SPORT m RADIO-PROGRAMMA'S VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1936 VE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN Moordaanslag te Beuningen Jongeman ontkomt den dood, Naar eerst thans bekend wordt, is Dins dagavond j.l. aan den Waaldijk te Beunin gen een moordaanslag gepleegd, die als door een wonder, toch nog goed is afgeloopen. De 40-jarige gehuwde van D. uit Beunin gen onderhield sedert eenigen tijd betrek kingen met de 23-jarige mej. G. uit zijn woonplaats. Laatstgenoemde heeft sedert kort verkeering met een 22-jarigen jonge man uit Druten, hetgeen de jaloezie opwek te van van D. Toen nu, Dinsdagavond, het jonge paar met elkaar aan den Waaldijk stond te pra ten, heeft van D. met een revolver een 6chot gelost op den Drutenaar, die evenwel niet getroffen werd. De kogel was wel door zijn kleeren gedrongen, doch had hem niet ge raakt. Onmiddellijk na het gebeurde zette van D. het op een loopen terwijl de jongeman uit Druten van een en ander de politie te Beuningen verwittigde. Mej. G. begaf zich naar huis. De politie is er inmiddels in geslaagd, den dader te arresteeren Hij bevindt zich in het bureau te Beuningen en zal heden naar het Huis van Bewaring te Arnhem worden over gebracht. Tot nu toe blijft van D. hardnek kig ontkennen. MOTOR DOOR EEN AUTO AANGEREDEN Berijder en duo-passagiere naar ziekenhuis. Gistermiddag omstreeks half vijf heeft te Heerde op den Zwolschen Weg een aan rijding tusschen een motorfiets en een auto plaats gehad. De motorrijder S. uit Zwolle, met zijn moeder op de duo, reed in de rich ting Zwolle, toen van het erf van de villa „De Jonkerskamp" de auto van den heer H. uit Vaassen, bestuurd door diens chauffeur, afreed. De motor reed tegen den radiator van den auto op, met het gevolg, dat berijder en duo-passagiers tegen den grond werden ge smakt en ernstig gewond de villa in wer den gedragen. Zij hadden diepe vleesch- wonden aan gelaat en handen öpgeloopen. Nadat twee doktoren uit Heerde genees kundige hulp hadden verleend, zijn zij naar een ziekenhuis te Zwolle vervoerd. AUTO BOTST TEGEN MOTOR. Chauffeur door zonlicht verblind. Gistermiddag tegen half zes is op den Rijksstraatweg tusschen Muiden en Naar- den de dertigjarige motorfietsrijder G. Hooy uit Blaricum, die van Amsterdam kwam, door den automobilist J. B. uit Am sterdam, die uit de richting van Bussum kwam, omvergereden. De automobilist had twee auto's ingehaald en was daardoor links van de weg gekomen. Hij werd door het zonlicht verblind en- had daardoor den tegenligger niet gezien. De berijder van het motorrijwiel werd met been- en armbreu ken in ernstigen toestand opgenomen en naar de Gerardus-Majella-stichting te Bus sum vervoerd. HEETE THEE GEDRONKEN. Tweejarig kindje overleden. Een tweejarig kindje van een familie, wonende in de Rijndwarsstraat te Amster dam, heeft bij het drinken van gloeiende thee zoodanige brandwonden gekregen, dat het naar het O. L. V. Gasthuis vervoerd moest worden en later aan de gevolgen is overleden. ZANDINSTORTING TE UBBERGEN. Opzichter ternauwernood aan den dood ontsnapt. Bij de afgravingen te Ubbergen is gister middag de rijkswerkman van B. uit Nij megen door een plotselinge zandinstorting geheel onder het zand bedolven geraakt. Voorbijgangers ontdekten, wat er gebeurd was en nadat zy hulp hadden gehaald kon den zij den man, die reeds bewusteloos was, uit zijn benarde positie bevrijden. Men kon de levensgeesten nog bij hem opwekken. Ondanks eenige inwendige kneuzingen is zijn toestand vrij goed. FELLE BRAND TE ROTTERDAM. In rubber- en lompenopslagplaats. Gistermiddag is een felle brand uitge broken in pand 52 aan de Baan te Rotter dam, waarin gevestigd is de rubber- en lompenopslagplaats van Gompel's goederen handel. De brand werd ontdekt op het oogenblik dat het personeel schafte. De felle rook ontwikkeling groote zware rookwolken dreven over de stad maakte het aan vankelijk voor de brandweer, die onmid dellijk met veel materiaal uitrukte, uiterst moeilijk, den vuurhaard te ontdekken. Spoedig bleek echter, dat de brand het felst woedde in het achterste gedeelte van het gebouw, dat onmiddellijk grenst aan den achterkant van de huizen van den Schie- damschdijk. Ook de chocoladefabriek van de firma Ringers, die zich er vlak naast bevindt, liep groot gevaar. Met een twin tigtal stralen, w.o. er tien waren van de motorspuiten, welke werkten aan de zyde van de Baan zoowel als aan den Schiedam- schedijk, heeft de brandweer het vuur be dwongen. Het spreekt vanzelf, dat de pu blieke belangstelling op dit drukke uur van den dag groot was, temeer, waar aanvan kelijk het gerucht liep, dat het groote pand yan „de Bijenkorf" in brand stond. GOEDE VANGST VAN DE ROTTERDAMSCHE POLITIE. Schoonzoon in spe bleek een oplichter te zijn. De politie te Rotterdam arresteerde gis termorgen een 39-jarigen man, zonder vaste woonplaats, die wegens het plegen van een aantal oplichtingen in het politieblad ge signaleerd stond. In den loop van den dag volgde overbrenging naar het politiebureau Adelaarsweg in Amsterdam-Noord. Op ge raffineerde wijze had de man In Maart in dit stadsdeel een meisje en haar ouders óp- gelicht. De eerste kennismaking bracht het meisje al zeer dicht by den Jongeman, die een gunstigen indruk maakt. Zes dagen later gaf hij haar reeds zijn trouwbelofte. Voorloopig werd zelfs reeds een heerenhuis in een wijk in Noord gehuurd Meubelen werden besteld en spoedig zou het huwe lijk gesloten kunnen worden. Het wachten was slechts op een broer, die hem hij was werkeloos aan werk zou helpen. De goedgeloovige ouders van het bedro gen meisje, dat nog steeds in zijn genegen heid vertrouwde, leenden hun as. schoon zoon geld. Het begon klein. Een broer van den man had een begrafenisjes noodig, waarvoor hem tien gulden werd geleend. Een autorit wilde hij maken naar zijn vroegere woonplaats om het een en ander in orde te brengen. Veertig gulden moest borg gestort worden voor de te huren auto, tien gulden de huur. Ook deze vijftig gul den kreeg de liefhebbende man. Een gouden horloge, dat gerepareerd moest worden, werd aan hem toevertrouwd om naar den reparateur te brengen. Doch op een gege ven moment kwam de verliefde schoonzoon niet meer terug. Men begreep met een op lichter te doen te hebben, waarna de politie in de zaak gemengd werd. In verscheidene plaatsen bleek de man gewerkt te hebben en o.a. werd zijn aan houding reeds verzocht door de Groninger en Zeister politie. Toevalligerwijze kwam de Rotterdamsche politie gisteren met hem in aanraking wegens een lichte overtreding. Op het politiebureau bleek eerst, dat hy de langgezochte oplichter was, wiens aanhou ding verzocht werd. Nog gisteravond werd hem te Amsterdam een verhoor afgenomen, waarin de verdachte toegaf, geld ontvan gen te hebben van de betreffende familie. Hij hield werkelijk van het meisje en zou met haar getrouwd zijn Heden zal hij voorgeleid worden voor den officier van justitie en overgebracht wor den naar het Huis van Bewaring. FRAUDE GEPLEEGD DOOR TENTOON- STELLINGSPERSONEEL. Bij het sluiten van de kassa's op kleu renpracht 2, in het Vondelpark te Amster dam, na afloop van de feestelijkkheden is gisteravond het geheele personeel, dat aan die kassa's dienst doet benevens de con troleurs door de politie in hechtenis geno men. Dit geheele personeel, 13 personen, werd verdacht zich reeds geruimen tijd aan fraude te hebben schuldig gemaakt. Door een handigheidje bij het afscheu ren der verkochte entreebewijzen door den controleur keerden wanneer een groep bezoekers binnenkwamen weer enkele van die kaartjes bij den kaartverkooper terug en werden door hem ten tweede male uit gegeven en de opbrengst van die ten twee- demale uitgegeven kaartjes verdween in de zakken van het personeel, dat uitslui tend uit werklooze jongelui bestond. De recherche had al een aantal dagen gecon troleerd en gisteravond laat is ingegrepen. De dertien jongelieden werden naar het hoofdbureau van politie gebracht, waar zij hedennacht aan een verhoor zijn onder worpen. Bij enkelen van hen werden bij fouilleering de overtuigende bewijzen ge vonden. Hedenmorgen zijn eenige van deze jon gelieden weer op vrije voeten gesteld, omdat de politie van hen de overtuiging heeft gekregen, dat zij onschuldig zijn aan deze knoeierijen. Negen blijven in arrest. Hoe groot het bedrag is, dat zij in hun zak hebben gestoken, is onbekend. KINDEREN DOOR ONDERWIJZER BESMET. Een jaar ziekteverlof verleend. Bij de te Zwolle plaats hebbende keuring van onderwijzend personeel, ingevolge de verleden jaar aangenomen wet, welke het keuren van onderwijzend personeel op besmettelijke ziekten voorschrijft, bleek, een der onderwijzers van een bijzondere school te Kampen lijdend te zyn aan open tuberculose in de ademhalingsorganen. Zulks was voor de medici aanleiding om ook de kinderen van de klasse van den betrokken onderwijzer aan een onderzoek te onderwerpen. 18 van de 32 kinderen reageerden positief op de hun gegeven in jectie, zoodat een röntgenologisch onder zoek noodig werd geacht. Dit laatste on derzoek heeft uitgewezen, dat geen der kinderen van de besmetting nadeelige ge volgen heeft ondervonden. Den onderwij zer is een jaar ziekteverlof verleend. DE STRANDING VAN DE SIRENES. Behalve kapitein en vijf man, gaat de bemanning naar Noorwegen. Gistermiddag is een anker van het Noor- sche stoomschip „Sirenes", dat bij Callants- oog gestrand is, uitgebracht. Van de bemanning zyn de kapitein en vijf personen aan boord gebleven. De overige bemanning is naar Rotterdam ver trokken om vandaar scheep te gaan naar Noorwegen. De sleepboot „Utrecht" blijft in de naby- heid om met eventüeelen Noord-Noord- Westelijken of Noord-Westelijken wind po gingen in het werk te stellen het schip vlot te krijgen. ZWEMMEN Twee nieuwe wereldrecords te Aarhus. Nida Senff verbetert haar wereldrecord 100 Meter rug. Jopie Waalberg wint de 100 Meter schoolslag Gisteravond zijn te Aarhus internatio nale zwemwedstrijden gehouden, welke o.a. werden bijgewoond door den koning en de koningin van Denemarken. Onze landgenoote Nida Senff is er tij dens deze wedstrijden in geslaagd het we reldrecord op de 100 meter rugslag, dat zij Dinsdag op haar naam had weten te brengen, opnieuw te overtreffen door het te -verkleinen van 1 min. 15.7 sec. tot 1 min. 15.4 sec. Een schitterend succes! Een tweede wereldrecord werd gevestigd door den Olympischen kampioen Kiefer (Ver. Staten) die de 400 meter rugslag aflegde in den tyd van 5 min. 13.4 sec. Het oude record stond op naam van zijn landgenoot Kojac met 5 min. 18.4 sec. ge vestigd 25 April van dit jaar te Nieuw York. i Onze landgenoote, Jopie Waalberg, slaag de er voorts in te zegevieren in het num mer 100 meter schoolslag met een tijd van 1 min. 26.3 sec. Voorts werd Nida Senff tweede op de 100 meter vrije slag in den tijd van 1 min. 11.9 sec. achter Eva Arndt (Denemarken die 1 min, 10.3 sec. noteerde). Het nummer 100 meter vrije slag heeren werd gewonnen door Arthur Highland (Ver. Staten), in 1 min. 2 sec. WIELRENNEN DE WERELDKAMPIOEN VAN VLIET EN RAYNAUD HANDHAVEN ZICH. Revanche der wereldkampioenschappen, sprint, amateurs en stayers. Een dergelijk programma moest vele toeschouwers trekken. Daar kwam nog bij, dat het weer, de laatste dagen koud en re genachtig, op dezen Septemberavond bui tengewoon fraai was, zoodat zeker 15.000 kijkers de tribunes van het stadion te A'dam bevolkten. Bij afwezigheid van den N.W.U.-voor zitter jhr van den Berch van Heemstede, werd de olympisch en wereldkampioen Arie van Vilet door den heer Viruly ge huldigd in een korte toespraak, waarna hy den Woerdenaar een fraaie krans omhing. Na den N.W.U. official voerde de directeur van het stadion, de heer J. J. van den Berg, nog het woord, die van Vliet namens de N.V. het Ned. Sportpark en alle trouwe sta dionbezoekers gelukwenschte met het olympische en wereldkampioenschap. Een tweede krans werd aan van Vliet overhandigd. Hij en zijn trouwe helper Guus Schilling reden een eererondje, onder de tonen van het Wilhelmus, dat voor de tweede maal dezen avond binnen de sta dionmuren weerklonk. Immers, voor den aanvang had de Amsterdamsche stadion- directeur Jan van den Berg de verloving van H. K. H. Prinses Juliana met Prins Bemhard von Lippe-Biesterfeld gememo reerd, waarna het volkslied ten gehoore werd gebracht. Zooals gezegd, sprint en stayenswedstrij- den vormden de hoofdnummers van dezen avond. In ritten deux kwamen van Vliet, van der Voort, Georget (Frankrijk) en Collard (België) tegen elkaar uit. Van Vliet won van kop af van Collard, de Belg kon nauwelijks het wiel houden. Tegen van der Voort won de wereldkam pioen uit tweede positie, zonder eenige moeite. Collard sloeg Georget op de streep, terwijl de Franschman den rit tegen van der Voort won. De sprint tusschen van Vliet en Georget moesten dus de beslissing brengen. •Bij de Marathon tribune ging Georget binnendoor, de Franschman zette hard door, doch toen van Vliet in den laatsten bocht op volle snelheid lag bleek Georget toch te kort te komen, de wereldkampioen ging gemakkelijk voor hem heen en won met 12 sec. over de laatste 200 meter. De motoren in de baan. De volgorde van de deelnemers bij den start voor den stayers wedstrijd over 100 K.M. in een rit was: Severgnini (Italië), Snoek (Nederland), Raynaud (Frankrijk), Alkema (Nederland), Metze (Duitschland), Lacquehaye (Frankrijk) en Matena (Ne derland). Reeds na 15 ronden kreeg Lacquehaye van Severgnini een lap en terwijl Metze zijn gebruikelijke afwachtende tactiek toe paste en tot de zesde plaats terug zakte, was het achter Severgnini een voortduren de stryd om de plaatsen. Na 25 K.M. viel deze stand te noteeren: Severgnini, Alke- ima, Matena, Snoek, Raynaud, Metze en op 1 ronde Lacquehaye. Deze situatie veranderde voorloopig niet. Na 70 ronden vond Raynaud het welletjes. Hij trok in een rush naar den kop en lag nu achter Metze, in afwachting van het gunstige moment om den Duitscher een ronde achterstand te bezorgen. Doch er ge beurde niets en na 50 K.M., dus toen de helft van den afstand was afgelegd, was de volgorde: Raynaud, Severgnini, Mate na, Alkemade, Snoek, Metze en op 1 ronde Lacquehaye. Ronde na ronde werd gedraaid en eerst toen er nog 75 ronden moesten worden af gelegd liet Metze zijn afwachtende houding ZATERDAG 12 SEPT. 1936. Hilversum II, 301 M. K. R. O.-uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.3012.00 Godsdienstig halfuur. 12.15 Gramofoonplaten. 1.00 KRO-Orkest. I.45 Gramofoonplaten. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Kinderuur. 4.00 Gramofoonplaten. 4.15 KRO-orkest en gramofoonplaten. 6.00 Gramofoonplaten. 6.20 Journ. weekoverzicht. 6.45 Gramofoonplaten. 7.00 Berichten. 7.15 Medische causerie. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A. N. P. Mededeelingen. 8.10 Overpeinzing en concert. 8.30 K. R. O.-Melodisten m. m. v. solis ten en de Jungle Serenaders. (Om 9.30 Filmpraatje). 10.30 Berichten A. N. P. 10.3512.00 Gramofoonplaten. VARA-Uitzending. Hilversum I, 1875 M. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. VPRO. 10.15 VARA Groot-orkest, VARA-Too- neel, orgel en voordracht. 12.001.45 Gramofoonplaten. 2.00 Socialistische Volksscholen in Mexi co, causerie. 2.20 „Melody circle". 2.45 Filmpraatje. 3.00 Gramofooplaten. 3.40 „De stand van het spellingsvraag- stuk", causerie. 4.00 „De Flierefluiters" m. m. v. solist. 4.35 Esperanto-uitzending. 5.00 Gramofoonplaten. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 VARA-Orkest. 7.30 Leidsch studentenleven, causerie 7.45 „Merijntje Gij zen voor de VARA", interview. 8.00 Herh. S.O.S.-berichten. 8.03 Nieuwsberichten A.N.P., VARA- Varia. 8.15 Gramofoonplaten. 8.45 Toespraak. 9.00 „De Bohemians", 9.30 Vroolijk programma. 9.50 Gramofoonplaten. 10.00 Berichten A. N. P. 10.05 VARA-Groot-orkest. II.0012.00 Gramofoonplaten. Droitwich, 1500 M. 11.20 BBC-Northern-orkest m. m. v. so list. 1.20 Commodore Grand orkest. 2.20 BBC-Northern Ireland-orkest m. m. van soliste. 3.20 Orgelspel. 3.50 Het J. H. Squire Celeste Octet, 4.35 Het BBC-Schotsche orkest m. m. v. soliste. 5.35 Dansmuziek. 6.50 Piano-syneopations. 7.05 Koor-concert. 7.20 Militair concert m. m. v. solist. 8.20 Radio-tooneel. 8.50 Variété-programma. 10.30 Voordracht. 10.50 BBC-Orkest m. m. v. soliste. 12.0012.20 Dansmuziek. 11.20 Concert. Radio Paris, 1648 M. I.35 Zang. 4.20 Pascal-orkest. 8.35 Opera-uitzending. II.35 Populair concert. Keulen, 456 M. 12.20 Th. Hollinger's orkest en solisten. 3.20 „Rijkspartijdag 1936". 10.5012.20 Gevar. concert. Brussel, 322 en 484 M. 322 meter: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Dansmuziek. 1.30 Salon-orkest. I.50 Gramofoonplaten. 2.23 Max Alexys' orkest. 3.05 Gramofoonplaten. 3.20 Klein-orkest. 4.20 Gramofoonplaten. 4.50 Zang. 5.05 en 5.20 Gramofoonplaten. 7.20 dito. 8.20 Omroeporkest. 10.30 Dansmuziek. II.0512.20 Gramofoonplaten. 484 meter: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Salon-orkest. 1.30 Dansmuziek. I.50 Gramofoonplaten. 3.20 Max Alexys' orkest. 4.35 Klein-orkest. 5.20 Nieuwe muziek. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Vervolg van 5.20 uur. 8.20 Reportage Kath. Congres te Me- chelen. 9.35 Kamermuziek. 10.30 Gramofoonplaten. II.2012.20 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Populair concert. 10.40 Friedemann-kwartet. 11.2012.15' -Dansmuziek Gem. Radio-Distributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Keulen. 8.45 Diversen. 11.20 Parijs R. 12.20 Keulen. 13.15 Brussel VI. 14.23 Brussel Fr. 16.20 Parijs R. 17.20 Brussel VI. 19.50 Diversen. 20.20 Londen R. 21.35 Brussel Fr. 22.15 Brussel VI. 22.30 Brussel Fr. 22.50 Berlijn (Leizig e.a.). 4e Programma. 8.00 Brussel VI. 10.35 London R. 13.20 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Droitwich. 19.05 London R. 19.20 Droitwich. 22.00 London Reg. varen. Hij versnelde het tempo, werkte zich in enkele seconden van de 6de naar de 3de plaats. Even moest de Duitscher uitblazen, maar Raynaud's gangmaker profiteerde op tactische wijze hiervan, bezorgde Snoek zijn eerste lap, vervolgens de andere Hol landers en na 75 K.M. was de Stand gevon den: Raynaud, Severgnini, Metze, op 1 ron de Matena, Alkema, Snoek, op 3 ronden Lacquehaye. De drie Nederlanders kregen van Ray naud nog een lap, evenals Lacquehaye, zoodat 30 ronden voor het einde de strijd alleen tusschen Raynaud, Severgnini en Metze ging. Metze deed verscheidene malen een aanval op den Italiaan, doch de laatste liet zich de 2de plaats niet ontnemen. Zoo werd Raynaud na een magnifieke rit eerste en bewees, dat hij den titel van wereld kampioen volkomen waardig is. De volledige uitslagen luiden: Wedstrijd voor nieuwelingen over 6 K.M.: 1. D. Lankamp 5 punten tijd 8 min. 25 sec. Tandemwedstrijd voor amateurs eere wedstrijd „1883—1893". a. Tijdrace over 1/4 Engelsehe myl (402 1/4 meter) met vliegenden start: 1. M. van GelderJ. Mans, tijd 23 1/5 sec. 1 punt; 2. C. Schenk— F. Herbershof 23 4/4 sec. 2 pnt.; 3. De Groe- newegenA. Koopmans 24 sec. 3 pnt.; 4. P. Favejee—P. Hoog 241/5 sec. 4 pnt.; 5. A. ZwartepoorteJ. Schmitz 24 1/5 sec. 4 pnt.; 6. J. CornelissenA. Koomen 25 2/5 sec. 5 pnt Verrassingswedstrijd over 2 K.M.: 1. A. ZwartepoorteJ. Schmitz (voorgift 100 M.) 1 pnt.; 2. D. Groenewegen—A. Koopmans (80 meter) 2 pnt.; 3. P. Favejee—P. Hoog (100 M.) 3 pnt.; 4. van GelderJ. Mans (0 meter 4 pnt.; 5. J. CornelissenA. Koo men (150 M.) 5 pnt.; C. Schenk— F. Her- bershof uitgevallen. Einduitslag: 1. M. van Gelder—J. Mans; 2. D. GroenewegenA. Koopmans; 3. A. ZwartepoorteJ. Schmitz. Sprintwedstrijd voor amateurs over 1 K.M., einduitslag: 1. van Vliet totaal 3 pnt.; 2. Collard 4 pnt.; 3. Georget 5 pnt; 4. v. Voort 6 pnt. 100 K.M. stayerswedstryd: 1. Raynaud tijd 1.19.44 2/5 sec.; 2. Severgnini; 3. Metze. Op 2 ronden: 4. Matena; 5. Snoek Jr. Op 3 ronden: 6. Alkema. Op 8 ronden: 7. Lacque haye. „NIEUW-SWIFT". A.s. Zondag organiseert bovengenoemde vereeniging een clubwedstrijd op den weg tege,n de G. R. C. „Steeds Hooger" uit Gouda. A. en B. klasse 100 km., C klasse 40 km. Het vertrek vanaf het clublokaal is bepaald op 8 uur precies. Op de jl. gehouden ledenvergadering is de sportcommissie uitgebreid met de hee ren P. H. Hintzbergen, H. van Rooijen en P. Riethoven. ZEILEN DE ZEELWEEK TE BURNHAM. „Loosdrecht" wint den. Weston Clayton Challenge Cup. Een standvastige Oostenwind gaf den zeilers gisteren weer volop gelegenheid him kunnen te toonen. Des middags be gonnen de eerste teamwedstrijden om den Ariel Challenge cup, waarin voor iedere club twee booten utikomen. Ten Sijthoff, als eenige vertegenwoordiger van de Kon. Dordtsche Zeilver., doet aan dezen wed strijd niet mee. De Weston Clayton Challenge cup, die de twee vorige dagen verzeild werd, is door onze landgenooten Borgerhoff Mulder en Ritman gewonnen voor de watersport- vereeniging „Loosdrecht". De „Dinges" kwam des morgens weer met een grooten voorsprong aan, doch werd gedisquafificeerd, daar Borgerhoff Mulder de boei verkeerd gerond had. Baerselman ondervindt nog veel hinder van zijn verwonding aan den arm. De uitslagen waren: 12 M2. sharpies: 1. Ann Mc. Kim 1 uur 46 min. 30 sec.; 2. Houri 1 uur 46 min. 31 sec.; 3. Taeping 1 uur 47 min. 35 sec.; 5. Sirocco (Ten Sijthoff) 1 uur 49 min. 7 sec;. 6. Trinil (Coops) 1 uur 50 min. 9 sec.; Din ges gedisqualificeerd. Teamwedstrijd om den Ariel Challenge cup: 1. Dinges (W. V. Loosdrecht) 1 uur 18 min. 22 sec.: 2. Cutty Sark 1 uur 19 min. 25 sec.; 3. Trinil (W. V. Loosdrecht) 1 uur 20 min. 33 sec. Internationale Star-klasse: 1. Paka 2 uur 1 min. 7 sec.; 2. Mona 2 uur 4 min. 8 sec.; 3. Carlarena 2 uur 4 min. 42 sec.; 4. Pirate (Baerselman) 2 uur 4 min. 49 sec.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9