NIEUWS STADS ZATERDAG 5 SEPTEMBER 1936 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 REGENKANSEN. DE BILT SEINT: Matige tijdelijk wellicht krachitge Zuid westelijke tot Westelijke of Noordweste lijke wind. Meest zwaar bewolkt met tijde lijke opklaringen. Waarschijnlijk regen buien. Aanvankelijk iets kouder. Hoogste barometerst.: 770.3 te Janmayen. Laagste barometerst.: 743.8 te Aberdeen. Langzaam verplaatste de depressie zich Oostwaarts, in diepte toenemende. Haar kern ligt nu met barometerstanden onder 745 m.M. over Schotland. Seeundairen strekken zich naar IJsland, naar de Noor- sche Zee, naar Denemarken en naar ons land en Noord-Frankrijk uit. Het weer is in dit geheele gebied slecht, meest met zwaar bewolkte of betrokken hemel, terwijl tal van plaatsen regen melden. Ook waaien in de Zuidelijken en Zuidwestelijken sector van de depressie krachtige Zuidwesten tot Noordwesten winden. In het Westen en Zuidwesten van ons waarnemingsgebied neemt de hoogedruk wat toe, evenals over de Noordelijke IJszee. Over Scandinavië heeft de hoogedruk- king echter in beteekenis verloren. Toch is over Zweden en midden-Noor- wegen het weer nog vrij goed, plaatselijk steeg er de temperatuur zelfs. In bijna het geheele overige gebied werd het kouder. Ten onzent mag nog geen verandering van beteekenis in den heersehenden weers- toestand worden verwacht. LUCHTTEMPERATUUR. 18.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Zaterdagavond 8.08 uur tot Zondag ochtend 5.49; van Zondagavond 8.06 uur tot Maandagochtend 5.50 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Zondag 6 Sept. voorm. 6.32 uur en nam. 6.57 uur. Maan dag 7 Sept. voorm., 7.22 uur en nam. 7.40 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 18 gr. t. Zweminrichting „Poelmeer" 19 gr. C. VAN ONZE ADVERTEERDERS. BONTAFDEELING MAISON H AGE MEIJER We leven in een tijd, waarin ieder za kenman naar middelen omziet om zijn de biet te verhoogen en van deze meening uitgaande heeft het bekende Maison Hage- meyer, Breestraat 83, de zaak in dames japonnen, complets en hoeden, thans uit gebreid met een bontafdeeling. Maison Hagemeyer heeft reeds vele ma len in den loop der laatste jaren onze aandacht opgeëischt en we meenen te mo gen zeggen: niet ten onrechte, wijl die be langstelling steeds gerechtvaardigd was, Wanneer we nu de aandacht, speciaal natuurlijk van de dames, willen vragen voor de nieuwe bontafdeeling, dan den ken we daarbij onwillekeurig aan het spreekwoord: „Goede wijn behoeft geen krans!" Dat mogen we ook van deze nieu we afdeeling zeggen. Ondergebracht in een speciaal daarvoor ingerichte afdeeling kregen we bij ons be zoek een fraaie colectie bontwerken te be wonderen. Niet alleen de verkoop van af gewerkte bontartikelen werd hierbij ter hand genomen, doch tevens werd in ruime mate aandacht geschonken aan het naar maat maken, vervormen, repareeren, ver ven, moderniseeren en motvrij maken van alle soorten bontjassen en andere bont artikelen Maison Hagemeyer heeft ernaar ge streefd als steeds het bijzonder cachet, dat op deze zaak rust, te handhaven en we meenen te mogen zeggen, dat men hierin geslaagd is. Met deze niet onbelangrijke uitbreiding mogen we Maison Hagemeyer gelukwen- schen. „DE MORSCHPOORT". Vandaag heeft in perceel Morschweg 26 de opening plaats gehad van de brood-, koek- en banketbakkerij „De Morschpoort". De zaak ziet er welverzorgd uit. Voorheen was hier een manufacturenmagazyn geves tigd, zoodat er voor de nieuwe branche nog al eenige veranderingen moesten worden aangebracht. Een keurige etalage, de toon bankvitrines en eenige opstanden laten een keur van gebak zien, zoodat we een bezoek v/el mogen aanbevelen. Ernstige storing in het treinverkeer. Rijdraad in het station doorgebrand Het verkeer anderhalf uur gestremd 4j Vrijdagavond heeft zich te Leiden een ernstige stagnatie in het electrische trein verkeer voorgedaan, welke zich vrijwel den geheelen avond op het traject Dord rechtAmsterdam heeft doen gevoelen. Trein 1148, welke om 19.08 uit Dordrecht was vertrokken, had in het station Leiden om 20.08 het vertreksein gekregen, toen bij het inschakelen van den stroom plotseling een groote vlam tusschen beugel en rij draad uitsloeg, welke de rijdraad door brandde. Gelukkig vielen er geen persoonlijke on gelukken voor, maar de gevolgen voor den dienst waren desastreus. De reizigers moes ten den trein verlaten en zagen zich voors hands genoopt op het perron te wachten op de gelegenheid dat verder gereisd kon wor den. De trein, waarmede het incident ge schiedde, werd terstond uit den dienst ge nomen voor een onderzoek, dat de techni sche dienst zal instellen. De volgende trein, welke om 20.37 te Leiden moest binnenko men, werd opgehouden, terwijl de Parij- sche stoomtrein, die om 20.46 uit Den Haag naar Amsterdam vertrekt, te Leiden stop te, ten einde de gestrande reizigers mede te nemen naar Haarlem en Amsterdam. Met een en ander was anderhalf uur ge moeid, zoodat om half tien het verkeer weer op gang was. Een locomotief van de lijn LeidenWoerden werd gerequireerd om de electrische treinen door de stroom- looze sectie te voeren. Terstond na het ongeval werd het station Den Haag ge waarschuwd, van waar de montagewagen dadelijk naar Leiden vertrok, om het her stellingswerk aan te vangen. Behalve het uitgevallen treinstel, werden alle treinen naar Amsterdam doorgevoerd, telkens met minder vertraging. Te Amster dam had men voldoende reservestellen om op de vastgestelde uren te vertrekken. Deze treinen ondervonden echter nabij het sta tion Leiden eenige vertraging door de on verwachte verandering in dit station. Ook het verkeer over den overweg nabij het station Leiden, waar o.m. de trams naar Wassenaar, Katwijk, Noord wijk en Haar lem passeeren, werd ernstig gestoord, door dat ook de electrische inrichting van de sluitboomen was gestoord en het rangeeren vele malen extra het sluiten der boomen noodig maakten. Op het eind van den avond was men zoo ver, dat het verkeer weer ge regeld kon plaats vinden. De technische dienst stélt een onderzoek in naar de oor zaak van het gebeurde. DE BOEDDHA'S TE LEIDEN De bronzen Boeddha's in den tuin, ach ter het oude ethnografische museum aan het Rapenburg alhier, zullen verdwijnen van hun prachtige standplaats, waarmede zij als het ware waren saamgegroeid, want de minister van Onderwijs heeft besloten, dat zij zullen worden overgebracht naar het tot museum veranderde oude academi sche ziekenhuis. De plek, waar tallooze uit binnen- en buitenland de evenwichtige schoonheid en verheven rust hebben on dergaan, zal worden ontmanteld; de Boed dha's zullen verhuizen naar het nieuw- oude gebouw, waaraan elke schoonheid vreemd is. Hoe de beelden daar zullen worden op gesteld is nog niet uitgemaakt, aldus het „Handelsblad". Dat zij daar niet langer een groep, vergroeid met him verstilde omgeving, zullen vormen, zooals in den ouden tuin, daaraan kan niemand twijfe len, die de bekoring van dat wat nu ver dwijnen gaat, heeft gekend. Het is ons niet bekend, welke motieven tegen de adviezen van vele deskundigen op het gebied van Oostersche kunst, voor den minister doorslag hebben gegeven bij zijn besluit. Is het de behoefte om al het materiaal voor „aanschouwelijk onderwijs" in het Boeddhisme, voor de te alhier stu deerenden bij elkaar te hebben? Maar spheer laat zich niet altijd „ordenen". En juist spheer moet op dit gebied, waar mo gelijk, ongerept blijven. Wij betreuren, aldus het „Hbld." dat een monument van groote geestelijke hoogheid, om welke administratieve re den dan ook, zal worden opgeofferd. De ledige plaats in den tuin achter het Ra penburg zal een leemte scheppen in de harten van velen, die in de Boeddha's on der hun oude magnolia-boom het zichtbaar symbool vonden van vrede met het be staan, en een oogenblik van rust en in keer. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 2797. Goemaat's Manu- facturenhandel. Rijnsburg, Vliet 28. Manu facturen. Vest. fil.: Katwijk aan Zee, Voor straat 3 a, dd. 1 April 1936. 2099. G. Blom. ALphen aan den Rijn, Vin- kebuurt 116. Melk-, boter- en kaashandel. Uittr. E.: G. Blom dd. Nov. 1935. R.K. NATIONALE ATLETIEK WEDSTRIJDEN. Mag ik de belangstelling vragen van Ka tholiek Leiden voor de Nationale wedstrij den, die morgen op het R.K. Sportpark te één uur gehouden worden. Van alle kanten van het land zijn de in schrijvingen binnen gekomen; zelfs Tilburg kampt mee. Waar de reorganisatie van de Sport hier ter stede zich goed voltrekt, dank de me dewerking van velen, moge de poging van morgen de belangstelling trekken, welke zij verdient. Vooral voor kenners zijn atletiekwed strijden een genot! L. BEUNE, Pr7 VEREENIGING VAN OUD-LEERLINGEN VAN HET GENOOTSCHAP M.S.G. 25e Algemeene Ledenvergadering. De 25e algemeene ledenvergadering van de Ver. van Oud-Leerlingen van M.S.G., welke gisterenavond in den foyer van „den Burcht" werd gehouden, stond geheel in het teeken van het zilveren jubileum. Dit bleek reeds dadelijk bij het openingswoord van den voorzitter, den heer O. S. Knott- nerus. Spr. begon met de afgeloopen 25 jaar in herinnering te brengen. Toen spr. 25 jaar geleden de eerste vergadering opende wees niets erop, dat hij dit nu, dus na 25 jaar, nog steeds zou doen. Niettemin mag men over de afgeloopen kwart eeuw tevreden zijn. Steeds is men vriendschappelijk te za- men geweest. Niet alleen om de vriend schapsbanden te versterken maar ook om het genootschap, waar men zooveel ge leerd heeft, hoog te houden. De voorzitter, die nu 76 jaar is, gedenkt dan den tijd toen hij 60 jaar geleden leer ling van M.S.G. was. Maar al is het 60 jaar geleden, dat hij het genootschap M.S.G. be zocht, steeds zal hij er vol liefde aan geden ken. Daarom staat deze avond in een bijzonder teeken en daarom roept spr. een bijzonder welkomstwoord toe aan de aanwezigen, die in zoo greoten getale zijn opgekomen. Spr. besluit met de woorden, dat de ver. ook in de komende jaren steeds het doel voor oogen moge houden en wel dit, dat men naast de liefde voor de ver. de eer van het oude M.S.G. hoog zal houden en dat nog velen mogen toetreden om tot nog grooter bloei te geraken. Na dit pittige openingswoord, dat her haalde malen door applaus werd onderbro ken, werden de notulen onder dankzegging aan den samensteller, den heer H. H. Ver- hulst, onveranderd goedgekeurd. Vervolgens was aan de orde het jaarver slag en een terugblik op de afgeloopen 25 jaar. Hierover publiceerden wij reeds een en ander in ons nummer van Woensdag 2 September. Na voorlezing van dit uitgebreid over zicht brengt de voorzitter dank aan den secretaris, den heer H. H. Verhulst voor de vele hulp, die hij steeds heeft mogen on dervinden. Na rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer A. A. Schreu- der, komt de bestuursverkiezing aan de beurt. De aftredenden n.l. de heeren A. A. Schreuder, C. J. Nieboer en O. A. M. Bik werden bij acclamatie herkozen. Nadat als kasna zieners benoemd waren de hee ren Z. Bink, D. Teske en J. A. Eichhorn, kwam de huldiging van de zilveren jubi larissen aan de beurt Huldiging van den heer O. S. Knottnerüs ea. De heer D. van Lith het woord ver krijgend namens alle leden, begint met den heer Knottnerüs dank te brengen voor al hetgeen hij in de afgeloopen 25 jaar voor de ver. heeft gedaan. Niets was ooit te veel voor hem. Trots de heer Knottnerüs een druk en welbe steed leven' achter den rug heeft, trots zijn drukke werkzaamheden als president- directeur der Indische Gas-Maatschappij, steeds vond hij tijd om ook de belangen van de ver. van Oud-leerlingen te behar tigen. Vele huldigingen zijn den heer Knott nerüs reeds bereid, maar toch doet het spr. genoegen om thans den heer Knott nerüs nogmaals voor het voetlicht te kun nen plaatsen. Men had gemeend om behalve deze waardeerende woorden, ook een aanden ken aan te bieden. 'Dit aandenken bestond uit een gedre ven zilveren wandbord met inscriptie, vergezeld gaande van een herinneringsal bum. Nadat de jubilaris met eenige welge meende woorden dank had gebracht voor de treffende huldiging werden de drie andere jubilarissen, te weten de heeren H. H. Verhulst, secretaris, A. A. Schreu der, penningmeester en D. van Lith, vice- voorzitter, bij monde van den heer C. J. Nieboer op een hartelijke manier toege sproken. Ook dezen werd als blijvende herinnering een wandbord met inscriptie aangeboden. Nadat er woorden van dank gesproken waren door de gehuldigden, waarin oude herinneringen en voorvallen op een aar dige manier naar voren gebracht werden, kon, aangezien niemand van de rondvraag gebruik wenséhte te maken, deze verga dering gesloten worden, wat dan ook ge schiedde door den voorzitter, maar niet dan nadat ct nog vele wenschen voor de toekomst waren uitgesproken. Na dit officieele gedeelte bleef mén nog geruimen tijd, onder de tonen van een stukje muziek, gezellig bijeen en werd nog menig voorval van jaren terug op nieuw naar voren gebracht. BEGRAFENIS OUD-WETHOUDER J. B. MEYNEN. Onder groote belangstelling heeft heden middag te 12 uur de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van wijlen den heer J. B. Meynen, in le ven oud-hoofd eener school hier ter stede en oud-wethouder van Onderwijs. De oude begraafplaats aan de Groene- steeg zag heden tal van menschen, die op eenigerlei wijze in betrekking hadden ge staan tot den man, die op zoo velerlei ge bied was werkzaam geweest. De burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen was wegens een vergadering van het Curatorium der Leidsche Universi- tiet verhinderd aanwezig te zijn, terwijl de wethouder van Onderwijs mr. A. F. L. M. Tepe wegens vacantie afwezig was. Het gemeentebestuur werd vertegen woordigd door wethouder J. Splinter Gzn. en den gemeentesecretaris, mi', dr. C. E. van Strijen. Verder merkten we o.m. op den oud minister van Justitie mr. dr. J. J. Schok king, minister van Staat, den, oud-wet houder J. F. X. Sanders, wethouder Ver- wey, de heeren H. M. de Reede, namens de afd. Leiden der Chr. Hist. Unie, Jac. Wilbrink, voorz. der Chr. Hist, raadsfrac tie, H. J. L. Tobé, secretaris der R. K. Raadsfractie, dr. C. Beekenkamp, voorz. der A. R. Raadsfractie, de raadsleden v. Rosmalen, Vos en L ombert en het oud-raadslid Bosman, den heer H. A. Vriend, gem. inspecteur bij het L. O., den heer J. P. Mulder, voorzitter der Gemeen te-Commissie der Ned. Herv. Kerk, den heer A. v. d. Baan, voorz. van notabelen der Ned. Herv. gemeente, de heeren W. Wiggers, H. Donkers en W. J. Battist, als vertegenwoordigers der hoofdcommissie van den openbaren eeredienst bij de Ned. Herv. Gemeente, de heeren J. Baak Johz., inspecteur bij het L. O. in de inspectie Leiden en Brants, oud-inspecteur in deze inspectie, den heer A. L. Boot, voorz. der Plaatselijke Schoolcommissie, de hee ren F. H. M. Bloemink en H. van der Jagt, voorzitter ?n secretaris van 'den afd. Leiden der Vereenniging van hoofden van scholen in Nederland, verder de do minees M. J. Punselie, dr. W. Th. Boisse- vain, dr. J. Riemens, dr. Locher, ds. Kuil man en ds. Hartwigsen, verder tal van ver tegenwoordigers bij het Christelijk onder wijs, leerlingen der Zendingsschool te Oegstgeest en verdere belangstellenden. Aan de groeve werd het woord gevoerd door mr. dr. J. J. Schokking, die de werk zaamheden van den overledene voor de politiek schetste, door ds. M. J. Punselie die zijn werk voor de school in het licht stelde en door den heer v. d. Baan namens notabelen der Ned. Herv. Kerk. Toen de rij van sprekers gesloten was, dankte de oudste zoon van den overle dene, de heer D. H. Meijnen uit Londen, voor de betoonde belangstelling. Geveilde peroeelen. Ten overstaan van mr H. M. A. Coebergh, notaris alhier: Huis en erf Stille Rijn 7, in bod 3700. kooper de heer N. J JVIoonen q.q. te Lei den voor 5000. Huis en tuin de Wetstraat 11, in bod 1875.kooper de heer I. van Tongeren q.q. te Leiden, voor 2025. Huis en erf Smidsteeg 40, in bod 970. kooper de heer J. J. van Soest q.. te Leiden, voor 990. Ten overstaan van Notaris H. H. Mar- usse alhier: De perceelen bouwterrein en huizen met tuin Verdaimstraat, Fruinilaan en Kernstraat zijn niet gegund. 3 October-versiering Hoogewoerd. Op een gehouden vergadering van het bestuur der Commissie „Hoogewoerd Vooruit" is afgeloopen week besloten bij voldoende deelname der Hoogewoerd-be- woners een eenvoudige, passende versie ring te doen aanbrengen gedurende de a.s. 3 October feesten, welke vanwege het 50-jarig jubileum der 3 Oct. vereeniging een bijzonder karakter zullen dragen. Gezien de zeer korten tijd van voorbe reiding zal een en ander per circulaire nader worden uiteengezet en ten spoedig ste een aanvang gemaakt worden met de inzameling van de bijdragen. Een ieder werke hierbij mede, dat alles vlot ver- loope! Gisteren is mej. H. G. bij het uitkloppen van een matje voor haar woning in de Me loenstraat uitgegleden, tengevolge waarvan zij den recht erboven arm heeft gebroken. Aan de Midddelbaar Chemische School alhier is geslaagd voor het eindexamen mej. M. A. L. v. Oss te Groningen. BIOSCOPEN. Lido Het Lido-theater loopt den tijd een maand vooruit en heeft het winter-seizoen inge luidMet een knal-succes. Charlie Chan, de kalme, dood-bedaarde Chineesche de- tectieve heeft een akelig geheim op te los sen, waarin hij nog vóór de pauze slaagt. Een eenzaam en verlaten landhuis..., ge heime gangenschuwe schaduwen.... dansende dwaallichteneen moord een tweede moordwie is de dader?? Wie is de dader? Charlie Chan's speur neus komt in actie; ternauwernood ont snapt de detective aan een vreeselijk lot. Maar de dader wordt ontmaskerd. Het was niet degene, die men verdenken zou en ook niet degene, die men niet verdenken zou. Na de pauze een verhaal van twaalf toffe jongens, die van Amerika naar Parijs varen en in de Fransche metropool hun geluk be- AGENDA LEIDEN. Zondag, 6 Sept. Louis Davids' revue „Hoe maller hoe mooier", Stadsgehoor zaal, 8 uur. Maandag. Herhaling opvoering „Boefje", Schouwburg, 8.15 uur. Dinsdag, R.K. Bakkerspatroonsver. „St. Clemens", afd. Leiden en Omge ving, Hotel Centraal 8 uur. De Zondagsdienst der huisartsen fe Lei den wordt waargenomen door de dokters Jasperse, Kortmann, Meyboom, Poortman, Verbrugge. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Hugenholtz, tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 31 tot en met Zondag 0 Sept. aa. waar genomen door de apotheken: C. B. Duyster N. Rijn 18, telef. 523 en J. Doedens Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, tel. 274. Toch zuivere kolen van zorgvuldig gezeelcl en zonder steentjes. CALOR-Kolen geven 1000/n -warmte. En hun prijs is bovendien laag. Een dubbele be sparing dus. CALDft Hooge Morscliweg 148. Tel. 2760 2 IHnen, Lelden proeven in een jazz-band. Er sterft in dit verhaal een dikke, rijke, goedhartige Jodin, maar dat is ook de eenige narigheid die men in deze luchtige film kan ontdekken. Want het feit, dat de hoofdpersoon na ■twaalf borrels ingeslikt te hebben ruzie krijgt met zijn geliefde nota bene een Poolsche barones is weliswaar een teleur stelling, doch de toeschouwer verwacht, .dat,, tegen het einde van de film, beide elkaar zullen hervinden en met elkaar zul len trouwen, en in deze verwachting wordt hij niet bedrogen. Een jolige film met keu rige dansen. Luxor. Een zeer bijzonder programma wordt deze week door de directie van het Luxor Theater gebracht. Als hoofdfilm gaat „Herfstmanoeuvre", een film onder regie van Geoy Jacoby, vervaardigd met muziek van Robert Stolz. In de hoofdrollen Leo Slezak etn Ida Wüst als grootgrondbezitters-geburen,' die met elkaar in proces liggen om het graven van een sloot, dat geen van beiden voor hun rekening willen nemen. De rechter beslist echter in het nadeel van laatstgenoemde en juist op 'n moment, dat de herfstmanoeu- vres beginnen. Daar komen natuurlijk de jonge officieren bij te pas en als de groot- grondbezitster, die twee charmante doch ters heeft, den generalen staf ingekwar tierd krijgt, bevindt zich daaronder een vriend van den zoon des grootgrondbezit ters. Met hun vieren doen zij alle pogin gen om de „oude lui" te verzoenen. En 't zou geen echte film zijn, wanneer zij hier in niet slaagden. Zoo wordt het een film verhaal, dat vol zit van humor, aardige scènes, goede muziekWat wil men nog meer! Het hoofdnummer voor de pauze „Spek takel om Jolanthe" is 'n oer-komische film van den regisseur Carl.Froelich, welke van begin tot einde de lachtranein weet op te wekken. Jolanthe is sïechts 'n varken, maar 'n varken, dat op de tentoonstelling bekroond is, waarop echter door de belas tingambtenaren beslag wordt gelegd, wan neer de bezitter zijn belastingpenningen niet wil voldoen. De strijd om het bezit van Jolanthe, ziedaar het gegeven voor deze film, welke gegeven verwerkt is tot 'n meesterwerk van humor, waarin een stel artisten van den eersten rang allen iets bijdragen. In het voorprogramma een interessante dierienfilm, dat de uiterste energie en het hoogste geduld van den operateur heeft gevergd. Casino. In de amusementsfilm „Anny en Anny" krijgt men Anny Ondra te zien in de dub belrol van Lady Vanderloo, een adellijke wispelturige dame en Dolly Smith, een arm maar vroolijk verkoopstertje, die als twee druppels water op haar lijkt. Deze gelijkenis geeft natuurlijk aanleiding tot allerlei dolle situaties, die in hooge mate de vroolijkheid en den lachtlust van 't pu bliek gaande maken. Zoo denken we b.v. aan de tooneeltjes, die zich afspelen in de gevangenis, waar de arme Anny voor de rijke Anny, die als vliegster een vliegtuig vernield heeft, veertien dagen gevangènis zal „opknappen" tegen een ruime beloo ning. In één woord, het is een film, waar over men zich uitstekend zal amuseeren. De andere hoofdfilm „Het geheim van het kasteel" is, zooals de titel reeds doet ver moeden, een werk van sensatie. Er is een verkoop van boeken, behoorende tot de na latenschap van een edelman, die waar schijnlijk vermoord is. En nu gaat het bij dien verkoop, waarbij boekendieven ten tooneele verschijnen, om 't bezit van een kostbaren bijbel. Dit heeft aanleiding gege ven om er een filmwerk van te maken met verrassende wendingen en veel sensatie. Beide films zijn in haar soort geslaagd en het geheele programma, waaronder ook de journaals, voor volwassenen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2