UIT DE OMGEVING VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 11 HILLEGOM. Verkeersongeval. Gistermorgen slipte op de gladde tramrails aan de Hoofdstraat nabij villa Remine een luxe auto, komen de uit de richting Haarlem, waardoor de bestuurder de macht over zijn stuur ver loor. De wagen draaide in het rond, zoo dat de kop weer in de richting Haarlem stond; daarna vloog hij tegen het trottoir en viel op zij. Vlak erbij liepen kinderen en stonden een tweetal personen te pra ten. Als door een wonder bekwam nie mand letsel, doch de beide personen wa len zoo geschrokken, dat de villabewo ners hun een glas water aanboden. KATWIJK. Personalia. Het diploma van den Alg. Ned. Politiebond is behaald door de hee- ren S. Brandsma, A. B. Elfrink, G. van Duyn en G. T. van der Does. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Er was deze week een kleine verbetering te bespeuren in den groentenhandel. Hiermede bedoelen we dan geen exportproducten als tomaten, augurken, komkommers, want gelukkig is men hier niet ingesteld op den export. De groenten voor het binnenland, bloem kool, bospeen, waspeen, pootuien, sla, be hoefden niet door te draaien doch bleven steeds nog flink boven den minimumprijs. Bospeen varieerde van 3.30 tot f 5.20 per 100 bos, wel geen loonende prijs doch pe rioden van een kleine inzinking heeft men altijd gekent. Zoo ook met waspeen. Hier voor kon ook een iets hoogere prijs geno teerd worden dan voinge week, n.l. van i 0.70 tot 0.85 per kist van 20 K.G. Voor uien was iets minder vraag met lagere prijzen. De noteering was aanvankelijk 2.20 tot 2.60 doch de laatste dagen was de noteering f 1.90 tot f 2.20 per 100 K.G. Dat wordt bedenkelijk. Voor aard appelen blijft de handel stil. De prijzen blijven op hetzelfde peil. Beste zand- eigenheimers van 0.65 tot f 0.80 per kist van 25 K.G., klei-eigenheimers van 35 tot 50 ct. De eerste late bloemkool wordt reeds gehakt. Dat is vroeg. Alle produc ten zijn trouwens den geheelen zomer erg vroeg geweest en het nagewas staat er gunstig voor. De bloemkoolprijzen gingen aanvankelijk zacht aan .naar boven doch Woensdag ging het reeds in vlugger tem po. Was begin dezer week de hoogste prijs voor 1ste soort tot f 7.50 per 100, Woens dag 1.1. liep de prijs geleidelijk op tot 10.80 bereikt werd. Er was toen op het laatst der veiling schijnbaar een tekort met gevolg snel oploopen der prijzen. Tweede soort bracht van 2.60 tot f 5.10 per 100 op. Sla komt er weinig. De prijs ia vrij laag. Van 0.50 tot f 0.70 per 100. Doch het is niet prima kwaliteit. LIS SE Missie-tentoonstelling. Gisteravond werd wederom de tentoonstelling, georga niseerd door den N(aaikrans) voor M(is- sionarissen) van (L)isse geopend. Aan het hoofd van dezen naaikrans, welke uit 16 jonge dames bestaat, welke alle werkzaam heden geheel belangloos verrichten, staat mej. M. Akerboom, aan wien deze functie best is toevertrouwd, terwijl kapelaan H. J. P. Tabink is belast met de geestelijke leiding. De tentoonstelling werd geopend met een toespraak door den zeereerw. heer pastoor v. Zuijlen. Deze zeide, dat hij over tuigd is van de liefde der Lissenaren voor de Missie, als hij de tentoonstelling over ziet. Zij neer w. was er jaloersch op en wenschte wel, dat hij in plaats van pastoor als missionaris naar Lisse was gekomen. Spreker hoopte, dat deze liefde voor het schoone missiewerk te Lisse moge blijven voortduren tot in lengte van dagen en te vens, dat de missionarissen van Lisse op den blij vendén gewaardeerden steun van Lisse's parochianen kunnen blijven reke nen. Met het uitspreken van de hoop, dat de tentoonstelling aan haar doel in ruime mate moge beantwoorden, verklaarde zijn- eerw. de tentoonstelling voor geopend. Nadat het lint was doorgeknipt, maak ten de talrijke genoodigden een rondgang langs de tentoongestelde gewaden. Uit het overzicht bleek ons, dat de ijverige naai krans haar beste beentje heeft voorgezet en dat de nijvere handen heel wat voor onze missionarissen hadden gemaakt! Tusschen het tentoongestelde prijkten ook enkele artikelen niet voor maar uit de missie en wel een hyenavel en een ceintuur van slangenvel, gezonden door pater J. Boon en een klissen met leder bewerkt, gezon den door de eerw. paters L. Onderwater en A. Kerkvliet. Dat er aan deze tentoon stelling een loterij om fraaie prijzen is verbonden, behoeft natuurlijk geen betoog De tentoonstelling is geopend 's morgens van 4 tot 10 uur en Zondag van na de Hoogmis tot 's avonds 9 uur, waarna, de trekking der prijzen plaats heeft. De ver schillende artikelen zijn bestemd voor de eerw. Zusters Reinalda, Martino en Zus ter Pra en de eerw. paters A. Kerkvliet, J. Hilders, L. Onderwater, J. Boon, Ph. Lefebr en C. van Graven en voor pater P. Schoone. Wij kunnen ons zoo voorstellen, dat deze artikelen zeer welkom zullen zijn! Mogen zij er nog jaren pleizier van hebben. Harddraverij. Het bestuur van de Harddraverij-Vereeniging „Lisse en Om streken" organiseert op Donderdag, 1 Oc tober a.s. een groote harddraverij. Des morgens om half tien zal een prij zen-dra verij voor inlandsche paarden worden ge houden. Paarden, die op de Korte baan- (max. 400 meter) drie of meer eerste prij zen hebben gewonnen, starten op 300 me ter, die niet meer dan twee eerste prijzen gewonnen hebben op 295 meter en die nog geen eerste prijs gewonnen hebben op 285 meter. De prijzen voor deze draverij zijn: 1D0.30.— en 10.-^. Des namiddags om een uur zal er een groote draverij van meet plaats hebben. Inschrijving open voor alle geregistreer de paarden, die niet aan de voormiddag draverij deelnemen. Inlandsche paarden starten op 300 meter, buitenlandsche paar den op 310 meter. De prijzen van deze dra verij zijn als volgt: 400.—; 150.—; 75 en 25. Er wordt gereden ondér het reglement der Koninklijke Nederlandsche Harddra verij- en Ren vereen iging. Het rijden in volledig pikeurscostuum is verplichtend. Aan deze draverijen is tevens verbon den een Kermesse d'Eté. Geboren: Maria Cornelia, dochter van L. P. van der Vlugt en A. M. Lange- veld; Agatha Johanna, dochter van A. H. Eling en J. A. Scholte Catharina, dochter van M. van der Stelt en M. de Graaf Petrus Nicolaas, zoon van M. J. van Steijn en M. C. de Roode Matthias Petrus Maria, zoon van H. van der Zon en M. J. Mens Pancratius Marie, zoon van P. G. M. Beelen en J. P. van Leeuwen. Ondertrouwd: Bancras Petrus Smit, 27 jaar, te Bloemendaal met Wilhel- mina Maria Sprengers, 26 jaar, te Lisse Martinus Hendricus van Nobelen. 28 jaar te Sassenheim met Geertruida Elisabeth Maria van Dijk, 25 jaar, te Lisse. Getrouwd: P. van der Lans te Lisse met Th. M. Warmerdam te Noordwijker- hout C. van Dijk, te Katwijk met A. M. Krössehell te Lisse met C. Kerkhof te Rotterdam. Overleden: Maria Adriana Obdam, 24 jaar Hendrika Petronella Kool, 4 jaar Gerardus Antonie Spoor, 72 jaar, wed. van L. Wessels Johannes Bon, 80 jaar. Gevestigd: J. H. M. van Ingen uit Velsen. Vertrokken: A. M. Boerakker naar Oud-Heusden J. J. Vos naar Oudheus- den C. Hoogkamer naar Haarlem E. Dubbelaar naar 's Gravenhage G. M. Zirkzee naar 's Gravenhage L. J. Vlugt naar Haarlem F. K. Dankelman naar Nijmegen G. J. van Dijk naar Heem stede. NOORDWIJK. Kostelooze Vaccinatie. Op Woendag 16 September a.s., des namiddags te 2 uur bestaat gelegenheid tot kostelooze vacci natie en revaccinatie, te verrichten door den geneesheer C. H. Hermanides, te zij nen huize Huis ter Duinstraat 3537. Zij, die van deze gelegenheid gebruik willen maken, moeten daarvan ter secre tarie aangifte doen uiterlijk tot 10 Sept. a.s., met medebrenging van het trouw boekje. NOORDWÏJKERHOUT Huldiging raadslid L. M. van Noort. Zaterdag 5 September a.s., des avonds te 8 uur, zal op het gemeentehuis een bijeen komst worden gehouden van de raadsle den op uitnoodjging van den burgemees ter. Deze bijeenkomst is door den burge meester uitgeschreven ter gelegenheid van het feit, dat het 25 jaar geleden is, dat de heer L. M. van Noort zijn intrede in den gemeenteraad deed. De jubilaris zal in deze bijeenkomst door den burgemeester worden gecomplimen teerd. OEGSTGEEST. Hanze. Onder voorzitterschap van den heer W. F. de Rooy hield de Hanze een alg. vergadering. Het aantal aanwezige leden was be langrijk grooter dan vorige maal. Het be stuur had echter in verband met de M.I.C.A. zeer zeker meer winkeliers ver wacht en sprak daarover dan ook zijn te leurstelling uit. Nadat secretaris de Bruin de notulen zag goedgekeurd kwam het houden van de M.I.C.A. ter sprake. Bij de plaatselijke afdeeling van de Alg. Ned. Middenstandsbond schijnt wei nig belangstelling daarvoor te bestaan blijkens een onderhoud, dat de secretaris van de Hanze met den voorzitter van den Bond heeft gevoerd, Verschillende leden voerden over het al of niet houden het woord en wezen op 't belang van de M.I.C.A. Mededeeling werd voorts gedaan, dat de organisatie iets anders is dan 't vo rige jaar. Alles is gedaan om te voorko men, wat in 1935 niet goed bleek te zijn. Aan de M.I.C.A. kunnen alleen die win keliers deelnemen, welke lid zijn van een middenstandsvereeniging. De M.I.C.A. zal dan ook alleen slagen als er plaatselijk veel werk van wordt gemaakt. Op ver schillende wijze kan men de aandacht van 't publiek trekken, b.v. door muzikale rondgangen, reclame-optochten, wedstrij den, advertenties enz. Het bestuur wees er voorts nog op, dat de vorige M.I.C.A. nieuwe leden had aangebracht en ver trouwt, dat bij veel actie stellig nog meer deren zich bij de Middenstands-vereeni- gingen zullen aansluiten. Besloten wordt het comité 1935 te ver zoeken de voorloopige werkzaamheden ter hand te nemen. Dit comité zal zich per circulaire tot de georganiseerde winke liers wenden, met het verzoek zich tot deelname aan de M.I.C.A. op te geven. Het bestuur vertrouwt, dat de winke liers deze circulaire spoedig ingevuld zul len terugzenden. De rondvraag leverde verder niets op, waarop sluiting volgde. Vermelden we nog dat op de gedane vragen aan 't hoofdbestuur schriftelijk antwoord was ontvangen. Deze antwoor den waren zoo onbevredigend, dat de af deeling daarover hare teleurstelling uit sprak. Er zal nog op nader antwoord worden aangedaxmgen. Aanrijding. Op het kruispunt Oegst- geesterweg—Rijnsburgerweg had een aan rijding plaats tusschen een luxe personen auto bestuurd door P. H. H. wonende te Deventer en een wielrijder genaamd C. B. wonende te Katwijk. De wielrijder had hierbij het ongeluk om met zijn rechter hand door een zijruit van de auto te slaan, waardoor zijn hand erg werd verwond. Een dochtertje van genoemde autobe stuurder die in de auto had plaats geno men, werd door de glasscherven aan haar hoofd verwond. Beiden zijn door dr. Rijk mans uit de gemeente Rijnsburg ter plaat se verbonden. C. B. kan volgens de dok ter zeker in geen 3 weken arbeid ver richten. De oorzaak van dit ongeval is ge legen in het feit dat genoemde autobe stuurder bij het nemen van de bocht ver geten had om de richtingaanwijzer van zijn auto te ontsteken, waardoor genoem de wielrijder in de veronderstelling was, dat genoemde auto rechtuit zou rijden. Een aanrijding was dan ook niet meer te voorkomen. Het rijwiel werd eveneens ernstig beschadigd. De politie maakte te gen de autobestuurder procesverbaal op. Fietsen verdwenen. Den heer J. v. O. wonende te Leiden, deed bij de politie aangifte van het feit, dat zijn rijwiel is ontvreemd geworden vanuit de voortuin van „Het Witte Huis", terwijl hij in het Witte Huis eenige verteringen gebruikte. Tevens zijn bij de politie inlichtingen te bekomen betreffende 2 heerenrijwielen, die op het feest van 31 Augustus langs den openbaren weg zijn achtergebleven. Gevestigd: A. Tobrmonova, db. Nassaulaan 17, van Leiden S. I. Koo, Juffermansstraat 31, van .Leiden H. E. de Bruijn, Rhijngeesterweg 40, van Roo sendaal H. Clements, db. Endegeest van Den Haag S. J. van Oostroom ass. Rijks- univ. Emmalaan 21, van Rotterdam J. J. van Oostroom geb. Jonker, Emmalaan 21, van Almelo A. J. Klein, Nassaulaan 9, inw. van Delft C. N. J, Lemmers, winkelbed., Geversstraat 47a, inw. van Leiden P. S. Schop, huish., Rijnzichtw. 167 van IJsselstein J. A. Hessels, db., Haarlemmertrekvaart 15, van Alphen aan den Rijn J. van Huijkelom, arb. b. d. wegenb. Rijnzichtweg 20, inw., van Apel doorn M. Boone, verpleegster, Terwee- weg 78, van Leiden J. van der Werf, Rijnzichtweg 11, van Noordwijk C. van der Werf geb. v. d. Pijl, O. Rijnzichtweg 11, van Noordwijk. Vertrokken: W. Sloos, wagenv. N. Z. H. van H. Morschweg 73, naar Lei den, Seringenstraat 24a J. Meijers, on derwijzeres, van Julianalaan 4b naar Brielle, Langestraat H. Scheurwater, db. Rhijngeest naar Leiden, de Koning straat 75a J. G, Elsinga geb. Don en gezin van de Kempenaerstraat 2 naar Lei den, Steenstraat 55 L. Günther, db. van Oranjelaan 16 naar Berlijn, Lichtenrade L. de Later, van Julianalaan 2 naar Lei den, Diac. huis, Wittesingel A. Ie Poole van L. v. OudPoelg. 16 naar Leiden, Ra penburg 110 L. H. Put, kw. zend. van Leidschestraatweg 11 naar Huizum, Mes dagstraat 25 M. J. Heskens, db. van Oranjelaan 7 naar Leiden, Heerenstraat 104a M. Volker van L. v. Oud-Poelgeest 34, naar Voorschoten, Rijksstraatweg H. Remijn, verpl. van Endegeest naar Den Haag, ziekenhuis Zuid wal 83 W. J. van Leeuwen, bakkerskn. van Geversstraat 49 naar Leiden, Merelstraat 3 M. Brouwer, ambt. B. B. N. I., van Emmalaan 99 naar Amsterdam, middenweg 142 J. Groe- neveld, chef-kok Endegeest van Endegeest naar Leiden, Mared. 187a. H. van der Voet, bloemist van Warmonderweg 32, naar Leiden, Haarlemmerstraat 15 E. A. E. Binnendijk geb. Zuhlsdorf van Ju lianalaan 40 naar Leiden, R. Visserstraat 55 K. Noppe, db., van W. Pyrmontlaan 14, naar Den Haag, Raamstraat 15a M. van Kessel, van Emmajaan 65, naar Apel doorn, Arnhemscheweg 195 J. Visser verpl. van Oranjelaan 2 naar Leiden, Hoog!. Kerkkkoorsteeg 14 W. Wijnhof van Rhijngeesterweg 40. naar Warmond, Lidwinagesticht M. Mechelse, db., van Julianalaan 13, naar Leiden, Plantage 16. Geboren: Josina Maria, dochter van J. van der Poel en J. C. M. Duivenvoor den, Hooge Morschweg 26. Nicolaas Hermanus, dochter van A. Breedijk en D. de Roode, Terweeweg 52. Overleden: Jac. Verbeek, 55 jaar, Haarlemmertrekvaart 17 M. Caspers geb. Hogewoning 85 jaar, Rhijngeester- straatweg 32, Ondertrouwd: I. Vavier, 27 jaar timmerman, wonende te Leiden en W. van Leeuwen, wonende alhier F. E. Ohlen- roth 26 jaar en C. G. Janssen, 25 jaar bei den alhier. RIJNSBURG. Tuinbouw. Voor bloemkool was deze dagen weer iets meer vraag dan vorige week. De aanvoer was ook geringer, het geen vermoedelijk van invloed was op de prijs. De zouterijen kochten met"" het op loopen der prijzen, weinig. Eerste kwali teit ging voor 6.108.20, tweede soort van 1.90—3.10, Met uien ging het traag. De prijs daalde iets. Genoteerd kon wor den van 1.80 tot 2.40 per 100 K.G. Waspeen van 3.10 tot f 3.50 per 100 K.G. Bospeen bracht van 3.80 tot f 4.70 per 100 bos op. Sla 0.500.60 p. 100. SASSENHEIM. Sportcommissie. De door den Ge meenteraad in haar vergadering van 13 Aug. jl. ingestelde Sportcvommissie heeft zich 2 September jl. geinstalleerd. De Commissie bestaat thans uit de heeren H. Bader, voorzitter, J. N. Beekman, K. W. van Breda, F. Homan (Teylingen) en P. Tibboel (Ter Leede). Laatstgenoemde neemt het secretariaat waar. Zwemmen. In het gemeentelijk zwem bad zijn geslaagd voor het diploma A: de dames A. KnetschSlootbeek, H. Lefeber Nijman, G. Boerendansvan Assen. L. Bouwer, N. Geerdes en A. Strik, allen uit Lisse. mej. L. v. Iersel uit Noordwijker- hout, de dames J. Zuiderwijk, J. Beekman S. Demmink, C. v. Reizen, N. Hansen en W. v. Leeuwen, allen uit Sassenheim. Voor diploma B: de jongeheer A. v. Breda M.J.z. te Sassenheim. Geboren: Maria Johanna Jacoba d. van H. van Bladel en J. van der Sleet. Jo d. van M. J. van Diest en M. A. van Wel. Jenneke d. van T. van de Stelt en N. Schuil. Cornelia Johannes z. van P. C. 'Rewijk en M. Does. Getrouwd: W. E. Wijntjes 26 j. en P. Schalk 26 j. Vertrokken: J. H. ePter en gezin, naar Den Haag. C. van der Vlugt, naar Maassluis. E. A. de Kweasteniet, naar Haarlem. Q. J. Kroesmeijer, naar Bos koop. Ingekomen: J.P. Pragt en gezin, van Elsloo. VOORSCHOTEN. Triduum Meisjescongregatie. Zondag 6 September begint 't triduum voor de Meisjescongregatie, gegeven door den zeererw. heer J. Bonsel. We vertrouwen er op, dat alle meisjes aan de verschillende oefeningen zullen deelnemen. Dinsdagavond, 8 Sept. na de plechtige opdracht en 't- sluiten van het Triduum, uitreiken van de diploma's in het Graal- huis, waarna gezellig samenzijn, met gra tis verloting. Alle congreganisten worden hiertoe uitgenoodigd. Naaischool. Bij voldoende deelname wordt een naaicursus opgericht voor jonge- meisjes tot 15 jaar op Maandag, Woensdag en Vrijdag van 4.306.00. Cursusgeld 30 cent per week. Aanmelden Vernédepark 12. Voor grooten is er 'n naaicursus op Vrijdagavond van 8,009.30 uur. Onkos ten 25 cent. WASSENAAR DE KONINGINNEFEESTEN Een welgeslaagd bloemen-corso Gisteren zijn wederom onder begunsti ging van warm zomerweer de feesten ter viering van den verjaardag van H.M. de Koningin voortgezet. Des morgens te 10 uur vingen de volks spelen aan waarvoor ook weer veel be langstelling bestond. De uitslagen waren: Ruiter te paard, voor mannelijke perso nen boven 18 jaar: le prijs Thomas Belle- kom; 2. J. Post; 3. E. Bos; 4. Bernard Zon neveld. Stoelendans voor dames boven 18 jaar: le prijs: Annie Ruygrok, 2. Cor Noord- over, 3. Mien Parlevliet. Eerst aan den trein voor mannelijke personen boven 18 jaar: le pr. Adriaan van Leeuwen, 2. Jaap Beijersbergen, 3. Ber nard Zonneveld, 4. N. van Rooijen, 5. J. J. van Spronssen, 6. Cor Heemskerk. Wasch ophangen voor dames boven 18 j.: le pr. M. Compeer, 2. L. Ammerlaan, 3. M. van Beek, 4. C. Knijnenburg. Des middags te half twea moesten de deelnemers aan het bloemencorso en die aan de namiddagwedstrijden aantreden op het Dorpsplein. Voor het uitgeschreven bloemencorso was een groote deelname. Niet minder dan een 70-tal inschrijvingen waren er, en daar was toegestaan dat men met alle mo gelijke voertuigen hieraan kon deelnemen, was er een groote verscheidenheid, be staande uit autopeds, vliegende Hollanders, kinderwagens, fietsen, bokkenwagens, pon- nie gespannen, boerenkarren met inzitten den in passende drachten, bakfietsen, auto's enz. en het eene voertuig was al smaakvoller versierd dan het andere, ter wijl ook het komische gedeelte daarin niet ontbrak. Er was dan ook door de deelnemenden veel werk en zorg aan dit corso besteed. De jury had met dit al ze ker geen lichte taak om haar beoordeelin gen vast te leggen. De navolgende prijzen werden toegekend: Kinderen: le prijs E. en C. Boddeus, 2. H. van Veen, 3. Jantje van der Ploeg en verder nog twaalf andere prijzen. Groep rijwielen: 1. Tr. Remmerswaal. 2. L. van Os, 3. Jac. Remmerswaal en nog 21 andere prijzen. Bokkenwagens: 1. kinderen van A. L. Paridon, 2. Ko Kortekaas, 3. kinderen van U. Heins. Ponnywagens: 1. kinderen van J. Olij, 2. Jan Vogels, 3. Mej. Del Cout van Krim pen. Wagens: 1. Freule van Zuylen van Nije- velt, 2. C. Ruigrok van de Werve, 3. Gebr. Kortekaas, 4. Gebr. van Hemert. Driewielers: 1. Jan van der Kroft, 2. Th. van der Hoeven. Nadat de bekroningen waren vastgesteld, werd een optocht geformeerd en onder de vroolijke tonen van Excelsior werd een rondgang door het dorp gemaakt. Langs 't uitgeschreven traject stonden enorm veel menschen opgesteld om deze fleurige stoet te zien voorbijgaan. In dezen stoet liepen ook mede de be sturen van de Kon. Wilh. Vereen, en de Chr. Oranjevereeniging; de organisatoren van dit schitterend geslaagde corso, de landelijke Rijvereeniging „Koningin Em ma" en de leden van de handboogschutters- vereeniging „De Jonge Germanen" en voorts de deelnemers aan de behendigheids wedstrijden. Op de Ridderlaan werd de stoet ontbon den nadat door den voorz. der Koningin Wilhelm ina Vereeniging aan alle deelne mers aan dit corso de organisatoren ervan en aan Excelsior in warme bewoordingen hartelijk voor de deelname was' dank ge zegd'. Hierop werd een aanvang gemaakt met de uitgeschreven behendigheids wedstrij den. Deze luiden als volgt: Ringsteken met paard onder den man: 1. H. van Zanten, 2 Mej. Dien Stijnis, 3. G van Wissen, 4. Adriaan Beek, 5. Mej. J. Nell, 6. C. P. van Wissen. Behendigheidswedstrijden op rijwielen voor mannelijke personen boven 16 jaar: 1. L. Parlevliet, 2. Wim Boddeus, 3. J. Overgaauw, 4. Henri Mantel, 5. Dik de Smit. Wedstrijd op belaste transportrijwielen: 1. I. Parlevliet, 2. L. Overdevest, 3. Ko Vis ser, 4. Hendrik Hoogeboom. Door de handboogschutters „De Jonge Germanen" werden op het terrein der kinderspelen demonstraties gegeven in de vaardigheid van het handboogschieten, ter wijl des avonds 7 uur door de leden van de landelijke Rijvereeniging „Koningin Emma" demonstraties werden gegeven in het rijden, springen en dressuur, waarbij werd getoond dat door die leden in het af- geloopen jaar arnstig werd geoefend en dat hun rij bekwaamheid in grooten mate is toegenomen. Des avonds te 8 uur gaf de Monorgel- club „Door vriendschap sterk" op het Dorpsplein een concert dat door zeer velen met aandacht werd beluisterd en door me nig warm applaus bewezen de aanwezigen zeer ingenomen te zijn met hetgeen door D.V.S. ten gehoore werd gebracht. Tot slot van dit tweedaagsche feest werd te ongeveer elf uur onder aanschouwing van een duizendkoppige menigte een groot vuurwerk ontstoken, waarna men nog lang bleef feesten zoowel op het feestter rein als in het dorp. Vertrokken: J. van Geenhuizen naar Dedemsvaart, sluis 6, D 8. A. M. Degen, naar Poortegaal, Albr. Waaxdsched. 151 P. Fleur en vrouw naar den Haag, van der Spiegelstraat 12 W. Folkensteiner naar den Haag, Stuijvesandestraat 303 E. Stolk naar Zwijndrecht, Julianastraat 71 W. Nell naar den Haag, Loozel. hoek Vin- kelaan N. Polane geb. de Jong naar Katwijk, Noordwijkscheweg 44 N. W. A. Polane naar Katwijk, idem A. ter Avest geb. Gesink en gezin naar Rijssen, de Saparmevogel, Hollandsch Schwarzwald S. C. van den Barselaar naar Oirschot, Kweekschool voor Onderw. L. J. A. M. Lammers en vrouw naar den Haag, Pomo- naplein 25 P. A. S. Peetoom naar Lei den, Oude Vest 45 G. J. Nell naar den Haag, Loozelaan hoek Vinkelaan G. J. van iDest geb. v. d. Akker naar den Haag, Ledeganckpl. 41 J. G. Galjaard naar den Haag, IJsselstraat 71 A. Druijf naar Rotterdam, Middensteiger 7a H. Mathot naar den Helder, inst. Marina P. J. H. Brokaar naar Zeist, Dolderscheweg 29. Gevestigd: P. van Alphen de Veer uit Bandoeng (N.O.I.), Oranjelaan 4 E. Auer, R.K., vreemd., dienstbode, uit den Haag, Vijverweg 1 H. Balb. vreemd. D.E., dienstbode, uit Maulbronn (Did.), Schouwweg 106 S. Batenburg, N.H., zonder beroep, uit Ouderkerk a. d. IJ., Oostdorperweg 29 B C. A. Begeman, geen, zonder beroep, uit Delft, Bloemcamp- laan 58 E. Bonarewitz, vreemd., R.K., dienstbode, uit Oberhausen (Did.), Narcis laan 33 J. A. van der Breggen, student, uit Delft, Gr. Hoefijzerlaan 75 E. Brod- din, vreemd., D.E. ,uit Den Haag, Witten- burgerwgg 52 J. H; Brouwers, R.K., uit den Haag, Gr. Hoefijzerlaan 6. M. C. Doezen, R.K., zander beroep, uit Den Haag Wittenburgerweg 148 G. C. van der Drift, dienstbode, R.K., uit Warmond, Zij- deweg A. E. Drondzey, vreemd., D.E. dienstbode, uit Dei Haag, Nachtegaallaan 6 L. Friedrich, vreemd., E.L., kinderjuf frouw, uit Nieuwer-Amstel, Wittenburger weg 120 M. Helmich, N.H., zonder be roep, uit Castricum, Middelweg 5 C. R. Hillebrand, R.K., slagersknecht, uit Sas senheim, Langstraat 29 W. Hoos en ge zin, D.G., wever, uit Voorschoten, Duin weg 2 G. de Jong, N.H., dienstbode uit Katwijk, Lange Kerkdam 83 G. A. Kil- lisch, vreemd., D.E., dienstbode, uit den Haag, Duindigt 4 Chr. Lohan, vreemd., R.K., dienstbode, uit Oberhausen (Did.), Groot Hoefijzerlaan 25 A. Loisch geb. Merkinger, vreemd., R.K., dienstbode, uit Amstetten (Oostenr.), Oud-Clingendaal 7 A. Miesenbeck, vreemd-, Ev.L.., dienst bode, uit Rotterdam, Houtlaan 8 S. J. de Nes, empl. K.L.M., uit Voorburg, Ko nijnenlaan 8 P. J. Overdevest, R.K., dienstbode, uit den Haag. Groot Haese- broekscheweg 6 A. I. J. M. Schellart, R.K. Inspecteur Olie-Maatschappij, uit Voorburg. Oostdorperw. 112 H. Schultz, vreemd., D.E., hulp in de huishouding, uit Utrecht, Rijksstraatweg 797. J. A. L. Timmermans, onderwijzeres, uit Oirschot, Kerkstraat 32 J. A- W. Verhoeff, R.K., adj. landmeter kadaster, uit Bondowoso, Hyacinthstraat 117 E. C. Verstoep, kin derjuffrouw, uit Rotterdam, Hertelaan 1 K. Vonk, N.H., Secr. v. d. Raad v. Be roep v. Binnenscheepvaart, uit Den Haag, Willem UE-laan 5 J. J. W. Hoogenstra- ten geb. Willemse, R.K. zonder beroep, uit Echt, Tulpweg 23 J. M. C. Witvliet, uit Bandoeng, Narcislaan 20 (en gezin) D. Zeegers, N.H., sergeant-capitulant ,uit Amsterdam, Waalsdorp, tirailleur compag nie, Reg. Jagers. Geboren Henriette Pauline d. van J. W. Kortekaas en J. Kulemtzer Anna Maria Johanna d. van H. Th. van der Vel de en A. Koppehrs Joachim Johannes Gijsbertus z. van H. J. M. Konings en J. I-I. Vensveen Go ver t z. van G. Slob en M. Zevenhuizen Willempje d. v. J. E. Steenkamj en P. de Graaf. Ondertrouwd: H. D. Klinkhamer en J. M. Zuiderduin M. J. Lagerberg en M. M. Koenig. Getrouwd: A. Toolens en M. P. La- moré N. W. A. Polanen en N. de Jong G. G. van Diest en G. J. van den Akker A. J. Sjouk en G. M. van de Gevel J. L. L. F. Hartkamp en C. M. Karstens. Overleden Pieter Vermeer 27 j. echtgen van L C Visser Theodorus Knij nenburg 80 j. wed. van C. M. van der Meer Johannes Martinus Pieterse 50 j. echtgen. van M. J. Jordan Maria Ma thilda Lucas 88 j. wed. van J. H. Bo- gaerts.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11