UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 4 SEPTEMBER 193o DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 DE NOODTOESTAND IN HET SLAGERSBEDRIJF. In «ten Haagschen Dierentuin is dezer dagen een gemeenschappelijke vergade ring gehouden van de besturen van den Nederlandschen Slagershond en den R.K. Hanzebond van Slagerspatroons met eenige genoodigden, in verband met den nood toestand, waarin het slagersbedrijf is ko men te verkeeren. Voor deze vergadering hadden de beide besturen het volgende urgentieprogram voor het slagersbedrijf opgesteld: 1. Afschaffing, althans zoo ver moge lijke verlaging der crisisheffingen en ver mindering der crisislasten die op het sla gersbedrijf drukken. 2. Stopzetting van de overheidsdistribu tie van vleeschproducten in geconserveer- den vorm. Zoo noodig vervanging daar van door distributie van versch vleesch met algeheele inschakeling van het sla gersbedrijf. 3. Maatregelen tegen de economisch on verantwoorde overmatige vestiging in hét slagersbedrijf. 4. Tegengaan van de sloopende concur rentie in het slagersbedrijf, op grondslag van de wet op de ondernemersovereen- komsten. 5. Spoedige indiening van het wetsont werp tot wijziging der vleeschkeurings- wet, o.m. ter stopzetting der bevoorrechte positie die het grootbedrijf, bij de tegen woordige uitvoering der vleeschkeurings- wet, nog steeds inneemt en afdoende on derdrukking van de z.g. uitponderij van vleesch, afkomstig van huisslachtingen en verkocht wordend in lokaliteiten, die niet aan de eisch der wet voldoen. De vergadering stond onder leiding van den heer G. C. Scholtes, als voorzitter van het overleg der beide bondsbesturen. Ter vergadering waren o.m. aanwezig mr. J. J. R. Schmal, vertegenwoordiger van den Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, ir. C. G. Stevens, verte genwoordiger van den Minister van Land bouw en Visscherij, dr. C. van den Berg, directeur-generaal der Volksgezondheid. De voorzitter gaf een overzicht van den toestand, waarin het slagersbedrijf is ge raakt ten gevolge van de crisis en de cri sislasten, waaronder het gebukt gaat, waarbij komt een onbillijke uitvoering van de vleeschkeuringswet, die het groot bedrijf een voorsprong geeft. Het klein bedrijf is achtergesteld bij de groot-slach terijen. Er is hopelooze verwarring, die het bedrijf met ondergang bedreigt. De heer J. G. van Eeden, directeur wan den R. K. Hanzebond van Slagerspatroons, voerde het woord over: den huidigen toe stand in het slagersbedrijf in oorzaken en gevolgen, mede in het licht van het on derzoek, vanwege het economisch insti tuut voor den middenstand. Hij zette uit een, dat de kosten der crisismaatregelen door het slagersbedrijf niet meer te ver halen zijn op den consument, zoodat men voor het feit is komen te staan, dat dit bedrijf in ons land goeddeels beschouwd kan worden als het eenige orgaan, de eenige stand, die is aangewezen, om zorg te dragen, dat de kosten voor bescherming van den landbouw voor zoover het de veeteelt betreft worden opgebracht. In het slagersbedrijf ontbreekt te eenen male een behoorlijke prijsvorming. De oorzaak hiervan moet gezocht worden in de omstandigheid, dat de bedrijfsgenooten onderling trachten een verloren debiet, dat niet terug te winnen is, te herwinnen. Voorts is er een overbezetting door een al te vrije vestiging. In Amsterdam moes ten in één jaar 208 bedrijfsgenooten den strijd om het bestaan opgeven. Tegen deze al te vrije vestiging is nog geen en kele wettelijke maatregel tot stand geko men. Spr. wees voorts nog op een andere re den, waarom het bedrijf slecht gaat, name lijk de huidige gemeentelijke uitvoering der vleeschkeuringswet. Deze oorzaken maken, dat de toestand in het' kleinbedrijf van den slager volko men onhoudbaar is geworden. De heer Th. Cuiper, secretaris van den Nederlandschen Slagershond, sprak over den noodlottigen invloed van de crisis maatregelen en de crisisheffingen op het slagersbedrijf. De huidige opbrengst van de crisishef fing op varkensvleesch is veel grooter dan het doel daarvan vereischt. De enor me belasting van het rundvleesch had ook een scherpe daling van het gebruik ten gevolge. De thans nog bestaande belasting op rundvleesch dient te worden afgeschaft, alsmede de omzetbelasting op dit volks- voedsel. De werkloozen kunnen worden geholpen met versch vleesch op toeslag bons. Aan zulk een regeling zullen de slagersbonden te allen tijde medewerking verleen en. Mr. F. J. H. Bach, directeur van het bu reau van den Nederlandschen R. K. Mid denstandsbond, voerde vervolgens het woord over de overbezetting en overcon- currentie in het slagersbedrijf. Om een sterk gedaalden totaalomzet moet worden gevochten door een veel te groot aantal slagerijen. Tegen deze over bezetting kan de vestigingswet kleinbe drijf niet voldoende uitrichten. Het zal te lang duren, eer het effect dezer wet voel baar zal zijn. Een meer rechtstreeks op treden tegen de overbezetting in het sla gersbedrijf is mogelijk en noodzakelijk. In Schiedam heeft het bedrijf een stopzet ting van nieuwe vestigingen gevraagd. Het ware te wenschen, dat in dit geval eens van Schiedam de victorie mocht uitgaan. Ook al zouden de crisisheffingen geheel verdwijnen, dan zou een rendabele basis voor het bedrijf geenszins zijn verkregen. Spr. gelooft, dat de ondernemersovereen- komstenwet hier kan helpen, door alge meen verbindend verklaring. Goed werk zou ook kunnen worden ge daan door het grossierscrediet aan paal en perk te binden. Een bron van ontzettend prijsbederf zou daarmee kunnen worden afgesloten. Als laatste inleider trad op de heer J. P. Pruiksma, hoofdbestuurslid van den Nederlandschen Slagershond. Deze noem de de uitvoering der vleeschkeuringswet een ramp voor het slagersbedrijf, vooral ook ten plattelande. De uitponders, die in vunze, vieze hokken hun varkens en koeien slachten en ophangen, spotten met de wet, die de volksgezondheid moet be schermen. Onder het mom van huisslach ting voor eigen gebruik wordt er tot den dag van heden maar raak geslacht op het platteland, en het vleesch aan den man gebracht. In 1935 werden niet minder dan 269.000 varkens in huisslachting geslacht. De uitponder heeft geen bedrijfskosten. Behalve in Friesland en op enkele andere plaatsen behoeft de huisslachting niet ge keurd te worden en is daarom dus geen keurloon verschuldigd. Nog lucratiever werd het werk der uitponders door de hooge crisisheffingen op vleesch. Er zijn meer ernstige en even gerecht vaardigde grieven van de slagers tegen de huidige vleeschkeuringswet. Spr. wees o.m. op de fout, dat de uitvoering der rijkswet in handen der gemeentebesturen is gelegd, hetgeen die uitvoering noode- loos duur maakt. De vleeschhygiëne in Ne derland is verlaagd tot een belastingob ject. Het groote verschil in kleurloon in verschillende plaatsen is voorts aan te merken als een der meest ernstige gebre ken van de huidige wet. Ook wees spr. op de omstandigheid, dat de baconzouters zich op de binnenland- sche markt werpen, daarbij misbruik ma kend van hun door de regeering veilig ge stelde positie. Hier zijn dumpingsprijzen in het geding. Een radicale oplossing is hier alleen te vinden door de exportkeu- ping samen te voegen met de binnenland- sche vleeschkeuring, tegen binnenland- sche tarieven en de artikelen welke wor den uitgevoerd, van een speciaal uitvoer- stempel te voorzien en restitutie van keur- gelden te verleenen voor die artikelen, welke inderdaad worden uitgevoerd. Na deze inleidingen had een korte ge- dachtenwisseling plaats. De heer Cuiper deelde naar aanleiding hiervan nog mede, dat hij een onderhoud had met den hoofdinspecteur der werk verschaffing en steunverleening en zeer sterk den indruk heeft gekregen, dat op het Departement van Sociale Zaken een zekere kentering is ingetreden. Spr. had ook den indruk, dat men er naar streeft, de distributie van vleesch en vet aan de werkloozen te doen plaats hebben via het slagersbedrijf. De vergadering werd gesloten, nadat de voorzitter nog eens de stellige hoop had uitgesproken, dat de regeering niet lan ger zal talmen, maar het slagersbedrijf nog van den afgrond zal redden. ZAANLANDSCHE BANK VRAAGT SURSEANCE VAN BETALING AAN. Naar wij vernemen, heeft de Zaanland- sche bank N.V. te Krommenie, welke bij kantoren heeft te Zaandam en Amster dam, vanmorgen haar betalingen gestaakt en surséance van betaling aangevraagd. Tot dezen maatregel is gisteren in een ver gadering van het bestuur besloten. Den laatsten tijd was het vertrouwen in de bank al eenigszins geschokt, waardoor veel gelden aan haar beheer waren onttrok ken, zoodat dus in dit opzicht het aantal gedupeerden niet zoo groot is. Meer slacht offers zullen zich onder de spaarders be vinden. De spaargelden n.l., welke men aanvankelijk van de rest afgescheiden had willen houden, zullen echter toch bij het overige kapitaal getrokken worden. De stukken betreffende de surseance-aanvra ge zijn reeds naar de rechtbank te Haarlem verzonden. In 1926 heeft de Zaanlandsche Bank ook reeds een surseance van betaling aange vraagd. Priester Henri de Greeve. Naar aanleiding van het feit, dat de woleerw. heer Henri de Greeve in Schie dam een rede komt houden, heeft de N.S.B. in Schiedam een pamflet verspreid. De R.K. Propaganda-club aldaar heeft in een strooibiljet daarop het volgende korte antwoord gegeven: Antwoord op het schandelijk pamflet der N.S.B. Katholieken! Priester Henri de Greeve is een spreker, die als zoodanig met volledige toestemming van zijn Bisschop in het Bis dom optreedt. Wij voelen ons veilig onder de leiding van onzen Bisschop. R.K. Propagandaclub, afd. Schiedam. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MIJ. NEDERLAND. MOENA vertr. 1 Sept. van Padang naar Batavia. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. BONTEKOE vertr. 2 Sept. van Marques naar Port Natal. HOUTMAN arr. 1 Sept. van Reunion te Hongkong. VAN REES arr. 1 Sept. van Sydney te Batavia. KON. NED. STOOMB. MIJ. TRITON, Amsterdam naar Piraeus, pass. 3 September Gibraltar. HOLLAND-AMERIKA-LIJN. BINNENDIJK vertr. 3 Sept. van Rotter dam naar Velsen. BOSCHDIJK, vertr. 3 Sept. van Rotter dam naar Baltimore. ROTTERDAMSCHE LLOYD GAROET (uitr.) pass. 3 Sept. Point de Galle. KOTA GEDE vertr. 3 Sept. van Rotter dam naar Hamburg. BUITENZORG van Rotterdam naar Ba- hia Blanca, pass. 3 Sept. Ouessant. SIBAJAK 3 Sept. van Rotterdam te Batavia. GEMEENTERAAD VAN TER AAR Woensdagavond kwam de gemeenteraad in openbare zitting bijeen ten gemeente huize onder praesidium van Burgemeester B. J. Hogenboom. Afwezig de heer M. v. d. Weyden. Even over zevenen wordt de vergadering geopend en na de aandacht gevraagd te hebben voor het gebed, volgt voorlezing der notulen, welke na een kleine aanmerking worden vastgesteld. Bij de ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen eenige goedge keurde besluiten van Ged. Staten. Ook stelt voornoemd college een geringe aan vulling voor in de verordening op het zwemmen betreffende de beroeps-proce dure. Hierin was niet vermeld een bepaal de tijd, waarbinnen de Raad in beroep kan gaan. Op voorstel werd besloten deze ter mijn te stellen op dertig dagen. Met betrekking tot de salarieenng van Burgemeester, Secretaris en Ontvangers is van den Minister en circulaire binnenge komen, waarin de bedoeling te kernen wordt gegeven de jaarwedde te verlagen met 2 1/2 tot 5%. Voorts wordt onze ge meente in een hoogere klasse geplaatst, zulks naar aanleiding van het aantal inwo ners boven de vierduizend. Over eerstge noemd schrijven worden de gevoelens van de leden gevraagd. Met den inhoud kan de heer Volgering accoord gaan doch het overgaan in een andere klas waaraan niet te ontkomen zal zijn zal zeker salaris verhooging met zich brengen, en dit wordt niet wensche- lijk geacht. Moet het toch, dan het maxi mum kortingsbedrag aangewend, wat uit eindelijk geen verandering brengt in de gemeente-financiën Nu de salarissen te verhoogen acht spr moreel verkeerd. De heeren P. Hoogervorst en Kroon stemden hiermee in en wilden ook nog alle pogingen aanwenden om de gemeente in de oude klas te handahven. Na de quaestie in den breede bespreken te hebben werd be sloten althans geen verhooging in te voeren. Het rapport van den accountant over de laatst gehouden kasopname bij den Ge meente-Ontvanger wordtvoorgelezen, waarna vaststelling volgt. Aan de orde zijn nu de reclames over be lasting. Van de negen adressen hetzij over hond- straat- of schoolgeld, worden er acht ingewilligd. De Gemeente-rekening. Bij de aanbieding van de gemeente-reke ning 1935 maakt de voorzitter bekend dat de uitgaven van de gewone dienst beloo- pen 143.000.Inkomsten 145.000. Een batig saldo van 2000.Van het Vorig jaar was er een voordeelig saldo van ruim vierduizend geulden, dus nu een teruggang van tweeduizend gulden. Tot het nazien van deze rekening worden benoemd de heeren P. Hoogervorst, J. Hoogenboom, J. Verboom, welke commissie in de eerstvol gende bijeenkomst kond zal doen van haar bevindingen. De rekening over het electriciteitsbedrijf wordt evenzoo aangeboden. Terloops maakt de heer Apeldoorn gebruik van de gelegen heid om te interpelleeren over de steeds iedere maand terugkeerende meterhuur, wat vele inwoners tegen de borst stuit. Al gemeen merkt de Raad op dat, indien deze huur zou vervallen, zeker de stroomprijs verhoogd zou worden tot een bedrag gelijk aan de ontvangsten van de meterhuur. Des alniettemin doet de voorzitter toezegging dit punt in de lichtcommissie te berde te brengen. Met het aanbieden van de begrooting over de vleeschkeuringsdienst 1937 geeft de voorzitter een gedetailleerd overzicht in zake ontvangsten en uitgaven en wordt het totaal bedrag voorloopig gesteld op f 6417. Over de veronderstelling in de toelichting, dat er in dit najaar veel huisslachtingen zouden plaats hebben, konden de leden zich niet indenken waaruit men dit kan afleiden. Zij waren juist andere gedachten toegedaan. Geen subsidie aan de Prot. Chr. H.B.S. Het jaarlijksche verzoek van de Chr. H.B.S. te Alphen aan den Rijn, om een sub sidie ten bedrage van 65.05, tot dekking van het tekort der exploitatierekening, wordt nu aan de orde gesteld. Prae-advies van B. en W. is een bedrag van dertig gul den te voteeren. De heer Kroon wil eerst weten wat de leerlingen betalen voor hun schoolgeld, waar dan de mogelijkheid niet is uitge sloten, dat het tekort aangezuiverd wordt door de desbetreffende ouders. Weth. van Vliet heeft getracht deze cijfers in het bezit te krijgen, waarin hij nog niet is geslaagd doch wel kan hij met zekerheid zeggen, dat het schoolgeld hooger is dan in andere gemeente, want deze school ontvangt geen subsidie. Het volgen van Hooger Onderwijs vindt de heer Volgering zeker nuttig en spr. zou gaarne voldoen willen aan het verzoek, maar gezien onze financieele verhouding moet hy er afwijzend op beschikken. Het advies van B. en W wordt verworpen met 73 stemmen (vóór J. Hoogenboom en beide wethouders). Van de „Vebo" te Leiden is een aan vraag binnengekomen om een bijdrage van vijf-en-twintig gulden, ter organiseering van een Vee- en Zuiveltentoonstelling op 17 September a.s. te Leiden. Hoewel B. en W. het nuttig oordeelen, dat door een der gelijke expositie het gehalte der bedrijven hooger opgevoerd wordt, moeten zij zich toch beperken tot de meest noodzakelijke uitgaven, en wordt afwijzend geadviseerd. Al is hier de tuinbouw niet bij betrok ken, toch vindt de heer Kroon het organi- seeren van deie tentoonstelling een alge meen belang en wil uit sympathie voor dit doel tien gulden uittrekken. De heer L. Hoogervorst wijst op het leerzame van een dergelijk streven en sluit zich bij den heer Kroon aan. Dit voorstel wordt verworpen met 64 (L. Hoogervorst, P. Kroon, J. Ver boom, Woudenberg). Het onbewoonbaar verklaren van de wo ningen, plaatselijk gemerkt D 14 en D 15, gaat zonder op- of aanmerkten onder de hamer door. Meer voeten in de aarde had de wijzi ging van de begrooting. Allereerst het aan leggen van wegen, in casu het aanbrengen van een wegdek te Korteraar. Een kleine mistelling heeft er plaats gehad in het aan tal vierkante meters, voorts is niet gerekend op een vergoeding voor de extra-werk zaamheden van den Gem. Opzichter, van daar wordt voorgesteld het totaalbedrag van dezne weg te verhoogen met tweehon derd gulden en alzoo te brengen op 9250. Enkele leden informeeren naar den arbeid van den Gem.-Opzichter bij de uitvoering van genoemde werken. De heer Hoogenboom, die dit werk som tijds van nabij volgt, doet de geruststellen de verklaring, dat hier de opzichter een moeilijke taak op uitnemende wijze ver richt.. Verder is het onderhoud tfan de Lan- geraarsche weg niet meegevallen. Het ge deelte vanaf Gesticht tot Pulmot kost veel geld. Na een deskundig onderzoek is vast komen te staan, dat dit stuk wel goed is te krijgen, maar voor deze serieuze behande ling is een bedrag noodig, waardoor het on derhoud van wegen van 800.gebracht moet worden op 2300. De heer Apeldoorn oefent een weinig critiek uit op het advies van een expert, waarbij de voorzitter opmerkt, dat wij zeker gewaarschuwd zijn, maar teveel gestaard hebben op de hooge kosten. De heer Hoogenboom wijst ook op de Korteraarsche weg vanaf den hoek naar de viersprong, welke in een desolaten toe stand verkeert, en, indien niet spoedig in gegrepen wordt, groote financieele zorgen zal brengen voor de gemeente. De raad stemde ermee in eerst den weg te Lan- geraar goed te maken, het allernoodzake lijkste te doen op den Korteraarsche weg en dan dezen weg een volgend jaar goed onder handen te nemen. Verhooging post steunverleening. De post „kosten van steunverleening werkloosheid", aanvankelijk geraamd op negentienduizend gulden, momenteel uitge geven veertienduizend, wordt voorgesteld met drieduizend gulden te verhoogen. Hier bij geeft de voorzitter een kort schema over de plannen van dit najaar, betrekking heb bende op uitvoering van werken in werk verschaffing. Het betreft uitbaggeren van een tocht in de Vier-Ambachtspolder, berm- sloot Middelpolder en graven van slooten bij een particulier bedrijf. Met het doen van werkzaamheden in particulier bedrijf wijst de heer Hoogenboom op de consequen ties, welke zeker niet onderschat mogen worden. De voorzitter benadrukt opnieuw, dat het werken moeten zijn, die anders niet uitge voerd zouden worden en verder moet de eigenaar ook een zeker bedrag betalen aan arbeidsloon. Hetuitdiepen van de Lan- geraarsche wegsloot zal in contra-prestatie geschieden. Hier staat de heer Volgering op de bres en geeft het college in ernstige overweging deze geuï niet al te diep te maken, want an ders gaat onze mooie weg naar de maan. Diligent zullen B. en W. blijven. Ook de post werkverschaffing verhoogd. Tot slot wordt geadviseerd de post „werk verschaffing", geraamd op 8000.uitge geven 3500.te plaats op 13.500. zoodat voor dit najaar een bedrag open blijft van tienduizend gulden. Deze gelden worden uitsluitend besteed aan uitvoering van werken op particuliere gronden, zooals baggeren of diepspitten. De voorzitter zal trachten eenzelfde regeling te verkrijgen als vorig jaar. Al deze voorgestelde wijzi gingen moeten als vanzelfsprekend eerst de sanctie hebben van den Minister en Ged. Staten en zoodra deze beschikking er is, ontvangt de gemeente zoo pion. 83% terug van de bestede gelden. Deze wijzigingen verkregen spoedig de goedkeuring van den Raad met een woord van hulde aan B. en W. voor hun activiteit, daarbij de aan sporing, alles in het werk te stellen, dat spoedig een aanvang kan gemaakt worden met deze objecten. Aan de rondvraag gekomen dringt de heer L. Hoogervorst aan op verlaging van meterhuur van de kracht-installatie voor kleine verbruikers. De heer Volgering wenscht een andere regeling in den wachttijd, maar aangezien deze materie zeer ingewikkeld is, verzoekt de voorzitter een schriftelijke uiteenzetting, wat wordt toegezegd. De heer Kroon klaagt over het uitblijven van een - geschikte staanplaats voor woon wagens. De vrijwillige plaats te Aardam schijnt voor de omwonenden iets heel on aangenaams te zijn. De voorzitter hoopt t.z.t. toch eens met een behoorlijk plan voor den dag te kun nen komen, hoewel het steeds is gestuit op de groote kosten. Hierna sluiting. Eerst naar LINKS, dan naar RECHTS uitkijken vóór u oversteekt, en.»,, even uw beurt af wachten. (Neem lie ver een latere tram dan*, de auto van den „Eerste Hulp dienst".) ALPHEN AAN DEN RIJN. Examen melkcursus. Donderdagmid dag vond het examen plaats van den melk cursus gehouden door de Chr. Jonge Boe ren en Tuindersver. „Eendracht maakt macht". De jury bestond uit de heeren Ir. W. J. Huisman, rij kszui vel consulent, J. Groenewegen van Zoetermeer en L. van Leeuwen van Alphen. Alle cursisten kon den een diploma behalen n.l. D. C. Joha, J. P. Voorbij, J. D. v. d. Akker Jr., P. de Jong, C. v. Zwieten, G. de Wit en J. Ver kade. De techniek vertoonde een goede evenredigheid, terwijl het algemeen aan zicht zeer goed genoemd mag worden. Na afloop dankte de heer Huisman de cursis ten voor hun ijver en den heer Jac. Rij laarsdam den leider van het bedrijf, waar de cursus plaats vond, voor het beschik baar stellen van het bedrijf, terwijl een. der bestuursleden namens de cursisten den voormelker M. M. de Jongh bedankte voor diens practische en den heer Huis man voor diens theoretische lessen. Vingers gekneusd. Op de stoomwas- scherij van den heer S. had een 19-jarig meisje, genaamd T. v. L., het ongeluk met haar hand onder een stoom-mangel te ra ken, waardoor vier vingers ernstig wer den gekneusd. Met vlag en wimpel. De bode G., die een dienst onderhoudt tusschen Alphen en Leiden, kwam gisteravond tot de ontdek king, dat hij boven op zijn auto een vlag met stok meevoerde. Vermoedelijk was het dundoek afkomstig van een woning van een der feestvierende dorpen uit den omtrek. Personalia. Met ingang van 28 dezer is onze plaatsgenoot J. P. Castelein, brug- geknecht aan de Alphensche brug, in ge lijke functie overgeplaatst naar Boskoop. Het gymnastieklocaal van „Hou-Vast". In de Raadsvergadering van 24 Juli 1.1. werd aangehouden een voorstel inzake verkoop van een perceel bouwgrond, gele gen aan een zijstraat van de Van Velzen- straat, aan de gymnastiekvereniging „Hou Vast" alhier, ten einde daardoor de gele genheid te scheppen deze aangelegenheid nog eens nader te bezien, in verband met verschillende, tegen dien voorgenomen verkoop, gerezen bezwaren. B. en W. kunnen thans mededeelen, dat de na dien met de onderscheiden belang hebbenden gevoerde onderhandelingen, tot een bevredigende oplossing hebben geleid. Het bestuur der gymnastiekvereniging „Hou-Vast" is er nJ. in geslaagd met een particulier alhier tot overeenstemming te komen omtrent den verkoop aan die ver- eeniging van een ander, voor haar doel ook zeer geschikt gelegen perceel grond, voor den bouw van een gymnastieklokaal, terwijl de Commissie van Bijstand voor het Grondbedrijf met den heer J. West maas, aannemer alhier, tot overeenstem ming is gekomen omtrent den ^rkoop aan diens principaal van het perceel grond, oorspronkelijk bestemd voor genoemde gymnastiekvereeniging, teneinde daarop een tweetal woningen te doen bouwen, Deze laatste verkoop zou dan ook ge schieden voor den prijs van 1650, in to taal, zijnde dit hetzelfde bedrag dat ook met de gymnastiekvereeniging was be dongen. B. en W. kunnen zich met dezen verkoop vereenigen en stellen den Raad derhalve voor daartoe te besluiten. Gevestigd: van Schiedam: J. Goed hart, lasscher van Waddinxveen: J. de Vlieger en gezin, timmerman Nieuwer Amstel: C. de Jong, meubelmaker 's Gravenhage: H. Brokaar en gezin, kan- toorfced. Amsterdam: H. Naber, schil der Zwammerdam: H. Boekhout echt- genoote van W. van Leeuwen Cadier en Keer-, W. C. van Hemert Amster dam: E. Rang, diacones Utrecht: N. A.- Hager., loodgieter Harderwijk: A. Kla ver, echtgenoote van Ph. Verheij Zwam merdam: G. H. van 't Hoog en gezin, fabr. arbeider Weststellingwerf: J. de Rui ter, boerieknecht Harmeien: J. S. Vroe ge en gezin, tandarts Bussum: G. J. Vis ser en gezin, jeugdleider. Vertrokken: naar: Scherpenbeel: E. J. Wolmerstett Wijk aan Zee: R. van Dien Rotterdam: P. van Leeuwen Heemstede. A. W. Voorbij Haarlemmer meer: C. Heemrood Zwammerdam: N. van Muiswinkel Bergen (N.H.): W. B. M. Kortmanr Nijkerk: A. van Drie. Gebor en: Cornells z. van J. L. van der Valk en J. A. Grootveld Emilie Ma rie d. van A. C. Mijs en M. E. Ott Aren Cornell's z. van A. C. Mijs en M. E Ott Jochum Johannes z van K. Wijbenga en S. N. Molenaar Jacoba Hillegonda Jo anna d. van G. J. Wijfje en A. Klijn Arij, z. vaon A. de Jong en M. van Vliet. Getrouwd: C. Nagtegaal 32 j, en J. Vallentgoed 33 j. Overleden: Lambertus Leendert van der Velden 84 j. wednr. van S. A. van der Leeuw Axie van Klaveren 9 m. Harm Langejans 6 w. Johannes Gerar- dus Kling 68 j. geh. met E. Berkelo Neeltje Kwakernaak 68 j. geh. met P. Harting. WOERDEN JUBILEUM PATER ARNULPHUS HESSE Den 7den September a.s. hoopt de zeer- eerw. pater Arnulphus Hesse O.F.M. den dag te herdenken, dat hij 25 jaren in de Orde der Minderboeders is. Vanaf de op richting van het R.K. Ziekenhuis is hij rector hiervan geweest. ZUSTER ALBUNDIA f In het Pensionaat St. Jozef, alhier, is plotseling door een hartverlamming over leden de eerw. Zuster Abundia, in den ouderdom van 79 jaar. Twee maanden ge leden mocht zij haar gouden professie- feest vieren in de Orde van St. Franciscus. De begrafenis heeft plaats Zaterdag a.s.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7