ZATERDAG 5 SEPTEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 15 NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN TENNIS-OEFENMEESTERS. Gistermorgen werd begonnen met den wedstrijd voor het A-tournooi tusschen W. Hemmes en D. de Mos. Hemmes was sterker. De eerste set won Hemmes gemakkelijk met 62, doch in de tweede set bood De Mos meer tegenstand. Van 4—2 bracht De Mos den stand op 44, doch daarna wist Hemmes de set met 64 in zijn voordeel te beslissen. In de derde set kwam Hemmes al spoe dig door goed spel op 50. De Mos raak te toen goed op dreef, doch ook deze set wist Hemmes in zijn voordeel te beslis sen (62). De uitslagen van het B-tournooi luiden: M. de Casparis slaat G. Beem met 75, 6—3, 7—5. A. Hemmes slaat N. Houps met 75, 5—7, 13—11, 7—5. M. de Casparis slaat N. Houps met 63, 75, 64. G. Beem slaat N. Houps met 61, 62, 60. H. Hemmes slaat P. Timmer met 6—1, 6—3, 6—2. C-tournooi: H. Sabatini slaat Schallen- berg met 7—5, 5—7, 6—3. P. Hessing slaat A. Groen met 64, 75. Dubbelspel: Hessing en Groen verliezen van Sabatini en Schallen'berg met 6—3, 46, 5—7. A-tournooi: Begonnen werd gistermid dag met de partij A. Waasdorp tegen J. Goedraad. Het begin ging tamelijk gelijk op. Nadat de stand 2—2 gelijk was, wist Waasdorp de 3de game te winnen, doch daarna maakte Goedraad 4 games achter elkaar. In de 2e set ging het mooi gelijk op; om beurten wonnen Goedraad en Waasdorp een game. Na 44 wist Waas dorp 2 games achtereen te maken (46). In de derde set speelde Waasdorp tacti- scher dan zijn tegenstander. Nu was Waasdorp goed op dreef. Gedurende de geheele set behield hij een kleine meer derheid, wat tot uitdrukking kwam in de cijfers: 01, 02, 03, 13, 23, 2 4, 34) 35, 36. In de vierde set speelde Goedraad in den beginne ontzettend sterk en al spoedig had hij een 20 voorsprong. Doch Waasdorp behield zijn kalmte en langzamerhand kwam hij in de meerder heid. Ten slotte won hij ook deze set met 63, en daarmede de match: (36, 64, 6—3, 6—3). De laatste partij van den middag ging voor het A-tournooi tusschen W. Hemmes en M. Goedraad. W. Hemmes was over tuigend sterker en wist te winnen met ft—0, 6—2, 6—0. WIELRENNEN NIEUW SWIFT. in de Ronde van Assendelft over 125 K.M. wisten de leden A. van Amsterdam en J. Riethoven resp. de vijfde en tiende plaats te bezetten, terwijl J. Schüller zich tweede plaatste in den sprint te Nieuwer- brug. A. van Amsterdam rijdt heden in de Ronde van Tegelen en morgen op de wie lerbaan Oostburg. R. Riethoven komt Zondag uit in een koppelwedstrijd voor amateurs en onaf- hankelijken op de wielerbaan te Heem stede alwaar hij als koppelgenoot den amateur de Brey heeft. Zondagmorgen zal de tweede competi tiewedstrijd worden verreden. A. en B.- klassers 60 K.M., C-klassers 40 K.M. De start hiervoor is bepaald op kwart voor negen aan de Ringvaart, terwijl in verband met de uitslagen der kampioen schappen de A., B. en C.-klasse als volgt zijn ingedeeld. A.-klasse: 1. M. van Aart, 2 A. v. Amsterdam, 3. J. Benning, 4. J. Bergman, 5. W. Burgy, 6. C. v. Diemen, 7 J. Geertsma, 8. K. de Haas, 9. H. de Jager 10. S. J. de Jong, 11. J. Riethoven, 12. R.' Riethoven, 13. J. Schüller. B.-klasse: 1. J. Bosman, 2. J. Krimp, 3. H. Krimp, 4. J. v. d. Leest, 5. C. Ouwe hand 6. J. Ribot, 7. J. Riethoven Azn., 8. A. de Roode, 9. J. de Roode, 10. W. van Rooyen, 11. M. C. Segaar, 12. J. Sinteur, 13. P. Verberg, 14. P. van Zon. C.-klasse: 1. W. F. v. d. Berg, 2. H v. d. Biezen, 3. J. F. Hinzbergen, 4. Th. Holst, 5. H. Holswilder, 6. H. Noest. WATERPOLO DE ZIJL—H. V. G. B. 4—4. Gisteravond speelden in de zweminrich ting De Zijl bovengenoemde ver. de laat ste nederlaagwedstrijd van de Zijl I tegen H.V.G.B. I heeft weliswaar een sensatio neel verloop gehad, maar de uitslag 4—4 deed geenzins te niet aan hetgeen beide partijen hebben laten zien. Het begin is geheel voor de gasten en spoedig is de stand door den rechtsvoor 0—1. Slechts eenmaal krijgt de Zijl een goede kans, die naast wordt geschoten. H.V.G.B. zwemt op en maakt goed 0—2. Een volgende aanval brengt nogmaals de H.V.G.B. in den aanval, waarbij de stand op o3 wordt gebracht. Nog voor rust weet de H.V.G.B. den stand tot 0-^ op te voeren. In de tweede helft is de thuisclub veel beter, terwijl H.V.G.B. zich tot onsportief spel laat verleiden. Wanneer een H.V. G.B.-speler voor het opstellen binnen de 2 'm -lijn het water uit moet is de stand spoedig door Lut 1—4. H.V.G.B. gaat dan onsportief verder en weer moet een spe ler het water uit wegens ongepast optre den tegen den scheidsrechter. Key weet van de overmacht gebruik te maken en scoort 2—4. Wanneer H.V.G.B. goed in den aanval is, wordt deze afgeslagen. Lut lost een ver schot en waarlijk gaat de bal in het net 34. Nogmaals moet een H.V. G.B.-er het water uit weer voor het op stellen binnen de 2 M. lijn. Eindelijk ge lukt het Kapaan gelijk te maken (44), waarmede ook deze wedstrijd in een ge lijk spel eindigde. Voor dezen wedstrijd speelde de Zijl II tegen H.V.G.B. II waarbij de thuisclub met 20 wist te winnen. GEMENGDE BERICHTEN MOTOR GESLIPT BIJ ROERMOND Haagsche dame gedood, haar zoon ernstig gewond Gistermiddag omstreeks kwart over twee is op den Maastrichter Weg nabij Roermond een ernstig motorongeluk ge beurd, waarbij een dame het leven heeft verloren. Uit de richting Maastricht naderde een motorrijwiel, op de duo waarvan de 59- jarige mevrouw De Fremert geb. Roche- brune, wonende aan de Laan van Nieuw- Oost.-Indië te 's Gravenhage, was gezeten. Haar zoon bestuurde den zwaren „Triumph"-motor. Nabij de brug in den weg, tegenover het Shell-tankstation, is de motor, waarschijn lijk door een olieplek op den weg geslipt. De bestuurder verloor de macht over zijn stuur en twintig meter verder sloeg het rijwiel met beide berijders met een harden smak tegen den grond. Beide personen bleven bewusteloos lig gen. Ijlings toegeschoten hulp constateerde, dat de dame zware hoofdwonden had op- geloopen en dat zij vrijwel onmiddellijk dood moet zijn geweest. Haar zoon werd naar het nabijgelegen huis van dr. Hoyng overgebracht en vandaar naar het St. Laurentius-ziekenhuis te Roermond ver voerd. Zijn toestand is ernstig. Het stoffelijk overschot van mevrouw De F. is eveneens naar het St. Laurentius- ziekenhuis overgebracht. KNAAPJE OVERREDEN EN GEDOOD. Te Doetinchem is gisteravond de zeven jarige zoon van den arbeider Wissink, toen hij op een kar wilde springen om mee te rijden onder dit voertuig geraakt. De wielen gingen hem over borst en hoofd, waardoor de dood onmiddellijk intrad. TWEE AUTO'S GEBOTST Drie gewonden, van wie één ernstig Op den hoek Amsterdamsche straatweg Heemstralaan te Baarn had gisteravond een ernstige autobotsing plaats. De wagen van den heer G. G. uit Enschedé maakte zich uit een file van auto's los e^ kwam bij het passeeren van een auto, die in de richting Baarn ging, in botsing met een te genligger uit Amsterdam, waarin gezeten waren de heeren dr. J. H. E., mr. A. H. P. en de heer W. V. C. In den eersten wa gen waren behalve de heer G. G. gezeten diens vrouw, waarmede hij sinds een maand gehuwd is en Zijn schoonouders uit Enschedé. Bij de botsing, de wagens reden met een snelheid van ongeveer 60 K.M., werd de heer G. G. uit Enschedé ernstig gewond aan het achterhoofd en hij bekwam een hersenschudding. Mevr. G. G. bleek alleen hevig biedende wonden bekomen te heb ben. De schoonouders kwamen met den schrik vrij. In den Amsterdamschen auto kreeg de heer W. V. C. een hoofd- en kniewonde, terwijl de anderen geen letsel opliepen. De beide auto's werden geheel vernield. Zij zijn door de politie in beslag genomen. De gewonden werden naar het Baarnsche ziekenhuis vervoerd. WIELRIJDERS VERONGELUKT Bij het oversteken onder een auto gekomen Onder de gemeente Heesch is gisteravond op den drukken Rijksstraatweg wederom een ernstig verkeersongeluk gebeurd, waarvan de 52-jarige gehuwde kolenhan delaar L. Brands uit Berghem het slacht offer is geworden. De man kwam per fiets van het dorp Heesch en keerde langs het ter rechter zijde van den weg gelegen fietspad huis waarts. Ter hoogte van het woonwagen kamp stak hij plotseling, zonder eenig tee- ken te geven of om te kijken, den weg over, waarbij hij door een hem achterop komenden personenauto werd gegrepen. Zwaar gewond werd de wielrijder tegen den grond geworpen en kort daarop gaf hij den geest. Een ontboden geneesheer uit Oss kon slechts den dood constateeren. Gistermorgen is op den Rijksstraat weg BoxtelEindhoven een ernstig ver keersongeluk gebeurd. Omstreeks half 11 passeerde de 43-jarige landbouwer N. A. uit Liempde genoemden verkeersweg. De wielrijder, die rechts van den weg op het fietspad reed, beging de onvoorzichtigheid, zonder voldoende op het verkeer te letten ter hoogte van het landgoed Profidentia te Liempde den rijweg over te steken. Juist op dit oogenblik naderde in volle vaart een luxe auto. Een aanrijding was niet te voorkomen. De landbouwer werd gegre pen en een eind weegs meegesleurd. Zwaar gewond en bewusteloos bleef hij op het wegdek liggen. Geneeskundige en geestelijke hulp was spoedige aanwezig. De ongelukkige liep een hoofdwonde op en brak zijn beide beenen. Hij is onmiddel lijk naar het ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is zorgelijk. AUTOBOTSING OP DEN HAAR LEMMERWEG. Geen persoonlijke ongelukken. Gistermiddag is op den Haarlemmerweg tusschen Sloterdijk en Halfweg een uit de richting Amsterdam komende two-seater, welke juist den weg was overgestoken, van achteren aangereden door een personenauto, welke met groote snelheid van den anderen kant kwam. Het wagentje kreeg alleen schade aan de achterbumper. De aanrijden de auto vloog de trambaan op en kwam tegen een kabelmast tot stilstand, waarbij het voorstuk van den wagen geheel werd ingedrukt. Het ongeluk moet worden toe geschreven aan te hard rijden van de uit Haarlem komende auto. De bestuurder van den two-seater, de heer M. heeft alvorens naar links te zwenken, de richtingwijzer uitgestoken en zich overtuigd, of de weg in beide richtingen vrij was. Toen zich nog slechts het achterstuk van de auto op den rijweg bevond, naderde de andere auto met zulk een vaart, dat deze niet meer kon uit wijken. Het vernielde voertuig is per kraan wagen naar Halfweg gesleept. VADER EN ZOONTJE VAN EEN PLAT GEVALLEN. Beiden zwaar gewond. Te Arnhem is gisteravond aan de achter zijde van een woning aan de Pastoorstraat de ongeveer 40-jarige stucadoor A. El- bracht yan een op de tweede verdieping gelegen platje gevallen en van een hoogte van ongeveer 15 meter naar beneden ge stort. De man kwam in een gangetje dat achter de woning loopt, terecht en brak beide polsen, terwijl bij verschillende snij- wonden aan den rug bekwam. Toen een 9-jarig zoontje van E. even later wilde kijken, waar zijn vader bleef, is het knaapje eveneens in de diepte ge stort en op een ongeveer 12 meter lager gelegen afdak terecht gekomen. Het kind werd opgenomen met een schedel-basis fractuur. Beide slachtoffers zijn per zieken auto naar het gemeenteziekenhuis te Arn hem overgebracht. De toestand van het jon getje is zorgwekkend, die van den vader redelijk wel. KAPITEIN BIJ SPRINGOEFENINGEN GEVALLEN. Bij de springoefeningen met paarden voor officieren van het derde regiment veld artillerie te Breda, heeft gistermiddag een ernstig ongeval plaats gehad. Bij een sprong over een hindernis, kwam het paard van kapitein C. M. A. C. Stoffels te vallen, waarbij de berijder er onder terecht kwam. Hij bleef bewusteloos liggen. Met inwen dige kneuzingen en enkele gebroken rib ben, is hij naar zijn woning vervoerd. Gis teravond was zijn toestand niet levensge vaarlijk. BRANDSTICHTER AANGEHOUDEN. Door de marechaussee te 's-Hertogen- bosch is aangehouden G. M. V. uit de Vo gelwijk aldaar, die reeds meermalen was aangehouden op vermoeden van misdrijf doch wegens gebrek aan bewijzen telkens weer moest worden vrijgelaten. Thans is de aanhouding geschied wegens verden king van brandstichting in een boerderij te Rosmalen met de bedoeling om, naar het Ossche voorbeeld, tijdens het blus- schingswerk door de buren in de wonin gen van dezen in te breken. V. ontkent echter wederom. BRUTALE INBRAAK OP KLAAR LICHTEN DAG. Een bedrag van 250 gestolen. Gistermiddag half vier heeft een bru tale inbraak plaats gehad te Ginneken. In een zijstraat van de Valkenierslaan aldaar staan een drietal woningen op eenige me ters van de hovenier A. v. Miert. Zijn wo ning is door een drietal meters breeden weg van de hovenierderij gescheiden, terwijl deze weg geheel open ligt aan de zijde van de straat, waardoor bijna doorloopend ver keer is. Waar bovendien tegenover deze woning zich een bloemisterij met woning bevindt kan van eenzaamheid geen sprake zijn. Toch heeft, naar de „Msbd." meldt, een brutale dief kans gezien een raam aan de zijde van den opgangsweg, met een steen in te slaan. De dief heeft zich door het raam naar binnen begeven en uit een lade in een der vertreken een bedrag van ongeveer ƒ250 weggenomen. V. M., die penningmeester is van de R.- K. Veilingvereeniging en als zoodanig geld van deze vereeniging onder zijn beheer heeft, had dit geld een andere plaats ge geven, zoodat dit door den dief niet is ge vonden. Toen de inbraak plaats had was v. M. op de veiling te Breda, terwijl zijn vrouw werkte in de naastgelegen hovenierderij. De burgemeester an de politie van Gin neken waren spoedig ter plaatse, terwijl even later ook de politiedeskundige, de heer v. d. Schatte Olivier,' eveneens arri veerde. Het onderzoek is nog gaande. Van den dief ontbreekt elk spoor. Wetenschappelijke Berichten HET TELEVISIE-PROBLEEM. De reikwijdte der zenders kan uitgebreid worden. De Nederlandsche Vereeniging voor In ternationaal Radio-amateurisme N.V.I.R. heeft enkele dagen geleden gedurende 24 uur de beschikking gehad, dank zij de medewerking van P. T. en T. en diverse gemeentelijke autoriteiten, over verschil lende hoog gelegen punten in ons land om proeven te nemen op de ultra-kortegolf. In verband met de Olympia-show te Londen en de groote radiotentoonstelling te Berlijn mag de ultra-kortegolf zich op het oogenblik in een bijzondere belang stelling verheugen. Men weet, dat de druk- besproken televisie-zenders op de ultra kortegolf werken en wel op ongeveer 7 meter. De N.V.I.R. heeft haar proeven genomen op een golflengte van 5 meter. (Het ge bruik hiervan is internationaal aan de amateurs toegestaan). De reikwijdte van de televisie-zenders, te Londen ten toon gesteld is niet meer dan circa 30 tot 50 K.M. De proeven van de N.V.I.R. hebben thans aangetoond dat deze reikwijdte zeer vergroot kan worden. Men heeft afstan den overbrugd, die men tot nog toe vrij wel, voor onmogelijk hield, zooals b.v. Vaals-Rotterdam (150 K.M.), Vaals-De- venter (150 K.M.), Rotterdam-Schiermon nikoog (200 K.M.) en zelfs Vaals-Schier- monnik-oog (280 K.M.). De theoretisch mogelijke reikwijdten van de signalen zijn dus practisch veel grooter gebleken. Voor den afstand VaalsRotterdam zou b.v. theoretisch in Rotterdam een zender noodig zijn op een hoogte van 70 meter en in Vaals een zender op een hoogte van 1340 meter. In werkelijkheid was echter 340 meter hoogte reeds voldoende. Voor den afstand VaalsSchiermonnikoog, de grootst overbrugde, zouden deze cijfers luiden 5200 en 36 meter; in werkelijkheid werden de signalen echter reeds gehoord op hoogten van 340 en 36 meter. Deze resultaten sporen aan tot nauw keuriger onderzoekingen. Om een volledig overzicht te krijgen, zou het gewenscht zijn op meerdere plaatsen in ons land ont vang- of zendstations op te stellen; dit aantal is thans nog niet voldoende. Een ontvanger is voor dit doel zonder al te veel moeite te maken. Men kan hier gratis inlichtingen over krijgen bij de ex- perimenteele afdeeling van de N.V.I.R., Albertina van Nassaustraat 21 te Eindho ven. TELEVISIE IN DE LUCHT. Zeer geslaagde proefneming in een Fokker Douglas D. C. 2 te Croydon. In opdracht van de Gaumont British Distribution Ltd. te Londen werd gister middag een zeer geslaagde televisieproef genomen in de cabine van een der Fokker Douglas D.C. 2-toestellen van de K.L.M. gedurende een vlucht'boven Londen. Aan boord bevonden zich behalve den piloot Geyssendorffer en de twee operateurs, nog een twaalf passagiers. De muziek en de beeldenfilm, uitgezonden door het Alexandra Palace en overgebracht via de radiotentoonstelling naar het vliegtuig, kwamen in de cabine van het vliegtuig schitterend over. De zich aan boord be vindende vertegenwoordigers van Gau mont en journalisten waren vol lof over deze eerste televisie-proefneming in de lucht. De vakmenschen waren van oor deel, dat deze proefneming geslaagd is, mede wegens de geruischloosheid van dit type vliegtuig. FAILLISSEMENTEN Opgeheven: W. Dusoswa, te Leiden. C. Berg Sr., te Sassenheim. GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE Gisteravond vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den heer J. de Graaf, wethouder, die te on geveer kwart over zeven de vergadering opende en mededeelde, dat de burgemees ter medisch advies nog gen vergaderingen mag leiden. Daarna las de secretaris de notulen der vorige vergadering, die onver anderd werden vastgesteld. Nadat de voorz. mededeeling had gedaan van een aantal goedgekeurde raadsbesluiten door Ged. Staten en van een kennisgeving van den autobusondernemer ZoeterwoudeLeiden, dat laatstgenoemde den busdienst heeft gestaakt, welke stukken alle voor kennis geving werden aangenomen, las de voorz. een door B. en W. tot den minister van So ciale Zaken gericht schrijven voor, waarbij gevraagd wordt om de gemeente in een hoogere steunklasse te plaatsen, zulks naar aanleiding van de verslechtering van de rijkssteunregeling. Met algemeene stem men keurde de Raad deze handelwijze goed en bepaalde dat bij inwilliging van het verzoek de hoogere steunbedragen kunnen uitgekeerd worden. Vervolgens werd met algemeen stemmen, behoudens die der beide wethouders, besloten tot voorloopige vaststelling der gemeentereke ning 1935 en die van het waterleiding bedrijf. De brug in de Geer Aan de orde was toen de bespreking van twee plannen voor het maken van een nieuwe brug in de Geer. Door B. en W. was aan een ingenieur opdracht gegeven tot het maken dier plannen, welke dan ter tafel komen. Op voorstel van den voorz. ging de Raad de besprekingen daaromtrent voeren in geheime zitting, in verband met de kosten, welke geheime zitting na onge veer 5 kwartier werd opgeheven. In open bare vergadering werd toen met algemee ne stemmen besloten de vroeger terzake genomen besluiten in te trekken en aan het Ingenieursbureau Netto en Smit te 's Gravenhage opdracht te verstrekken voor het maken van bestek: en teekening voor een vaste brug, onder bepaling dat het dagelijksche toezicht eveneens van wege dat bureau zal uitgevoerd worden en dat de aannemer verplicht zal zijn, plaat selijke werkloozen, ingeschreven bij het orgaan der arbeidsbemiddeling, voor zoo ver daartoe geschikt, zal te werkstellen tegen het plaatselijk geldend contractloon. Aan de orde kwam toen de wijze van aanbesteding. De heer Paardekooper pleit te voor aanbesteding onder de plaatselijke aannemers. De heer Meijdam was voor pu blieke aanbesteding uit financieele over wegingen. De heer J. van Leeuwen was accoord met den heer Paardekooper, ter wijl de heer Wessel de meening van den heer Meijdam voorstond, daarbij tevens wijzende op de bekende circulaire van den Minister inzake plaatselijke protectie. De heer Starrenburg was eveneens voor pu blieke aanbesteding. De heer Wessel had er geen bezwaar tegen om aan een plaat selijken aannemer het werk te gunnen wanneer bij de publieke aanbesteding blijkt dat die slechts een gering bedrag bo ven den laagsten inschrijver is. De heer Paardekooper bestreed het idee Wessel als zijnde niet billijk en rechtvaardig. Den heer Tijssen zou het spijten als het werk buiten de gemeente viel. De heer Berg was van oordeel dat er tusschen de plaatselijke aannemers voldoende concurrentie is. De heer Starrenburg kon er ook mee accoord gaan dat bij gering prijsverschil het werk aan een plaatselijken aannemer wordt ge gund. De heer de Graaf, voorzitter, sprak over opzetjes, hetgeen de heer Paardekoo per bestreed, terwijl hij den voorz. naar bewijzen vroeg. De openbare vergadering werd daarop weer geschorst en na onge veer 20 minuten weer voortgezet. De heer Paardekooper verklaarde toen, dat waar in de geheime zitting de voorz. niet bewe zen had dat er opzet bij gemeentewerken heeft plaats gehad, hij geen aanleiding vond om zijn houding te wijzigen, weshal ve hij voor aanbesteding bleef onder plaat selijke aannemers. De heer Meijdam ant woordde dat naar aanleiding van de me- dedeelingen van den voorz. in geheime zit ting hij was gesterkt in zijn meening, dat publieke aanbesteding in het belang der gemeente is. De voorz. sloot toen de dis cussies en bracht een voorstel van B. en W. in stemming om tot publieke aanbeste ding over te gaan. Dit voorstel werd aange nomen met 6 tegen 5 stemmen. (Beide wet houders, de heeren van der Krogt, Wessel, Meijdam en Starrenburg). De heer van der Krogt verklaarde bü vergissing vóór te hebben gestemd. Na eenige discussie werd daarop met algemeene stemmen, be houdens die van den heer Starrenburg, be sloten, de gunning te doen plaats hebben door den Raad. Met meerderheid van stem men werden vervolgens de aftredende le den van de waterleidingscommissie herbe noem. Met algemeen stemmen werd ver volgens afgewezen een verzoek van W. tot wijziging van het uitbreidingsplan Vrou- wenwegVlietweg conform overgelegde situatieteekening, terwijl de Raad een blan- co-crediet verleende om door Stad en Landschap een wijzigingsplan te laten ont werpen. Vervoigens werd een begrootings- wijziging vastgesteld en daarna sluiting. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLI0NAIR. 203. Weldra waren de mannen druk aan het werk en in geen tijd was de tuin in een ruïne herschapen. Groote ber gen verrezen in het rond. 204. De mannen gingen maar door met hun houweelen en schoppen te spitten en te graven en het leek wel of je in een berglandschap was.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 15