RADIO-PROGRAMMA'S DINSDAG 8 SEPTEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Officieele Crisispublicaties WOENSDAG 9 SEPT. BINNENLAND DE 35e KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE JAARBEURS. OPTIMISTISCHE VERWACHTINGEN. Maandagmiddag heeft de secretaris-gene raal van de Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs, de heer W Graadt van Roggen, in een persconferentie in een belangwek kende beschouwing mededeel in gen gedaan over de Utrechtsche Najaarsbeurs, welke heden Dinsdag is geopend. De verleiding is groot aldus de heer Graadt van Roggen ten opzichte van den economischen toestand van ons vaderland een positief geluid te doen hooren en allen twijfel ongeduldig terzijde stellend, te ver klaren: „de zeven magere jaren zijn voor bij, het economisch herstel is begonnen". Tot op zekere hoogte zou een dusdanig geluid ook wel te verantwoorden zijn. Algemeenheden op economisch gebied slaan echter altijd de plank ergens mis. Ook de eerste dageraadsverschijnselen in het economische landschap worden niet' overal tegelijk en in dezelfde mate en misschien zelfs hier en daar nog in het geheel niet waargenomen. Maar toch: er zit opleving in de lucht. Er zijn reeds resultaten, die op verbetering wijzen. Er is meer uitzicht dan er in vele jaren is geweest. Het valt niet te ontkennen, dat het economisch leven, natio naal en internationaal, in het laatste half jaar nieuwe aspecten heeft gekregen, die gunstig zijn te noemen. De heer Graadt van Roggen wees er in verband hiermede op, dat de wereldhandel hier en daar wat meer armslag heeft ge kregen, trots de ernstige troebelen op het gebied der internationale politiek. Ondanks deze politieke moeilijkheden in en buiten Europa breekt in den wereldhandel de zon van het vertrouwen weer door. Ook de economische ontwikkeling in ons eigen land toont thans aan, dat in de laat ste maanden de kansen tot opleving aan zienlijk zijn toegenomen en de opleving zelf reeds in de bedrijfsresultaten van een aan tal Nederlandsche ondernemingen tot uiting is gekomen. Het vertrouwen keert terug en spr. wees er hierbij op, dat het geen losse geruch ten zijn van enkele op zich zelf staande ge vallen, in de cijfers der statistiek komt evenzeer versterking van onze economische positie reeds tot uiting. Gunstig wordt de toestand hier te lande beïnvloed naast andere factoren ook doordat het in Ne- derlandsch Indië weer beter gaat. Daarnaast stelde de heer Graadt van Rog gen de storende factoren: de nog steeds voortdurende onrust op politiek en econo misch gebied en het ontbreken van een in ternationale valuta-stabilisatie. Desondanks constateerde hij, dat het bedrijfsleven in ons land in den loop van dit jaar vrij be langrijke schreden op den weg naar her stel heeft gedaan en de vooruitzichten op verbetering doen met meer vertrouwen dan in eenig vorig stadium der depressie de naaste toekomst tegemoetzien. Na deze algemeene beschouwing van den economischen toestand wees de secretaris generaal er op, dat deze jaarbeurs zich in drieërlei opzicht van het „gewone"type jaar beurs onderscheidt. In de eerste plaats toont het zevende numerieke lustrum de 35e jaarbeurs dat de jaarbeurs haar bestaans recht heeft bewezen, ten tweede omdat tus- schen de jongste voorjaarsbeurs en deze najaarsbeurs de datum ligt, waarop voor twintig jaar de „Vereeniging tot het houden van jaarbeurzen" werd opgericht en ten derde onderscheidt deze najaarsbeurs zich van haar voorgangsters doordat voor de eerste maal ook een agrarische jaarbeurs wordt gehouden. Uitvoerig zette de heer Graadt van Rog gen de beteekenis van de agrarische jaar beurs uiteen. Met deze agrarische jaarbeurs wordt een begin gemaakt met het inschakelen van het jaarbeurs intermediair op het gebied van den land-, tuin- en boschbouw, de land bouwindustrie en den landbouwhandel, de vee- en de pluimveeteelt. In toenemende mate wordt voor den land bouw naast het productieproces het distri- butievraagstuk van overheerschende betee kenis. Spr. wees er op, dat het denkbeeld om in ons land een agrarische jaarbeurs te or- ganiseeren, in landbouwkringen reeds lang bestond. Hij bracht dank aan oud-minister dr. Posthuma en den burgemeester van Utrecht, mr. dr. ter Pelkwijk voor de steun, welke het jaarbeursinstituut van hen bij het organiseeren van de agrarische jaar beurs mocht ondervinden. Deze eerste agrarische jaarbeurs is een experiment, een introductie. Den juisten vorm aan deze jaarbeurs zal tenslotte, even als bij de algemeene jaarbeurs, alleen de ervaring kunnen geven. Eerst de praktijk zal kunnen uitmaken, op welke wijze het instituut der agrarische jaarbeurs in Ne derland zal moeten worden uitgebouwd. Het jaarbeursbestuur is er evenwel van overtuigd, dat als daad en als begin deze eerste agrarische jaarbeurs in breed en kring aandacht en belangstelling zal trekken. Ondanks de moeilijkheden bij de orga nisatie vooral de korte tijd van voorbe reiding werkte belemmerend, daar eerst op 22 Mei van dit jaar tot de organisatie werd besloten is het mogen gelukken met een agrarische jaarbeurs voor den dag te komen, die het parterre-gedeelte van twee jaar beurs-gebouwen en het geheele terrein Vre- denburg in beslag neemt. Wat de algemeene jaarbeurs betreft, deze moge er ook zijn. Het aantal deelnemers be draagt 1146 tegen 1079 het vorige najaar. De totale verhuurde oppervlakte bedraagt 12.964 M2 tegen 12.334 M2 in 1935. Van de 1146 inzendingen zijn er 771 uit Nederland. De overige zijn: uit Amerika (12), België (39), Denemarken (12), Duitschland (109), Engeland (39), Frank rijk (95), Hongarije (1), Italië (1), Noor wegen (1), Oostenrijk (52), Tsjecho-Slo- wakije (9), Zweden (2)'en Zwitserland (3). De inzendingen uit Duitschland, Frank rijk, België en Oostenrijk zijn in collectieve stands ondergebracht. Ten slotte wees de heer Graadt van Rog gen op het belangrijke werk van de jaar beurs door het organiseeren van collectieve Nederlandsche inzendingen op buitenland- sche jaarbeurzen, hetgeen voor onze export industrieën van groote beteekenis is. Hij sprak de hoop uit, dat, evenals in an dere landen, de industrie meer dan tot dus verre aan deze inzendingen haar medewer king zal verleen en. Aan den maaltijd, welke het jaarbeurs- bestuur Maandagavond den journalisten ter gelegenheid van de opening van de 35e jaar beurs heeft aangeboden, heeft de voorzitter, dr. F. H. Fentener van Vlissingen medege deeld, dat het jaarbeursbestuur er rekening mede houdt, dat wanneer de thans voor de eerste maal georganiseerde agrarische jaar beurs levensvatbaarheid blijkt te hebben, uitbreiding van de jaarbeursgebouwen zal moeten plaats hebben. Voorts zijn bij het jaarbeursbestuur plan nen aanwezig voor het stichten van een nieuw gebouw voor het secretariaat van de jaarbeurs. Thans twintig jaar geleden werd het secretariaat ondergebracht in een tijde lijk houten gebouw op het Vredehburg. De toestand van dit gebouwtje is nu echter van den aard, dat naar een nieuwe woning voor het secretariaat moet worden omgezien. Namens de journalisten heeft de heer Henri Dekking uit Rotterdam het jaarbeurs bestuur bedankt voor de ontvangst en tevens d envoorzitter, dr. F. H. Fentener van Vlissingen geluk gewenscht met de on derscheidingen, welke hem in 't afgeloopen jaar zijn ten deel gevallen. DE UITWIJZING VAN VIER NEDERLANDERS UIT DUITSCHLAND. Regeering zal betrokkenen ook materieel steunen. De vraag is gerezen hoe de materieel e belangen van de vier Nederlanders, die uit Duitschland zijn gezet, zullen worden be hartigd. We vernemen dienaangaande, dat de Ne derlandsche regeering zich principieel heeft uitgesproken, zich ook in materieel opzicht het lot dezer vier Nederlanders te zullen aantrekken. Echter valt op het oogenblik nog niet te zeggen in welken vorm en in welke mate dit zal geschieden en hoe lang de periode daarvan zal moeten duren. Dit is van tal van factoren, welke thans nog onbereken baar zyn, afhankelijk. De stappen, die de Nederlandsche regee- ning bij de Duitsche regeering naar aanlei ding van het aan de vier Nederlanders uit gevaardigde uitwijzingsbevel heeft gedaan, hebben er niet toe geleid, dat aan dezen maatregel geen gevolg wordt gegeven. Zooals bekend, heeft de uitwijzing plaats gevonden als uitvoering van de bedreiging, dat vier willekeurige Nederlanders uit Duitschland zouden worden gezet, indien de Nederlandsche regeering naliet te vol doen aan het verzoek om het besluit tot uitwijzing van vier Duitschers uit Neder land op grond van daartegen ingebrachte bedenkingen op te schorten. Ten aanzien van laatstgenoemde uitwij zing, welke, naar reeds werd medegedeeld, geschied is wegens ontoelaatbare politieke actie en organisatie hier te lande, kan thans nader het volgende worden medegedeeld. Bedoelde personen hadden zich in strijd met de bestaande regeling bezig gehouden met verrichtingen in opdracht van een cen trale autoriteit in Rotterdam, aan welke zij, zooals zij zelf verklaarden, ondergeschikt waren. Als zoodanig moesten zij geacht v/orden organen te vormen van een, in 'strijd met die regeling bestaande centrale overkapping van de betrokken Duitsche or ganisaties. Bovendien hadden zij bemoeiin gen met de administratie van het lidmaat schap van de N.S.D.A.P. Voor het overige kan verwezen worden naar het antwoord, in Maart j.l. door de ministers van Buitenlandsche Zaken en van Justitie op de schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid mr Goseling gege ven met betrekking tot de voorwaarden, waaronder organisaties van Duitsche on derdanen hier te lande zijn toegelaten. De Nederlandsche regeering beraadt zich thans nader ten aanzien van de verder door haar te volgen gedragslijn met betrekking tot de uitzetting der Nederlanders uit Duitschland. „Hbld." HET ROODE KRUIS EN SPANJE. Een gift van het Nederlandsche hoofdbestuur. Het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis heeft, op een circulaire van het Int. Roode Kruis-comité te Genève, aan dit comité een gift doen toekomen, bestemd voor geneeskundige hulp in Spanje. De VERSCH BROOD BIJ HET ONTBIJT. Uitslag enquête bakkerebon den. De neen-stemmers in de meerderheid. Zooals men weet hebben de Nederland sche bakkersbond, de Nederlandsche R.K. bakkerspatroonsbond en de bond van Chris telijke bakkerspatroons in Nederland on langs een enquête ingesteld in verband met de bekende actie voor vers<?h brood bij het ontbijt. De vraag luidde: „Wenscht gij den be- staanden toestand teri aanzien van den ver koop van versch brood veranderd te zien met behoud van de huidige arbeidswet?" Het aantal ja-stemmen bedroeg 1743, het aantal neen-stemmen 2154, terwijl 18 stem men blanco waren uitgebracht. TEELTPREMIE VLAS EN KOOLZAAD. STEUNVERGOEDING ERWTEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat voor vlas van den oogst 1936 hetwelk met inachtneming van de te dien aanzien gegeven voorschriften, is ver kocht in het tijdvak van 5 Juli 1936 t/m 10 Augustus 1936 een teeltpremie zal worden uitgekeerd, overeenkomende met een be drag van gemiddeld 100.per ha. Voor koolzaad van den oogst 1936 het welk met inachtneming van de daartoe ge geven voorschriften is verkocht vóór 23 Augustus 1936, zal een teeltpremie worden uitgekeerd overeenkomende met een be drag van gemiddeld f 86.per ha. De steunvergoeding voor de laagste klasse groene erwten, alsmede voor andere erwten, gedenatureerd in het tijdvak van 24 Augustus t/m 29 Augustus 1936 zal 1.90 per 100 kg. bedragen, terwijl voor in datzelfde tijdvak gedenatureerde erwten van de kwaliteitsklasse C een vergoeding van 2.40 per 100 kg zal worden betaald. DE BACON-AFFAIRE. Minister zal het gebeurde onmogelijk maken. De minister van Landbouw en Visscherij antwoordde op vragen van het Tweede Ka merlid Van der Sluis in verband met de vergoeding, welke wordt gegeven aan de stilgelegde baconfabrieken, alsmede aan die fabrieken waaraan minder varkens ter ver werking zijn tóegewezen dan waarvoor was ingeschreven, het volgende: De vraag, of de stilgelegde baconfabrie- ken en die fabrieken, aan welke minder varkens zijn toegewezen dan waarvoor was ingeschreven, een vergoeding behooren te ontvangen, kan de minister in haar alge meenheid ncch bevestigend, noch ontken nend beantwoorden. Hij acht het mogelijk, dat onder bepaalde omstandigheden een vergoeding redelijk zou zijn, doch of die omstandigheden aanwezig zijn, zou hij van geval tot geval willen beoordeelen. Hoe de baconfabrikanten deze vergoeding besteden, is door den minister niet onder zocht. Hij zou het vanzelfsprekend achten, dat deze mede aan de arbeiders in de be drijven ten goede komt. Moet om billijkheidsredenen een vergoe ding worden gegeven als bovenbedoeld, dan wenscht de minister dit zelf te doen. Vandaar, dat een schadeloosstelling bui ten hem om, ook al wordt deze geheel of gedeltelijk als vergoeding aan anderen af gestaan, niet zijn instemming heeft, en dat hij na de thans geldende regeling, die niet langer dan drie maanden zal duren, het gebeurde bij de laatste inschrijving, hoe dan ook, onmogelijk zal maken. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Aardappelen geteeld zonder vergunning. J. F., tuinder te K a t w ij k, heeft daar ter plaatse aardappelen geteeld in bedrijf zonder in het bezit te zijn van de ver- eischte vergunning. Het bedroeg hier een oppervlakte van 29 Are vroege aardappelen,, waarvan reeds ruim 7000 K.G. verkocht waren voor een bedrag van ƒ248. De resteerende 1300 K.G. waren in be slag genomen. Verdachte was al eens door den crisistuchtrechter veroordeeld, zoodat de ambtenaar geen termen aanwezig acht te voor verzachtende omstandigheden. Eisch 100 subs. 25 dagen met verbeurd verklaring der in beslag genomen aardap pelen. Uitspraak conform. A. J. v. d. M., kweeker te Noordwijk, moest voor een dergelijke overtreding te recht staan. Hier bedroeg het een oppervlakte van 13 Are eerstelingen vroege aardappelen, waarvan de opbrengst zou hebben bedra gen 91 gulden. De aardappelen waren niet in beslag ge nomen daar zij nog stonden te wassen. Verdachte teelde op ge pachten grond en had een teeltvergunning in zijn bezit, wel ke aan een ander toebehoorde, maar die van deze vergunning geen gebruik maakte. Een teeltvergunning is echter persoonlijk, wat verdachte niet had geweten. Daarmede rekening houdende was de eisch 40 subs. 20 dagen. Uitspraak 25.subs. 10 dagen. Overtreding vleeschkeuringg- wet. C. v. S., slagersknecht te Leiden, heeft in de slagerij van zijn patroon P. V. te Leiden een varkensham ontzwoerd, zoodat er geen stempels meer op te constateeren waren. Verdachte voerde tot zijn verdediging aan, dat de hammen altijd zoo bewerkt worden, aangezien zij anders niet verkocht kunnen v/orden, hetgeen door een opzich ter-controleur werd bestreden. Verder voerde verdachte nog aan, dat hij in opdracht had gehandeld van den mees terknecht, zoodat hij zich onschuldig achtte. De ambtenaar was er van overtuigd, dat er hier van fraude geen sprake was ge weest, derhalve zal spr. voor ditmaal geen zware straf vragen. Eisch 4 subs. 2 da gen. Uitspraak 5 subs. 2 dagen. Vervolgens moest voor hetzelfde feit verschijnen de patroon van het bedrijf P. V. te Leiden, die de verantwoordelijke persoon is. Hilversum I, 301 M. N CR V-Uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gram.pL 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 Orgelconcert. 12.15 Gram.pl. 12.30 HOV-Klein-orkest. 1.45 Gram.pl. 2.00 Zang en piano. 3.003.45 Gram.pl. 4.00 Chr. Liederenuurtje. 5.00 Kinderuur. 6.00 Gram.pl. 6.30 Afgestaan. 7.00 Berichten. 7.15 Landbouwh&lfuur. 7.45 Repprtage. 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 NCRV-orkest. 9.00 Reportage 3de Zendingsconferentie te Lunteren. 9.35 Vervolg concert. (Om 10.00 Berich ten A.N.P.). 10.3011.30 Gram.pl. Schriftlezing. Hilversum n 1875 M. VARA-Uitzending 10.00 VPRO. 6.30 RVU. 8.00 Gram.pl. 9.30 Kookpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.15 De Bohemians, Voordracht, Cause rie over het dagblad en Gram.pl. 12.00 Gram.pl. 12.30 VARA-orkest. 1.00 Gram.pl. I.151.45 Vervolg concert. 2.00 Kniples. 2.30 Voor de Vrouw. 3.00 Gram.pl. 3.30 Voor de kinderen. 5.30 „De Flierefluiters" en solist. 6.30 Causerie over „Magnetiseurs'" 7.00 Sportuitzending. 7.15 „De Krekeltjes". 7.40 Gram.pl. 8.00 SOS-Ber., Berichten A.N.P., VARA- Varia. 8.15 VARA-orkest. 8.45 Radio-tooneel. 10.00 Berichten A.N.P. 10.05 Solistenconcert. II.00—12.00 Gram.pl. Droitwich, 1500 M. 11.20 F. Lionel Johns en zijn orkest. 12.20 Orgelspel. I.20 BBC-Empire-orkesten solisten. 2.20 Geiger's orkest. 3.45 Sted. Harmonie-orkest Cheltenham. 4.20 Vesper. 5.35 Dansmuziek. 6.50 Orgelspel. 7.20 Hoorspel met muziek. 8.20 Zang en piano. 9.00 Radio-tooneel. 10.30 BBC-orkest en solist. II.3512.20 Dansmuziek. Radio-Paris, 1048 M. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Symphonieconcert. 5.50 Orkestconcert. Ook hier was de eisch 4 subs. 2 dagen. Uitspraak 5 subs. 2 dagen. Tal van verkeersovertredere. H. W. A. v. d. H. te Den Haag, heeft op den Zoeterwoudsche Singel te Leiden een aanrijding veroorzaakt door met een 60 K.M. snelheid den bocht daar ter plaat se links te nemen, welke manier van rij den hem op een tegenligger terecht deed komen. Verdachte zeide als verdediging, dat hij door de gladheid geslipt was. Eisch 25 subs. 10 dagen. Uitspraak 15 subs. 5 dagen. H. A. v. d. M. te Voorschoten, heeft op den Lticschen weg daar ter plaatse een wielrijder omvergereden door met zijn met een paard bespannen groentenwagen links den bocht te nemen, zonder dat er eenige aanleiding toe bestond. Deze manier van rijden kwam hem te staan op een eisch van 25 subs. 10 dagen. Uitspraak 15 subs. 5 dagen. De volgende verkeersovertreder was W. B. te Leiden. Deze verdachte heeft als bestuurder van een auto, in de Voorstraat te Noordwijk, den doorgang niet vrijgela ten voor verkeer van rechts. Verzwarende omstandigheden waren hier de groote snelheid en de gevolgde botsing. Eisch na getuigenverhoor 20 subs. 10 dagen. Uitspraak conform. A. v. G. te Leiden heeft als berijder van een motorrijwiel een aanrijding ver oorzaakt door, komende van de Wilhel- minabrug te Leiden de Meerburgerstraat in te willen rijden terwijl er op het rij wielpad aan verdachte's rechterzijde eeni ge wielrijders reden. Zonder vooraf eenig signaal of teeken te hebben gegeven was hij bovengenoemde straat ingereden met het gevolg, dat een van de aldaar rijdende wielrijders werd aangereden. Na een tweetal getuigen gehoord te heb ben eischte de ambtenaar een boete van 10 subs. 5 dagen. Uitspraak 15 6ubs. 5 dagen. G. H., die verstek liet gaan, had ook al onvoorzichtig gereden en wel te Noord- wjj k. 8.20 Guitaar en zang. 9.05 Radiotooneel. 11.0512.35 Dansmuziek en Populair concert. Keulen, 456 M. 10.50 Concert. 12.20 Landes-Symphonie-orkest 4.50 Sted. orkest Heme. 8.05 Rijkspartijdag 1930. 10.5012.20 Omroepkleinorkest. Brussel, 332 en 484 M 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Salon-orkest. 1.502.20 Gram.pl. 6.20 dito. 6.35 Omroeporkest. 7.20 Gram.pl. 8.20 Dansmuziek. 9.20 Gram.pl. 9.35 Symphonieconcert. 10.3011.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Salon-orkest. 1.30 Omroeporkest. I.502.20 Gram.pl. 5.25 Omroeporkest. 6.35 Gram.pl. 7.05 Zang. 8.20 Symphonieconcert. 9.35 Salon-orkest en Zang. 10.3011.20 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.10 Rijkspartijdag 1936. 10.40 Cembalo en piano. II.2012.20 Dansmuziek. Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf. 3e Programma. 8.00 Keulen. 8.45 diversen. 10.05 Keulen. 11.20 Parijs R. 12.20 Brussel VI. 14.20 Droitwich. 14.50 Parijs R. 16.50 Keulen. 20.00 Beromünster. 20.20 Brussel Fr. Pl.m. 21.00 Rome of diversen. Pl.m. 22.15 Brussel VI. 22.30 Paris P.P. of diversen. 22.50 Berlijn (Keulen). 4e Programma. 8.00 Brussel VI. 9.30 Gram.muz. G.R.D. 10.35 Droitwich. 18.20 diversen. 18.50 Droitwich. 20.20 Brussel Fr. DE R.-K. UNIVERSITEIT ALS EEN VOORTGEZET OFFER. Radio-voordracht van Mgr. Dr. van Gils. Naar wij vernemen zal Mgr. dr. J. van Gils Zondag 13 Sept. as. des avonds va 7.50 tot 8.10 voor de K. R. O. een voor dracht houden over het onderwerp: de R.-K. Universiteit als een voorgezet offer. Wij vragen voor deze voordracht de bij zondere belangsteling van onze lezers. Hij was in botsing gekomen met een te genligger omdat hjj op den Javaweg links was geen rijden zonder dat daartoe eenige aanleiding bestond. Eisch en uitspraak 20 subs. 8 dagen. D. S. woonachtig te Bodegraven is met zijn auto, te K a t w ij k a. d. R ij n, ach teruit gaan rijden in de Kerkstraat. Dit achteruit rijden was bepaald niet erg voor zichtig gegaan. Getuigen verklaarden, dat de snelheid meer dan 25 K.M. bedroeg. Het ergste was echter, dat de verdachte links heeft gereden, terwijl als de klap op den vuurpijl diende het feit, dat de Kerk straat voor automobielen gesloten is ver klaard. Eisch 12 subs. 8 dagen. Uitspraak 10 subs. 4 dagen. Vervolgens kwam er weer eens een autobestuurder voor het hekje, die links van den weg had gereden. Deze, L. v. S. te N o o r d w ij k, had dit feit gepleegd op den Ouden Zeeweg daar ter plaatse. Een tegenligger was de dupe geworden van deze manier van rijden. Een schade van 12.was toegebracht aan de aan gereden auto, voor welk bedrag de aange- redene zich civiele partij stelde. Eisch 5 subs. 3 dagen met toewijzing van een schadebedrag van 6. Uitspraak ƒ15 subs. 5 dagen maar met ontzegging van de civiele vordering, aan gezien ook de aangeredene niet geheel vrij uitgaat. Voorts werden nog veroordeeld: F. C. P. S. te Leiden wegens het rijden zon der licht als bestuurder van een auto, ge pleegd op den Stationsweg te Leiden. Eisch 6 subs. 3 dagen. Uitspraak 5 subs. 2 dagen. J. v. L. te Leiden wegens het bestu ren van een motorrijwiel zonder in het bezit te zijn van een nummerbewijs. Eisch en uitspraak ƒ10 subs. 4 dagen. Aangehouden werd de zaak tegen H. F. C. te Den Haag die als student college had geloopen aan de Universiteit te Lei den zonder in het bezit te zijn van de noodige bewijzen, die aan konden toonen, dat hij gerechtigd was de colleges te vol gen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7