UIT DE OMGEVING MAANDAG 7 SEPTEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 ZUID-SLAVIEPOLEN 9—3 Gisteren is te Belgrado de lamdenwed- stryd Zuid-SlaviëPolen gespeeld, welke op overtuigende wijze door de gastheeren werd gewonnen met 94, nadat Zuid- Slavië met de rust reeds een 5G-voor- sprong had verkregen. Het Poolsche team had over het algemeen weinig in te bren gen, aangezien de tegenstanders over de geheele linie in de meerderheid waren. NOORWEGEN—FINLAND 0—2 Een wel zeer verrassend resultaat heeft te Oslo de land en wedstrijd Noordwegen Finland opgeleverd. In aanwezigheid van 30.000 toeschouwers heeft het Noorsche elf tal met 20 van Finland verloren. Noor wegen, het land, dat in het Olympisch Voetbaltournooi de bronzen medaille won en zelfs Duitschland had weten te slaan, was met zijn sterkste ploeg verschenen. Voor de rust scoorde Weckstroem voor Finland, terwijl alle Noorsche aanvallen op de hechte -verdediging der Finnen strand den. In de tweede helft verhoogde Lehtonen den stand tot 20, waarmede het einde kwam. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De resultaten der Zaterdag voor de En- gelsche League gespeelde wedstrijden duidden: Eerste afdeeling. Bolton WanderersGrimsby Town 12 Charlton AthleticLiverpool 11 ChelseaBirmingham 13 Derby CountyManch. United 54 EvertonBrentford 30 Hudddersfield TownArsenal 00 Mach. CityWestbr. Albion 62 PortsmouthMiddlesbrough 21 Stoke CityLeeds United 21 SunderlandPreston Northend 30 Welverh. Wand.Sheff. Wedn. 43 Tweede afdeeling: Aston VillaSouthampton 40 BarnsleyBradford 21 Blackburn RoversLeicester City 00 BlackpoolWestham United 10 Bradfort CitySwansea Town 40 ChesterfieldBurnley 41 Coventry CityBury 13 Nottingham ForestFulham 53 Plym. ArgyleDone. Rovers 70 Sheff. UnitedNewc. United 21 Tottenh. HotspurNorw. City 23 PAARDENSPORT COURSES TE DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren op Duindigt gehouden courses luidden: Vijfde aanmoedigingsprijs: 1. „Zeeroo- ver", eig. J. H. v. d. Pol (2500 M.) 1 min. four Farm, 1 min. 54 37 1/5 sec. 2. „Xsia", eig. Th. L. v. d. Sande (2540) M.), 1 min. 45,7 sec. Koh-I-Noorprijs: 1. „Elsa" ,eig. The Bal four Farm, 1 min. 54 3/5 sec. met drie leng ten. 2. „Vin Pu"r eig. Marseille. Negende heerrijdersprijs: 1. „Weidloo- per", eig. J. de Vlieger (2560 M.) 1 min. 32 2/5 sec. 2. „Dreamer's Star", eig. G. J. v. d. Elshout (2600 M.) 1.33 1/2 sec. Lucetteprijs: 1. „Aura V", eig. J .de Vlie ger (2020 M.) 1 min. 33 3/5 sec. 2. „Zilver Queen", eig. P. v. d. Goot (2040 M.) 1 min. 32 1/2 sec. Kolomeaprijs: 1. „Franc Luron", eig. luit. M. P. van Son, 2 min. 17 sec. met 11/2 lengte. 2. „Galahardia", eig. W. Jochems. Lotusprijs: 1. „Xantippe", eig. J. Spaans (2020 M.), 1.32.7 sec. 2. „Voici", eig. K. J. L. v. d. Knoop (2040 M.), 1 min. 31.8 sec. Kampioenschap der gladiatoren: 1. „Vic toria", eig. H. v. d. Pol (3300 M.), 1 min. 30,1 sec.). 2. „Fanfare", eig. Ph. Knijnen- burg (3340 M.), 1 min. 29,2 sec. 3. „Ulpia H." eig. M. France (3300 M.). 4. „Determi nation", eig. J. de Vlieger (3340 M.). AUTOMOBILISME ERNSTIG ONGELUK TIJDENS AUTORENNEN. Tijdens de autorennen om den „Tourist Trophy" te Belfast is een Riley, bestuurd door den coureur Chambers nabij Newton Ards op het publiek ingereden. Een kind werd gedood, en zestien personen werden gewond, waarvan twee ernstig. De cou reur liep slechts enkele kneuzingen op. HERKULEYNS WINT TE MONTHLERY. Op het circuit te Monthlery bij Parijs werd gisteren de Groote Prijs van Frank rijk verreden in de verschillende catego- riën. In de klasse der racewagens van 750 cc. met compressor tot 1100 cc. zonder com pressor over een afstand van 69.1 km. werd onze landgenoot Herkuleyns op M. G. (750 cc.) op fraaie wijze eerste. POSTDUIVEN Het Oosten (Leiden) Wedvlucht vanaf Weert op 5 Sept. Af stand der resp. hokken 130134 K.M. In concours 84 vogels, welke in vrijheid wer den gesteld om 1.25 uur. Met zwaar be wolkte lucht en Z.W. wind. De uitslag is als volgt: Breedijk 1617, Versteeg 2, Cossée 3, de Romijn 4, Geel 581011, Schroder 7914—1516; Christiaanse en v. Doorn 1213. De eerste vogel werd om 3 uur 23 min. 20 sec. geconstateerd en Maakte een gemid delde snelheid van 1115 meter per minuut. De laatste puntentellende vogel geconsta teerd om 3.41.21 met een snelheid van 967.64 M. per minuut. A.s. Vrijdag inkorven voor Maastricht. „De Zwaluw" (Voorschoten). Wedvlucht van Vilvoorde (België) oude en jonge duiven, afstand van den eersten prijswinnenden vogel 133 K.M. 390 Meter. In vrijheid gesteld 8 uur en 15 min. met Zuid-Westen wind, welke tijdens de vlucht i is omgeloopen naar West. Eerste geconsta- I MOTORSPORT K. N. M. V.-DAMESMOTORRIT 1936. Een der deelneemsters van den weg gereden en naar het ziekenhuis gebracht. Voor de vijfde maal heeft de Kon. Ne- derlandsche Mo tor wielrijders Vereeniging gisteren de jaarlijksche K. N. M. V.-da- mesrit gehouden, bedoeld als gezellige en sportieve reünie, waaraan verbonden was een orienteeringsrit door de mooiste plekjes van de Rijnstreek en Bloembollen streek. De deelname aan dezen damesmoterdag stond open voor alle Nederlandsche mo torrijdsters, ongeacht of zij lid waren van de K. N. M. V. of niet. Ongetwijfeld een mooi gebaar van de K. N. M. V., waaruit ten duidelijkste spreekt de sportiviteit om het motorrijden ook voor dames tot het grootst mogelijke genoegen te maken. Twee en twintig dames hadden aan den oproep van de Sportcommissie van de K. N. M. V. gehoor gegeven. Dat wil zeggen, er stonden er aanvankelijk twee en twin tig ingeschreven, doch twee ingeschreve nen kwamen niet op, maar op de plaats van samenkomst meldden zich nog twee deelneemsters aan, zoodat het oorspron kelijke aantal toch werd bereikt. Het parcours voor deze oriënteeringsrit liep over een afstand van 104.6 km., be ginnende aan Hotel Rembrandt te Noord- wijk aan Zee en loopend via Voorhout, Lisse, Noord wij kerhout, Lisse, over de Ringvaart naar Nieuwe Wetering, Rijp- wetering, Hoogmade, Leiderdorp, Koude kerk, Leiden, Voorschoten en Wassenaar, alwaar in den theetuin „Albertushof" aan den Katwijkschen Weg de eindcontrole, de achtste van dezen middag, plaats vond. De tocht voerde alzoo over prachtige duinwegen, door polders, langs den Rijn en over drukke straatwegen, zoodat de deelneemsters volop van het Hollandsche landschapsschoon hebben kunnen genieten. De wegen waren tevens zeer goed berijd baar, de sportcommissie had zich zelfs eenige moeite moeten geven om eenigs- zins zwaardere wegen uit te zoeken dan de verwende motorrijders(sters) van den huidigen tijd gewend zijn. Dank zij eenige gevallen regenbuitjes was men hierin aan den eenen kant wel geslaagd, doch aan den anderen kant waren ook enkele zand wegen aan den duinreep door den regen weer vry behoorlijk verhard, zoodat het parcours als weg heusch niet zoo zwaar genoemd kan worden. Meer moeilijkheden hadden de meeste deelneemsters met de route zelf, want hoewel de beschrijving daarvan bij ern stige bestudeering aan duidelijkheid niets te wenschen overliet, kon men bij te wei nig oplettendheid toch soms spoedig op den verkeerden weg zijn. Het ergst ondervond dit wel de presi dente der Dames Motorclub zelf, mej. M. Meester uit Heemstede, die nauwelijks een half uur in den strijd, zoo onfortuinlijk was het parcours niet goed te volgen, in- plaats van ergens op den weg Noordwijk Katwijk linksaf te slaan rechtuit reed.... en van den weg op 1 meter lager gelegen tuinbouwveld terecht kwam. Mej. Meester deed een leelijken val met haar motor en liep een vry ernstige ver wonding aan een der knieën op, zoodat zij wel van verdere deelname moest afzien. Terwijl zij op hulp lag te wachten spoorde zij haar deelnemende clubgenooten aan toch door te rijden, om zoo min mogelijk strafpunten op te loopenToen enkele leden der sportcommissie haar vonden, achtte men het noodig haar naar het Zie kenhuis aan den Zuid wal te Den Haag over te brengen, waar men operatief in grijpen noodzakelijk achtte. Gelukkig verliep dit gunstig, doch mej. Meester zal toch wel een tiental dagen in het zieken huis moeten verblijven. De dames Janmaat ten Hove en de Kie- wit, allen uit Den Haag, waren op 'n ge geven moment ook al zoo ver van den goeden weg afgeweken, dat zij geen uit komst meer zagen en maar naar het eind punt reden, daardoor echter het maxi mum aantal strafpunten beloopend. De overige achttien deelneemsters heb ben met élan het ruim honderd K.M. lange parcours uitgereden en hoewel sommigen de parcours-opgave wel wat te ingewik keld vonden, roemden anderen de mooie route. Het resultaat werd tenslotte: 1. Mevr. J. Leeuw Utrecht op Zündapp 24 strafpun ten, die beslag legde op den gouden motor rijwiel damesarmband als persoonlijke prijs en den zilveren Stokvis-schaal als wisselprijs ontving; 2. Mej. N. van der Kroon, Amsterdam, op Ariël 25 strafpun ten; 3. Mevr. N. de Graaf, Amsterdam, op Ariël 25 strafpunten; 4. Mej. C. G. Drijver, Rotterdam, op DKW 44 strafpunten; 5. Mevr. A. E. ten Brink, Amsterdam, op D. K. W., 57 strafpunten; 6. Mej. E. M. D. Schroder, Doorn, op B. M. W., 100 strafp.; 7. Mevr. M. van der LeeVersteg, Rotter dam, op H. D. 109 strafpunten; 8. Mej. A. H. Bamberg, Rotterdam, op Ariël 118 straf punten; 9. Mej. H. de Wit, Den Haag, op H. D. 129 strafpunten; 10. Mej. M. J. M. v. d. Mispel, Hilversum, op H. D. 141 straf punten; 11. Mej. W. D. E. van Breugel, Rotterdam, op B. S. A., 150 strafpunten; 12. Mej. M. J. C. Pons, Rotterdam, op Triumph, 156 strafpunten; 13. mej. A. C. van Bommel. Utrecht op D. K. W. 207 strafpunten; 15. Mej. W. J. Goossen, Soest, op Matchles 232 strafpunten. Na afloop vereenigden de dames en hee- ren zich aan een gezellige reünie in den „Albertushof", alwaar de prijzen met een toepasselijk woord werden uitgereikt door den voorzitter der Sportcommissie, den heer P. J. Nortier. teehr 10 uur 36 min 9 sec. Snelheid 945 M. per minuut, laatste prijs winnende duif werd geconstateerd 10 uur 41 min. 45 sec. G. Zwaan le prijs; J. Verhoeven 2e en 7e pr.; A. de Graaf 3e pr.; F. le Mair 4e en 5e pr.; J. v. d. Burg 6e pr.; G. A. van Adrichem 8e en 9e pr.; J. Caspers 10e en I lie pr. (Stompwijk); L. Jansson 12e pr. I (Stompwijk). NOORD WIJKERHOUT. Huldiging raadslid L. M. van Noort. Op Zaterdag 5 September des avonds te 8 uur werd een bijeenkomst gehouden van den Gemeenteraad, zulks in verband met het 25-jarig raadsjubileum van den heer L. M. van Noort. De Burgemeester opende de bijeenkomst, waarna de jubilaris door den secretaris in de eenvoudig maai smaakvol versierde raadszaal werd binnengeleid. De Burgemeester hield de volgende toe spraak: Het komt niet zoo veelvuldig voor dat iemand zijn zilveren jubileum als raadslid viert. Daarvoor is de bestendiging van het raadslidmaatschap te zeer van wisselende factoren afhankelijk 25 Jaren getrouwd te zijn is geen kunst daarvoor is slechts noo dig dat O. L. Heer man en vrouw in 't leven laat en dat men de oude beproefde begin selen van de onontbindbaarheid van het huwelijk volgt; 25 jaren in dienst van een patroon te zijn is een grooter prestatie vooral tegenwoordig nu het ontslagen van geschikte menschen regent maar 25 jaren lid van den Raad te zijn dat is wel het top punt van alle 25-jarige prestaties want het beteekent 25 jaren de vertrouwensman te blijven van een aanval kiezers, wier inzich ten toch zeker in zoo'n langen tijd ook aan schommelingen onderhevig zijn. Dat gij 25 jaren den zetel van vroede vader in de Noord wij kerhoutsche vroed schap zijt blijven innemen is zeker voor een deel te danken aan de nauwgezetheid waar mede gij Uw taak heeft opgevat. Immers in dit tijdvak hebt gij geen enkele verga dering verzuimd, alleen in 1926 zijt gij 2 vergaderingen afwezig geweest, omdat gij wegens ziekte het bed moest houden en daarom niet kondet komen. Van de 25 jaren, dat gij raadslid zijt ge weest zijn er 10 (van 1913 tot 1923) waar op gij de functie van wethouder hebt ver vuld. Uiteraard was de samenwerking tus- schen U en mij toen wel intiemer. Een Bur gemeester heeft met een wethoudeT 10 maal meer te maken dan met een raadslid. Ik herinner mij nog levendig den tijd, dat ik U als wethouder aan mijn zijde had. Toen ik hier in Noordwij kerhout kwam, voerdet gij zoowat den scepter over het dorp, zij het dan al niet naar den vorm dan toch zeker naar de daad. Dat er speciaal in het begin van mijn ambtsperiode tusschen ons wel eenig verschil van meening bestond en zelfs dat de verschillen zich wel eens toe spitsten niemand zal dat bevreemden. In tusschen kan ik met genoegen verklaren, dat die verschillen nooit tot verwijdering aanleiding hebben gegeven. Als een zaak beslist was, was 'het uit en werd er niet over nagepraat. Ging het een enkele maal in de verga dering van B. en W wat geanimeerd toe, na de vergadering geven wij elkander als altijd weer even vriendschappelijk de hand. Al waren wij het dikwijls oneens, veel vaker is het voorgekomen, dat wij het wel eens waren, en dikwijls heb ik van Uw goed inzicht geprofiteerd. Aan den tijd, dat gij met mij in het College van B. en W. zat, denk ik steeds met genoegen terug. Ik hoop Mijnheer van Noort dat gij die langzamerhand aan Uwe levensavond zijt gekomen, van dien avond nog vele jaren in gezondheid zult profiteeren, dat gij nog lange jaren hier aan deze tafel moogt aan zitten en dat al de Uwen daarvan getuigen mogen zijn. In overleg met enkele raadsleden heb ik gemeend U namens den Raad een kleine herinnering aan dezen dag te mogen aan bieden. 't Is een eenvoudig geschenk maar de soberheid der tijden eischt dat ook bij het geven van geschenken soberheid wordt betracht, 't Is een zilveren vulpenhouder met een inscriptie, herinnerende aan Uw 25-jarig raadslidmaatschap. Ik hoop gaarne, dat gij dezen penhouder nog vele jaren in gezondheid moogt gebruiken. Vervolgens werd het woord gevoerd door wethouder Oost&am, die er aan herinnerde, dat hij 23 jaren met den heer L. M. van Noort had samengewerkt en vele jaren samen met hem wethouder was geweest. Spreker wees er op, dat de heer van Noort wel een geprononceerde eigen meening had, doch daarbij steeds de opinie van an deren wist te waardeeren. Spreker bracht naar voren, dat de samenwerking steeds van den meest vriendschappelijken aard was en hoopt dat de goede verstandhouding steeds in de toekomst moge blijven. Wethouder Warmerdam wijst op de voor treffelijke wijze waarop de heer L. M. van Noort zich heeft doen kennen als zaken man en als huisvader. Hij is van oordeel, dat dergelijke menschen in den Gemeente raad thuis hooren. Het raadslid de Winter wil speciaal het woord-voeren namens de Zilk De heer van Noort heeft èn als wethouder èn als raads lid steeds bewezen de Zilk een goed hart toe te dragen. De heer J. v. d. Berg-Verdegaal sluit zich gaarne bij de gesproken woorden aan. De heer v. d. Berg-Verdegaal spreekt hier strikt persoonlijk, niet als lid der R. K. Raads fractie. Spreker is intusschen van oordeel, dat by een jubileum als dit, dat zoo zel den voorkomt, alle geschillen op zijde moe ten worden gezet. nomen, omdat de diensten hiermede gebaat De heer Westrik sluit zich namens de C.H.-Raadsfractie gaarne bij de gesproken woorden van hulde aan. De heer L. M. v. Noort heeft in zijn publieke functies nooit de belangen van het Protestantsche deel der bevolking van Noord wij kerhout verwaar loosd, doch integendeel de belangen van al len zonder uitzondering op gelijke wijze be vorderd. Vervolgens werd het woord gevoerd door den Gemeente-secretaris, die er op wees, dat hij gedurende de 25 jaren, dat de heer L. M. v. Noort lid van den Raad was, 17 jaren met hem heeft samengewerkt. Spre ker wees er op, dat de heer van Noort door inzage en bestudeering van stukken zich I steeds vóói de y?~"J^rinp op de hnoete EEUWFEEST VAN DEN EERSTEN PRAESES DER ST. JOSEPHGEZELLEN. Herdenking te ^unsterdam. De viering van den honderdsten geboor tedag van Jhr. Hub. C. J. M. van Nispen tot Sevenaer, de eerste praeses van de St. Josephgezellenvereeniging, werd door het district Amsterdam dezer vereeniging gis termorgen te twaalf uur 'ngezet met een défilé langs het graf van den „Gezellen- vader" op de begraafplaats St. Barbara aan den Spaarndammerdijk. Honderden gezellen waren tegenwoordig om een groet te brengen aan den vereerden doode. Rector A. H. A. J. Drost, Centraal Praeses, hield aan het graf een rede, waar in hij uiting gaf aan de dankbaarheid der gezellen voor de geestelijke vorming, van hun eersten leider ontvangen. Des middags te drie uur verzamelden stelde en niet schroomde den secretaris in lichtingen te vragen, als hem enkele zaken niet geheel duidelijk waren. Ten slotte nam dt heer L. M. v. Noort het woord, die den Burgemeester en alle sprekers en aanwezigen hartelijk dankte voor de betoonde belangstelling. Speciaal het aardige souvenir heeft spreker buiten gewoon veel genoegen gedaan. Het spijt spreker, dat enkele leden zich om princi- piceele reden aan deze bijeenkomst hebben onttrokken. Vervolgens werden enkele ververschingen aangeboden en bleef de Raad nog eenigen tijd in gezelligen kout bijeen. LISSE. Bouwvergunning Burg. en Weth. dezer gemeente hebben aan den heer G. Dekker, alhier, vergunning verleend tot het verbou wen van zijn vleeschwaren- en conserven- fabriek op het perceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie D. no. 3341, plaat selijk gemerkt Kanaalstraat 235. NOORDWIJK. Personalia. Het diploma met aantee- kening van den algemeenen Nederland- schen Politiebond werd behaald door den heer A. A. Jansen. NIEUWVEEN. Sport. Zondagmiddag had op het ter rein van „Nieuwveen" de eerste ontmoeting plaats in de competitie. Nieuwveen I speel de tegen Gouderak II, beide 2e klasse A Goudschen Bond. Ondanks het minder aan gename weer, was er veel belangstelling. Nieuwveen verloor met 45. Nic. Boys-nieuws. Nic. Boys I ontving D.O.S. III (Roelofsarendsveen) en moest in D.O.S. de meerdere erkennen, door te ver liezen met 24. Ruststand 22. Nic. Boys II ging naar Uithoorn op be zoek bij O.D.I. II en speelde gelijk. Stand 1—1. NIEUWE-WETERING. Personalia. Het diploma van den al gemeenen Nederlandschen Politiebond be haalde de heer C. Kalker. VOORSCHOTEN. Aanbesteding wegverbreeding. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben heden aan besteed hex herstraten en het verbreeden van twee gedeelten Hinkerbestrating op den weg Rijswijkde Vink in de gemeenten Veur en voorschoter en het uitvoeren van bijbehoorende en bijkomende werken. Laag ste inschrijver was Th. van Lit, alhier, voor 4.135.—. ZILK. Aanrijding. Zaterdag wilde de vracht rijder S. zijn wagen keeren en daar daartoe achteruit den Zilkerbinnenweg op. Het zoontje van den hoofdonderwijzer R. was ter plaatse aan het spelen met een auto ped en hield de achteruitrijdende auto vast. Op een gegeven moment geraakte de 10- jarige jongen onder de auto en bekwam ernstige verwondingen. Op medisch advies is hij vervoerd naar de Maria-stichting. Den vrachtrijder treft geen schuld. Speldjesverkoop. De Zaterdag en Zon dag alhier gehouden speldjes verkoop, ten I bate van de verlaten kinderen, bracht het I bedrag od van ruin1 f 32 zich een groot aantal genoodigden in de bovenzaal van het gebouw der St. Joseph gezellenvereeniging, waar de Deken van Amsterdam, Mgr. dr. G. C. van Noort, een tentoonstelling opende. In zijn toespraak herinnerde de Deken aan het doorzicht, de vastberadenheid en de offerzin van Jhr. van Nispen, die als een der eersten de be hoefte aan sociale zielzorg had gezien en het model van Kolping aan Nederlandsche toestanden had aangepast. De tentoonstelling bevat zeer vele her inneringen aan de persoon en het werk van Jhr. van Nispen, o.u. meubelen en ge bruiksvoorwerpen uit diens woning. In tal van oude papieren worden de eerste we derwaardigheden der vereeniging belicht. Voorts zijn er uit jongeren tijd allerlei werkstukken te zien, als toonbeelden van het door deze vereeniging zoo hoog ge houden „eerzame handwerk". OUD-ADE. Jubileum watersportvereen. „De Leede". Zaterdag 5 September vond in 't clubge bouw „de Leede" de herdenking plaats van het 15-jarig bestaan van deze vereeniging. Weken tevoren had de feestcommissie on der leiding van den heer Schaap zich be ijverd om dit feit zoo feestelijk mogelijk te gedenken. De commissie is hierin ondanks het ongunstige weer ten volle geslaagd. Jammer, dat de gondel vaart over de Kager- plassen wegens het onweder niet kon door gaan. Dit belette evenwel niet, dat de feest stemming bij alle leden tegenwoordig was, want de soirée dansante in de feestelijk ver lichte tent met medewerking van een keu rige band, droeg veel tot deze feeststem ming bij. Zondagmorgen hadden verschillende wed strijden plaats. Het was een spannende race met zeer veel animo en afwisseling. Vooral de estafette-race voor zeiljachten was een waar succes en aan het einde van deze wed strijd werd aan het bestuur een mooie nieuwe clubvlag aangeboden. De voorzitter, de heer Sieverts, sprak hierbij een woord tot de winnende ploeg en reikte aan den gezagvoerder van deze club onder een toepasselijk woord een zilveren bloemvaas uit, terwijl de vertegenwoordi ger van den Kon. Bond, de heer Dudok van Heel, de clubvlag op het clubgebouw heesch. Hierna vereenigden zich de leden met de genoodigden in de feesttent voor het ge meenschappelijk diner. Het was wederom de heer Sieverts, die een welkomstwoord tot de genoodigden en leden richtte, waarbij hij een bijzonder woord van welkom sprak tot mr. J. W. Peek, Burgemeester van Alke made, dr. Blomhof, vertegenwoordiger van de Kon. Zeil-, Motor- en Roeivereeniging de Kaag", en de heer v. d. Meer, voorzit ter van de Zeilvereeniging „De Brasem". Spr. wees in zijn openingswoord op de groote vlucht die de Leede in de afgeloopen 15 jaar had genomen en prees de saamhoo- righeid en de intimiteit der leden, waarna hij de leiding der tafel overgaf aan den heer Schaaf, de onder dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen, het diner met een kort welkomstwoord opende. Als eerste spreker trad op de Burge meester, die zeide volgaarne aan de tot hem gerichte uitnoodiging gevolg te hebben ge geven. De vereeniging heeft sprekers volle sympathie en naast hartelijke woorden van felicitatie sprak de Burgemeester zijn ver heugenis erover uit dat de watersportver- eeniging in de laatste jaren zoo'n groote vlucht heeft genomen, hetgeen zeker tot bloei van de gemeente Alkemade heeft bij gedragen. Hij wenschte de vereeniging een steeds stijgend succes toe. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer Dudok van Heel namens den Kon. Bond, die eveneens de vereeniging van har te gelukwenschte met dit jubileum. Tijdens den maaltijd voerden nog velen het woord, waarbij het aan de noodige humor niet ont brak. Ook Mevr. Sieverts met haar kinde ren en de feestcommissie mochten woorden van dank en erkentelijkheid in ontvangst nemen. Er heerschte den geheelen avond een uitbundige stemming en bestuur en leden kunnen dan ook niet anders dan met zeer groote voldoening op dit derde lustrum terugzien. WASSENAAR. Personalia. Het diploma van den Al gemeenen Nederlandschen Politiebond be haalde de heer B. Kooistra. DE DEKEN VAN AMSTERDAM, MGR. DR. G. C. VAN NOORT, tijdens zijn ope ningsrede op de groote Graaltentoonstelling, welke Zaterdag in de voormalige Ca- tharinakerk te Amsterdam is geopend. Geheel rechts de wethouders Baars en Kropman.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 8