DINSDAG 8 SEPTEMBER 1936 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 SPORT DIOC. HAARL. VOETBALBOND. DE JAARVERGADERING. Zaterdagmiddag werd te Haarlem de jaarvergadering van den D. H. V. B. ge houden onder voorzitterschap van den heer Henri Putter. Deze besprak in zijn openingswoord uit voerig de verhouding tusschen de katho lieke jeugdbeweging en de dito sportbe- weging. Vervolgens bracht spr. hulde aan allen, die het afgeloopen jaar hun medewerking hebben verleend, speciaal aan den secre taris-penningmeester, den heer G. Kruij- ver. Het jaarverslag lokte verschillende be sprekingen uit. Van verschillende zijden werd er op ge wezen, dat verhooging van het peil van het scheidsrechterscorps noodig is, ter wijl er voorts o.a. nadere inlichtingen wer den gevraagd over de verhouding tusschen D. H. V. B. en R. K. F. Van bestuurszijde werden de verschil lende gemaakte opmerkingen door de heeren Putter en Kruijver beantwoord. Het bestuurslid, de heer F. J. van Veen, wees op de moeilijkheden, die er dikwijls ontstaan als er voor het aantal vastgestel de wedstrijden niet voldoende scheidsrech ters beschikbaar zijn. Het aantal leden van dit korps is vooralsnog te gering. De corm- petitie mag hiervan niet te veel stagnatie ondervinden. Spr. meende evenwel, dat de kwaliteit van het korps in vergelijking met eenige jaren geleden, zeker belangrijk vooruit gegaan is. De centrale scheidsrech- terscommissie is wel is waar niet bijeen geweest, maar toch is er heel wat werk verzet, wat trouwens ook wel uit het jaarverslag blijkt. Ook voor contact met de functionarissen in de verschillende districten zal worden gezorgd. De hockeybond heeft door verschillende omstandigheden zijn werk tijdelijk moeten staken. Het bestuur van deze organisatie is echter diligent en zal zeker het werk weer opvatten, als de tijd hiervoor rijp is. Na uitvoerige discussies werden de jaarverslagen goedgekeurd en de penning meester gedéchargeerd. Voorts werd besloten een telegram van hulde en trouw te zenden aan Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem. Aan de orde waren vervolgens de di verse voorstellen, door de districten bij de bondsvergadering ingediend. Haarlem stelde voor, het bestuur van den D. H. V. B. samen te stellen u,it ver tegenwoordigers van de aangesloten dis tricten, waartoe ieder district zijn eigen vertegenwoordiger zou moeten kiezen. Het bondsbestuur had reeds tevoren af wijzend geprae-adviseerd en achtte het minder juist,- .dat een bestuurslid, gekozen zóu worden door slechts een gedeelte van de bondsvergadering in plaats van 'door die geheele vergadering. Nadat verschillende sprekers het woord hierover hadden gevoerd hield de heer Kruijver een kernachtig betoog namens het bondsbestuur, waarbij spreker tevens in de toekomst een bestuursraad aankon digde. Het voorstel werd hierop met 45 tegen 19 stemmen verworpen. Bij de bestuursverkiezing waren aan de beurt van aftreden de heeren H. Putter, voorzitter, F. van Veen en J. Taskin, com missarissen. Door de vereenigingen HBC, Onze Gezellen en Santpoort was candidaat gesteld de heer H. van Turnhout, Haar lem, die verklaarde, zich niet voor den voorzitterszetel beschikbaar te stellen. De uitslag van de stemming was als volgt: de heer Van Veen ontving 124, de heer Taskin 64 en de heer van Turnhout 62 stemmen, zoodat de aftredende bestuurs leden werden herkozen. Daar geen tegen- candidaat was gesteld, werd de heer Put ter automatisch tot voorzitter herkozen. Het voorstel Quick Steps om de jaar vergadering te hodden overeenkomstig art. 25 van het huishoudelijk reglement (d. i. in Juli) dit artikel, is inmiddels gewijzigd werd_by zitten en opstaan verworpen. Bijwoning van de bondsvergadering door niet-afgevaardigden zal in het ver volg op schriftelijk verzoek worden toe- Het voorstel van het bondsbestuur tot wijziging van art. 38 H. R. met het amen dement van Den Haag dat reeds in den beschrijvingsbrief van een vorige verga dering was opgenomen kwam opnieuw in behandeling en werd aldus geformu leerd, dat het bondsbestuur weliswaar bet recht krijgt buiten het D. H. V. B.-parle- ment een referendum onder de aangeslo ten vereenigingen uit te schrijven, doch dat de districtsbesturen 3 weken gelegen heid krijgen zich hierover te beraden. Het amendement Den Haag verviel en het voorstel werd z. h. st. aangenomen. Het voorstel S. V. A. om geen elftallen tmeer in te deelen na 31 October werd, met een Amsterdamsch amendement daarop, bij zitten en opstaan verworpen. Hierna kwam de agenda van de a.s. jaarvergadering van de R. K. F. ter sprake. De heer Loerakker, Haarlem, betreurde het, dat dr. v. d. Heijde als voorzitter van de Federatie had bedankt, omdat daar mede de opzet van een Nationale Katho lieke Sportunjè voorgoed verdwijnt. De heer Kruijver vestigde de aandacht op de verschillende gevaren hieraan ver bonden. De diocesane bonden hebben ge zorgd voor een krachtige gewestelijke or ganisatie en hieraan heeft men voor een belangrijk deel te danken, hetgeen men nu bereikt heeft. Tenslotte besprak de heer Putter de verhouding tusschen D. H. V. B. en R. K. F., waarop hij op verschillende onge- wenschte toestanden wees. Hierna volgde sluiting der vergadering. Aan de voetbal vereenigingen in het Leidsch District. Nu de competitie binnen eenige weken wederom een aanvang neemt, doet onder- geteekende een beroep op alle besturen van diverse vereenigingen om hun medewer king voor het aanwerven van nieuwe arbi ters voor het aanstaande seizoen. Ieder jaar en in iedere vereeniging zijn er altijd eenige spelers, die hun voetbal schoenen aan de bekende wilgen hangen. Laten alle nu eens hun best doen om die voor onze sport te behouden. Al is het niet als speler, als scheidsrechter kunnen zij de sport nog veel meer van dienst zyn. Zelf hebben zij jaren geprofiteerd van de 'bereidwilligheid van anderen, laten zij nu ook anderen van hun diensten laten pro- fiteeren. Zeer dikwijls komen er klachten van de vereenigingen over de slechte leiding, maar om het leidercorps te verbeteren is toch een eerste zaak om over voldoende leiders te beschikken. Als wij ons district eens bekijken, dan zien wij op de eerste plaats vereenigingen zooals: V.V.L., S.M.C., S.N.A., Nicolaas Boys, O.D.I., O.D.V. Steeds Hooger enz., die geen enkele scheidsrechter -voor den bond ter beschikking hebben. Dat is toch feitelijk een wanverhouding. Als men met 3 k 4 elftallen aan de compe titie deelneemt moet men toch minstens 2 scheidsrechters voor den bond beschikbaar stellen. Maar ook vereenigingen zooals: Lisse, Alph. Boys, Teyliiigen en K.R.V, kunnen met wat goeden wil wel zorgen, dat van hun plaats meer arbiters komen. In de sportverslagen kan men dikwijls lezen over de slechte leiding, maar om eenige moeite te doen, dat de bond goede scheidsrechters krijgt (let wel: goede scheidsrechters) dat is te veel; dat laten zij aan anderen over. Laten nu alle besturen eens een voorne men maken om dit seizoen op de eerste plaats propaganda te maken voor ons corps, dan kan de bond de meest geschikte voor de diverse wedstrijden aanstellen. Wij hopen, dat allen hun plicht inzien en medewerken aan onzen oproep. Op de medewerking van de zijde der com missie kan gerekend worden. Wenscht u inlichtingen, wendt u dan tot den secretaris van onze commissie, die gaarne bereid is om alle hun gewenschte inlichtingen te geven. Namens de scheidsr.-comm. Joh. Meijer, secretaris. H.H. Scheidsrechters. Worden er aan herinnerd, dat Zondag a.s. 13 September om 8.30 uur een H. Mis wordt opgedragen voor de zielerust van P. van Duin in de St. Jozefkerk te Noordwij- kerhout. Wij noodigen U uit zooveel moge lijk er bij tegenwoordig te zijn. R. K. Sportver. „N.V.C." De dag van Zondag is voor de N.V.C.- elftallen niet erg gunstig verloopen. De N.V.C.b-junioren konden het tegen S.J.C.a niet bolwerken en moesten met 10 het onderspit delven. N.V.C. 2 wist in een matig gespeelden wedstrijd een 2—1 overwinning te behalen op Lisse 4, wat geen onverdienstelijk resultaat genoemd kan worden. Het eerste elftal kreeg van S.J.C. een lesje en moest in deze club met 4—1 haar meerderheid erkennen. N.V.C.a tenslotte toog met 9 man naar Lisse a en verloor met slechts 1—0. Jam mer van de wegblijvers, die er nog wel meer van zullen hoor en. Hiermede brengen wij ter kennis van be langhebbenden, dat N.V.C. Zondag a.s. een boottocht organiseert naar Schiphol, waar een ieder met mee kan gaan. Er is plaats voor 300 personen. Reeds ruim 100 plaatsen zijn besproken, zoodat de kaarten verkoop een vlot verloop heeft. Kaarten zijn ver krijgbaar a 40 cent per persoon by den heer Ramb, Havenstraat 60. Vertrek 10 uur per fiets naar Sassenheim, afvaart boot aldaar 11 uur. Muziek en buffet aanwezig. R. K. Sportver. „Foreholte". De dag van Zondag heeft weer eenigen voortgang gebracht in de nederlaagwed strijden. Namelijk Foreholte n tegen V.V.L. II en Foreholte I tegen Lisse III. De eerste wedstrijd, welke te ongeveer half twee een aanvang nam, had voor het tweede elftal een minder gunstig verloop, daar zy met 14—1 moesten verliezen. Welke uitslag een bewijs is, dat hieT een krachtig ingrijpen van de elftalcommissie wel op zijn plaats zal zyn. Waf de tweede wedstrijd betreft, deze had voor Foreholte een beter verloop, daar het eerste elftal er in slaagde na een zeer vluggen wedstryd te winnen met niet min der dan 92. We zullen hopen dat ze in de toekomst ditzelfde spel zullen blijven geven, dan is succes zeker niet uitgesloten. KON. NED. VOETBALBOND. HET WEDSTRIJDPROGRAMMA. Het wedstrijdprogramma voor de 2e en DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De resultaten van de gisteren voor de 3e klassers ziet er als volgt uit: 20 Sept.: UVSDOS, AlphenUnitas, HillegomASC. 27 Sept.: UnitasUVS, EmmaAlphen, HillinenLugdunum, ASCGouda, 4 Oct.: UVSAlphen, LugdunumDelft, Schoten—ASC. 11 Oct.: Alphen—DCL, Emma—UVS, Scheveningen—Lugdunum, ASC—Postdui ven. 18 Oct.: Sliedrecht—Alphen, DCL—UVS, LugdunumASC. 25 Oct.: Alphen—UVV, UVS—Sliedrecht, ASCHillinen, HillegomLugdunum. 8 Nov.: The Rising HopeAlphen, UW UVS, DelftASC, LugdunumGouda. 22 Nov.: Alphen—RFC, UVS—The Ri sing Hope, ASCScheveningen* Schoten Lugdunum. 29 Nov.: DOS—Alphen, RFC—UVS, Lugdunum—Postduiven. Engelsche league gespeelde wedstrijden luiden: Eerste afdeeling: Bolton WanderersPreston 0—0 CharltonStoke City 20 Tweede afdeeling: Aston Villa—Notts Forest 1—1 BurnleyFulham 0—2 SouthamptonDoncaster 1—0 SwanseaCoventry 2—0 HET HANDBALSPEL IN NEDERLAND. De registratie van de vereenigingen, die zich opgegeven hebben voor de a.s. hand balcompetitie onder de auspiciën van de Bonds Handel-commissie van het K.N.G.V., is in vollen gang. Het laat zich reeds nu aanzien, dat het aantal deelnemende ver eenigingen van het vorig jaar (98) over troffen zal worden. Niet het minst is dat het gevolg van de toetreding van z.g. spel- vereenigingen, d.z. athletiek-, bandbalver- eenigingen, enz., dus de niet-specifieke gymnastiekverenigingen, die het handbal- spel, dat op de olympische spelen zoo'n groot succes is gebleken, zijn gaan beoefe nen en die het as. seizoen in geordend com petitieverband willen gaan spelen. Tevens is de grootere deelneming een gevolg van de meer zelfstandige plaats, die het hand- balspel in het K.N.G.V. thans inneemt en waardoor het spel technisch, administratief en financieel beter tot zijn recht komt dan voorheen. Binnenkort zal de bonds handbal-com missie een adresboekje laten verschijnen, hetwelk alle gegevens (namen en adressen officiealis, ligging terreinen, namen ver eenigingen enz.) zal bevatten betreffende het handbalspel in ons land. Tevens zullen de spelregels herdrukt worden. Deze nieu we spelregels zijn volkomen aangepast aan de internationale bepalingen, zooals het congres van de ninternationalen handbal bond die tijdens de olympische spelen te Berlijn vastgesteld heeft. Voor hen, die nader met het spel willen kennis maken verschijnt binnenkort het werkje „Handbal" van den heer R. van der Ley, lid der bond Handbal-commissie, dat de geschiedenis, techniek, taktiek en trai ning van het handbalspel zal bevatten, ter wijl daarin ook opgenomen zijn een uitvoe rig commentaar op de nieuwste handbal- spelregels en de internationale spelregels van zaalhandbal. WIELRENNEN GRASBAANWEDSTRIJDEN „SWIFT". Zondag a.s. organiseert „Swift" den laat- sten Nationale grasbaanwedstrijd in dit seizoen,'op haar graëbaan aan den Wasse- naarsclie weg achter hét Nieuw Acad. Zie kenhuis De wedstrijden die gereden wor den zullen bestaan uit een sprintrace, kop- pelwedstrijd óver pl.m. 200 ronden en een achtervolging. Daarbij zullen de „Swift"-leden enkele clubwedstrijden rijden. Voor het Nationale programma zijn er onderhandelingen gaande met verschil lende bekende grasbaanspecialisten. STADION-WIELERBAAN. Revanche van het wereld-kampioenschap. De jaarlijks in het Stadion te houden revanche der wereldkampioenschappen welke steeds de belangrijkste wedstrijd van het seizoen is, heeft ditmaal nog aan be langrijkheid gewonnen, doordat onze Olym pische kampioen Arie van Vliet die in Zurich tevens wereldkampioen is gewor den, bij deze gelegenheid officieel zal wor den gehuldigd. Hij zal dezen avond in een internationale sprimtmatch uitkomen tegen zijn tegenstan ders uit Zürich, nj. Georget (Frankrijk) en Collard (België). De amateur v. d. Voort, die in Zürich uit muntend debuteerde zal eveneens aan deze match deelnemen. De revanche der stayers belooft iets bij zonders te worden Aan dezen revanche-wedstryd, welke tevens als laatste wedstrijd van dit seizoen geldt nemen deel Raynaud (Frankrijk), Lacquehay (Frankrijk), Metze (Duitsch- land), en Severgninl (Italië). Voor Nederland nemen deel Alkema en Snoek. Aan dit zestal wordt toegevoegd onze comingman Materia achter gangmaker Ceurremans. Het programma wordt verder aangevuld met een eere-wedstrijd op tandems, aange boden door de „Oude Garde 18831893" en een wedstrijd voor nieuwelingen. De tandemmateh Ihbe-Lorenz tegen Ooips -Leene gaat niet door, daar de Duitschers verhinderd zijn. HET SCHAAKSPEL. DOOR LEZERS GESPEELDE PARTIJEN. Eenige lezers zonden mij partijen ter be oordeeling en plaatsing in onze „Leidsche Courant". Wegens plaatsgebrek in de Zater- dagsche rubriek, volgen deze thans tus- schentijds. Siciliaansche opening. Wit: D. van Gelder. Zwart: W. F. Schüss. 1. e2ei c7—c5 2. Pgl—f3 Pb8—c6 3. c2c3 Deze zet is afkomstig van Alapin (niet te verwarren met Aljechin). Veelal wordt hier direct d2d4 gespeeld. 3d7dö 4. d2d4 Lc8g4 5. Lfle2 Pg8f6 Hoewel het niet geheel in de lijn ligt van dze opening, zou hier de zet 6. d4—d5 zwart wel eens in moeilijkheden kunnen brengen. Zie bijv. 6. d5—Pe5; 7. Pe5:—Le2; 8. Pf7:— Ldl; 9. Pd8:Td8:; 10. Kdl:—Pe4:; 11. Tel enz. waarna zwart een ernstige zwakte op e7(e6) behoudt. 6. Pbld2 Lg4xf3 7. Pd2xf3 Wit behoefde toch niet bevreesd te zijn voor de gevolgen na: 7. Le2xf3 bijv. cd4:; 8. cd4:Pd4:; 9. Da4f—Pc6; 100. e5—de5:; 11. Lc6:fbcé:; 12. Dc6:fPd7 en wit heeft een zeer goeden stand. 7Pf6xe4 Dit had een officier moeten kosten n.3. als wit nu had voortgezet met 8. d4d5 Pc6 b8; 9. Ddla4| en Da4xe4. Er gebeurde echter: 8. Le2d3 Pe4—f6 9. 0—0 g7—g6 10. Ddl—b3 Dd8c7 11. Lel—f4 Met de eenvoudige dreiging d4xc5. De witte stukken staan goed opgesteld, zwart is achter in ontwikkeling; in zoo'n situatie moet wit in 't voordeel komen. 1 1c5xd4 12. c3xd4 Pc6a 5 De keuze was moeilijk. Er dreigde Tacl en d5 met paardverlies. Een poging zich te bevrijden door e7e5 is te gevaarlijk, daar de zwarte koning te open staat. 13. Ld3b5f Pf6d7 14. Db3—a4 Dreigt wederom paardverlies, nu door Ld7:f en Da5: 14Pa5c6 15. d4d5 Pd7—c5 De eenigste kans Op Pc6e5 volgt 16. TaclDd8; 17. Lfe5:-^de5:; 18. Pe5 en mat in eenige zetten. 16. döxc6 b7xc6 Natuurlijk niet Pc5xa4, wegens c6xb7f Kd8; b7xa8Df enz. 17. Lb5xc6f Ke8—d8 18. Da4d4 e7—e5 Zwarts toestand is hopeloos. Opgeven was 't beste, 19. Pf3xe5 Pc5—e6 20. Pe5xf7f Dc7xf7 21. Dd4xh8 Ta8—c8 22. Lc6d5 Zwart geeft op. Fransche opening. Wit: N.N. Zwart: H. H. Raaphorst. 1. e2e4 e7e6 2. d2d4 d7d5 3. Pbl—c3 Lf8t>4 Een zet, die vroeger niet goed beoordeeld werd maar den laatsten tijd een beteren naam gekregen heeft. Volgens Dr. Euwe is 4. a2a3 dé weerlegging. 4. Leld2 Pb8c6 Beide witte pionnen zijn nu aangevallen. 5. Pgl—f3 d5xe4 6. Pc3xe4 Lb4xd2f 7. Ddlxd2 Pg8—f8 8. Pe4xf6 Dd8xf6 Wit s^ond na den 7en zet iets beter ont wikkeld en had daarom den afruil, welke de zwarte stelling verlichte, moeten ont wijken door bijv. Pe4g3 9. Tal—dl 0—0 10. Lfl—d3 e6e5 Natuurlijk niet 10Pd4: wegens 't bekende vervolg. 11. Pd4:Dd4:; 12. Lh7:f met dameverlies. 11. 0—0 e5xd4 12. Pf3g5 Een aanval, die te weinig kracht heeft en daarom eenvoudig weerlegd wordt. 1 2Lc8—f5 13. Ld3xf5 Df6xf5 14. Tfl—el Tf8e8 15. Pg5—f3 Df5c5 Zwart stelt een valletje. Zie 16. Pd4:? Tel:f enz. Maar beter was Ta8d8. 16. b2b3 Pc 6e5 Nog was Tad8 beter. Zwart is een pion vóór en moest op winst spelen. De gekozen afruil voert naar remise. 17. Pf3xe5 Te8xe5 18. Telxe5 Dc5xe5 19. Dd2xd4 De5xd4 20. Tdlxd4 b7b6 Er zit niets meer in de stelling. Er volg de nog: 21. Td4—d7 c7c5 22. Kglfl KgS—f8 En nu had zwart met a7a6 naar ruil der dame pionnen moeten spelen. Er volgde echter 23. c2c4 a7a5 24. a2a4 en de partij werd remise gegeven. Maar wat, als wit inplaats van 24. a2a4 eens Td7b7 had gespeeld? M.i. was dan de winst voor wit zeer wel moge lijk geweest. De volgende week volgen de andere par tijen. DAMMEN JUBILEUMWEDSTRIJDEN LEIDSCHE DAMVEREENIGING. De stand in deze wedstrijden is als volgt: Groep I: P. v. d. Stel 5 part. 8 pnt., J. Kleer 5 part. 7 pnt., A. Terhaar 5 part. 7 pnt., S. v. d. Wijngaarden 4 part. 5 pnt, T. Optendrees 6 part. 7 pnt., C. Gastelaars 6 part. 2 pnt., T. D. v. d. Bosch 6 part. 2 punten. J. Kleer, P. v. d. Stel en A. Terhaar hebben een goede kans op de eerste plaats. P. v. d. Stel kan door van S. v. d. Wijn gaarden te winnen bovenaan komen. Groep II: J. Huisman 4 part. 8 pnt., A. Sladek 4 part. 6 pnt., C. Klinkenberg 5 part. 4 pnt., C. Teunissen 4 part. 4 pnt., B. de Kier 2 part., 1 pnt., A. J. v. d. Lelie 4 part. 1 pnt. J. Huisman heeft hier de leiding. Groep III: P. Marck 6 part. 9 pnt., J. Te- leng 5 part. 7 pnt.. W. Klein 4 part. 5 pnt., De Roode 5 part. 5 pnt., S. Koote 5 part. 2 pnt., P. de Haan 3 part. 2 pnt., v. Zuilen 6 part. 0 pnt. DE WEDSTRIJDEN TE BURNHAM. Nederlanders winnen vijf pond. Alle deelnemers aan de internationale zeilwedstrijden te Burnham waren gisteren vol verlangen van start te kunnen gaan. Hiervan kon echter helaas niets komen. Een hevige depressie trok over Burnham, waardoor het onmogelijk bleek te starten. Aanvankelijk werden alle wedstrijden tot den namiddag uitgesteld, doch toen de wind niet afnam en integendeel tot een waren storm aanzwol, werden alle wed strijden afgelast. De groote klassen zouden, ondanks den wind, nog wel hebben kunnen starten, doch het buitengewoon sterke getij, dat er stond, maakte het water zoo onrustig, dat van zei len geen sprake kon zyn. Niettemin loofde een enthousiaste En- gelschman vijf pond uit voor de Sharpie, die naar buiten zou zeilen, de eerste boei ron den en terugkeeren. P. Schott, de rivaal van Kagcheliand in Kiel, probeerde het, doch kon niet zeilend terugkomen. Hierna vertrokken Borgerhof Mulder, Coops en Sijthoff in de Trinii met den fok als grootzeil en kwamen na twee uur zei len weer terug, doornat, maar tevreden. De Nederlandische eer was gered en, de vijf pond verdiend. POSTDUIVEN „De Uiver" (Leiden). Wedvlucht van Vilvoorde Zondag 6 Sept. Losgelaten 8.30 uur Zuid-Westen wind. Eerst aankomende duif 10.44.12, laatste aank. duif 11.11.56 uur. D. van Nieuwendijk 1, 2; T. Fasel 3; J. v. d. Berg 4, 7; W Wel 5; H. Moesie 6, 11; D. v. Veen 8; A. Dubbelaar 9, 18; D. Schaaf- stra 10, 15, 17, 20; G de Graaf 12; J. v. Kam pen 13; W. v. Steenbergen 14, 16; J. Noor der vliet 19. 472e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 4de klasse, 2de lijst Trekking van Dinsdag 8 September 1936 Hooge Prijzen 5000.— 15378 2000.— 1080 1500.— 10229 1000.— 9462 20465 400.— 8843 18953 200.— 2916 12922 20745 100.— 293 2882 3183 10077 16697 185£ 20244 Prijzen van 65. 2 138 143 221 223 229 261 308 340 348 358 366 375 376 413 452 464 496 513 546 576 593 617 638 720 759 778 799 800 805 810 846 856 868 901 962 977 1010 1020 1037 1062 1114 1116 1129 1150 1184 1187 1233 1298 1312 1356 1367 1428 1442 1474 1530 1533 1605 1616 1629 1636 1638 1705 1720 1763 1787 1887 1914 2076 2096 2110 2134 2148 2149 2186 2195 2240 2281 2338 2400 2450 2468 2482 2491 2512 2556 2569 2598 2649 2691 2749 2769 2797 2844 2850 2855 2868 2876 2884 2891 2960 2995 3011 3059 3060 3067 3121 3147 3151 3162 3175 3132 3243 3248 3313 3353 3366 3398 3426 3434 3437 3440 3453 3515 3589 3596 3609 3626 3687 3712 3792 3827 3892 4030 4139 4150 4160 4167 4171 4200 4295 4339 4374 4375 4381 4385 4389 4442 4484 4504 4513 4527 4536 4539 4575 4581 4586 4612 4629 4635 4642 4716 4871 4900 4913 4914 4923 4965 4981 4984 5048 5053 5063 5115 5128 5149 5167 5201 5243 5310 5313 5336 5351 5370 5373 5455 5489 5509 5513 5516 5522 5543 5569 5677 5720 5738 5773 5784 5361 5881 5905 5909 5931 5939 5964 5972 6015 6050 6061 6128 6146 6189 6213 6284 6307 6322 6348 6363 6381 6402 6413 6458 6495 6537 6570 6582 6634 6637 6675 6683 6698 6708 6750 6789 6808 6850 6851 6875 6878 6885 6898 6909 6936 6637 6939 7068 7132 7153 7160 7182 7191 7195 7201 7231 7299 7363 7409 7499 7556 7599 7611 7724 7725 7731 7798 7895 7919 7945 7948 7968 8071 8075 8093 8151 8286 8314 8355 8368 8388 8398 8489 8515 8538 8541 8673 8693 8736 8751 8853 8985 8991 9006 9018 9049 9077 9082 9090 9096 9144 9166 9207 9221 9225 9247 9360 9376 9386 9391 9446 9460 9504 9505 9523 9556 9600 9632 9711 9727 9728 9743 9763 9794 9880 9930 9948 9952 9963 10033 10038 10046 10096 10220 10228 10232 10234 10347 10358 10414 10420 10450 10486 10526 10589 10592 10629 10632 10650 10670 10709 10767 10774 10776 10839 10847 10876 10890 10921 10944 11040 11050 11066 11077 11081 11114 11152 11177 11182 11226 11238 11302 11327 11371 11417 11424 11432 11455 11502 11504 11507 11527 11547 11564 11614 11625 11638 11672 11693 11699 11727 11730 11766 11792 11843 11858 11866 11907 11936 11958 11979 11999 12003 12010 12030 12032 12045 12063 12126 12160 12192 12199 12268 12292 12305 12322 12331 12332 12337 12351 12359 12371 12388 12416 12448 12487 12500 12525 12568 12570 12594 12596 12658 12672 12673 12681 12895 12965 13001 13015 13026 13077 13106 13114 13163 13168 13169 13205 13220 13238 13251 13256 13263 13307 13355 13391 13497 13515 13525 13538 13636 13638 13652 13653 13664 13686 13687 13710 13778 13800 13832 13884 13912 13940 13973 13974 14053 14070 14073 14089 14125 14171 14177 14223 14241 14270 14283 14295 14354 14372 14438 14441 14444 14455 14479 14485 14503 14512 14517 14525 14554 15461 14567 14573 14606 14634 14642 14660 14664 14694 14763 14767 14774 14810 14837 14873 14884 14885 14918 14927 14934 14939 14960 15008 15081 15120 15186 15200 15221 15222 15224 15374 15416 15425 15439 15461 15487 15523 15555 15562 15566 15630 15643 15682 15701 15729 15744 15758 15769 15794 15818 15892 15904 15925 15933 15961 16021 16067 16083 16088 16227 16238 16240 16264 16278 16298 16315 16332 16362 16382 16409 16428 16436 16487 16509 16525 16531 16533 16598 16602 16622 16671 16703 16740 16825 16828 16864 16885 16925 16930 16965 16974 16981 17053 17060 17139 17169 17179 17183 17202 17250 17304 17316 17393 17438 17502 17511 17529 17552 17644 17685 17689 17696 17721 17743 17748 17779 17786 17902 17911 17936 18039 18055 18058 18072 18143 18172 18212 18268 18270 18369 18404 18415 18416 18500 18511 18527 18529 18567 18595 18649 18660 18672 18674 18700 18750 18758 18774 18804 18814 18827 18869 18879 18990 18991 19002 19021 19104 19118 19121 19154 19177 19184 19194 19197 19215 19250 19254 19303 19336 19347 19352 19390 19391 19393 19412 19486 19515 19568 19573 19590 19591 19633 19649 19652 19717 19757 19773 19780 19805 19812 19814 19819 19854 19872 19891 19900 19936 19939 19970 19973 19979 19991 20002 20041 20046 20156 20178 20209 20211 20218 20224 20270 20281 20371 20372 20431 20453 20496 20541 20594 20602 20605 20615 20S35 20653 20674 207S6 20776 20787 20817 20832 20907 20975

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11