WAANDAG 7 SEPTEMBER 1936 DE LE1DSCHE COURANT rWEEDE BLAD - PAG. 6 Sluitingswedstrijden op de Sintelbaan te Amsterdam A,D.A. vestigt drie nieuwe estafette-records. Osendarp verbetert het Ned, record 300 M. Op de Sintelbaan aan het Olympiaplein te Amsterdam werden gisteren tot besluit van het seizoen door het district Noord- Holland van de K.N.A.U. nationale wed strijden dames en heeren en juniores ge organiseerd, waaraan voor wat de 10 km. hardloopen en snelwandelen betreft, het kampioenschap van Nederland verbonden was. Er was een zeer lijvig programma te verwerken, zoodat reeds des morgens om tien uur werd aangevangen. Ondanks het slechte weer slaagde men er toch in het programma met niet al te grooten achter stand te verwerken. Mede door het slechte weer en de con currentie van voetbal en hockey was de belangstelling niet al te groot te noemen, doch de weinigen die naar de Sintelbaan gekomen waren, hebben daar goede sport kunnen aanschouwen. Voor de ADA. is het een bijzondere dag geweest, want deze kranige dames-ver - eeniging is er in geslaagd niet minder dan drie nieuwe Nederlandsche estafette-re cords op haar naam te brengen. Het waren de 10 x 100 meter, de 4 x 100 meter voor vereenigingsploegen en de relay-race, die londer dat de ADA. dames er hard voor behoefden te strijden op resp. 2 min. 09.7 sec., 50.1 sec. en 56.3 sec. gebracht. Bij de heeren was het Tinus Osendarp, die een zeer oud record op zijn naam wist te brengen, n.l. dat van de 300 meter, dat sedert 1926 op naam staat van Broos. In een zeer mooie race met Mieghout van A.A.C. bracht Osendarp dit record op zijn naam met een tijd van 33.9 sec. Het oude record bedroeg 35.1 sec. In deze race is wederom bewezen, dat Osendarp een su blieme looper is en het was een pracht ge zicht, toen hij eenmaal los zijnde door den bocht ging en op de laatste honderd me ters een pracht spurt inzette. Bij de 10 km. snelwandelen hebben En gelman van Pro Patria en Toscani, de man die ons land op zoo schitterende wijze op de 50 km. bij de Olympische Spelen ver tegenwoordigd heeft, elkaar langen tijd geen haarbreed toegegeven, doch de laat ste banen weet de Rotterdammer, wiens stijl ons nog steeds niet' geheel en al zui ver toeschijnt, zich los te maken en wint hij met een goeden voorsprong in den tijd van 49 min. 26.1 sec. Het kampioenschap 10 km. hardloopen was voor den A.A.C.er Bakker, die ondanks het feit, dat hij niet geheel en al fit was, en af en toe een kleine inzinking kreeg, geen oogenblik bedreigd is geweest, en won in den goeden tijd van 33 min. 53.9 sec. Zijn clubgenoot Meyer werd goede tweede in den tijd van 34 min. 15.2 sec. Bij de 200 meter horden, een nummer, dat helaas maar al te weinig op athletiek- programma's voorkomt, moest de Haarlem mer W. Kaan, de hordenspecialist in den Amsterdammer Schultz van A.V. 1923 zijn meerdere erkennen. We kregen hier een zeer mooie race te aanschouwen. Bij den vijfkamp voor dames bewees mej. de Koek van A.D.A. dat zij op dit nummer nog altijd de sterkste is en met groot pun- tenverschil won zij dan ook voor haar clubgenoote Doorgeest en mej. Dieben van Brunhilde. In de C-klasse, waar de diverse num mers goed bezet waren, vielen vrij aar dige prestaties waar te nemen, en deze wedstrijden hebben weer het bewijs gele verd, dat de animo voor de athletieksport steeds grooter en grooter wordt. De voornaamste uitslagen waren als volgt: 10 km. snelwandelen: 1. P. Engelman, Pro Patria, 49.26.1; 2. A. F. C. Toscani, A.A.C., 50.50.2 Hoogspringen dames vijfkamp: 1. P. Die ben, Brunhilde Leiden, 1.45 m.; 2. G. de Koek, A.D.A, 1.40 m.; 3. C. ter Brake, A.D.A., 1.40 M., 4. A. Doorgeest, ADA 1.40 m. 10 km. hardloopen: 1. W. Bakker, A.A.C., 33.53.9; 2. J. Meyer, A.AC. 3415.2 10 x 100 M. estafette dames: 1. A.D.A. 2.09.7 nieuw record; 2. Gita 2.15.9. 200 M. horden: 1. B. Mesman Schultz, A.V. 1935, 25.5 sec. 2. W. Kaan, H.A.V., Haarlem, 25.9 sec. 100 M. hardloopen klasse a dames: 1. F. Koen A.D.A. 12.5; 2. A. de Vries A.D.A. 12.6 Hoogspringen klasse a heeren: 1. G. Car- lier A.V. 1923 1.85 m.; 2. W. A. Spanjardt BI. Wit 1.85 m. Speerwerpen dames vijfkamp: 1. G. de Koek A.D.A. 35.42 m.; 2. P. Dieben, Brun hilde, Leiden 32.45 m. 1500 m. hardloopen klasse b: 1. G. B. v. d. Graaf, G.A.C. 4.21.6, 2. J. A Roos A.V. '23 4.22.3. 800 M harloopen heeren a. klasse: 1. F. de Ruyter Volewijckers-1.58.4, 2. N. Wer- nink, Olympia 1.58.4 Discuswerpen dames klasse a: 1. A. Nies- sink A.V.A. 36.90 M.; 2. B. Palm, U.D.A. 35.04 M 4 x 100 M. estafette dames: 1. A.D.A. 50.1 sec. nieuw record; 2. Gita 51.7 sec. Vèrspringen dames vijfkamp: 1. mevr. R. JutteBriejer, Brunhilde 5.52 M.; 2. A. Doorgeest A.D.A. 5.20; 3. G. de Koek A.D. A. 5.05 M. 300 M hardloopen a klasse: 1 M Osen darp, Trekvogels 33.9 sec. nieuw Nederl. record; 2. A. Mieghout, A.A.C. 36.2 sec. 4 x 1500 M heeren: 1. A.A.C. 17.53.2 2. Hellas 17.59.2 Relay 200—100—60—40 dames: 1. A.D.A. 56.3 sec. nieuw Nederl. record; 2. U.D.A 1 min 7.10; 3. Gita 1 min. 1.2. 10 x 100 M. estafette heeren: 1. A.A.C. 1.50.2; 2. A.V. 1923 1.54.9; 3. V. en L. 1.55.2. Hoogspringen dames a klasse: 1 F. Koen A.D.A. 1.55 M. 2. N. van Balen Blanken, Olympia 1.50 M. 3. L. Messmann, A.V.A 1.45 M. Totaal uitslag vijfkamp dames: 1. G. de Koek A.D.A. 309 p. 2. A Doorgeest A.D.A. 263 p., 3. P Dieben, Brunhilde 255 p Discuswerpen heeren klasse a: 1. de Bruyn Olympia 42.17 M. Buiten mededin ging. 2. Enklaar V. en L. 37.975 M. 3. De Graaf (Zaanland 35.55 M. DE MARATHONLOOP. Bij de nationale wedstrijden te Amsterdam Op Zondag 27 September a.s. zal te Am sterdam wederom plaats vinden de Mara thon-loop (42 km. 200 m.) welke de laat ste jaren door het weekblak „Het Leven" in samenwerking met de vereeniging A. A. C. werd georganiseerd. Dit jaar is de organisatie in handen van „Het Leven" in samenwerking met de Kon. Ned. Athletiek Unie. De marathonloopers zullen om 12.15 uur van de Sintelbaan aan het Olympiaplein te Amsterdam vertrek ken, terwijl de aankomst eveneens hier zal plaats hebben. Tijdens deze race zullen op de Sintel baan nationale sluitingswedstrijden plaats hebben. Zoowel de volledige Olympische damesploeg als de Olympische heerenploeg zullen dien dag aan den start verschijnen. Aan geen der leden van de Olympische athletiekploeg zal door het bestuur en de technische commissie der K. N. A. U. dien dag startvergunning voor buitenlandsche wedstrijden worden gegeven. Osendarp en Van Beveren zullen een po ging doen het Nedesrlandsche record op de 80 yards, dat sedert 1924 op naam van H. Broos staat te verbeteren. Het programma zal bestaan uit de navol gende nummers: Dames: 80 m. hardloopen invitatie, 200 m hardloopen invitatie, 80 m. hordenloop klasse a, verspringen m. a. klasse a, speer werpen, klasse a, discuswerpen klasse a, 4 x 80 m. esctafette. Heeren: 80 yards hardloopen invitatie, 2^0 m. hardloopen invitatie halve Engel- sche mijl hardloopen klasse a en b, 1 En- gelsche mijl hardloopen klasse a, 3000 m. hardloopen klasse a, 110 m. hordenloop klasse a, speerwerpen klasse a, discuswer pen klasse a, verspringen met aanloop klasse a, hoogspringen met aanloop klasse a, polsstokhoogspringen klasse a, 4 x 100 m. estafette. Juniores: speerwerpen en discuswerpen (kamp. van Nederland), Inschrijvingen voor de marathon kunnen tot 17 September geschieden bij het se cretariaat der nationale technische com missie der K. N. A. U. SCHORSING OWENS GEHANDHAAFD. 24 uur na den terugkeer van de Ameri- kaansche Olympische ploeg heeft de Ama teur Athletic Union van de Vereenigde Staten zich reeds op een bijeenkomst be zig gehouden met de kwestie Owens, Naar bekend werd Owens geschorst, omdat hij weigerde met de Amerikaansche ploeg mee naar Stockholm te gaan. Avery Brundage, die in verband met de schorsing van Eleanor HolmJarrett van verschei dene kanten aangevallen is, en die ook verantwoordelijk mag worden genoemd voor de schorsing van Owens, hield in voormelde bijeenkomst een rede, waarin hij zijn genomen maatregelen verdedigde. Des A. A. U. heeft daarop Jesse Owens voor een jaar geschorst met de uitdruk kelijke bepaling, dat Owens ook dan ge schorst blijft, indien hij zijn plannen om beroepsathleet te worden, eventueel nog opgeeft.. ZWEMMEN FRAAIE SUCESSEN NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS Nieuw Ned. record van Jopie Waalberg Onze beide Nederlandsche zwemsters Nida Senff en Jopie Waalberg van de A.D.Z. hebben tijdens de te Kopenhagen gehouden internationale zwemwedstrijden fraaie successen behaald. Op de 100 M. rugslag werd Nida Senff onbedreigd eer ste in den tijd van 1 min. 16.4 sec., welke tijd slechts 0.6 sec. ligt boven het wereld record van Rie Mastenbroek. Tweede in dit nummer werd Brunstroem met een tijd van 1 min. 18.6 sec. Op de 200 M. schoolslag voor dames ver richtte Jopie Waalberg een fraaie presta tie door een tijd van 3 min. 3.3 sec. teno- teeren, waarmede zij een nieuw Neder- landsch record vestigde. Het oude stond tot nu toe op naam van Jennie Kastein, met een tijd van 3 min. 4.2 sec. gevestigd op 10 November van het vorig jaar te Am sterdam. De A.D.Z.-kwemster liet daarin Inge Soerensen achter zich, welke Deen- sche zwemster een tijd van 3 min. 3.6 sec. noteerde. Op de 100 M. vrije slag heeren werd Highland (V.S.) winnaar met een tijd van 1 min. 0.1 sec. op de 200 M. vrije slag, Kie- fer met 2 m. 18.4 sec. en op de 400 M. rug slag eveneens Kiefer met 5 min. 18.3 sec. De Deen Baeth verbeterde op dezen af stand het Deensche record met een tijd van 5 min. 58.5 sec. De 200 M. vrije slag voor dames werd door Ragnhild Hveger gewonnen in 2 min. 34.1 sec., terwijl het nummer 100 M. schoolslag heeren voorden Deen Malmstroem was in 1 min, 16.4 sec. De Amerikaansche schoonspringsters en schoonspringer Majorie Gestring, Marion Mansfield en Al Green gaven prachtige demonstraties, welke door het publiek lui de toegejuicht werden. WATERPOLO H.Z. en P.C. 5Poelmeer 2. Dinsdagavond om 8 uur speelt H.Z. en P.C. 5 tegen Poelmeer 2 in de Zweminrich ting De Zijl een beslissingswedstrijd om het kampioenschap voor den Kring Den Haag. WIELRENNEN De wereldkampioen schappen op den weg. Buchwalder en Magne winnaars. Middelkamp derde, Albert v. Schendel achtste. BERN, 6 September. De twee groote wieigwedstrijden om de wereldkampioen schappen zijn ten einde. De kamp tusschen de amateurs was bij lange na niet zoo interessant als die tus schen de beroepsmenschen. Bij de amateurs heeft Gommans na bandendefect moeten opgeven en Schulte was uitgeput twee ron den voor het einde. De strijd bij de ama teurs over 20 ronden, of 145 K.M. werd een dubbele Zwitsersche zege, daar Buch walder won en Web er als tweede eindigde. Bij de professionals won Antonin Magne, twee keeren winnaar van de Tour de Fran ce. Deze Franschman was in grooten vorm en heeft zijn tegenstanders, die in de sprint de andere plaatsen bevochten negen mi nuten achter zich gelaten. Pellenaars heeft op de helft van den wedstrijd opgegeven, na bandenpech. Het was in dezen geweldi gen kamp toch nutteloos, door te rijden als er vijf of meer minuten achterstand was. En van der Ruit had het ongeluk, dat Grundahl bij het voedsel nemen in de acht tiende ronde zijn fiets onklaar maakte. Middelkamp en Albert van Schendel re den schitterend, doch konden op het einde Magne niet benaderen. Het weer zag er des morgens niet aan lokkelijk uit. De regen, die ook geduren de den nacht was gevallen, had nog niet opgehouden, doch toen precies om 8.15 uur het sein tot vertrek der amateurs werd ge geven, scheen de zon, evenwel blijkbaar met de bedoeling, regen te halen, want al spoedig moesten de parapluies van de dui zenden, die langs den weg stonden, weer omhoog en goot het onbarmhartig op de Zondagsche plunje. Van de 85 renners, die ingeschreven had den, kwamen slechts 42 aan den start. Gom mans en Schulte zaten betrekkelijk dicht bij den kop, toen er vertrokken werd en zetten zich onmiddellijk bij de leidende groep, die echter voortdurend een ander karakter kreeg, zoodat eerst tegen het slot van een bepaalden stand kon worden ge sproken. In drie uren werden afgelegd 112.700 K.M. De laatste ronden zijn zeer spannend. Buchwalder loopt steeds meer uit. Wanneer hij bijna twee minuten voor sprong heeft komt het oogenblik, twee ron den voor het einde, dat Schulte, die aan den staart van het pelton zit, volkomen uit geput, den strijd staakt en de beide Neder landers zijn dus uitgeschakeld. Intusschen wordt Buchwalder op krampachtige wijze door het peleton achtervolgd. Nog een ron de en dan heeft hij nog slechts een voor sprong van een minuut. Vooral de Fran- schen en Italianen zietten den vluchteling achterna. Eindelijk nog een paar kilometer en Buchwalder is nog 35 seconden voor het peleton. Hij houdt het vol en als hij op het laat ste gedeelte verschijnt, blijkt ook een twee de Zwitser zich van het peleton te hebben losgemaakt. Onder enorm gejuich van de duizenden Zwitsers wint Buchwalder en gaat Weber als de tweede Zwitser door de finish. De strijd der professionals. Vervolgens wordt gestart voor het weg- kampioenschap der professionals, die over 220 KM. gaat. Van de 53 ingeschreven professionals kwamen er 39 aan den start. Er werd een half uiur te laat vertrokken, omdat het hul digen van Buchwalder door de Zwitsers tot deze vertraging aanleiding geeft. Tal van malen moeten de professionals naar den start worden gecommandeerd. Het begin van den strijd is niet zeer for tuinlijk voor Mersch, die kort na den aan vang een ongelukkigen val doet, waarbij hij dergelijke verwondingen bekomt, dat hij moet opgeven. Na drie ronden vormt zich een kleine kopgroep, doch deze kan zich niet handha ven. Er zit in dezen kamp veel meer strijd dan in die der amateurs. Ook de ronden worden met grootere snelheid afgelegd. Aanvankelijk blijven alle Hollanders in het groote peleton zitten, maar na vijf ron den vormt zich een kopgroep van zes ren ners, waarin Albert van Schendel zit, Um benhauer, Grundahl, Magne, Olmo en Am- berg. Die groep neemt een voorsprong van 1 y2 minuut op een tweede groep van vijf renners, waarin na veel moeite zijn geko men van der Ruit en Middelkamp. Korten tijd rijdt Pellenaars alleen, doch hij slaagt er niet in, de tweede groep te be reiken. De strijd tusschen de eerste en tweede groep is zeer groot. Na negen ronden blijkt Olmo uit de eerste groep te zijn weggeval len. Hij heeft bandenpech gekregen. Intusschen was het verschil tusschen de eerste en tweede groep steeds minder ge worden en na elf ronden heeft de eerste groep nog slechts een voorsprong van 40 seconden. Op de tweede groep, waarin nog steeds van der Ruit en Middelkamp zitten, volgt het peleton op 1 y2 minuut en daarin zit achterin Pellenaars, die afstapt en banden pech blijkt te hebben. Het verwisselen gaat zeer snel, doch in het tempo waarmede gereden wordt, het uurgemiddelde is ongeveer 39 K.M., zal het voor Pellenaars haast wel onmogelijk blaken, de andere groepen weer in te ha len. Na dertien rónden verdwijnen de bei de kopgroepen en smelten tezamen. De kopgroep bestaat nu uit negen ren ners, waarvan drie Hollanders, t.w. Albert van Schendel, van der Ruit en Middel kamp. Met Pellenaars, op wien men zoo zeer gehoopt had, gaat het niet zoo best. Hij heeft eenige ronden lang gewerkt om naar voren te komen, doch de kopgroep is te snel en hij zoowel als Jean Aerts komen er niet meer aan te pas. Behalve de drie Nederlanders zitten nog in de kopgroep Umbenhauer, Danneels, Grundahl, Deloor, Magne en Amberg. Op de helft van den wedstrijd besluit Pellenaars af te stappen,. Zoo is de eerste professional van Nederland uit den strijd. En zoo zijn we te kwart voor vier in den namiddag gekomen tot de zestien ron de. Op dat oogenblik heeft een der Italia nen, Di Paco, pech, terwijl Le Greves voor den tweeden keer een lekken band krijgt. Ook deze renner is dus kansloos geworden. Middelkamp en van Schendel zitten nog steeds in het peleton en direct achter de twee leiders Magne en Grundahl. Die twee vergrooten him voorsprong meer en meer, zoodat ze tenslotte bijna drie minuten voorsprong op het peleton verkrijgen. In tusschen blijken in vier uur te zijn afge legd 150.600 K.M. Van der Ruit heeft inmiddels ook den strijd gestaakt. Met nog vijf ronden te rijden acht van Schendel het noodzakelijk, het peleton los te laten en hij begint een achtervolging van Grundahl en Magne. Het tempo daalt dan iets. In de 25ste ronde wordt slechts een gemiddelde gemaakt van ruim 34 K.M., maar van Schendel is in de volgende ronde reeds afgezakt en Bartali achtervolgt Magne en Grundahl dan alleen. Hij slaagt er evenwel niet in, beiden te benaderen. Dan komt de verrassing met nog slechts twee ronden te rijden. Magne raakt los van Grundahl en nog geen minuut later krijgt Grundahl een inzinking en de Franschman gaat dan alleen aan den kop. Hij krijgt een voorsprong van drie minuten op het pele ton en in de laatste ronden verhoogt hij zijn voorsprong nog aanzienlijk. Magne was niet meer te bereiken en. won in den tijd van 5 uur 53 min. 32 sec., d.w.z. met een gemiddelde uursnelheid van 37.065 K.M. In de achtervolgende groep werd de be slissing om de plaatsen beslist in de sprint, waarbij Middelkamp derde werd en van Schendel achtste. De resultaten waren: Amateurs 145 K.M.: 1. Buchwalder (Zwitserland) tijd 3 uur 58 min. 1 sec., gem. uursnelheid 36,7 K.M. 2. Weber (Zwit serland) 3 uur 58 min. 12 sec. op 80 meter. 3. Favali (Italië) 3 uur 58 min. 48 sec. op 150 meter. 4. Lapebie (Frankrijk). 5. Jakob- sen (Denemarken). 6. Servadai (Italië). 7. Demyia (Japan). 8. Frantz (Luxemburg). 9. Scheller (Duitsohl.). 10. Charpentier (Frankrijk). 11. Ott (Zwitserland). 12. Spa- dolini (Italië) allen zelfden tijd. 13. Couderc (Frankrijk). 14. Neuens (Luxemburg). 15. Majeres (Luxemburg). 16. Schoepflin (Duitschl.). 17. Augusti (Oostenrijk). 18. Leutelt (Ts.-Slowakije)19. Losek (Ts.-Slo- wake). 20. Borgebray (Frankrijk). 21. Sen- nalek (Oostenrijk). 22. Loeber (Duitschl.). 23. Ruland (Duitschl.). 24. Houtsch (Luxemburg). 25. Petersen (Denemarken). 26. Bognar (Hongarije), allen vlak bij elkaar. Gestart 42 renners, 26 van hen aan de finish. Opgegeven o.a. de Nederlanders Schulte en Gommans. Professionals, 220 K.M.: 1. Magne (Frankrijk) tijd 5 uur 53 min. 32 sec., gem. uursnelheid 37,06 K.M. 2. Bini (Italië) 6 uur 2 min. 53 sec. 3. Middelkamp (Neder land) zelfden tijd. 4. Egli (Zwitserland). 5. Grundahl (Denemarken). 6. Vissers (België). 7. Bartali (Italië). 8. Albert van Schendel (Nederl.). 9. Umbenhauer (Duitschland) allen zelfden tijd als Bini. 10. Montero (Spanje). Van der Ruit en Pelle naars hebben opgegeven. Van de 39 ren ners, die vertrokken, zijn slechts 10 gearri veerd. WEDSTRIJDEN TE HEEMSTEDE. Zondagmiddag hadden wederom natio nale wedstrijden plaats op de baan te Heemstede. Begonnen werd met een om nium-wedstrij d. Sprint over vier ronden (800 meter) tus schen N. Kemp, J. Cornelissen, Olijven en Derksen. Totaaluitslag: 1. Derksen 2 p., 2. N. Kemp 4 p., 3. J. Cornelissen 5 p., 4. Olijven 6 p. Nieuwelingenwedstrijd over 25 ronden in twee series. Eerste serie: 1. Ligthart, 2. J. van Breda, 3. Hessels, 4. Esveld. Tweede serie: 1. Siebeling, 2. van Hals, 3. Gruyters, 4. W. Jansen, 5. B. W. Remkes. In de finale tusschen deze 9 rijders had een valpartij plaats, een gevolg van het ge vaarlijke rijden van J. van Breda, die daardoor door de jury voor schorsing zal voorgedragen worden. Deze wedstrijd zou overgereden worden, doch werd door regen afgelast. Afvalrace voor amateurs en onafhanke- lijken, eerst 10 ronden, vervolgens valt na elke 2 ronden de laatste renner af. 1. G. van Wees, 2. Th. Drost, 3. F. Peetoom, 4. J. Rijneveld. Omnium wedstrijd. Tijdrace over 500 me ter: 1. Derksen 35 2/5, 2. J. Cornelissen, 3. Olijven, 4. N. Kemp. De omnium-klassementswedstrijd over 20 ronden (8 K.M.) tusschen Kemp, Olijven, J. Cornelissen, en Derksen en de koppel wedstrijd voor amateurs en onafhankelij ken over 250 ronden (50 K.M.) werd even eens wegens regen afgelast. DE PARIJSCnE REVANCHE DER l WERELDKAMPIOENSCHAPPEN Scherens wint weer, Wambt eerste bij de stayers Gisteren werden voor een talrijk publiek de revanches van de wereldkampioen schappen wielrennen te Parijs op de Buf- falo-baan verreden. Bij de prof-sprintex's bevestigde Poeske Scherens zijn kampioensvorm, door zijn te genstander gedecideerd te slaan.- Hij werd eerste met vijf punten voor den Duit- scher Richter met 6 p., en de Franschman Gerardin 7 p. en Michard 10 p. Bij de stayers won de Franschman August Wambst. in den rit over 100 km., Wambst lag na 11 km. aan den kop en verdedigde zijn leiderspositie hardnekkig en met suc ces. Tweed werd de Italiaansche kam pioen Severgnini voor den Duitscher Met- ze, den ex-wereldkampioen Lacquehaye en den werledkampioen Raynaud, nadat Rons- se had opgegeven. De omnium wedstrijd tenslotte werd ge wonnen door den Deen Falck Hansen voor den werldkampioen Raynaud, nadat Rons- tinetti. NIEUW-S WIFT. Onder zeer slechte weersomstandigheden werd gisteren de tweede rit der najaars competitie verreden. In de A-klasse ver schenen vijf renners aan den start voor een strijd over 60 K.M. Met den wind in den rug werd een hoog tempo ontwikkeld, waarbij de renners om beurten kop liepen. De renner J. Schüller liet zich in deze course weer eens van zijn beste zijde zien door herhaaldelijk te demareeren en te trachten een voorsprong te nemen. H. de Jager onderscheidde zich door steeds den vluchteling te' achterhalen, terwijl met tegenwind R. van Aart een duchtig woord je ging meespreken. Hij kan op een fraaie course terugzien en won alleszins verdiend. Wim Burgy hebben wij veel betere wed strijden zien rijden. Alhoewel hij dit jaar voor het eerst uitkomt, dient hij, gezien zijn training in een 60 K.M. geen inzinking te krijgen. De totaaluitslag was: 1. K. van Aart, tijd I uur 47 min. 39 sec.; 2. J. Schüller, 1.47.56; 3. K. de Haas, 1.48.58; 4. H. de Jager, 1.51.02; 5. W. Burgy, 1.56.11. In de B-klasse werd een zeer spannen de wedstrijd gereden, eveneens over 60 K.M. Hier kwamen 8 renners aan den start, "waarvan W. van Rooyen al spoedig den strijd deed ontbranden door alleen weg te vluchten en flink door te gaan. Na eenigen tijd wisten H. Krimp en P. van Zon hem in te loopen, waarna eerstgenoemde zich liet afzakken in het peleton, uitgezonderd v. d. Leest en Ouwehand, op de leiiders wist te trekken. Pas was alles weer bij elkaar of wederom was het van Rooyen welke wist te ontvluchten. Bij de achter volging, die nu volgde werd het veld lüteen gerukt, waarbij het H. Krimp wederom ge lukte bij v. Rooyen te komen, waarna bei den doorgingen. De verrassing in dezen wedstrijd was wel het rijden van P. van Zon, die na een verwoede achtervolging tenslotte de wegloopers nog wist in te loo pen. Hij kon echter niet verhinderen, dat van Rooyen direct ontvluchte en met 28 sec. voorsprohg verdiend won. De uiterst span nende en fraaie eindspurt tusschen P. van Zon en H. Krimp om de tweede plaats werd met banddikte door laatstgenoemde igewonnen. Ook J. Krimp verraste door zich met weinig achterstand vierde te klassee ren. J. Ribot viel eenigszins tegen, terwijl wij ook van Segaar meer hadden verwacht. Uitslag: 1. W. van Rooyen, 1 uur 56 min. 10 sec.; 2. H. Krimp; 3. P. van Zon; 4. J. Krimp; 5. J. Ribot; 6. M. C. Segaar; 7. C. Ouwehand 8. J. v. d. Leest. Vier C-klassers reden tenslotte 33 K.M. en gezien den sterken wind werd hier een 'buitengewoon sneille tijd gemaakt. Door een slechte start had Th. Holst een 100 me ter achterstand gekregen en wisten de overige renners om beurten koploopend hem voor den wind achter zich te houden. In den wind wist hij echter in te loopen en won overtuigend, v. d. Berg en Holswil- der hebben hier heel goed en tactisch ge reden. Uitslag: 1. Th. Holst, 1 uur 1 min. 12 sec. 2. op 8 sec. H. Hols wilder; 3. op II sec. W. v. d. Berg; 4. op 2 m. 6 s. H. v. d. Biezen. Het Nieuw-Swift-lid, .de heer P. Hintz- bergen, startte gisteren in een veteranen- wedstrijd. Door een ernstige valpartij ver speelde hij 3 minuut. Naar men ons mee deelde zou hij zich zeker bij de eerste vier hebben geplaatst. Met zijn blessures wist hij nog de negentiende plaats te bezetten. ZEILEN JE BURNHAMWEEK. Ned. successen in de sharpies-klasse. Zaterdag ,is te Burnham de Burnham— zeilweek aangevangen en deze eerste dag leverde reeds enkele aardige successen voor de Nederlanders op, vooral in de klassesharpies. Er stond een flinke bries en even voordat de wedstrijden geëindigd werden, ontlastte zich een hevig onweder boven Burnham, gepaard gaande met re gen en hagel. In de starklasse was H. F. Baerselman minder gelukig met zijn in Engeland ge leende Pirate. Hij brak een stag, waardoor een mooie kans op de eerste plaats hem ontglipte. De belangrijkliste resultaten waren: Sharpies: 1. Sirocco, Loosdrecht, st. I. G. ten Sythoff, tijd 1 uur 35 min. 5 sec.; 2. Dinges, Loosdrecht, st. P. H. R. Borger- hoff Mulder, tijd 1 uur 36 min, 37 sec.; 3. Mac Kin, Engeland, 1 uur 36 min. 50 sec. 4. Trinill, Loosdrecht, st. H. Coops tijd 1 uur 39 min. 4 sec. Starklasse: Paka, Engeland, 1 uur 24 min. 12 sec.; 2. Mona, Engeland, 1 uur 24 min. 58 ser 3. Pirate, st. H. F. Baersel man, tijd 1 uur 23 min. 43 sec.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6