MAANDAG 7 SEPTEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 GEMEENTERAAD. Hedenmiddag te 2 uur vergaderde de Raad der gemeente onder voorzitterschap van den burgemeester mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. Afwezig met kennisgeving wethouder Tepe, de heer Romijn en de dames de Cler- de Bruijn en Braggaar-de Does. Een adres van de bewoners van de Stad houderslaan wordt in handen van B. en W. gesteld om praed advies. Twee interpellatie-aanvragen van de heeren Snel (S.D.A.P.) en v. Weizen (C.P.) worden toegestaan aan het eind van de agenda. Ingekomen is voorts een motie van de heeren M anders (R.K.) en Schüller (S.D.A.P.), waarin B. en W. wordt verzocht geen uitvoering te geverf aan de plannen om veranderingen aan te brengen in de huurtoeslagen aan huurders van woningen voor groote gezinnen, alvorens de Raad vol ledig op de hoogte is gesteld en gelegen heid heeft gehad om zijn gevoelens te dezen opzichte kenbaar te maken. De voorzitter zegt, dat B. en W. be reid zijn om den raad van te voren volledig in te lichten. De heer Schüller (S.D.A.P.): Kan de raad daarover dan nog discussieeren? De voorzitter: Vóór de invoering krijgt de raad tijdig bericht, zoodat daar over vragen gesteld kunnen worden. De motie wordt daarna ingetrokken. Vervolgens wordt overgegaan tot behan deling der agenda. 1. De aftredenden worden herkozen. 2. Idem. 3. Idem. 4. Idem 5. Idem. 6. Idem. 7. Idem. 8. Idem. 9. De aftredende wordt herkozen. 10. Idem. 11. Idem. 12. Aangezien in de vacature prof. Colen brander nog geen aanbeveling is ingeko men, wordt voorloopig niet daarin voorzien. In de vacature W. J. J. C. Bijleveld wordt de aftredende herkozen. 13. De aftredenden worden herkozen. 14. De aftredende wordt herkozen. 15. De aftredende wordt herkozen. 10. De aftredenden worden herkozen. 17. Herbenoemd wordt de heer J. C. v. Es. 18. Benoeming van een tijdelyk leeraar in het lijnteekenen aan de Hoogere Bur gerschool voor Meisjes. Benoemd wordt de heer J. H. Waltez. Benoeming van een tijdelijk leerares in het Duitach aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. Benoemd wordt mej. dr A. Dijksterhuis. Benoeming van een tijdelijk leerares in de wis- en natuurkunde aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. Benoemd wordt mej. dra. A. Hiemstra. 21. Benoeming van een tijdelijk leerares in de natuurkunde, mechanica en cosmo- grafie aa^i de Hoogere Burgerschool voor meisjes. Benoerfid wordt mej. dra. A. P. Keesom. 22. Benoeming van een tijdelijk leerares in de wiskunde aan de Hoogere Burger school vbor Meisjes. Benoeind wordt mej. L. J. M. Tummers 23. Benoeming van een tijdelijk leeraar in de w.iskunde aan de Hoogere Burger school m:et 5-jarigen cursus. Benoer^d wordt ir A. A. Lagaay. 24. Benoeming van een tijdelijk leeraar in het Engelsch aan de Hoogere Burger school met 5-jarigen cursus. (Vervalt voorloopig). 25. Benoeming van een tijdelijk leerares in het Duitsch aan de Hoogere Burger school met 5-jarigen cursus. Benoemd wordt mej. L. C. J. Wery. 26. Benoeming van een onderwijzeres aan de school voor buitengewoon lager on derwijs. Benoemd wordt mej. H. M. Kapteyn. 27. Prae-advies op het verzoek van den heer J. A. van Hamel, 'om ontslag als amb tenaar van den Burgerlijken Stand, uit- slfeetend belast met het sluiten van huwe- 1 sir211- V(yoedgekeurd. te.k Voorstel tot het aangaan van een ovetal geldleeningen. ape heer Würtz (Nat. Herstel) vraagt, stlke de reden is, dat niet is ingegaan op sp aanbod van een andere financieele in- inlling. Tevens vraagt spr. of B. en W. dids een meening hebben gevormd om- ojnt de grootte van de nog te leen en som nt completeering van de 2 millioen die spn aan het einde van het jaar noodig zal vbben wegens aflossing van de desbetref- kide leening. l<De voorz. wijst erop, dat besprekingen c eer deze aangelegenheden zich niet wel leen en voor openbare behandeling en vraagt den heer Würtz daarmede rekening te willen houden. Wethouder Verwey (S.D.A.P.) ant woordt den heer Würtz, dat meerdere aan biddingen zijn binnengekomen. De Nat. Levensverz. Bank N.V. was de eerste; dat w■fis de eenige reden. Wat de leening van 2 'millioen betreft, kunnen wij met de loo- pfende middelen voorloopig rondkomen; z/oodat wij een afwachtende houding kun- ipen aannemen. Daarna goedgekeurd. (Wordt vervolgd) 'LANDDAG VAN NED. BOND VAN P.T.T.- PERSONEEL „ST. PETRUS". Een welgeslaagde bijeenkomst. j Zondagmiddag hielden de afdeelingen 's Gravenhage, Delft, Wassenaar, Hillegom en Leiden van den Ned. Bond van P.T.T.- personeel „St. Petrus" de aangekondigde landdag te Wassenaar. Het weer, dat zich in den morgen wel van den slechtsten kant liet zien, herstelde zich tegen den middag gelukkig eenigermate. Om ongeveer half drie vertrokken de deelnemende afdeelingen, voorafgegaan door de Haagsche Postfanfare en iedere af- deeling achter haar afdeelingsvaandel naar het R.K. Vereenigingsgebouw. Was oorspronkelijk de bedoeling geweest deze landdag in de open lucht te houden, gezien de niet zeer gunstige weersomstan digheden, werd maar een veüig onderdak in 't gebouw gekozen. Onderweg wisten de frissche tonen der Haagsche postfan fare vele Wassenaarders uit hun kamers naar de buitendeur te lokken om te zien wie daar weer en wind trotseerende, langs hun huizen trokken. Ter bestemder plaatse aangekomen, werd direct een aanvang gemaakt met de af werking van het program. Allereerst werd uit volle borst het Bondslied staande gezon gen. De voorzitter van het landdagcomité, de heer de Ruyter uit den Haag, het woord nemende, heette allen welkom en namens de afdeelingen allereerst de sprekers van den middag, den Eerw. Pater v. d. Broek uit Amsterdam, dié geen onbekende voor het bondsbestuur is, aangezien hij de Pries terzoon van den Bondsvoorzitter is en ten tweede de heer v. d .Wiel uit Lutterade, tweede bondsvoorzitter. Hij heette welkom den Geestelijk Adviseur van de afd. Was senaar, de Pers en de Haagsche Postfan fare. In dezen tijd van tegenstellingen, aldus spreker, had het comité gemeend, als eer ste daad in het komend winterseizoen goed te doen deze landdag te houden. Er moet meer enthousiasme komen in het bondsle- ven. Hij stelde vervolgens voor als adhae- siebetuiging aan de katholieken in het Zui den een telegram aan den Bisschop van Roermond, Monseigneur Lemmens te sturen. Dit voorstel werd met ap plaus begroet. Het telegram luidde als volgt: „De Afdeelingen Hillegom. Delft, Leiden, Wassenaar en Den Haag van den Neder- landschen R.K. Bond van P.T.T. Personeel „St. Petrus" op een landdag te Wassenaar bijeen, voelen zich op dezen bij zonderen dag een met het katholieke Limburgsche volk en betuigen gaarne hun gehoorzaam heid en liefde aan het «doorluchtig Neder- landsche Episcopaat". Hierna was het woord aan den eersten spreker den heer v. d. Wiel. Deze schetste het slechte vergadcringbezoek, waar aller- wege over geklaagd werd, de middelen aangevend, om dit euvel te ondervangen. Vroeger trok men volle zalen, toen werd fel gestreden om hoog^r loon en betere ar beidsvoorwaarden. er nu ziet men aller- wege verslapping, moedeloosheid, crtiekin de leiding. Wat is de oorzaak? Omdat in het verleden waarschijnlijk verzuimd is goede principieele leden te kweeken. Wij moete nu samen strijden, samen met het R.-K. Werkliedenverbond voor nieuwe maatschappelijke orde. Actie zit vast aan de groote problemen van dezen tijd. Hij besprak de loonpolitiek, de aanpassing, de rationalistic van den arbeid, normenstelsel. Wij moeten van nu af geen egoistische leden meer zijn, onverschillig ten opzichte van hoogere belangen. De vakorganisatie is noodzakelijk. Wij moeten offers weten te brengen van tijd en ontspanning en van eigen inzicht. Onze tijd eischt dit en wij moeten getuigen voor onze christelijke idealen. Een luid applaus beloonde de spreker voor zijn enthousiaste rede. In de pauze, die nu aangebroken was, gaf de Haagsche Postfanfare eenige zeer goed geslaagde nummers ten gehoore en al heel gauw was ook aan deze aangename afwisseling een einde gekomen en waren allen weer gezeten om de tweede spreker den eerw. pater v. d. Broek te gaan beluis teren. De eerw. spreker bracht een hooggestem de rede ten gehoore, schitterend verzorgd en doorweven van woorden vol van liefde, wijsheid en vermaning. Men kan aanvoe len hoe hij door zijn vader, volgens zijn eigen woorden, geparenteerd is aan den Bond St. Petrus en deze een zeer warm hart toedraagt. Aan het slot mocht hij dan ook een spon taan en warm applaus inoogsten. Tot slot werd door den gastheer, den voorzitter van de afóeeling Wassenaar, een dankwoord uitgsproken aan allen die had den meegewerkt, dezen middag zóó te doen slagen. Dank bracht hij aan de sprekers, aan het Landdagcomité, Haagsche Postfanfare en de Pers. Hij wendde zich nog eens vooral tot de bestuurders der verschillende afdeelingen, om hetgeen ze hier dezen middag gehoord hadden, in hun eigen afdeelingen daadwer kelijk te beleven. Tot slot verkreeg de Postfanfare nog eens het muzikale woord en werd daarna met den Chr. groet gesloten. De deelnemers gingen hierna op eigen gelegenheid, de afd Delft en den Haag met extra trams, huiswaarts. UIT DE RIJNSTREEK Door de politie is aangehouden de 18- jarige dienstbode C. J. uit Sassenheim, verdacht van diefstal "-an een armband uit een kraam op de markt. De Commissaris van Politie te Leiden, brengt in herinnering de verordening, re gelende het toezicht op in Leiden vertoe vende vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat een ieder, die een vreemdeling in zijn inrichting, huis of woning opneemt, bin nen 24 uur verplicht is daarvan kennis te geven aan genoemden Commissaris van Po litie (bureau Vreemdelingendienst Zonne veldstraat alhier, geopend van 912 uur, van 24 uur en van 79 uur). Door aangifte aan het Bureau van de Be volking en den Raad van Arbeid vervalt bovengenoemde verplichting niet. VOOR VERDER STADSNIEUWS ZIE MEN PAGINA 10. ALPHEN AAN DEN RUN. Gemeenterekening. B. en W. hebben de Raad de gemeenterekening 1935 aange boden. De ontvangsten van den gewonen dienst bedragen 1.303.206.60, de uitgaven ƒ1.130.955.94, alzoo het batig slot van den gewonen dienst van f 172.250.66. De ontvangsten van den kapitaaldienst bedragen ƒ265.243.97, de uitgaven 327.267.84, alzoo het nadeelig slot van den kapitaaldienst van f 62.023.87. Personalia. Het diploma van den Al- gemeenen Nederlandschen Politiebond is behaald door den heer P. Hoogendoorn. STICHTING VAN EEN PERMANENTE TENTOONSTELT INGS-HAL. Kosten geraamd op 75.000. Door het bestuur der tentoonstellingsver. „Boskoop" alhier werd 12 Mrt. 1936 een verzoek gericht aan het college van B. en W., om medewerking aan de stichting van een permanente tentoonstellingshal. Na herhaald overleg tusschen het college en het bestuur der tentoonstellingsver. werd de oorspronkelijke aanvrage vervangen door een verzoek d.d. 30 Juli 1.1. aan den raad om het voor den bouw van een vast ten toonstellingsgebouw benoodigd kapitaal na der geraamd op 75000 van de gemeente te mogen ontvangen. B. en W. zijn van meening, dat de ge meente haar meening aan de totstandko- mine van een vast gebouw behoort te ver- leenen en waar het gaat over behartiging van de belangen van het boomkweekerijbe- drijf in zijn geheel, derhalve over een streekbelang hier ook voor de omliggende gemeenten, waarin zich boomkweekerijen bevinden, een taak is weggelegd. Aan den wensch, dat ook de direct bij tentoonstellingen belanghebbenden zelf (het „bedrijf") financieele medewerking zouden verleenen is voldaan door de toe zegging van de adresseerende vereeniging voor 10 pet. van de benoodigde bouwsdm deel te zullen nemen. In korte trekken is de opzet van het plan als volgt. De vereeniging sticht een vast tentoonstellingsgebouw. De kosten van bouw en inrichting worden geraamd op 75000.— 10 pet. van de bouwkosten c.a. worden gedragen door de ver. zelf. Het resteerend bedrag, maximaal 67.500 wordt door de ver. geleend en afgelost in maximaal 25 jaren. De gemeente Boskoop waarborgt de renten en aflossingen van deze leening. Het hieraan verbonden risico wordt voor 33 pet. door derden (buitengemeenten) overgenomen in dier coege, dat wanneer de gemeente Boskoop terzake van de ga rantie aan of voor de tentoonstellingsver. mocht betalen, bedoelden derden gezamen lijk 33 pet. van het betaalde bedrag aan de gemeente Boskoop restitueeren. Als hoofdvoorwaarde, strekkende ter ver mindering van het aan de te verleenen ga rantie verbonden risico zal de vereeniging tot zekerheid van haar garantie verplich tingen aan de gemeente hypotheek moeten verstrekken op het tentoonstellingsge bouw. Dit is niet mogelijk als de ver. zou bouwen op terrein, door den staat aan de gemeente in erfpacht gegeven. Het zal daarom noodig zijn, dat de vereeniging een gedeelte van het erfpachts terrein van de gemeente overneemt. Het college heeft den Minister van Financiën inmiddels verzocht terrein, gelegen achter het gebouw voor algemeene doeleinden „Flora", dat bestemd is voor den bouw van het gebouw. Zoodra de onderhande lingen zijn beëindigd zal den Raad een voorstel tot nadere regeling van deze erf pacht worden voorgelegd. Voorts is gewag gemaakt van de bereid- reid van het college den Raad t.z.t. voor te stellen vrijdom van gemeentelijke ver makelijkheidsbelasting te verleenen. Na dere overwegingen leidden tot de conclusie dat het meer gewenscht moet worden ge acht de opbrengst van de vermakelijkheids belasting te restituteeren aan de vereeni ging en het bedrag allereerst te bestem men voor de voldoening aan de verplich tingen der ver. voortvloeiende uit de over eenkomst ter zake van de te garandeeren leening. Omtrent deze en de overige te stellen voorwaarden is bereids met de ver. over eenstemming bereikt. B. en W. stellen den Raad voor genoemd ontwerp-besluit vast te stellen. Brugweek. Hier ter plaatse zal ter ge legenheid van de opening der nieuwe brug over de Gouwe een brugweek gehouden worden. De voorbereidende wrekzaamheden door. een commissie uit de drie middenstands- vereeniging „Boskoop". 6. Voorstel tot wij ziging van de gemeente-begrooting dienst worpen plannen nader zullen worden vast gesteld. Het gemeentebestuur en verschillende vereenigingen o.a. het prop- comité Bos koop, Vefor, Ver. v. Bosk. Cuplturen, Ver. Boom- en Plantenbeurs, De Feestcommis sie 1919 zullen medewerking verleenen. Door de tuinbouwver. zullen o.a. de op ritten der brug versierd worden en tuin aanleg bij de brughoofden gemaakt wor den. VAN ONZE ADVERTEERDERS. DANSSCHOOL EVERT CASTELEIN. Zondagavond bij de opening van het lustrum-seizoen is de geheel gerestaureerde, wij mogen wel zeggen, totaal vernieuwde, dansschool van den heer Evert Castelein aan de Langebrug 6a in gebruik genomen. De talrijke leerlingen, die aanwezig waren, zullen het interieur niet meer hebben her kend, want èn vloer èn wanden èn zolde ring zijn grondig veranderd. Er is een mooie gladde vischgraatparketvloer aangebracht, in het vierkant langs de muren zijn mooie moderne zitbanken gekomen, de wanden zijn opnieuw met een soort goudleer be hangen en aan de zoldering hangen een aantal moderne lampen. De aannemer van dit geheel was de heer Schroder uit Wassenaar, de meubelen wer den geleverd door de firma van der Klay te Wassenaar, terwijl de heer Nijssen uit Leiden de electrische installatie verzorgde. Het geheel ziet er modern en zeer smaak vol uit en het interieur heeft hierdoor een bijzonder cachet gekregen. Bij de opening waren zeer vele leerlin gen van den heer Castelein aanwezig, ter wijl een schat van bloemen de nieuwe zaal sierde. De opening geschiedde met de de monstratie van een nieuwe wals, tapdans en eenige andere zeer beschaafde dansen. Vermelding verdient vooral, dat de heer Castelein zijn dansschool ook in deze geest heeft gewijzigd, dat hij alleen nog dans- onderwijs in clubverband zal geven aan Katholieken. Wij wenschen den heer Castelein, die hier als eenigste het diploma heeft als member der Imperial Society of teachers of dan cing te Londen, een bewijs zijner groote vakbekwaamheid, bij dezen nieuwen opzet veel succes. AGENDA Maandag. Herhaling opvoering „Boefje", Schouwburg, 8.15 uur. Dinsdag, R.K. Bakkerspatroonsver. „St. Clemens", afd. Leiden en Omge ving, Hotel Centraal 8 uur. Woensdag, R.K. Rijtuig- en Wagenmakers- patroonsvereen. „St. Joseph", Kring Leiden, Café Bremmer 6 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 Sept. a.s. waarge nomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807, E. B. de Metz, Ka- merlingh Onneslaan 28, tel. 3553 en J. Doedens, Wilhelminapark, Oegstgeest, tel. 274.. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd. Trianon: Gesloten. der pan-Americgn Airways tot het openen van een commercieele passagierspostdien sten, die dit jaar door den „Clipper" van San Francisco naar Manilla zijn georgani seerd. Verwacht wordt, dat een aankondi ging betreffende de n^uwe dienst voor eind November zal afkomen HAZERSWOUDE. Aanbesteding. Bij de gehouden aanbe steding voor het metselen van 12 grafkel ders op de nieuwe algemeene begraafplaats was de laagste inschrijver de heer C. J. Vreeburg voor 2355, aan wien het werk is gegund. LAATSTE BERICHTEN SLUITINGSZITTING STATEN-GENERAAL. Bij Koninklijk besluit is bepaald, dat de tegenwoordige zitting der Staten-Generaal zal worden gesloten op Zaterdag 12 Sep tember 1936, des nm. drie uur. De minister' van Binden 1 andsche Zaken is gemachtigd, zich op dat tijdstip te be geven naar de vergadering der Staten- Generaal, teneinde in een vereenigde ver gadering der beide Kamers de zitting in naam der Koningin te sluiten. VOORZITTER DER EERSTE KAMER. Bij Kon. besluit van 3 September 1936 is benoemd tot voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, gedurende de zitting welke zal aanvangen op den derden Dins dag in' September 1936, de heer mr. W. L. baron de Vos van Steen wijk, lid van die Kamer. HET CONGRES VAN NEURENBERG. Een waarschuwing van de „Times". LONDEN, 7 Sept. (A N. P.). Aan den Vooravond van het nationaal-socialistisch congres te Neurenberg schrijft de „Times" te hopen, dat problemei, zooals het bols jewisme en de terugkeer van de oude ko loniën naar Duitschland bescheidenlijk aan de orde zullen worden gesteld. „Het zou inopportuun zijn en onwenschelijk, wan neer in den huidigen toestand van Europa de Duitsche politiek ten aanzien van pro blemen,- die op vitaie wijze de toekomst van andere volken en andere raessn ra ken, in een zoodanige omgeving zou wor den behandeld. Wanneer Hitier en zijn raadslieden de beslissing mochten nemen van dit congres een „triomf der gematigd heid" te maken, zo,u dit een bewijs van kracht hunnerzijds vormen." MARKTBERICHTEN BOTSING TUSSCHEN TWEE TRAMS DE DERTIG INZITTENDEN GEWOND. Groote materieede schade Gisteravond te half elf zijn twee trams, die den dienst van Alkmaar naar Bergen aan Zee en AlkmaarSchoorl onderhou- j den, waarschijnlijk tengevolge van ver- j keerden wisselstand, bij de halte Koedijk I tegen elkaar gebotst. De dertig inzittenden van beide trams kregen meerendeels snij wonden aan ge laat en handen, doch konden met auto's naar Alkmaar vervoerd worden. De materieele schade is zeer aanzienlijk. Verschillende wagons werden o.a. geheel vernield. In het tramverkeer ontstond geen stag natie, daar de dienst juist met deze twee trams dien avond geëindigd was. DIEFSTAL VAN VERLOVINGS RINGEN De politie te Alkmaar arresteerde Zater dagmiddag den 29-jarigen D. H., afkomstig uit Leeuwarden, die dien middag bij twee juweliers te Alkmaar respectievelijk twee en vier gouden verlovingsringen had ont vreemd. - Toen hij bij een derden juwelier zijn slag trachtte te slaan, werd hij op heeter- daad betrapt. Nadat bij fouilleèring de vermiste rin gen gevonden werden, bekende de man den diefstal en werd naar het huis van be waring overgebracht. BRANDSTICHTERS BEKENNEN. Op den Tweeden Paas":hdag van dit jaar heeft brand gewoed in het huis van een zekeren H. aan de Tongelreschestraat te Eindhoven. In verband daarmede werden door de politie gearresteerd de 35-jarige G. van de Maasakker, echtgenoote van den bewoner van het perceel, waarin de brand woedde, en de 32-jarige bakkersgezel H. de Jong. Beiden hebben thans bekend op den be- wusten dag brand te hebben gesticht in het perceel van H. Zij zijn ter beschikking van de Justitie gesteld. TELEGRAMMEN EEN PASSAGIERS-LUCHTDIENST OVER DEN STILLEN OCEAAN? WASHINGTON, 7 Sept. (A. N. P.). Het bureau voor commercie eele luchtvaart is thans bezig met de publicatie van rappor ten op grond waarvan men verwacht, dat gunstige resultaten zullen worden verkre gen ten aanzien van formeele machtiging AMSTERDAM, 7 Sept. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 555 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 5762, 46—55 en 38—45 cent uer kg. slachtge- wicht; 106 melk- en kalfkoeien f 170220 per stuk, 142 vette kalveren 2e kwal. 42 50 en 3e kwal. 3440 cent per kg. levend gewicht; 88 nuchtere kalveren f 7.0011.50 72 schapen 17—22 per stuk, 482 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 4748 cent, zware 4647 en vette 4546 cent per kg. slachtgewicht, 4 paardén. Overzicht: runderen ruime aanvoer, han del minder vlot, prijzen lager, vette kal veren flinke aanvoer, handel sleepend, zak kende prijzen. Nuchtere kalveren korte aanvoer, vlugge en dure handel. Schapen matige aanvoer, handel kalm, prijzen la ger. Varkens behoorlijke aanvoer, handel niet vlug en iets lagere prijzen. ROTTERDAM,. 7 Sept. Vee. Totale aan voer 2119 stuks, 527 vette runderen, 226 vette kalveren, 1 nuchter kalf, 724 schapen en lammeren, 641 varkens. Prijzen per kg:, vette koeien 60, 56 en 42—48 cent.e vette ossen 54, 50 en 4248 cent, vette kalveren 90, 80 en 5055 cent, varkens (levend ge wicht) 39, 38 en 37 cent, schapen 42, 38 en 29 cent, lammeren 39, 33 en 27 cent. Prij zen per stuk: schapen f 221712, lam meren 14108. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer als vorige week, handel lui, prijzen als vorige week; vette kalveren aanvoer iets minder, handel matig, prijzen onveranderd; schapen en lammeren aan voer minder, handel vlug, prijzen hooger; varkens aanvoer iets korter, handel kalm, prijzen geen verandering. DELFT, 5 Sept. Kaas. Aangevoerd 29 stapels komijnekaas, prijs 35383942 cent per kg. Handel kalm. UTRECHT, 5 Sept. Vee. Aangevoerd 2640 stuks vee. Handel redelijk. Stieren 2428 cent, slachtkoeien 2832 èn 2427 cent per half kg., vaarzen 130190, pin-4 ken 9040, melkkoeien f 140240, kalf koeien 150250, varekoeien 120—180, magere kalveren 40—70, nuchtere kalve ren 610, magere varkens f 1930, schrammen 1219, biggen f 812, ma gere schapen' f 15—23, zuiglammeren f 10 —14, alles per stuk. Boter 80—85 cent,, kaas 20—30 cent per half kg. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Berlijn 59.23_ Londen 7.42'/16 New York Parijs 9.69io/16 Brussel 24;89l/2 Zwitserland 48.03 Madrid 20. Oslo37.283/j Kopenhagen 33.161/4 Stockholm38.261/.! Milaan Praag 6.09 Weenen Boedapest

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3