ZATERDAG 5 SEPTEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. K. J. M. V. Maandag 7 September: So ciëteitsavond. Dinsdag 8 September te 8 uur Mar ia-Congregatie. Vrijdag 11 Septem ber: Sociëteit! St. Joseph gezellen. Zondag 0 Septem ber te 6.30 uur algemeene H. Communie voor de Maria-Congregatie, te 11.30 en na het Lof bijeenkomst. Maandag 7 September te 7.30 uur too- neelclub „Adolf Kolping". Dinsdag 8 September te 8 uur Maria- Congregatie, daarna ontspanning. Donderdag 10 September te 8 uur leden vergadering met een zeer belangrijke agenda. Zaterdag 12 September na het Lof ontspanning. Zondag 13 September te 12 uur Paladij nen-vergadering. Voetbalwedstrijd. Gisteravond speel de een elftal, samengesteld uit leden van de St. Josephgezellenvereeniging te Leid- schendam een vriendschappelijke wedstrijd tegen A. V. V. 2 op het A. V. V.-terrein te Veur. Om pl.m. 7 uur fluit de scheidsrechter beginnen en ontwikkelt er zich direct aan beide zijden een vlug en aantrekkelijk spel, waarbij beide doele;. om beurten in gevaar komen, doch de diverse aanvallen worden door de resp. verdedigingen, die beide in goede conditie zijn, resoluut afgeslagen. De strijd blijft aardig tegen elkaar opgaan, doch tot doelpunten komt het niet, daar alle aanvallen in den kiem gesmoord wor den. Eindelijk heeft A. V. V. succes en weet bij een goeden aanval het eerste doel punt te maken 10. Met dezen stand wordt gedraaid. Na de rust wordt wederom flink aange pakt en gaat het spel uiterst snel heen en weer, zoodat de wedstrijd het aankijken dan ook. ten volle waard is Beide partijen geven zich geheel en wordt er uiterst fel, doch fair gestreden. De verdedigingen ge ven echter geen krimp. Eindelijk echter weten de Gezellen op fraaie wijze den verdienden gelijkmaker te scoren 1—1. Of schoon er dan nog fel gestreden wordt om de leiding, gelukt dit geen van beiden en als de scheidsrechter het einde van dezen mooien en spannenden wedstrijd aankon digt, zijn de punten eerlijk gedeeld,», wat o.i. een juiste verhouding is. VOORSCHOTEN. Woningtelling. Bij de alhier gehouden woningtelling is gebleken, dat in deze ge meente 1616 woningen zijn, waarvan ledig staan 79 woningen. Aanrijding. Omstreeks 7 uur had op het kruispunt Gebroeders Treubstraat Schoolstraat een botsing plaats tusschen een vrachtauto van H. K. V. uit Leidschendam en een vrachtauto bestuur door S. uit Lei den. De vrachtauto v. V. uit Leidschen dam, kwam te veel links de Schoolstraat inrijden, terwijl de auto van S. uit Leiden waarschijnlijk ook lings van den weg reed. Er was alleen materieele schade. De poli tie stelt een onderzoek in naar de schuld vraag. Auto's uitgereden. In den afgeloopen nacht had men bij den heer A. C. D. een vrachtauto gereden uit de garage achter zijn woning en hiermede een stijl vernield, alsmede een aantal dakpannen. Vervolgens is een luxe auto, ook aldaar gestald, uitge reden en gedeeltelijk in een sloot achter het huis teruggevonden. Een onderzoek wordt ingesteld. WOUB! ÜGGE. Groene Kruis. Naar wij vernemen zijn de voorbereidingen van de door het Groene Kruisbestuur te organiseeren bazar reeds in een vergevorderd stadium gekomen. In sa menwerking met een daartoe in het leven geroepen damescomité en bezarcommissie is besloten deze bazar weder te doen hou den in de oude zaallokaliteitvan hotel Swama en wel gedurende de dagen. 15 tot en met 17 September a.s. Gezien de grondi ge v'oorarbeid en_de vele medewerking, welke daarbij van verschillende zijden op verrassende wijze is ondervonden, de keu rige expositie en de vele aardige attracties, welke nu weer niet zullen ontbreken, be looft deze bazar van bijzondere omvang te zullen worden, welke een bezoek daar aan overwaard zal maken. SPORT OLYMPISCHE SPELEN HULDIGING OLYMPISCHE WINNAARS. Wij vernemen, dat op Zaterdag 19 Sep tember a.s. in hotel „Witte Brug" te den Haag onder auspiciën van het Nederlandsch Olympisch Comité een huldiging zal plaats vinden der olympische winnaars, een hul diging, welke een zeer bescheiden karakter zal dragen. WILT U IETS WETEN? Vraag. B. v. H. inzake hooger beroep van een uitspraak van den Raad v. Beroep inzake een aanslag in de Inkomstenbelas ting. Antwoord. Van een uitspraak van den Raad van Beroep kan men in cassatie gaan bij den Hoogen Raad, doch alleen wegens verkeerde toepassing of schending der wet. Uw toelichting geeft echter den indruk, dat u zich abusievelijk op het woord „belastingplichtige" uit art. 14 be roept, zoodat u o.i. geen succes met uw leroep zult hebben. 't Naaistertje. Zij was een naaistertje, één dier nietige, maar handige feeën, opgegroeid in de zie kelijke atmosfeer van Parijs, waar de menschen, evenals de bloemen en boomen der boulevards, te veel lucht hebben om te sterven en te weinig om te leven. Ge zijt haar stellig nooit tegen geko men, want ze naait onophoudelijk aan de jurken harer meer bevoorrechte zusters, zoodat ze geen tijd heeft, haar eigen jur ken op straat te toonen. Van 's morgens zes uur is ze in de weer, zet haar koffi, doet haar slaapkamer, haar twee kleine salons en haar atelier. Om zeven uur zit ze al te pikken. Een uur later bellen een half dozijn verstrooide leei*meisjes. Eer zij haar hoeden hebben afgezet, haar schorten aangetrokken, haar toilette gemaakt, haar gereedschap ge zocht en het noodige (of onnoodige) be praat hebben slaat de klok negen. Dan zenuwachtig aan het werk om den verlo ren tijd in te halent De kleine, gele vingertjes prikken, du wen, trekken, rukken, breken de draad., en winden zich op.... Het wil van morgen niet! Maar Lucy!.... Wat scheelt je?.... Ik beef van zenuwen, zegt een meisje van zestien.... Ik knip er overal naast.. En waar is mijn klosje?Tamelijk bru taal, om het voor mijn neus weg te kapen! (dit laatste tot de leermeisjes). Tingeling!een reiziger, daarna nog een. Neen, ik heb heusch niets anders inoodig, dan met rust gelaten te worden, zegt Mevrouw. Ik zit tot over de ooren in het werk! En inderdaad, alles werkt aan haar, hoofd en handen, maar vooral het hoofd.. En terwijl haar vlugge vingers in der haast de wazige stof schikken, somt ze voor de zooveelste maal al haar schulden op: het loon van haar leermeisjes, de ga ren- en bandwinkel, de reizigers, de reke ning van gas- en electriciteit, de huur en last not least de belastingen. Gis teren nog heeft 2e een dreigbrief van den fiscus ontvangen, dat ze binnen drie da gen moet betalen op straffe van enz. enz. Betalen, betalen, altijd betalen!.... O, die onophoudelijke aanvallen op de leege beurs van een arme weduwe!.... 't Is om er den moed bij te verliezen! En als haar klanten haar dan ten min ste ook maar betaalden! Zij denkt weemoedig aan al haar geld, dat nog onder de menschen zit, aan de méér dan twintig japonnen, in den laat- sten tijd geleverd en die zeker betaald zullen wordenover een jaar, als de klanten het niet vergeten; aan die jurken, welke nog op de mannequins hangen, en die 't grillige oogenblik afwachten, waar op het mevrouw gelegen komt, te komen passenen te komen betalen. En onder al haar klanten zoekt ze in den geest die uit, die het minst gauw op haar teenen getrapt is, op wier goede hart men desnoods een beroep zou kun nen doen, die ook, na een aangeboden re kening, nog terug zou komen. En terwijl ze ijverig doorwerkt, zocht ze naar de meest verzachtende uitdrukking voor de harde woorden: „Betaal, wat ge schuldig zijt!" En terwijl ze zich neerzet om te schrij ven, vloeien de woorden als volgt uit haar pen: Geachte Mevrouw, als U zoo goed zou willen zijn, nog dezen avond, de kleine rekening van verleden winter te betalen, zou U ondergeteekende uit een groote verlegenheid redden. Ik richt me tot U, omdat U de goedheid zelve zijt en uw naam me het eerst voor den geest kwam, enz Als de brief geschreven is, aarzelt ze nog, hem te verzenden: Wie weetMisschien is één der dames, die komt passen, zoo vriendelijk, te' betalen! En de eene dame volgt de andere op in de paskamer. Zoo gauw er een wagen stilhoudt, staat één van de meisjes voor het raam: Mevrouw, 't is de jodin van de Ita- liaansche boulevard! Mevrouw, de actrice stapt uit! Nu eens stom en nederbuigend, dan weer uitbundig en rad vam tong, past de klant haar jurk, volgt, in den spiegel de lijnen der coupe, controleert angstvallig alle onderdeelen: Veel te wijdnognog!'t Heeft meer weg van een zak, dan van een japon!Deze garneering had ik graag veranderd!Zou de punt van deze vo lant niet in tegenovergestelde richting kunnen liggen? En de arme naaister, ondanks haar vijf tig jaren bukt zich, staat weer op, blijft vriendelijk en geduldig. En evenals een longlijder, die zijn kwaal wil trotseeren, vergeet zij haar eigen groote zorgen, om de duizend-eri-één kleingeestige opmer kingen te beantwoorden, ingegeven door een verfijnde vrouwelijke ijdeiheid: Zou deze shawl passen bij de kleur van mijn huid, vraagt een dame. Prachtig, Mevrouw! En dit blauw, is het niet te koud? In den zomer niet! Als we rood namen, blauw maakt me zc bleek? Toen ze eindelijk alleen achterbleef in de twee salons, waarvan de noodzakelijke weelde haar tegengrijnsde, nam ze noodge dwongen het vreeselijke besluit, de bewuste brief aan Mevr. N. onverwijld te verzen den Drie weken later. Mevr. de la Tassade, die op reis was, is hedenmorgen terug gekomen, voor een paar dagen slechts. Bij haar concierge vindt ze onder andere brieven ook dien van haar naaister, dien men haar niet nagezonden heeft, want Mevrouw geeft in de vacantie haar adres slechts aan eenige intieme vrien dinnen op. Ze las hem in haar wagen, en was er niet weinig verontwaardigd over. In de eerste de beste salon, toevallig bij de kleine Jo din, had ze behoefte haar overkropt gemoed te luchten: Weet je, ons naaistertje kent haar we reld niet! Hoezoo? Verbeeld je, dat ze het heeft gewaagd, me de rekening te sturen!! Onmogelijk! En toch waar! Dan moet ze klanten verloren hebben. Ik meen trouwens opgemerkt te hebben, dat haar coupons er minder frisch uitzien dan vroeger en niet van de nieuwste mode zijn Nu je het zegt, is het mij ook opge vallen. En dan, ze is zelf ook niet nieuw meer. Hoe oud zou ze wel zijn? Niet ver van de zestig, dunkt me Dan is haar werkmethode ook aardig verouderd Zwijg er me van!Ik heb nu al 't land aan de japon, die ze nog onlangs voor me gemaakt heeft Kom, kom, je moet niet overdrijven! We zijn toch eigenlijk veel te goed! We wilileoi absoluut kleine huizen helpen voortbestaan, die geen levensvatbaarheid hebben!. Groot gelijk.... Zóó is het!De volgende keer ga ik naar den fameuzen JohnPeperduur, maar een smaak!! Het neusje van de zalm! In ieder geval, ik zal haai' natuurlijk betalen! Vijf weken later houdt de wagen van Mevr. Tassade stil voor de kleine trap, die naar de twee paskamers leidt. Haastig komt de concierge te voorschijn: U komt voor de naaister? Ja!....' Ze is vertrokken! Verhuisd? Ze heeft niets, niemendal meegeno men! Wafbeteekent dat? Dat ze failliet is.... uitverkocht! Ik vermoedde het!riep de bezoek ster uit, terwijl ze met een stille voldoe ning haar kleine portemonnaie in haar tasoh van kostbaar slagenleer stak „Geld." SLECHTS ééN KIND. Pierre l'Ermite vertelt.... Toen ik het station verliet, had ik de open vlakte voor me, en zonder dat iemand me gewaarschuwd had, wist ik het, dat hier iets bijzonders was voorgevallen. Men leest de rouw van het uiterlijk der levenlooze dingen evengoed af, als van het gelaat van den mensch. Het was een stra lende herfstmorgen na een lange regen periode. Maar twee ploegen stonden werkloos mid den op een onafgewerkte voor Maar een half gedekte hooiberg zag zwart van de raven, die er hun voedsel zochten Tevergeefs speurde mijn oog naar het prachtkoppel stoere trekpaarden, dat ik hier altijd met zooveel belangstelling had gadegeslagen Geen levend wezen te ziengeen hond.... geen schaap.... geen ploeg ar beiders, die op schafttijd huiswaarts keer den, de veldflesch aan den gordelzelfs geen rookwolkje kronkelde uit den schouw. De poort van de hoeve stond wagenwijd open. Ik trad het erf op. Het was verlaten In de stallen hoorde ik ongeduldig ket- tingerinikel. De koeien loeiden van honger.... Ik had een voorgevoel als van een onge luk. Een onverklaarbare schrik maakte zich van mij meester. Het was of onzichtbare handen mijn keel dichtsnoerden. Ik duwde een deur open en ik zag twee oudjes, man en vrouw, met roodbekreten oogen bij den uitgedoofden haard zitten. De man verroerde zich niet bij mijn bin nentreden. Maar de vrouw keerde een ma ger, geelachtig gelaat naar me toe. Is u een ongeluk overkomen? vroeg deelnemend. Zij knikte bevestigend en met een stem, die als uit een andere wereld scheen te komen, begon ze te vertellen. Hun zoon, de jonge boer, was drie dagen geleden gestorvenEen veulen had hem tegen het hoofd geslagenMen had hem gisteren begraven. En sedert zaten ze daar roerloosver bijsterd door het ongeluk.... zich afvra gend, of het niet slechts een ontzettende nachtmerrie was Hoe oud was uw zoon? Dertig jaarHij stond op het punt van trouwen.... En groot en sterk als hij was.... Niet één 6pande de paarden voor den ploeg als hyNiet één kende de waarde van elk stuk land als hyIeder een kende hem en was hem genegen. De vrouw wrong in wanhoop de magere handen, terwijl de herfstwind met de grijze haren speelde, die achteloos onder haar muts te voorschijn kwamen. Toen vatte ik haar troostend bij de hand: Moeder, zwaar is de beproeving, maar verlies den moed niet! Dat God, die ze heeft toegelaten, u de kracht geve, ze te dra gen!.... Dat ze vooral niet uw wilskracht aan banden legge! Waartoe bij de pakken neerzitten, terwijl de omstandigheden drin gend eischen, dat ge handelend optreedt.. En niet morgen, maar heden, op dit oogen blik. Uw gestorven kind vraagt u door mijn mond, toch niet het werk te verwaar- loozen, dat h'ij zoo schitterend begonnen is, maar helaas onvoltooid moest laten De deur stond half open en met een lichte handbeweging toonde ik haar de vlakte: Zie, vóór u strekken zich tweehon derd H.A. vruchtbaar bouwland uit, die BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Elisabeth Sophie, d. v. J. W. Noppen en M. P. de Wit. Jannetje, d. v. K. de Feij en E. de Water. Arendina, d. v. M. v. Mourik en H. Chr. E. de Bruin. Robert, z. v. A. v. Slooten en W. Filippo. Jan Hendrik, z. v. E. A. Vos en A. Beu kers. Catharina Hendrika, d. v. J. Mar tens en J. Ph. Lammers. Cornelia Betje, d. v. J. v. d. Steeg en N. Weening. John ny Joannes Cornells, z. v. J. C. Noorder- meer en P. M. Slobbe. Laurina Lena Macheltje, d. v. P. C. Flikweert en W. M. Verblaauw. Jacobus Jeroen, z. v. H. G. Hiep xen A. H. Koelewijn, Catharina Gerda, d. v. C. v. Diest en S. J. Blootshoofd. Theodorus Jacobus, z. v. J. Chr. van Leeuwen en A. G. Straathof. O n d e r t r o u w d: F. J. M. Smits jm 21 j en A. C. v. Woudenberg jd 21 j. O v e r 1 e d e n: N. Nieboer m. 32 j. men niet mag vergeten, zelfs niet op een oogenblik als dit; werken is op zichzelf al een troost.... bovendien in het najaar zijn de zonnige dagen geteld. Veertig arbeiders wachten sedert drie etmalen op uw bevelen voor de beet- worteloogst, het nagras, het zaaien en be mesten Gij hebt uw oudsten zoon aan de aarde geschonken.Hij is gevallen op het veld van eerDat uw tweede zoon en zelfs de derde toesnelle, om de opengevallen plaats in te nemen De vrouw kleurde. Ik heb slechts één zoon gehad! Maar uw schoonzoon danuw dochter? Ik heb noch schoonzoon, noch doch ter! Dus is uw geslacht uitgestorven? Uitgestorvenherhaalde ze als een echo Niemand zal uw naam meer dragen? Neen, niemand! En ze ging weer zitten als een hoopje ellende naast de uitgestorven haard. Zes weken later stond ik weer op dit vruchtbaar plekje vette, Normandische grond. Een sombere herfstdag. De hemel was loodgrijs Donkere wolken werden door den Wes tenwind voortgejaagd.... Maar de hoeve was als verjongd. Uit de breede schouw kronkelden rook wolkjes omhoog.... Kippen kakeldenkruiwagens piep tenklompen klosten op de strikken.. en katten kwamen steelsgewijze drinken aan de volle melkemmers. Een ploeg arbeiders toog welgemoed huiswaarts, de zeis op den schouder en de aarden kruik aan den gordel. Een blonde man gaf zijn bevelen met een keelstem. Op een bank zat een jonge vrouw, met een dikke vlecht van goudblond haar. Met zichtbaar welbehagen sneed ze uit een stevig stuk brood dikke boterham men voor een paar blauwoogige, bolwan- gige bengels. De wegwerker een oudgediende sprak me aan en zei veelbeteekenend: Dat zijn de nieuwe pachters! Zoo!Hoe heeten ze? Meisengott!.... Wat zegt ge?.... Meisengott! Waar komen ze vandaan?.... En de man ging met den rug naar de zee staan en terwijl hij met een breed gebaar de Noord-Westelijken horizon aanwees, zei hij half-onwillig: Uit Hannover!Het zyn Duit- schers! TELEGRAMMEN OPSTAND IN HONDURAS? MEXICO, 5e Sept. (A.N.P.) Volgens ver schillende hier ontvangen berichten zou in Honduras een opstand uitgebroken zijn, die onder leiding staat van Marcos Baca. In West-Honduras zou de opstand reeds een grooten omvang hebben aangenomen. VERANDERING IN DANZIG OP KOMST. Verklaring van Foerster. DANZIG, 5 Sept. (A.N.P.) In een rede gehouden door Albert Foerster, den leider der Danziger nationaal-socialistische partij, heeft deze o.a. verklaard, dat de grondwet van de Vrije Stad in het leven is geroepen voor de behoeften van Danzig en niet voor den Volkenbond. Indien zij de bevolking niet past, kan zij gewijzigd worden. Sprekende over het vertrek van 2000 Danziger miliciens naar het aanstaande congres te Neurenberg, gaf Foerster te ken nen, dat dezen bij him terugkomst te Dan zig een verandering zouden aantreffen. NIEUWE GEVECHTEN IN PALESTINA. LONDEN, 5 Sept. (A.N.P.) In Palestina is het, naar de „Daily Herald" meldt, nabij Ttoelkarem en Jenin opnieuw tot hevige gevechten met de Arabieren gekomen. De Arabieren waren uit Irak en Syrië het land binnengedrongen, en overvielen Engelsche militairen, die hen echter na een langdurig gevecht terugdrongen. De Arabieren verlo ren hierbij 25 dooden en talrijke gewonden. PARACHUTIST VALT TE PLETTER. LOS ANGELES, 5 Sept. (A.N.P.) De parachutist Faulkner uit Dallas (Texas) is tijdens de hier gehouden nationale lucht vaartwedstrijden ten aanschouwe van een menigte van 20.000 menschen te pletter gevallen, doordat' zijn valscherm op 15 meter van den grond doof een windvlaag werd gegrepen. BIOSCOPEN. Casino: (goedgekeurd voor volwassenen. Lldo: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd. Trianon: Gesloten. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 4 Sept. Groentenveiling. An dijvie per 100 stuks 0.500.70, Kroten 1 1.30, Komkommers ƒ12.50, Bloemkool I ƒ1.70—11.10, id. II ƒ1.50—5.80, Roode kool 2.505.20, Savoye kool ƒ2.103.30, Groene kool 11.30, Meloenen ƒ318, Pieterselie ƒ0.300.50, Radijs ƒ0.501.70 Kropsalade /0.50ül.20, Selderie ƒ0.30—1.30 Knolselderie 1.40, Wortelen 25.30, Ra barber ƒ0.200.60, Perziken ƒ0.510, Kro ten per 100 kilo ƒ11.80, Snijboonen 3 12, tSokboonen 312, Pfonkboonen ƒ1.50 3, Stamboonen 39, Doperwten 7 14, Postelein 23, Spinazie 27, Toma ten A ƒ3—4.60, id. B ƒ3—4.80, id. C ƒ3— 4.20, id. CC 2—2.20, Uien 1—3.40, Wor telen ƒ46, Aardappelen ƒ0.401.90. 5 Sept. Turf. Geen aanvoer. Lange turf: ƒ6—7. 5 Sept. Boter. Fabrieksboter 1.49 1310 kilo, handel matig. Boerenboter 1.34 —1.45. UTRECHT, 4 September. Kaasmarkt. Aan voer 98 wagens met 33.100 K.G. Rijksmerk eerste kwaliteit f 2021, tweede kwaliteit f 17—19, alles per 50 K.G. Handel kalm. ALPHEN a. d. RIJN, 4 Sept. Groenten- veiling. Per 100 kg.: spinazie 2.004.80, heerenboonen 4.308.30, snijboonen 5 12.20, postelein f 2.004.30, uien f 1.50 1.80, per 100 bos: selderie 0.301.30, peen 2.505.10, kroten 1.001.80, an dijvie 0.501.30, per 100 stuks: kropsla 0.501.20, komkommers 1.002.60, bloemkool I 7.0010.60, bloemkool II 1.506.00, savoijekool 4.106.20, roo- dekool 2.505.50, meloenen 417. Eierenveiling. Aanvoer 4000 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.203.60, eenden eieren 3.203.30. BOSKOOP, 4 Sept. Groentenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 59 cent, Hadley 1222 cent, Claudiüs Pernet 1526 cent, Columbia 612 cent, Butterfly 10—14 cent, Mac Keiler 610 cent, Wilh. Kordes 612 cent, Mme Jules Bouché 1016 cent, Rosalandia 815 ct., Florex 1222 cent, Phoebe 1430 cent, Wendland 2035 cent, Kraus 1525 cent, Edith Helen 1017 cent, Aug. Noack 612 cent, Eisen Poulsen 1528 cent, Gloria Mundi 1525 cent, Paul Grampel 1521 cent, Pechtold 1530 cent, Briarcliff 14 21 cent, Ingar Ohlson 1631 cent, Ellen Poulsen 612 cent, Chrysanten, grootbloe- mig 4080 cent, Chrysanten, tros 2050 cent, Dahlia's 46 cent, Asparagus 12 ct., Physalis Franchetti 610 cent. Gerbera 1020 cent, Clematis Durandi* 2037 cent, Clematis Prins Hendrik 1.001.21, Cle matis The President 30 cent, Ligustrum 814 cent, Acerblad 1522 cent, rozen in pot per stuk 13 cent. KATWIJK a. d. RIJN, 4 Sept. Groenten veiling. Per kist van 25 kg.: Eigenheimers 6575 cent, drielingen 2530 cent, bos peen 3.705.40, bloemkool I 8.8012.60 peen per kist 0.851.20, uien per kg. 1.70—1.90. NOOTDORP, 4 Sept. Eierenveiling. Op de heden alhier geehouden eierenveiling werden de volgende prijzen genoteerd: kippeneieren 3.504.00 (aanvoer 4256 stuks), eendeneieren 2.803.00, kriel- eieren 2.75 per 100 stuks, hanen 3550 cent, kippen 4060 cent, eenden 20 cent, per stuk, kaas 2027 'cent per pond. TER AAR, 4 Sept. Centrale Veiling. Spinazie 818 cent, andijvie 616 cent, slavellen 7 cent, peulen 0.651.30, snij boonen 3065 cent, kas-snijboonen f 0.95 1.10, spekboonen 3045 cent, princesse- boonen 6095 cent, witte pronkers 1528 cent, postelein 2.002.30, uien f 2.00 3.60, groene savoyekool 0.903.80, sel derie 30 cent, peen 46 cent, sla f 0.50 1.40, bloemkool 1.58 cent, meloenen 713 cent, komkommers 1.003.40, Augurken: fijn 1.501.70, fijnbasterd 7080 cent,( basterd 30 cent, grof 25 cent, stippel 12.5 cent. Volgende week Maandag, Woensdag en Vrijdag veiling. Augurken-veiling al leen Woensdag. ROELOFARENDSVEEN. 4 Sept. Groen tenveiling. Druiven 1213 cent per pond, meloenen 315 cent per stuk, tomaten A 40—45 cent, B 40—55 cent, C 38 cent per bak van 25 pond, sla 0.501.70 per 100 krop, snijboonen 3090 cent, princesseboo- nen 0.85—1.10, dubb. stamboonen 5560 cent per 10 kg, fijn 0.70—2.30, fijnbasterd 6090 cent, basterd 2530 cent, grof 25 cent, bommen doorgedraaid, stippel 12.5 cent per 25 kg. NOORDWIJKERHOUT, 4 Sept. Veiling „De Eendracht". Snijboonen 3090 cent, enkele z. dr. 3595 cent, enkele m. dr. 6585 cent, stok z. dr. 7095 cent, dubb. boonen 3069 cent. Alles per 10 kg. NIEUWKOOP, 4 Sept. Eierenveiling. Aangevoerd 3118 eieren. Prijs 2.30 3.60 per 100 stuks. VEUR, 4 Sept. Groentenveiling. Eng. komkommers f 1.602.10, 2e soort ƒ1.00 1.50, 3e soort 1.00,' gele komkommers le soort 2.103.50, 2e soort 1.402.00, 3e soort f 1.00, kropsla le soort 0.50 1.10, neen f 2.303.10, bloemkool le srt. 2.60—4.20, 2e soort f 1.50. tomaten mid. i.501.60, gr. ronden 1.501.80 2e soort 1.50, 3e soort f 1.00, bonken ƒ1.00, andijvie per 100 f 0.50—1.10, spinazie per 4 K.G. 8—19 ct.. postelein 2.00—2.60, snijboonen f 4.00—7.50, spercieboonen 3.20—6.10, prei 0.70—1.40, selderie f o.700.90, tuinboonen 56 ct., doperw ten 78 ct., bleekselderie f 2.002.70, appelen 4.20—5.90, peren 3.50—8.50, pruimen 69 ct., meloenan 520 ct., drui ven 12.30—12.80.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3