VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. II 4 Kamer. DE WIJZIGING IN DE STEUN- VERLEENING. MINISTER SLINGENBERG AAN HET WOORD. De Minister van Sociale Ze ken, mr Slingenberg, dankt voor de gelegenheid, welke hem door deze inter pellatie wordt geboden om in dit rustig milieu een uiteenzetting te kunnen geven van de regeeringsmaatregelen. Deze vor men één complex, waarvan een andere, naar de meening der regeering betere ver deeling geen totale verlaging van de voor werkloosheidssteun beschikbare gel den is te verwachten. Deze maatregelen zullen het levenspeil der werkloozen niet verlaten. Wel zal aan de eene zijde wat meer en aan de andere zijde wat minder worden uitgekeerd, maar dan ligt toch aan de wijziging een betere en meer rechtvaar dige verdeeling ten grondslag. Aan de ver beteringen, door de regeling gebracht, heeft de interpellant wel eenige aandacht gewijd, maar zij zijn daarmede niet tot hun recht gekomen. Spreker heeft een overzichtskaart waar uit blijkt, dat een gezin met 5 kinderen door deze regeling zal komen van 14.96 op 15.39 per week, een gezin met 6 kin deren van 15.22 op 15.60, met 7 kinde ren van 15.42 op 16.48 en met 8 kinde ren van 15.66 op 16.69. Ook voor de stan- daardloonen zijn de uitkeeringen aan de groote gezinnen hooger dan bij de oude regeling. Voor 494 gemeenten geldt de ver hooging van het minimum met 50 cent per week. Verscheidene gemeenten, die financieel niet in staat waren werkobjecten ter hand te nemen, zullen door de maatregelen van de regeering hiertoe in staat worden ge steld. Deze maatregelen zijn wei-overwogen. Wat de richtsnoeren voor de steunverlee- niing aangaat, daarover zal spreker na de pauze mededeelingen doen. Na de pauze zegt de Minister, dat de eerste richtlijn is, dat de beschikbare mid delen der overheid niet onbeperkt zijn. Een tweede is, dat er een noodzakelijk minimum voor noodzakelijk levensonder houd is. Dat het levenspeil der werkloozen niet mag worden aangetast, onderschrijft spreker. De derde is, dat de beschikbare gelden zoo rechtvaardig mogelijk moeten worden verdeeld. De groote gezinnen behooren b.v. ruimer te worden gesteund dan de kleinere. Verder moe er een verhouding zijn tus- schen loon en steunbedrag; bij de verla ging van de loonen wordt ook de steun verlaagd. De steun aan de werkloozen mag voorts de normale ontwikkeling van de ©economische toestanden niet tegenhou den. In dit verband noemt spr. de verlaging van- de kosten van levensonderhoud. De overheid geeft 140 millioen aan steun uit. Zij kan dit bedrag niet verhoogen. Er kan niet aan gedacht worden de verbeterin gen te handhaven en de verslechteringen terug te nemen. Dat de regeeringspolitiek zou hebben ge faald, geeft spr. niet toe. Zelfs bij de gun stigste conjunctuur zou er een percentage permanent werkloozen blijven. Het diamantbedrijf leeft op, maar er zul len vele diamantbewerkers werkloos blij ven. Zij kunnen niet meer beschouwd wor den als diamantbewerkers; het zijn blij vend werkloozen. Zoo gaat het ook in het textielbedrijf in Helmond: de fabriek stelt nieuwe eischen, waaraan de oudere arbei ders niet kunnen voldoen. Deze menschen genieten meer steun dan zij zouden verdie nen wanneer zij te werk werden gesteld. Het vaste lasten-ontwerp is niet aan vaard: dat heeft de huur verlaging belem merd, die voor de heele arbeidersklasse van zoo groot belang is. De regeering meende daarop niet langer te kunnen wachten met maatregelen die de verlaging van kosten van levensonderhoud konden brengen. De huurbijslag nu heeft een verstarren de werking op de huur van arbeiderswo ningen. Die gaan niet of weinig in huur naar beneden. Behalve in Den Haag: daar wordt de huurbijslag geleidelijk afgeschaft; daar ziet men ook verschuiving naar goed- koopere woningen. Als de huurbijslag blijft bestaan is er geen prikkel bij den huurder om huurver- laging te vergrijgen. Van den verhuurder is dit ook niet te verwachten. De gemeen ten hebben geen belang bij huurverlaging. Integendeel. Bij woningwetwoningen kan men ook geen resultaten verwachten. Verder komt de huurbijslag niet op de plaatsen waar het behoort. De huurbijslag werkt nadeelig voor geheel den werkenden stand. Van de gesteunden krijgt 2/3 steun voor arbeiderswoningen, meer dan voldoen de om algemeene huurverlaging te remmen. We raken hier een onderdeel van het al gemeen regearingisbeleid. Allerlei eigen dommen zijn in waarde verminderd, arbei derswoningen echter niet. De verhuurder zal ook een redelijke huurverlaging moeten toepassen. De huurder mag echter niet eigenmachtig optreden. Tegen huurstakin- gen zal streng worden opgetreden. Er moet overleg zijn tusschen huurder en verhuur der, zooals dat al dikwijls tot resultaat heeft geleid. Tot huurverlaging zullen in de eerste plaats moeten leiden de gewone factoren der vrije oeconomische krachten. Niet al leen echter in het overleg is een ruime taak weggelegd voor de gemeenten. De neiging tot huurverlaging zal toene men als de huurders weten, dat ze daarna de huur integraal uit de kas der gemeente zullen ontvangen. Een wetsontwerp heeft spr.'s departe ment verlaten, waarbij verhuurders die op onredelijke gronden redelijke huurverla ging weigeren, niet bevoegd worden tot uit zetting van den huurder. Over de grenzen van de redelijkheid kan spr. zich thans niet uitlaten. Het is voor de regeering een dure plicht, de huurverlaging te bevorderen en te zorgen, dat de volle huurverlaging ten goede komt aan den huurder. Sinds eenige maanden is een distributie van levensmiddelen voorbereid ,ten deele al in uitvoering. Het inblikken van vleesch zal op groote sohaal worden voortgezet. Men zegge ndet, dat diit het Rijk niets kost: het geeft vrijdom van accijns en crisishef fing. Overigens kost de fabriek te IJmui- den het Rijk niets. Een deel der LJmuiden- sche blikjes is teruggezonden; volgens de overeenkomst wordt daarvoor niets betaald. Er zijn thans in Nederland 15 fabrieken die blikvleesch maken, en er zijn reeds vier millioen blikjes klaar. Voor wat een win kelprijs van 1.40 zou gelden, geldt thans een distributieprijs van 70 cent per twee kilo. Naar een winkelprijs van 66 cent voor 750 gram margarine geldt een distributie- prijs van 33 cent. Ook verduurzaamde en ingeblikte groente zal worden verkrijgbaar gesteld, wat mede ten goede komt aan de tuinders. De regeering wil niet het levenspeil der werkloozen naar beneden brengen. Inte gendeel zullen velen, vooral groote gezin nen, gebaat zijn. De minister is niet bereid den maatregel terug- te nemen. De minister verklaart, dat het antwoord op de vragen van den heer de la Bella reeds in het bovenstaande is opgenomen. Spr. preciseert inmiddels de antwoorden op de vragen, o.m., dat verlaging van de rente van met Rij lesfondsen gesloten leeningen voor den bouw van vereenigings- en ge meentewoningen zal worden bevorderd. Repliek. De heer de la Bella repliceert. Ople ving als in andere landen is hier niet of niet noemenswaard waar te nemen. Spr. is zeer onvoldaan over het regeeringsbeleid en over het antwoord op zijn vragen. De maatregel is niet noodig om de groote gezinnen te helpen; beter ware voor deze eenvoudig het maximum verhoogd. Nu worden groepen werkloozen gedupeerd, die ook al niets meer missen kunnen. Spr. komt er tegen op, dat de minister geen financieele medewerking wil verlee- nen voor vereenigings- en gemeentewonin gen, zonder rijkssteun gebouwd, teneinde huurverlaging mogelijk te maken, en dat de minister particuliere huiseigenaren niet door maatregelen in staat wil stellen tot huurverlaging. De minister heeft op geen enkel concreet punt gereageerd op een wijze, welke over eenkomt met den ernst der zaak. Moties. Spr. stelt twee moties voor, de regeering uitnoodigend in nadere overweging te ne men: le. de wijziging van den huurbijslag voor ondersteunde werkloozen en 2e. die der re geling van de standaardloonen voor bepaal de categorieën. Deze moties komen bij deze interpellatie aan de orde. De heer Droogleever Fortuyn (Lib.) merkt op, dat er in verschillende ge meenten geen of slechts een klein overschot aan arbeiderswoningen is. Het is mensche- lijkerwijze in die gevallen onmogelijk, dat onmiddellijke afschaffing van huurbijsla gen zonder kleerscheuren tot stand komt. De minister stelt het zioh te eenvoudig voor. De regeling bevredigt eigenlijk niemand, vooral doordat er te weinig overleg met de gemeenten is gepleegd. Men moet de be- teekenis van den maatregel niet onder schatten. De vergadering wordt om vier uur ver daagd tot Vrijdagochtend elf uur. RECHTZAKEN DIEFSTAL VAN EEN AUTO. De Amsterdamsche rechtbank veroor deelde vandaag twee werklieden wegens diefstal van een auto uit een schuur te Uithoorn resp. tot zes maanden en een jaar gevangenisstraf, in beide gevallen met aftrek van voorarrest. De koopman, die den diefstal zou hebben uitgelokt, werd door de rechtbank vrijge sproken. KANTONGERECHT TE GOUDA. De verkeerde olie. Voor den Goudschen Kantonrechter stond terecht een handelaar in olieën en vetten te Waddinxveen, die aan een fabri kant in Alphen a. d. Rijn een aantal fusten paraffine-olie had geleverd, onder het merk „keuken-olie". Keuken-olie is zoo voor ge bruik geschikt, maar paraffine-olie moet verwerkt en kan niet zoo gebruikt worden. Het etiket bracht de afnemers op een dwaalspoor en daardoor was verdachte met de wettelijke voorschriften in botsing ge komen. De ambtenaar van het O.M. eischte een boete van 150 subs. 50 dagen hechtenis. De Kantonrechter legde 100 boete op, bij niet betaling te vervangen door 25 dagen hechtenis, met bevel tot verbeurdverklaring en vernietiging der inbeslaggenomen olie. Een „aarts-knoeier". Wegens overtreding van de vleeschkeu- ringswet had zich te verantwoorden een slager uit Oudewater, beheerder der ge- UIT DE OMGEVING LEEVIUIDEN. Een felicitatie aan de Prinses. De Bur gemeester dezer gemeente heeft namens het gemeentebestuur het volgende tele gram gezonden aan Hare Koninklijke Hoog heid Prinses Juliana. ..Nemens het gemeentebestuur van Lei- muiden feliciteer ik Uwe Koninklijke Hoogheid met Hoogstderzelver verloving en spreek den wensch uit dat voor U een gelukkige tijd moge aanbreken, mede tot heil en zegen van ons vaderland. God zegene U en Uw toekomstigen ge maal. De Burgemeester v. Leimuiden BAKHUIJZEN. Namens de gemeentebesturen van Rijn- saterwoude en Nieuwveen werden dezelfde telegrammen verzonden. Collecte. De collecte voor het Ge sticht Valkenheide bracht ruim 24.op. RIJNSATERWOUDE. Verbetering. Met de verbetering van den Briezenbrug is thans een aanvang ge maakt. OEGSTGEEST. De verloving van Prinses Juliana. Oegstgeest heeft gisteren op werkelijk enthousiaste wijze zijn vreugde geuit qver bovenstaand feit. De leden der Oranje-ver- eeniging hadden een feestelijke bijeen komst in het Witte Huis. Ondertusschen maakte de Harmonie „Triumph" door een muzikale omgang door de gemeente de vreugde meer algemeen en aldus aan veler verlangen voldoend. In Het Witte Huis sprak de voorzitter der Oranjevereeniging zijn groote vreugde uit over de opkomst. Hij herinnerde aan de alom heerschende vreugde bij het ontvan gen van het bericht van de verloving. Om dit gezamenlijk te herdenken zijn wij allen hier bijeen. Hierop werd het Wilhelmus gezongen. Medewerking verleende het orkest „Sym phonia" onder leiding van den heer Plu, dat tijdens den avond tal van vaderland- sche liederen ten gehoore bracht. Afwisselend trad op Mevr. Driessen- Hof man n begeleid op de piano door Mevr. v. d. Heyden-Brakel Als eerste lied noe men wij het Juliana-lied. Zij ontving her haaldelijk een warm applaus. Daarna sprak de heer Sanders die schets te de gevoelens bij de echte Hollanders bij het vernemen van de verloving, waarop alom de vaderlandsche driekleur werd uit gehangen. Spr. herinnerde dan aan de moeilijke tijden voor ons volk waarin een gedrukte stemming heerscht, maar nu heeft dit feit ons opgewekt als een warm vuur. Hij schetste dan de historie van en het warm voelen van ons volk voor Oranje. En ook hier heerscht die gloed hetgeen o.a. tot uiting is gekomen bij een aantal werkloozen die sedert eenigen tijd 2 cent per week beschikbaar stellen om toch lid van de O.V. te kunnen blijven. Aan het einde van zijn rede riep spr. aller medewerking in om het a.s. huwelijk luis terrijk te kunnen vieren. Zijn rede werd beloond met een warm applaus. De Burgemeester schetste de tegenslagen van het Oranjehuis waarvan nu maar 2 leden zijn overgebleven. In deze donker heid is plotseling het volle licht gekomen door de verloving. En dit stemt ons allen tot groote vreugde Hij herinnerde aan de gehouden radiorede door het Kon. gezin waardoor zeker een grooter liefde voor het Oranjehuis is ontwaakt. Hij eindigde met een driewerf hoera. Inmiddels was de Harmonie „Triumph" gearriveerd en begaven de aanwezigen zich naar het bordes van Het Wiit Huis. „Tri umph" speelde het Wilhelmus dat door al len spontaan werd meegezongen. Na zang en muziek werd als verrassing door den heer Kemperman de radiorede van H. M. enz. gegeven, waarvoor de voor zitter hartelijk dankte. Daarna werd een telegram gezonden aan het verloofde paar en een aan de Koningin. Medegedeeld werd dat met medewerking van beide muziekcorpsen Zaterdagavond een fakkeloptocht zal gehouden worden waaraan alle vereenigingen kunnen deel nemen. Aantreden 8.15 uur op de Oranje- laan. Tenslotte heeft de voorzitter woorden van dank gesproken tot de dames (zang) onder aanbieding van bloemen, aan „Symphonia" aan den heer Sanders, den Burgemeester en aan de Harmonie „Triumph". meen tel ij ke noodslachtplaats, die al her haalde malen is veroordeeld wegens het slachten en verkoopen van ongekeurd vleesch. Nu troffen de ambtenaren in zijn kelder een K.G. ongekeurd varkensvleesoh, een partijtje rund vleesch en een andere hoe veelheid varkensvleesoh aan, geen van alle van de vereischte stempels voorzien. Som mige stukken waren zelfs al bedorven. De Ambtenaar van het O.M. noemde ver dachte een aarts-knoeier. Hij vorderde drie geldboeten elk van 100.subs. 3 x 20 da gen hechtenis, met verbeurdverklaring en bevel tot vernietiging van het inbeslagge- nomene en publicatie van het vonnis op kosten van verdachte. De Kantonrechter zal over 14 dagen von nis wijzen TER AAR. Morgen groot kinderfeest. Ter gele genheid van de vorstelijke verloving zal er morgen in onze gemeente een groot kin derfeest worden georganiseerd door de Chr. plaatselijke Oranj evereenig. Om 11 uur zal een stoet geformeerd worden van alle kinderen der scholen op terrein Cen trale Veiling., Met begeleiding van „Arti" trekt de stoet naar het gemeentehuis, waar enkele nummers gezongen worden. Hierna kinderfeest en aanbieding van ver snaperingen. Van alle huizen zal de vlag wapperen. „Adolf Kolping". In het Ver.gebouw werd een buitengewone vergadering ge houden van de R.K.S.V. „Adolf Kolping", waartoe buiten alle voetballers ook nog supporters waren uitgenoodigd. Van beide zijden was het aantal zeer gering, waaraan mogelijk het slechte weer debet is ge weest. De waarn. voorz., kap. Groen, opent de bijeenkomst en na allen, verwelkomd te hebben, wordt in het kort het doel uit eengezet van deze vergadering om n.l. de vereeniging nieuw leven in te blazen en zoo met frisschen moed dit najaar op nieuw te gaan voetballen. Hierop volgt eerst nog een financieel verslag van den penningmeester. Momen teel is er een batig saldo, doch na beta ling van verschillende kosten zal het wel omgezet zijn in een deficit. Nu verkrijgt de heer Taskin, lid van het bestuur van den D.H.V.B., het woord. In een vlot betoog, werd hier door spr. in groote lijnen uitgestippeld het nut en be lang van een Katholieke sportvereeniging. Niet „de sport om de spoi*t", maar het streven naar hoogere belangen staat bij ons voorop, met het uitdragen van onze katholieke overtuiging. De heer Hooger- vorst, de wel bekende sportleider uit het Leidsche district, belichtte hierna de meer technische zijde van een voetbalvereeni- ging. Vele nuttige wenken mocht het be stuur ter harte nemen, b.v. het aanwer ven van donateurs op zeer gemakkelijke voorwaarden, het stichten van een reis fonds, allemaal regelingen welke in de practijk gunstig werken en het financieele beheer in belangrijke mate verlicht. Een dankwoord en applaus bleven niet achterwege op deze propagandistische woorden. Een schrijven van een Belgisch elftal komt thans in behandeling, waarin verzocht wordt hier een wedstrijd te mo gen spelen met tevens vergoeding van reiskosten. Het bestuur had gemeend dan als tegenpartij uit te noodigen D.O.S. I van Roelofarendsveen, wat stellig een waardige tegenstander mag genoemd wor den tegen een elftal, dat in de Vlaamsche eere-afdeeling uitkomt. Indien voor deze match flinke propaganda wordt gevoerd, zullen de gemaakte onkosten wel gedekt kunnen worden. De Districtleider toonde hiervoor reeds zijn medewerking en zeg de toe alle clubs uit de omtrek vriendelijk te verzoeken dien dag geen wedstrijden uit te schrijven, maar zich te begeven naar het R. K. Sportpark alhier. Het be treft Zondag 20 September. Na eenige dis cussie werd besloten dit punt zoo spoedig mogelijk officieel af te werken. Wij hopen, dat het doorgaat, want het is tevens een prachtige propaganda, welke precies op tijd komt, zoowel voor voetballer als sup porter. Gekomen zijnde aan het tijdstip, waar op men zich als lid kon opgeven van Kolping, bleek de belangstelling toch nog wel van dien aard te zijn, dat men wilde voetballen i ndien er een paar elftallen geformeerd werden. Een tiental personen gaven zich reeds op, een andere groep wenschte zich eerst nog even afzijdig te houden, alhoewel er toch gereede hoop be staat, dat ook zij zich zullen verzamelen in Kolpings gelederen. De voorz. spoorde allen aan lid te wor den en, vooraleer overgaande tot sluiting, spTak hij de wensch uit, dat de vereeni ging wederom moge groeien en bloeien. Jongens denkt er wel om, nu is er nog een schoone gelegenheid tot voetballen. Op andere plaatsen snakken zij naar een Ka tholieke vereeniging en zoo'n mooi ter rein. Wanneer alle voetballiefhebbers lid worden, zal er een club bestaan, welke het voetballievend publiek menigen mooien Zondagmiddag zal bezorgen. Geeft u daar om zoo spoedig mogelijk op! WOUBRUGGE. Onbewoonbaar verklaarde woningen. De Raad dezer gemeente heeft voor eenigen tijd enkele aan de Gebrs. v. d. L., alhier, in eigendom toebehoorende woningen onbe woonbaar verklaard, tegen welk besluit be roep is aangeteekend bij Ged. Staten. Bij hun besluit van 1 September j.l. hebben Ged. Staten het beroep ongegrond verklaard op overweging, dat inderdaad 't motief van Burgemeester en Wethouders juist moet worden geacht. De Raad geeft hierdoor blijk te willen medewerken aan een verbetering van wo ningtoestanden in de gemeente. WASSENAAR. Licbtstoet op Zaterdagavond. De Kon. Wilhelmina Vereen, heeft in samenwerking met de Christ. Oranjevereeniging „Bijbel en Oranje" alhier besloten. Zaterdagavond een lichtstoet te organiseeren, waarvoor alle vereenigingen zijn uitgenoodigd en waarbij de bevolking zich kan aansluiten. Tevoren geeft „Excelsior" een concert op het Dorpsplein. Opstelling van den stoet om half 9 op den Duinrellweg. Het ligt in de bedoeling naarjhet gemeentehuis te trek ken, aldaar ds. ten Cate het woord zal voe ren. Tuinbouwvereeniging. In het „Wapen van Wassenaar" hield opgemelde Tuin bouwvereeniging haar maandelijksche le denvergadering. Bij de ingekomen stuk ken was een schrijven van de cursuscom missie, vermeldende dat de eindles van de cursus in het bloemschikken en binden gehouden zal worden op Woensdagavond 23 September a.s. des avonds te 7.30 uur in het „Wapen van Wassenaar". Van de werkstukken zal dien avond een tentoon stelling worden gehouden in dezelfde lo kaliteit, die geopend zal zijn vanaf 8 uur tot des avonds 10 uur. Vervolgens worden door den voorz. be noemd tot juryleden om het ingezondene te keuren de heeren D. A. de Rooij, G. Verlint en G. van Egmond. Vervolgens bracht de secretaris een uit voerig verslag uit van de gehouden groote excursie op Woensdag 26 Augustus j.l. waar toen een bezoek werd gebracht aan eenige bezienswaardigheden van Noord- Brabant en waar ook een groote buiten plaats werd bezichtigd. Vervolgens wordt overgegaan tot ballo tage van de adspirantleden de heeren C. van Tol en C. van der Does. Beiden wer den met alle stemmen voor tot lid aange nomen. Na de pauze werd bij monde van den heer de Rooij verslag uitgebracht van de gehouden keuring. Prijsvraag I luidde: Een collectie groen ten. Hierop was een kerncollectie ingezon den door den heer J. Anderson die met 28 punten den eersten prijs verwierf. Voor prijsvraag II, luidende 3 variëtei ten Decoratieve, Cactus, Semi-cactus of andere variëteiten Dahlia's van ieder 5 stuks. Hier behaalde de heer J. Hermsen met 21 punten een derde prijs. Prijsvraag III, luidende 3 perkplanten in potten. Hierop behaalde de heer van Biezen een 1ste prijs met 30 punten en lof der jury. Vervolgens was er een collëi^+ie peren ingezonden door den heer P. Mfdivaine voor het puntenstelsel, die als zoodanig werden gekeurd en met verschillende punten werden bekroond. Besproken werd voorts een medegebrachte dahlia genaamd Amstels Glorie. Naar voren werd gebracht dat deze dahlia, zeer rijk bloeiend, bij zonder geschikt is voor het kweeken in pot en voor perkbeplanting. Namens het bestuur en de tentoonstel lingscommissie bracht de secretaris naar voren hoe men zich gedacht heeft dat de tentoonstelling in 1937 in groote lijnen ingedeeld zal moeten worden. De eerste prijsvraag, waarvoor de in omloop zijnde wisselbeker van Meijland weder als prijs zal gezet moeten worden luidt voor de mooiste inzendingen dah lia's, lathyrus, vaste planten en eenjarige zaadbloemen. Degene die dus in totaal in die vier afdeelingen het hoogst aantal punten zal behalen wordt winnaar van de Meij land-beker. Prijsvraag 2 zal luiden het schoonste bloemwerk, aantal stukken vrij. Prijsvraag II: Perkbeplanting. Prijsvraag TV: Tuinaanleg, uitvoering en oppervlakte vrij. Prijsvraag V: Vrije inzendingen van vruchten en/of groenten. Prijsvraag VI: Vrije inzendingen zooals kasplanten, snij bloemen enz. Terwijl het bestuur eenparig van mee ning is dat deze jubileumtentoonstelling alleen gehouden zal worden met als in zenders en deelnemers enkel de leden der vereeniging ontstond een uitvoerige uitwisseling van gedachten en meeningen. Van meening was evenwel de vergadering als het bestuur dat de leden inzenders zooveel mogelijk zullen worden vrijgela ten en dat de prijsvragen meer zijn be doeld om een bepaalde leiddraad en rich ting aan te geven. Met dank aan de inzen ders waarbij de voorzitter zijn extra dank bracht aan den heer Anderson voor de keurige opstelling van zijn inzending groenten, werd deze geanimeerde verga dering door den voorzitter gesloten. Geboren: Bernardina Catharina, d. v. M. H. Zandbergen en W. J. Zandvliet. Mathilda Maria, d. v. A. van Tol en J. A. van Hage. Ondertrouwd: B. van Putten, oud' 27 jaren en M. L. Dorsman, oud 27 jaren. J. P. Rotteveel, oud 26 jaren en A. C. Franken, oud 25 jaren. Getrouwd: A. W. van der Vlugt, oud 23 jaren en C. M. M. Matze, oud 24 jaren. A. van der Haven, oud 29 jaren en J. Helmus, oud 29 jaren. Gevestigd: Wed. G. W. M. Madlener geb. Andreoli, R.K., zonder beroep, uit 's-Gravenhage, Ridderlaan 1 C. van Ba len, R.K., zonder beroep, uit Den Haag, Wittenburgerweg 24 Wed. C. Citroen geb. Bendien, en dochter, geen, kunstweef ster, uit Amsterdam, Oostdorperweg 100 L. M. van Berkum, geen, kinderjuffrouw, uit Bloemendaal, Pr. Marielaan 30 E. de Boer, N.H., zonder beroep, uit Assen, Raap horstlaan 28 A. Brune, vreemd, R.K., dienstbode, uit Den Haag, Konijnenlaan 39 P. G. Dalen Gilhuijs en gezin, E.B.G., zonder beroep, uit Naarden, Storm v. 's Gravesandeweg 75 M. Dengg, vreemd, R.K., dienstbode, uit den Haag, Meyboom- laan 3 B. E. Geurtsen, R.K., dienstbode, uit Zevenaar, Ridderlaan 1 C. M. Sjouke geb. v. d. Gevel, geen, zonder beroep, uit Haarlem, v. Zuylen v. Nijeveltstr. 226 H. C. van Goinga, geen, zonder beroep, uit Den Haag, Storm v. 's Gravesandeweg 73 Wed. J. de Jong geb. Groot, R.K., zonder beroep, uit Beverwijk, Oud Wassenaarsche- weg 15 P. C. de Groot, N.H., tooneelspe- ler, uit Londen, Groot Hoefijzerlaan 51 A. Heinz, Ev. L., leerl. verpleegster, uit den Haag, Schouwweg 72 P. Heiwegen, N.H., dienstbode, uit Renkum, Binnenweg 15 M. Hollmann, vreemd, dienstbode, R.K., uit den Haag, Narcislaan 34 H. P. Hij mans van Anrooij en vr., geen, zonder beroep, uit den Haag, Narcislaan 34 H. E. van Ittersum (baronesse), Rem., zonder beroep, uit den Haag, Pr. van Wiedlaan 12 G. S. A. Jansen, R.K., dienstbode uit den Haag, Schouwweg 81 H Th. J. Jansen en gezin, R.K., aannemer, uit den Haag, Bronck- horstlaan 9 B. Kiessler, vreemd, D.Ev., dienstbode, uit den Haag. Laan van Koot 4 F. Kohn, vreemd, RK., dienstbode, uit den Haag, Rijksstraatweg 789 M. Kruit, N.H., dienstbode, uit Rotterdam, Lange Kerkdam 40 C. Lohan, vreemd, R.K., dienstbode, uit Duitschland, Gr. Hoefijzer-

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11