R.H.W. zegt alles FRUITSODA zegt niets G. H. KLEINHANS WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN DOODELIJKE AANRIJDING TE ROTTERDAM. Man tegen vrachtauto geloopen. Gisteravond om kwart over zes is op den Gustoweg te Rotterdam de 59-jarige ge- pensionneerde tramconducteur A. J. Bie- rens uit de Puntstraat door een van den Schiedamscheweg komende vrachtauto, be stuurd door C. G., aangereden. De man stak onachtzaam, met gebogen hoofd de straat over en liep tegen de linker lantaarn van de auto op. Hij werd tegen de straat geslingerd en kreeg een ernstige schedel breuk. Hij was nagenoeg op slag dood. KINDJE OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond is het twee-en-een-halfjarig kind van de familie Guhrmau uit Delft, die in het Villadorp te Hoek van Holland logeerde, bij het oversteken van den Schelpweg, door een autobus overreden en op slag gedood. BELGISCHE TOURINGCAR TE HAARLEM DOOR TRAM AANGEREDEN. ZES PERSONEN GEWOND. Twee iu het ziekenhuis opgenomen. Gistermiddag is op het Houtplein te Haarlem een autobus uit Brussel, waar mede een gezelschap Franschen, Engelschen en Belgen een rondrit door ons land maak ten, aangereden door een z.g. Leidschen tram der N. Z H. T. M., komende uit de richting Heemstede. De bus werd aan de achterzijde gegre pen en de inzittenden werden door el kaar geworpen. Zes hunner bleken ge wond te zijn en werden naar de Maria- stichting overgebracht. Daar constateerde men, dat de 55-jarige heer P. Lemaire uit Parijs en zijn zuster inwendige kneuzin gen had opgeloopen, zoodat zij ter verple ging moesten worden opgenomen. De gids van het gezelschap, de heer Tab, uit An- derlecht, had een rib gekneusd, maar kon evenals de overige gewonden, die slechts lichte kwetsuren hadden gekregen, weer spoedig het ziekenhuis verlaten. Per trein is het gezelschap naar Brussel têbugge- keerd. De politie heeft de autobus in beslag ge nomen, omdat de voetrem niet in orde bleek te zijn. De chauffeur verklaarde, dat het defect door de botsing was ontstaan. Te gen hem is proces-verbaal opgemaakt. De chauffeur maakte meermalen reizen naar ons land en was met de verkeerssituatie ter plaatse bekend. ERNSTIGE AUTOBOTSING TE STAPHORST. Zes gewonden. Gisteravond omstreeks negen uur zijn op den rijksstraatweg tusschen Mappel en Staphorst twee personenauto's in volle vaart tegen elkaar gereden, waarbij de zes inzittenden werden gewond. Vier hunner, twee echtparen uit Jelsum (Fr.) moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. Het was zeer druk op den weg toen het ongeluk gebeurde. Een der beide wagens, welke bestuurd werd door den heer D. J. Twijnstra en waarin verder zaten diens vrouw en het echtpaar Bormema, allen uit Jelsum het gezelschap keerde van de tentoonstelling ,,'t Volle Profijt" uit En schede naar huis terug maakte zich uit een gegeven moment los uit de file om de voorste auto daarvan te passeeren. Van den anderen kant naderde toen in volle vaart een tegenligger, waarin zich het echt paar Hartman uit Zwolle bevond. De heer Twijnstra had dezen wagen niet zien aan komen, met het gevolg, dat de voertuigen met een geweldigen kW tegen elkaar vlo gen. Van alle kanten kwamen menschen toe- loopen, die er met groote moeite in slaag den, de inzittenden uit de wrakstukken der vernielde wagens te bevrijden. Zij bleken allen gewond te zijn en men legde hen op den berm van den weg, in afwachting van geneeskundige hulp. Deze werd spoedig verleend door dokter Berghauser Pont en wijkzuster Timmermans uit Staphorst. Het bleek, dat de vier Friezen een vrij ernstige hersenschudding hadden bekomen. Zij zijn met ziekenauto's uit Zwolle en Meppel naar het Sophia ziekenhuis te Zwolle vervoerd. Vérder had de heer Hartman een bloe dende wonde aan het hoofd en zijn vrouw een lichte hersenschudding gekregen. Zij zijn naar hun woning overgebracht. De gemeenteveldwachters en de rijks veldwachter uit Staphorst leiden het on derzoek. Het verkeer ondervond eenige vertraging. De auto's zijn later weggesleept. ERNSTIGE AANRIJDING BIJ AMERSFOORT. Drie gewonden. Gistermiddag heeft nabij het pompsta tion aan den Hoogenweg te Amersfoort een ernstige aanrijding plaats gehad. Uit de richting Amersfoort naderden twee personen-auto's. De achterste wagen passeerde den eerste, doch haalde daarbij niet genoeg naar links uit, met het gevolg, dat diens rechter achternaafdop het linker voorwiel van den gepasseerden wagen raak te. De bestuurder van deze laatste auto, zekere S. uit Apeldoorn, verloor de macht over zijn stuur, waardoor de wagen begon te slingeren en met het achterste gedeelte tegen een boom sloeg. Vervolgens vloog de wagen naar links en sloeg over den kop. Voorbijgangers en personeel van het pompstation verleenden onmiddellijk hulp. 5485 De bestuurder van de verongelukte auto bekwam een diepe hoofdwonde, terwijl de overige inzittenden, de heer V. en de 27- jarige H., beiden uit 's-Gravenhage, even eens werden gewond. Laatstgenoemde liep een zeer diepe hoofdwonde, een hersen schudding een nierbloeding en andere ern stige inwendige kneuzingen op. De heer V. bekwam schaafwonden aan zijn elleboog. Per ziekenauto werd de heer H. naar het St. Elisabethziekenhuis te Amersfoort ver voerd. De bestuurder, die de aanrijding veroor zaakte, is een inwoner uit Hilversum. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. De ge wonde Hagenaars waren met den Apel- doornschen chauffeur meegereden van Amersfoort op weg naar Apeldoorn. GECOMPLICEERDE AUTO-BOTSING IN BELG IE. Nederlander rijdt op gToep in. Gisteren heeft zich onder de gemeente Waver een gecompliceerd, ernstig auto-on geluk voorgedaan. De heer Dehalloy, wo nende te Waver, keerde met zijn auto uit Brussel huiswaarts, toen hij nabij het z.g. Bois du Prussien op het gebied van Waver in aanrijding kwam met een autobus, wel ke uit de tegenovergestelde richting kwam en trachtte den wagen van den heer Dehal loy nog te passeeren. De schok was zeer hevig en de heer Dehalloy werd zwaar ge wond. Vijf inzittenden van de autobus, die van een tocht naar de Pyreneeën terug keerde, wei-den licht gewond. Gendarmes waren spoedig ter plaatse en namen de noodige maatregelen voor de verzorging der gewonden en het vrijmaken van den weg. Terwijl zij hiermede bezig waren nader de in grooten vaart de Nederlandsche auto van den heer B. Oud, 66 jaar en wonende te Breda, die zelf zijn wagen stuurde. Hij reed op de groep in, tengevolge waarvan twee gendarmes vrij ernstig werden ge wond en drie andere personen eveneens betrekkelijk zware verwondingen bekwa men. In allerijl moesten de gekwetsten naar het ziekenhuis worden vervoerd. De heer B. verklaart, dat hij de door de gendarmes gegeven teekens niet heeft op gemerkt en daarom is doorgereden, welke verklaring alleszins aannemelijk schijnt te zijn, aangezien na onderzoek zou zijn ge bleken, dat een andere auto vóór hem uit reed, welke het hem onmogelijk maakte eventueele teekens waar te nemen. LASSCHER GEDOOD. Deksel van benzineketel gesprongen. Gisteravond te ongeveer halfzes is er in de machinefabriek van gebr. J. en I. ten Cate te Hengelo, een ongeluk met doode- lijken afloop gebeurd. Een ongehuwde 38- jarige arbeider, afkomstig uit Rotterdam, die reeds eenige jaren bij de firma werk zaam was, moest een gescheurde ketel van een benzine-tankwagen lasschen. Tevoren waren de noodige voorzorgen genomen om de nog aanwezige benzine uit den ketel te verwijderen, meldt het „Hbld.". Toch ont wikkelden zich door de hitte van het elec- trische laschapparaat nog zooveel gassen, dat er groote spanning in den ketel ont stond. Onverwacht sprong het deksel er af en tengevolge van den luchtdruk werd de lasscher tegen een muur geslingerd en ernstig gewond. Hij werd per brancard naar het Algemeen Ziekenhuis te Almelo vervoerd, waar hij een uur later overleed. VIER REIZIGERS UIT RIJDENDEN TREIN GESPRONGEN. Zij doen een leelijken val. Vier reizigers zijn gisteren op het Cen traal Station te Amsterdam uit een rij denden trein gesprongen; zij vielen op het perron, liepen vrij ernstige kwetsuren op en moesten door den G. G. D. worden ver bonden In stede van de plaats van be stemming te bereiken, moesten zij met een verband naar huis terugkeeren. Zij had den plaats genomen in den trein, die naar IJmuiden zou vertrekken, terwijl zij naar Leiden wilden. Juist toen de trein zich in beweging zette, bemerkten zij hun ver gissing. Zij openden de deur van den trein en sprongen er uit. Maar een electrische trein trekt snel op en heeft al direct een groote snelheid. Zij kwamen dan ook lee- lijk te vallen. Zij leverden daarmee voor de zooveelste maal het bewijs, dat men electrische treinen niet meer verlaten mag, wanneer zij zich in beweging hebben ge zet; de snelheid is terstond zoo groot, dat men dusdoende onverantwoordelijk han delt. „Tel." WETHOUDER VAN VLISSINGEN VERDRONKEN. Men meldt uit Vlissingen aan het „Vad." Gisteravond omstreeks 9 uur is uit het ka naal van Walcheren bij de zwemschool het lijk opgehaald van den wethouder, den heer J. de Mey. De heer De Mey had tal van jaren zitting in den Gemeente raad voor de S.D.A.P. Gedurende de laat ste 4 a 5 jaar' was hij wethouder van openbare werken, terwyl hij thans, nu de wethouder van sociale zaken en financiën, de heer P. G. Laernoes, in verband met de te Vlissingen gepleegde fraude, Voorloo- pig zijn taak heeft neergelegd, diens werk had overgenomen. TWEE JONGENS UIT ZEE GERED. Dinsdagmiddag te ongeveer twee uur, zijn bij golfbreker 26 te Kuikduin twee jon gens van 15 jaar, die zich te ver in zee had den gewaagd en ki levensgevaar verkeer den, door twee leden van de Haagsche red dingsbrigade gered en behouden aan het strand gebracht. BOERDERIJ-BRAND TE WOUW. Vier stuks vee in het vuur omgekomen. Gisteren is door nog onbekende oorzaak brand ontstaan in een der drie groote land- bouwschuren van de kapitale boerderij van den heer N. van Oers, aan de Spellestraat te Wouw. Hoewel de brandweer spoedig met de motorspuit ter plaatse kwam en met kracht tegen het vuur optrad, kon toch niet wor den voorkomen, dat de geheele schuur tot den grond toe afbrandde, waarbij een stier en drie vaarzen in het vuur omkwamen en. een rijke oogstvoorraad en verschillende landbouwgereedschappen verloren gingen. Van een tweede schuur, welke mede door het vuur werd aangetast, brandde alleen de zolderverdieping af met alles wat daar reeds geborgen was, terwijl op de bene denverdieping veel waterschade werd aan gericht. Hier konden gelukkig de paarden, varkens en het overige vee, alsmede de landbouwmachines tijdig in veiligheid wor den gebracht. De overige gebouwen als woning en stal len en de derde schuur konden worden be houden. Niettemin heeft de brand aanziertlijke schade aangericht, welke verscheidene dui zenden guldens beloopt. FELLE BRAND TE LOON BIJ ASSEN. Krachtig ingrijpen der Asser brandweer voorkomt een ramp. Te loon bij Assen heeft gistermiddag een felle brand gewoed, welke aangewakkerd door den krachtigen wind zeer noodlottige gevolgen had kunnen hebben, doch waar bij dank zij het krachtig optreden van de Asser brandweer, de schade beperkt is ge bleven tot één boerderij, een hooischelf en een landbouwschuur, terwijl lichte brand en waterschade aan eenige andere wonin gen werd aangericht. Omstreeks twaalf uur gistermiddag brak brand uit in de woning van den landbou wer J. Smeenge te Loon. De vrouw des huizes was bezig met Koken in het z.g. „kook-hok", toen plotseling door een fei len windvlaag de vlammen in het huis sloe gen. In een ommezien stond het vertrek in lichter laaie. De pogingen' van de vtouw om den brand met een emmer water te blusschen bleven zonder resultaat. In kor ten tijd was de boerderij één vuurzee, waar uit slechts eenig huisraad gered kon wor den. Door den hevigen wind sloeg het vuur over naar een hooischelf aan de overzijde van den weg, toehehoorende aan H. Zuid. Ook deze berg was in een oogwenk geheel een prooi der vlammen geworden. Dit lot onderging eveneens een landbouwschuur van den landbouwer Ratering. Inmiddels was echter de Asser brandweer gearriveerd. Deze wist de boerderijen van de families Mennega en Ratering, welke reeds hadden vlam gevat door krachtig ingrijpen te be houden. Toch waaide een felle vonkenregen naar het ongeveer 200 meter verder gelegen win kelhuis van de Wed. Aling toe, dat even eens vlam vatte. Ook hier greep de Asser brandweer met succes in. Tenslote dreig den ook de boerderijen van de landbou wers Birnolt en Hingstman in brand te ge raken, dooh ook hier weer kon de brand weer het vuur in de kiem smoren. Behalve groote materieele schade, die door verze kering gedekt wordt, kwamen in de boer derij van Smeenge een hond en een paar varkens in de vlammen om. Op het terrein van den brand waren o.m. aanwezig de burgemeester van Assen, mr J. Bothenius Lobman en de wethouder mr M. S. Kauna. Om drie uur was men het vuur vrijwel meester. INBRAAK GEëNSCENEERD. Namens de directie van het reclamebu reau Pharmaco aan den Mauritsweg te Rot terdam is bij de politie aangifte gedaan, dat tusschen Zaterdagmiddag en Maandag morgen in haar kantoor was ingebroken. Een paar geldkistjes war.en opengebroken en in totaal was er een bedrag van circa ƒ40.gestolen. Rechercheurs van het bu reau Centrum trokken op onderzoek- uit en zij vonden enkele aanwijzingen, welke er op duidden, dat hier iemand aan het werk was geweest, die met de situatie ter plaatse bijzonder goed op de hoogte moest zijn geweest. Hun verder onderzoek leidde al spoedig naar den chauffeur van de firma, den 36- jarigen F. W. van D. Eerst ontkende hij ten stelligste maar toen hij nog eens aan den tand werd gevoeld legde hij een vol ledige bekentenis af. Hij was in het bezit van de noodige sleutels en met behulp van die sleutels had hij den diefstal gepleegd. Om de aandacht evenwel af te leiden, had hij vervolgens de inbraak geënsceneerd. Het geld had hij willen besteden om met vacantie te gaan. Er is proces-verbaal te gen hem opgemaakt. ,Vad." EéN VROUW GELOOFT NOG IN ANDOR KASZO. Bij haar kwam hij in 1923 als Hongaarsch pleegkind in huis. Omtrent de arrestatie van den Hongaar Andor Kaszo te Beverwijk meldt de „Tel." nog het volgende: Een internationaal misdadiger is in Be verwijk gearresteerd. Een geladen revol ver in zijn hand, een serie inbraken achter den rug, een veroordeelend vonnis, een sig nalement in de lijst van internationale boe ven, een verzoek tot opsporing van Bel gische en Nederlandsche justitie.... rede nen te over om Andor Kaszo te arresteeren en de Beverwijksche politie te complimen teeren met een goede vangst. En tochin Beverwijk is er een oude re vrouw, die niet kan gelooven, dat An dor een misdadiger is, een oudere vrouw die hem verborgen hield en zorgvuldig aan justitieele nasporingen onttrok tot hij in haar huis werd gearresteerd. Het is de vrouw di« zich eens, voor vele jaren, over een veertienjarig Hongaarsch pleegkind, Andor Kaszo, ontfermde. Zoo heeft de zaak-Kaszo een zeer tragischen kant. De justitie van vele landen vervolgt hem een oudere vrouwt beschermt hem in waarlijk moederlijke toegenegenheid. In 1923 komt Andor Kaszo, als Hon gaarsch pleegkind naar ons land. In Be verwijk, bij een bekend en gezien ingezete ne, een ongehuwde dame die een groot huis bewoont, vindt hij liefderijke verple ging. Een tweede tehuis, in die rustige wo ning, met klimop begroeid. En telkens, in zijn verder leven, keert de opgejaagde Kaszo naar dit huis terug, waar iemand woont, die hem voor een opbruisenden fan tast houdt, maar niet voor een sluwen mis dadiger. En telkens weer tracht de Bever wijksche dame hem op het goede pad te houden. Maar de wegen van een menschenziel gaan vlak naast diepe afgronden.... In Wassenaar wordt een inbraak ge pleegd: juweelêndiefstal, enkele jaren ge leden. Een inspecteur uit die plaats ver denkt Kaszo die bij zijn beschermvrou we ziek te bed ligt Malaria. Er zijn geen bewijzen om hem te arresteeren. Die ko men pas den volgenden dag. Ziekte verdwenen. Doch dan is de malaria eensklaps ver dwenen. De donkere zieke jongen zit in den trein naar Rotterdam. Hij betrekt een huis. Men vindt zijn spoor en dringt er binnen. De zieke jongen springt uit een raam, valt door het tuimelraam van een manufacturenzaak, midden in het publiek. Hier wordt hij gegrepen, met een revolver in de vuist. Met scherp geladen, een pa troon in den loop Veroordeeling tot straf te ondergaan in een psychopathen-asyl. Na de straf terug naar Beverwijk. Hoe kan een ontslagen ge vangene, vreemdeling, hier aanslag ko men. Onmogelijk. Hij „probeert van alles hij is van goeden wil", zegt zijn pleeg moeder. Dan valt hij weer opnieuw terug op het pad van de misdaad. Een man die slechts een klein duwtje noodig heeft om den verkeerden kant op te gaan, mateloos zwak, met wilde fanta sie behept. Zijn pleegmoeder lijdt er onder. Wie kan het verdriet van deze vrouw pei len. Zij praat met hem, zij helpt hem.... Nu wordt de huisvesting van Andor Kas zo gevaarlijk. Men zoekt hem. De politie waarschuwt de pleegmoeder, als Kaszo. na eiken ren, bij haar weer toevlucht vindt. Zoo ook de laatste maanden. Weer gezocht. Inbraak in Oostende, in Haarlem, pas- vervalsching.daarvoor zoekt men Kas zo. Met een valschen pas ontvlucht hij België en schuilt in Beverwijk. De eenza me vrouw verbergt hem. Zij pleegt daar door een strafbaar feit voor den Hon- gaarschen jongen. „Ik kon hem niet aangeven, zegt zij. Welke vader of moeder, die van zijn kin deren houdt, zou hen onderdak weigeren en voedsel. Ik mocht niet naar de politie gaan. Ik had eens beloofd goed voor hem te zijn Andor Kaszo blijft. Zaterdagavond is het als aan het deftige huis wordt gebeld. Po litie! Met bevel tot binnentreden. Kaszo is er niet. Maar een leeg bed is nog warm en er staan vreemde schoenen in huis. Zooiets bedriegt de politie niet. Op het dak achter een schoorsteen zit de slanke, tengere, le nige Hongaar. Een geladen revolver in zijn zak. Hij schiet niet. Uit de gevangenis heeft hij een brief aan zijn pleegmoeder geschreven. Die meer lijdt dan wie ook vermoedt. Maar die toch nog gelooft in het goede hart van Andor Kaszo. Die eens, als veertienjarige jongen hier toevlucht zocht. In het deftige huis te Beverwijk met groen begroeid.... Een bekentenis. De politie heeft Kaszo naar Bloemen- daal overgebracht. Hier heeft hij een vol ledige bekentenis afgelegd, waardoor de inbraak in de villa van den heer Laan is opgehelderd. Kaszo had hier op 3 Augus tus aan de Lage Duin en Daalscheweg ingebroken. Hoewel hij bij zijn duister werk was gestoord, had hij toch kans ge zien eenige kostbare gouden voorwerpen mede te nemen. Deze zijn later in Den Haag opgespoord. Waarschijnlijk za! Kaszo Donderdag voor den officier van justitie të Haarlem worden geleid. DUITSCHE DIENSTBODEN AANGEHOUDEN. Die met ƒ430 naar Parijs wilden. Aan het station te Roosendaal werden Maandagavond door de marechaussees twee Dultsche dienstboden aangehouden, dié onderweg waren naar Parijs en wier aan- Eerste Leidsche R.K. Begrafenisonderneming BEVESTIGD 1882 Mi0 Pieter de la Courtstraat 22 TRANSPORT. - TELEFOON 1455 houding en voorgeleiding was verzocht, daar zij werden verdacht een bedrag van circa 450 te hebben gestolen ten nadeele van haar patroon te Amsterdam. Op ieder werd een bedrag aan geld en een spoor kaartje AmsterdamParijs bevonden. Het geld werd slechts bij nadere fouileering in de kousen gevonden. Gisteren zijn zij ge vankelijk naar Amsterdam overgebracht en ter beschikking van de politie gesteld. „Msbd." DADER VAN INBRAKENSERIE IN DEN ACHTERHOEK GEARRESTEERD. Reeds 23 diefstallen bekend. De politie te Gorssel heeft, naar de „Tel." bericht, in samenwerking met de rijkspolitie gearresteerd en naar het Huis van Bewaring te Zuphen overgebracht een zekeren V. van U., die verschillende inbra ken op zjjn kerfstok heeft, o.a. een in het postkantoor te Warnsveld, waarbij een bedrag van pl.m. 500 werd gestolen, en een te Eefde (gem. Gorssel), waarbij slechts een klein bedrag vermist werd. De 26-jarige inbreker heeft nu reeds be kend, niet minder dan 23 inbraken op zijn geweten te hebben. Gemeenteveldwachter Volkerink uit Gorssel ontmoette Maandag nabij het Has- sink te Epse een keurig „ekleed jong- mensch. Hij vermoedde terstond, te doen te hebben met den dader van een groote serie inbraken. Hij waarschuwde den rijksveldwachter en samen togen zij er op uit om den man, die op een splinternieuw rijwiel reed, aan te houden. De arrestant bleek in het bezit te zijn van zestien pand briefjes van de Bank van Leening te Arn hem, waarop diverse goederen stonden vermeld. Na een streng verhoor bekende U. al spoedig, een reeks van 23 inbraken te hebben gepleegd in den Gelderschen Achterhoek, in Deventer, Zutphen en an dere plaatsen. Zijn operaties strekten zich uit tot kerken, fabrieken en andere gebou wen. Zaterdagnacht had hij nog een be zoek gebracht aan het gerechtsgebouw te Zutphen. De inbreker wordt thans ter con frontatie en ter opheldering der inbraken naar de verschillende plaatsen gezonden. Thans vertoeft hij te Deventer. De aange houdene is vroeger een tijdlang verpleegd in de stichting Mettray te Eefde en kwam later in Veenhuizen terecht. Thans was hij zwervende en verbleef in de bosschen van Gorssel/ om des nachts zijn slag te slaan. De belde politiemannen hebben met de aanhouding van dezen inbreker een goede vangst gedaan. OPLICHTER TE ROTTERDAM GEARRESTEERD. De centrale recherche te Rotterdam heeft den directeur van een firma, welke daar ter stede is gevestigd, gearresteerd, aangezien hij een aantal peisonen, woonachtig in alle deelen des lands, heeft opgelicht. De man plaatste annonces in de dagbladen, waar van de inhoud uitermate misleidend was. De lezer werd in den waan gebracht, dat wanneer hij 30 scheermesjes bestelde, wel ke tegen betaling van 1.95 onder rem bours zouden worden toegezonden een da mes- of heerenhorloge van zware construc tie en met drie jaren schriftelijke garan tie ten geschenke kreeg. Had men de mes jes besteld, dan ontving men onder rem bours een caftonnen doosje dat de indruk wekte, een horloge te bevatten, doch bij nader onderzoek slechts scheermesjes en oud papier inhield. Het doosje bevatte voorts een briefkaart, waarop vermeld stond, dat men om in aan merking te komen voor het horloge nog eens mesjes moest bestellen. Ook Wanneer men de tweede bestelling kreeg ontving men het niet. De gearresteerde is in het hoofdbureau van politie opgesloten. WAPENSMOKKELAARS GEVAT. Drie arrestaties in verband met handel in pistolen. De marechaussee te Papendrecht heeft in een café te Rotterdam een varensgezel, P., en diens handlanger, Z., gearresteerd, op wie eenige automatische pistolen werden gevonden. Deze arrestatie was het resultaat van een reeds lang ingesteld onderzoek naar een wapensmokkelarij tuschen Rot terdam en Amsterdam. In deze laatste stad werd, na een huiszoe king nog gearresteerd de 25-jarige P. H. P., bij wien men een dertigtal pistolen en een groote hoeveelheid munitie in beslag kon nemen. Mijnheer, u wordt kaal, geloof nie, neem een Lotion Dubois. Ik geloof je niet! Ik bén Dubois! .(Gringoire)

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9