Hu is het de tijd Heeren Dames Armband Armband Horloge Horloge Zakhorloge met ketting. VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1936 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. u laan 25 A. Lubbers en vr., geen, zonder beroep, uit Brussel, Beukenhorstlaan 8 C. J. Leeman geb. Jansen, en zoon, geen, zonder beroep, uit den Haag, Rijksstraat weg 324 E. L. Kraft, vreemd, R.K., dienstbode, uit Duitschland, Duinweg 14 M. van der Meer, N.H., dienstbode, uit Schiedam, van Bommellaan 2 C. N. S. Molier en dochter, R.K., zonder beroep, uit Voorburg, Zijdeweg 11 J. M. van de Mortel, R.K., religieuse, uit Mill c.a., Kerk straat 32 L. W. Mossier en vr., vreemd, Moz. (Isr.), zonder beroep, uit Duitschland, Bloemcamplaan 62 J .C. Nodelijk, geen, hulp i. cL huishouding, uit Dordrecht, Buurtweg 167 C. M. van Rooyen geb. Noosten en gezin, N.H., zonder beroep, uit Driebergen-Rijsenburg, Schouwweg 44 S. Postma en vr., geen, zonder beroep, uit den Haag, v. Zuylen v. Nijeveltstraat 191 B. J. von Pritzelwitz van der Horst, N.H., vreemd, zonder beroep, uit den Haag, Bloemcamplaan 10 H. M. Rapp, vreemd, Ev., dagdienstbode, uit Leiden, Rijksstraat weg 370 M. S. Rèisch, vreemd, R.K., dienstbode, uit Oostenrijk, v. Zuylen v. Nijeveltstraat 73 Wed. M. S. B. Reism- ger geb. Kemper, geen, zonder beroep, uit Duitschland, Ridderlaan 1 J. J. Rive en gezin, R.K., el. ingenieur, uit Delft, Klein Persijnlaan 16 H. Roelink en gezin, NJH., agent Java-China-lijn, uit Soerabaya, L. Kerkdam 22 P. J. Roothaan, RJC., zon der beroep, uit Zwiserland, Wittesnburger- weg 152a D. Schapfl, vreemd, R.K., dienstbode, Kerkeboschlaan 4 W. M. A. Sohenkeveld, R.K., dienstbode, uit Den Haag, Hoogeweg 11 J. Sibbe, vreemd, R.K., dienstbode, uit Duitschland, Teylin- gerhorsrtlaan 32 J. M. van,de Vlekkert geb. Voorsluis, N.H., zonder beroep, uit Nieuw Lekkerland, Papelaan 11 N. Vol- ker, geen, zonder beroep, uit België, v. Zuylen v. Nijeveltstraat 4 P. A. War- menhoven, R.K., dienstbode, uit Noordwijk, van Heeckerenstraat 4. Vertrokken: N. Th. Raadschelders, naar s-Hertogenboech, Papenhulst 26 M. Braham, naar Den Haag, Loosduinscheka- de 247 L. A. Brand naar den Haag, Kemperstraat 109 G. Halbertsma naar Leiden, Oegstgeesterlaan 9 H. Hoffman en vr., naar Den Haag, Prinsegracht 16 E. Michaelis, naar Den Haag, van Steen- hovenstraat 19 P. von Pritzelwitz van der Horst, naar Den Haag, Sadeestraat 12 Th. Weissacker, naar Den Haag, Ruijch- rocklaan 120 J. Wolters, naar Den Haag, Marktweg 166 A. J. de Grave, naar Den Haag, Badhuisweg 58 (Scheveningen) K. Preinfalk, naar Den Haag, Esdoorn- straat 152 J. M. van Wou, naar Voor schoten, Wijngaardelaan 48 H. C. van Wijngaarden, naar Sliedrecht, Rijshout- straat 8 K. Heuer, naar Den Haag, Hoog werflaan 11 S. Hanken, naar den Haag, Tapijtweg 4 A. Miesenbeck, naar Am sterdam, James de Coachstraat 17 H J. Gürtler. naar den Haag, Zuidwerfplein 9 H. Schooreman, naar Rotterdam, Schie- damscheweg 158a G. van Klaveren naar den Haag, Paviljoensgracht 47 C. de Bruyn, naar den Haag, Zuidwal 83 Wed. M. Mosmans geb. Scheepens,naar den Haag, Emmastraat 41 A. v. d. Lelie en gezin, naar Arnhem, Hoornestraat 15 H. van Vliet, naar den Haag, Kwikstaartlaan 5 B. T. Westenbroek en vr., naar den Haag, Groenhovenstraat 8 A. Bijstron, naar den Haag, Tramstraat 36 (Loosdui nen) N. Rol en gezin, naar Schiedam, Aleidastraat 16 J. L. Bakker, naar Bloe- mendaal, Vogelenzangscheweg 198 S. Andriessen, naar Leeuwarden, Nieuwe Stad 30 F. J. Arts, naar Amersfoort, Pensio naat San Marie C. W. Dirkse, naar Lei den, Hooigracht 44 G. Griese, naar den Haag, Badhuisweg 91 V. Hambrüsch, naar den Haag, van Speykstraat 42 C. Kubat, naar den Haag, J. P. Coenstraat 33 T. van Loon, naar Rotterdam, Hartman straat 25 M. M. de Pan, naar Goes, M. Smalleg.buurt 13 J. B. F. Th. Eckholt, naar den Haag, JuL v. Stolbergplein 6 E. H. Fuchs, naar den Haag, Bresterstraat 18 E. J. M. von Pohlreich, naar Den Hel der, Kon. Instituut Marine M. C. Broek man, naar den Haag, Mechelschestraat 17 S. Haringsma, naar den Haag, van Loo- straat 53. Been gebroken. Gisteren is de 9-ja- rige R. bij het overklimmen van het hek van de R. K. Jongensschool aan de v. He- terenstraat gevalen. Hij heeft daarbij zijn linker-been gebroken. Dr. Janse verleen de eerste hulp, waarna de jongen per zie kenauto naar het St. Elisabeth-gesticht te Leiden is vervoerd. NOORD WIJKERHOUT. Lampionoptocht. Zaterdag as. zal ter gelegenheid van de verloving van H.K.H. Prinses Juliana een lampionoptocht ge houden worden. De route, welke gevolgd zal worden, is als volgt: Opstellen op de Dorpsringweg om 8 uur, vervolgens langs Dorpsstraat, Kortenbachstraat, Har- depad, Zeestraat, Havenstraat, Nieuwe Duinstraat, Schoolstraat, Julian astraat, Julianaplein, Heerenweg, Raadhuis, St. Bavogesticht, Dorpsstraat, Dorpsringweg, waar de stoet ontbonden wordt. Medewer king zullen verleenen de R. K. Muziek- vereen. „St. Jeanne d'Arc", de Chr. Mu- ziekver. „De Harpe Davids" en de Chr. Zangver. „Concordia", welke laatste bij aankomst aan het Raadhuis eenige liede ren zal zingen, terwijl de Burgemeester aldaar een korte toespraak zal houden. Alle ingezetenen worden verzocht Zaterdag den heelen dag te vlaggen en zoo moge lijk des avonds him huizen met lampdons te verlichten. Zij, die aan den optocht deelnemen, worden verzocht een lampion mee te brengen. De gemeente-secretarie en het bureau van arbeidsbemiddeling en steunverlee- ning zullen den heelen dag gesloten zijn. STO IMP WIJKVEUR. Verlovingsfeest. De burgemeester van StompwijkVeur verzoekt aan alle inge zetenen om morgen te vlaggen. Op dezen nationalen gedenkdag zijn de gemeente-se cretarie en alle gemeente-bedrijven geslo ten. VOORHOUT. Verlovingsfeest Men verzoekt ons mede te deelen, dat de gemeentesecretarie morgen gesloten zal zijn. De ingezetenen worden verzocht zoo veel mogelijk te vlaggen. Er worden tevens pogingen in het werk gesteld morgen nog een of ander te orga- niseeren. VOORSCHOTEN. Verlovingsfeest. De vereenigingen, die deelnemen aan het défilé te Den Haag op morgen (Zaterdag) onder leiding van den burgemeester, worden verzocht om 2 uur aanwezig te zijn aan de Willem de Zwij gerlaan. Vandaar vertrek per auto naar Den Haag. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. MORGEN ALGEMEENE FEESTDAG. Versiering, verlichting, optocht, Gondelvaart, etc. Op initiatief van den burgemeester, den edelachtb. heer P. A. Colijn, zijn gister avond eenige commissies gevormd ter re geling van de feestelijkheden op morgen, Zaterdag 12 September a.s., ter gelegenheid van den nationalen feestdag in verband met de verloving van Prinses Juliana en Prins Benno. Het motto der commissies is: geen huis zonder vlag! geen borst zonder Oranje' Tevens wordt een beroep op de ingezetenen gedaan gevels, tuin en ra men zooveel mogelijk te versieren en te verlichten met vetpotjes en lampions. De commisie voor versiering en verlich ting bestaat uit de heeren. J. C. Lemkes, C. Y. Ponsioen, N. Samson, G. v. Staaldui nen en W. M. de Vos. Het programma vangt morgenochtend aan om 10 uur met klokgelui van alle kerk gebouwen, 2 uur volgt dan een samen komst voor volkszang begeleid en gesteund door drie muziekkorpsen en vier zangver- eenigingtn op het IJsclubterrein. Te zin gen: Wilhelmus, 2 coupl., In Naam van Oranje, 2 coupl., 't Is plicht dat iedere jongen, 1 coupl., Wfj willen Holland houden, 1 coupl. Optocht voor allen: 2.30 uur opstelling van den optocht. De commissie voor den middag-optocht bestaande uit de heeren L. J. Gaillard, voorz., J. Bol, A. Groeneveld,. A. Hoek stra en J. Overduin Jzn., doet bij dezen een beroep op alle sportvereenigingen, zoo wel gymnastiek-, als voetbal- en athletiek- vereenigingen, jeugdvereenigingen, zoo wel knapen, meisjes en jongelingsvereeni- gingen, oudere leerlingen van scholen, zang vereenigingen, wandelclubs en voorts alle andere vereenigingen, om aan den op tocht deel te nemen, zoo mogelijk ook met versierde wagens, vaandels, vlaggen, enz., voorts op alle particulieren om den optocht op te luisteren met versierde voertuigen als auto's fietsen, tandems en allerhande wagens. De commissie voor muziek en zang be staat uit de heeren: J. H. Belgraver,. J. L. H. Boeren, R. H. Samsom, J. H. Basie, H. v. d. Louw, C. L. Slootjes en W. J. v. d. Brink. Gondelvaart: commissieleden: W. A. Lam, voorz. en J. L. J. Gaillard en E. de Goede, alle bezitters en eigenaren van mo torschepen, roeibooten, kano's e.a. vaar tuigen kunnen aan deze vaart deelnemen. De afvaart zal plaats hebben, ligplaats van de fa. v. Dijk Junior, des nam. half acht precies. Ontbinding bij aankomst aan het hotel 's Molenaarsbrug. Van hier aansluiten aan den fakkeloptocht door het dorp. Ieder wordt verzocht zich zoo spoedig mogelijk voor deze vaart op te geven aan de com missieleden der gondelvaart. Avond-fakkel- en lampionoptocht. Op stelling op den Buitenweg, front naar de gasfabriek. Opstelling halfacht, afmarsch 8 uur. Ontbinding Lemzonlaan. Een ieder brenge zelf lampions met stok en reserve- kaarsen of twee dikke fakkels mede. Laat de deelname voor deze optocht groot zijn. De commissie voor deze optocht bestaat uit de heeren B. Knaapen, J. Vierbergen, E. de Vries, D. C. Verweij, G. v. Wijk en W. G. v. Wijk. Ter bestrijding van onver mijdelijke uitgaven zal de heer R. H. Sam som, Wilhelminastraat 51, gaarne giften in ontcangst nemen, Giro No. is 206417. De burgemeester doet een dringend be roep op de werkgevers hun personeel uiter lijk 12 uur vrijaf te geven. Voorts kunnen wij nog berichten, dat B. en W. alsnog be zig zijn voor het zoo mogelijk aanbrengen van versieringen. IN AFWACHTING VAN PRINS EN PRINSES. Die niet kwamen.... Een gerucht, dat H. K. H. Prinses Juliana en haar verloofde Prins Bernhard deze ge meente zouden passeeren, bracht niet al leen heel wat tongen, maar ook een ge weldig aantal beenen in beweging. In den morgen heerschte in de Julianastraat en Prins Hendrikstraat reeds een groote be drijvigheid, tegen het middaguur groeide het aantal belangstellenden steeds aan. Overal stonden de menschen op de trot toirs opgesteld. Sommigen met oranje ge tooid. Het bleef echter bij wachten. H. K. H. passeerde niet en onze brave Alphena- ren konden ongetroost huiswaarts keeren. Verkeersregeling. De politie zal bin nenkort op de hoeken der straten voorzien worden van een stopbord. Jubileum. Onze plaatsgenoot P. van Leeuwen hoopt Zaterdag a.s. zijn 40-jarig jubileum te vieren in dienstbetrekking als timmerman bij „Het Tegelhuis" alhier. Geboren: Gerardus Petrus, zoon van Leonardus Aartman en Geertruida Antho- nia Röling Pietertje, dochter van Pie- ter Adriaan Verhagen en Dirkje Elisabeth Verboom Hendrika, dochter van Jofcef Rombouts en Johanna Martina Maria van Velzen Adriana Johanna, dochter van Petrus Willebrordus Putters en Johanna B. van 't Wout Petronella, dochter van Arie Bruijnes en Petronella Borst Alida Cornelia, dochter van Matthijs Marinus de Jongh en Dirkje Wilhelmina van Bekkum Hemmo Reint, zoon van Hemmo Reint Nieborg en Dirkje Ringnalda. Getrouwd: Arie Spruijt, oud 25 jaar met Dirkje van den Hoek, oud 24 jaar Overleden: Nicolaas Nieboer, oud 32 jaar, gehuwd met Lena Fallaux. (Over leden te Leiden) Willem van Egmond, oud 50 jaar, gehuwd met Leent je de Groot. Gevestigd: Neeltje J. Kool echtge- noote van N. H. Kooij van Woerden Hendrica M. Verkerk van Leiden Adria na M. van Oosterom echtgenoote van J. M. Timmer van Boskoop Trijntje C. van 't Wout van Voorburg Maria A. Zoeter echtgenoote van C. Haeck van Berkel en Rodenrijs Catharina A. Ubbens van Groningen. Vertrokkeno: Dirkje W. Ossevoort naar Leiden Jacoba M. de Hejj naar Hazerswoude Adriana M. van Nood naar Arnhem Adriana M. J. van Engelen naar Hooge en Lage Zwaluwe Adriana K. Vooijs naar Oegstgeest Antonius A. M. van Leeuwen, naar Beverwijk Wil helmus G. Maijenburg en gezin naar Loe- nen Jan Burggraaf en gezin naar Ha zerswoude Anihonia Th. M. van Enge len naar Bergen N. H. Hendrica Morgen rood naar Hazerswoude Danemina M. Huisman naar Leiden. HAZERSWOUDE. Postkantoor. Met ingang van 1 Octo ber 1936 is tot kantoorhouder van het hulp post-, telegraaf- en telefoonkantoor alhier benoemd de heer G. J. Harmsen, thans schrijver aan het spoorweg-postkantoor te Utrecht. KOUDEKERK. Verlovingsfeest. De Burgemeester de zer gemeente verzoekt de inwoners Zater dag den 12en September as. te willen be schouwen als een al gemeen en gedenkdag van het feit der verloving van H. K. H. Prinses Juliana en in verband hiermede op dien dag de vlaggen uit te steken. De gemeente-secretarie zal dien dag ge sloten zijn. WOERDEN. De verloving van Prinses Juliana. Ook in onze stad is de verloving van Prinses Juliana luisterrijk herdacht. Bij het stadhuis had, na het spelen van het Wilhelmus, de eerste afkondiging plaats door de Stadsbode. Hierna ging een stoet, waarin rijtuigen meereden met de burge meester en het bestuur van de vereeniging „Koninginnedag", door de stad met fak kellicht en twee muziekkorpsen. Een mas sale belangstelling volgde haar. Op ver schillende plaatsen had een zelfde afkon diging plaats. Mooie Voetbalwedstrijd. De Missie voetbalwedstrijd, die we abusievelijk op de vorige Zondag aankondigden, zal plaats hebben Zondag a.s. om half drie. Pator Groen zal de aftrap doen. De wedstrijd zal met muziek worden opgeluisterd. SPORT WINTERSPORT DE KUNSTIJSBAAN TE DEN HAAG. Vermoedelijk half Januari gereed. Den Haag krijgt een kunstijsbaan. Lang hebben de Hagenaars zich een reis naar Amsterdam moeten getroosten, wanneer zij de ijs-hockeysport of het kunstrijden wil den beoefenen, doch nu zal bij Houtrust een tentoonstellingsgebouw verrijzen, in welks binnenste zich ook een kunst-ijsbaan zal bevinden. Begin Juli hebben B. en W. van den Haag een voorstel bij den gemeenteraad in gediend, waarbij aan een kapitaal-krach tige combinatie vergunning werd verleend om op het daarvoor speciaal bestemde ter rein het gebouw neer te zetten. Het heeft eenigen tijd geduurd, voordat alles op pa pier in orde was en voor men daadwerkelijk met den bouw kon beginnen, doch nu is men zoo ver, dat dezer dagen de werk zaamheden een aanvang hebben genomen. De oppervlakte van het gebouw zal 100 bij 90 meter bedragen en zal overdekt worden door twee spanningen van een lengte van elk 45 meter de grootste in Nederland waardoor de inrichting in twee zalen wordt verdeeld. De eene zaal zal gebruikt worden voor het houden van tentoonstellingen, meetings etc., terwijl in de andere zaal de ijsbaan zal worden aan gelegd. Deze permanent overdekte ijsbaan zal een oppervlakte krijgen van 26 bij 60 meter (1560 M2), hetgeen precies de uitzet ting van een ijshockey-veld is. De baan wordt dus kleiner dan de sportfondsen kunstijsbaan te Amsterdam, die naar men weet 40 bij 60 meter (2400 M2) groot is en waar, zooals geregelde bezoekers van ijshockey-wedstrijden zich zullen herinne ren, in de breedte naast het hockey-veld al tijd twee „banen" vrij blijven. Er bestaat! echter de mogelijkheid om de Haagsche baan te vergrooten, doordat de tribunes aan een zijde demonteerbaar zijn en naar achtere verplaatst kunnen worden. De tribunes zullen 4 a 5000 perso nen kunnen bevatten, hetgeen ook minder is dan te Amsterdam, waar 8000 toeschou wers de wedstrijden kunnen gadeslaan, doch ook te den Haag bestaat mogelijkheid tot uitbreiding. De baan zelf zal worden aangelegd door de N.V. Neder]andsch Electrolasch-Maat- schappij te L e i d e n en nagenoeg hetzelfde systeem als in Amsterdam nl. het bui zensysteem wordt hier toegepast. Slechts vein nog enkele kleine technische verbeteringen, die men in de laatste jaren op de verschillende kunst-ijsbanen in Europa heeft toegepast, zal de Haagsche ijsbaan mede profiteeren. Op het oogenblik is men bezig het ter rein op de vereisohte hoogte te brengen om een goed fundament te krijgen. Er wordt hard gewerkt om nog dezen winter te kun nen openen, hetgeen vermoedelijk half Ja nuari zal geschieden. Wanneer dit gebouw met bijbehoorend terrein voltooid is, zal de Residentie weer een fraaie sportinrichting rijker zijn. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 11 Sept. Vee. Totaal aanvoer: 543 runderen, 236 kalveren, 1537 schapen, 253 varkens, 4 paarden, 14 veulens, 34 bok ken of geiten. Prijzen per stuk: 40 stieren 110265, schoon gewicht 4458 cent, handel lui; 183 '-ilf- en melkkoeien 95 235, handel stroef; 156 varekoeien e. a. 90160, handel stroef; 164 vette koeien 110220, schoon gewicht 4260 cent, handel tamelijk; fokkalveren 1217 han del vlug; 86 graskalveren f 1840, handel slecht; 41 vette kalveren 2690, schoon gewicht 4880 cent, handel tamelijk; 109 nuchtere kalevren 612, handel vlug; 200 vette schapen f 1823, handel matig; 500 vette lammeren 1215, handel matig; 837 weideschapen 1318 handel matig; 191 mestvarkens f 1324, handel weinig; 62 biggen f 68.50, handel tamelijk; 14 veulen f 90130, handel willig; 34 bokken of geiten f 410, handel matig; Zeugen 3048, handel slap. Kaas. Aangevoerd 102 parijen waar van 79 partijen Goudsche en 23 partijen Leidsche kaas. Besteed werd voor le soort Goudsche kaas 2022, 2e soort 1819, zware 23, le soort Leidsche kaas 2123, 2e soort 1920, ptr kg. Handel voor Goudsche en Leidsche kaas matig. NIEUWKOOP, 11 Sept. Eierenveiling. Aangevoerd 2979 stuks. Prijzen: kippen eieren 2.554.25 per 100 stuks. BOSKOOP, 10 Sept. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 712 cent, Hadley 1225 cent, Clau dius Pernet 3046 cent, Columbia 815 cent, Butterfly 1017 cent, Wilh. Kordes 1220 cent, Rosalandia 1221 cent, Florex 1425 cent, Phoebe 2034 cent, Wendland 2043 cent, Kraus 2043 cent, Edith He len 1530 cent, Aug. Noack 1016 cent, Else Poulsen 1526 cent, Gloria Mundi 1733 cent, Rosa Mundi 3060 cent, Briar- cliff 1528 cent, Pechtold 4068 cent, Chrysanthen, grootbloemig 60110 cent, idem tros 20—60. cent, Tritoma 6 cent, Phy- salis Franchetti 614 cent, Clematis Du- randi 2046 cent. Clematis Prins Hendrik 1.00—1.29, NIEUWVEEN, 10 Sept. Eierenveiling. Aangevoerd: 1027 kippeneieren f 3.403.80 en 47 eendeneieren 2.50 per 100 stuks, kaas 20 cent per pond, druiven 30 cent per kg., meloenen 515 cent per stuk. LEEUWARDEN, 11 Sept. Vee. 72 Enter- stieren 100165, 96 Twenterstieren 165 270 per stuk, 255 vette koeien f 120220 per stuk, 3655 cent per kg.; 491 melk- en kalfkoeien 115230, 66 pinken 65125, 30 vette kalveren 2060, 751 graskalve ren 1880, 252 nuchtere kalveren f 510 415 vette scl apen f 1322, 235 weide- schapen 915, 252 lameren f 613, 496 vette varkens f 25110 per stuk, 3238 cent per kg., 42 magere varkens 1540 cent per kg., 213 kleine biggen 712 per stuk 39 bokken of geiten, 51 paarden. Totale aanvoer 3756 stuks. Kaas. Sleutelkaas f 812, Goudakaas 3134, Edammerskaas 1236. Aanvoer 2237. Boter. Mijnboter 1.351.34 en Vei- lingboter 1.311.26 per kg. Aanvoer 11 zesde vaten. Commissie f 0.58. RIJPWETERING, 11 Sept. Veiling RVP. Aanvoer: 1501 kippeneieren 3.704.10 en 30 eendeneieren 2.80 per 100 stuks, kaas 40 cent per kg., 4 eenden 38 cent, 5 kippen, 3440 cent, 17 konijnen f 0.201.00, 3 ha nen 3075 cent, 9 duiven 810 cent per stuk. om in Uw vriendenkring te onderzoeken of zij reeds geabonneerd zijn op Uw lijfblad „De Leidsche Courant". Voor aanbreng van een nieuwe abonné voor minstens drie maanden stellen wij wederom, voor korten tijd, als premie beschikbaar, naar verkiezing een: of

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 12