STADS NIEUWS Hu is het de tijd Heeren Dames Armband Armband Horloge Horloge Zakhorloge met ketting. UIT DE OMGEVING MAANDAG 7 SEPTEMBER 1936 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 HEEL HARTELIJK DANK!!! Ik heb een heel gelukkige week achter den rug! Een week van geven na zooveel weken van vragen. Ik heb ondervonden, dat het zaliger is te geven dan te ontvangen. Zeker giften te mogen ontvangen stemt dankbaar, maar met die giften schulden te betalen maakt waar lijk gelukkig! Deze week zijn vele schuldeischers van de R. K. Sportbeweging voldaan en telkens waren er twee dankbare gezichten en har ten: ik bedankte natuurlijk voor de ge schonken korting, terwijl de andere partij dankbaar was voor de verrekening. Ik moge dan ook hartelijk hulde brengen aan die Katholieken van Leiden, die mij hiertoe in staat gesteld hebben. Zij hebben het mogelijk gemaakt, dat nu reeds vierduizend gulden is afgelost kun nen worden. U kent nog de formule zeven duizend wegwerken met drie te betalen. Welnu ik heb met achttien honderd gulden vierduizend kunnen aflossen. Dat in dezen tijd, daarvoor past heel har telijk dank! Maar tusschen de regels door hebt u reeds kunnen lezen, dat we er toch nog niet ge heel zijn. Het geld, dat mij ter beschikking gesteld is, was niet toereikend om alle plan nen te verwerkelijken. Er ontbreekt nog een duizend gulden, waarmede nog vijf en twintig honderd kunnen worden gedelgd. Ook dit moet lukken en zal lukken!! Vooreerst zijn er nog enkele overgeble ven schuldeischers, die niet alleen hun ac- coord hebben verlengd, maar het nog guns tiger gemaakt hebben, zoodat het vrijwil lig gegeven geld nog beter aan het jeugd werk ten goede zal komen. Dan zijn er nog, die mij gaven hebben toegezegd, welke ik nog niet ontvangen heb; die komen nog!! En ten slotte een laatste middel om nog iets te vragen, een middel, waar niemand iets tegen kan hebben. Dezer dagen wordt aan heel veel Katholieke adressen een en veloppe gezonden met kleine enveloppe in gesloten. Allen worden dringend gevraagd in deze kleine enveloppe al is het maar een heel kleine gave in te sluiten. Deze kleine enveloppe wordt dan teruggehaald. Dit kan echt een stil goed werk worden: men sluit de enveloppe en niemand behoeft te weten, wat er door u nu nog weer gegeven is. Helpt U mij tot een gelukkig eind? Heel dankbaar! L. Beune pr. Zoeterw. singel 33 Giro 69230 NIEUWE R. K. SPORTBEWEGING. Afdeeling Hockey. Na de voetbal, de gymnastiek, de athle- tiek nu de hockey voor heeren en jongens. Op Woensdagavond 16 September zal hiervoor de oprichtingsvergadering plaats hebben. Tot voorloopige bestuursleden heb ik aan gezocht en oo kdaarvoor bereid gevonden de heer Lex Montanus, voorzitter; Wim van Ommen, secretaris; Piet Keesom, penning meester; Ad van Dongen, commissaris. De takken van dames- en meisjessport komen nu ook aan de beurt! L. Beune pr. REVUE „HOE MALLER HOE MOOIER". Voor een uitstekend bezette Stadsge hoorzaal werd gisterenavond door de Ne- derlandsche Revue opgevoerd de revue „Hoe maller, hoe mooier". De betiteling „revue" was wel een te weidsche aandui ding voor dit kijkspel. Immers, bij een re vue verwacht men, naast de komische scè nes en zangnummers, een afwisseling van tafereelen met een schittering van cos- tuums, wat in deze revue maar matig was verzorgd. Ook het aantal medewerkenden v/as zeer klein, zoodat wij vermoeden, dat de revue slechts in beperkten omvang werd vertoond. Het humoristische gedeelte was echter goed verzorgd, waarin als hoofdpersoon op trad, Louis Davids. Hij zong o.a. het bekende lied De kip. waarvan de inhoud, zooals hij zelf erkende „onzin" was, doch die alleen door Louis Davids kan worden voorgedragen, zóó zélfs, dat enkele aanwezigen in de zaal begonnen te „kakelen". Hij werd ter zijde gestaan door Cor Smit, die een uitbundig succes had met haar lied „In de alpen van plan West". Tot de ver dere medewerkende behoorden Jopie Koop man, Kees van Dam, Tim Telby en Jean da Bela. In verschillende komische scènes traden zij op, o.a. in De mechanische mensch, Spi ritisme, Louis Davids als verkeersagent, Dienstbodenverhuurkantoor en nog vele andere. Het orkest, dat klein van bezetting was, ontwikkelde echter een dusdanig krachtig geluid, dat de zang vaak overstemd werd; vooral Jopie Koopman met haar licht ge luid kon er riiet tegen op. Het publiek toonde zich echter tevreden met het gebodene en heeft hartelijk ge lachen om de dolle situaties, waarbij enkele situaties wel eens te „dol" werden. Zaterdagmiddag te ruim 3 uur moest een autobus van den dienst Boskoop op de Breestraat plotseling stoppen, waardoor de boomkweeker J. P. uit Hazerswoude met zijn hoofd tegen een ruit sloeg en bloedend aan den neus werd verwond. Hij werd door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd ter behandeling. Ook de 65-jarige mej. N. M. geb. B. sloeg tegen een ruit, doch liep geen letsel op. DE BEGRAFENIS VAN DEN HEER J. B. MEIJNEN De toespraken Toen Zaterdagmiddag de groote schare belangstellenden zich om het graf van den heer Meijnen hadden geschaard in ons blad van Zaterdag vermeldden wij reeds de aanwezige autoriteiten en de kist in de groeve was neergelaten, trad als eerste spreker naar voren de oudste zoon van den overledene, de heer D. H. Meijnen, uit Londen, om namens de kinderen en allen, die met zijn vader in nauwe betrekking geweest zijn, woorden van dank te spreken voor al hetgeen de overledene in hun le ven geweest is en nog is en zijn zal. Heer lijk is het voor ons te weten, aldus spr., dat hij zijn kracht putte uit den eenigen Bron, waaruit kracht te putten valt, Jezus Christus. Geheel zijn vaders leven ken merkte zich door soberheid en daarom wenschte spr. niet veel woorden aan dit graf te spreken, overtuigd als hij was, dat hij zoo handelde in den geest van zijn va der. Woorden van dank richtte spr. ten slotte tot allen, die tijdens de ziekte en het overlijden blijk van belangstelling hadden gegeven. De heer A. v. d. Baan, sprekende namens het College van Notabelen, de Gemeente- Commissie, de Commissie voor den Open baren Eeredienst en de kerkelijke Kiesver- eeniging schetste achtereenvolgens het werk van den heer Meijnen in deze onder scheidene colleges. Nadrukkelijk stelde spr. in het licht, dat wanneer de heer Meijnen zich aan iets gaf, hij zich er dan ook ge- heef aan gaf. Groot was ook zijn talentom vergaderingen te leiden. Ootmoed, beschei denheid, trouw en liefde waren zijn kenmer kende eigenschappen, waarbij dan nog kwam zijn lust tot samenwerking. Vervolgens sprak dr. F. J. Fokkema, rec tor van de Ned. Zendingsschool te Oegst- egest, die namens deze school dankbaar herdacht al den arbeid in het werk der zending door den heer Meijnen verricht. Niet alleen heeft hij, aldus spr., onze school met zijn adviezen willen dienen, maar ook met al de gaven en krachten, die in hem waren. Met voorbeeldige trouw, ijver en vooral ook liefde gaf hij zich aan het zen dingswerk, waarover hij enkele dagen voor zijn sterven nog zoo heerlijk spreken kon. De zending had hij lief, omdat hij Jezus Christus liefhad. Door zendingsdrang ge dreven hield hij vol en was hij plichtge trouw. Dit gaf hem stuwkracht, zelfs nog op zijn ziekbed. Heerlijk was het spr., te te kunnen vertellen, dat hij bij een bezoek dat hij de vorige week nog aan het ziek bed van den heer Meijnen bracht, mocht ervaren, dat hij met een glimlach stond voor de poorten der eeuwigheid. Dit is ook mogelijk, aldus spr., als ons leven in Chris tus is geheiligd en wij mogen zeggen: Jezus mijn leven, Jezus mijn sterven, Jezus mijn toevlucht in tijd en eeuwigheid. Staatsraad mr. dr. J. Schokking, die sprak namens de C.H. Unie, welke partij de overledene in vele functies heeft ge diend, wees eveneens op het groote plichts besef, dat den heer Meijnen. ook bij dezen arbeid kenmerkte. Hij zocht nooit zichzelf en daarom was het zoo prettig met hem te werken. Spr. eindigde met op den band te wijzen, die ons allen, zal het goed zijn, aan Jezus Christus binden moet. Ds. M. J. Punselie, die in het sterfhuis ook den rouwdienst had geleid, als laatste spr. het woord voerend, deed dit namens de Vereeniging voor Chr. Onderwijs. Ook spr. wees op de bijzondere eigenschappen, welke den heer Meijnen steeds bij het ver vullen van zijn arbeid in de school hebben gekenmerkt Zijn karakter was geheiligd in dien dienst van zijn Meester, dien hij zoo hartelijk liefhad. Hij wist den rotsgrond, waarop hij staan kon. Er is hier bij het graf, aldus spr., weemoed, maar over de donkerheid daarvan zien wij hem staan, achter de lichtende gestalte van den Over winnaar der wereld. Spr. wekte allen op zich los te maken van het vergankelijke en zich vast te klemmen aan den Koning der Eeuwen. Ds. M. J. Punselie bad aan het einde der plechtigheid het „Onze Vader". BUURTVEREEN. „EENSGEZINDHEID". Het kinderfeest. Onder begunstiging van niet al te best zomerweer, heeft de Buurtvereeniging Eensgezindheid op Zaterdag jl. haar j aar lij ksch kinderfeest gehouden. Des morgens te 10 uur werd aangevan gen met de openstelling van de grabbel tonnen voor ongeveer 90 kinderen tot en met den leeftijd van 4 jaar. Er werd naar hartelust gegrabbeld en de cadeautjes wa ren juist passend voor de leeftijden. Het was een aardige aanblik de opgetogen ge zichten te zien. Om 2 uur des middags had de opstelling plaats van de groepen voor de kinderspe len, waaraan door ongeveer 250 kinderen werd deelgenomen in de v. Speykstraat, gevolgd door een rondgang met muziek door alle straten, waarna de kinderen on der leiding van de groepsleider of leid sters naar de plaatsen werden gebracht, waar met de verschillende spelletjes een aanvang werd gemaakt. De spelen werden opgeluisterd met mu ziek door een 10-tal muzikanten van de Harmoniekapel T. en D., en in vele groe pen werd hevig gekampt om den eersten prijs, en ondanks de steeds neervallende regenbuien hield men den moed er in. De belangstelling was zeer groot, zelfs zoodanig, dat het publiek er voortaan reke ning mede dient te houden, dat voor de uitvoering van een en ander ruimte noo- dig is. Na afloop van de spelen had te ongeveer 6 uur in de v. Speykstraat het los laten plaats van in totaal circa 800 postduiven. De vertegenwoordigers van de diverse Leidsche postduivenvereenigingen nl. De Vriendenclub, De L. P. C., De Blauwkras, De Bonteduif, en De Reisduif, ontvingen van den Voorzitter der Buurtvereeniging Eensgezindheid den heer Simons, ieder, na mens het bestuur een verguld zilveren medaille. Tevens bedankte de voorzitter voor de medewerking, dat ruim 800 duiven konden worden losgelaten, en hij sprak zijn blijdschap uit over de deelname. Den heer Chr. v. d. Pluim komt een woord van dank toe voor de zorgen aan de voorberei ding besteed, waaraan waarschijnlijk het groote aantal te danken is. Vervolgens deelde de voorz. mede, dat door het bestuur der Buurtvereeniging, is beschikbaar gesteld een verguld zilveren krans, om deze te laten vervliegen op een buitenlandsch station, zelf te bepalen door de diverse vereenigingen. Hiermede waren de middagfeesten ge ëindigd, en moest wat gerust worden om zich op te maken voor het avondfeest, dat werd ingezet met een concert, uitgevoerd door de Harmoniekapel T. en D. onder lei ding van den heer H. W. Jagel.. Te ongeveer half tien volgde een optocht met muziek der ongeveer 250 kinderen met de volwassenen, met brandende lam pions en fakkels door de straten van het woningcomplex, begeleid door een talrijk publiek. De stemming was uitstekend, niettegen staande de zoo nu en dan hevige stort buien. Hier past een woord van dank aan de Leidsche politie voor de keurige regeling tijdens den optocht, en ook gedurende de kinderspelen voor de regeling van het verkeer. Den geheelen avond draaide lustig een rad van avontuur, welke attractie de ge zelligheid niet weinig verhoogde. Te half elf uur waren de feestelijkheden afgeloopen en ging alle feestgangers opge togen huiswaarts. De kinderen zullen zich nog langen tijd vermaken met de mooie prijzen en bovendien kreeg elk kind een waardevollen en degelijken troostprijs. Het is een echte Eensgezindheids-feest dag geweest, de Buurtvereeniging waardig. Ten slotte een hartelijk woord van dank aan de spelleiders en leidsters, die zich hebben ingespannen om alles tot een goed einde te brengen, en aan enkele leden der Leidsche E. H. B. C., die echter gelukkig geen ongevallen behoefden te behandelen. Hieronder volgen de luitslagen van de ge wonnen prijzen: Groep E. Kinderen van 5 jaar Paardje prikken. Meisjes: le prijs Jacoba van Heiningen, 2e Jannie Larde, 3e Catharina Bontje. Jongens: le prijs Hendrik Schipper, 2e Adriaan Zaalberg, 3e Leo v. Kesteren. Groep A Meisjes van 6 en 7 jaar Balle tje rijden: le prijs Cornelia Stokhuyzen, 2e Martje Schipper, 3e Gerarda Helverstein, 4e Maria v. Heiningen. Groep C, meisjes van 10 en 11 jaar: Blaas voort schoppen: le prijs Maria v. Rooyen, 2e pr. Elisabeth v. Ark, 3e pr. Antje Bekooy. Groep D, meisjes van 12 en 13 jaar: Ring steken op handwagen: le pr. Erica Pret, 2e pr. Jannie Zaal, 3e pr. Jaantje de Neef. Groep 1, jongens van 6 en 7 jaar, Blok jes rapen: le pr. Hendrik v. Grondel, 2e pr. Izak v. Meurs, 3e pr. Johannes Piket. Groep 2, jongens van 8 en 9 jaar, Pot slaan: le pr. Willem Bey, 2e pr. Hendrik Bey, 3e pr. Willem Flandreijn. Groep 3, jongens van 10 en 11 jaar, Bal gooien: le pr. Samuel Erades, 2e pr. Arie Teske, 3e pr. Teunis Flaman. Groep 4, jongens van 12 en 13 jaar, Naar de trein: le pr. Jan Flanderijn, 2e pr. Piet Erades, 3e pr. Nicolaas v. Gent. Kinderfeest Volkstuin Ver. Ons Genoegen. Zaterdagmiddag om half drie had voor de kinderen van de leden van bovenge noemde Ver. nabij de Zweminrichting De Zijl een kinderfeest plaats, hetwelk werd aangeboden aan het bestuur door het da mes-comité van bovengenoemde vereeni ging. Te ongeveer kwart over twee stelde de Christelijke Muziekver. „Athalia", di recteur de heer H. v. d. Veld, alhier, zich nabij den ingang van de Volkstuinen op. Met de muziek voorop trok men nadat eerst de keuring plaats had gehad van het ver sierde Bloemencorso, dat bestond -lit zeer keurig versierde rijwielen, driewielers, miniatuur Volkstuinen en andere versier de voorwerpen, betrekking hebbende op de volkstuinen door de verschillende stra ten naar het feestterrein. De prijswinaars werden: le prijzen: F. Hamer ling, J. de Vogel; 2e prijzen: N. Houps, C. de Haas, J. v. d. Wijngaard, G. Zaalberg, N. Dool, W. van Polanen, 3e pr. K. Zaalberg, 4e pr. S. Prins. De verschillende prijzen bestonden uit zeer mooie en fraaie kinderspeelgoederen. Mevrouw de Zwijger, voorzitster van het dames-comité heette alle aanwezigen har telijk welkom en hoopte dat deze middag om In Uw vriendenkring te onderzoeken of zij reeds geabonneerd zijn op Uw lijfblad „De Leidsche Courant". Voor aanbreng van een nieuwe abonné voor minstens drie maanden stellen wij wederom, voor korten tijd, als premie beschikbaar, naar verkiezing een: of voor allen een genoeglijke moge zijn. De voorzitter van de Volkstuinver. de heer Mulder, die hierna het woord voerde, bracht aan het dames-comité dank na mens alle aanwezigen voor het aanbieden van het kinderfeest. Spr. overhandigde aan mevrouw de Zwijger een bouquet bloemen. Ook tot de afgevaardigden der zuster- ver. o.a. die van de Speeltuinver. Ooster kwartier, Woningbouwver. Eendracht, Volkstuinver. Blijdorp te Rotterdam, P. C. en L. en Volkstuinver Ons Blang, sprak spreker woorden van welkom. De heer Van Ree uit Rotterdam voerde het woord na mens de Volkstuinver Blijdorp. Tot groote teleurstelling der aanwezi gen, die hierna op het feestterrein waren aangekomen en met het afwerken van het programma, hetwelk keurig verzorgd was, een aanvang wilde maken, kwam een zwaar onweer en een plasregen opzetten, hetwelk het verder afwerken van het feest onmogelijk maakte. Mevrouw de Zwijger, voorzitster van het dames-comité moest tot haar leedwezen mededeelen, dat de kinderspelen tot de volgende week Za terdagmiddag om drie uur werden uitge steld. Ook dan zal de Christelijke Muziek ver. „Athalia" haar medewerking nog maals verleenen. Zij sprak namens het da mes-comité nog eenige woorden tot hen, die hebben medegewerkt tot het organisee- ren van dit kinderfeest. Spr. hoopte, dat het weer de volgende week zal bijdragen tot het welslagen van het feest. Tuiniers- en Bloemisten-Vereeniging „Door Eendracht Verbonden" Zaterdag had in den tuin van Oud Hor- tuszïcht Witte Singel de j aarlij ksche ten toonstelling plaats van de door de leden gekweekte potplanten. De stekken werden in het laatst van Mei uitgereikt en beston den uit: Polargonium zonala, Colleus rosea, Impatiens Holstie, Begonia Prima donna en Salvia Splendens. Vijf openbare scholen hadden zich op gegeven voor den wedstrijd onder de kin deren, hetgeen een zeer goed resultaat op leverde. De uitslag was als volgt: Vaklieden met glas: Joh. v. d. Berg le pr. en M. Gal jaar 2e pr. Particulieren met glas: C. Th. Barthen le pr. met wisselbeker, C. Smit 3e pr. Tuinkweekers zonder glas: A. Th. Buijs le pr. met fisselplaquette, A. Slegtenhorst 3e pr., J. de Keuning 4e pr. Particuliere vensterkweekers: A. Lens le pr., mej. de Reede 2e pr. en H. A, v. d. Reijden 2e pr. L. Prevo 3e pr. Afd. scholen. School Noordeinde, hoofd de heer Ga- thier, 22 deeln. C. v. d. Born, W. v. Eelen en Bedl. Pont le pr. N. Pont en Hanny de Wekker 2e pr., Suze de Wekker en J. Bloot, 3e pr., Gerhard van Vliet 4e pr. School Plantsoen, hoofd de heer v. d. Baan, 28 deeln.: Koos Sierat en Geertje Boom 3e pr., Freek v. Vliet 4e pr., Wout v. d. Berg, Koos van Bemmel en Lena Schoonderwoerd de Bezemer 5e pr. School Munnikenstraat, hoofd de hee,r Herfkens 12 deeln. Co Herfkens twee le pr. en een 2e pr., J. Pison 3e pr., J. Veerman en C. Herfkens 4e pr. School Duivenbodestraat, hoofd de heer v. Schaik 22 deeln. Neeltje de Man een 2e en 3e pr., Catharina van Meteren en Trien tje Nas 4e pr. School Zuidsingel, uitgaande van de Oudercommissie, 28 deeln.: Jannetje v. d. Wilk 2e pr. en Gerry v. d. Voet 4e pr. De tentoonstelling werd opgeluisterd met vazen afgesneden bloemen van vaste planten, gratis geschonken door de firma Gebr. v. Egmond te Oegstgeest. De school Noordeinde, werd door de Jury, welke bestond uit de heeren Joh. Jonker, J. Kruit Jr. en de heer E. J. H. Cuneaus een fronzen medaille toegekend. Bij het examen van den Alg. Ned. Poli tiebond zijn te Amsterdam geslaagd voor het diploma de heeren G. C. Klai en D. v. d. Kaay, alhier. Zaterdagavond te 10 uur is de 34-jarige W. G. uit Den Haag met zijn auto tegen een ijzeren paal van den overweg aan den Morschweg gereden. Zijn verloofde, de 19- jarige mej. C. P. de W., eveneens uit Den Haag, sloeg met het hoofd tegen de voor ruit, waardoor deze barstte. Mej. de W. liep een snijwonde aan den neus op. OEGSTGEEST Serenade. Hedenavond om 8 uur zal de R.K. Harmoniever. „Triumf" Burgemees ter Gerrevink, in verband met zijn benoe ming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, een serenade brengen. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLI0NAIR. 205. Toen de meneer met zijn vrouw naar buiten kwam om eens te kijken, vielen beiden van schrik achter over. De meneer dacht dat hij droomde en dat hij in Zwit serland woonde. 206. Toontje was echter ver dwenen. De meneer had ech ter een hondje dat erg schrander was, en hij zei: „Zoek Toontje".

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10