gin of aan het verloofde paar aan te bieden. Hoewel voornoemde burgemeester er van doordrongen is, dat dit voor velen teleur stelling moet wekken, wordt deze maatre gel noodzakelijk geacht, ter voorkoming van stagnatie in den rijtoer. Verzocht wordt vorenbedoelde uittingen van eerbied, aanhankelijkheid en belang stelling te doen bezorgen aan het konink lijk paleis, Noordeinde 62 te 's-Gravenhage. Tenslotte verzoekt de burgemeester ook bij het vuurwerk, dat hedenavond in het Malieveld zal worden afgestoken, het hou den van z.g. spreekkoren of het op eeni gerlei wijze uiting geven aan politieke ge voelens, na te laten. V Een extra uitkeering De regeering heeft besloten, aan alle gesteunde werklooze arbeiders deze week een extra uitkeering te geven van 2.50. Deze uitkeering wordt gedaan uit de Rijkskas; zooals men weet, betaalt het Rijk van den gewonen werkloozensteun 80 Het gemeentebestuur van Leiden heeft, onmiddellijk nadat deze sympathieke daad van de regeering bekend was geworden, besloten, om ook de door Maatschappelijk Hulpbetoon gesteunden een extra-uitkee- ring te schenken, en wel van 2.50 voor gehuwden en kostwinners en 1.25 voor alleen-wonenden en kostgangers. Deze uit gave komt voor rekening van de gemeente. Deze, spontaan gestelde, daad van het Leidsche gemeentebestuur moet worden beschouwd als een logisch gevolg van den door de regeering genomen maatregel. Met Kerstmis geschiedt het ook op deze wijze. De regeering geeft dan een Kerst- gave aan de ondersteunde werklooze ar beiders; de gemeente Leiden doet het zelfde voor de ondersteunden, die niet behooren tot de categorie van werklooze arbeiders, 't Zou ook schrijnend zijn, als degenen, die, behoeftig zijnde, uit de publieke kas worden gesteund, maar niet vallen onder de categorie „werklooze arbei ders", in tegenstelling met deze laatsten, van een extra gave verstoken zouden blij ven. Wat het gemeentebestuur van Leiden heeft gedaan verdient navolging. Wij ver oorloven ons, bij alle gemeentebesturen in onze omgeving, er op aan te dringen, óók aldus te handelen. Maar dan spoedig. Vanavond of morgen worde het besluit tot een eXtra-uitkeering genomen, om het deze week nog te kunnen uitvoeren. Het kost geld. Feestvieren kost ook geld. En er wordt ook in dezen tijd feest ge vierd. In dezen tijd publiekelijk feestvie ren zonder te denken denken met prac- tisch resultaat! aan de noodlijdenden en hulpbehoevenden, mag niet plaats vin den. BINNENLAND SLUITING DER STATEN GENERAAL. De plechtige, kleine stoet, waarin de Minister van Binnenlandsche Zaken zich Zaterdagmiddag in verband met de slui tingsbijeenkomst der Staten-Generaal van het Paleis Noordeinde naar het Binnenhof te Den Haag begaf, ondervond, zooals te verwachten was, bijzondere belangstelling. Een eerewacht van huzaren, onder lei ding van luitenant Mees, stelde zich voor het paleis op, in afwachting van de aan komst van den Minister. Een bijzonder aardig moment was, toen Prinses Juliana en Prins Benno zich on verwachts voor een der ramen op de eer ste étage in den linkerhoek van het paleis vertoonden. Onmiddellijk werden zij met luid gejuich door het publiek begroet en toegewuifd, hetgeen de Prinses en de Prins op de meest hartelijke wijze beantwoord den. Deze begroeting herhaalde zich enkele malen. Te 2 uur 40 kwam de Minister ten paleize aan, waarop de eerewacht het militair sa luut maakte. Enkele minuten daarna kwam Minister De Wilde weder naar buiten, om zich in het staatsierijtuig van het paleis, geëscorteerd door de huzarenwacht, langs de Heulstraat, den Kneuterdijk en het Bui tenhof naar het Tweede Kamergebouw te begeven. In de vereenigde vergadering der Staten- Geenraal werd de Minister binnengeleid door een daartoe benoemde commissie, be staande uit de Eerste-Kamerleden prof. Anema en mr. Knottenbelt en de Tweede- Kamerleden ir. Bongaerts, mr. Boon, Tila- nus en mr. Van Dijken. De Minister van Binnenlandsche Zaken hield achter de ministerstafel een korte sluitingsrede. Te 3 uur 50 was de sluitingszitting ge- eiiidigd, waarna de kleine stoet den terug weg naar het paleis aanvaardde. LANDDAG VAN DE R.K. STAATS PARTIJ TE HENGELO. Gisteren werd hier een Twentsche land dag gehouden van de R. K. Staatspartij. Volgens mededeeling van de controle waren er 10.000 bezoekers. Na een openingswoord van den heer G. J. A. ter Steege, wethou der van Almelo en voorzitter van den Prov. Bond, sprak de heer A. C. de Bruyn over het onderwerp „R.K. Staatspartij kan zich niet en nooit vereenigen met een aan passingspolitiek, welke de sociale momen ten verwaarloost". Tweede spr. was de heer H. Ruyter, se cretaris van den A. B. T. B. met het onder werp „Het platteland en de R.K. S. P.". Tenslotte sprak pater Boromaeus de Greeve O.F.M., die het ideeaal van Schaep- man schetste en dezen voor den tegenwoor- digen tijd tot voorbeeld stelde. Hij zou ze ker gevochten hebben tegen de Katholieke N.S.B.-ers. NED. R. K. BOND VAN HANDELS-, KANTOOR- EN WINKELBEDIENDEN „ST. FRANCISCUS VAN ASSISIë". Demonstratief congres te Nijmegen. Zondag werd in „Unitas" te Nijmegen een groot nationaal demonstratief congres ge houden van boven genoemden bond, waar aan ongeveer duizend bondsleden van alle De wereld in vogelvlucht Wat te verwachten was, is gebeurd: Zon dagmorgen in alle vroegte is San Sebas tian door de nationalistische troepen be zet. Het voorbeeld van het totaal ver woeste Irun heeft indruk gemaakt en de verdedigers van San Sebastian hebben het niet zoover laten komen; zij hebben Za terdagavond besloten de stad over te ge ven. Daardoor is de stad van een bombar dement gespaard geoleven. De nationalis ten rukken thans verder op in Asturië en weldra zal Biilbao, waar de verdedigers van San Sebastian zich teruggetrokken hebben, aan de beurt zijn. Op het partijcongres der nationaal-socia listen te Neurenberg is tot nu toe weinig gezegd, wat van wereldschokkende betee kenis was. Slechts aan de onomwonden aanvallen op het bolsjewisme en de niet nader omschreven eisch van koloniën is in het buitenland eenige aandacht ge schonken, maar beide aangelegenheden zijn niet nieuw. Slechts het zoo duidelijk naar voren schuiven van deze twee kwes ties trekt de aandacht. Vanavond wordt het partijcongres gesloten en men ver wacht, dat Hitier vanavond nog wel wat belangrijks zal zeggen, als klap op de vuurpijl. In Noorwegen heeft een groote ramp plaats gehad, doordat een enorm stuk rots in het Lön-meer is geploft en een vloed golf heeft veroorzaakt, welke groote scha de heeft aangericht en een kleine 80 slachtoffers heeft gemaakt. Een dergelijk ongeval heeft een paar jaar geleden ook in Noorwegen plaats gehad. streken des lands deelnamen. De meesten kwamen met groote autobussen en verza melden zich op het Mariënburgplein, waar de congressisten zich opstelden om in kor ten optocht naar „Unitas" te trekken. De groote zaal van Unitas droeg een toepas selijke versiering en was geheel gevuld met congressisten, toen de algemeene bonds voorzitter, de heer J A. Cornelis, uit Am sterdam, het woord nam en wees op het doel van dit congres, een krachtige actie voor betere rechtspositie van de bedienden en propaganda voor een ordening in het be drijf, waardoor de rechten van den werk nemer op christelijk rechtvaardige wijze worden geregeld. Na den zang van „Roomsche blijdschap" sprak de bondsvoorzitter, de heer Anton Boersma uit Amsterdam, over het onder werp: „Onze strijd voor het recht der be dienden". Spreker schetste in groote lijnen den vaak rechtloozeii toestand van de kan toorbedienden, die veel te lange arbeidstijd moeten maken en daarvoor ondanks uit stekende vakkennis loonen ontvangen, wel ke soms menschonwaardig zijn. Spreker pleitte voor een betere rechts positie voor bijzondere arbeids- en loontoe- standen en voor ordening in het bedrijf, waardoor ook de kantoorbediende recht zal ontvangen. Op deze rede volgde een langdurige ge- dachtenwisseling, waarvan de quintessens was, dat de bond zal ijveren voor recht en billijkheid in de algemeene arbeidsregeling en voor het sluiten van collectieve contrac ten met minimum loonen van 1800 gulden voor volwaardige, vakkundige bedienden. De tweede spreker mr. dr. P. J. Wit te- man, rechtskundig adviseur van den bond uit Amsterdam, sprak over de rechtsposi tie van de kantoorbedienden en hield een krachtig pleidooi voor wettelijke regeling der positie, ook van de bedienden, die tevens recht hebben op wettelijke regelin gen ten aanzien van de pensioen- en spaar fondsen. Vooral wees spr. er op, dat het noodzakelijk is naast wettelijke regeling der werktijden een wettelijke regeling van de opzegging van den arbeid. Deze ge schiedt nu met inachtneming van een week- termijn, met een week loon. Dit zal minstens een maand moeten worden, plus een maand loon. Ten slotte sprak de zeereerw. heer rector J. F. A. Bots uit Utrecht, die de vraag stel de: „Hebben wij ons vergist?" In een' vurig betoog schetste spreker den geestelijken en socialen neergang van de meeste volken in Europa, waarvan velen onder een aller ellendigste extremisme lijden. De persoon lijkheid van den mensch, de vrijheid van het individu, dat door de kerk steeds ge ëerbiedigd wordt in den mensch als kind van God, wordt in onze dagen van alle zijden aangerand. De strijd gaat niet om geestelijke goederen, maar men eischt van het leven de grootste stoffelijke voldoening, welke den mensch toch niet dat welzijn kan verzekeren, dat hem ook als geestelijk we zen gelukkig kan maken. Spreker wees er op, dat in dezen tijd de taak der katholieke leeken groot is, die tegenover het egoisme van den klassestrijd dat in alle rangen der samenleving is doorgebroken, hebben te stellen de zuivere geest van samenwerking, van vrede, van boete en van gebed, waar door over de menschen een geest kan vaar dig worden, welke hen weder verheft tot God. Wij moeten tegenover de samenleving, welke wij in christelijken zin willen her vormen, staan met een christelijke gezind heid, zonder hartstocht, maar met groote tot offers bereide toewijding. Ook in dezen geest dienen we de ordeningsgedachte die per tot in het maatschappelijk leven te doen doordringen. Tenslotte werd door 't Congres 'n resolutie aangenomen in den geest van betere rechts positie, waarin het zich uitspreekt voor een regeling, welke, evenals in vele andere lan den, bij afzonderlijke wet zal dienen te worden vastgesteld, waarbij o.m. de vol gende verlangens in acht dienen te worden genomen: le. De opzegtermijn der dienstbetrek king worde geregeld naar den duur van het dienstverband; 2e. Bij het verlaten der dienstbetrekking worde, in geval van zeer langdurig dienst verband, een vergoeding uitbetaald; 3e. Ten aanzien van de vacanties worde bepaald vastlegging van het recht op va- cantie en den duur hiervan naast regeling ingeval ontslag tusschentijds in den vorm van extra-betaling tevens geldende bij al- dien het wettelijk bepaalde in zake de va canties niet wordt nagekomen. Verder wordt hier o.a. in te kennen ge geven, dat het wettelijke regeling der werk tijden voor de kantoorbedienden urgent acht, wijl slechts hierdoor aan het veel voorkomende en onsociale euvel van het overwerken een einde kan worden ge maakt. VARKENSGEHAKT IN BLIK. Met de distributie begonnen. Prijsverlaging. De minister van Sociale Zaken deelt mede, dat thans een aanvang zal worden gemaakt met de distributie van varkens gehakt in blik aan ondersteunden en te werkgestelde werkloozen. De prijs van dit nieuwe product, is kunnen worden ver laagd van 35 cent tot 32*4 cent per kilo grambus. Aan gezinnen tot en met vier personen zal 1 K.G. per week kunnen worden ver strekt en aan grootere gezinnen 2 K.G. Binnen enkele dagen zal aan de ge meentebesturen een circulaire worden ge zonden .waarin o.m. is aangegeven, op wel ke wijze dit gehakt bij het hoofd van den Rijksdienst der levensmiddelendistributie moet worden aangevraagd. WIJZIGINGEN IN HET K. R. O.- PROGRAMMA VAN MORGENAVOND. Uitzending van de rede van Z. H. de Paus. In verband met verschillende wijzigin gen in het K. R. O.-programma volgt het nieuwe samengestelde programma voor Dinsdagavond: 8.008.05 uur nieuwsberichten van het A. N. P. 8.058.35 uur „De gestroomlijnde We reld", een muzikale nabeschouwing over het reisseizoen. 8.359 uur Taptoe door de- Kon. Mili taire kapel op Plein 1813 te 's-Gravenhage 9.009.30 uur Uitzending van de rede van Z. H. de Paus en(de vertaling (gramo- foon-opname). 9.309.35 uur gramofoonmuziek. 9.3510.00 uur nabeschouwing over de ronde van Wouw. Vanaf 10 uur reeds gepubliceerde pro gramma van het K.R.O. symphonie-orkest onder leiding van Willem van Otterloo. S.D.A.P.-CONFLICT TE ALKMAAR. Tot royement van vier raadsleden besloten. Donderdag en Vrijdag heeft de Alkmaar- sohe afdeelrng van de S.D.A.P. vergaderd, onder voorzitterschap van den heer Koos Vorrink, naar aanleiding van een conclu sie, uitgebracht door een commissie van het partijbestuur, betreffende door een drietal raadsleden geuite beschuldigingen, dat de soc.-dem. wethouder T. Bonsema steekpenningen zou hebben aangenomen. Besloten werd tot het royement van den wethouder, omdat hij „de grenzen van wat een wethouder zich mag veroorloven, heeft overschreden en zich zijn politieke verant woordelijkheid onvoldoende bewust is ge weest", en van de drie soc.-democrati sche raadsleden Bakker, Bulens en mevr. Hell^man-Hardebol, op grond van het feit, dat dezen niet het dienen van het partijbe lang op den voorgrond hebben gesteld. UITGEWEZEN NEDERLANDER MAG IN BERLIJN BLIJVEN. In zijn plaats moet een ander Duitschland verlaten. De „Tel." verneemt, dat één van de vier uit Duitschland uitgewezen Nederlanders, n.l. de heer De Heer, aanzegging heeft ge kregen, dat hij in Duitschland mag blijven. In zijn plaats zal evenwel een andere Ne derlander, een zekeren mr Stapel worden uitgewezen. VAN M'N BOEKENTAFEL NIEUWE UITGAVEN. Holland's Bruidspaar door D. Hans. A. W. Sijthoff's Uitge versmij. N.V., Leiden. I Wel verrassend snel is Sijthoff voor den dag gekomen met een smaakvolle uitgave, waarin Hollands Bruidspaar aan het Ne- derlandsche volk in woord en beeld wordt voorgesteld. Holland's Bruidspaar. Dat behoeft geen nadere verklaring. Er is op het oogenblik in Holland maar één bruidspaar Prin ses Juliana en Prins Benno. Een keurige foto van beiden prijkt op den omslag van dit smaakvol uitgegeven boek. Het is ge schreven door den bekenden journalist D. Hans en dit is merkwaardig: dit boek, dat in enkele dagen geschreven, gezet en gedrukt moest worden, draagt van dezen haast-arbeid de sporen niet. Het is zorg zaam geschreven, met een welluidende klankt met een schoone zekerheid en zoo geeft het vele interessante levensbeelden van de Prinses en den nieuwen Holland- schen Prins. Ik denk aan die aardige, pakkende bijna ontroerende beschrijving van de geboorte der Prinses, welke Hans in een kamer van het paleis, welke voor Dit nummer bestaat uit vier bladen. AGENDA LEIDEN. Donderdag, R. K. Reclasseeringsvereeniging afd. Leiden, zitting gebouw St. Vin- centius-Vereeniging, Hooglandsche Kerkgracht 32, 89 uur. Vrijdag, R.K. Metaalbewerkersbond, afd. Leiden, ledenvergadering R.K. Volksbond, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Sept. a.s. waarge nomen door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, Telef. 552 en J. Doedens, Wilhelminaperk 8, Oegstgeest, tel. 274. de journalisten was ingericht, mocht af wachten. Zoo zijn er tal van andere inte ressante levensbeelden van het Bruids paar. Het is geen lange, aaneengeschakelde levensgeschiedenis, maar allemaal korte fijn beschreven trekjes uit beider leven, van gesprekken met anderen over hen, van levensmomenten dezer Koninklijke en vorstelijke families, welke men met blijde oogen lezen zal. Ook de uitgave draagt geen sporen van deze haast en bijna onbegrijpelijke acti viteit. Wij hadden tot nu toe zulk een ac tiviteit slechts mogelijk geacht bij de dag bladpers, maar wat Sijthoff in deze en kele dagen gewrocht heeft en op hoe schoone wijze is wel boven alle lof ver heven. Het is een prachtige praestatie èn voor Hans èn voor Sijthoff en dit boekje, dat tallooze zeer mooie foto's geeft van het Bruidspaar en beider families zal zeker met welbehagen worden gelezen en zorg vuldig worden bewaard. ZWEMMEN DOROTHY POYNTON HILL. De Olympische kampioene torensprin- gen Dorothy Poynton Hill wordt profes sional. Zij heeft verklaard, dat zij aan drie olympische spelen Amsterdam, Los An geles en Berlijn heeft deelgenomen en dat zij het nu genoeg vindt. Zij is van plan binnenkort demonstra ties in Engeland en Frankrijk te geven. Het is niet onmogelijk, dat zij ook voor de film gaat spelen. LAATSTE BERICHTEN MET EEN DOLKMES GESTOKEN. In zijn woning in de Th. de Beekstraat te Amsterdam kreeg de bewoner, geen onbe kende van politie en justitie, bezoek van een paar kameraden, die „verhaal kwamen zoeken" over vermeend onrecht hen aan gedaan. Van woorden kwam het niet alleen tot handtastelijkheden, maar kwam het mes te voorschijn. Een van de bezoekers bracht daarmee den bewoner een steek toe in den rug, die in de brost bedoeld was. De wonde is wel groot, maar niet levensgevaarlijk. De beide bezoekers zijn door de politie in hechtenis genomen. MEISJE VERDRONKEN. Hedenmiddag te een uur is het 7-jarige dochtertje van ie familie briek te Midden- meer te water geraakt en verdronken. Het lijkje is later opgehaald. MOTORSCHIP VERBRAND. Zaterdagavond geraakte het motorschip „Wilhelmina", eigendom van A. van Don gen te Nieuwendijk geladen met stroo, nabij Veen (N.B.), op de Maas in brand. De opvarenden wisten zich te redden. Het schip en de lading werden een prooi der vlammen. De oorzaak van den brand is onbekend. BRANDSTICHTING. Door de politie te Heerlen is Zaterdag avond zekere S. gearresteerd, verdacht van brandstichting in zijn woning aan de Wil lemstraat. De brand werd ontdekt door een juist passeerenden wachtmeester, die het vuur bludhte. Bij he tdoor de politie ingestelde onderzoek bleek, dat diverse goederen door S. met petroleum waren overgoten. S. werd gearresteerd en in arrest gesteld. De met petroleum overgoten meubelen wer den in beslag genomen. HET STRANDEN VAN DE „SIRENES". Zaterdagmiddag zijn slangen en pompen aan boord van de „Sirenes" gebracht om eventueel de ruimen leeg te pompen. Er zijn drie ruimen, waarvan het voorste lek is geslagen. Gisterenmiddag is wederom een zware tros aan boord gebracht om nog een tweede anker uil te zetten. Het weer is op het oogenblik zeer gunstig. Er mogen, zonder toestemming van den waterstaat, nog geen pogingen in het werk worden gesteld, het stoomschip vlot te brengen, al vorens de schade is vastgesteld, die tijdens de stranding is toegebracht aan de dammen. De drukte te Callantsoog is gisteren enorm geweest. Het geheele dorp was ge parkeerd met auto's en fietsen. Het aantal bezoekers wordt op ongeveer 10.000 ge schat.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2