„JUGENDKRAFT WIEN" IN HOLLAND MAANDAG 7 SEPTEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BUD - PAG. 7 INTERLANDWEDSTRIJD IN HET NIEUWE SPORTPARK TE EINDHOVEN DE OOSTENRIJKERS TOONEN ZICH VERRE DE MEERDERE VAN DE R. K. F. EN WINNEN MET 4—1 Vrijdagavond arriveerde te Eindhoven een elftal van „Jugendkraft Wien", dat bij gelegenheid van de opening van het Ka tholieke Sportpark aan de Bootenlaan een wedstrijd kwam spelen tegen het R.K.F.- olftal. Aan het station werden de Oostenrijkers hartelijk verwelkomd door de Commissie van Ontvangst, waarna in het prachtige Katholieke Gezellenhuis de nacht werd doorgebracht Zaterdagmiddag om 3 uur werd het elf tal van „Jugendkraft Wien" met den Ver- bandsleider H. Clabain op het Raadhuis ontvangen, waar de loco-burgemeester wethouder v. d. Pot de Oostenrijkers op hartelijke wijze toesprak. Bij de bezichtiging van de stad Eindho ven werd nog een arbeiderswoning bezich tigd. De Oostenrijkers stonden er verbaasd over dat in Holland haast ieder arbeiders gezin over een afzonderlijke woning be schikt, iets wat in de groote steden van het Donauland met z'n groote huurkazer nes een ongekende weelde beteekent. Des avonds had 'n hartelijke begroeting plaats tusschen de Oostenrijksche en Hollandsche spelers. Met 't oog op den zwaren wedstrijd werd reeds vroegtijdig het nachtkwartier opgezocht en genoten allen een welver diende rust. De wedstrijd Kort na het middaguur trok een fleu rige stoet naar het prachtige sportpark aan de Bootenlaan, waar de wapperende vlag gen van alle I.V.C.B.-clubs van Zuid U, die het veld omzoomden met tal van na tionale en pauselijke banieren aan het ge-, heel een feestelijk aanzicht gaven. De in richting van het nieuwe sportpark is in één woord af. De inzegening van het veld geschiedde door Mgr. Diepen, die na het verrichten van de Liturgische plechtigheden op de be- teekenis wees van de inwijding van dit nieuwe Sportpark. De Bisschop hoopte, dat deze grootsche stichting zeer veel jjou bij dragen voor het lichamelijk en geestelijk welzijn van Eindhovensch jeugd. De sport moet ontdaan worden van alle verdwazing en de lichamelijke opvoeding moet ver zorgd worden in een hooger belang. De jeugd moet aan Christus gebonden worden en Christus met de jeugd. Mgr. Diepen dankte alle die van dichtbij of van veraf hebben meegewerkt aan het tot stand ko men van dit prachtige sportpark. Moge de belangstelling van wereldlijke en geeste lijke autoriteiten deze stichting steeds wel willend gezind blijven in het belang van het hooger welzijn van Kerk en maat schappij. Tenslotte richtte de Bisschop het woord tot de spelers van beide elftallen, waarbij de Bossche Kerkvoogd den wensch uitsprak, dat zij in kameraadschappelijke eensgezindheid als Apostelen van Christus zouden meewerken aan den opbouw van den gelukkige toekomst door het werkelijk beleven der katholieke beginselen. Intusschen was het Sportpark volge stroomd. Zoowel de overdekte als de beide onoverdekte tribunes waren stampvol, ter wijl langs de lijnen het duizendkoppige publiek vijf rijen dik geschaard stond. We schatten het aantal toeschouwers op ruim 4000. Nadat de voorzitter van het Comité van het R.K. Sportdagcomité den vertegen woordiger van den Oostenrijkschen Gezant, de talrijke geestelijke en wereldlijke auto riteiten verwelkomd had en dank had ge bracht aan H.M. de Koningin en Prinses Juliana die voor dezen sportdag medailles hadden beschikbaar gesteld, had een Zweedsche estafetteloop plaats, die door Rood Wit uit Venlo werd gewonnen in een tyd van 2 minuten en 12 seconden. Vervolgens werden door de Gymnastiek- vereenigngen O.B.C. en Sparta vrije oefe ningen uitgevoerd. De 1500 M. hardloopen waai in de bekende looper Oosterveer zijn capaciteiten demonstreerde (buiten mede dinging) werd gewonnen door Rood Wit in 4 min. 24 sec. In de kleedkamers had de heer de Grood, vice-voorzitter van de R.K.F. de Oosten rijksche spelers intusschen hartelijk toege sproken. De Harmonie St. Trudo maakte een rondgang langs het keurige veld, terwijl een leger van fotografen en filmoperateurs zich opstelde om de beide elftallen op de gevoelige plaat vaöt te leggen Onder luid applaus stormen de Oosten rijkers het veld op, gevolgd door de R.K.F. pJoeg. Nationale liederen weerklinken, de loco-burgemester biedt een grooten krans aan, de trainer van Jugendkraft Wien dankt onder aanbieding van een vaantje in de Oostenrijksche en Pauselijke kleu ren. Alsdan floot scheidsrechter Frits van Veen uit Amsterdam de volgende elftallen binnen de lijnen. R.K.F.-elftal in groenwit shirt en witte broek: Pot v. Bree Giegengack Vrencken Pik v. d. Linden Hol Goossens Berenschot Geybels Koning Scheidsrechter Fr. v. Veen Albrecht Kuchler Holan Kiegler Gföhler Suchan Hawel Kochinger Hofmann Ammerling Ganser Jugendkraft Wien speelt in geel shirt met witten band. Jugendkraft Wien wint den toss en kiest den straffen wind die van doel tot doel staat in den rug en Berenschot trapt af, stormt direct naar voren doch de Oosten rijksche verdediging geeft niet thuis. Dan is Jugendkraft Wien aan de beurt: hun spel is zuiver, berekend, technisch stukken beter dan het R. K. F.-elftal en nadat een wederzijds verkennen heeft plaats gehad weet de linksbinnen Kuchler met een kei hard schot zijn ploeg de leiding te geven. (01). Het spel is dan nog slechts zeven minu ten oud. Wel zien we het R, K. F.-elftal goede dingen doen, maar de Oostenrijk sche verdediging is geweldig in vorm en in laatste instantie weet de jeugdige doel man door tijdig in te grijpen erger te voor komen. De Oostenrijkers gesteund door den straffen wind zijn het meest in den aanval. Hun spel is subliem, hun voorzet ten'belanden steeds bij een partner en na 19 minuten, als Pot te ver is uitgeloopen, verdwijnt de bal in het leege doel. Het R. K. F.-team is daardoor niet ontmoedigd en na 22 minuten noteeren we een pracht- goal van Berenschot (12). Herhaaldelijk loopen de Oostenrijkers in de door Giegengack handig opgezette buitenspelval. Onze spelers vooral Koning en Hol zijn te sloom, starten te laat, of treuzelen te veel, zoodat de Oostenrijkers hen te vlug af zijn. In deze periode noteeren we nog, dat Berenschot even tevoren een elfmeter- schop wegens hands in hel beruchte gebied rakelings naast schoot. Na 41 minuten als er een strubbeling voor het Hollandsche doel is ontstaan schiet Holan van dichtbij onhoudbaar in en de stand is 13. Kort daarna is het rusten. Na de thee denken we de bordjes verhan gen te zien en verwachten we nog dat onze R. K. F.-ploeg haar achterstand zal inha len, doch onze verwachtingen zijn weldra danig teleurgesteld. De felle wind is in tusschen veel zwakker geworden en de Oostenrijkers blijven fanatiek doorzetten. Hoe onze halflinie en voorhoede ook zwoegt er is geen doorkomen aan en de enkele malen dat een doorbraak slaagt, belandt de bal in het zijnet of gaat over. De Oostenrijksche doelman die wel wat roekeloos zich op den bal wil werpen komt hard in aanraking met de schoen van Ko ning en moet van het veld gedragen wor- den. Rabensefner van Jedlesse neemt zijn plaats in onder de lat, doch is niet meer in staat zijn capaciteiten te toenen, want in heel deze periode heeft hij slechts een bal te verwerken gehad. Ongeveer 18 minuten voor het einde weet de Oostenrijksche voorhoede van een misverstand in de Hollandsche achterhoe de te profiteeren én den stand op 14 op te voeren. Even denken we nog dat de on zen hun achterstand zullen inhalen doch Berenschot schiet hoog over. Als het eindsignaal weerklinkt heeft Ju gendkraft Wien verdiend gewonnen. Van spel en spelers. De Oostenrijkers zijn ons niet vallen. Hun positiespel was heel wat be ter verzorgd dan dat van de Hollanders, terwijl de bezoekers veel beter getraind bleken te zijn dan de R. K. F.-vertegen- woordigers. Begonnen de Oostenrijkers eerst met het korte spel, na de rust bleek ook, dat ze meesters waren in het open spel en diverse malen werden de ballen keurig naar de buitenspelers geplaatst, die dan het leer gevaarlijk voor het Holland sche doel deden belanden. De beste speler van de Oostenrijksche ploeg was ongetwijfeld de spil Hawel. Deze jongeman heeft bergen werk verzet; hij was voor de Hollandsche voorhoede wer kelijk een struikelblok. De beide Oostenrijksche backs hielden van opruimen. Zoowel Hofmann als Am merling speelden bovendien een stugge partij, waarbij menig trucje door den scheidsrechter niet werd doorzien. Doelman Ganzer heeft niet veel moeilijk werk gehad, evenmin als zijn latere plaats vervanger. De beide vleugelhalf konden niet op die hoogte komen als hun spil, niet temin was beider spel bewonderenswaar dig. De voorhoede vonden wij het beste deel van de ploeg. Centervoor Holan is een zeer tactische middenvoor; hij verdeelde het spel keurig en schepte voor zijn mede spelers ook diverse goede kansen. De linksbuiten Albrecht was ontzettend snel en Vrencken en Van Bree hadden hun han den vol aan deze aalglade speler. Rechts buiten Gföhler was na rust beter dan voor half-time, terwijl Kiegler bewees dat hij over goede schutterscapaciteiten beschikt. Ook Kuchler paste zich aardig bij dit vier tal aan, zoodat we werkelijk een goede combineerende voorhoede aan het werk hebben gezien. Geen wonder dat de Hol landers tegen de Oostenrijkers niet waren opgewassen. Allereerst ontbrak het bij onze ploeg aan het noodige vuur. Verschillende spelers met name Koning en Hol namen hun taak veel te kalm op. Pot maakte enkele fou ten die we van hem niet gewoon zijn, doch die ons nu twee doelpunten hebben- ge kost. De beide backs Gigengack en Van Bree hebben goed gewerkt. Weliswaar kleefden aan hun spel ook eenige foutjes, doch over het geheel genomen hebben zij aan onze nederlaag geen schuld. Pik als spil is ons meegevallen. We vonden hem stukken beter dan in Heemstede tegen de Belgen. Hij was ongetwijfeld de beste spe ler uit de mfddenlinie. Vrencken als rechtshalf werkte vérbazend hard maar productief spel te leveren ipoet hy nog leeren. v. d. Linden speelde in het veld heel aardig doch zijn plaatsen liet weer veel te wenschen over. Koning kreeg dan I. V. C. B. HET KIMBRIA-TOURNOOI Spartaan (R'dam) winnaar Het Zilveren Bal-tournooi dér R.K. Sportver. Kimbria te Maastricht is giste ren geëindigd. De uitslagen waren: KimbriaSpartaan 13; HoensbroekA.F.C. (Antwerpen) 2 1; SpartaanHoensbroek 20. De Rotter- damsche eerste-klassers hebben door deze resultaten beslag gelegd op den zilveren Kimbria-bal. LisseD. O. S. S. 65. Lisse verkiest met den sterken wind te gen te spelen, waardoor D. O. S. S. steeds in den aanval is. De achterhoede van Lisse is er direct goed in en weet den druk te doorstaan. Lisse bepaalt zich tot een en kele uitvallen, doch deze zijn erg gevaar lijk om de snelheid waarmede ze worden ondernomen. Toch wordt de eerste speel- helft zoo goed als geheel op Lisser helft gespeeld, wat echter niet wegneemt, dat uit een snellen aanval van Lisse door den linksbuiten de score wordt geopend (10.) Verwoed pakt DOSS aan, maar het goede schot is nog zoek en verder ruimt de achterhoede van Lisse goed op. Hierna be machtigd de midvoor van Lisse den bal en met een schuiver in den uitersten hoek is de stand 20. De achterhoede van Lisse verslapt hierna en daarvan weet DOSS handig gebruik te maken om niet alleen den achterstand te verkleinen, doch zelfs de leiding te nemen door 3 goede goals. Rust komt met 23. Na de rust pakt DOSS direct goed aan. Het spel is in de tweede helft nog geen minuut oud of DOSS ver groot den voorsprong met een mooi vlie gend schot (24). Het ziet er voor Lisse niet al te mooi uit, doch de spelers den ken er anders over, want nu ontwikkelt Lisse een spel, dat een lust is om te zien. Aanvallen zoo verrassend snel en open, dat zelfs de' zeer goede achterhoede van DOSS er geen raad mee weet. Deze pe riode duurde zoo ongeveer 20 minuten, waarin Lisse 4 doelpunten scoorde, het een al mooier als het ander, doch alle voor den DOSS-keeper onhoudhaar. Zoo had Lisse een 24 achterstand omgezet in een 64 voorsprong. Het ging nu wel wat kal mer aan, waardoor DOSS meer in den aanval kwam, wat tenslotte nog tot een mooi doelpunt leidde 65. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. De Junioren aanwervings-actie! In verbond met de aanwerving van Ju nioren zit de commissie van het Leidsche District niet stil, en stelt alle pogingen in het werk om het de vereenigingen zoo voor- deelig mogelijk te maken. Genoemde commissie heeft een onder houd gehad met het Hoofdbestuurslid van den D. H. V. B., den heer G. Kruyver, be treffende de aspirant-junior en (dus de nog schoolgaande jeugd onder de 14 jaar) wel ke in competitieverband kunnen uitkomen onder de volgende voorwaarden: Voor de aspiranten behoeven geen pas foto's te worden ingeleverd: De hoofdelijke omslag voor Junioren, zijnde 0.50 per lid wordt door den D. H. V. B. niet in rekening gebracht, doch het District zelf regelt deze zaak. Door dit besluit komen wij voor onze actie: aanwerving Junioren er heel wat gunstiger voor te staan, en het zal goed zijn om na de verspreiding van onze bro chures, zooveel mogelijk de hulp in te roe pen van de heeren onderwijzers om de schooljeugd aan te sporen zich onder de hoede te stellen van de plaatselijke R. K. Sp ortvereeniging. De voorwaarde, welke het District stelt voor de aspiranten is als volgt: De ledenlijst wordt gelijk als de andere Junioren opgegeven. Dus naam van het lid: woonplaats en ouderdom. Het inlesggeld bedraagt f 2.50 per elftal. Voor elk lid wordt 15 cent in rekening ge bracht, waarvoor elk lid een legitimatie bewijs van het District ontvangt. Indien de vereenigingen nu een reductie op de contributie geven, dan zal hierdoor het aantal Junioren sterk vermeerderen. De inschrijving voor deze elftallen is voor- loopig opengesteld tot en met 19 Septem ber as. Dus vereenigingsbestuurders aan het werk! Namens de Junioren-Commissie: H. HOOGERVORST, Secretaris Competitieleider. CLUBNIEUWS DER KftTH. SPIïRTIfÊREEMUSINSEN. R. K. Sportver. „Teylingen". Het programma was dezen Zondag bij zonder klein. Alleen een lager senior-elf tal speelde tegen een dito van Lisse, waar in Teylingen veel sterker was en wist te winnen met 62. De belangstelling was buitengewoon ge ring, en zal voor de komende Zondag wel beter zijn, daar vermoedelijk het eerste en tweede elftal volkomen uitkomen. Nederland-Britsoh Indië 1-8. Prachtig spel der Olympische kampioenen. De derde landen wedstrijd Nederland Britsch-Indië is in een 81 zege der Olym pische kampioenen geëindigd, een over winning, die nog groote geweest zou zijn, indien keeper de Looper niet op zoo'n prachtige wijze zijn doel verdedigd had. Men weet, Britsch-Indië heeft voor de derde achtereenvolgende maal het Olym pisch kampioenschap behaald, ditmaal met de score 401, cijfers, die voor zich zelf spreken. Daarna zijn de kampioenen op tournee gegaan, in Duitschland en de scores werden onmiddellijk lager. Zelfs viel er een ge lijk spel te noteeren, maar de Britsch-In- diërs spannen zich nu eenmaal in vriend schappelijke wedstrijden niet zoo bijzonder in. Maar in officieele landenwedstrijden staan de zaken anders, dait hebben onze landgenooten gisteren kunnen bemerken. Tegen een dergelijk positiespel is geen enkele Europeesche ploeg opgewassen, te gen deze techniek moet men het afleg- gn en daarbij demonstreeren deze spelers een snelheid en een soepel beheerschen van het lichaam, die wijzen op hoog opgevoer de athletische getraindheid. De ongeveer 8000 toeschouwers spaarden hun tevredenheidsbetuigingen niet voor de vele fraaie momenten waarvan men in het stadion heeft kunnen genieten. Eenzaam staan deze spelers op den top van de hockey kunst, tusschen hun peil en dat der beste Europeesche landen als Engeland, Duitschland en Nederland ligt een voor- loopig nog niet te overbruggen kloof. Spe lers als Dhyan Chand, Roop Singh, Tap- sell, zijn phenomenon, de anderen zijn op zijn minst uitblinkers. Tegen dit spel kan men u. _nd verdedigend met kans op een succesje optreden. Dat deden de Oranjehemden aanvanke lijk en zeker niet zonder resultaat. Het Britsch-Indische spel liep dood op een verdedigingsmuur. De snelheid ging er uit, het samenspel te kort, kans tot schie ten was er weinig. Ma^r toen men in het Hollandsche kamp deze tactiek liet varen, nam de strijd dadelijk een beslissende wen ding. De wedstrijd. Na het spelen der volksliederen stelden de beide elftallen zich op. De Britsch-Indiërs Waren dadelijk sterk in den aanval, doch het spel werd te kort gehouden om tegen onze verdediging suc ces te hebben. De Waal en zijn mannen stonden tenslotte niet voor de eerste maal tegen deze tegenstanders in het veld. De eerste Hollandsche aanval kwam eerst na vijf minuten spelen uit een algemeen op brengen, doch deze bracht van den Berg c.s. geen succes. Aan den anderen kant werden onze verdediging en middenlinie, welke laatste uit den aard der zaak zich meer op haar verdedigende taak had in gesteld, nog gesteund door onze binnen- spelers Schnitger en de Roos. We noteerden in die periode goede schoten van de Britsch-Indische buitenspelers Fernandes en Shabban, die rakelings naast volgen. Na 11 minuten werd de eerste strafcor- ner op het Hollandsche doel genomen, doch door „sticks" ging deze kans voor de gas ten teloor. De oranjehemden wisten zich hierna wat van den voortdurenden druk te bevrijden. Onze voorhoede, waarin het bin- nentrio de toon aangaf en meer gesteund door de middenlinie, dan in de eerste perio de, zette enkele zeer snelle aanvallen op, doch in of nabij de slagcirkel bleken de aanvallen te onzuiver in afwerking te zijn om tegen deze tegenstanders succes te heb ben. De Britsch-Indische keeper kreeg dan ook niets, te doen.althans in de eerste helft. Maar het feit, dat onze middenlinie haar verdedigende houding gedeeltelijk liet va ren, had tot gevolg, dat de Britsch-Indiërs nu meer vrijheid verkregen om hun spel te ontwikkelen, zij vonden nu niet steeds een muur van oranjehemden tegenover zich waar geen doorkomen aan was. O.i» hadderi onze landgenooten beter in hun verdedigingstactiek met pogingen tot het doen van snelle uitvallen kunnen vol harden, dan had de score ongetwijfeld la ger gebleven. De voornaamste taak van het Nederlandsche elftal ware geweest een zoo eervol mogelijk resultaat te behalen. De strijd zou zeker eenzijdiger zijn gewo** den, hetgeen nu en vooral in de twee^è helft niet het geval is geweest, maar men dient niet te vergeten, dat het hier een officieele landenwedstrijd betrof, dat dit resultaat meetelde ook en vooral ten aan zien van onze positie in de Europeesche hockeywereld. Eerst na 24 minuten kwam het eerste Britsch-Indische doelpunt van Jafar en tengevolge van de gewijzigde tactiek der Nederlanders volgden de doelpunten elkaar nu snel op. Dhyan Chand noteerde 20 en nadat keeper de Looper die op een praohtigen wedstrijd kan terugzien ver scheidene schoten uit zijn doel had gehou den, bracht Fernandes den stand op 30 en toen kort na elkaar Roop Singh en Dhyan (van de begin bully af) magnifieke goals hadden geproduceerd, kon men gaan rusten met een 50 stand voor Britsch- Indië. In de tweede helft wist de Looper en kele schoten schitterend te verwerken. En toen kwam het tegenpunt, het eerste en eenige der ontmoeting, het tweede, dat in de wedstrijdenreeks NederlandBritsch- Indië door onze landgenooten gescoord is. Na een vrijen slag belandde de bal bij van den Berg, die met een goed gericht schot scoorde (51). Aangemoedigd door dit succesje zetten de oranjehemden een aantal aanvallen op en vooral door de enorme geestdrift, waar mede nu gespeeld wordt, was gedurende een kleine periode van een veldmeerder- heid der Britsch-Indiërs niets te bespeuren. Toen Tapsell, de rechtsback op onna volgbare wijze een aanval der onzen on derbroken had, passeerde hij naar den linksbuiten Fernandes, deze liep in een rush naar het Hollandsche doel, gaf bin nen den slagcirkel aan Dhyan Chand over, die met een tikje den bal achter de Looper deponeerde (61). Een phenomenaal staal tje van techniek en snelheid dezer drie spe lers, waar geen Hollander aan te pas kwam. In het laatste gedeelte der ontmoeting voeg den Shabban en Dhyan Chand nog twee doelpunten aan het totaal toe, waarmede de eindstand dus 81 werd. N abeschouwing. Onze landgenooten hebben zonder uit zondering een verdienstelijke partij tegen deze tegenstanders gespeeld. Verdediging en middenlinie stonden voor een zeer zwa re taak, eii vrijwel voortdurend heeft men zich hiervan op puike wijze gekweten. In de voorhoede was het binnentrio het sterkste deel. Gunning kwam er in de tweede helft pas goed in, Sparewberg viel niet op. De Britsch Indiërs waren stuk voor stuk meesters in het spel, zoowel in technisch als in tactisch opzicht, en daarbij was hun individueele snelheid zoo groot, dait we gaarne eens een 100 meter sprint van deze spelers zouden aanschouwen: we zijn be nieuwd naar hun tijden. ook maar zelden een goede bal van hem aangegeven, terwijl hij. vooral voor de rust de buitenspelers niet genoeg in be dwang hield. In de Hollandsche voorhoede wilde het ook niet bijster vlotten. Goed samenspel kregen we slechts sporadisch te aanschouwen. Berenschot plaatste nu en dan goed naar de vleugels doch door het binnentrio zelf werd slechts zelden goed gecombineerd. Er werd te weinig en te on oordeelkundig geschoten. Van Koning en Hol zeiden we boven reeds dat hun spel te sloom was, terwijl Hol lang niet meer die spelhoogte bereikte welke hij verleden jaar tegen België demonstreerde. Alles bijeengenomen is deze wedstrijd een goede j les voor ons R. K. F.-elftal geweest, dat in Jugendkraft Wien een waardige tegenstan- j der gevonden heeft. Laten we hopen dat i ze het volgend jaar in Weenen revanche kunnen nemen. R.K. „O.D.I." 0.D.I. speelde tegen Nic. Boys H. De partijen waren aan elkaar gewaagd, ofschoon Nic. Boys technisch wat beter speelde. O.D.I. nam na een poos de leiding, doch spoedig volgde de gelijkmaker van Nic. Boys. De rust trad in met 11. Na de rust bleef, hoe beide elftallen zich ook inspanden, de stand ongewijzigd: 11. Vervolgens speelden de O.D.I.-veteranen tegen de Majella-veteranen. Er werd vurig en vlug gespeeld, doch 't duurde wel een half uur voordat de Majella-veteranen 't eerste doelpunt scoorden, weldra gevolgd door het 2e en 3e. C.a. 10 minuten vóór rust bracht O.D.I. den stand op 31 voor Ma- jella. Na rust was Majella weer in de meerderheid enijweldra vergrootte zij den voorsprong tot 41 en kort daarna tot 5 1. Even voor 't einde gelukte 't O.D.I. nog eens te doelpunten, zoodat de Majella-ve teranen verdiend wonnen met 52. O.D.I. I speelde met 3 invallers uit een nederlaagwedstrijd tegen D.E.S. I en ver loor met 34. R.K. Sportver. „S.M.C." Onder begunstiging van fraai voetbal- weer hebben gisteren de beide senioren elftallen een goede oefenwedstrijd gespeeld voor de a.s. competitie SMC II, dat bezoek had van DOCOS n verloor met 21. SMC I DOCOS I eindigde in een 73 overwin ning voor SMC. Alle senioren worden he denavond op het terrein verwacht om deel te nemen aan de training, aanvang 7 uur. R.K. Sportver. „Meerburg". Gisteren heeft Meerburg II een vriend- schappelijken wedstrijd gespeeld op eigen terrein tegen WL Hl uit Voorschoten. Meerburg was niet geheel volledig, maar er werd toch aardig spel gegeven. De rust ging in met 11. Na de thee werd er weer flink aangepakt. Door beide partijen weid nogmaals gedoelpunt, zoodat het einde kwam met gelijken stand (33). Dinsdagavond as. om 8 uur begint de indoortraining voor Senioren. Het bestuur rekent er op, dat de Senioren allen tegen woordig zijn, want anders zullen de maat regelen worden toegepast, welke op de vergadering zijn aangenomen. De secr. zal dien avond de legitimatiebewijzen in ont vangst nemen, daar deze moeten worden afgestempeld door den Bond. Dus allen op tijd en denk om de foto's. KON. NED. VOETBALBOND HET A.R.O.L.-TOURNOOI De resudtaten van gisteren zijn: Blauw WitA.F.C. 40; Z.A.C.Zee- burgia 00 (Z.A.C. wint na strafschoppen). Blauw Wit—Z.A.C. 4—0. Blauw Wit legde dus beslag op den be ker. OM DEN ZILVEREN BAL De resultaten van de wedstrijden om den Zilveren Bal hadden gisteren de vol gende resultaten: Be Quick—A.D.O. 0—2; D.F.C.—V.O.C. 5 —2; Willem II—Longa 1—1 (Willem H wint na strafschoppen) SpartaHeracles 3 1; D.F.C.—A.D.O. 0—1; Sparta—Willem n 3—0. A.s. Zondag spelen Sparta en A.D.O. dus de finale. Mocht Sparta definitief winnen, dan komt deze club definitief in het bezit van den prijs. U.V.S.—V.I.O.S. 2—0. De gisterenmiddag op het N.B.L.O.-ter rein aan den Zoeterwoudschen Singel ge speelde vriendschappelijke wedstrijd U.V.S. V.I.O.S. is in een 2—0 overwinning der Blauwwitte Leideriaren geëindigd. De reserven van U.V.S. wonnen met 41 van Sportman. LETLAND—POLEN 3—3 Gisteren heeft te Riga de ontmoeting plaats gehad tusschen het nationale elftal van Letland en een Poolsch b-team, welke in gelijk spel 33 is geëindigd. Polen had met de rust 20 voorgestaan en vergroot te den voorsprong in de tweede helft nog tot 30. Toen kwam Letland echter ge weldig opzetten en het slaagde erin een gelijken stand te bewerkstelligen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7